Europa kan zich niet voorstellen, wat zich hier heeft afgespeeld Tevreden! Reden? Kardinaal Mindszenty officieel in zijn functie hersteld PHILIPS „Infraphil" „Israël bijt het spits af in strijd tegen dictator Nasser" De nabuurlanden steunen Egypte Opnieuw een Russisch generaal in Polen van toneel verdwenen Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 31 OKTOBER 1956 Vervolg van pag. 1 Indrukken uit Boedapest Boedapest ziet er momenteel verschrikkelijk uit. In het centrum en in de twee grote fabriekswijken, namelijk de zevende en negende wijk, ziet men nog rokende puinhopen. Gistermiddag werd er ook nog geschoten en vielen er nog minstens twintig doden. Op het ogenblik wordt er felle jacht gemaakt op de laatste A.V.H.-soldaten, die het communisme hebben ver dedigd. Trams staan dwars over de weg, telefoon-, tramleidingen en kabels liggen op straat, lantaarnpalen zijn geknakt. Gebouwen van de commu nistische partij en van de communistische kranten, alsmede Russische boekhandels zijn totaal uitgebrand. De gehele inventaris smeult nog op straat. Nergens werd er echter geplunderd. De nationale troepen zijn bui tengewoon sterk in tucht en nemen iedereen, die een poging waagt om te stelen, dadelijk gevangen. Alles staat stil. De straten zijn verlaten Vrouwen en kinderen bleven gisteren nog in de kelders of in de achterka mers, en alleen de mannen gingen de straat op om brood en aardappels te kopen. Lange rijen stonden voor de winkels. Dan floten er opeens kogels, kraakten de kanonnen van de tanks en was de straat weer leeg. Communisme staat voor een debacle Intussen zei niemand: „Wij moeten capitulerenWel verklaarde ieder: „Eerst moeten de Russen er uit. Dan onderhandelen, en daarna bouwen wij zelf een nieuw Hongarije op". Het fiasco van het communisme en van Imre Nagy is onbeschrjjfelyk! Om nog te zwijgen over de Sovjet-Unie...!! Het is nog levensgevaarlijk in de stad. Gisteren werd de bekende fotograaf van ..Paris Match" (Pedrazzini) ernstig ge wond, evenals Noel Barber, van Daily Mirror, döch die zijn het slachtoffer van hun beroep. Daartegenover staan helaas tienduizenden andere doden en gewonden. De ziekenhuizen zijn te klein en de gewonden liggen in lange rijen naast elkaar in kazernes en in scholen. Geneeskundige en andere hulp blijft uiterst noodzakelijk, maar er komen te weinig vliegtuigen en het vliegveld was tot nu toe in gevaar ofschoon het voort durend onder controle stond van het verzet. Men wil kardinaal Mindszenty vrijla ten, maar gisteren was hij nog niet in zijn paleis te Esztergom. Alles is echter voorbereid om hem daar te ontvangen. Hij zal de grote nationale figuur wor den, ofschoon ook andere partijen na tuurlijk hun rechten kunnen handhaven. (Vanmorgen meldde Radio-Boedapest, dat de kardinaal thans is gerehabili teerd). De stemming tijdens de nacht was spoi straat, behalve een paar moedige ver zetstrijders. studenten of arbeiders, die tot het einde toe nog wilden vechten, wanneer de geheime staatspolitie zich nog zou verzetten of vertonen. Overdag liepen de mensen gisteren nog snel een kerk binnen om er te bidden. ..Alleen God kan helpen", zeiden zij. Overal ziet men met krijt de opschriften: „Russen, gaat naar huis". Er worden vandaag reeds in de vroege morgen vlugschriften uitgedeeld, ook in het Russisch voor de Russische soldaten, waarvan er al zeer velen in burger rondlopen en gedeser teerd zijn. Ook verschijnen er nieuwe kranten. Boedapest is het bloedende hart van een volk, dat zich nooit gewonnen heeft gegeven. De wildste geruchten worden er echter ook nu nog verspreid, wat begrijpelijk is en niemand kan ze controleren. Ook nu nog zijn er mensen die niet willen en kunnen geloven, dat de Russen uit Boedapest vertrekken. Men kan zich in het buitenland niet voorstellen, wat zich hier aan onmense lijkheid, wreedheid en vernietiging heeft afgespeeld, hoeveel bloed hier werd ver goten en hoeveel angst hier moeders en kinderen hebben uitgestaan. De meeste mensen zijn vijf tot zes dagen niet uit de kleren geweest en langzaam begint er nu gebrek aan levensmiddelen te ko men. Maar wat de jeugd van Boedapest heeft gedaan is met geen pen te be schrijven. Zij heeft het Russische com munisme met dezelfde wapens en de zelfde methodes bestreden, waarmee Moskou haar had opgeleid. In deze ene week heeft Hongarije wereldgeschiedenis gemaakt. Het communisme althans in Europa, begint op zijn logge voeten te wankelen, even log en plomp als de laarzen, die er nog van Stallns stand beeld in Boedapest zijn overgebleven. „Russen gaat naar huls!" (Ingez. Med.-Adv.) Spierreumatick Philips „Infraphil" weg pijn! PHILIPS „Infraphil" 10 gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij verstuikin gen, spit, verwondin gen, steenpuisten, ver koudheid, winterhan den en -voeten. Opstand in Sinkiang? Het nationalistisch-Chinees persbu reau meldt uit Honkong, dat contra revolutionairen een opstand in de Chi nese provincie Sinkiang hebben ontke tend, waarbij vele communistische ambtenaren zouden zij.n gedood. Sin kiang ligt in het westen van China. Een communistisch blad uit Sinkiang heeft op 23 september toegegeven, dat guerillastrtyders communistische solda ten hebben aangevallen, verbindingen hebben ontwricht en sabotage hebben gepleegd op olievelden. (Ingez. Med.-Adv.) Generaal-majoor Bums, het hoofd van de Palestijnse bestandscommissie, heeft binnen twaalf uur voor de tweede maal bij de Israëlische premier Ben Goerion geprotesteerd tegen de Israë lische aanval op Egypte. De ernstige situatie, die daardoor ont staan is. werd ook benadrukt door ko ning Saoed van Saoedi-Arabië in een persoonlijke boodschap aan president Eisenhower. De koning heeft in zijn land een algemene mobilisatie afgekon digd en president Nasser medegedeeld, dat Saoedi-Arabië achter Egypte staat en bereid is het akkoord met dat land na te komen. Ook Irak staat achter Egypte, heeft een officiële woordvoer der van de regering gisteren medege deeld. De Iraakse eenheden aan de Jordaanse grens zijn zeker in staat op het eerste teken deze hulp te verlenen. Want ock de Jordaanse regering heeft verklaard, dat Jordanië zich zal houden aan de hulpverleningsbepalingen van de kortgeleden gesloten Jordaans-Egyp- tisch-Syrische militaire overeenkomst en dat Egypte te hulp zal snellen, indien dit door de opperbevelhebber der strijd krachten van deze drie landen, de Egyptische generaal Abdoel Amer. wordt verzocht. Bjj het Hoelehmeer zijn reeds samen trekkingen van met zware wapens uit geruste Syrische troepen waargenomen. Syrië is ook tot nader order tot verbo den gebied voor vliegtuigen verklaard. Ook uit Jordanië komen berichten van troeoenbewegingen. Het grensgebied is ontruimd. Russen zijn nu uit Boedapest verdwenen Volgens hedenochtend omgeroepen berichten van Radio-Boedapest hadden de Russische troepen om acht uur de stad geheel verlaten, behalve enkele pantserwagens, die nog stonden onge- gesteld voor de ministeries van Bin nenlandse en van Buitenlandse Zaken. De bevolking is nadrukkelijk verzocht de strjjd niet opnieuw te beginnen en zijn kalmte te bewaren. Het Hongaarse persbureau M.T.I. meldt verder, dat premier Nagy een verzoek van de so ciaal-democratische partij tot terug gave van haar hoofdbureau en haar orgaan heeft ingewilligd. Tot de indie ners van dit verzoek behoorde ook de 67-iarige Anna Kethly. een internatio naal bekende Hongaarse sorialiste. Kardinaal Mindszentv keerde omstreeks 9 uur nlaatselijke tijd naar zijn resi dentie in Boedapest *erue. Het besluit, dat hij van heden af zijn kerkelijke functies en burgerlijke rechten weer kan uitoefenen, was volgens de radio geno men „omdat de veroordeling van de kardinaal volkomen ongegrond was". Zionistenbond somt druk op waaraan Israël blootstaat Het bestuur van de Nederlandse Zio nistenbond heeft naar aanleiding van de gebeurtenissen in het Midden-Oos ten. de volgende verklaring uitgegeven: „Zelden is een maatregel van zelfver dediging zo gerechtvaardigd geweest als de Israëlische zuiveringsacties in de Sinai-woestijn. In het laatste jaar is de oorlogsvoering tegen Israël door de Arabische landen voortdurend geïnten siveerd. Door druk op buitenlandse fir- Bevelhebber van de luchtmacht ontslagen Tal van mutaties Ook de Russische bevelhebber van de Poolse luchtmacht, generaal, Iwan Toerkijel, is ontslagen. Generaal-ma joor J. Frey-Bielecki is tot plaatsver vangend bevelhebber benoemd en fun geert momenteel als bevelhebber. De ze bijzonderheden werden gisteren door Radio-Warschau wereldkundig gemaakt. Tevens werd een verklaring van het Poolse ministerie van Defensie uitge zonden, waarin het ontslag van ver scheidene Poolse bevelhebbers wordt aangekondigd en de namen vanhun op volgers worden genoemd. Onder de ont slagen commandanten bevindt zich de Sovjetrussische generaal Jewski .die het bevel voerde over het garnizoen van Warschau. Volgens de verklaring is voorts gene raal Duszynski benoemd tot plaatsver vangend chef van de Generale Staf en krijgt generaal-majoor Kuropicska het bevel over het garnizoen van Warschau. ROKOSSOFSKI Radio-Warschau deelde gisteren reeds mede, dat maarschalk Rokossofski „met verlof is gegaan", maar zei niet waar heen Volgens de correspondent van Reuter zijn welingelichte kringen in Warschau van mening, dat de toekomst van de Russische maarschalk besproken zal worden tijdens het bezoek van de Poolse leiders aan Moskou. Men gelooft niet dat hij nog lang de dubbele positie van (Ingez. Med.-Adv.) ma's, door economische blokkade, door het verbod van doorvaart door het Suezkanaal, door sluipmoorden op bur gers van de staat Israël, door het slui ten van een paot van agressie ter ver nietiging van Israël, door het prediken van oorlog in woord en geschrift, heb- ben de Arabische landen getracht een ijzeren ring rond Israël te sluiten. De drijvende kraoht achter deze actie is de Egyptische dictator kolonel Nasser.1 Hij wordt geleid door haat tegen Israël, die identiek is aan zijn haat tegen de democratie en de Westerse beschaving. Daarom heeft hij wapens van de Sovjet- Unie en haar satellieten aanvaard en daarom ook strijdt hij tegen ieder, die de zaak van vrede en veiligheid wil dienen. Israël, dat het meest directe slacht offer is van zijn provocaties, heeft zich genoodzaakt gezien op te treden. Daar mee dient het als enig waarlijk vrij en democratisch land in het Nabije Oosten de zaak van de gehele wereld. Nu het het spits afbijt in de strijd tegen Nasser, verdient het niet slechts de sympathie, maar ook de actieve steun van hen. dde de democratie en de vrijheid dierbaar zijn." zo besluit de verklaring van de Nederlandse Zionistenbond. BINNENLAND In het chemisch fabriekje van de firma „Orgahell" aan de Grasweg in Am sterdam-noord heeft zich gistermorgen door nog onbekende oorzaak een ontplof fing voorgedaan. Het fabriekje is geves tigd in een houten loods met een dak van gegolfd plaatijzer. De drie arbeiders, die hier een geneesmiddel voor dieren ver vaardigen. en juist koffie zaten te drinken, konden bijtijds wegkomen; zij liepen slechts onbetekenende verwondingen op. De loods werd door de luchtdruk bijna geheel uit elkaar gerukt. De Nationale Vrouwenraad van Ne derland zal op 7 november in het gebouw van de Provinciale Utrechtse Elektricl- telts Maatschappij te Utrecht de algemene vergadering houden. Het Spaanse schip de „CaboHuestae". dat op de rede van Vlissingen voor anker lag. is door het breken van de ankenket ting op drift gegaan. Het schip strandde voor de vuurtoren van Nieuwe Sluis op de Zeeuws-Vlaamse kust. omstreeks drie uur vannacht. Men wacht hoog water af en hoopt dan weer vlot te komen. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Roeslan Atodoelgani. zal aan het hoofd staan van de Indonesische delegatie naar d>e algemene vergadering van de Ver. Naties. Vrijdagochtend a.s. zal by de werf ..De Noord" te Alblasserdam Hr. Ms. mijnenveger „Hoogeveen" ln dienst worden gesteld door de commandant v-an deze bodem, luitenant ter zee der tweede klasse (oudete categorie) J. L. P. Pronker. Het bestuur van de Sint-Radboud- stldhtlng te Nijmegen, heeft dT. W. F. B. Brinkman te Venlo benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen voor het geven van onderwijs in de keel-, neus- en oorheelkunde. Gistermiddag ls ln de oude IJssel te Doetlnohem het stoffelijk overschot op- jehaaid van de 36-Jarlge E. A. van Megen- van Megen uit Bemmel. ZIJ was op 19 okt. van het schip van haar man gevallen, toen zij bezig was met het doen van de was. Men bemerkte het gebeurde eerst een uur nadat zy vermist was op. Het slachtoffer was gehuwd en had 2 kinderen. BUITENLAND De Amerikaanse minister van Marine. Charles Thomas, heeft medegedeeld, dat in het volgende begrotingsjaar, dat 1 juli Britse commandotroepen schepen zich op Malta in aan boord van een landingsvaartuig na het Brits- Franse ultimatum aan Egypte. 1957 begint, begonnen zal worden met de bouw van een vllegdeksohlp van 85.000 ton, uitgerust met acht atocvmreactors, als het Congres de nodige gelden zou voteren. Maandag zijn te Havanna meer dan tien personen gedood by een vuurgevecht in de ambassade van Haïti waar de Cu baanse politie zooht naar de moordenaars van het hoofd van de geheime dienst van het Cubaanse leger, dat zondag ls ver moord. Het hoofd van de Oubaanse politie, die het onderzoek leidde, werd door zes kogels getroffen en moest een spoed operatie ondergaan. Het bestuur van de Deense commu nistische partij heeft een verklaring uit gegeven. waarin het betreurt, dat de regering van Hongarije de hulp van Rus sische troepen heeft Ingeroepen. De ge beurtenissen ln Hongarije bewijzen, dat buitenlandse troepen een last z(Jn voor de landen waar zy gestationeerd zfjn. Alle troepen, van Oost zowel als van West, kunnen beter naar hun eigen land terug gaan, aldus de verklaring. opperbevelhebber der Poolse strijdkrach ten en minister van Defensie zal bekle den. Men acht het waarschijnlijk, dat hij Pools vertegenwoordiger in de Gene rale Staf van de volgens liet verdrag van Warschau verbonden legers zal worden. Radio-Warschau maakte verder nog bekend, dat het gewestelijk comité van de Poolse communistische partij in Kielce (centraal-Polen) zijn eerste secretaris. Stanislaw Krupa. en twee afgevaardigden heeft ontslagen. Staatssecretaris O. K. en W.: mr. R. G. A. Höppener Bij K. B. is mr. R. G. A. Höppener te Roermond benoemd tot staatssecre taris van O., K. en W. Mr. René Gijsbertus Antonius Höp pener werd 9 juli 1903 te Roermond ge boren. Hij deed zijn doctoraal examen rechten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Sedert 1926 is mr. Höppener te Roermond gevestigd als advocaat en procureur. Sedert 1935 is hij lid van de Raad van toezicht en sedert 1945 deken van de Orde van Advocaten in het arrondisse ment Roermond. Hij was tevens kan- tonrechter-plaatsvervanger en sedert 1938 rechter-plaatsvervanger. Voorts is hij lid van het ambtenarengerecht en plaatsvervangend voorzitter van de Raad van Beroep sociale verzekeringen. In 1927 werd hij tevens lid van de ge meenteraad van Roermond, nadien wethouder. In 1939 werd hij lid van de Prov. Staten van Limburg en in 1946 lid van Ged. Staten. Sedert 1930 vervult mr. Höppener di verse leidende functies in 't jeugdwerk. De nieuwbenoemde Staatssecretaris is voorts o.m. bestuurslid van de Sint Radboudstichting, van het curatorium der R.-K. leergangen en van het lan delijk curatorium van de R.K. Scholen voor maatschappelijk werk. Mej. dr. de Waal gaat eerlang heen In aansluiting op deze benoeming deelt het ministerie van O. K. en W. o.a. mede, dat het streven 'n sluitend geheel van onderwijsvoorzieningen tot stand te brengen, in de afgelopen jaren in toenemende mate het regeringsbeleid op het terrein van het onderwijs ge kenmerkt heeft. Het bleek in toenemende mate be zwaarlijk een splitsing te handhaven in de verantwoordelijke leiding van de onderwijssector ten Departemente. Dit heeft de minister en de Staatssecretaris mej. dr. A. de Waal geleid tot de con clusie. dat één persoon de gehele onder wijssector in handen moet nemen. WOENSDAG. Doopsgezinde Kerk: Spr. K. C. van Oossanen over „Waar zyn onze doden?", 8 uur nam. Rapenburg 61: Anthroposophische Ver. Spr. H. D. van Goudoever over de opstan ding in de muziek. 8 1/4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. A. A. Gerbrands over de Hollanders ln Nigeria. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Revue ,,'t Blijft onder ons" t.b.v. Nazorg Kinderverlam ming, 8 uur nam. Pieterskerk: Herdenking Kerkhervor ming. Spr. ds. J. v. d. Wiel, 8 uur nam. Lutherse Kerk: Herdenking Kerkher vorming. Spr. ds. H. J. A. Haan, 8 u. n.m. Oegstgeest. Irene: Gemeente- avond Ned. Herv. Gem. Spr. mej. E. Oskam, 8 uur namiddag. DONDERDAG Gerecht 10: Bazar handwerkclub Ver. Vrijz. Herv., 10—12.30, 2.305.30 en 7—10 u. Chr. school, Hoge Morsweg: Bazar t.b.v. kerkorgel Maranathakerk 25 en 710 uur namiddag. VRIJDAG Ghr. sohool, Hoge Morsweg: Bazar t.b.v. kerkorgel Maranathakerk, 25 en 710 uur namiddag. Het Gulden Vlies: Ver. voor Paedago- glek. Spr. J. A. Schreuder over de over gang van L.O. naar M.O. 8 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-oursus Rand stad Holland, 8 uur nam. Gerecht 10: Bazar handwerkclub Ver. Vryz. Herv., 2.305.30 en 710 u. nam. Levendaal 1Aandeelhoudersvergadering N V. Sanders' Zeepfabriek. 8 uur nam. Stadszaal: Brelshow Nevada, 2.305 en 810.30 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur namiddag. ZATERDAG. Lakenhal: Opening Bllderdljktentoon- stelllng. 3 uur nam. ZONDAG. Den Burcht (grote zaal): Ver. van Gere- patrieerden. Opvoering van „Tien wijze dwazen". 8 uur nam. Schouwburg: De Schouwspelers. „Boefje" 8 uur namiddag. Halte Posthof H.T.M.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 8.55 uur v.m. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad (bespreking woningbouwrapport), 2 uur nam. DINSDAG Stadseaal (kleine zaal): Ver. van Oud leerlingen Ambachtsschool. Lezing over de fabricage van linoleum, 8 uur nam. Oegstgeest. (Huize Bydorp) Conoert Pauline Pilaar en Cath. Gris Rltsema, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wim Ibo's Triangel cabaret, 8 uur nam. Prijzen Keukenhof De uitslagen voor de verschillende wed strijden. georganiseerd door de Stichting Keukenhof, luiden: Foto-wedstrijd: 1 wisselprijs) de heer André Brocorens (België); 2. de heer A. A. v. d. Wateren (Enschede); 3. mej, E. van de Vecht (Den Dolder); 4. de heer J. D. Blaaser (Amsterdam-); 5. de heer H Vallentgoed (Spaarndam). Wedstrijd Modeltuinen: 1. firma Van Empelen en Van Dijk (Aerdenihout)2. firma Tulpo (Wassenaar): 3. firma Carl R. van Empelen (Heemstede). Dat het publiek zich dit jaar beter met dit oordeel der jury kon verenigen moge blijken uit het zeer hoge aantal goede oplossingen, t.w. 2450. Na gehou den loting werden de prijzen als volgt toegekend: 1. Nancy Pasman (Heem stede) 2. de heer H. A. J. ten Have (Goor); 3. Annemarieke Kroon (Bos koop) 4 Frl. Elfr. Bohres (Köln. Did) 5. mevr. M. Lieftaert Peerbolte ('s-Gra- venhage) Wat tenslotte het opinie-onderzoek inzake de beelden betreft gaf het alge heel gemiddelde dezer opinies de vol gende rangorde: 1. beeld No. 8. Dansend meisje Willy v. d. Putten (Eindhoven); 2. beeld No. 14..Tarantella, Joh. Gros man (Oosterbeek); 3. beeld No.3,Vrouw met ganzen, A. Hettema (Amsterdam) 4. beeld No. 9, Vogel, Joh. van Zutphen (Den Haag). De prijzen voor dit opinie-onderzoek werden als volgt toegekend: 1. de heer C. Versteeg «Haastrecht); 2. mrs. Bai ley (Essex. Engeland); 3. mevr. C. van Delft (MeppeD; 4. de heer A. E. M. Hibbeln (Amsterdam). Belgische onderscheidingen aan Nederlanders Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het Nederlands-Belgisch cultureel akkoord heeft de Koning van België behalve de reeds vermelde on derscheidingen de volgende toegekend: Grootofficier in de Kroonorde, dr. J. H. Wesselings, secretaris-generaal van het Ministerie van O. K. en W.: Comman deur in de Kroonorde: prof. dr. P. Geijl: Commandeur in de orde van Leopold II J. Engelman en prof. dr. J. van Gelder. De onderscheiding ls de laatstgenoemde drie verleend in hun hoedanigheid van leden der Nederlandse afdeling van de gemengde technische commissie ter uitvoering van het Nederlands-Belgisch cultureel akkoord. Gezien de betekenis van deze sector zal dit naar hun mening de minister moe ten zijn. Tengevolge van de uitgebreid heid van de taken van het gehele De partement is dit slechts uitvoerbaar, wanneer de minister zoveel mogelijk ontlast wordt van de zorg voor het buiten de onderwijssector gelegen ter rein. Daarom werd de benoeming van een Staatssecretaris nodig, die geleide lijk verschillende taken op dit gebied van de minister zal overnemen. Op het terrein van het onderwijs zal dan naast de werkzaamheden van de minister geen taak meer overblijven die in het beleidsvlak ligt. Mej. De Waal heeft daarom besloten aan H.M. dc Koningin haar ontslag als Staats secretaris te vragen. Doch zij heeft zich op verzoek van de minister bereid verklaard deze aanvrage nog enkele maanden uit te stellen, teneinde de continuïteit in het onderwijsbeleid zoveel mogelijk te waarborgen. De nieuw benoemde Staatssecretaris mr. Höppener zal. meer in het bijzonder belast worden met taken op het terrein van het jeugdwerk, de sociale jeugdzorg, de vormingsinstituten leerplichtvrije jeugd, het sociaal-pedagogisch onder wijs. de openluchtrecreatie, de lichame lijke opvoeding. de sport, de volksont wikkeling, de radio, de televisie en de pers. TENTOONSTELLINGEN tgeest (B toonstelling Daan Werkd. 9 uur voorm.6 uur nam.; dlnsd. 9 uur voorm.7 uur nam. BIOSCOPEN: Lldo. „De zoon van Sindbad", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor. „Die drel von der Tankstelle", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon. „Ave Maria", 14 Jaar. Werk. dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Spionage rondom Trlëst, 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „De man zonder noodlot", 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „De witte non". De avond- en nachtdienst van do apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdag 3 november te 8 uur waar genomen door: Apotheek Boekwljt, Bree- straat 74, telefoon 20552; Apotheek Haven, Haven 18, telefoon 20085, Apotheek Oegst geest, Wllhelminapark 8. telef. 26274. By geen gehoor bU Uw hulsarts ot specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I S a& t Stockholm half bew. w 3 3 0 Oslo onbewolkt nno 2 3 0 Kopenhagen half bew. no 10 5 0 Aberdeen onbewolkt windstil 7 2 Londen zwaar bew. no 6 9 0.6 Amsterdam geh. bew. ono 5 6 0.5 Luxemburg sneeuw no 8 3 0.2 Parijs half bew. n 5 8 0.2 Bordeaux onbewolkt n 2 11 0 Grenoble zwaar bew. windstil 4 6 Nice licht bew. nw 5 18 0 Berlijn half bew. ono 6 3 0.4 Frankfort regen no 6 6 1 München motregen windstil 2 11 Zürich nevel nw 1 5 3 Genève zwaar bew. no 3 3 4 Locarno zwaar bew. windstil 14 0 Wenen nevel nno 5 7 0 Inssbruck nevel windstil 1 11 Rome geh. bew. zo 2 8 1 AJaccio onbewolkt ono 4 15 0 Mallorca regen ono 9 18 4

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2