vim Aan schetsplan van Veemarkt en Schouwburg wordt liard gewerkt Alleen bestemd voor Full Speed-rokers! Breimodellen- show Plan verbouwing stadszaal in vergevorderd stadium Leidse studenten „gekroond met brandweerhelm Nti komt de unieke in Leiden Propaganda-uitgave Veilig Verkeer 95ste jaargang Woensdag 31 oktober 1956 Tweede blad no. 28974 Uit de Memorie van Toelichting (II) Nieuw belastingkantoor komt aan Morsweg O Het ligt voor de hand, dat ook tal van belangrijke openbare wer ken, zoals bijv. de bouw van een nieuwe Veemarkt, Schouwburg en Be lastingkantoor in de Memorie van Antwoord op de Leidse ontwerpbe groting voor het jaar 1957, aan de orde worden gesteld. Voor wat het plan van de bouw en in richting van een nieuwe veemarkt be treft, delen B. en W. mede, dat zij em kele maanden geleden in verband met de goedkeuring van de nodige besluiten een bespreking hebben gehad met Ged. Staten. Dit College heeft zich naar aanleiding van deze bespreking verenigd met de keuze van het terrein. Echter heeft het hierbij de wens geuit, dat een oplossing wordt gezocht voor enkele verkeerstechnische problemen, die voort vloeien uit de gescheiden ligging van de hal en het parkeerterrein. B. en W. verwachten zeer spoedig het rapport van de directeur der gemeentewerken, waar in deze oplossing is aangegeven. Intus sen wordt het schetsplan voor de vee markthal vervaardigd door de architect G. Hamerpagt. Deze is met de voorbe reiding zover gevorderd, dat hij thans afhankelijk is van de bepaling van de definitieve plaats van de hal op het terrein. Deze bepaling kan geschieden, zodra het wegenstelsel na oplossing van bovenbedoelde verkeerstechnische problemen is vastgesteld. De nieuwe Schouwburg Omtrent de plannen voor de bouw van een nieuwe Schouwburg zijn met de ar chitect reeds verschillende besprekingen gevoerd, in het bijzonder betreffende de verkeersvraagstukken, welke de plaats van de ingang heeft opgeroepen, en de vraagstukken, welke verband houden met de meest doelmatige indeling van het geheel. Door ziekte van het lid van het architectenbureau, dat het plan voorbereidt, is enige vertraging ontstaan. B. en W. hebben de indruk gekre gen, dat de laatste maanden aanmer kelijke vorderingen zijn gemaakt, en verwachten, dat binnen niet lange tijd een schetsplan kan worden tegemoet gezien. Verdere restauratie Stadsgehoorzaal Een plan tot verdere verbouwing van de Stadsgehoorzaal is in een vèrgevor- derd stadium van voorbereiding. Hier bij wordt o.a. ook gedacht aan een nieuw podium in de foyer. Het College is van mening, dat Lei den van een restauratie en eventuele verbouwing van de Stadsgehoorzaal zeker nog jaren profijt zal trekken. Het bestaande gebouw bezit nog voldoende soliditeit. Echter behoeven verschillende ruimten een esthetische verbetering, ter wijl andere ruimten beter moeten wor den aangepast aan het hedendaagse ge bruik. Wanneer de Stadsgehoorzaal niet zou worden verbeterd, zou in de naaste toekomst een nieuw gebouw moeten wor den gesticht. Een hoog bedrag zou met de bouw gemoeid zijn, terwijl men van de zijde van de Rijksoverheid zeer zui nig is met het verstrekken van rijks goedkeuring voor de bouw van „luxe ge bouwen". Dit zal temeer het geval zijn, zolang het bestaande gebouw nog be hoorlijk bruikbaar zal zijn. Nieuw belastingkantoor Het nieuwe belastingkantoor is ge deeltelijk ontworpen op de grond van het voormalige militaire hospitaal aan de Morsweg. Wanneer de onderhandelingen met het Ministerie van Oorlog omtrent het in eigendom verkrijgen van dit terrein door de gemeente zijn geëindigd, kan de desbetreffende grond aan het Rijk worden overgedragen ten behoeve van de bouw van bedoeld belastingkantoor. Sanering Gortestraat Hoewel B. en W. het tijdstip van de indeling van een plan tot sanering van de Gortestraat/Geregracht nog niet kunnen noemen, verkeert dit plan in een vèrgevorderd stadium. Het uitbreidingsplan voor de Pest huispolder en omgeving (Morskwartier) wordt momenteel voorbereid. De ont wikkeling van de bebouwing aldaar hangt nauw samen met het structuur plan, waarop de bebouwing van de Leidse agglomeratie in grote lijnen zal zijn aangegeven. Wanneer het uitbrei dingsplan gereed zal zijn, ontstaat de mogelijkheid om de daarin gelegen gron den zo nodig te onteigenen. Bebouwing Stationsplein De plannen voor de bebouwing tegen over het station verkeren eveneens in een vèrgevorderd stadium en zullen bin nenkort aan de raad worden voorge legd. Betreffende het terrein Herengracht- Oosterkerkstraat kunnen geen medede lingen over definitieve bouwplannen worden verstrekt. De hoekoplossing Korevaarstraat— Levendaal vormt een onderdeel van de noord-zuid-verbinding der gemeente. Een plan voor deze verbinding is in voorbereiding. De situatie Korevaar straat—Levendaal dient naar de mening van B. en W. in de eerste plaats, in het kader van de noord-zuid-verbinding onder handen te worden genomen. Bin nen niet te lange tijd zullen daartoe- strekkende voorstellen worden gedaan. Geen plaats voor speciale jachthaven De in het uitbreidingsplan-noord opgenomen haven ten zuiden van de ontworpen brug over de Zjjl is bedoeld als woonschepenhaven. Deze haven is, indien geen behoefte meer bestaat aan een woonschepenhaven, zeer goed als haven voor jachten met motoraandrij ving te gebruiken. Voor zeiljachten zonder motoraandrij ving is deze haven minder geschikt we gens de ligging ten opzichte van de toe komstige brug, terwijl tevens daarvoor geen haven, gelegen aan ruimer water, meer effectief zal zijn. In de gemeente Leiden is echter geen plaats voor een speciale jacht haven beschikbaar. Aparte ligplaats voor woonschepen Het is naar de mening van het Col lege gewenst, dat de woonschepen zo veel mogelijk een aparte ligplaats krij gen. Aan de directeur van Gemeentewer ken is opdracht gegeven een plan voor een woonschepenhaven aan de Zijl, be noorden de zweminrichting „De Zijl" nader uit te werken. De verwezenlijking van dit plan ach ten B. en W. intussen niet zo dringend, dat binnen afzienbare tijd een voorstel van het College is te verwachten. Het is de bedoeling dit project in voorraad te hebben bij een eventuele conjunctuur omslag. Nog geen heliportterrein Daar het opnemen van Leiden in het helikopterverkeer voorlopig niet nood zakelijk moet worden geacht, dient vol gens B. en W. voorzichtigheid te wor den betracht met het reserveren van een terrein voor een heliport, dat voor an dere, meer belangrijke en urgente doel einden nodig kan zijn. Uitbreiding huisvesting Universiteit Het vraagstuk inzake de uitbreiding van de huisvesting der Universiteit is in studie bij een door de minister van Onderwijs, K. en W. ingestelde com missie, waarin het College is verte genwoordigd. De hoofdingenieur-stedebouwkundige der gemeente is als adviseur aan de commissie toegevoegd. Dit vraagstuk is ten nauwste verbon den met de problemen ten aanzien van de ruimtelijke ordening, waarvoor de gemeente zich gesteld ziet en waarbij bovendien terreinen zijn betrokken, welke in de nodig geoordeelde grenscor recties met de gemeente Oegstgeest zijn begrepen. Vooruitlopend op het advies van deze commissie, zullen Curatoren der Rijksuniversiteit bevorderen, dat het universitaire gebouwencomplex aan de Wassenaarseweg wordt uitgebreid. In verband hiermede is besloten de voor de uitbreiding nodige gronden ten name van de gemeente te onteigenen. Nadat de gemeente de eigendom daarvan heeft verkregen, zal deze grond voor het be oogde doel aan de Staat der Nederlan den worden verkocht. Verdere mededelingen omtrent de hierbedoelde mogelijkheden kunnen B. en W. thans niet verstrekken. Huisvesting politiekorps De huisvesting van het politiekorps in het gebouw aan de Zonneveldstraat vol doet niet aan alle eisen. Het tekort aan garageruimte en aan opslagruimte van inbeslaggenomen voertuigen doen zich dagelijks gevoelen. De vergroting van het gymnastieklokaal en de inrichting van een werklokaliteit voor het perso neel van de Afdeling Verkeer, alsmede van leslokalen en van een kantine voor het personeel, zijn eveneens gewenst. Aan de hand van het nog vast te stellen werkprogramma, zal moeten worden uit gemaakt. wanneer met een en ander een aanvang kan worden gemaakt. Consultatiebureaus kruisverenigingen Door de R.-K. Vereniging „Het Wit- Gele Kruis" is een pand, gelegen aan de Kamerlingh Onneslaan aangekocht, dat zal worden ingericht tot consultatiebu reau. Het is de bedoeling, dat in dit pand ook door andere kruisverenigingen zitting zal worden gehouden. In het noordelijke stadsgedeelte is een consultatiebureau geprojecteerd, dat door de gemeente zal worden gebouwd. Op het ogenblik wordt nog overleg ge pleegd met de kruisverenigingen om trent de eisen, waaraan dit bureau zal moeten voldoen. Hierna zal aan een architectenbureau hier ter stede op dracht worden gegeven een bouwplan te ontwerpen. In het zuidwestelijke stadsgedeelte wordt de stichting van een consulta tiebureau voorbereid. Bouw zweminrichting vordert veel tijd Een plan tot verbetering van de zweminrichting „de Zijl" verkeert in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Tot de bouw van een nieuwe zwemin richting in de Pesthuispolder werd reeds in juli 1955 in beginsel besloten. Met het ontwerpen van daartoe strek kende plannen kan eerst worden aan gevangen wanneer de plaats voor de inrichting bij het uitbreidingsplan is bepaald. Bovendien moet de gemeente dan de eigendom van de nodige grond verkrij gen. Het College acht het nodig eerst te voorzien in de behoefte aan een instruc- tiebad. in combinatie met de nieuwe zweminrichting. De tweede fase omvat de bouw van afzonderlijke instructieba- den in de buitenwijken. Naar het zich thans laat aanzien, zal de voorbereiding van die plannen nog geruime tijd vor deren. Aanlegweg over Schuttersveld Het College is voornemens de raad een voorstel te doen gelden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een tijde lijke weg over het Schuttersveld, tus sen het rondpoint vóór het viaduct aan de Riinsburgerweg en de Rijns- burgersingel. De definitieve weg kan eerst worden aangelegd na oplossing van het vee- marktvraagstuk. (Ingez. Med.-Adv.) Voor de Full Speed-rokers is er dubbel goed nieuws. Op de eerste plaats - en dat is natuur lijk het belangrijkste - is onze tabaksexpert met goede be richten en goede resultaten teruggekeerd uit de Verenigde Staten. De tabaksprüzen waren dit jaar wel weer hoger, maar hij heeft niettemin zulke tabak ken aangekocht, dat de goede kwaliteit en melange van Full Speed weer voor lange tijd is veiliggesteld. Maar ook onze publiciteits-af- deling heeft niet stilgezeten. Zeer binnenkort komt er weer een geheel nieuwe serie plaat jes in omloopmet nóg meer zorg samengesteld dan de vorige series. En die trokken al in steeds stijgende mate de be langstelling, niet alleen van verzamelaars maar ook van de echte auto-experts. De nieuwe serie met het bijbehorende al bum gaat over de auto in de moderne tijd. De nieuwste nieuwtjes van de grote Auto- Salons komen erin aan de orde. Met afzonderlijke hoofdstukken over de kleine auto's, „droom"- wagens en de z.g. experimentele wagens. Een interessant en pakkend hoofdstuk over de auto-race-sport en - zeer span nend - over rallies en rally-rij den besluit dit nieuwe, boeiend- geschreven album. We vonden, dat al deze dingen de moeite van 't vertellen aan onze trouwe (en aan toekom stige!) Full Speed-rokers waard waren. Wegdek Hooigracht moet nog wachten Het aanbrengen van een verbetering van het wegdek van de Hooigracht zal nog moeten wachten tot 1958. Een plan tot verbetering van het pro fiel en het wegdek van de Maarsmans- steeg wordt evenwel voorbereid. Het wegdek van de Jan van Houtkade. dat van lichte constructie is, zal binnen afzienbare tijd vernieuwd en verzwaard moeten worden. Aan de directeur van Gemeentewerken is opdracht gegeven een plan voor te bereiden, dat voorziet in de doortrekking van de Stadhouderslaan. Stille Rijn niet verbreden Het verbreden van het wegdek van de Stille Rijn met een meter brengt hoge kosten mede, terwijl de verkeersver- betering zeer gering zal zijn. Deze kosten komen B. en W. niet verant woord voor. Het aanbrengen van een bescherming langs de walrand kan, bij gebleken be hoefte worden overwogen. Voor een nieuwe Van Disselbrug zijn schetsplannen ontworpen. De breedte van de Jan van Houtbrug is naar de mening van het College, ge let op de breedte van de Korevaarstraat. voldoende. Geen vrouwelijke politie-agenten Op de vraag van enkele raadsleden, of B. en W. geen termen aanwezig achten over te gaan tot het doen aanstellen van vrouwelijke politie-agenten voor bepaalde takken van de politiedienst, antwoordt het College, dat het daartoe thans nog geen termen aanwezig acht. Ambtenaren met een naambordje Naar aanleiding van een suggestie: om de namen van de veelvuldig met het pu bliek in aanraking komende ambtenaren ten stadhuize door middel van bordjes kenbaar te maken, antwoordt het Col lege. dat het de wenselijkheid daarvan niet inziet. B. en W. zijn evenwel bereid hierover de mening van de hierbij be trokken hoofden van dienst te vragen. Ideeënbus voor gemeentepersoneel Terwijl sinds vele jaren voor het per- I soneel van de Lichtfabrieken een ideeën- I bus is ingesteld een bruikbaar idee wordt beloond willen B. en W. thans ook het advies over een eventuele invoe ring van een ideeënbus bij de hoofden van dienst der andere bedrijven en af delingen inwinnen. (Ingez. Med.-Adv.) JUBILEUMCONCERT „HALLELUJA". De Chr. Gem. Zangver. „Halleluja" al hier, opgericht 21 september 1911, hoopt in verband met haar 45-jarig bestaan a.s. donderdag 8 november een concert te geven in de Stadsgehoorzaal (kleine zaal) onder leiding van haar dirigente, mevr. Tilly StenzLeening. Uitgevoerd worden werken van Joh. S. Bach, Fr. Schubert en D. Buxtehude. MILITAIREN HADDEN VROLIJKE AVOND. Er heerste gisteravond in de kantine van de Doelenkazerne een gezellige sfeer. De Kokschoolband zorgde voor wat op gewekte inleidende muziek, waarna het cabaretgezelschap van Frans du Mée het verdere gedeelte van de avond voor zyn rekening nam. Het gezelschap, waaraan met Frans du Mée, Ellen Castell, Ria Verda, Fred Wiegman, Jan Stoets en het Leedy trio medewerkten, zorgde voor een vrolijk en gevarieerd programma, waarmede allen zich kostelijk amuseer den. DE ORGANISATIE EN TAAK VAN DE B.B. Nu de noodwacht van de A-kring Leiden het stadium heeft bereikt voor wat de opleiding en geoefendheid van de noodwachters betreft, is voor het cursusseizoen 1956/1957 een min of meer scherp omlijnd schema opgesteld voor het verloop van de opleiding en de te houden oefeningen in dit tijdvak. Te vens zijn hierbij opgenomen de activi teiten. die ontwikkeld zullen moeten worden om de binding te bevorderen. De uitgave, welke keurig is verzorgd, geeft een duidelijk inzicht van de organisatie en de taak van de B.B. en de overheids diensten. In de afgelopen nacht is een 31- jarige fabrieksarbeider bij het verplaat sen van een ijzeren gietvorm in de Kon. Ned. Grofsmederij getroffen door een ijzeren staaf. Tengevolge hiervan werd het slachtoffer ernstig aan het gezicht verwond en liep hij een ribfractuur op. Onze stadgenoot, de heer J. Sap, slaagde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam voor het prop. examen theologie. brandweer. Wij zullen overwegen om een nevelspuit aan te schaffen om daarmede een duel met de brandweer Voor getoonde „moed, beleid en trouw" bij brand Sociëteit Minerva Brandweercommandant Hagedoorn, die maandagavond met zijn man schappen op een fiks fikkie in de Leidse Studentensociëteit „Minerva" werd onthaald, heeft voor een koste lijke tegenzet gezorgd. Van zijn kant diende hjj gisteravond op even origi nele wijze van repliek. Op grond van uitzonderlijke verdiensten bij hun moedig optreden tijdens de brand in de vroege ochtend van zondag 21 oktober, werden de die dag eerst aan wezige leden van de Commissie van de Sociëteit „Minerva", de heren A. E. du Perron en E. A. van Dishoeck. „ge kroond" met een brandweerhelm. Brandweercommandant Hagedoorn, die het zich als een grote eer rekende deze helm ..op hun slapen te mogen drukken", weidde in het kort uit over de getoonde moed, beleid en trouw in „de ure des gevaars". De heer Hage doorn verbond daaraan echter de ver plichting, dat deze brandweerhelm het eigendom blijft van de Sociëteitscom missie. De helm, aldus spreker, zal in het vervolg het symbool zyn van wat opeenvolgende besturen voor „Minerva" in brandweerteohnisch opzicht hebben betekend en nog zullen betekenen. Praeses Du Perron, die deze geste bui tengewoon op prijs stelde, achtte het een grote eer, dat het Sociëteitsbestuur vanaf dit mordent was ingelijfd bij de aan te gaan (brandweer con amore: kom maar op). De heer Van Dishoeck, die er met zijn helm krijgshaftig uitzag, bracht de brandweercommandant onder het oog, dat de Sociëteit verzekerd is bij een maatschappij, die het jaartal 1845 voert. Vandaar, dat wij U en uw manschap pen deze avond een borrel aanbieden in een glas, dat eveneens uit 1845(da teert. En zo geschieddede studenten hadden schik in deze helmoverdracht en de brandweerzij voelde zich in de zware fauteuils best thuis. Voor haar gold het gezegde van „loon naar wer ken" en voor commandant Hagedoorn het „leer om leer". Dit evenement kunt u niet missen! Mannequins tonen u tientallen exclusieve Neveda modellen, welke dit najaar toonaangevend zijn. De Neveda brei-modeshow is voor u een bron van inspiratie. U doet er vele nieuwe ideeën op. nieuwste najaarsmodellen allerlaatste modetinten Vrijdag 2 november 1956 's middags 2.30 uur 's avonds 8 uur Stadsgehoorzaal, Breestraat 60 TOEGANGSKAARTEN aan de zaal f. 0,75 per persoon, op 1 nov. van 12-2 u. Op 2 nov. van 1.30-2.30 u. en van 7-8 u. Gratis programma en consumptie Ga gezellig 's middags: volledige show! 26.000 exemplaren gratis huis-aan-huis Evenals zovelen verontrust door het jaarlijks schrikbarend stijgend aantal verkeersongevallen, waardoor alleen in 1955 in ons land niet minder dan 1650 personen om het leven kwamen, heeft het bestuur van de Leidse Ver. voor Veilig Verkeer een prijzenswaardig initiatief genomen, waardoor alle Leidse ge zinnen zeer persoonlijk nog eens geconfronteerd worden met de stringente noodzakelijkheid van bestrijding der verkeersgevaren, welke strijd alleen dan met succes kan worden gevoerd wanneer alle verkeersgebruikers bereid zijn daaraan deel te nemen. Dit persoonlijke appèl op Ieders verantwoordelijkheid jegens de gemeenschap, draagt de vorm van een boekje, dat dezer dagen in een oplage van 26.000 exemplaren door geheel Leiden gratis huis-aan-huis zal worden verspreid. Het belangrijkste deel van de inhoud zijn de verkeersregels, voor alle catego rieën van weggebruikers in eenvoudige, gemakkelijk te begrijpen taal weergege ven door de hoofdagent R. F. S. Voer man van de Leidse Verkeerspolitie. Aan dit overzicht ontleent dit boekje ook zijn blijvende waarde, omdat ieder een die op de een of andere wijze deel neemt aan het verkeer, daarin precies kan lezen hoe hij zich als ordelievend veiligheid nastrevend mens behoort te gedragen. Het is te hopen, dat dit boekje in vele Leidse gezinnen gelezen wordt met alle aandacht, welke dit onderwerp verdient en vervolgens zorg vuldig zal worden bewaard teneinde in voorkomende gevallen nog eens te kun nen worden geraadpleegd bij eventuele meningsverschillen over verkeersproble men. Wij menen dat de Leidse Ver. voor Veilig Verkeer met deze uitgave een zeer daadwerkelijke en daardoor hogelijk te waarderen bijdrage heeft geleverd tot het beoogde doel. Moge dit handige boekske inderdaad bijdragen tot een betere kennis van de verkeersregels en bovenal tot een gro tere bereidheid om gezamenlijk de gruwelijke verkeers-onveiligheid te be strijden. Burgemeester jhr. mr. F. H van Kinschot, ere-voorzitter van de vereni ging, doet in een voorwoord een drin gend beroep op alle burgers om daad werkelijk mee te helpen het verkeer in onze stad tot een „veilig verkeer" te maken. De voorzitter, de heer J. Machielsen. rijksinspecteur L.O., geeft een overzicht van de werkzaamheden der vereniging, welke voornamelijk maar stellig niet Dodelijk ongeval in Meelfabriek De Sleutels ARBEIDER ONDER MEEL BEDOLVEN In de afgelopen nacht heeft zich in de Meelfabriek „De Sleutels" een tra gisch ongeval met dodelijke afloop voorgedaan. Omstreeks kwart over vier was de 42-jarige fabrieksarbeider, de heer J. C. Bisschop uit Hazerswoude. in een silo bezig met het verwijderen van aangezet meel van de silo-wanden. Vermoedelijk is de man bij het verrichten van deze werkzaamheden uitgegleden en bedol ven onder de hoeveelheid los geraakt meel. Na ongeveer tien minuten werd het slachtoffer, dat toen geen tekenen van leven meer vertoonde, door enkele van zijn mede-arbeiders gevonden. De E.H.D. heeft het stoffelijk overschot naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Bij het passeren van een tramkrui sing kwam gisteren op het Stationsplein een motorwagen van de interlocale dienst van de N.Z.H.V.M., in botsing met een uit de richting Oegstgeest komende stadstram. Het voorbalcon van de stadstram werd ontzet, terwijl enkele ruiten sneuvelden. uitsluitend! liggen op het terrein van het verkeersonderwijs en waarin hij spreekt tot aanmelding voor het lid maatschap en steun aan het streven der vereniging (giro penningmeester V.V.V. 35.75.14) teneinde nog meer uitbreiding te kunnen geven aan de activiteiten. En tenslotte richt de chef van de Verkeerspolitie, inspecteur G. A. N. Cornelisse, een met cijfers geïllustreerd vermaan tot alle weggebruikers, waarin hij nogmaals de gevaren van de weg accentueert en de middelen aangeet ter verbetering. Brandweercommandant Hagedoorn „kroont" de praeses van de com missie van de Sociëteit Minerva. de lieer A. E. du Perron, met de brand weerhelm. (Foto LID ./Van Vliet.) Jongere ndemonstraf ie in verband met Hongaarse gebeurtenissen Vermoedelijk a.s. vrijdag in Den Haag Op een gisteravond hier ter stede ge houden vergadering Jieeft de Politieke Jongeren Contactraad (waarin zijn ver tegenwoordigd de Anti-Revolutionaire Jongeren Studieclub, de Christelijk His torische Jongerenorganisatie, de jonge renorganisatie van de KVP. de jongeren organisatie van Vrijheid en Democratie en de Nieuwe Koers) met vertegenwoor digers van studenten organisaties en met middelbare scholieren het initiatief ge nomen tot het houden van een demon stratieve bijeenkomst a.s. vrijdagavond in Detn Haag. mits de loco-burgemees ter van deze gemeente, de heer C. H. P. W. van den Oever, toestemming daartoe verleent. De demonstratie zal gericht zijn tegen het Russische optreden in Hongarije. De toestand in. Oost-Europa en spe ciaal in Hongarije heeft, aldus de Con tactraad. de jongeren van Nederland verontrust. Zij willen een beroep doen op het wereldgeweten, teneinde te be werkstelligen. dat druk wordt uitgeoe fend op de Sovjet-Unie om te bereiken, dat de Russische troepen uit de bezette Oosteuropese landen worden terugge trokken. zodat in die landen: 1. vrije democratische verkiezingen kunnen worden gehouden, waardoor de bevolking weer invloed kan uitoefenen op de samenstelling der regering. 2. De Oosteuropese volkeren gods dienstvrijheid kan worden verleend. 3. Er onafhankelijk recht kan worden gesproken. Secretaris van het actie-comité is de heer J. Moes. Tesselschadestraat 31. Amsterdam-West bij wie nadere inlich tingen verkrijgbaar zijn. Omtrent de preciese plaats en het programma van de demonstratie zullen nadere medede lingen volgen. Voor een filosofisch trekje in deze ru briek heeft dit keer meneer Pedro Jiminez gezorgd. Hij leeft in het Spaanse Pamplona en is schaap herder. De hele dag op schapen let ten gaat ook gauw vervelen, denken we (de echte schaapherders zullen wel meteen de dop van de inktpot los schroeven om boos het tegendeel te beweren) en daarom keek Pedro eens voor de afwisseling in de lucht. Al turende kreeg hij een merkwaar dige kijk op het probleem dat liefde wordt genoemd. Hij zeier zijn mannelijke wolken en vrouwelijke. Als zij elkaar ontmoeten begint het te regenen

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3