Als op SCHIPHOL de lichtjes gaan branden.... Stemmen staakten over bouwplan kleedlokalen op sportvelden TYPEN STENO TELEFUNKEN Crematie dr. J. P. Cannegieter Na uitstel van maanden en tivee uur praten nog geen oplossing Demmenie ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Knikkebollen slaperige drewnessen op onze nationale luchthaven (Speciale berichtgeving) Het vliegen is in luttele decennia gemeengoed geworden. Was het nog niet lang geleden iets exceptioneels, tegenwoordig wordt degeen, die zegt nog nooit in een vliegtuig te hebben gezeten reeds door een aantal lieden meewarig aangekeken. De vliegtuigen werden steeds groter, de diensten frequenter en de luchthavens werden hele dorpen in het teken van de vliegerij. Op ieder uur van de dag en de nacht vertrekken vliegtuigen van allerlei nationaliteit van Schiphol naar alle windstreken. De ronk der krachtige motoren davert zonder ophouden in de Schipholse contreien met nu en dan een bepaalde piek. De wereld heeft voor de mens met vleugels geen afstand en geen grenzen meer. Amsterdam- New-York is voor de tegenwoordige mens weinig meer dan wat bij voorbeeld Amsterdam-Maastricht voor onze grootouders was. Bleek, slaperig en heel eenzaam zat een meisje van twee jaar met een grote pop op een bank op het vreemde Schiphol! WIJ leven snel, wij leven hevig en wij leven heftig. Wij heb ben alle mogelijkheden en dus gebruiken wij ze. Ofsoms mis bruiken wij ze. Door onze snelheids- en afstands manie dreigt namelijk het gevaar dat we de normale leefregels uit het oog gaan verliezen. Iedereen op Schiphol zal U lange verhalen kunnen doen over de reizen de kinderen in de late avond en de nacht. De luchtvaartmaatschappijen zwijgen daar liever over. Zij bieden snelheid en comfort en scheppen ver voersmogelijkheden over kortere of langere afstand. Voor hen is de kous daarmee af. Anders staat het echter met de marechaussee en de douane, de employé's van de wisselkantoren en de mensen van de luchthaven. HET beeld dat zij geven van Schip hol bij avond, wanneer de schijn werpers over de startbanen spelen en de vele lichten de lucht haven uit de verte het aanzien verle nen van een feestelijke kerstboom, zal vooral op vele ouders Indruk maken. LEIDERDORP LETDERDORPSE DAMCLUB Uitslag hoofdklassewedstrijd LDC Sleutels: D. Hassefras (LDC)W. Olivier (Sleu tels) 1—4, H. v. d. VechtH. Brouwer 20. C. Deegenaarsn.o. 20, A. v. d. ZwanJ. de Vink 02, F. v. d. Velde (res.)J. v. d. Lelie 11, J. v. Sandyk N. Wassenaar 20, J. J. HassefrasA. v. d. Lelie 11, A. v. Tol (res.)I. Pauw 20, Abr. DorsmanBokker 20, C. de KoningGroenhuizen 20. Totaal 155. Uitslagen groepswedstrijden: De Win ter—G. A. v. d. Zwan 0—2, A. Bloemen- daalP. v. d. Zwan 20. Om kampioenschap Leiderdorp (uitge stelde party): C. Verweij—C. Deege naars 11. VOORSCHOTEN R.-K. VROUWENGILDE Het Katholieke Vrouwengilde in Voor schoten hield de eerste ledenvergadering in dit seizoen in het Bondsgebouw. Me vrouw van der Bijl gaf een demonstra tie met de Vita-vite-pan, waarbij de heer P. Kraayeveld een uitleg gaf over besparing van gas of elektriciteit. Medegedeeld werd. dat de knutselcur- sus op 29 oktober begint. Het meisjes koor „De Zonnebloem" zal op zondag 25 november een zang- en operette uitvoe ring geven. O.a. wordt „Repelsteeltje" opgevoerd. Een ander hoogtepunt zal zondag 16 december zijn. Dan zal pater Henri de Greeve een opvoering geven van „Een opzienbarende rechtspraak". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Maria Louisa, dr van B. Haringsma en M. L. Kruishoop: Johannes Arnold us Hen- drilcus, zn van G. Kluivers en C. M. Mon- tanus; Hendrik, zn van T. Guldemeester en D. G. v. Venetien: Piet, zn van M. Blok en G. Sleders; Jacob, zn van C. Hoek en D. van Duijn; Hendrik, zn van C. H. Ra- vensebrgen en K. van der Boord; Pieter Cornelia, zn van D. v. Rhljn en M. Groen; ONDERTROUWD: J. van Duist en C. J. M. van Sebille; G. J. Duivesteijn en M. C. J. Turk; A. C. de Haas en G. P. de Haas; C. T. van Puf- felen en J. Broekhof; W. F. van Uldien en J van den Berg; A. Kiel en J. Steen bergen; W. Voohteloo en C. Vogelzang: W. F. Roozendaal en M. G. Stravers; P. van Polanen en J. C. Diepenbach; C. van der Wateren en P. J. Linschooten; J. Klunder en H. W. Pol. OVERLEDEN: C. Corver, man, T8 Jr; G. Kranenburg, ttan, 66 Jaar. Als tussen half tien 's avonds en twee uur in de nacht de vliegtuigen aan de lopende band uit de hemel komen zakken, of snelstijgend de sterren tegemoet gaan met brullende motorbrom, ziet men ze weer: de slaperige kinderende jengelende kin deren. die allang in hun bedjes had den moeten liggen, maar meegezeuld worden door reislustige ouders naar alle delen der wereld. Terwijl de moede obers in de wachtkamer-restau rants geeuwend op hun horloges kijken, hunkerend naar het. bed. zitten in dezelfde wachtkamers en op de banken van de vertrek- en aankomst hallen, kinderen. Kinderen, doodmoe en bleek, met rode slaapoogjes en blauwe wallen rond de vaak veel te wijze kinder oogjes. Kinderen die meegesleurd worden van vlieghaven tot vlieghaven Kinderen bij tientallen, avond aan avond. Nacht in. nacht uit. Kinderen die in de tochtige stationshallen zit ten of slapen, rondrennen in vreemde Omgeving vol vreemde mensen, die hoogstens lachen of de schouders op halen. Kinderen, die vaak de dupe zijn van het onverstand van de ouders, die hen meeslepen naar vreemde landen, op tijdstippen waarop deze kinderen reeds lang onder de hoede van Klaas Vaak hadden moeten dromen in een rustig bedje. Ze komen op Schiphol en gaan weer weg. Van het ene wereld deel naar het andere. Ondertussen hangen ze rond op de luchthaven, bleek en weggetrokken. Avond aan avond. Deze reizigerskinderen zijn het ge sprek van iedere avond van de Schip- hol-employe's. KAN dat niet anders?" vragen de mannen van de marechaus see elkaar. „Kan dat niet anders?" vragen goedwillende Neder landse passagiers fluisterend en soms een beetje huiverend bij het aanschou wen van die kinderkopjes, zo wegge trokken van de slaap. In een aantal gevallen op intercon tinentale routes kan het dikwijls niet anders. Maar op de Europese routes wel. En een groot deel van de ouders m«t reizende kinderen neemt de late vliegtuigen, de moonlipers in het holst van de nacht, omdat het goedkoper is. Daar wordt de voor de kinderen zo noodzakelijke nachtrust aan opge offerd. Bij tientallen passeren kinderen Schiphol. Avond aan avond. Kleine kinderen, kleuters nog. De Schiphol-overheid kan er niets aan doen. Ook de vervoersmaatschap pijen hebben het niet in de hand. Hoogstens kan men bij het boeken van de passage de ouders, die voor het kind een kaartje nemen, op de bezwa ren wijzen. De grootste schuld ligt echter bij de ouders zelf. die in hun haast en hun eigen rusteloosheid het kind het noodzakelijkste onthouden: de rust. de gezonde diepe nachtrust. We hebben kinderbeschermingsor ganisaties bij de vleet. Ook in Uno- verband. Laten deze organisaties eens kijken op de internationale luchtha vens. waar dan ook ter wereld. Kijken naar de slapeloze kinderen, die van land tot land worden meegezeuld door ouders, die niet begrijpen dat een kind rust behoeft DEZER dagen arriveerde op Schip hol. zo vertelde ons een man van de marechaussee, een Mexicaans echtpaar. Ze kwamen aan in de och tend na een hele nacht vliegen. Het aansluitende vliegtuig naar het Verre Oosten vertrok pas in de avond. Het echtpaar nam een retour naar Parijs en vertrok van de Amsterdam se luchthaven, zonder ook maar hun drie-jarig kindje goedendag te zeggen. Zij lieten het kind eenvoudig achter onder de hoede van een wildvreemde grondstewardess, die bovendien geen Spaans sprak, de enige taal die door het kind werd verstaan. Twintig minuten voor het vertrek van de corresponderende machine kwamen de ouders 's avonds uit Parij« terug en namen het kind van de ste wardess over. Dit voorbeeld staat niet alleen. Op Schiphol kunnen ze daar tientallen voorbeelden van geven HAZERSWOUDE ONGELUK OP DE WEG Toen gistermiddag een zoontje van de fam. Van Velzen uit Koudekerk nabij de Zonneveldstraat plotseling de weg langs de Rijndijk overstak moest de be stuurder van een personenauto komende uit de richting Alphen krachtig remmen, met het gevolg dat deze langs een auto bus komende uit de richting Leiden schuurde. Een kind van de fam. van Dijk, dat zich op het wandelpad be vond, kreeg de bumper van de auto, die werd afgerukt, tegen zijn arm en moest behandeld worden door dokter Blaau- wendraad. De politie stelde een onder zoek in. OEGSTGEEST DS. D. DEDDENS BEROEPEN De Ger. Kerken, art. 31. van Oegst- geest en Valkenburg hebben een beroep uitgebracht op ds. D. Deddens van Wet- singe Sauwerd, alwaar deze predikant sdert september 1949 staat. (Ingez. .Med.-Adv.) stijl en perfectie sinds 1 903 Belangstelling uit Alplien en Middelburg Vele vrienden en bekenden hebben gistermiddag op Westerveld de crema tie bijgewoond van het stoffelijk over schot van wijlen dr. J. P. Cannegieter, in leven emeritus-predikant der Her vormde Gemeente. Onder de zeer vele belangstellenden, niet alleen uit Al phen, maar ook uit de gemeente Mid delburg, merkten wij o.m. op de her vormd predikant van Oudshoorn ds. G. Cadée, namens de kerkeraad de heren H. v. d. Linden, J. Ottens en J. C. J. Bonte, namens het zangkoor van de Protestantenbond, de heer H. van Veen, namens de Vrijz. Studiekring de heer J. Bijleveld. de dames C. Krom houtNachtegaal en N. van Loo Schouten namens de Vrijzinnige Vrou wenbond. van welke beide laatste clubs de overledene oprichter was. In Alphen verpoosde de stoet alvorens de reis naar de laatste rustplaats aan vaard werd nog enkele minuten voor de Hervormde Kerk aan de Oudshoornse- weg, welke kerk dr. Cannegieter ruim 20 jaar gediend heeft. Het was een uitzonderlijk lange stoet, die zich over het terrein van Wester veld vanuit de wachtkamer in de rich ting van de aula van het crematorium aohter de door acht dragers gedragen baar bewoog. Onder het spelen van Gezang 180 „Be veel gerust Uw wegen" werd het stoffe lijk overschot de aula binnengedragen. Namens de familie sprak als eerste de heer Andree enkele woorden van troost en afscheid, waarna een oud stu dievriend van dr. Cannegieter, de be jaarde dr. G. H. Drenthe, treffende woorden van afscheid sprak. Hij had hem gekend als een uitzonderlijk eerlijk en oprecht mens. die vooral ook zyn vrienden trouw was. RODE EN WITTE ROZEN Namens de loge La Vertu sprak de waarnemend voorzitter D. P. Harmsen, die de overledene een voortreffelijk meester noemde, wiens publikaties en geschriften ook na deze dag gelezen zul len worden. Spreker legde namens de loge drie witte rozen op de baar als symbool van de wijsheid, kracht en steun op zijn laatste reis. De heer van Straten sprak namens de broeders der Vrijmetselaars en schonk drie rode rozen voor het. geloof, de hoop en de liefde. Mej. Moen noemde de overledene een edel mens. Velen zullen, aldus spreek ster. deze predikant dankbaar zijn voor alles wat hij voor hen heeft betekend. Hij heeft een rijk en welbesteed leven achter zioh. Namens de Bond van Principieel Vrij zinnigen sprak mej. van Vliet enkele woorden van afscheid. De heer Boone vertolkte de gevoelens van de Middelburgse gemeente, waar de overledene 15 jaar de Hervormde Ge meente heeft gediend. Mej. Doets prees de levenshouding van dr. Cannegieter. waarna mevr. C. Krom houtNachtegaal als presidente van de Vrijzinnige Vrouwen Club wees op de zuivere gedachten, die deze mens im mer gehad heeft. Nadat de heer J Bijleveld nog na mens de Vrijz. Studiekring gesproken had en eveneens van zyn dank getuigde, was het ds. G. Cadée. die de overledene een echt ouderwetse dominee noemde, een aristocraat van karakter. Voor ve len heeft hij veel betekend, juist in de strijdgemeente Oudshoorn, waar hy een harde strijd heeft meegemaakt tussen vrijzinnige en rechtszinnige gemeente leden. Zijn destijds gehouden lezingen in het Nutsgebouw getuigden hiervan. Ds. Cadée besloot met woorden van troost tot de achterblijvende echtgenote en de verdere familieleden. Nadat de dochter met enkele woorden nog afscheid van haar vader had geno men dankte de zoon voor de belangstel ling. Van de gelegenheid de familie te condoleren maakten velen dankbaar ge bruik. Een van de vele kinderen, die wij aantroffen op Schiphol. Na anderhalf uur spelen is het meisje eindelijk in slaap gevallen. Straks zal het weer wakker gemaakt moeten worden om door de koude nachtlucht naar het vliegtuig te worden gebracht Raad van Voorschoten Ruim twee uur heeft de raad van Voorschoten zich gisteravond bezig gehou den met de beide voorstellen om over te gaan tot stichting van kleedgebouwen op de sportvelden. En toen eindelijk, even over twaalf uur, gestemd werd, was het resultaat 7 voor en 7 tegen, zodat dit punt in de volgende vergadering opnieuw aan de orde zal komen. Zoals bekend zal zijn was er een meerderheidsvoorstel en een minderheids- voorstel van het college van B. en W. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven vormde met wethouder Schrama de meerderheid, die ervoor was om houten, enkel wandige kleedgebouwen te plaatsen, wethouder De Graaff keurde deze plan nen af en wenste in steen te bouwen. De heer Dekker (Prot. Chr.) opende de rij van sprekers. Hij constateerde, dat er geen verschil van mening was over de vraag of er kleedruimte door de gemeen te gebouwd moest worden, maar wel of in steen of hout gebouwd moet worden. Spr. verwonderde er zich over, dat de over het geheel niet technisch deskun dige raad zich niet stoort aan de des kundige adviezen van de dienst van Openbare Werken en de Wethouder van O.W. Zij concluderen immers tot steen. De heer Pels (PvdA) komt tot dezelfde conclusie als de heer Dekker Spr. vindt het bedroevend, dat een uitstel van on geveer 8 maanden tot resultaat had, dat de opgestelde plannen nog duurder zyn geworden. De heer van der Hulst (KVP) vindt het psychologisch niet verantwoord in steen te bouwen. De stenen moeten aan gewend worden voor woningbouw. De heer van Eist (WD) vond het niet juist, dat B. en W. er zo lang over ge daan hebben om de voorstellen van de sportverenigingen om zelf te bouwen te bestuderen. Nu. na 41- maand, kunnen de sportverenigingen niet meer begin nen. Er is een reële mogelijkheid door de verdaging teniet gedaan. Zou het niet mogeliik zijn de sportverenigingen bijv. voor 20 jaar de terreinen gratis ter be schikking te stellen en henzelf voor kleedgelegenheid te laten zorgen? De heer Fortanier (KVP) meent, dat de hoofdzaak voor de voetbalverenigin gen is, dat de velden 100°^ goed zijn. En daarvoor is de raad tot nu toe bepaald niet krenterig geweest. Spr. vindt, dat enkelwandige, houten kleedgebouwtjes evengoed aan het doel beantwoorden als stenen gebouwen. De burgemeester merkt op, dat de meerderheid van B. en W. met dit voorstel gekomen is. omdat de meer derheid van de raad in vorige verga deringen heeft laten blijken, dat deze een goedkope oplossing wenst. Boven dien voldoet hout goed voor dergelijke gelegenheden. Wethouder De Graaff verdedigt het minderheidsvoorstel uitvoerig. Niet A LPHEN Zwembad bij Avifauna in 1957 open? In hotel Centraal kwam gisteravond een aantal leden van de afdeling van de P.v d.A. bijeen om te luisteren naar mededelingen over het werk in de raad. De heer Rogaar was door ziekte ver hinderd en de heer G. Nijman nam de leiding over. De heer Nyman heeft zich in hoofdzaak met de heren v. d. Akker en Duin bepaald tot het beantwoorden van een groot aantal vragen. Zo werd verklaard, dat het gemeentebestuur al les in het werk zal stellen om het open- luchtbad bij Avifauna nog voor het bad seizoen 195 in gebruik te stellen. Ten aanzien van de plannen tot de bouw van een bejaardencentrum kreeg men te ho ren, dat de gemeente en de onderschei den diaconieën elkander thans hebben gevonden in een stichtingsbestuur. Met de Nederlandse Heidemaat schappij is contact opgenomen ter voor bereiding van plannen tot de aanleg van een aantal sportvelden in de omgeving van de Heul. welke terreinen dan be stemd zyn voor de voetbalverenigingen Alphen en Alphense Boys. BEDRIJFSONGEVAL Gistermiddag geraakte de arbeider K. Jongeleen uit de Neiuwstraat by het laden van een motorschuit aan de aan legplaats van de Leerhoeve niet zijn rechterdij be en bekneld tussen een hef truck en het gangboord van het schip. De man wrd hiérbij zodanig verwond, waardoor de behandelend arts mevr. Grevelink—Schers overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ge wenst vond. alleen de voordeligste, maar ook de beste oplossing moet gezocht worden. Met 7 stemmen voor en 7 tegen staak ten uiteindelijk de stemmen. De heer Lamboo was wegens ziekte afwezig. Vóór de houten kleedkamers stemden de heren Van Eist en De Groot (WD), Schrama, Fortanier. Eysink Smeets en Van der Hulst (KVP) en de heer Bolle (Prot.-Chr.). De rest van de Prot.-Chr. fractie was met de P. v. d. A.voorsteen. VERDER VAN LEIEN DAKJE. Aan deze langdurige bespreking was reeds de behandeling van een lange agenda voorafgegaan. Die behandeling ging echter zeer vlot. Slechts enkele voorstellen kwamen in discussie. Zo werd over de huurprijs van het „verenigingsgebouw" nogal van gedach ten gewisseld. De heer De Groot «WD) wenste een kleiner verschil tussen de huurprijzen van de kleine en de grote zaal. Boven dien vond hij 10<7- van het avondtarief voor repetities te hoog. Spr. vroeg of za terdagsavonds geen nachtvergunning gegeven zou kunnen worden. De grote en de kleine zaal kunnen niet gelijk tijdig gebruikt worden, omdat de tussen wand niet geluiddicht is. De heer Mol wenste de tarieven van de kleine zaal te verlagen. Ook vroeg spr. een ander tarief voor besloten huishoudelijke vergaderingen. Over deze punten werd geen beslissing genomen. Wel merkte de voorzitter op, dat hij de zaal zaterdagsavonds na één uur ontruimd wenste. Spr. had er principiële bezwaren te gen voor de zondag langer vergunning te geven. De raad ging overigens akkoord met het voorstel van de tarieven. Aansluiting bij de Stichting Werkver ruimingscentrum „De Vliet", gevestigd in Rijswijk, kon geen genade vinden in de ogen van de heer Fortanier. Alleen de heer Bolle was tegen het voorstel tot steun van de uitgave van het boekwerkje „Het Ambacht Voor- schQten". geschreven door de heer J. L. v. d. Gouw. De raad ging zonder hoofdelijke stem ming akkoord met het beschikbaarstel len Van kredieten voor de verbetering van de toiletten, enz. van de Herv. Kleuterschool in de Schoolstraat, voor de sanering van een schuur in de zgn. achterkazerne, voor het leggen van een nieuwe proefvloer in de R.-K. Jongens school aan de Elstlaan, voor de aan schaffing van meubelen en leerboeken voor de R.-K. Meisjesschool, voor het treffen van enige voorzieningen in het Gezondheidscentrum, voor reconstructie en uitbreiding van de beplanting rond- (Ingez. Med.-Adv.) 10-vingersyst. blind ritmisch 4 talen (130 let tergrepen per minuut) Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 telefoon 26558 MARKTBERICHTEN LEIDEN. 13 oktober. Leidse coöp. groen te- en fruitveiling. Per 100 kg.: appelen 2041. druiven 112148. peren 16—25, aardappelen 7. andijvie 1018. pronkbo- nen 2381. snijbonen 43120. stam bo nen 78150. stokbonen 93107, kroten 13 20, Idem gek. 3035 Chinese kool 12 13. rode kool 716, gele kool 17. groene kool 1418. postelein 4348. pjrel 12 15. spinazie 3360. stoofsla 14. spruiten A 18—82. idem B 18—71. tomaten A 20— 65, B 37—56. C 3638. CC 26—35. was- peen 1637 witlof 64130. bloemkool A 4069. B 3i44, C 1926. komkommers A 27. B 14—20, C 12. sla A 36—12. id. B 6. bospeen 2130, peterselie 36. selde rie 5—8. om de ds. Fortgensschool voor de ver wezenlijking van de plannen tot bouwen van 7 woningen in de particuliere sector aan de J. W. Frisolaan en tot verhoding van de salarissen van het gemeenteper- soneel met 6%. DANK VAN DE PADVINDERS De heer De Groot (WD) uitte na mens de 4 samenwerkende padvinders organisaties de waardering voor het feit. dat de Raad in een vorige verga dering beslot enhad een straat naar Lord Baden Powell te vernoemen. Spr. was gemachtigd namens deze organisa ties aan het Gemeentebestuur een boek werkje aan te bieden met een levens- beschr ving van Baden Powell. De bur gemeester aanvaardde dit werkje na mens het gemeentebestuur met grote dank. Op een vraag van de heer Ba kei s deelde de voorzitter mede optimistisch gestemd te zyn over de te verwachten goedkeuring voor de bouw van 107 wo ningen in de Vlietwyk. Over een datum kon spr. echter nog geen voorspellingen doen. (Ingez. Med.-Adv.) KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 219 Telef 21400 In Indianapolis in de Amerikaanse staat Indiana beleeft het personeel van de openbare leesbibliotheek van alles. Omdat een telefoongesprek met Amerika ter informatie handenvol geld kost, willen wij U een van die avonturen niet onthouden. Onlangs stapte een ventje van acht jaar het gebouw binnen. Lang stond hij de juf. frouw, die hem te woord stond, aan. Toen zei hij heel geleerd: ,Jk wil een boek over hypnose". Daar ston den ze in Indianapolis van te kyken. De juffrouw stuurde hem naar de directrice. Tegenover haar sprak het jongmens zich duidelijker en open lijker uit. Hij wilde zo graag zijn oudere broer hypnotiseren, zodat deze voortaan altijd de vaat afwast. Het visseizoen is allang weer geopend en verhalen over verbazingwekkende vangsten stromen binnen. Wij gelo ven direct al die vissers, voor wie wij ons petje (even) afnemen. Wan neer wij ons 's ochtends nog eens tussen de lakens omdraaien, gooien zij hun simmetje al in het water. Eén van die dapperen is meneer Clem Edwards in Wales. Uren zat hij aan de kant van 't riviertje de Clwyd, zonder dat er ook maar één vis een hapje in het deeg deed. Het werd twaalf uur, het werd vijf uur en het werd zeven uur. Hij stond op het punt naar huis te gaan, toen opeens een zalm uit het water sprong en op zijn schoot terecht kwam. De zalm woog vijftien pond. Een mooi verhaal.... als het waar is. Mary Bettyson in het Britse Notting ham heeft die stoel wel verdiend. Mogen we ons even nader verkla ren? Mevrouw is onlangs 53 jaar oud geworden. Vijfenveertig jaar lang ging zij steevast elke week driemaal naar de bioscoop. Ze zocht het zo uit dat ze al die tijd in dezelfde stoel zat. Iemand heeft vlug uitgerekend dat zij 18.000 uur naar het witte doek heeft zitten kijken (ruw geschat uiteraard). Hoe jammer vond me vrouw Bettyson het nu dat de bio- scoop deze week voorgoed de deu ren sloot. Als troost mocht zij „haar" stoel mee naar huis nemen. Overi gens behoeft meneer Bettyson niet jaloers te zyn. Ook hy kreeg een stoel, dezelfde die naast die van zijn ega in de bioscoop stond en waarin lüj heeft gezeten sinds hij voor het eerst als verlegen jongeling aan haar zijde plaats nam. Een muis kan een hoop last veroorza ken. Die in Painesville in de Ameri kaanse staat Ohio kunnen ervan meepraten. Onlangs floepte ln 6500 huizen het licht uit omdat een muis de hoofdleiding in de elektriciteits centrale had doorgeknabbeld. De da der werd gevonden, maar deze was reeds dood. Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9