Nieuwe stijl bij het speerwerpen Sidlo's wereldrecord in gevaar GEVAARLIJK GEEN SUCCESSEN VOOR DE LEIDSE le KLASSERS Deventer juwelier winnaar van hoofdprijs NOC-loterij Scylla herstelde zich en won met 7 3 van Sparta 2 MAANDAG 15 OKTOBER 1956 Atletiek gemoederen in beroering De internationale atletiekwereld is in opschudding gebracht door de prestaties van verscheidene Spaanse atleten, die bij het speerwerpen een nieuwe stijl hebben gedemonstreerd, welke veel gelijkt op die welke bij het discuswerpen wordt toegepast. De Spanjaard Felix Brausquin kwam te Zal la met deze nieuwe stijl op 83.40 meter, slechts enkele tientallen centimeters beneden het wereldrecord van de Pool Sidlo, wiens prestatie van 83.66 meter overigens nog niet als wereldrecord door de I.A.A.Fis erkend. geus de reglementen van de IAAF toe laatbaar is of niet. Men heeft het regle ment nageplozen en niemand kan eigen lijk beweren, dat deze wijze van speer werpen in strijd is met de reglementen. Al of niet in strijd met reglementen? Intussen hebben verscheidene speer werpers en atletiek officials van diverse landen hun mening laten horen over deze nieuwe stijl van speerwerpen, waar- bij het natuurlijk hoofdzakelijk gaat om het probleem of deze nieuwe stijl vol- Leiden begon goed, maar verloor toch Leiden 1 trad deze week in het veld tegen Victoria om met een 21 ne derlaag genoegen te moeten nemen. Toch zag het daar voor de rust niet naar uit, toen de Leidenaars sterker waren, vooral door beter samenspel. De eerste goal kwam dan ook van de stick van Hilbrands, die de bal goed kreeg aangegeven en rap langs de ver dediging. inclusief de doelman, glipte. Een kleine voorsprong dus, maar niet voldoende om de gasten te impone ren, die langzaamaan het initiatief overnamen en dit uitdrukten in twee doelpunten. Zo moesten de Leidenaars genoegen nemen met een 21 neder laag. want een tegenoffensief werd te laat ingezet om resultaat te kunnen opleveren. Leiden 2 deed het weinig beter. De strijd tegen Kieviten 2 ging eveneens met 2—1 verloren. Merkwaardig genoeg ook vrijwel hetzelfde spelbeeld. Een pit tig Leids begin met een fraai doelpunt van Krol en daarna afzakkend en steeds rommeliger Leids vertoon. Dames 1 deed het heel wat beter te gen Alliance, dat de lijst aanvoert. Een 22 gelijk spel is een alleszins verdien stelijk resultaat. Het had beter kunnen zijn, wanneer de Leidse dames voor de rust een overwicht in doelpunten had den kunnen uitdrukken. Nu werd tegen de verhouding in met een 10 achter stand gerust, welke daarna wel spoedig was omgezet in een 21 voorsprong door de dames Knaap en Mulder. Helaas enkele minuten voor tijd vond Alliance nogmaals de weg naar het net en zo bleef het een puntenverdeling. Dames 2 deed het weer beter. En heel wat beter. Maar liefst een 9—1 zege op Te Werve 2. De eerste doelpunten wa ren het gevolg van goed spel van Leid se zijde, maar toen de doelpuntjes zo goedkoop bleken, zakte de animo een beetje, behoudens een tijdelijke ople ving door het tegengoal van Te Werve. Hudilo—Zuidwijck: 32 Op het zware veld van het Delftse Hudito ontging een Zuidwtfck's tien tal na de gehele wedstrijd een grote meerderheid aan de dag gelegd te hebben op zeer onfortuinlijke wijze de verdiende zege. Gehandicapt als onze stadgenoten reeds waren door het (door plotselinge omstandigheden 1 spelen met tien man, kwam hier nog bfj de zoals geregeld in deze 2e klasse voorkomt zeer teleurstellende arbitrage. De scheidsrechters namen de gehele wedstrijd door beslissingen op eikaars speelhelft, zelfs op nog geen anderhalve meter van de plaats, waar hun collega-arbiter zich bevond. Vlak na het begin scoorde de Hudito- rechtsbuiten, een succesvol schutter, met een hard schot, toen kanthalf H. Reekers vergat aan te vallen. Dank zij de uit blinkende Zuidwijck-linkerwing, W. v. d. Bijl—Yvo Donders, kwam de balans spoedig weer in evenwicht. De gelijk maker van de stick van linksbuiten v. d. Bijl was onhoudbaar (11). Nog voorde rust, tijdens een periode van Zuidwijck- overwioht, waarbij drie strafcorners geen resultaat opleverden, kwam Hudito nog voor te staan, dank zij eën treffer van de naar rechts uitgeweken midvoor, die bij een scrimmage de bal hoog in de touwen joeg (21). Na rust was er slechts één ploeg, die de toon en het tempo aangaf en dat was die van onze stadgenoten. Wederom faalden enige strafcorners, terwijl R. Oldeman een drietal malen vlak voor het doel gekomen, een halt werd toege roepen. Toen hij bij een der aanvallen fraai naar Van Ekeris centerde, faalde het beslissende schot. Een kwartier voor het einde wist Yvo Donders na fel door zetten (wederom een combinatie over links) de lang verwachte gelijkmaker achter de zich goed opstellende Hudito- doelman te plaatsen. Een der sporadi sche Hudito-uitvallen, veelal over de vleugels geleid, bracht de Delftenaren toch nog op winst, toen hun rechtsbui ten een te vroeg uitgelopen doelman Reekers wist te passeren (32). Met Zuidwijck opnieuw in de aanval kwam het einde van deze onbevredigende strijd. Het tweede elftal van Zuidwijck be haalde in de thuiswedstrijd tegen BM HC VII een verdiende 41 zege. Bij het eerste dames-elftal van Zuid wijck, dat Ever Swift uit Haarlem te gast had. blonk voor rust vooral de ver dediging uit. Mej. v. d. Heuvel keerde op prachtige wijze diverse schoten. Uit een der weinige aanvallen wist mevr. v. Bussel met een goed doelpunt Zuidwijck aan een 10 voorsprong te helpen, het geen eerst 5 minuten voor het einde door Ever Swift zeer verdiend teniet werd gedaan (11). Hockey-uitslagen Heren, le klasse: HHYCOlympics 1i; LarenAmsterdam 04; SCHC TOGO 1—0; Be Fair—BMHC 2—0 Overgangsklasse A: BMHC 2HDM 2—2; Delftsche Studs—HGC 2—3; Al lianceAeolus 32; LeidenVivtoria 1—2. 2e klasse C: BMHC 5—Te Werve 1—5; Ring Pass 2—HGC 3 0—2; Hudito— Zuidwijck 32; Leiden 2Kieviten 2 1—2. Dames, le klasse; BDHC—Amsterdam 8- 1: Gooi—Be -air 42; RBC—Hilver sum 0—2; TOGO—Kieviten 6—1. 2e klasse B: HBS—BDHC 3 2—2; Spirits-Te Werve 1—1; Leiden Alliance 3 2-2; Rood Wit—TOGO 2 4—1. Paul Mericamp, de voorzitter van de Europa Commissie van de IAAF en lid van de Jury d'appel der Olympi sche atletiekwedstrijden te Melbourne, heeft als zjjn voorlopig oordeel uitge sproken, dat deze wijze van werpen niet in strijd is met de reglementen, mits de speer aan de voorgeschreven omwikkeling wordt vastgehouden. Tegenstem Dat de Spanjaarden ernst maken met deze kwestie blijkt wel uit het feit, dat na Brausquin zijn landgenoot Quadra Salcedo gisteren een afstand van 82.50 meter bereikte. Een dezer dagen, zo heeft het Madrilleense blad „Marca" geschre ven. zal het wereldrecord in het speer werpen in Spaans bezit komen. De Zweedse kampioen in het speer werpen, Berglund. liet een heel ander geluid horen. Hjj heeft gezegd, dat de speer niet is gemaakt om hem te ge bruiken als een discus. De nieuwe wijze van speerwerpen moet men een „cu riositeit" noemen, maar mag nooit door de internationale atletiek offi cials worden aanvaard. De Zweed 'heeft het zelf ook een keer geprobeerd met deze nieuwe stijl en hij kwam tot 60 meter. Het is duidelijk, zo heeft hij gezegd, dat de centrifugale kracht de draagwijdte van de worp enorm vergroot. „Staatsgeheim' Intussen verschijnen in Spanje kri tische artikelen over dit onderwerp. Niet dat men in Spanje de nieuwe stijl ver oordeelt. verre van dat. Maar in het sportblad „Mundo Deportivo" is een ar tikel verschenen, van de hand van de heer Nivardo Piria. Deze mijnheer Pina verwijt Salcedo, de man die de nieuwe stijl in Parijs voor de eerste maal heeft gedemonstreerd, dat hij niet minder dan „een Spaans staatsgeheim" heeft prijsgegeven. Als Salcedo dit geheim had bewaard, zou Spanje op de Olympische atletiekwed strijden te Melbourne misschien een gouden medaille hebben behaald bij het speerwerpen, in ieder geval de nieuwe stijl zou in Melbourne als een bom zijn ingeslagen. Nu heeft elke spéerwerper in de wereld de gelegenheid zich deze nieuwe stijl eigen te maken en op deze wijze verliezen wij de voorsprong, welke wij anders bij de Spelen zouden hebben gehad. De nieuwe stijl, die door de Spaanse speerwerpers gelan ceerd wordt, blijkt niet onge vaarlijk te zijn voor de toe schouwers. Na de fraaie resul taten van zaterdag deden een viertal Spanjaarden in Madrid een officiële poging om het we reldrecord van Sidlo te verbete ren. Een voor Spanje buitenge woon groot aantal toeschouwers (8000), was naar deze recordpo gingen komen kijken, maar het lukte de atleten zelfs niet de 80 meter grens te halen. De beste ivorp kwam van Slacedo met 74.82 meter. Het publiek kreeg echter wel de overtuiging dat de nieuwe stijl niet zonder gevaar is. Door de draaiende beweging mist de werper de controle over de baan van de speer, en zo vloog er een vlak voor de voeten van een fo tograaf in de grond, terwijl een andere speer over de toeschou wers heen in een veld aan de rand van het stadion terecht kwam. Brausquin houdt vol dat een afstand van 100 meter binnen de mogelijkheden ligt voor een atleet, die de nieuwe stijl vol komen beheerst. Over het ge vaar dat deze stijl oplevert, was de Spaanse recordhouder van mening, dat dit zou verminde ren naarmate de atleten de techniek beter in hun macht hebben. Illlllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rondom de korf Onze voorspelling, dat de Leidse le klassers het moeilijk zouden krijgen, is uitgekomen. Vicus Oriëntis had het tegen Spangen met een klein beetje meer geluk wel tot een gelijk spel of een kleine zege kunnen brengen; De Algemene daarentegen verloor met groot verschil van Deetos. De wedstrijd tussen Vic. Oriëntis en Spangen werd in een hoog tempo gè- speeld. De afwerking was niet altijd even goed, waardoor aan beide zijden nogal eens onverwachte situaties ontstonden. Direct na de uitworp had V.O. door kwam Pams op 3—1. De gebroeders P. J. de la Rie reeds succes, (joch Van Eek zorgde binnen de 5 minuten voor de vakverwisseling (11). In de 2e opstel ling vlotte het niet zo goed bij onze stadgenoten. Door Rademaker kwamen de Rotterdammers op 1—2. welke ach terstand V.O. pas kort voor rust door mej. Selier te niet kon doen (2—2). Na de hervatting nam Spangen al spoedig opnieuw door Falandt de leiding (23). P. v. d. Waals zorgde na een mooie doorloopbal voor 33. Nogmaals kwam Spangen voor te staan door Van Eek (3—4). Hierna miste V.O. een strafworp en daarmede een goede kans op de gelijkmaker. Aan de andere kant deden de gasten het beter. Van Eek liet zien. hoe een strafworp wel benut wordt (3—5). Kort voor het einde liep K. Sommeling de Leidse achterstand nog tot 4—5 in, doch de gelijkmaker, die zeker niet onverdiend geweest zou zijn, bleef uit. De Algemene en Deetos speelden een aardige partij korfbal. In het'veld was er niet veel krachtsverschil, doch voor de korf waren de Dordtenaren veel beter op dreef, waardoor het een grote nederlaag voor De Algemene werd. Na 10 minuten opende Mulders de score (01). Mej. Mulders bracht na 23 mi nuten de stand op 02; door een ver- dedigingsfout van onze stadgenoten kon Brandt van vlakbij 0—3 scoren en door mej. In 't Veld kwam de ruststand met 0—1. Ook in de tweede helft gaf Deetos voor de korf de toon aan. Van Wijk zorgde voor 0—5 en mej. L. Diepstraten maakte eerst het halve dozijn voor de gasten vol, vcordat Van Duijl voor de thuisclub tegenscoorde. De gasten liepen nog ver der uit. Mulders en Brandt voerden de stand op tot 18, waarna Hensen voor De Algemene succes had (28). Door Van Wijk kwam het einde met 29. Zuiderkwartier verscheen tegen Achil les slechts met 5 dames. Onze stad genoten waren hierdoor ten zeerste gehandicapt, want de thuisclub achtte geen termen aanwezig om te laten uitvallen. Het werd een sportieve strijd, die niet op hoog peil stond. Nadat Achilles na 17 minuten de leiding had genomen, werd het door Vinkesteijn gelijk. Hoewel de geelblauwen zich tot het uiterste ga ven, kwamen ze toch bij de rust met 21 achter. Na de hervatting liep Achilles vervol gens tot 41 uit. waarna v. d. Kaaij de eindstand op 42 bracht. Fluks had met Schiedam niet veel moeite. Schiedam behoort zeker tot de zwakkere ploegen, doch is door haar sportief spel een zeer prettige tegen stander. Reeds het eerste het beste schot, dat Jan de Haas loste, was raak (0—1). Mej. Planje zorgde na 8 minuten reeds voor 02 en na een mooie door braak van Piet de Haas was het binnen het kwartier reeds 03. Het tegenpunt, dat V-er direct hierop scoorde, kon er weinig aan afdoen, dat Fluks een over wicht behield. Van Nierop wist dit nog voor de rust met een tweetal doelpunten te bewijzen (15). Ook ha de hervatting bleef Fluks het sterkste. Van achter de paal werd het na 12 minuten door Jan de Haas 16 en 10 minuten later door Betcke 17. De moedig volhoudende Schiedammers hadden hierna door Veer en v. d. Tuuk tweemaal succes (37). Kort voor het einde werd het door Van Nierop nog 3—8. K.N.S. speelde tegen A.L.O. een goede en vlotte wedstrijd, welke in feite in de eerste 20 minuten reeds goeddeels be slist werd. In deze periode namen de oranjewitten door doelpunten van de dames E. Onvlee en E. Rombouts en de herqn Riezekamp (2x) en J. Koole een 50 voorsprong. Hoewel ALO het niet opgaf, bleek deze achterstand voor haar te groot. Na een Haags tegenpunt werd het door Schouten 1—6. waarna de thuisclub opnieuw inschoot. Rust 26. Na de hervatting werd het eerst nog 36. voordat KNS weer aan bod kwam. De oranjewitten liepen vervolgens door doelpunten van de dames Hollebeek en Van Dinter en van Wim Oudshoorn tot 39 uit. De Hagenaars bleven volhou den en slaagden er in hun achterstand nog tot 5—9 terug te brengen. Crescendo was tegen Pams niet schot vaardig genoeg. In het veld was Cres cendo zeker niet veel zwakker, doch voor de korf was Pams beter op dreef Voor de rust nam Pams aanvankelijk de leiding. Mej. Cornelisse bracht de par tijen weer op gelijke voet, doch voor het verstrijken van de eerste speelhelft en A. Krol slaagden er in deze achter stand weer in te lopen, doch daarmede had Crescendo al haar kruit verschoten. In de resterende tijd was Pams beslist sterker, hetgeen in 3 doelpunten tot uiting kwam. Einde 63. UITSLAGEN K.N.K.B. Zuid-Holland I: 't ZuidenOns Eiber nest 53; Vic. OriëntisSpangen 45; HKVGymnasiasten 184; De Alge meneDeetos 29. Zuid-Holland IIA; ReadyActief 95; Rozenburg-Regenboog 55: Zwer versHSV 109; AchillesZuiderkwar tier 4—2. Zuid-Holland II B: SchiedamFluks 3—8; Quick—OSCR 7—3: DKC—Hou Stand 55; SperwersOlvmpiaan 15. Zuid-Holland III B: ALÖ—KNS 5—9; PamsCrescendo 63: USVEureka 18; TrekvogelsPhoenix 53. Reserve le klasse: Zwervers 2Span gen 2 62; 't Zuiden 2Ons Eibernest 2 5—4; 't Zuiden 3—Fluks 2 10—1; HKV 2—Deetos 2 10—7. Reserve 2e kl. B: Sperwers 2Actief 2 6—2; HSV 2—Achilles 2 5—5; Ready 2 —Gymnasiasten 2 6—1; Deetos 3—'t Zuiden 4 13. Reserve 3e kl. B: Hou Stand 2De Algemene 3 3—3; Ons Eibernest 4—Vic. Oriëntis 3 4—4; HSV 3—Achilles 3 1—6; KNS 2—Phoenix 2 10—4. UITSLAGEN L.K.B. le klasse: Fluks 3—KNS 3 7—2; De DanaidenZuiderkwartier 2 95; Noor derkwartierVic. Oriëntis 4 56.' 2e klasse: MorskwartierKNS 4 54; De Algemene 4—Crescendo 2 3—2. 3e klasse: Crescendo 3Fluks 4 33; KNS 5De Algemene 5 37; KNS 6 Vic. Oriëntis 6 112; Vic. Oriëntis 7 Zuiderkwartier 3 72. Adspiranten le klasse: Fluks bDe Danaiden a 1—12; Crescendo a—Zuiderkwartier a 41; De Algemene a—Vic. Oriëntis b 71; KNS aFluks a 23; De Danai den bVic. Oriëntis a 011; Morskwar tier aVic. Oriëntis c 120. 2e klasse: KNS bVic. Oriëntis a 22; De Algemene bMorskwartier b 01; Fluks cMinerva a 14; Crescen do bDe Danaiden c 22. Voetbaluitslagen OM DE KNVB-BEKER 't GooiKFC 31; HaarlemAlk maar 01, UVSSHS 22, Volendam Ajax 42. NACRapid JC 51, Wage- ningenSCH 23. COMPETITIE BETAALD VOETBAL 2e Divisie A: VelocitasOosterpar- kers 34. Res. le klasse B: Amsterdam 2For- tuna VI. 2 5—1. AMATEURS 4e klasse A: THBForeholte 41, Do- cosDSO 0—1. Res. 3e klasse C: Roodenburg 2UVS 4 2—5. 3e klasse: Morskwartier cKNS 02: Fluks dMinerva b 15. COMPETITIESTANDEN K.N.K.B. le klasse Deetos 58 Spangen 47 't Zuiden 57 Die Haghe 9—4 HKV 4—4 Vic. Oriëntis 54 De Algemene 4—2 O. Eibernest 52 Gymnasiast. 30 2e klasse B 2e klasse A 58 4—7 4—6 Ready Rozenburg Regenboog Achilles 4—4 HSV 4—3 Actief 43 Zwervers 32 Zuiderkwart, 42 Velox 4—2 3e klasse B BI. Wit '51 4—8 KNS 5—10 Quick 4—8 Wion 4— 8 Fluks 5—8 Trekvogels 5— 7 Sperwers 5—4 ALO 5— 5 OSCR 5—4 Phoenix 5— 4 DKC 4—3 Eureka 5— 4 Olympiaan 4—3 Pams 5— 4 Hou Stand 4—2 Crescendo 5— 4 Schiedam 5—0 Raven 4— 2 USV 5— 0 Nina Ponomarera. de 27-jarige Russische discuswerpster, die in Londen enkele hoedjes stal. is na haar veroordeling weer naar Rusland vertrokken. Op weg naar de hoot) werd zij begeleid door enkele Rus sische autoriteiten in Londen. Competitie C.K.B. Op enkele wedstrijden na kon zater dag weer het programma worden af gewerkt. In de hoofdklasse west was er maar één wedstrijd waarbij geen spra ke was van spanning. Dat was Pernix Ons Eiland. De oranjekragen speel den vooral na de rust een pover par tijtje korfbal, maar desondanks werd het een 112 zege voor Pernix. De rood- broeken speelden slordig en schoten slecht. Bij de rust was het reeds 91. Daarne was er niet veel meer te be leven. Aanvoerder Crama en mevr. Rietkerk scoorden voor de roodbroeken. Kees Fa vier en Dick Otte vanger waren de topscorers bij de Oranjekragen. De 46 nederlaag, die VES op eigen veld tegen R'dam Zuid leed was enigszins ten gun ste van de oranjekragen. Vr'schaar boekte een zeer matige 79 zege op DIO in Rotterdam. PKC versloeg verrassend Excelsior met 54 en ook de andere nieuwe hoofdklasser DES, deed het uit stekend. De Delftenaren wonnen met 64 van TOP. Pernix R'dam Zuid VES DES PKC 5—10 5— 8 6— 8 5— 8 6— 6 Vr'schaar 34 TOP 44 Excelsior 42 Ons Eiland 50 DIO 5—0 Hoewel nauwelijks van een voorsprong sprake is, kwam ook in de le kl. A een reserve twaalftal aan de kop VES 2 won n.l. volgens verwachting van DES 2 met niet minder dan 12—3. Bovendien werd kampioen Ijsvogels door Tonego vrijwel uitgeschakeld met een 3—4 nederlaag. Warmond werkte zich omhoog door een 6—0 zege op Fiks, dat tot nu toe weinig presteert. VES 2 3—6 VEO 3—3 Tonego 3—6 DES 2 4—1 Ijsvogels 56 Fiks 20 Warmond 44 Pernix 3 2—0 Reis naar Melbourne of f 12.500 De hoofdprijs van de NOC-loterij, een reis naar Melbourne voor twee personen - of 12.500 gulden - is in Deventer gevallen. In de oude bin nenstad, bij de 45-jarige juwelier Hendrik Jan Husselman, die in de Kleine Overstraat 22 woont. De heer Husselman en zijn vrouw en drie zoons van resp. tien, dertien en vijftien jaar hebben zaterdag morgen van het Nederlands Olym pisch Comité de bevestiging gekre gen van het feit, dat hun sinds don derdagavond eigenlijk al bekend was. Nota bene pas veertien dagen na dat de trekkingslijst was verschenen had de heer Husselman donderdag, tijdens een vergadering van de gym nastiekvereniging Olympiawaar van hij vice-voorzitter is, de lijst van de NOC-loterij in handen gekregen. Tafeltenniscompetitie In hoofdklasse A zette Nedlloyd zijn i van De Groot en Grimbergen verloor bo- opmars voort, door een der sterkste vendien nog van v. d. Horst. Treffers 1 concurrenten te kloppen. Wifra kwam maar tot 73 en die drie punten kwa men bovendien nog maar van één speler, n.l. Wim Stoop, die in prach tige vorm was en ook Schoofs klopte met 2119 in de derde game. Scylla herstelde zich en won met 73 van had met Maccabi geen last en won met 82. Jos. v. d. Meer en Jan v. d. Zwet verloren de eerste partijen, waardoor Treffers op 02 kwam te staan. Daarna was het echter afgelopen met de Am sterdamse ploeg. Sparta 5 was geen partij voor Wibo 4, dat op gemakkelijke wijze Sparta 2. Vrees voor degradatie behoe- en vlot met 100 won. In groep G was de 91 zege die DOS 3 op Salamanders behaalde werk van klasse. DOS 1 won met 82 van Bat- swingers 2. Treffers 2 kwam tegen USV 2 niet verder dan 55. Hogenboom en Will v. d. Zwet kwamen ieder tweemaal tot winst, maar de derde man faalde en daarom moesten beide anderen ook nog het dubbelspel winnen om althans een gelijkspel te behalen. Wibo 2 won met 73 van Rotterdam en Wibo 3 won met dezelfde cijfers van Carbon 2. Wilskracht clubs. Docos. met de steun van Steen- j tenslotte zag alleen maar kans het dub- bergen, won met 73 van DOS 2. Bakker I belspel van Wifra 3 te winnen. Het gaat bleef bij de Leidenaars ongeslagen, er voor de club uit Noordwjjkerhout Steenbergen en Grimbergen verloren I slecht uitzien. ven de Leidenaars o.i. helemaal niet te hebben. Smash verloor met 73 van Quick, dat als altijd zeer geluk kig speelde. De vierde 73 uitslag kan Povac in zijn debet noteerde en ook hier was het een Spartateam. dat als slachtoffer fungeerde, n.l. de derde editie. In overgangsklasse F, de Haags-Leids- Amsterdamse groep, waren de successen weer helemaal voor de Haags-Leidse En daarop had hij het nummer van de hoofdprijs - „zijn" nummer 506.688 - gelezen. Natuurlijk is er toen bij zijn thuiskomst in de Klei ne Overstraat al een beetje feest ge vierd. Maar er ivas - zonder de offi ciële bevestiging - toch nog steeds een kleine onzekerheid. Vrijdag had de gelukkige unnnaar zijn lot aange tekend naar het NOC gezonden en zaterdagmorgen kreeg hij dan de geruststellende mededeling, dat al les voor elkaar juas. De heer en mevrouw Husselman zullen echter niet naar Melbourne reizen. „Waarom niet", hebben ivij de heer Husselman gevraagd. En het antwoord luidde: „Omdat ivij het wel 'n beetje zonder vinden om 'n zo groot bedrag in enkele weken op te maken. Bovendien komt de periode, waarin deze Spelen worden gehou den ons slecht uit met het oog op de winkel, een sinds 1795 bestaande familiezaak. Omstreeks Sint Nicolaas kunnen wij er als winkeliers onmo gelijk een paar weken tussenuit gaan. Bovendien is het buitenge woon prettig, geld ter beschikking te hebben voor een aantal verlan gens, die wij koesteren en die ie dereen eigenlijk wel heeft. Men wil eens dit vernieuwen of dat aan schaffen enz. De prijs wordt niet in geld uitgekeerd maar als ivaardebon, zodat ik hoop, dat de belastingen er niet te veel van zullen opeisen. Wij zouden er, zoals ik hoorde, goederen naar keuze voor kunnen krijgen". De heer Husselman, die al dertig jaar lid is van deze vereniging, kwam het grote memos juist te we ten, nadat het 75-jarig bestaan van „Olympia" en de daaraan verbon den financiële zorgen waren bespro ken. Het lijkt er op, dat „Olympia" bij de meevaller van de vice-voorzit ter in ieder geval geen schade zal hebben. De heer Husselman had in totaal zes loten gekocht in de series zeilen en zwemmen. Het winnende lot kwam uit de serie zwemmen.. Het programma In 1B werd gehal veerd door terrein-afkeuring bij Excel sior 2ODI en Vr'schaar 2Or. Wit Pernix 2 trachtte tegen Or. Nassau te korfballen, maar het spel van de Vlaar- dingers liet dat weinig of niet toe. Er was dan ook alleen maar van fors spel te „genieten". Het deed ons plezier dat het sportieve twaalftal. Pernix 2, won. De 74 zege bracht de Leidenaars glans rijk aan de kop. 'Snel liet Blauw Wit kansloos (104). Pernix 2 5—10 Or. Wit 4—1 Snel 56 Vr'schaar 2 10 Or. Nassau 56 Excelsior 2 30 ODI 3— 4 Blauw Wit 4—0 In 2 A krijgt leider VEO 2 steeds meer concurrentie. Fluks won natuurlijk van een zwak Pernix 4 (160) en Velocitas bleef in de kopgroep door een 42 zege op Fiks 2. VEO 2 3—6 Tempo 3—21 Fluks 3—4 Fiks 2 4—2| Ons Eiland 2 34 Pernix 4 40 Velocitas 34 UITSLAGEN: Hoofdkl. west: Pernix—Ons Eiland 11—2; VES—R'dam Zuid 4—6; DES- TOP 6—4; PKC—Excelsior 5—4; DIO— Vr'schaar 79. I le kl. A: IjsvogelsTonego 34: VES' —DES 2 12—3: Warmond—Fiks 6—0. le kl. B: Pernix 2Or. Nassau 74; SnelBlauw Wit 104: Excelsior 2— ODI en Vr'schaar 2Oranje Wit (ter rein afgekeurd). 2e kl. A: VelocitasFiks 2 42; Fluks —Pernix 4 16—0. Onderlinge wedstrijd A.V. „Holland" Zaterdagmiddag hield de A.V. „Hol land" in "de Leidse Hout haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden. De belangrijkste uitslagen:: Senioren 100 m.; 1. C. van Venetiën HU; 2. P. Selier 11,8; 3. M. Roosen- schoon 11,8. 1000m. Junioren AJ.H. Knetsch 2.50,-;' 2. C. v. d Graaf 2.58,6. 60 m. Junioren C: 1. K. Linschotenj 7,9; 2 J. Kimmel 8.-: 3. D. Hellendoorn 8.4. 100 m. Junioren B: 1. K. Smit 11,4; 2. F. Beker 11,6; 3. J. Dee 12.6. 600 m. Junioren B: 1. J. Dee 1.34.9I: 2. K. Smit 1.37.; 7 3. F. Beker 1.37,7. Kogelstoten Senioren: 1. T. v. Opijnen 10,92':.. m.; 2. J. Kooreman 1088 m.; 3. R Pommee 10.30 m. Verspringen Junioren B: 1. K. Smit' 5.38 m.; 2. F. Beker 5.38 m.; 3. J. Dee 4.77 m Verspringen Junioren C: 1. J Kimmel 4.93 m.; 2. D. Hellendoorn 4.90 m.; 3. K. Linschoten 4.55 m. Kogelstoten Junioren A: 1. R. Pom mee 12,61 m.; 2. G. Kooreman 12,- m.: 3. F. Meyer 9,29^2 m. Kogelstoten Junioren B: 1. F. Beker 10,44 m.; 2. K. Smit 9,71^ m.; 3. H Peen 7.93 m Kogelstoten Junioren C: 1. J. Kim mel 10,80 m.; 2. P. Timmermans 10,29 m.; 3. J. Stammer 10,16 m. Verspringen Senioren: 1. J. Jaspers 6,07 m.; 2 M. Roosenschoon 6.06 m.: 3. L. v. d. Berg 5,94 m. Verspringen Junioren A: 1. H. Kutte- rink 5.91 m.; 2. L. Dorgeloo 5,60 m.; 3. C. v. d. Graaf 5,20 m. Coppi heeft gisteren de 7e grote prijs van Lugano gewonnen, een rit tegen het uurwerk over 76.5 km. Zijn tijd was 1 uur 52 min 39.2 sec, gem. snelheid 40.744 km/u. Het klassement luidde ver der: 2. Rolf Graf (Zw) 1.52.57.3; 3. Bou- vet (Fr) 1.54.49.3 4. Charly Gaul (Lux) 1.57.01.3; 5. Vlayen (B) 1.58.35.4.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8