Lugdunum kon in Wassenaar met tot winst komen L.F.C. kwam bij V.D.L. moeizaam tot benauwde zege: 2—3 Filippo in halflinie niet op zijn plaats Roodenburg hoewel de mindere won van enthousiast VVSB (3-1) Gisteren werden in Afd. Leiden alle wedstrijden afgelast MAANDAG 8 OKTOBER 1956 Groen-witten verspeelden 2—0 voorsprong (Van een onzer verslaggevers) Met een 32 nederlaag kwam Lugdunum gisteren terug uit Was senaar, na de wedstrijd tegen Blauw-Zwart. Een nederlaag, die ten dele onverdiend was. Want zouden wij een overwinning mogen toe kennen qua spel, dan was die zeker voor de Leidenaars geweest. Het opbouwen van de aanvallen, het overspelen en plaatsen van de bal, de gehele spelopvatting van de groen-witten stak ver uit boven een middelmatig vertoon van de thuisclub. Maar er waren twee dingen die o.i. de wedstrijd beslist hebben. Dat was ten eerste het enthousiasme, waarmee de Blauw-Zwartspelers het gemis aan capaciteiten trachtten goed te maken, en him onvermoeide zwoegen, ook met een 20 achter stand, een zwoegen dat Lugdunum - enkele spelers uitgezonderd - niet meer kon opbrengen, toen het in dezelfde situatie verkeerde. De tweede factor was het missen van een kans in de laatste vijf minuten, toen een vao de Blauw-Zwartspelers de bal, die de doellijn vrijwel gepasseerd was, nog weg werkte, en hij hiermee, zoals een toeschouwer terecht opmerkte, „de laatste Leidse hoop de bodem insloeg". Het begon allemaal zo goed voor Lug- dunum. Vlotte combinaties en scherpe doorbraken overtuigden het Wassenaars publiek al gauw, dat het een mooie wed strijd te wachten stond. En die wedstrijd heeft het gekregen, want geen enkel moment kon er gesproken worden van „slap voetbal". De eerste vijf minuten waren nog niet verstreken of rechts binnen Jan Verhoeven, die weer een prima wedstrijd speelde, moest doelman Van Leeuwen met een gloeiende kogel even aan zijn voetballanden voelen. De Blauw-Zwart keeper hield de bal, maar deze scheen hem toch niet al te best bekomen te zijn, want toen dezelfde speler enkele minuten later een vrije trap mocht nemen, stak hij geen hand naar het schot uit, met het bij het voetbalspel nu eenmaal onvermijdelijke gevolg, dat hij zijn club aan een 01 achterstand hielp. Na wat heen-en-weer-getrap kreeg de Blauw-Zwart aanhang reden tot juichen een hoekschop leverde een vrije trap op die door Noordervliet werd ingescho ten. maar scheidsrechter Whijnschenk had iets opgemerkt dat hem niet zinde en dus ging het feest niet door. Een tweede poging van Leo Dekleermaecker, die kon door breken toen de Leidse backs voor vermeend buitenspel bleven staan, had hetzelfde resultaat. Want hoewel hij de bal nog over Tjamme Hoekstra heen kon trekken, schoot zijn clubge noot Van Dongen ver naast. Lugdunum begon „ingeschoten te raken". En dat was te merken ook. Jan Krijgsman liet zijn bewakers keer op keer zijn hielen zien, en vuurde spectaculaire schoten af. voorlopig nog zonder resultaat. Verhoeven richtte zijn vizier ook eens, maar net te hoog, want zijn schot kwam niet onder, maar juist boven de lat terecht. Gerard van Rooyen was de derde man, die schie ten kwam, ditmaal vlak over de grond. Weer geen succes, al was het dan ook op het nippertje. In de uiterste hoek kwam de bal en velen telden al een doelpunt, maar met een mooie save tipte doelman van Leeuwen het schot uit zijn heiligdom weg. Mizee mocht corners nemen. Niet één. maar vele, en hij deed het op een manier, waar we niets anders dan de ATLETIEK Fanny nam afscheid Fanny's laatste sprong.. Fanny Blankers-Koen, Olympisch kampioene op de 100 en 200 meter hardlopen en de 80 meter horden in 1948 te Londen en lid van de zegevie rende dames estafetteploeg, heeft zon dagmiddag op de nieuwe atletiekbaan in Amsterdam-Oost definitief afscheid genomen van de wedstrijdsport. Zij nam deel aan het verspringen, waar op zij als derde eindigde met een sprong van 5.36 V-i meter. Niet minder dan 22 jaar heeft Fanny Blankers-Koen op de atletiekvelden rondgezworven. Zij heeft als veelzijdige atlete in talrijke nummers uitgeblonken. Behalve vier gouden medailles op de Olympische Spelen heeft deze atlete, die de Nederlandse naam in de gehele we reld heeft hoog gehouden, verscheidene Europese kampioenschappen gewonnen Zij heeft Olympische records, Europese records, wereld- en Nederlandse records op haar naam gehad en sommige van deze records zijn nog in haar bezit. Voor haar houding en optreden in Nederland en ver buiten de grenzen en de daaruit voortvloeiende goodwill voor ons land heeft Koningin Juliana in 1949 haar onderscheiden met het ridder schap ir. de Orde van Oranje Nassau. grootste bewondering voor kunnen heb ben. Een doelpunt zat in de lucht, en het zou alleen nog maar een kwestie van tijd zijn, wanneer? Niet toen Jan Krijgs man met aan beide kanten een Blauw zwarter op zijn huid op van Leeuwen afrende, en daarom de bal wel in diens handen moest schieten. Maar wél toen Jan Verhoeven even later dezelfde kans kreeg, nu minder zwaar bewaakt. Hij maakte geen fout en na vijf en dertig minuten spelen was de stand 20 in het voordeel van de Leidenaars. Opvallend was het gemak waarmee de verdediging de aanvallen van de thuisclub wist af te breken. Met de stoe re Hoekstra als „uitstekend" (d.w.z. ex bóven uitstekend) middelpunt, verricht te het backstel Jan Teeuwen en Chris Ligtvoet uitstekend werk. Eenmaal slechts moesten ze werkelijk zwichten, en dat betekende een halvering van de voorsprong door L. Dekleermaecker 21. Na het thee drinken werd het publiek al direct een portie sensatie voorgezet. Bij een Lugdunumaanval blunderde de Wassenaarse doelman op een reuze ma nier. Verhoeven zag zijn, zij het heel kleine kans. een omhaal volgde, tegen de paal nog eens geprobeerd over de lat rolde de bal aan de andere kant het veld weer in, waar Krijgsman, die toch wel erg ongelukkig was met schie ten. kans zag om de bal langs de ver keerde kant van de paal te Jagen. OMMEKEER De gelijkmaker betekende de wen ding in het spel. Wim Planjer. die overigens zijn doel prachtig verdedig de, werd uit positie gespeeld, en daar van profiteerde van Dongen, die de bal in de tegenovergestelde hoek plaatste. 2—2. Met de gelijkmaker begon ook het publiek zich te roeren. Was de sfeer bin nen de lijnen nog goed, hoewel het spel vrij stevig was, daarbuiten werden min der prettige opmerkingen uitgewisseld. Bij een Blauw-Zwart aanval brulde al les mee, en het publiek bracht de Leidse spelers in verwarring en nervositeit. Uit zo'n aanval scoorde van Dongen met een kopbal, na aangeven van Noorder vliet. 32. Dat was voor Lugdunum het einde. Verscheidene spelers begonnen te mop- perem, en alleen de rechtervleugel Krijgsman, Verhoeven en Pauw Mizee vochten door. Nu werd het gemis van Freek Filippo in de voorhoede gevoeld. Want Freek was niet thuis op de hem toebedeelde linkshalfplaats. Met deze jongen in de voorhoede hadden de laat ste minuten anders kunnen verlopen voor Lugdunum. en was in de stand 32, die nu onveranderd bleef, misschien wel een wijziging gekomen. Asser TT op 29 juni Nederlander H. Burik lid van sportcommissie FIM Onze landgenoot de heer H. Burik, secretaris van de KNMV, is gekozen in de internationale sportcommissie van de FIM (internationale motor- sportfederatie). Als tweede nieuw lid van de sportcommissie. waarvan de Nederlander P. J. Nortier voorzitter is, werd gekozen de Tsjech Kopecny. Het congres van de FIM. dat te Parijs werd gehouden, besloot verder, Meer spannend dan fraai! (Van een onzer verslaggevers) L.F.C. omzeilde in Maassluis als gast van V.D.L. onder zeer slechte weersomstandigheden een lastige klip, door na een uitermate spannend duel met 23 te zegevieren. Het heeft overigens héél wat voeten in de (modderige) aarde gehad en ook veel van de zenuwen van de geelzwarte supporters gevergd, alvorens Barend Sinteur en de zijnen zich overwin naar konden noemen. Tot het einde toe n.l. bleef V.D.L. vechten voor een ongetwijfeld verdiende draw, maar enerzijds door eigen onkunde en an derzijds door goed verdedigen van de geelzwarte defensie (soms bijgestaan door Vrouwe Fortuna!) bleef de schaal uit balans: twee voor V.D.Ldrie voor L.F.C. Was de strijd vóór de thee reeds aan de spannende kant overigens zonder goed voetbal, wat op dit gladde en mod derige veld vrijwel niet mogelijk was! het werd na de rust eerst recht span nend. Het verstandige besluit van de geelzwarten tot omzetting van de voor hoede over te gaan (H. Heijmans werd Amateurs Uitslagen standen le KLASSE A GoudaZeeburg-ia UW-Unitas afg. 4—1 CVVRapiditas 1—2 HRCQuick 0—2 Velox 3 2 1 5 9—6 UW 2 2 4 8—2 DWV 2 2 4 7—2 Unitas 3 2 1 4 9—8 Gouda 2 1 1 3 4—2 Zeeburgia 2 I - 1 2 3—4 RFC 3 1 2 2 5—7 Quick (H.) 3 1 2 2 4—6 Rapidit-as 3 1 2 2 3—7 HRC 4 1 - 3 2 5—9 VOS 2 - 1 1 1 3—4 CVV 3 - 1 2 1 4—7 2e KLASSE A Spartaan '20VUC afg. HBSWassenaar 11 Mussen—RKAVV afg. HVV—VIOS 10—0 VDLLFC 2—3 BI. ZwartLugdunum 32 midvoor) resulteerde na twee minuten spelen in de tweede helft in een goede goal van Van Kampen. Deze treffer bracht de stand op 1-2 de rust was ingegaan met gelijke (1-1) stand in het voordeel van de kanaries. V.D.L. LIEP STORM De voetballers van de touwfabriek die het van hard werken en onversaagd sjouwen moeten hebben en dit in hun spelopvatting duidelijk demonstreren - lange trappen - nivelleerden het gemis aan techniek door er nog een schepje bovenop te gooien. Dat. wil zeggen: zij schakelden na 12 over op een hogere versnelling en begonnen 'n grootscheeps offensief. De kanaries gingen toen met de rug tegen de muur. Door moedig ver dedigen en een beetje veine, gepaard aan onmacht van de Maassluisse voorhoede om doelrijpe kansen in treffers om te zetten, verstreek de tijd onder grote spanning. De verdiende gelijkmaker bleef hoe raar het soms ook voor de Leidse veste toeging, vaak op de meest wonderlijke wijze uit. ONVERWACHT 1—3! Vier minuten vóór het einde mocht toen Pijnaken een vrije trap nemen. Hard plaatste hij de bal ver naar vo ren in de richting van Henk Heijmans en terwijl de bijkans hele VDL-ploeg zich op de geelzwarte helft bevond, scoorde de LFC-midvoor met een fraaie schuiver 13! Zo leek de strijd beslist. Maar nog gaf VDL zich niet gewonnen en binnen de nog resterende minuten kopte F. Jans 23 achter Selier. Nog feller kwamen de gastheren opzetten en de zege van de kanaries hing tot het einde toe aan een (héél) dun draadje. Om compleet te zijn zullen wij na dit relaas over de tweede helft waarin LFC de winst binnenhaalde, ook nog iets ver tellen over de 1ste 3 kwartier. Dit deel van de strijd was verre van aangenaam vanwege de striemende regenvlagen en de harde wind. die 'n verblijf op dit van elke accommodatie gespeende veldje niet bepaald tot een aangenaam verpozen maakte. Was het wonder dat de meeste van de plm. 500 toeschouwers bij tijden de vlucht namen en de wedstrijd lieten voor wat deze was: spannend met slecht voetbal! Na 32 minuten nam LFC een verdiende 0—1 voorsprong door H. Heij mans die de corner genomen door zijn broer aan de andere kant met een kop bal in de roos besloot! Voordien waren enkele goede kansen voor de kanaries verloren gegaan. Zes minuten later was de balans in evenwicht. Doelman Selier liet de gladde bal na een schot van Hen- neveld even glippen en arbiter Noorlan- der constateerde onverbiddelijk dat het modderige monster toen de doellijn ge passeerd moest hebben. Want., hoewel er doorgespeeld werd. snerpte zijn fluitje en zijn vinger wees resoluut in de rich ting van de middencirkel. Een-een dus en daarmee ging men theedrinken én zich verschonen. Voor de rest heeft U het allang gelezen. HW VUC BI. Zwart Spartaan '20 RKAVV Wassenaar LFC Lugdunum VDL HBS VIOS Mussen 1 - 2 - 1 - 1 - 1 1 1 1 - 2 - 2 2 1 1 2 - 2 12—1 6—1 7—6 3—2 4—3 5—2 5-6 6-6 6—7 3—5 3—14 1—6 3e KLASSE A PostduivenAlphen 12 ArchipelCeleritas 22 IVesterkw.Westlandia 10 AmmerstolCromvliet afg. VVP—Delft 2—1 3—1 3—6 Westlandia 3—2 3—6 DHL 3—2 3—5 Delft 3—1 3—5 Celeritas 3—1 3—4 Cromvliet 2—0 2—2 Postduiven 3—0 RVC—DHL Westertow. WP Alphen RVC Archipel Ammerstol 3e KLASSE B VVSB—Roodenburg 1—3 HPSV—Hillegom 3—0 AlphiaVoorburg afg. WilhelmusLaakkwafg. 4—2 4—3 2—2 2—2 3—2 3—2 2—6 LisseGD A Lisse WSB Roodenburg TYBB Laakkw. Ripperda 4—5 3—4 3—4 3—4 2—3 3—3 Hillegom Alphia Voorburg GDA HPSV Wilhelmu In de 4e klasse A werden alleen ge- Meer dan 50 keer is Fanny Blankers- speeld de wedstryden Fcreholte—DOSR Koen kampioene van Nederland geweest (52) en Te WerveASC (00) op de 100 meter, 200 meter, hoogsprin gen, verspringen, de 80 meter horden, kogelstoten en de vijfkamp. In de 4e klasse E vond slechts de wed strijd VEF—(Nieuwerkerk (81) door gang. Een merkwaardige ontmoeting (Van een onzer verslaggevers) De invaller-linksbuiten van Roodenburg, Jan Heek, was gisteren in Noordwijkerhout de „grote" man. Tweemaal werkte hij goed voorberei dende arbeid van midvoor Theo Guldemond af met een strak en hard schot, waarnaar de Bavodoelman Rooyakkers vergeefs greep. Daarmede hielp deze zwarte vleugelspeler Roodenburg aan een 31 zege, waarover men lang en breed zou kunnen praten of deze wel verdiend was. Immers, zeker in de tweede helft stonden de blauwe Sleutelstadbewoners vrijwel voortdurend met de rug tegen de muur. Met allerlei kunst- en vliegwerk en een voortreffelijk sluitende achterhoede moesten de overigens weinig produktieve aanvallen van VVSB tot staan gebracht worden. Maar doelpunten beslissen nu eenmaal in de voetballerij. En in dit moeilijke onderdeeltje van deze prettige sport stonden de Leidenaars enkele klassen hoger genoteerd dan hun gastheren. Het was een merkwaardige wedstrijd. Niet door de vele pittige harde nootjes, die er gekraakt werden en waartegen de scheidsrechter o.i. niet voldoende optrad, maar vooral door de verhouding in het veld, waar de roodwitte Noordwijkerhou- ters zeker niet de mindere waren. In tegendeel op het middenveld zwaaiden zij zeer nadrukkelijk de scepter, maar wanneer zij maar in de richting van het Leidse doel keken, waren zij de kluts kwijt. Vreemd genoeg bleven zij volhar den in het heilzoeken bij de zeer druk doende, maar weinig presterende mid voor Van Lieshout, die tegen Piet van Polanen niets had in te brengen. Trouwens, met Hensen weer op de linksbackplaats boterde het in de blau we defensie beduidend beter dan een week tevoren. Toch scoorde VVSB vier doelpunten, maar slechts één kon er ge nade vinden in de ogen van de referee. Dat kwam vijf minuten voor het einde tot stand, toen Van Lieshout een van de weinige aarzelingen bij de blauwe ach terhoedespelers afstrafte met een laag hard schot, waarnaar de uitstekende Fasseur slechts kon kijken. Maar dit enige doelpunt van de gastheren kon niets meer veranderen aan de neder laag. die inmiddels reeds een feit was geworden. Het eerste doelpunt kwam na een kwartiertje spelen tot stand. Een ei genaardige goal. Een pass van de hard werkende Jan van Groeningen kwam bij Zitman terecht, die een boogballetje weggaf, dat juist over de handen van de niet snel genoeg reagerende Rooyak kers in het net verdween: 01. Even tevoren had Guldemond de staander een certificaat „stevig" bezorgd door er hard tegenaan te knallen. Hoe wel technisch ongetwijfeld de mindere van de rappe blauwhemden, kon VVSB door een grotere felheid en een leven diger enthousiasme de balans in het veld voortreffelijk in evenwicht houden, maar verder dan een wegens handsbal afgekeurd doelpunt van Van Lieshout kwam het niet. Kort voor de rust glipte deze speler langs Van Polanen en knal de hard in. maar weer had de fluit van de scheidsrechter de Noordwijkerhoutse illusies de bodem ingeslagen. De kleine Leidse voorsprong was niet helemaal verdiend, maar nog eigen aardiger werd het na de thee, toen VVSB vrijwel voortdurend in de aan val was, maar zowel in de derde als twaalfde minuut werd een uitval de Noordwijkerhouters noodlottig. Twee maal pikte Guldemond het leder op, tweemaal glipte hij handig langs enige verdedigers en tweemaal legde hij de dat de wereldkampioenschappen op de weg voor 1957 volgens het oude systeem zullen worden verreden, zowel voor de renners als voor de merken. De Vol gende zeven ..classic events" zullen voor de wereldtitels van 1957 meetellen: 26 mei: Grote Prijs van Frankrijk. 3. 5. 7 Juni: TT-races in Engeland. 29 Juni: TT-races Assen (Grote Prijs van Nederland). 7 Juli: Grote Prijs van België 21 Juli: Grote Prijs van Duitsland. 810 augustus: Grote Prijs van Ulster. 1 September: Grote Prijs van Monza (Italië). Het individueel Europees kampioen schap motocross zal in 1957 als wereld kampioenschap gelden. Hiervoor zullen negen internationale wedstrijden mee tellen. waaronder de Grote Prijs van Nederland, welke op 11 augustus zal worden verreden. Het is nog niet be kend waar. De Motocross des Nations wordt het volgend jaar in Engeland gehouden en wel op 31 augustus of 1 september. De internationale motorzesdaagse is wederom aan Tsjecho-Slowakije (dat in Garmisch Partenkirchen de inter nationale trophy won) toegewezen De zesdaagse van i957 is vastgesteld van 16 tot 22 september, ditmaal echter niet in Gottwaldow. Een aanval van MVV op het doel van Ajax. v.l.n.r. Geelhuizen (A). Hecht (MVV). doelman Pieters Graafland (A). Bakker (A). Rutten (MVV) en Den Edel (A). Reserves KNVB betaald voetbal Res. le klasse B: Haarlem 2DHC 2 32; Stormvogels 2ADO 2 13. AMATEURS Res. 3e klasse a: RKAW 2—Lisse 2 02; Alphen 2Wilhelmus 2 61; Was senaar 2VCS 2 17. Res. 3e klasse C: VCS 3Laakkw. 3 5—3: LFC 3—Gouda 3 1—1. zaterdagvoetbal Res. 3e klasse a: Ter Leede 2—Jodan Boys 2 2—2; ARC 2ROL 2 1701 Noordwyk 2—Quick Boys 3 41. Res. 3e klasse B: Monster 2's-Grav. SV 2 44; TSB 2—Quick Boys 2 5—0. Res. 3e klasse C: NSW 2—Gr. Lindt 2 51; Quick Boys 4Excelsior P 2 04; Koz. Boys 2—Capelle 2 3—1: DOTO 2— SSS 2 2—4. De Are de Triomphe-prys. die op Longchamp over 2400 meter werd gehou den, is voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door het vierjarige Itali aanse paard „Ribot", waarvan de mar kies Delia Rochetta de eigenaar is en dat bereden werd door de jockey E. Camici. Deze race, welke beschouwd werd als de belangrijkste na de oorlog, was begiftigd met 430.000 gulden. Daarvan kreeg de winnaar 250.000 gulden. Zaterdag iverd er nog gespeeld, maar (Van onze LVB-medewerker) Dank zij de activiteit van de secr.-penningmeester van de afdeling Leiden van de KNVB, de heer van Leeuwen, die zondagmorgen van 9 uur tot 12 uur vrijwel onafgebroken aan het telefoneren is geweest, heeft geen enkel elftal een vergeefse reis behoeven te maken en is het gehele voetbalprogramma tijdig afgelast kunnen worden. Toen zondagmorgen de balans opgemaakt werd, welke terreinen vrijwel zeker bespeelbaar waren, bleken dit slechts die te zijn aan de Boshuizerkade. Van enkele, vrywel zeker onbespeel baar zijnde velden waren geen berichten binnen gekomen, waarna de heer Van Leeuwen het zekere voor het onzekere nam en alle secretarissen waarschuwde, dat zij hun spelers thuis moesten hou den. Een zeer verstandige maatregel. Zaterdagmiddag zijn nog twee wed strijden in de eerste klasse gespeeld. Oegstgeest kwam, door met 4—1 te win nen van Sleutels, gelijk met Woubrugge aan de kop, terwijl de beide staartclubs, Alphia en Alphen, de eer deelden met 11, waardoor hier niets veranderdt. SleutelsOegstgeest Oegstgeest heeft bij Sleutels op een prima bespeel baar veld een vry gemakkelijke zege we ten te behalen. Uit een voorzet van Massink liep een der Sleutel-spelers de bal langs zijn eigen doelman in het net, zodat de gasten goedkoop aan de leiding kwamen 0—1. Even later wist v. d. Voort uit een verre pass handig de Sleutels-achterhoede te omspelen en 02 te scoren. Kort na de hervatting wist dezelfde speler met een fraaie kopstoot de stand op 30 te brengen, terwijl Oegstgeest's rechtsbuiten Velo, nae en snelle rush langs de lijn, het vierde doelpunt voor zijn rekening nam 40. Pas daarna wist de Sleutels-midvoor de eindstand op 1—4 te brengen. AlphenAlphia Het was aan het Foreholte won verdiend van DOSR: 5—2 In de thuiswedstrijd tegen DOSR heeft Foreholte verdiend met 5—2 weten te winnen, welke zege in feite geen moment in gevaar is geweest. Van Wouw opende voor de Voorhouters de score 1—0, waarna de gasten gelijk wisten te maken. Hierna liep Foreholte uit tot 31, maar voor men thee ging drinken, had DOSR de achterstand nog eenmaal verkleind: 32. In de tweede helft is Foreholte. dank zij de jongere ploeg, vrijwel voortdu rend in het offensief geweest, waarbij het de voorsprong wist op te voeren tot 5—2. De eerste maal vond deze onhoudbaar via de paal het doel, maar bij de tweede lage schuiver hadden wij de indruk, dat Rooyakkers zich niet hele maal kon vrijpleiten. VVSB bleef sterker, maar een uitste kende achterhoede hield het hoofd koel. tweemaal kort achter elkaar met behulp van de paal en eenmaal moest Van Po lanen op de lijn redding brengen. Maar de punten waren binnen. Hulde voor de Leidenaars. die zich kranig her steld hadden van de inzinking van een week tevoren, al kan men ook nu noe geen hoerastemming gaan kweken Hul de ook voor Guldemond. die hoewel hij Bart Ouwerkerk niet helemaal kon doen vergeten, toch zich uitstekend weerde als aanvalsleider. Het geeft de Rooden- bal netjes op de schoen van Jan Heek. burger weer nieuwe moed. spel van deae beide elftellen duidelijk merkbaar, dai zy de achterhoede vorm den van de eerste klasse zaterdagmid dag. 88 minuten hebben zij gezwoegd en geploeterd om dat lastige bruine stuk leer achter de doelman in het net te krij gen, waartoe zij gedurende deze tijd geen van beide kans gezien hebben. Toen in de 89ste minuut kreeg Alphia een penalty toegewezen, die door A. Groe nendijk in een doelpunt werd omgezet: 1—0. Nog was men echter niet van de vreugde in het Alphia-kamp bekomen, of K. v. d. Leij had nog juist voor het laatste fluitsignaal het leer in het Al- phia-doel gedeponeerd, zodat het toch nog tot een puntenverdeling kwam. 1—1. Woubrugge 3—6 Kagia 3—2 Oegstgeest 46 Sleutels 42 TAW 3—5 Alphia 4—1 Hazersw. Boys 3—4 Alphen 4—1 Alphen speelde iets beter en won (Van onze correspondent) Op een uiterst moeilijk bespeelbaar terrein heeft Alphen kans gezien het elftal van Postduiven in eigen huis een 12 nederlaag toe te brengen, welke zege nog juist verdiend was. dank zij de iets betere spelopvatting bij de Al- phenarên. Door de aanhoudende regenbuitjes bleek het veld spiegelglad, waardoor valpartijen aan de orde van de das wa ren. In de tiende minuut trapte de Postduiven-linksachter finaal over de bal, waardoor Van Oort een niet te mis sen kans kreeg, die Alphens rechtsbui ten. snel naar binnen komend, dan ook niet liet glippen. 01. Geruime tijd werd er daarna op het middenterrein sespeeld, waarbil de resen het spelen steeds moei. liiker maakte. In de dertigste minuut wist Van Oort opnieuw de Alphen-aan- hang te doen juichen, toen hii een fout van de Postduiven-doelman wist af te straffen: 02. Toen bij een der tegen aanvallen van Postduiven de Alphense defensie- verzuimde in te grijpen, wist linksbinnen Waslander, via het lichaam van Leeuwenhoek, de achterstand te verkleinen, 1—2. Direct na de hervatting nam de thuis club het spel in handen en moest de Alphense achterhoede alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Vooral spil Leeuwenhoek speelde een uitstekende wedstrijd en wist, weliswaar ten koste van menige hoekschop, steeds wee het gevaar te keren. Alphen wist slechu enkele malen tot de Post duiven-defensie door te dringen, waarbij Van Bunscho ten eenmaal pech had. toen hij bij een snelle dnn-hraak ke'hard tesen de oaa ^ehoot Te?en het einde probeerden 1e eastheren het spel te forceren, maar ook tegen dit wapen bleek Alphen op gewassen. zodat tenslotte elf gelukkige Alphenaren het veld verlieten met een 21 overwinning.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7