Prachtige zege van Zaterdagelftal Arie v. d. Oever was riet vier treffers de topscorer Gehandicapt Rijnsburgse Boys liet winst bij SHS RCL was op de goede weg, maar het werd weer een nederlaag MAANDAG 15 OKTOBER 1956 Na rust werd Unitas overspeeld (Van een onzer verslaggevers) Gorinchem en omgeving - altijd al een bolwerk van zaterdagvoetbal - hebben kennis gemaakt met topvoetbal uit dit zaterdagvoetbal. En hoe Een prachtig spelende bondsploeg, ten opzichte van vorig seizoen radikaal gewijzigd en met verschil lende nieuwe vondsten, was voor rust al doorlo pend wat sterker dan de Gorkumse le klasser Unitas. En daarna was het eenvoudig alles bonds- elftal wat de klok sloeg en het was soms kostelijk te zien met welk een fraaie en toch simpele com binaties Unitas overklast werd. Voor de keuzecom missie ongetwijfeld een zeer prettige prélude voor een seizoen, waarin zal worden getracht de Coupe Fernand Canelle te heroveren. We schreven hierboven over nieuwe vondsten en inderdaad waren die er. Men behoeft v. d. Oever bepaald geen nieuwe ontdekking te noemen, maar de wijze waarop de blonde Katwyker zijn rentree vierde in het vertegenwoordigend voetbal was indrukwekkend. Met vier treffers toonde hy zijn uitzonderlijke kwaliteiten als maker van doelpunten en als doelman Hentenaar van Unitas niet zo verbluffend goed zyn doel had verdedigd, dan zou dat aantal wel eens zo hoog zyn geworden. Dan was er nog een linksbinnen v. Oosten van Zwaluwen, een jongen, die dit seizoen voor het eerst in het le elftal van zyn club speelt en nu zo vry en frank speelde, alsof hem dat op het lyf geschreven was. Een beetje onwennig in de eerste fase van de wedstryd, verbeterde dat allengs en zyn spel werd daarna een lust voor het oog, vol fyne trekjes. Kerkdijk excelleerde als linkshalf als nimmer tevoren en we kunnen hem wel één der besten van het veld noemen. Fl. v. Duijn was als rechtshalf ook uitmun tend op dreef, alleen zijn plaatsen be hoeft nog meer zorg. v. d. Schee was de nieuwe stopper, die sterk de aan dacht op zich vestigde. Prachtig kop- werk en uitstekend plaatsen deed hem een waar en kundig struikelblok zijn en als deze Spijkenisser een wat hoger tempo kan opbrengen, wordt hij een speler van klasse. Dit elftal, waarin eigenlijk geen zwakke plekken waren, kwam. zo wildvreemd als het was, tot prachtig combinatiespel en het ver dient dan ook alle aanbeveling met ex perimenteren op deze wijze door te gaan. Na enkele ongevaarlijke aanvallen van Unitas, kwam al spoedig het za terdagelftal gevaarlijk in de aanval. De eerste, die doelman Hentenaar een voorproefje gaf wat hem te wachten stond, was v. d. Oever. Reeds na en kele minuten loste de Katwijker een verschrikkelijk hard schot, dat de Gor- cummer meesterlijk onder de lat weg- stompte. Het was echter uitstel van executie, want na enkele minuten was een doelworsteling Unitas noodlottig, v. d. Oever schoof de bal voor de voe ten van linksbuiten De Graaf, die met een strakke schuiver Hentenaar kans loos liet. Unitas kwam fel terug en Eilerts kreeg zyn moeilijkste moment uit de hele wedstrijd, toen hij na een fout van Hopman oog in oog kwam met de Uni tas-linksbinnen, die een machtige kop bal afvuurde. De Deventer doelman werkte die knap corner. Aan de daar door ontstane spannende situatie maak te v. Duijn een einde. Dat was de inlei ding voor een voortdurend licht over wicht van de zaterdagploeg. met tal rijke gevaarlijke momenten voor de wit- rode veste, die doelman Hentenaar steeds weer opklaarde. Ook een schitterend schot van Bergwerf na een half uur. vond in zijn ogen geen genade, evenals prachtige schoten van v. d. Oever en De Graaf. Meesterlijk stopte de Gorcumse goalie een fel schot van dichtbij van blonde Arie. Enkele wijzigingen in de Unitasploeg na rust leken verbeteringen en de Gor- cummers. namen even het heft in handen. Maar spoedig was dat afgelopen en toen was het al zaterdagelftal wat de klok sloeg. Reeds na 5 minuten had v. d. Oever succes met een prachtig schot in de bovenhoek. Kort daarop was het bijna Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE HoogvlietSSS 2—4 RVVH—'s-Grav. SV 1—2 VVGZ—Excelsior P 21 Ter Leede 5 4-16 15— 9 SSS 5 4-18 10— 7 's-Grav. SV 6 3 2 1 8 11— 8 WGZ 5 2 3 - 7 9—7 Quick Boys 5 13 15 12— 8 Zwaluwen 5 13 15 88 ARC '1 2 2 4 9—11 RWH 6 1 2 3 4 9—9 Excelsior P 6 1 1 4 3 8—16 Hoogvliet 6 - 2 4 2 12—21 3e KLASSE A SHSRijnsb. Boys 10 MonsterExcelsior M 22 CSVD—RCL 2—1 Excelsior M 8—10 TSB 3—4 Rijnsb. Boys 5—7 Ornas 4—1 SHS 5—7 Jodan B 4—0 CSVD 4—6 ROL 5—0 Monster 45 4e KLASSE A LeidenSpörtlust 26 RCVKoudekerk 31 KatwykBodegraven 01 GWSRouwkoop 21 NoordwijkVWS 30 Spörtlust 5—10 Leiden 55 ROV 5—7 Koudekerk 5—4 Noordwijk 4—6 Bodegraven 4—3 Katwijk 56 Rouwkoop 5—1 GWS 5—6 VWS 5-0 4e KLASSE A (WEST 1) Zandv. M.Lisser Boys 11 AGTIJmuiden 33 KinheimSMN 24 SVOWRobaver 1—2 SMS—Telefonia 1—2 IJmuiden 6-^-8 SMS 55 AGT 5—7 Kinheim 5—4 Robaver 57 Zandv. M. 53 Lisser Boys 56 Telefonia 53 SMN 5—6 SVOW 4—1 Res. 3e klasse A: SVOW 2Ter Leede 2 1—2; Q. Boys 3—ARC 2 36; Rynsb. Boys 2—Noordwijk 2 3—6; Jodan B .2— SHS 2 1—6. Res. 3e klasse B: Ornas 2HiBSS 2 5—0; 's-Grav. SV 2—CSVD 2 3—2; Quick B. 2Monster 2 61; Zwart Wit 2—TSB 2 1—2; Zwaluwen 2—Die Haghe 2 3—2. Res. 3e klasse C: Excelsior P 2NS W 2 1—4; Capelle 2—Q. Boys 4 5—1; TOGR 2—Koz. Boys 2 2—0; SSS 2— WGZ 2 2—lj Gr. Lindt 2—DOTO 2 1-0. 03, maar het schot van De Graaf beukte de lat. Toch was dat maar uit stel van executie, want door prachtig stuwend werk van Kerkdijk, v. Duijn en voortreffelijke combinaties met v. d. Berg en v. Oosten stelde de Gorcumse defensie voor te moeilijke problemen. Opnieuw had De Graaf pech toen hy uit een prachtige voorzet van v. d. Oever de bal fel inkopte, maar opnieuw Hentenaar als het grote struikelblok trof. Na 20 minuten lanceerde v. Oos t-en een uitstekende pass maar De Graaf, waaruit de Spakenburger hoog voor zette. v. d. Oever plantte zijn blonde hoofd onder de bal en onhoudbaar vloog het leer in het doel, een juweel van op bouw en afwerking. Even later was het een breedtepass van v. Oosten naar zijn clubgenoot Bergwerf, die afgemeten voorzette en opnieuw was het v. d. Oever, die Hentenaar kansloos liet. Het laatste doelpunt werd eveneens ge scoord door de succesvolle Katwijker, die na goed doorzetten van Bergwerf diens schot voor alle zekerheid een laat ste zetje gaf. Het was een waardig slot van een uitstekende wedstryd, die on gekende aspecten biedt voor het ver tegenwoordigende zaterdagvoetbal. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen op 3 november aan de voor avond van DenemarkenNederland, op nieuw een wedstryd te spelen, waarin dan weer andere spelers zullen worden beproefd. Liefst vier invallers (Van een onzer verslaggevers) Toen in de 25ste minuut de SHS-rechtsbuiten Hofland, na een lelijke misser van Gerrit Zandbergen, doelman Bert Heemskerk geen schijn van kans gaf, na men de Hagenaars hiermee tegen de verhouding in de leiding, waarover echter geen der Rijnsburgers zich erg ongerust maakte. De kansen, die de Rynsburgse voorhoede en in het byzonder midvoor Jaap van Duin daarvoor reeds gemist had, wettigden volkomen het vertrouwen, dat het getij toch wel eens zou keren ten gunste van de geelzwarten. Dit gebeurde echter niet, ondanks hardnekkige pogingen van de gasten en het krachtige stuwen van spil v. d. Sleet. Het was en bleef 10 voor S.H.S., dat hiermee wel iets te veel ontving. Rijnsburgse Boys kwam met invallers voor H. de Mooij. v. Rijst. Van de Gug- ten en v. d. Nagel binnen de lijnen. Hierdoor speelden Jaap Kromhout en Gerrit Zandbergen weer op de back plaatsen en stond v. d. Sleet op de spil- plaats. Begrijpelijk, dat het elftal door deze aderlating belangrijk aan kracht had ingeboet. Vooral het onderlinge ver band en samenspel bleek dikwijls hope loos zoek. sterker, het gebeurde meerde re malen, dat de Boys-spelers elkander op uiterst hinderlijke wijze in de weg liepen of elkaar zelfs het leer ontfutsel den. Ook SHS bracht er deze middag niet veel van terecht, zodat de talrijke toeschouwers, die tevens een gevarieerd sportprogramma in deze fraaie sport- arena te zien kregen, weinig fraais voor geschoteld kregen. Direct na de aftrap zetten de gasten een goed offensief in en al spoedig ver scheen Van Duin alleen met de bal voor de Haagse doelman. Zijn handige kop bal over de uitgelopen doelman kon echter nog juist voor de doellijn door een van de achterspelers achterhaald worden. Enkele minuten later verscheen Jaap van Duin opnieuw alleen voor de doel man. maar nu stopte deze het harde schot keurig. Toen in de 25ste minuut Gerrit Zandbergen over een vrij on schuldig balletje heen trapte, was de rechtsbuiten der gastheren er snel bij om, voordat Bert Heemskerk de situatie kon redden, de bal langs hem heen in het net te knallen: 10 Toen daarna Van Egmond een vrije kans kreeg op de gelijkmaker floot de overigens rustig leidende scheidsrech ter v. d. Boogaard af wegens een over treding, waardoor een goede kans voor de Boys verloren ging. Tegen de rust zétten de Boys nog een heftig offensief in. dat echter niet meer opleverde dan een serie hoek schoppen. die over het algemeen slecht genomen werden. In de tweede helft had SHS de wind achter en mede hierdoor waren de eer ste aanvallen voor de gastheren. Heems kerk weerde zich echter uitstekend en wist zijn doel met veel verve voor verde re doorboring te vrijwaren. Enkele Gerrit Heemskerk (geheel rechts) geeft hier goede rugdekking. Jam mer, dat juist door hem even later de Rijnsburgse doelman moest vissen. prachtige kansen gingen aan de andere kant verloren door hopeloos falen van linksbuiten Van Zuilen, die eenmaal kennelijk schrok van de kans die hij kreeg. Vooral tegen het einde deed Rijnsburgse Boys nog enkele wanhopige pogingen tot een gelijk spel te komen, maar zelfs dit stonden de Hagenaars niet toe. Rouwkoop verdiende meer dan nederlaag (Van onze correspondent) De 2il overwinning, die GWS op het bezoekende Rouwkoop wist te behalen, was feitelijk meer dan waarop de man nen van Sickens, gelet op het vertoonde spel, recht konden doen gelden. Een puntenverdeling zou dan ook bevredi gender zijn geweest. De partijen wogen goed tegen elkaar op en om beurten werden de aanval len opgebouwd, waarbij de defensies vrijwel steeds in de meerderheid bleven. Toen echter in de 15de minuut de Voor- schotense achterhoede een GWS-aan- val niet geheel wist af te slaan, kreeg Zwaan de kans een ver, onverwacht schot te lossen, dat doel trof: 10. In de 12de minuut van de tweede helft zag de rechtsbinnen van Rouw koop kans de gelijkmaker in het net to deponeren, waarna de strijd weer gelijk op ging. Toen een ieder zich al tevreden had gesteld met een punten verdeling. zag Scholte toch nog kans. nadat Zwaan de bal tegen de lat had geknald, het terugspringende leer In te schieten: 21! De thuisclub speelde met drie inval lers. Katwijk verloor verrassend van Bodegraven (Van een onzer verslaggevers) De zwakker geachte bezoekers hebben voor een verrassing gezorgd door Kat wijk met 1-0 op eigen terrein te klop pen. Het was vooral door Katwijk een slap gespeelde wedstrijd. Er werden aan beide zijden vele dekkingsfouten ge maakt, maar de machteloze aanvallers wisten dit niet uit te buiten. Katwijk was in 't begin wat sterker en na een Va uur spelen kreeg Spiering een pracht kans om zijn club de leiding te geven, maar hij miste volkomen. Voor de rest domineerden de verdedi gingen. Vijftien minuten na de rust lan ceerden de bezoekers een op het oog on gevaarlijke aanval, maar toch wist mid voor Van Os de Katwijkers een 10 achterstand te bezorgen, die de oranje hemden niet meer konden wegwerken, hoewel vlak voor het einde de gelijkma ker bijna toch nog kwam. De Bodegra ven-keeper kon echter het harde schot van Piet Guyt met meer geluk dan wijs heid uit zijn doel houden. Lisser Boys speelde gelijk in Zandvoort In Zandvoort is Lisser Boys zater dagmiddag tegen de Meeuwen niet ver der gekomen dan een 11 gelijk spel, hetgeen de verhouding nog het beste weer gaf. In het eerste half uurtje caramboleerde men zo'n beetje op het middenveld, zonder tot iets nuttigs te komen. Daarna namen de Boys de lei ding door Jousma. die uit een pass van Broekhuizen het leder opving en in zijn eentje de verdediging omspeelde (01). In de tweede helft heeft doelman Müller alle gelegenheid gekregen om zijn ta lenten te tonen. Het ging hem goed af, maar de gelijkmaker kon hy toch niet voorkomen. Tien minuten voor het ein de kreeg de rechtsbuiten van Zand- voortmeeuwen de bal in duidelijke bui tenspelpositie. Uit de volgende voorzet kon de midvoor het leder gemakkelijk langs de protesterende Lissese verdedi ging jagen (11). Wel probeerden de zwartwitten alsnog een overwinning te forceren, maar de kustverdediging gaf geen krimp meer. Het was en bleef gelijk. Noordwijk was snel klaar met VWS (Van onze correspondent) In Noordwyk had de ontmoeting tussen de mannen van Spaanderman en VWS achteraf bezien slechts twin tig minuten behoeven te duren. In deze eerste periode sloegen de Noord- wykers n.l. hun slag, waardoor zy met 30 kwamen voor te staan. Daarna geloofden zy het wel en aangezien de Sleutelstadbewoners aan doelpun ten maken weinig kaas gegeten bleken te hebben, betekende de 30 ook de eindstand. De wedstryd begon voor Noordwijk succesvol, want reeds in de eerste mi nuut wandelde linksbuiten De Wit door de Leidse defensie om voor doel geko men geen fout te maken 10. Zes mi nuten later was het al weer raak, dit keer door v. d. Lippe, die na een han dige actie de VWS-achtorhoede tot ca pitulatie dwong. 2—0. Van Kesteren ge noot tenslotte de eer de eindstand te mogen vaststelllen. tot welke daad hij in de twintigste minuut kwam 3—0. Daarna geloofde Noordwyk het wel en speelde men met de kansen. (Ingez. Med.-Adv.) Leiden legde het loodje tegen Spörtlust Leiden heeft het in een harde strijd tegen concurrent Spörtlust niet kunnen bolwerken. Integendeel, diverse onbe grijpelijke presentjes van de Leidse de fensie brachten de gasten zelfs een rui me 26 overwinning. De strijd was slechts drie minuten oud. toen Hogen- doorn de score opende. Van der Kraan kreeg nog een uniek kansje om gelijk te maken, maar van dichtbij lepelde hij de bal over het doel en zo kon het gebeuren dat tien minuten later Smaling er 0-2 van maakte. Dit werd Leiden even te bar. er werd overgeschakeld op een iets hogere versnelling en dankzij Key en De Jong kon met 2-2 gelijke stand van de rust genoten worden.' Maar deze vreugde behoorde daarna spoedig tot het verleden. Reeds in de eerste minuut' zorgde Sulkers voor 2-3. Hoewel Lei den daarna een zeker overwicht hand haafde kwam het niet tot scoren, een kunst, die de gasten beter verstonden. Door Sulkers en Cnosse werd het ten slotte 26. Een verdiende, maar zeker geflatteerde overwinning van de bezoe kers. Goed werk van invaller-doelman Rijnsburger (Van een onzer verslaggevers) Weer een nederlaag van RCLEn dat na een rust. waarin alles, dat Racing dacht, met een vrolyk gezicht moest rondlopen. Het ging Immers zo goed. De voormalige Lugdunumspeler M. van Well was een danige versterking. Trouwens, het gehele elftal speelde een voortreffelijke eerste helft. GSVD kon er nauwelyks aan tippen. Die 10 voorsprong was maar een matige beloning. Doch ook dat zou wel beter gaan in de tweede helftZo dacht men en zo sprak men. „Men" leek gelijk te krijgen. In de eerste tien minuten na de thee vrijwel hetzelfde spelbeeld als tevoren. Maar toen kwam de ommekeer. De gelijkmaker werd geboren en de Racings waren hun moed kwijt. Langzaam maar zeker kwam de nederlaag nader. Hy was niet meer te ontgaan, al bleef hij tot het minimum beperkt (12). Een triest slot voor RCL. dat zich dapper heeft geweerd in deze ontmoe ting Het moest zich eerst even door een flink offensief van de Delftse gasten heen bijten, die met enkele stevige schoten een pittig programma van groots vuurwerk schenen aan te kondi gen. Het liep gelukkig af met enkele venijnige voetzoekertjes, maar onder de RCL-lat stond de jeugdige invaller doelman Rinus Rijnsburger, die dit gemene goedje op voortreffelijke wijze in de doofpot stopte. Met hem groeide het gehele team der Racings naar een blakende vorm. welke CSVD knap uit zijn voegen trok. Vele malen stond het Delftse doe] onder hoge druk. maar slechts uit één aanval kwam een doel punt ter wereld. Gerrit Maas was de maker (1—0). Een magere oogst voor zon groots offensief en RCL heeft de wrange vruchten moeten plukken van dit gebrek aan produktivitoit. Na de thee ging het aanvankelijk nog even goed. maar na tien minuten moest Rijnsburger de zware tocht naar het net maken om de bal er uit te vissen. Ge- SVOW liet voorsprang weer glippen (Van onze correspondent) De kleine 10 voorsprong, die SVOW in de eerste helft tegen Robaver had verkregen, wisten de Weteringers tot ver in de tweede helft te behouden. Toen vielen er echter kort achter el kaar twee treffers bij Hoegendijkhoff en opnieuw gingen de punten de neus van de rood-witton voorbij. Het was Jaap stencil, die in de eerste helft een goed opgezette aanval van de thuisclub wist rond te maken, zodat ook al door het resolute ingTiJpen van de SVOW-achterhoede de kansen op een overwinning hoog genoteerd ston den. Ook in de tweede helft bleef men op timistisch, al werden de geboden kan sen door de rood-witte aanvallers hals starrig onbenut gelaten. Toen echter Hoegendijkhoff bfj een snelle aanval der gasten iets te laat reageerde op een schot van de Robaver-rechtsbinnen, kon hij de bal uit het net halen: 11, ter wijl kort daarop de linksbuiten van de gasten 12 scoorde. SVOW bleef hierop het antwoord schuldig en wacht nog steeds op de eerste overwinning. I daan was het met het RCL overwicht De moed zonk de Leiderdorpers in de schoenen, terwijl CSVD de overwinning reeds proefde. Aanval op aanval beukte op het hei ligdom van Rijnsburger. De verdedi ging hield lang stand, maar tenslotte was het een dekkingsfout, welke RCL fataal werd. De Delftse rechtsbuiten kwam vry (buitenspel?), ging meteen met de bal aan de haal. Rijnsburger snelde toe. Een botsing volgde, maar inmiddels krompen alle RCL-harten even ineen, want tergend langzaam rolde het leder in de richting van en over de doellijnEen nieuwe RCL- nederlaag was een feit Koudekerk beleefde weinig plezier (Van onze correspondent) Koudekerk heeft van haar bezoek aan het Waddinxveense RCV weinig pleizier beleefd en wel in de eerste plaats, omdat de rood-witten de beide punten aan de mannen van Verheul moesten afstaan, maar misschien nog wel meer om het feit, dat de gast heren in de tweede helft, toen Kou dekerk probeerde de achterstand in te lopen, dusdanig van 'eer trokken, dat het voetbalveld me*.r-l?»e malen op een worstelarena gele ex. Meerdere malen raaito de spelers met elkaar slaags, waarte ;e i de scheids rechter geen andere straf wist te be denken dan een terechtwijzing. Na de aftrap namen de gastheren het spel in handen en doelman De Boer had niet te klagen over gebrek aan be langstelling. In de 16de minuut moest hij zwichten voor een treffer van de linksbinnen, terwijl kort daarop de RCV-voorsprong tot 20 vergroot werd. In de tweede helft opende Koudekerk met een fel offensief en slaagde Arie Zweris er in 21 te scoren. Koudekerk bleef ln de meerderheid, maar door een- trap-maar-raak-systeem wisten de Waddlnxveners het getij weer te doen keren Over het „voetbal" dat hierna i volgde, schreven wij in de aanhef reeds.1 Teen De Boer bij een poging een voorzet te onderscheppen, finaal onder de voet gelopen werd, scoorde de thuisclub 3—1. Hiermee kwam het einde van deze on verkwikkelijke wedstrijd. Rapid 3 november tegen Rode Ster De wedstrijden voor de Europa-beker tussen het Nederlandse Rapid JC en „Rode Ster" uit Belgrado zijn thans de finitief vastgesteld op 3 novemher in Heerlen en 8 november in Belgrado. De laatste wedstrijd is enkele dagen vroe ger geprojecteerd dan men van plan was, in verband met het vertrek van de Zuidslavische Olympische ploeg naar Melbourng. Slecht voetbal bij DOCOS—DSO In een bar slechte wedstrijd heeft Docos gisteren op eigen terrein met 0-1 verloren van DSO uit Zoetermeer. Het was een ontmoeting zonder hoogtepun ten, waarin de gastheren overwegend sterker waren, doch niet tot doelpunten konden komen, daar de voorhoede te pietepeuterig en te individualistisch speelde. Slechts sporadisch kwam men tot een redelijk schot, zodat de volle winst aan de gasten moest worden gela ten, die dat ene doelpuntje ook nog ca deau kregen. Na ongeveer een kwartier spelen in de eerste helft trapte de Leid se doelman de bal slecht uit. Het leder kwam terecht bij de rechtsbinnen van DSO. die met een strak schot zijn ploeg de leiding bezorgde. Voetbal in Engeland Manchester U. nog steeds ongeslagen O O Sunderland heeft, hoewel het op eigen terrein speelde, de overwinningenreeks van league-kampioen Manchester Uni ted niet kunnen onderbreken. In weerwil van een verwoed offensief van de thuisclub ln de eerste minuten van de wedstryd bleef Manchester voor de 26e maal in successie ongeslagen. Met 22 punten uit 12 wedstrijden slechts twee maal in deze competitie verloor de club een punt door een gelijk spel voert Manchester United de rang lijst van de eerste divisie aan. Ook de naaste concurrent, Tottenham Hutspur, die uit 12 wedstrijden 19 pun ten vergaarde, deed het deze zaterdag uitstekend. Wel poogde de tegenstander, Cardiff Ctfy. door de buitenspel-val de voorhoede van de ..Spurs" het scoren to beletten. Maai toen de Londenaars het spelletje door hadden en het juiste tegenspel hadden gevonden, regende het doelpunten. George Robb. de linksbui ten van Tottenham, scoorde een hat trick. Zijn ploeg won met 5—0. De uitslagen luWen in de eerste divisie: Aston VillaNewcastle United 31; Blackpool—Preston North End 4—0; Bolton WanderersWest Bromwich Al bion 11: Charlton AtleticArsenal 13; EvertonChelsea 0—3; Leeds UnitedBirmingham City 11; Luton TownSheffield Wednesday 2—Man chester CityBurnley 01; Sunderland —Manchester United 1—3; Tottenham Hotspur—Cardiff City 5—0; Wolver hampton WanderersPortsmouth 60. HANDBAL H.V.L. versloeg koploper Actief HVL is er gisteren in geslaagd net ongeslagen Rotterdamse Actief zijn eer ste nederlaag te bezorgen. De Leide- naars gingen in hoog tempo van start en wisten zowaar binnen korte tijd een 40 voorsprong te veroveren. Helaas werden daarna de vleugels te weinig in het spel betrokken, waardoor verdere doelpunten uitbleven en het enthou siast spelende Actief meer en meer in het offensief kon komen. Maar de Leid se defensie was hecht en de doeiman stak in een voortreffelijke vorm. Toch waren twee foutjes in de Leidse gelede ren oorzaak, dat de voorsprong werd ge halveerd. Na de rust geraakten de Lei- denaars even van de kook door een straf worp, welke door Actief benut werd. Meteen drukte de gastploeg door en het stond gelijk 44. Maar hierna gingen de Leidse tanden op elkaar, het tempo werd hoger en HVL nam opnieuw de leiding, welke werd opgevoerd tot 84, hetgeen voldoende was voor de overwin ning. want het grote slotoffensief lever de de Rotterdammers niet meer dan. twee doelpunten op (86).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6