GROTE BAZAR Laatste Berichten Prof. dr. F. E. Simon overleden 95ste jaargang Vrijdag 2 november 1956 Vijfde blad no. 2CC76 Ontving in 1950 in Leiden als eerste de gouden Kamerlingh Onnes medaille In de afgelopen nacht is overleden prof. dr. F. E. Simon te Oxford. Prof. Simon heeft wereldbekendheid verworven als natuurkundige op het gebied van de extreem lage temperaturen. Zijn verdiensten op dit wetenschappelijk gebied werden o.m. erkend op 21 september 1950, de geboortedag van Kamerlingh Onnes, toen aan hem als eerste geleerde in een bijeenkomst in de Lakenhal te Leiden de gouden Kamerlingh Onnes Medaille van de Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek werd uitgereikt in tegenwoordigheid van vele geleerden uit binnen- en buitenland. Prof. Simon, geboren in 1893 te Berlijn was buitengewoon hoogleraar in de na tuurkunde te Berlijn, werd in 1931 tot gewoon hoogleraar te Breslau benoemd en vluchtte in 1933 om politieke redenen naar Engeland. Onder zijn bezielende leiding kwam daar het Clarendon-labo- ratorium voor het onderzoek op het ge bied der extreem lage temperaturen tot stand. In 1935 werd hij docent in de ther modynamica te Oxford, in 1941 lid van de Roval Society. Gedurende de twee de wereldoorlog was hij belast met de isotopenscheiding van het Engelse Ato mic Energy Project, voor welke arbeid hij na de oorlog benoemd werd tot Com- C. A. Mulder overleden In de ouderdom van 76 jaar is over leden de heer C. A. Mulder, eigenaar van de radiohandel Peltenburg aan de ©reestraat. De heer Mulder, die reeds vele jaren zitting had in het bestuur van de afde ling Zuid-Holland Noord van de Ned. Ver. Radio-Detailhandelaren, nam rond de dertiger jaren een vooraanstaande plaats in in de kring van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Middenstands bond. Een aantal jaren was hem van deze afdeling het presidium in handen gelegd. Voorts was hij vele jaren be stuurslid van de Leidse Kunstkring „Voor Allen". De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal a.s. maandagmiddag om 2.30 uur op de begraafplaats „Rhijn- hof" plaats vinden. Gouden bruidspaar Op 7 november zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer D. Cornet en mej. S. Regeer met elkaar in het huwelijk traden. Zowel de 72-jarige bruid als de 71-jarige bruidegom zijn geboren en getogen Leidenaars. Beiden genieten nog een uitstekende gezondheid. Kwam de bruidegom reeds op 12-jarige leeftijd als loopjongen in apothekersdienst. latei- is hij schoorsteenveger geworden. Hij heeft dit beroep ruim twintig jaar uit geoefend. Voorts is de heer Cornet nog een kwart eeuw in het bouwbedrijf werkzaam geweest. Zijn voornaamste liefhebberijen zijn thans lezen en wan delen. De bruid houdt zich met plezier met de huishouding bezig. Uit dit huwe lijk zijn negen kinderen geboren, waar van er zeven nog in leven zijn. Het verdere nakomelingschap bestaat uit 28 kleinkinderen en vier achterkleinkinde ren. Vele van hen zullen op de feestdag ongetwijfeld naar de Jan Willemshof 5 komen om het gouden bruidspaar te feliciteren. AFSCHEID A. M. VEEREN AAN S.L.F. Na een diensttijd van byna veertig jaar nam de heer A. M. Veeren giste ren wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid van directie, chefs en collega's van de Licht fabrieken. In de directiekamer sprak de direc teur, ir. Y. Ykema heb toe. Spreker bracht hem, mede namens het gemeen tebestuur, dank voor zijn steeds met grote accuratesse verrichte werkzaam heden in verschillende takken van de administratie en wenste hem nog vele goede jaren toe. De' overige, by dit afscheid aanwezige heren sloten zich bij deze goede wensen aan en herinnerden aan de aangename samenwerking met de heer Veeren. Vertegenwoordigers van de Perso neelsvereniging boden namens het per soneel der fabrieken een herinnerings geschenk aan. waarby zij de wens uit spraken dat de heer Veeren de band met het personeel via de P.V. zou on derhouden. Voor de sympathieke woorden en voor het geschenk van het personeel betuigde de heer Veeren zijn dank en verzekerde, dat hij steeds met genoegen zal terug zien op de vele jaren, bij het bedrijf in een prettige sfeer doorgebracht. Tevoren hadden vele collega's en ook een aantal gepensioneerde ambtenaren, die met de heer Veeren hadden samen gewerkt, hem de hand ten afscheid ge drukt, waarbij hem namens de naaste medewerkers een attentie werd aange boden. DS. M. OTTEVANGER BEDANKT VOOR BEROEP Ds. M. Ottevanger, hervormd predi kant alhier, heeft bedankt voor het be roep van de Hervormde Gemeente te Otterlo (Gld.). JAARBOEKJE GEREF. KERK In het vandiaag verschenen Jaar boekje van de Geref. Kerk van Leiden, dat als altyd weer goed is verzorgd, wordt een uitvoerig overzicht gegeven van het gereformeerd kerkelijk leven. Interessant is daarbij vooral de geschie denis van de dit jaar gerestaureerde Oude Vest-kerk. Het aantal belijdende leden bedroeg op 30 juni j.l. 2798 (v. j. -2749) en het aantal doopleden 2115 (v. j. 2082). Door de onlangs plaats ge vonden vereniging van de kerk Oegst- geest (Mors-Rijndijk) is de kerkelijke stand thans 2914 belijdende en 2252 doopleden. mandeur of the Order of the British Empire. In 1945 volgde zijn benoeming tot gewoon hoogleraar in de thermody namica te Oxford. In 1948 viel hem met de Rumford Medal of the Royal Society de hoogste Engelse wetenschappelijke onderscheiding ten deel. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschr. getiteld: „Proe ven met baarmoederslijmvlies in vitro", de heer L. A. Joosse, geboren te Velp en thans wonende te Arnhem. De pro motie geschiedde cum laude. ZES-JARIG JONGETJE VALT UIT BOVENSTE VERDIEPING Gisteren is een zesjarig jongetje op de Hoge Rijndijk uit het raam van de bovenste verdieping van de ouderlijke woning gevallen. Het kind, dat een val van circa zes meter maakte en in het tuinpad terecht kwam, is er nog won derlijk goed afgekomen. Bij deze val liep het slechts een gat in zijn achter hoofd op. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Antonlus Hendrikus Anscharius Maria, zn. van J. B. H. N. Peeters en C. A. M. Broekhof: Wilma. dr. van W. Gravekamp en M. van Rijn; Janneke Cornell, dr. van J. Dijkstra en E. A. Jochemsen; Anne, zn. van J. A. de Goede en C. M. T. Am- merlaan. GEHUWD. C. G. J. de Jong en S. I. Gryte; A. B. van Buuren en M. E. Jacobs; M. J. van Zijl en A. G. D. R. Stol; J. de Ruiter en C. Chaudron; J. Gljzeni.1 en K. Burger: C. Bonnet en C. van den Berg; J. B. Slim mere en B. E. Noest: J. J. Wulms en M. T. van den Eshof; A. L. Deegenaars en E. H. Zwanenburg; C. L. RuwaardJ. Beij; B. N. Wassing en E. G. van Kempen. OVERLEDEN. A. van Doornik, huisvr. van Kooij, 75 j.; M. Wildschut, weduwe van Eeuwijk, 82 Jr.; P. van den Assem, huisvr. van v. Hooi donk. 52 Jr.; R. H. Snaar, zn., 1 dag.; J. C. J Bisschop, man, 40 jr. (Ingez. Med.-Adv.) Herv. Gem. - Leiderdorp Wij willen warmte. ten bate van de verwarming van het Kerkgebouw op dinsdag 6, woensdag 7 en evt. donderdag 8 november 1956 van 2.306 uur en van 711 uur n.m. in het gebouw Fikenlaan 25, Leiderdorp. Mooie pry zen. Vele attracties. OF.aSTaEESi Raadsstukken Regionaal woonwagenkamp Aan de Broekweg, vlak bij de grens van Oegstgeest heeft het gemeentebe stuur van Leiden een woonwagenkamp ingericht. In verband met verbeteringen van de outillage van dit kamp hebben B. en W. van Leiden overleg gepleegd met het ministerie van maatschappelijk werk. Van de zijde van het departement is de suggestie gedaan om het kamp de bestemming te geven van een regionaal woonwagenkamp. In dat geval zou het Ryk vrijheid kunnen vinden in de kos ten van de inrichting en van het ver dere woonwagenwerk een belangrijke subsidie toe te kennen, terwijl tevens de omliggende gemeenten, waaronder ook Oegstgeest, van de zorg voor het inrui men van een standplaats voor woon wagens zou worden ontheven. De ge meente Leiden, Oegstgeest, Warmond, Leiderdorp, Zoeterwoude, Voorschoten en Rijnsburg hebben overleg gepleegd en behalve Warmond, hebben alle gemeen ten zich bereid verklaard tot medewer king. Warmond houdt zich nog afzijdig zolang niets blijkt van de opheffing van het dicht bij deze gemeente onder Sas- senheim gêlegen woonwagenkamp. Oegstgeest kan zyn eigen kamp op heffen. Daar het Rijk de kosten van het regionale kamp geheel voor zijn re kening neemt gaat het nu nog om de verdeling van de jaarlijkse lasten, welke geraamd zijn op een bedrag van ruim f. 10.000. Een verdeling van deze lasten naar de grondslag van het aantal in woners. biedt de meeste waarborg voor objectiviteit. Ten laste van Oegstgeest komt f. 905. B. en W. stellen de raad voor aan de voorgenomen plannen me dewerking te verlenen. De verkoop van bouwgrond gaat zolang de voorraad strekt nog regel matig door. Er hebben zich wederom vier gegadigden gemeld, die samen circa 9000 m2 wensen te kopen voor woning bouw. De grondprijs zal f.25 per m2 be dragen. De terreinen liggen alle in het uitbreidingsplan Oegstgeest-noord. Het besluit om de wedden en lonen van het gemeentepersoneel te verhogen met 6%, moet hier nog worden geno men. B. en W. stellen zich op het stand punt het advies van het centraal orgaan inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegen heden, moet worden opgevolgd, zodat voorgesteld wordt de datum van ingang der verhoging te doen ingaan op 1 juli 1956. „DE WERELD IS GROTER DAN EUROPA" Op 10 en 11 november zal in kasteel „Oud Poelgeest" een conferentie worden gehouden over het onderwerp „De we reld ls groter dan Europa Op zaterdag 10 november zal dr. C. P. Gunning spreken over „Hoe bereiden wij mede de weg voor een wereldrechtsorde'' Mr. A. W. Kist zal op zondag 11 no- vembetr een oecumenische huisdienst leiden, met als onderwerp ..De naties verenigd onder het woordOnder de titel ..Europa als tussenlanding" zal hier na een kort overzicht worden gegeven van de weg tot integratie, die in Euro pa werd gegaan. Tenslotte zal de heer H. J. Nannen, hist. drs. te 's-Graven- hage, een korte inleiding houden over „De wereld is groter dan Europa". Deze inleiding zal gevolgd worden door een groepsdiscussie. Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor Oegstgeest werd gedurende de maand oktober ontvangen f 83546.28 en uitbetaald f. 99587.48. RAADSAGENDA De raad der gemeente Oegstgeest komt woensdag 7 november te 7 30 uur nam. in die raadzaal bijeen. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Opnieuw vast stellen van de beheersverordening voor het grondbedrijf; verlenging van ver schillende verhuringen en verpachtin gen. verkoop van enkele percelen grond; wijziging van de bouw- en woningver ordening; sluiten van een nieuwe huur overeenkomst voor het terrein van de vuilnisstortplaats: voorstel om ingaande 1 juli 1956 aan het gemeen tepersoneel 6 salarisverhoging toe te kennen; vaststellen van nieuwe instructies voor de gemeentesecretaris en voor de ge meenteontvanger; verlenen van mede werking aan de stichting van een re gionaal woonwagenkamp, voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over het jaar 1955: vaststelling van een schoolgeldverordening voor het openbaar kleuteronderwijs. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, zn van J. Kerkhoff en M. H. van Kanapen; Johannes, zn van A de MooiJ en C. van den Bosch; Maria S. A dr van H. W. van der Reijden en M. H. Bikker: Hendenka A., dr van H. P Schrama en A. A. Duijn. Ondertrouwd: R. R. Hazewinkel ,26 Jr en J. M. Starrenburg. 23 Jr; J. den Hollander, 41 Jr en A. W. den Haan. 34 Jr; J. Riet kerk, 22 jr en A. Heemskerk. 19 jr; A. J. Plu, 25 Jr en J. A. Jonker, 23 Jr. Getrouwd: H. Busé en G. S. Drenth. Overleden: W. Brull-Bastlaanse. 80 Jaar. C. de Mooy, 9 Jaar. WASSENAAR Vrede zonder sociale rechtvaardigheid, onmogelijk Door de Gemeenschap Wassenaar van het Humanistisch Verbond werd in café van der Zalm een openbare bijeenkomst gehouden met als spreker dr. B. W. Schaper uit Amsterdam over het onderwerp: „Sociale gerechtigheid in internationaal verband". Na een kort inleidend woord van de voorzitter stelde spr. in het licht, dat de kwestie van de sociale rechtvaardig heid een eeuw geleden alleen de arbei ders betrof, een zaak. welke, hoewel niet geheel volledig, nu voor ons is opgelost. Thans worden wij gesteld voor een an der probleem, dat van de miljoenen hon gerlijdenden in andere delen van de we reld. Opheffing van deze sociale mis stand levert de moeilijkheid op, dat dooi de gestadige groei van de bevolking, welke weer een gevolg is van de medische hulp, de voedselvoorziening steeds ach teraan komt Ei- is thans een klassen strijd gaande tussen continenten, waar van de aspecten door spreker uitvoerig werden uiteengezet. Zolang er geen algemene sociale recht vaardigheid bestaat is vrede onmogelijk. Ook het humanisme heeft met dit kernprobleem uit principe te maken. Maar het humanisme hoeft geen politiek program, het kan slechts inspireren tot politiek optreden. Spreker wees er tenslotte op, dat de toegestane oplossingen te klein zijn. Na een pauze volgde gedachtenwisseling.. RAADSAGENDA De agenda voor de raadsvergadering van 7 november omvat de navolgende punten: aanbieding bedrijfsbegrotingen en gemeentebegroting 1957 (waarbij in vesteringsplan tot en met 1961afde- lingsonderzoek begroting (door 3 groe pen uit de raad); aanbieding gemeen terekening 1955 (met nadelige saldi van f. 9.156.72 gewone dienst en f 3.113.889.45 kapitaaldiènst)aanbieding bedrijfs- rekeningen (met batige saldi gas. elek triciteit en water, plm. f. 114 000 totaal): geldlening (van f. 300.000 en 2 maal f. 1.000 000); rechtskracht gemeentelijke belastingverordeningen (formaliteit) wijziging legesverordening (bewijs van Nederlandschap f. 4 bij verlies door onachtzaamheid); bezoldiging secreta rissen en ontvangers (vaststelling ont werpen van Ged. Statencommissie georganiseerd overleg (benoeming van een lid en een plaatsvervanger)stich ting openbare kleuterschool (aan de Hoogendorpstraat)aankoop terrein voor stichting kleuterscholen in Wasse- Franse verklaring: Geen berichten over operaties te land Tienduizenden bij Gaza krijgsgevangen gemaakt Een Franse woordvoerder te Parys heeft gezegd, dat er „aan Brits-Franse zyde tot dusver niets was mede te delen over operaties te land". Er waren in Egypte troepenbewegin gen waargenomen, voornamelijk van tankcolonnes. De indruk was gewekt, dat Egypte van plan is Port Said aan de oostelyke zijde van het kanaal te ver dedigen Gisteren zijn de tanks van Nasser het kanaal overgestoken Vol gens deze woordvoerder groeit de Brits- Franse strijdmacht op Cyprus met de dag. Gisteren werd luchtalarm op het eiland gegeven, maar er gebeurde niets Naar aanleiding van het bericht, dat het Egyptische garnizoen van Gaza zich aan de Israëlische troepen heeft overgegeven, bericht het A.F.P., dat naar aangenomen wordt het aantal krijgsgevangenen daar „tienduizenden" zal bedragen. De Israëliërs hadden al les gedaan om de burgerbevolking, die hoofdzakelijk uit vluchtelingen be staat, te sparen. De Egyptische strijd krachten te Gaza waren versterkt met „Palestijnse regimenten". Arrestaties President Nasser heeft het Suez- kanaal voor alle schepen gesloten. Volgens een mededeling uit officiële bron zyn de 450 Britse technici, die voor het onderhoud van de voormalige Britse militaire bases in de zone van het kanaal zorg dragen, aangehouden en geïnterneerd. Engeland beschermt Bahrein Het uiterst belangrijke oliecentrum Bahrein, in de Perzische Golf. dat onder protectie van de Britten staat, is vandaag door Engelse troepen bezet. Het oogmerk van deze actie is het beschermen van de olie installaties. die toebehoren aan de Amerik. maatschappijen Standard Oil of New Jersey en de Texas OU. tegen eventuele beschadiging. MOTORRIJDER VERONGELUKT De 47 jarige grafische arbeider J. A. van der Heijden van de Kloosterkade te Delft, is vanmorgen in de westelijke buis van de Maastunnel in botsing ge komen met een Rotterdamse stadsbus. De man kwam daarop onder een tweede bus terecht, werd overreden en gedood. Verhoging rente Rykspostspaarbank? (Van onze Haagse redactie) De centrale directie van de PTT, waaronder de Rijkspostspaarbank res sorteert, zal binnenkort aan de Mi nister van Financieën voorstellen de rente, die de R.P.S. aan zijn spaarders uitkeert, te verhogen tot f. 2,64%. Deze verhoging zal, indien de minster er zijn goedkeuring aan hecht, per 1 januari 1957 van kracht worden. Zoals bekend bedraagt de rente die thans door de RPS aan de spaarders wordt vergoed 2.4%. Deze stap is niet te verwonderen daar. zoals bekend, de rentevoet in het alge meen gestegen is en het dus als redelijk mag worden geacht 1at ook de RPS zijn spaarders een hogere beloning geeft voor het geld. dat zij aan de hoede van dit orgaan toevertrouwen. naar-zuid (aan de Bremhorstlaan voor f. 90.420); voorziening vacature onder wijzer u.l.o. school; benoeming vak onderwijzer muziek en zang; subsidie Chr Vormschool voor kleuterleidsters te Den Haag (f. 25 per leerling uit Wasse naar); onderzoek bevolking op tubercu lose (in 1957); financiële afwikkeling bouw 87 woningwetwoningen in Kerkc- hout (regeling met Wass. Bouwvereni- ging)verkoop van aan de Charlotte- j straat gelegen grond (aan het Groene Kruis voor tuin achter wijkhuis)bouw i brandweer- en politiegarage met boven- I woning aan de Schouwweg (gevraagd I krediet f- 65 205); krediet voor aanleg i van waterleiding langs de Zijdeweg en i de Ammonslaan (f. 7.500); onderhandse aanbesteding machine-installatie riool pompstation (aan de NV. Installatie- bouw te Amsterdam voor f. 43.662) straatnamen (45 stuks); onttrekking van openbaar verkeer van deel van Ruige- laan 'formaliteit); regeling waterstand in het gebied ten z.-w. van het toevoer kanaal naar haven (bemaling door mid del van de riolering, kosten f. 7.140 ge raamd uitdiepen en onder profiel brengen van de Veenwatering (geraam de kosten f. 175 000). Trouwe dienst Wegens 25-jarige trouwe dienst bij de familie dr. Mun tendam is aan het echtpaar J. W. Seijl- houwerv. Molenaarsgraaf namens de Ned. Vereniging van Huisvrouwen een medaille met. oorkonde uitgereikt. Benoemd Tot organist-directeur van de St.-Willibrorduskerk is benoemd de heer August Beuk. Centrale Adoptieraad Voor de tyd van zes jaar is benoemd tot lid van de Centrale Adoptieraad mr. O. W van Ewijk, raadsadviseur in algemene dienst bij het Ministerie van Justitie, wonende alhier. Van de zyde van het bestuur van de Ned. Spaarbankbond, waarin de parti culiere spaarbanken zyn verenigd, wordt in verband met de eventuele ver hoging meegedeeld, dat van deze Bond een advies aan de aangesloten spaar banken zal uitgaan. Daarin wordt met nadruk gepleit voor terughoudendheid inzake een eventueele verhoging van de rentevoet. De aangesloten banken hebben, lan delijk gezien, een geheel verschillende rentevoet. In de grote steden is dit vaak gelijk aan het percentage, dat de RPS uitbetaalt. Bescherming van dieren BESTUURSVERGADERING TE ORLEANS De bestuursvergadering van de Wereld federatie voor Dierenbescherming, die deze keer te Orleans is gehouden, heeft zeer veel aandacht geschonken aan het doden van miljoenen trekvogels In Italië Verzocht is deze misstand bij de wet te verbieden. Ook de wrede methoden bij de jacht op zeehonden en het harpoeneren van walvissen kwamen ter sprake. De vergadering drong er op aan. dat dit harpoeneren zo veel mogelijk elektrisch zou geschieden. Stelling werd genomen tegen de publieke gevechten van honden in Japan. Aan de Paus werd verzocht geen audiëntie te willen verlenen aan de toreadors, die op weg waren naar Rome om hem een toreadorsmantel aan te bieden. Bijzondere aandacht werd besteed aan het internationale vervoer van dierer. dat in alle opzichten verbetering behoeft. Ook werd aangedrongen dat een coupeerverbod van paarden in alle landen zou worden ingevoerd. Het bestuur der Wereldfederatie is in het stadhuis van Orleans ontvangen. De toespraak van de burgemeester werd beantwoord door de voorzitter, dr. mv w. Hugenholtz (Leiden). 56 hennen barbaars afgeslacht (Van onze Haagse redactie) 56 hennen in een kippenhok op een volkstuin aan de Kykduinsestraat te Den Haag zyn In de nacht van 31 oktober op 1 november op beestachtige wijze afgeslacht door een of meer in brekers Toen de eigenaar van de kippen op 1 november zijn dieren wilde gaan voeren, bleek dat het slot van het kippenhok was verbroken en dat de kippen waren verdwenen. Wel vond de eigenaar in het hok 56 koppen. Het blijkt dat de ïnbreker(s) de dieren niet eens de nek heeft omge draaid, maar ze levend de kop heeft afgerukt. Aan de koppen zijn namelijk de sterkere delen, zoals luchtpijp en slokdarm blijven zitten. De politie verzoekt poeliers, die kippen krijgen aangeboden, op te letten of het dieren zyn. die op zo wrede wijze aan hun eind zijn gekomen SPAAROVERSCHOT R.P.S. f. 3.9 MILJOEN Bij de Rijkspostspaarbank werd in oktober 1956 ingelegd f. 58.1 miljoen en terugbetaald f. 54.2 miljoen, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van f. 3.9 miljoen (v. m. f. 5.6 miljoen en in oktober v. j. 13.4 miljoen). In 1956 is tot dusver bij de R.P.S. ge spaard f. 192.7 miljoen tegen f. 111.7 miljoen in hetzelfde tijdvak van 1955. Indonesische boycot van Engelse en Franse ondernemingen? Verschillende vakbonden en leden van het Indonesische Parlement die de vier grootste partijen in Indone sië vertegenwoordigen, hebben heden stakingen bepleit tegen Britse en Franse ondernemingen in geheel Indo nesië. De havenarbeiders in de haven van Tandjong Priok weigerden reeds twee Britse vrachtschepen te lossen. De Indonesische vereniging van zee lieden heeft al haar vertakkingen in de Archipel instructies gegeven alle Britse en Franse scheepvaartmaatschappijen te boycotten. De arbeiders in de olie-in dustrie, aangesloten by de communis tische vakbond „Perboem" weigerden Franse en Britse tankers te laden, ter wijl de door de communisten beheerde vakbond van arbeiders op de vliegvel den heden in overweging nam de Britse en Franse vliegtuigen, die op Indone sische vliegvelden landen, te boycotten. De Indonesische federatie van alle vakbonden heeft een bijeenkomst van alle vakbonden in Indonesië uitgeschre ven om een boycot op grote schaal van Franse en Britse maatschappijen te or ganiseren. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Bevallen: HartoghKans. z„ Frank rijk; Roebbersvan Eekelen, d.. Delft. Getrouwd: J. F. Nuboer en jkvr. J. C. Baronesse v. d. Feltz; Amsterdam; C. L. van Panthaleon baron van Eek en M. A. Kooreman. Heemstede; W J. Heijbrock en F. Wijsmuller. Amsterdam. Overleden: A. H. Helsdingen. m.. 64 jaar. Rotterdam; M. B. Maasdam—van Barendregt. vr.. 85 jaar, Numansdorp; D. J. Ph. Fruin. m.. 57 jaar. Rotterdam; D. Hoekstra, m.. 80 jaar. Bloemendaal: A. Prins. m. 69 jaar. Heiloo; H. G. Bickei. vr., 89 jaar. Zetten. KATWIJK AAN DEN RIJN BILJARTER REED IN SLOOT De 60-jarige heer de Grouw wilde In café ,De Driesprong" een partijtje gaan biljarten, doch door onverklaarbare oorzaak raakte hy op weg naar het café met zijn bromfiets in de naast het café gelegen sloot. Nadat hij weer op het droge was geholpen en door omwonen den van droge kleren was voorzien, heeft hij toch nog kans gezien op deze avond heel wat caramboles te maken! GEVONDEN VOORWERPEN Hoofddoek, paarlemoeren broche, olie- pijpen, handschoen, parapluie, vinger- want. glacé dameshandschoen, gebeden boekje, armbandje, dameshandschoenen, portemonnaie met inhoud, muntbiljet, zilveren damesring. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN ZEE INTREDE DS. NA WIJN Op 30 december a.s. zal ds. E. J. F. Nawyn, thans predikant met bijzondere opdracht in Den Haag worden beves tigd en op 6 januari 1957 zal hy in de Gereformeerde Kerk intrede doen. BEURSOVERZICHT Onregelmatige markt Amstredam, 2 november. Vanochtend waren Kon. Olie nog 769, vanmiddag werden zij verhandeld tot 785. Dit tekent de onzekere houding van de beurs, die vandaag een zeer bewo gen week afsloot. Uiteraard blijft men zeer voorzichtig opereren wegens dc nog altijd ondoorzichtige politieke toestand, waarin allerlei vage geruchten de ronde doen. Internationale fondsen waren onregelmatig met Koninklijke ver boven New Yorkse pariteit, met Unilever vijf punten beneden het vorige slot. en met Aku en Philips nauwelijks prijshoudend. De handel was overal zeer klein en werd gekenmerkt door een apatische houding van het publiek, dat in deze omstandigheden uitermate gereserveerd blijft. Scheepvaart, die gisteren zeer vast was. wist aanvankelijk de koers winst goed te handhaven, maar brok kelde later af. K.N.S.M. reageerde tot 173. In Cultuurfondsen ging de gehele middag vrijwel niets om. Toch was de ondertoon hier eerder iets beter, getuige Amsterdam Rubber, die op 77be landde. Van de binnenlandse industrieën was Smit transformatoren drie punten hoger op het jaarverslag. De markt sloot lusteloos. Staatsfondsen nauwelijks veranderd. Gisteren wer<j de nieuwe hoofd commissaris van politie te Amster- I dam, de heer H. J. van der Molen. I commissaris wordt gelukgewenst Igeïnstalleerd. De nieuwe hoofd-l door burgemeester mr. A. J. d'Ailly. Bern's van Amsterdam Vrydag 2 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige 61otkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl88% Ned '51 3% 93% B Ned. '53 (3%) 91% 91% Ned '56 3% 91ft 91ft Ned '48 3% 87% 87% Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 3% 87% 87% Ned. '55 II 3 89ft 89V4 Ned. '47 3% (3) 90% 90% Ned. *37 3 86% 86% Dollarlng '47 3 93% 93% L Investeringscert. 3 91% 92 Ned. 62-64 3 91% 91% Indië A3 89% 89% Grootboek '46 3 87% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 51 49fj Nat. Handelsbank 108% 106 Ned. Handelsmij. 114 175 A.K.U230% 228% Philips 263% 260% Unilever380% 375% Wilton Feyenoord 325 325 Biliton 2de r222 222% Kon. Olie (f.50.—) 402 Kon. Olie 775% 781% Amst. Rubber 76% 74% Holl Amer. lyn 195 192% Kon N. Stoomboot175% 173 Ned Scheepv Unie 169% 168 H V A 95% 94% Java Cult 55% 55% Deli My en (Ver.) 103% 102 Senembah65% 65 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% 92 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 93% R'dam '37 I-m 3% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '51 2% 98V4 A'dam '56 I 2% 95% 96 A'dam '56 H 2% 101% 101% Eindhoven '54 2% 98% Enschede '54 2% 94 93 Den Haag '52 12%.. 106 106% idem II 2% 103% 103 Va R'dam '52 12% 108% 107V4 idem II 2% 107% 106 Utrecht '52 2% 111% 110 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 215 219 Rott. Bank 190% 190% Twentsche Bank 191 194 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp. fabr 207 207 Kon. Ned. Grofsm. 112% 112 Rott. Droogdok My. 575 Tieleman en Dros- 11% liy« Handelsondernemingen Borneo Sum. H. My. 84 Internatio97 84% 97% Diversen Albert Heyn283 L Ned. My. Walv.vrt. 71 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 22 21 Amerik. fondsen Anaconda 75% 77% Shell Oil Comp77% 78% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K. 1/11 Holl. Constructie 441 tng bur v Bouwnyv 123 Int. Kunststof! Ind. 58y4 58 Kon. Ned Edelmet. 70 Pref. w.a. Idem 67% Textiel Gebr v. Wyk 80B 80GL Leidsche Wolsplnn. 280L 275L Ned. Electrolasm Sikkens Lakfabr '53 469 Ver. Touwfabrieken 162V4 163 Wernlnk's Betonm. 94GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7