Voorzitter Verbond van Werkgevers Proces Schmidt is opzettelijke verkrachting van het recht de echte zware shag VAN NELLE Er zijn regenererende krachten Pit, Uc ABDIJSIROOP/» Wolven vinden vermist kind Met een enkel woord Agenda iï DONDERDAG 25 OKTOBER 1956 Regering betreurt verklaring van onze woordvoerder te Djakarta De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Djakarta heeft na afloop van het strafproces in eerste aanleg tegen de heer Schmidt bevestigend geantwoord op een vraag, of de procesgang zelf correct was geweest. De regering betreurt deze verklaring, omdat hierdoor een indruk kan worden gewekt, die niet alleen afwijkt van de gevoelens van de woordvoerder, zoals deze in andere verklaringen tot uiting zyn gebracht, doch ook in strijd is met de overtuiging van de Nederlandse regering, dat ook dit proces niet anders kan worden gezien dan als een opzettelijke rechtsverkrachting tor uitvoering van politieke doeleinden, welk onrecht in een eerder stadium aanleiding gaf tot de uitgave van de publikatie: „Administration of justice in Indonesia". De regering zal na bestudering van het vonnis tegen de Nederlander Schmidt nader bekendheid geven aan haar oordeel over deze uitspraak, waar door de onjuiste indruk, die door de mededelingen van de woordvoerder in binnen- en buitenland kon worden ge vestigd, kan worden weggenomen. Aldus heeft de minister van Buiten landse Zaken geantwoord op de vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Van Rijckevorsel over uitlatingen van een woordvoerder van het Neder landse Hoge Commissariaat, te Djakar ta gedaan, inzake het strafproces tegen onze landgenoot Schmidt. De vraag: „Is de minister voornemens te bevorderen, dat ter zake van de on rechtmatige procesvoering tegen Schmidt en het kennelijk misbruik van het In donesische justitiële apparaat voor an dere doeleinden dan te komen tot straf vonnissen, die in werkelijkheid recht spraak zijn, een vordering tegen de Re publiek Indonesië bij het Internationaal Gerechtshof aanhangig wordt gemaakt?, zal, naar de minister mededeelt, later afzonderlijk worden beantwoord. Advertentie in New York Times Woensdag is in de New York Times een advertentie verschenen van het Jungschlagerfonds, waarin een beroep wordt gedaan op de „openbare mening van de vrije wereld" tegen het vonnis van Schmidt. In de advertentie wordt gezegd, dat nog 14 Nederlanders zich in de Indonesische gevangenissen be- Vertrek van Russisch gezin uit de V.S. verhinderd Het Amerikaanse ministerie van Jus titie heeft woensdag het vertrek ver hinderd van een gezin, dat van het Amerikaanse staatsburgerschap afstand heeft gedaan om zich met een Russisch paspoort naar de Sovjet-Unie te bege ven. Serafin Strelkof, een musicus van Russische afkomst, zijn vrouw, dieeven- eens in de Sovjet-Unie is geboren, en hun in Amerika geboren dochter werden tegengehouden, toen zij aan boord van de „Queen Elizabeth" wilden gaan. Volgens een woordvoerder van de scheepvaartmaatschappij waren hun papieren „niet in orde". De Amerikaanse wet verbiedt elke Amerikaan, van zijn staatsburgerschap afstand te doen, zo lang hij zich nog in de Verenigde Staten bevindt. Een vertegenwoordiger van de Sov- Jetrussisohe ambassade, die het gezin begeleidde, verklaarde, dat de ambas sade de Strelkofs als Russen beschouwt. Prins Bernhard in Amerika „Een vriendelijke prins en een prins onder de vriendenDeze korte karakteristiek van prins Bernhard is afkomstig van de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Hij werd gelanceerd tijdens het jaarlijks diner van het „Willem de Zwijger Fonds". Dulles achtte zich competent hierover te spreken, hjj had prins Bernhard zo dikwijls van zeer dichtbij mogen meemaken. Gisteren heeft prins Bernhard in Amerika de dag doorgebracht met het zien van oude vrienden en met het ma ken van de ambassade tot zijn verblijfs- hoofdkwartier. De koffiemaaltijd ge bruikte bij George Mcghee, op wiens ranch in Texas hij verleden jaar enige tijd heeft vertoefd. Ambassadeur Van Roijen gaf gisteravond een besloten diner voor de prins, die vandaag een bezoek zou brengen aan de Enka-kunst- zijdefabriek, een dochteronderneming van de Nederlandse onderneming. Later op de dag vertrekt hij naar New Orleans, waar hij een redevoering zal houden voor de Vereniging voor Buitenlandse politiek. Morgen vliegt hij weer naar New York om het weekend door te brengen. Zon dag heeft hij een rustige dag, maar verder is zijn programma tot 1 novem ber druk bezet. Reorganisatie van itfo Chr. Middenstandsbond De voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond, de heer H. de Mooij, uit Rijnsburg, kondigde tijdens de Bondsraadsvergadering, welke gisteren in Utrecht werd gehouden, een reorga nisatie aan. die mede ook een statuten wijziging zal inhouden. De organisatie groeide in de laatste acht of tien jaar van 12.000 tot ruim 24.000 leden. De Christelijke Middenstandsbond zal vier raden instellen, nl. een Detailhan- delsraad, een Ambachtsraad, een Ver- voersraad en een Raad voor de gewesten, omdat beter verband met de hoofdbe drijfschappen kan worden verkregen. De heer De Mooij pleitte voor de oprich ting en uitbouw van de plaatselijke middenstandsverenigingen, die in ge westelijke raden dienen te worden ge bundeld. Het reorganisatie-rapport, werd door de Bondsraad met algemene stemmen aanvaard. Tijdens de voorjaarsbonds- raadsvergadering 1957 zullen de gewij zigde statuten worden behandeld. Voorts werd de begroting 1957 met al gemene stemmen goedgekeurd. Dr. Mieke Boumanstraat te Ni}megen Tijdens de Gemeenteraadsvergade ring in Nijmegen heeft het raadslid de heer B. Troost voorgesteld om een der nieuwe straten in Nijmegen te noemen naar Dr. Mieke Bouman. De raad stond niet afkerig tegenover het voorstel en ging er mee akkoord om het voorstel in de betrokken raadscom missie te brengen. vinden, op soortgelijke beschuldigin gen als tegen wijlen Jungschlager zijn ingebracht, n.l. samenzwering tegen de Indonesische regering om deze omver te werpen. Schmidt werd veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf voor een beweerde misdaad, „die hij niet had begaan en ook niet kon hebben be gaan", aldus de advertentie in de New York Times. (Ingez. Med.-Adv.) Laten we 's even stilstaan bij een verse zware VAN NELLE. In dat blauwe pakje van de Weduwe zit voor mij de allerbeste zware shag. Vervolg van pag. 1 Wij moeten onze expansie Ieren beheersen Nadat de heer Twijnstra met enkele sprekende voorbeelden geïllustreerd had hoe in de laatste jaren concrete, dikwijls gevaarlijk geachte situaties in hun te gendeel bleken te verkeren, en opgemerkt had, dat het onverstandig geacht moet worden om in een in vergaande details afdalend regeringsprogramma het beleid voor de toekomstige regeerperiode reeds bij voorbaat vast te leggen, verklaarde hij met nadruk, dat men - bij het ernstig onder ogen zien van actuele omstan digheden - zich zal moeten wachten deze als statisch te beschouwen. Men zal vertrouwen moeten hebben in de regenererende krachten in de maatschappij zelve, die als zij zich in vrijheid kunnen ontwikkelen, altijd weer tenderen naar herstel en evenwicht. Spreker wilde hiermee echter niet zeggen, dat conjunc turele maatregelen uit den boze zouden zijn. Wanneer het mogelijk zou zijn, met onze kennis van de economische samenhangen, diep ingrijpende crises, die onherstelbaar leed berokkenen, te vermijden, en wanneer die mogelijkheden niet illusoir worden gemaakt door invloeden, zowel van binnen- als van buiten onze grenzen, dan zouden wij daarmede een tegoed hebben verworven, waarvan de waarde niet te hoog zou kunnen worden aangeslagen. Zulke maatregelen mogen echter nimmer abrupt worden genomen, doch pas na zorgvuldige analyse en met behoedzaamheid, doch ook weer niet ten koste van de slagvaardigheid. daarom moeten zijn onze prodpktie te vergroten en zo mogelijk alles te ver mijden, dat aan produktiviteitsvermeer- dering in de weg zou staan. Remmend hierbij werkt de factor arbeid. De pro- duktiviteitsstijging heeft dan ook in de laatste jaren een dalende tendens. Nieuwe produktiemethoden. moderne machine-installaties betekenen nu een maal nieuwe investeringen en deze brengen nieuwe bestedingen mee, welke de gevaren voor onze nationale balans dreigen te vergroten, waardoor een moeilijke controverse wordt geschapen. De heer Twijnstra concludeerde daarom tot de wenselijkheid, dat de industrie in de eerste plaats in die zin meewerkt aan de gezondmaking van het econo mische bestel, dat zij haar uitgaven zo veel mogelijk zal richten op die inves teringen. welke arbeidsbesparing tot ge volg hebben. In 't algemeen moet er een ruime mogelijkheid blijven om de tech nische uitrusting van onze nijverheid te brengen of te doen blijven op de hoogte welke ons land door de interna tionale concurrentie nu eenmaal dwin gend wordt opgelegd. Welvaartsstijging afremmen Zoals reeds gezegd, verklaarde de heer Twijnstra in de loop van zijn be toog, dat het nodig kan zijn de stijgen de welvaart wat af te remmen, nadat hij er op had gewezen, dat ook de over heid er voor dient te zorgen, dat even tuele hogere inkomsten niet zullen lei- 'AKKE1 den tot meerdere overheidsuitgaven. SIROOP De overheid dient ook de hand in eigen boezem te steken. Spreker was er zich Moeilijke controverse Na het volkomen begrijpelijk ge noemd te hebben dat de (de)missio naire ministers van Economische Za ken en Sociale Zaken begin verleden maand zich tot de SER hebben gericht met de vraag of de verhouding van middelen en bestedingen op dit ogen blik juist moet worden geacht en op welke wijze indien correctie nodig is' men tot beperking der bestedingen zou moeten geraken, stelde de heer Twijnstra. dat men zich in 'n moeilijke controverse bevindt met betrekking tot beperkingen in de sfeer der private in vesteringen. Wanneer immers geconsta teerd zou worden, dat onze bestedingen de middelen te boven gaan, dan ligt het voor de hand om in de allereerste plaats te streven naar een vergroting der middelen. Onze eerste zorg zal dan (Ingez. Med.-Adv.) iotjl... neem ik een lepel ABDIJSIROOP en dan slaap ik rustig zonder een kuchje. echter van bewust dat de beperking in de sector des consumptie (waaronder 65 Te van alle nationale bestedingen valt) psychologisch en politiek niet ge makkelijk ligt. Het wilde spreker dan ook voorkomen, dat wanneer het moge lijk zou zijn om te geraken tot stabili sering van lonen en salarissen in eni gerlei vorm gedurende het jaar 1957, het bedrijfsleven daartegenover even eens een zekere stabilisering van het prijsniveau in enigerlei vorm zal moe ten stellen. Men maakt zich in ons land zo meende de heer Twijnstra wel eens te gemakkelijk van het probleem af door te stellen, dat aanvaarding van een prijsstijging een eenvoudig mid del zou zijn om tot beperking van de consumptieve bestedingen te geraken. Daarbij ziet men aldus spreker evenwel over het hoofd, dat daarvan te eniger tijd verhoging van de lonen het gevolg zou zijn, waardoor het middel illusoir zou worden gemaakt, (Ingez. Med.-Adv.) Gedurende de sledetocht, welke de be kende circusartiest Olschanski maakte door Rusland, sloeg de slede om op de ongelijke bodem, waarbij zijn dochtertje in het nachtelijk duister verdween in de metershoge sneeuw en niet meer terug te vinden was. Het was een hachelijke situatie, want men hoorde de wolven in de buurt. En terwijl men nog koortsachtig zocht, kwam de eerste wolf reeds aangelopen. Met het pistool in de hand hield het echtpaar zich tot afweer gereed, maar men zag hoe het dier op een bepaalde plaats begon te snuiven en te krabben. Daar moest haar kind zich bevinden, begreep onmiddellijk de moeder Zo begint één van de tientallen verhalen welke U kunt lezen in het nieuwe room- boteralbum: „De bonte droom van het Circus". Een boeiende en afwisselende geschiedenis, met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurplaten en plaatjes. Een boek dat een bezit is voor het leven; geschreven door de bekende auteurs en circuskenners J. v. Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt U dit boekwerk krijgen bij uw roomboterleverancier of direct bestellen per brief of briefkaart bij kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, 's-Gra- venhage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Vermeld wel duidelijk Uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatjes krijgt U gratis voor de Rijksbotermerken. Op elk pakje roomboter vindt U zo'n merk. Neem een pakje extra voor de zondag BINNENLAND Het m.s. „Mataram" onder commando van kapitein M. Brlgmans uit Rotterdam wordt morgenochtend om ongeveer elf uur uit Indonesië te Rotterdam verwacht. De 38-jarige hulphouwer P. W. Seeters uit Sittard is gistermorgen in de Oranije-Nassaumijn te Heerlerheid'e onder vallend gesteente geraakt en overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Ten overstaan van de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, een groot aantal vlagofficieren der Kon. Marine en vele civiele en militaire autori teiten zal woensdag 31 oktober des och tends, na oplevering en overdracht door de Kon. Maatschappij ,,De Schelde" N.V., aan de Houtkade te Vlissdngen Hr. Ms. ..Limburg" in dienst worden gesteld door de commandant van deze bodem, kapitein- luitenant ter zee jhr. P. L. M van Geen. die zelf Limburger van geboorte is Verschenen is het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer inzake de vernieuwde pensioenwetsontwerpen. Naar „De West" vernam heeft de Nederlandse ambassade te Washington zich gunstig uitgelaten over de overeen komst, aan de Surinaamse regering voor gesteld door de Colmar Oil voor het doen van exploraties. Begin volgende maand zou een ontwerp terzake reeds aan de staten kunnen worden toegezonden. Morgenochtend zal de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, de pluimveetentoonstelling openen, die Ornlthophllia elk najaar en ditmaal op 25. 26 en 27 oktober in de jaarbeurs gebouwen houdt. Ook de Rijksvoorlich tingsdienst, het Produktschap voor Pluim veeteelt en Eieren en het Nederlands Eieren Controlebureau zullen in stands demonstreren. BUITENLAND „Het ls niet juist, dat Jordanië zich van het Westen verwijdert", aldus gaf Koning Hoessein gisteren aan Journalisten te kennen. „Integendeel, het Westen is begonnen zich van ons te verwijderen door toenadering tot onze vijanden te zoeken." President Eisenhower heeft woensdag het program van zijn verkiezingscampagne gewijzigd. Hij zal tijdens de ontwikkelingen in Polen en Hongarije en-oor zorgen, dat hij nooit langer dr~ Washington is. 24 uur buiten ln de haven van Brest liep het Amerikaanse vliegdekschip Antie- tamvan 33.000 ton aan de grond. Het schip zou maandag a.s. een be zoek aan Rotterdam brengen. De foto toont de pogingen van vele sleepboten om het drijvende vlieg veld weer vlot te krijgen. Het proces tegen dr. Otto John. het gewezen hoofd van de geheime dienst van de Bondsrepubliek, die in 1954 naar Oost- Duitsland vluchtte en na een Jaar terug keerde, zal 12 november voor het hof te Karlsruhe beginnen. John wordt beschul digd van hoogverraad. Zijn proces, waarbij 55 getuigen zullen worden verhoord, zal enkele weken ln beslag nemen. Voor het eerst sedert de oorlog heeft een Franse communistische afgevaardigde uit vrije wil de communistische partij verlaten. Het is de negerschrijver en -dichter Aime Cesaire. communistisch afge. aardigde voor Martinique, die de Franse partij onder meer verwijt, dat zij niet voldoende haar afkeuring heeft uit gesproken over „de misdaden, van Stalla". tcrwjjl tegelijkertijd onze concurren tiepositie ten opzichte van het bui tenland aanzienlijk slechter zou zijn geworden. Expanderende economie Spreker was er tenslotte van over tuigd, dat het vraagstuk van de afrem ming van een hoogconjunctuur binnen een organisatie als het Verbond van Nederlandse Werkgevers tot uitzonder lijke moeilijke beslissingen aanleiding moet geven, omdat een hoogconjunc tuur nu juist een omstandigheid is, die eigenlijk eer gestimuleerd moet worden dan geremd. Door de grote arbeidsschaarste is de gemiddelde Nederlandse ondernemer echter zonder twijfel doordrongen van het feit dat er iets hapert en dat het wenselijk zou zijn. dat daarin verande ring zou komen. Maar wanneer het op maatregelen aankomt en die maatrege len ook blijken te snijden in eigen vlees aldus de heer Twijnstra dan ko men er bezwaren en bedenkingen. Dit alles is volkomen begrijpelijk maar het geeft toch te meer aanleiding tot het gevaar van een gebrek aan begrip tus sen leiding van het Verbond en de le den. Dit gevaar is nimmer groter dan in een tijd. dat op de leiding een beroep wordt gedaan om mee te werken aan de afremming ener hoogconjunctuur. Wij leven in een periode zo be sloot de heer Twijnstra zjjn jaarrede van een expanderende economie. Onze industriële bedrijven floreren, de welstand van de bevolging neemt toe. Wanneer wij spreken van geva ren dan zijn het gevaren omdat wij de maat van onze vooruitgang wat al te ruim dreigen te meten. Wanneer wij spreken van maatregelen dan zul len het zulke maatregelen moeten zijn, die bedoelen onze expansie al leen beter te beheersen, maar wij zul len moeten zorg dragen die expansie niet in gevaar te brengen! Vervolgens heeft de minister van Economische Zaken, prof. dr. Zijlstra een rede gehouden over „Conjunctuur- politiek en structuurpolitiek". (Ingez. Med.-Adv.) Ontloop die pijn van brandend maagxnnr. Neem Rennies! Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt overtollig maag zuur. De remedie is eenvoudig en afdoende: Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbe vreesd waar U trek in hebt, maar steeds Rennies bij de hand Generaal Hasselnian voorzitter NAVO-comité Nog geen vertrek uit de dienst (Van onze Haagse redactie) Naar wij van bevoegde zijde verne men, zal de luitenant-generaal B. R. P. F. Hasselnian in tegenstelling tot an dere berichten, niet op 1 mei als chef Generale Staf, tevens bevelhebber land strijdkrachten aftreden. Een daartoe strekkend K.b. is dan ook niet binnen kort te verwachten. Wanneer generaal Hasselman de hiervoor genoemde func- DONDERDAG. Chr. Geref. Kerk: Ds. Mario Cignonl Penella spreekt over Spaans protestan tisme. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Concert Rotterdams Philh. Orkest, 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 61: Stichting Psyoho Syn these. Spr. B. v. d. Meer, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Buitengewone ledenvergadering Genootsohap „Kennis is Macht", 8.30 uur nam. Het Gulden Vlies: Aandeelhoudersver gadering Leidse Textielfabrieken Gebrs. Van Wjjk en Co. 11 uur nam. Sterrewaoht: K. en O.-lezing prof. dr. H. C. v. d. Hulst, 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst, 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur namiddag. Wykgebouw Levendaal: A.R. Spr. de heer C. v. d. Heuvel over verkiezingsuitslag, 8 uur namiddag. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing prof. dr. Antonio de Almeida, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wlm Ibo's Triangel Cabaret. 8 uur nam. Royal (Doezastraat)Seance A. Spreen (helderziende), 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volken/kunde: Ex cursie Inst. voor Arbeidersontwikkeling, 7.45 uur nam. ZATERDAG Het Centrum (Hooglandse Kerkgracht) Prop.-avond C. J. M. V. Opvoering revue, 7.45 uur namiddag. Den Burcht (grote zaal)Toneelver. „D.O.B.". „De gouden kooi", 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jaarfeest Ver. van Malthesianen, 8.15 uur nam. Halte PosthofPaddestoelenexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 1.55 uur namiddag. Kasteel Oud-Poelgeest: Conferentie „Euratom". Sprekers mej. dr. ir. J. H. M. Manders, mr. P. Sohierbeek en de heer J Boekstal,4 2.30 uur nam. (Conferentie wordt zondag voortgezet.) Zuiderkerk: Jeugdmeeting „Jong Neder land voor Christus". Spreker ds. P. W. Spruyt. 8 uur nam. Leiderdorp. Irene. Cefa. „Maria Theresla". 8 uur nam. Oegstgeest. Oud-Poelgeest:Week end onder de titel „Euratom - kernpunt van Europa". Opening 2.30 uur nam. Gereoht 10: Eredienst Soefi-beweging, 11 uur voormiddag. Stadsgehoorzaal: Johnny Jordaan met zijn klaverjasikoor „Schoppen Negen", 8 uur nam. MAANDAG. Schouwburg: K. en O. Wim Ibo's Triangel Cabaret. 8 uur nam. DINSDAG. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Demonstratie fa. Lucas Bols, 2.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudiheden: Lezing dr. A. Klasens over de oorsprong der Egyp tische pyramide, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Haagse Come- dle „Sybrech Willemsdochter". 71 u. nam Oegstgeest. Patronaatsgebouw: Buurtver. „Ons Genoegen". Toneelavond, 8 uur namiddag. ties zal neerleggen is nog niet bekend. Het staat wel vast, dat hfj tot 1 ja nuari 1958 werkzaam blijft als voorzit ter van het comité: „Verenigde chefs van staven" zulks in verband met het feit, dat hij voor het kalenderjaar 1957 is gekozen als voorziter van het militair ocmité vande NAVO. Omtrent de opvolger van generaal Hasselman heeft de regering nog geen beslissing genomen. TRANEN IN BERGEN OP ZOOM. Ei- hebben dinsdagmiddag heel wat traantjes gevloeid in Bergen op Zoom. De schoolkinderen kwamen tussen 4 en 5 uur huilend thuis, huismoeders die zich naar buiten begaven om een oorzaak te ontdekken van het huilen van hun kinderen, liepen spoedig met tranen in de ogen, de een stond in de ogen te wrijven;, de ander depte met zijn zakdoek de waterlanders weg. maar huilen deed men, of men wilde of niet. De politie werd van het geval in kennis gesteld en constateerde, dat militairen met traangas oefening hadden op „Kijk in de Pot". De militairen liepen met gasmaskers voor en intussen dreef de westenwind de gassen naar Borgvlietse- dreef, waar de bewoners het zonder gasmasker moesten stellen. De oefening werd gestaakt. Zelfs des avonds laat was de gaslucht nog merkbaar, maar van invloed op de traanklieren was ze niet meer. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Boonstraat 13): Ten toonstelling Daan en Lenle de Vries. Werkd. 9 uur voorin.6 uur nam.; dtnsd. 9 uur voorm.7 uur nam. DE BIOSCOPEN Rex „Een vrouw achter de tralies" (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „De avonturen van Quentln Durward" (14 Jr.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30,. 7 en 9.15 uur. Casino „Chantage" (18 jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.; 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur; donderd.: „De politie voigt het spoor". Lldo „Tralies van bamboe" (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zona.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Ongetemd" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 27 oktober 8 uur waargenomen door: Apotheek Kok. Rapen burg 9. telefoon 24807; Apotheek Tot Hulp der Mensohheid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8, telefoon 26274. B(| geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio' Mallorca zwaar bew. half bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt half bew. regen half bew. mist mist lioht bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. nevel mist nevel motregen mist nevel lioht bew. half bew. O. bij wind m/s. max. tem gisteren cS Ge) wzw 4 12 0 z 1 10 4 zw 7 13 4 w 10 11 1 w 5 16 1 wzw 7 15 6 wzw 5 12 0.4 wzw 6 18 0 w 1 20 0.2 windstil 19 0 nw 4 22 0 zw 6 17 0 wzw 5 10 0.1 zzw 2 13 0 z 2 14 0 windstil 10 0 ozo 1 18 0 windstil 16 0.1 windstil 16 0 zo 4 24 0 ono 3 22 0 nnw 4 21 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2