'nUOXV?.. ja graag! De Sovjets zijn niets ontziende bezetters met „schrikbewind" Duitsland wenst geen invoer van bolbloemen uit Nederland ROXY ruiken is ROXY roken! WOENSDAG 31 OKTOBER 1956 Solidariteit over gehele lijn is nodig Doelstelling door omzivaai niet veranderd Aan het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van Buiten landse Zaken ontlenen wij, dat vol gens vele leden vooral in de Sovjetrus- sisehe satellietstaten die men volgens deze leden beter als Sovjet-koloniën kan bestempelen, duidelijk aan de dag treedt, dat de machtspositie der Sov jet-heren uitsluitend op hun schrikbe wind berust (misschien moet men t.a.v. Polen en vooral Hongarije thans zeggen: berustte), want hun macht schijnt daar althans te wankelen. De hoop werd uitgesproken, dat de vrijlating van Kardinaal Wyszinski een aanwijzing is voor een werkelijke koers verandering. Naar de overtuiging van deze leden neemt de sociaal-economische en de po litieke crisis in Oost-Europa een chro nisch karakter aan, zodat in de toekomst in al deze landen voortdurend explosies van volkswoede kunnen ontstaan. De re cente gebeurtenissen in Hongarije heb ben dit inmiddels bewezen. Hier is een opstand uitgebroken, die zich niet meer uitsluitend tegen de Stalinisten richt, maar die ronduit anti-communistisch schijnt te zijn. Deze gebeurtenissen waren voor bijna alle leden aanleiding om als hun me ning uit te spreken, dat de Russen zich hebben doen kennen als niets ontzien de bezetters. Deze leden wilden uiting geven aan hun warme sympathie voor de vrijheidsstrijd van het Hongaarse Demonstratie protestcomité Jungschlager Naar het protestcomité Jungschlager mededeelt zal op zaterdag 10 november in Den Haag een demonstratie worden gehouden tegen het vonnis tegen de Nederlander Schmidt. De demonstratie, die bedoeld is een beroep te doen op de internationale publieke opinie, be staat uit het houden van een optocht en een toespraak na afloop daarvan door prof. dr. R. U. Zuidema op het Bin nenhof. Verhoging brandstofuitkering De Staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rijn. heeft besloten de brandstoffenbyslag van de sociale voor ziening en de regeling sociale opdrachten beeldende kunstenaars te verhogen van f. 4,15 tot 4.40 per week voor kostwin ners en van f. 2,05 tot f. 2,20 per week voor alleenwonenden. Deze wijziging is op 29 oktober in werking getreden. Jongen viel directrice aan ZEVEN STEKEN IN BORST EN ARMEN. Een 14-jarige knaap is gisternacht een 50-jarige directrice van een jeugd tehuis aan de Amstelveenseweg te Amsterdam met een mes te lijf ge gaan. De jongen was het huis binnen gedrongen op zoek naar geld. Hjj was juist bezig een kamer overhoop te ha len toen hjj door de directrice werd verrast. Zij knipte het licht aan. De jongen raakte in paniek, bracht haar met zjjn mes zeven steken in borst en armen toe, en maakte zich daarop snel uit de voeten. De directrice moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De knaap is een voogdijkind. Hij ziet er uit a'ls een jongeman van twintig jaar. Vier jaar geleden heeft hU in het huis waar hij inbrak een vakantie door gebracht. De politie heeft hem in de vroege morgenuren in de binnenstad aangehouden. De jongen is al eerder met de politie in aanraking geweest. Hij is overgedragen aan de kinderpolitie. Chr. Kruideniers bijeen MIDDENSTAND EN VERANTWOORDELIJKHEID „Het sociale probleem is niet alleen een probleem van de arbeiders, maar een broedervraagstuk. De kern en het wezen zijn de eeuwen door gelijk ge bleven. Dat er een sociaal vraagstuk bestaat komt omdat er in de verhou ding tussen de mensen iets niet in orde is". Aldus de heer C. Hazenbosch, secretaris van het Chr. Nat. Vakver bond, tijdens de najaarsconferentie van de Christelijke Kruideniersbond té Huis ter Heide. Volgens de heer Hazenbosch is de maatschappelijke en sociale nood niet de schuld van de ondernemers, doch van het stelsel, dat is vastgelopen en als reactie daarop het marxisme heeft doen ontstaan. Het is echter een onbijbelse gedachte de maatstaf en het richtsnoer voor het menselijk leven in de mens te zoeken. De christen heeft het bijbelse gebod, de naaste lief te hebben als zich zelf. Elke eenzijdige prijsstelling, van fabrikant, middenstander of consument is, volgens de heer Hazenbosch, ver werpelijk. Daarom heeft spreker mede gewerkt aan de oprichting van het consumentencontactorgaan. Dit orgaan is, volgens spreker, een incomplete zaak geworden, doordat niet alle betrokkenen meedoen. Het Chr. Nationaal Vakverbond, aldus besloot de heer Hazenbosch, erkent de onschatbare betekenis van een goede middenstand voor ons volk. Op deze middenstand rust de plicht open te staan voor overleg en samenwerking en bereid te zijn verant woordelijkheid te delen, opdat er ver antwoorde verhoudingen in de samen leving komen. volk en aan hun bewondering voor de heldhaftige wijze, waarop het deze strijd voert. Deze leden waren van oordeel, dat het de natuurlijke taak van de vrije wereld is een maximum aan morele en politie ke steun te verlenen aan de, Europese volkeren, die nog steeds door de Sovjet- Unie bezet gehouden worden. Zij dron gen er bij de regering op aan. bij alle gelegenheden, die hiervoor geschikt zijn, een duidelijke protesthouding t.o.v. het Sovj et-kolonialisme aan te nemen. Deze leden hadden niet de indruk, dat het Westen zich in de afgelopen jaren als de natuurlijke woordvoerder van Centraal- en Oost-Europa had gedra gen; zij hadden evenmin de overtui ging gekregen dat de buitenlandse po litiek van de Nederlandse regering met dit grote Europese belang voldoende rekening had gehouden. Vele andere leden waren ook van me ning, dat de uiteindelijke doelstelling van de Sovjetrussische politiek door de omzwaai in de Sovjet-Unie niet veran derd is. Hoewel in vele opzichten het zwaartepunt zal komen te liggen op een economisch offensief, zoals ook reeds het vorige jaar werd geconstateerd, zijn toch de elementen van de koude en zenuw- oorlog nog niet uit de Russische politiek verdwenen. De veranderingen, welke mede ten ge volge van de rede van Kroestsjef bezig zijn zich te voltrekken in de satelliet staten, zullen nauwkeurig moeten wor den gevolgd en het Westen zal moeten toezien, dat iedere omstandigheid wordt aangegrepen om de vrije beschikking over het eigen lot van deze volken na derbij te brengen. Het is echter duidelijk, dat het Westen tegenover de nieuwe Sovjetrussische houding slechts één antwoord kan hebben, n.I. een zo groot mogelijke so lidariteit over de gehele lijn. Dit be tekent in feite de handhaving van een verantwoorde defensie en een steeds groter wordende harmonisatie en een wording van de politiek der Westerse landen, aldus deze leden. Positie „hoofden van scholen" In een open brief aan alle hoofden van scholen die nog geen lid zjjn van de vereniging, vraagt de Vereniging van Hoofden van Scholen aandacht voor het feit, dat volgens haar de hoofden van scholen zeer onvoldoende bezoldigd worden. Nu de regering heeft besloten een be langrijke salarisverhoging aan de hoge re ambtenaren toe te kennen, acht de vereniging de tijd gekomen, dat ook de positie der hoofden van scholen ver beterd wordt. In dit verband vestigt zij er de aandacht op, dat een onder wijzer met 2 bij akten aan een ULO- school f 1170 per jaar meer verdient dan een schoolhoofd, die ook vaak in het bezit is van 2 of meer bijakten. In de brief wordt voorts gelegd, dat thans ook de hoofden van de Prot. Chr. scholen tot oprichting van een vereni ging van hoofden van chr. scholen wil len komen, om de behartiging van hun belangen in eigen hand te nemen. Het hoofdbestuur dei- vereniging zegt zich daarover te verheugen omdat de positie van de hoofden van scholen daardoor slechts versterkt kan worden. Nederland in Suezkwestie SCHEPEN ROND DE KAAP EN DE NEDERLANDERS VERLATEN EGYPTE De motorschepen „Tarakan" en „Ba- tang" van de maatschappij „Nederland", die vandaag op weg van Indonesië naar Nederland het Suezkanaal zouden bin nenvaren hebben opdracht gekregen buitengaats te blijven in afwachting van de ontwikkeling van de situatie rond het kanaal. Aangenomen wordt dat het m.s. „Sumatra" maandagavond reeds het kanaal is gepasseerd, maar daaromtrent is nog geen bevestiging ontvangen. Enige schepen van de „Nederland", die zich nog op grote afstand van het Suez-kanaal bevinden, hebben opdracht gekregen hun weg naar Nederland via de Kaap te vervolgen. Donderdag 1 november a.s. zal de „Ol- denbarnevelt" de haven van Amster dam verlaten met bestemming Australië. In verband met de gespannen situatie in het nabije oosten is het nog niet ze ker of het schip via Suez dan wel via de Kaap zal worden gedirigeerd, zo deelde men ons bij de maatschappij „Neder land" mede. De consuls van Frankrijk, België en Nederland te Port Said hebben de onderdanen van hun landen aangeraden zo spoedig mogelijk uit Egypte te ver trekken. Nogmaals Soekarno: EEN „DEMOCRATISCHB LIBERALIST" Soekarno heeft er vandaag tijdens een toespraak te Bandoeng nogmaals op aangedrongen a!le bestaande partijen op te heffen. Na ontheffing zou er beslist kunnen worden, of Indonesië het „een party-systeem, een massa beweging of een meerpartijenstelsel" zou kiezen. Soekarno zei de democratie niet te willen afschaffen en ontkende, dat hij een dictator wilde worden. Hij zei: „ik heb de ziel van een democratische libe- ralist en ik wens geleide democratie". Hij legde er de nadruk op. dat niemand het bestaan van 40 politieke partijen in Indonesië kon goedkeuren. Soekarno beval het vormen van „kaders" aan, zoals hij tijdens zijn reis door de com munistische landen had gezien. Produktschap trok uitvoerbesluit weer in Hongaarse ploeg vertrokken De Hongaarse Olympische ploeg is gisteren per trein uit Boedapest naar Praag vertrokken, aldus luidt een mede deling van de Hongaarse regering aan het Internationaal Olympisch Comité. De reis werd mogelijk door speciale maatregelen van de regering, zo werd verder verklaard. Zoals bekend, had het I.O.C. maan dag een beroep gedaan op de Hongaarse autoriteiten om een „Olympisch be stand" af te kondigen, ten einde het vertrek van de sportlieden mogelijk te maken. Aan dit verzoek is blijkbaar gevolg ge geven. Zwaluwen-elftal tegen militair elftal Het Zwaluwen elftal, dat zaterdag a.s. op het VUC-terrein te Den Haag tegen het Nederlands militair elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Duran (Quick, Den Haag); achter: Van Bruggen <DFC) en Sjerp (Quick, Den Haag); midden: Van Ham (Zeeburgia), Bart en (Vlissingen) en Van der Zijden (VUC); voor: Scherpen- huyzen (RVC), Verhoeven (Lugdunum), Krjjgsman (Lugdunum), De Kleermae- ker (Blauw Zwart) en De Kreek (Feye- noord). Reserves: Reus (VUC) en Van Krim pen (Neptunus). Rotterdams elftal Het Rotterdams elftal, dat zaterdag a.s. op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen het Nederlands Bondselftal zal aantreden om de Gouden Onafhanke lijkheidsbeker. is als volgt samengesteld: doel: Van Dijk (Sparta), achtèr: Vis ser (Sparta) en Osterholt (Feyenoord), midden: Steenbergen (Feyenoord). De Koning (Sparta) en Bak (Feyenoord); voor: Van Ede (Sparta). W van der Gijp (Sparta), C. van der Gijp (Feye noord). Molenbeek (Xerxes) en v. Geel (Sparta). (Ingez. Med.-Aflv Duitsland, althans het Duitse bedrijfs leven, wenst geen invoer van bolbloe men, voornamelijk gesneden tulpen. De invoer van bloembollen bedroeg in het afgelopen jaar plm. 30 miljoen D.M.; deze bollen worden in Duitsland voor een deel voor de snijbloemen- markt gebroeid. Indien daarnaast, zo redeneren Duitse kwekers, geneden tulpen uit Nederland worden inge voerd, dan lijden de Duitse kwekers, die hoge prijzen moeten betalen voor de bollen, schade. Deze zienswijze kwam tot uiting in de vergadering van het produktschap voor siergewassen, waarin de voorzitter, dr. A. J. Verhagen, verslag uitbracht over onderhandelingen met de Duitse organi saties inzake het besluit van het pro duktschap om het seizoen 1957/58 voor een half miljoen DM. gesneden bol bloemen tegen een minimumprijs van 18 cent per stuk naar Duitsland uit te voe ren. Van Duitse zijde zijn diverse bedrei gingen geuit, indien dit plan zal door gaan. Men zou bij het bondsministerie voor voeding op maatregelen aandrin gen, welke nadelig zouden kunnen zijn voor de uitvoer van andere produkten, zoals bloembollen en anjers, die welis waar aan contingenten gebonden zijn, doch daarvan door ruimere toewijzingen thans geen hinder ondervinden. INGETROKKEN De commissie voor bijstand bloem- kwekerijprodukten van het produkt schap adviseerde om het besluit voor de uitvoer in te trekken onder beding, dat de uitvoer van bolbloemen even zeer dient te worden bevorderd, als de uitvoer van andere sierteelt produk ten. Tegen de laatste clausule werd vooral t.a.v. Duitsland uit de bloembollensector nogal bezwaar gemaakt. Van werkne- merszijde werd aangedrongen op tegen maatregelen en op het vragen aan de Nederlands regering om bolbloemen bij de eerstvolgende besprekingen over het Nederlands-Duitse handelsverkeer op te nemen. Ten slotte werd met algemene stem men het advies van de commissie van bijstand gevolgd, waarbij van de zijde der bloemkwekers werd opgemerkt, dat men niet kan weten, wat de toe komst brengt b.v. in verband met libe ralisatie. De vergadering keurde de begroting 1957 met een eindbedrag van f. 8.878.500 goed. Aan subsidies zal een bedrag van f. 211. 000 worden uitgekerd, waarvan f. 150.000 voor onpersoonlijke reclame bloemisterij. Nare dagen? Moe en mat? U voelt U weer "stralend Q een AKKERTJE Zweedse leiding bij DenemarkenNederland De interlandwedstrijd Denemarken— Nederland zondag a.s. in Kopenhagen, zal worden geleid door de Zweedse scheidsrechter J. E. Andersson. De Zwe den Eric Johansson en Eric Storck tre den als grensrechters op. ATLETIEK Reis atleriekploeg heeft geen vlot verloop Het KLM-toestel „Photon", met aan boord de Nederlandse atleliekploeg, heeft niet ernstige vertraging te kam pen. Nadat men in Karachi reeds een oponthoud van drie uur had gehad, is het toestel ten gevolge van slecht weer anderhalf uur te laat. in Bangkok aangekomen. Hier moest een van de motoren worden verwisseld, hetgeen een nieuwe vertraging van ruim 12 uur betekende. De atleten Henk Visser en Eef Ka merbeek. alsmede trainer J. Grootewal en dr. W. van Zijll. de directeur van het NOC. werden naar het KLM-hotel „Plaswijk" gebracht, waar zij zich kon den verfrissen en uitrusten. Van hen verheugde alleen de Surinamer Henk Visser zich in de voor de anderen wel wat al te hoge temperatuur van 35 gra den. Niettemin is het mannelijke gezel schap in de namiddag de stad in ge gaan om eens iets meer van Bangkok te zien. De beide Nederlandse dames. Puck van Duyne-Brouwer en Dini Ho- bers. maakten apart een uitstapje, in ge zelschap van Nederlandse vrienden van Puck. die in Bangkok wonen en die ter verwelkoming op het vliegveld aanwe zig waren. ZWEMMEN Murray Rose breekt wereldrecord 1500 meter Tijdens de Australische selectiewed strijden te Melbourne heeft de 17-ja- rige zwemmer Murray Rose het we reldrecord op de 1500 meter vriie slag verbeterd en gebracht op 17 min. 59.5 sec. Het officiële record staat sedert 29 maart van dit jaar met 18 min. 5.9 sec. op naam van de Amerikaan Geor ge Breen. Breen legde de afstand op 14 oktober j.l. reeds af in de formida bele tijd van 17 min. 36.7 sec., doch deze prestatie kon niet als wereldre cord worden erkend omdat Breen toen in een 25 yards-bad zwom. Leidse zwemkampioenschappen De Leidse zwemkampioenschappen. die de afgelopen zomer wegens het slechte weer moesten worden uitgesteld, zullen nu donderdag 1 november a.s. worden gehouden. Deze wedstrijden in De Overdekte vangen aan om 8j15 uur. (Ingez. Med.-Adv.) Om de L.D.-ivisselkoning Geen overtuigende bezetting! De inschrijving voor de persoonlijke kampioenschappen van de Leidse Schaakbond is dit jaar maar een magere, zoals wij tot onze spijt moeten constateren. In de eerste klasse konden slechts twee groepen van 6 spelers worden gevormd, terwijl het maximaal toe te laten deelnemers 18 bedraagt. Wij moeten vele jaren teruggaan alvorens wij een dergelijke niet-maximale be langstelling aantreffen. Hoewel wij de deelneming, wat de sterkte betreft, niet als inferieur kunnen aanmerken, is zij toch verre van het sterkst-mogelijke gehalte. Van het eerste tiental van L.S.G. verschijnt alleen de onvermoeibare Demmendal aan de start: Weiland en dr. Groeneveld. beiden uit het 2e tiental, zijn de andere L.S.G.'ers. Philidor I komt (als gewoonlijk) beter voor de dag met Schuss, Jerry Bey en Preenen. maar de sterkste Philidor-man. Barkema ont breekt. A. Smit (V.T.L.), Verduin (Caissa). Teleng (Vriendenschaar) en Van Wijnen (Leiderdorp) vertegen woordigen als enkeling hun respectie velijke verenigingen, terwijl tenslotte Boskoop eens acte de présence geeft met Bonefaas en Donker. De aanwezigheid van de Boskopers is eigenlijk het enige opmerkelijke, daar deelneming voor hen, in verband met de afstand en het 's avonds spelen zo zijn bijzondere eisen stelt. Bedenkt men dan nog. dat de regle mentair van voorwedstrijden vrijgestel de kampioen van het vorige jaar. mr. De Groot, door vertrek naar elders zijn titel niet kan verdedigen, dan kan de komende strijd zeker niet als represen tatief worden aangemerkt. Wel is de strijd veel meer open dan vorige jaren. De twee groepen hebben voor de deel nemers het voordeel, dat nu uit elke groep niet 2 maar drie hunner naar de eindstrijd overgaan. Het zal dus aan spanning zeker niet ontbreken. Het doen van voorspellingen is onder de ge schetste omstandigheden natuurlijk een hachelijke zaak. Wij volstaan daarom met als de wel waarschijnlijke verwach ting uit te spreken, dat in groep A Demmendal en in groep B B. Smit tot de finalisten zullen blijken te behoren. In de 2e klasse zijn eveneens 12 deel nemers: deze klasse is. althans ten op zichte van vorige jaren, ongetwijfeld sterker bezet. Een derde klasse ont breekt ditmaal. De wedstrijden worden gespeeld op donderdag 15, 22. 29 november en 13 en 20 december en wel in de kantine van Clos en Leembruggen. Korte Mare 28a, alhier. De indeling luidt als volgt: le klasse A: W. G. Demmendal (LSG). W. F. Schuss (Philidor). F. Telenc (Vriendenschaar). A. Bonefaas (Bos- Klaverjascompetitie Afdeling 1: DKB—Groenoord 4V4—7tt; LBFKrantz 66; OosthoekMDS 6—6; T. en D—Zaalberg 9—3; APP— DSB 5—7. Afdeling 2: DSB 2—P. v. H. 2 6—6; AWS 1—Groenoord 2 7—5; MDS 2—T. en D. 2 75; LBF 2't Centrum 75; SLF 2—MDH 6—6; De Waard—Oost hoek 5 6Y2. Afdeling 3: DSB 3—T. en D. 3 8—4; DSB 4Krantz 2 66; Oosthoek 3 MDS 3 6—6; Groenoord 3—DSB 4 8^—3%; Groenoord 4—DKB 2 6—6; Groenoord 3APP 2 48. STANDEN: In een chemische fabriek in Am sterdam-noord vond gisteren een ontploffing plaats, waardoor zware schade werd aangericht. Als door een wonder bleven ernstige persoon lijke ongelukken uit. Een beeld van het zwaar gehavende interieur van de fabriek. Waterpolo-nieuw« Sleutelstad n, in de zomercompetitie twee klassen hoger spelend dan de Leid se Watervrienden, had gisteravond de grootste moeite om de enthousiast spe lende Watervrienden de baas te blijven. Deze plaatselijke ontmoeting gaf veel spanning, maar weinig goed spel te zien. Na de eerste aanvallen op beide doelen kreeg Sleutelstad een klein overwicht. Het duurde echter geruime tijd voor dit overwicht door een boogbal van Hans Binnekamp in een doelpunt werd om gezet (1—0). Het werd nog voor de rust 20 door een strafworp, benut door Hennie Doove. Toen de Watervrienden na rust een numerieke meerderheid kre gen, moest de Sleutelstad-keeper zwich ten voor een schot van Joop v. d. Hulst. Sleutelstad ging direct daarna in de aanval en Aad Kapaan maakte er 31 van. De Watervrienden gaven het niet op en door Piet Dool werd het 32. Direct hierna was de speeltijd verstre ken. T. en D. 6—IC Groenoord 6—6 Oosthoek 6— 9 DSB 7—6 Krantz 7— 9 APP 7—6 MDS 7— 9 Zaalberg 1—5 DKB 7— 8 LBF 6—4 SLF 6— 6 P. v. H. 6—0 2e Klasse MDS 2 7—13 LBF 2 7—7 T. en D. 2 7— 9 AWS 1 5—5 Oosthoek 2 6— 8 't Centrum 1 7—5 MDH 1 7— 8 P. v. H 2 7—5 SLF 2 7— 7 DSB 2 7—4 Groenoord 2 7— 7 De Waard 1 6—2 3e Klasse Krantz 2 7—12 APP 2 6—6 DSB 3 7— 9 Groenoord 3 7—6 DKB 2 7— 9 MDS 3 7—5 't Centrum 2 6— 8 Groenoord 4 4—3 Oosthoek 3 6— 7 DSB 4 7—3 T. en D.3 6— 6 Overrijn 1 4—0 Leidse Schaakbond De in verband met de simultaanseance van Panno uitgestelde le klasse wedstrijd tussen LGS III en IV heeft gisteravond een ware broederstrijd" te zien gegeven. Het eerste winstpunt was voor het la gere tiental en L.S.G. m slaagde er maar net ln de daardoor ontstane ach terstand in te lopen en een 4^3Vè voorsprong te nemen. Twee partijen zijn afgebroken en worden volgende week verder gespeeld. LSG III gaat waar schijnlijk winnen met 5%4Vz of 64. De gedetailleerde uitslag is: J. Boot (LSG III)—P. van den Bosch (LSG IV) afgebr.; M. M. Segaar—P. F. Janzen afgebr.; M. BloemTh. v. d Oord sr. 2C. ElzengaF. J. Hooftman 1—0; B. E. de GrootJ. H. F. Foppen P. S. Anes—J. L. Kanbier Yz\'z\ T. Blangéds. P. J. Mackaay 10; R. ZevenM, A. G. de Blécourt koop). J. Verduin (Caissa), H. T. Wel land (LSG). le klasse B: dr. W. L. Groeneveld (LSG). A. Smit (VTL). Jerry Bey (Phi lidor). W. Donker (Boskoop), P. J. Preenen (Philidor), P. van Wijnen (Leiderdorp). 2e klasse A: A. Gever (Philidor). A. Spek (VTL). J. G. L. Tervooren (VTL). G. P. Stuvts (Vriendenschaar), G. Ver- lind (Philidor), M. D. Etmans (SPW). 2e klasse B: dr. R. C. Bakhuizen van den Brink (Philidor). W. F. Smit (VTL), L. Batenburg (Leithen). T. Blangé (LSG). T. Veldhuizen (Phili dor), T. P. van den Berg (Philidor). Haak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: G. J. LührmanF. J. van der Laan Yt', dr. S. A. NieuwzwaagJ. Vreeken 0—1; totaal AYt—3V£xx. HENGELSPORT. Viscollege „Vios" hield een wedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. Het weer was gunstig en ook de vangst viel mee. Er werd in totaal 4500 gram vis aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. G Tegelaar met 880 gr. vis, tevens wisselbeker; 2. J. v. Went met 715 gr.; 3. J. .Petiet met 480 gr.; 4. W. Tegelaar met 400 gr.; 5. C. van Weeren met 385 gr.; 6. P. Kooreman met 335 gr.; 7. H. Tegelaar sr. met 280 gr. (extra prijs gr. bliek); 8. W. Neuteboom met 230 gr.; 9. L. Tegelaar met 155 gr.; 10. M, Keereweer met 125 gr.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7