Christen Studentenraad vierde tienjarig (officieel) bestaan Nieuwe directeur „Nieuw Voordorp" Met ivezensschets en werkproeve Hooglandse Kerk heeft weer een haan op de „toren Handhaving ministerie Overzeese Rijksdelen stotend voor de West 95ste jaargang Maandag 8 oktober 1956 Tweede blad no. 28954 In Auditorium en Prytanaeum De Christen Studenten Raad, de Leidse Civitas-organisatie die bedoelt een contactpunt en gesprekspodium te zijn voor de leden van de confessioneel gegroepeerde Leidse studentenverenigingen, heeft zaterdag het tienjarig bestaan als officiële stichting gevierd. In de ochtenduren vond een bijeenkomst plaats in het Groot Auditorium tijdens welke de eerste praeses van de C.S.R. ds Bj. Kristensen het woord voerde over ontstaan, betekenis en toekomst van de C.S.R. Na een gemeenschappelijke lunch in het Prytanaeum vond aldaar een forum plaats over menswording en mensbeeld in vier stro mingen van het christendom. door een principieel kritische houding ten opzichte van Bijbel, dogma kerk en traditie. Dit is juist de belangrijkste factor, dat de mens in de vrijheid staat, en in deze vrijheid kan hij God ontmoe ten. Het vrijzinnig christendom ziet de mens dan ook niet vanuit de schepping, maar vanuit de vrijheid. Namens SSR zette dr. F. H. von Meyenfeld geref. studentenpredikant te Leiden, zijn standpunt uiteen. De mens is een schepsel Gods en derhalve ge- evalueerd uit andere schepselen. Hy onderscheidt zich van de andere schep selen. dat hij is geschapen naar Gods beeld: hij is Gods exclusieve openbaring, en als zodanig de voorlichter van al het geschapene. Door de zondeval is de band Terugslag van algemene lauwheid In de ochtendbijeenkomst in het Groot Auditorium, waar vele vertegenwoordi gers van studentenorganisaties uit Lei den en andere Universiteitssteden en landelijke kerkelijke studentenorgani saties van hun belangstelling blijk ga ven, uitte de huidige praeses, de heer J. den Boeft. zijn dankbaarheid voor het bestaan van de Christen Studenten Raad als contactpunt. Hij wees op het tijdsverschijnsel van thans de algemene lauwheid voor „het gesprek" met an dersdenkenden, dat ook zijn terugslag heeft op de belangstelling die thans voor het werk van de CSR wordt getoond. Hij hoopte dat de tekenen van een mo gelijke herleving van het Landelijk Con- evnt in kracht zouden mogen toenemen. Verontrusting en improvisatie Ds Bj. Kristensen legde er de nadruk op, dat de Christen Studenten Raad eigenlijk al veel eerder bestond dan de oprichtingsdatum van de stichting in Juni 1946, namelijk in de oorlogsjaren toen ook de Christen Studenten elkaar leerden verstaan door een algemene verontrusting over normloosheid en kortsluiting tussen maatschappij en evangelie. De directe aanleiding tot het in het leven roepen van een stichting was het financieel debacle van een in 1946 opgevoerd spel dat in alle andere opzichten een groot succes werd. Wat er om dit financieel debacle is gebeurd achtte spreker kenmerkend voor de CSR: de fantasierijke improvisatie die zijn werk typeert De oprichting van de CSR is inder tijd geen tijdsverschijnsel geweest, maar een bewuste visie op de nood zaak. de kortsluiting tussen maat schappij en evangelie op te heffen en daarby de enig mogelijke vruchtbare weg te kiezen, die van aansprekende originaliteit en frisheid, ongebonden aan traditionele en vervlakkende vormen. Ds. Kristensen onderscheidde drie on derdelen van de taak van de CSR na melijk de organisatorische, die van het Godsdienstig gesprekwelke naam mis- Ir. G. L. Driessen 95 jaar Nu op uitdrukkelijk verzoek van ir. G. (L. Driessen diens 96ste verjaardag za terdag sleohts in intieme familiekring Is herdacht, hadden zijn vele vrienden en bekenden naar een speciale vorm ge zocht om hem hun aanhankelijkheid te doen blijken. Men had dit gevonden in de aanbieding van eén losbladige al bum. Van tal van personen, die in de loop der jaren een ambtelijk, dan wel persoonlijk contact met hem hebben ge had. was in dit album een bijdrage op genomen, waarin tot uiting kwam hoe zeer zij de persoon en het werk van ir. Driessen waarderen. Voor dit hem za terdag aangeboden zeer bijzonder hul deblijk toonde ir. Driessen zich zeer erkentelijk. Ds. C. v. d. Weele blijft in Leiden Ds. C. van der Weele, chr. geref. pre dikant alhier, heeft bedankt voor het beroep van de Chr. Geref. Kerk te Bie- zélinge. Van Wijk viert feest JUBILARISSEN WERDEN NOGMAALS GEHULDIGD De boog - in dit geval de wollen draad - kan niet altijd gespannen zijn. Van deze gedachte was de personeelsvereni ging ..De Spil" van de Leidsche Textiel fabrieken gebr. Van Wijk en Co. N.V. zaterdagavond ongetwijfeld uitgegaan toen het voor personeel een feestelijke bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal had georganiseerd. Het is een vrolijk feest geworden, dat tevens werd bijgewoond door de direc teur. de heer J. W. Heringa, de adj. di recteur. de heer R. de Jong. afgevaar digden van enkele zusterverenigingen en de gepensioneerden. Een feest ook, dat de jubilarissen ..van het jaar" nog eens in de schijnwerper van de feestvreugde plaatste. Het waren de heren F. Pison. een gouden jubilaris, en de heren M. G. Donders en A. Plezier, die de 25 jaar volmaakten. Bijzondere omstandigheden waren oorzaak, dat de heren H. Matters. C. Nieboer ,1. Broomans en I. Louwrier. >lie dit jaar reeds op een veertigjarig dienstverband konden terugzien en de ..zilveren" heer B. A. Diersman, deze avond niet konden bijwonen. Na een kort woord van welkom van de voorzitter van ..De Spil", de heer Gijsman, presenteerde het Florida-ca baret de muzikale show „sterren stra len uit Den Haag". Vele artiesten, die reeds eerder op traden in een amateur-programma van één of meerdere omroepverenigingen, zetten deze avond hun beste beentje voor. Bovendien waren er „Les Bolli- nies", drie muzikale clowns, die voor veel vrolijkheid zorgden, en Kees Stet. de Westfriese conferencier, die het niet aan humor deed ontbreken. Joop Kra nenburg had de leiding van deze door Kees Nouens uitgebrachte show. waar mede allen zich best amuseerden. Na de pauze zorgde voorzitter Gijs man er voor. dat de jubilarissen, die op de dag van him jubileum reeds in intie me kring waren gehuldigd, niet met lege handen naar huis gingen. Een gezellig bal met medewerking van de Florida- band o.l.v. B. Metselaar bracht het slot aan een feestelijk en ook gevarieerde avond. De op de Apothekersdijk geplaatste stand ten bate van het Ned. Jack Lon- don-verbond heeft ruim f 146.— opge bracht. met God verbroken, hetgeen gevolgen leidend is want het gaat in de eerste j had voor de gehele scheppnig. die reik- plaats om luisteren in plaats van spre ken» en die van het christelijk getuige nis afleggen in de universitaire wereld. Vier visies halzend uitziet naar de herschepping. De ken» en die van het christelijk getuige- eenheid van het menselijk geslacht ligt i eerst in Adam. en later in Christus. Ds. J. van der Wiel. herv. predikant te Zunderdorp Amsterdam tenslotte, sprak namens de NCSV. Hy wees erop Na de gemeenschappelijke lunch werd eveneens in het Prytaneum een forum gehouden over menswording en mensbeeld. Na een inleidend woord van de voorzitter van het forum, ds. W. P. ten Kate, herv, studentenpredikant te Delft, kregen de vier forumleden ge legenheid in korte toespraakjes hun standpunt uiteen te zetten. De eerste spreker was prof. dr. J. van Dodewaard uit Warmond namens de r.-k. vereniging Sanctus Augustinus. Scheppen is een goddelijke manier van maken, zonder dat wij weten waaruit Hij het maakt. Het schepsel gaat alle verwachtingen te boven, omdat Hij iets absoluut nieuws maakt. De schepping is er geweest in het begin van de wereld en is beschreven in het eerste Bijbelboek en wat God Adam en Eva gegeven heeft, heeft Christus bij de herschep ping opnieuw in de mensen gelegd, het geen duidelijk zal worden in de eind tijd. Ieder gelovige is dus een nieuw schepsel, zij het dan. naar de uitverkie zing Gods, in verschillende gradaties, aldus spr. Prof. dr. K. A. H. Hidding, sprekend dat het niet juist is zichzelf eerst een oordeel te vormen over de mens en dan als sluitstuk het oordeel Gods te gebrui ken. God zelf kan het beste over ons oordelen. De mens moet belijden schep sel Gods te zijn. Wij zijn geschapen tot goede werken, die tevoren door God be reid zijn. Ons zijn is een open staan naar goede werken. Hef probleem Nadat, de leden van het forum onder ling gediscussieerd hadden, waarbij men voornamelijk dieper op het begrip ..scheppen" inging, concretiseerde ds. te Kate het probleem door als uitgangs punt van de discussie te stellen de vra gen of er een nieuw ..zijn" geschapen is. •waaruit wij kunnen leven, wat wij zijn •in Gods bedoeling en hoe wij dat. te verwerken hebben, hoe wij nu waarlijk •mens worden in de praktijk van het ■leven, en tenslotte als overkoepelende vraag of wij uit moeten gaan van de schepping of van de herschepping door Jezus Christus. Na de pauze ontstond hierover een in- namens de VCSB. wees er op dat het j teressante discussie, waaraan verschil- vrijzinnig christendom gekenmerkt wordt lende aanwezigen deelnamen. Mr. Burger zet door! (Van onze parlementaire redacteur) Informateur mr. Burger streeft nog steeds naar een Kabinet op zeer brede basis, met inbegrip van de VVD. Door verschuiving van zetels wil hij alsnog trachten ook de AR tevreden te stellen met twee volwaardige ministerszetels. In het demissionaire Kabinet bezetten AR en CHU samen 4 zetels en het schijnt dat men mr. Burger heeft overtuigd, dat een teruggang tot twee ministerszetels te groot is, al hebben deze partijen bij de verkiezingen samen drie kamerzetels verloren. Vanmorgen hebben mr. Burger en prof. Romme ongeveer anderhalf uur met elkaar gesproken over de mogelijk heden om inzake de zetelverdeling een voor alle vyf partyen bevredigende op lossing te vinden. Een 20-jarige student uit de Ma- doerastraat te Den Haag, die zaterdag ochtend fietsende op de Koninginne gracht werd aangereden door een slip pende personenauto en daarbij eensche- delbasisfractuur opliep, is zaterdagoch tend in het ziekenhuis Westeinde te Den Haag overleden. Vanaf de Burchtheuvel maakte onze fotograaf hedenochtend met zijn tele-lens deze hoogst bijzondere opname. (Foto LD./Van Vliet.) 11 A.R. Partij geeft reden van weigering De Anti-Revolutionaire' Partij heeft de redenen bekend gemaakt, waarom de portefeuille van Overzeese Rijksde len geweigerd is. „Zoals bekend was er in de West een groeiend onbehagen over het voortbestaan van dit depar tement". zo schrijft men aan het ANP. „Daaruit vloeide voort, dat alle forma teurs en informateurs, de huidige in formateur aanvankelijk eveneens, ervan zijn uitgegaan, dat dit departement diende te verdwijnen. In de West werd dit voornemen met instemming begroet. Thans komt na drie maanden Kabi netscrisis plotseling de gedachte weer op dit departement toch maar te hand haven. Tegen opheffing zouden op het moment overwegend praktische bezwa ren bestaan. De A.R. partij geeft echter els haar mening te kennen, dat dit •gument niet doorslaggevend is ge weest. maar dat het beter in het straatje van de zetelverdeling zou passen, wan neer deze ministerszetel gehandhaafd zou blijven. Uitvoerig zet men dan uiteen, waar om men tegen deze handhaving is. Deze zou grievend voor de West zijn, daar onder ditzelfde ministerie het koloniaal bestuurde Nieuw-Guinea zou ressorte ren. In geen geval mag de gedachte gewekt worden van samenkoppeling van zou naar buiten de indruk gewekt kun nen worden, dat het Nederland geen ernst is met de verleende autonomie, aan de Rijksdelen in de West. Nog meer argumenten worden aangevoerd: door het departement zouden allerlei taken met betrekking tot de West wor den vervuld, die krachtens het Statuut dienen te vervallen. De A.R. partij wil de teleurstelling, welke bij handhaving van het departement in de West zou moeten ontstaan voorkomen. Dit alles, zo stelt men. betekent niet een verwerping van het plan van mr. Burger voor een zetelverdeling, doch voor alles heeft het betrekking op een voor de West onaanvaardbaar punt van algemeen politiek beleid. De aangezoch te figuren uit de A.R.-kring hebbij dit bezwaar zeer sterk gevoeld en tenslotte werd het van doorslaggecende betekenis. Kerk blijft deze winter open voor het lioude" van godsdienstoefeningen De Hooglandse Kerk, welke momenteel gerestaureerd wordt, heeft weer een haan op de „toren". In dit geval kunnen wij beter spreken op haar dak ruiter, want van een eigenlijke toren kan hier geen sprake zyn. Heden ochtend hebben de Leidse steigermaker, de heer G. Robyn en de Arnhemse loodgieter, de heer C. Gabriël, de ha an symbool van menig protestants bedehuis op zijn plaats gebracht: 5S meter boven de begane grond. Met de plaatsing van deze haan is het hoogste punt in de restauratie werkzaamheden bereikt. In verband hiermede had de Kerkvoogdij der Leidse Hervormde Gemeente aan deze pleohtigheid een enigszins feestelijk ka rakter gegeven. Onder vrij grote belang stelling van het publiek maakten enkele werklieden de tocht naar boven. Slechts de laatste meters naar de top, waar tegen een smal laddertje was ge plaatst. werden afgelegd door de heren Na deze pleohtigheid kwamen de kerkvoogden met de werklieden byeen in het koor der kerk. Een samenkomst, welke mede werd bijgewoond door de architect, de heer P. v. d. Sterre uit Leiderdorp, een vertegenwoordiger van de aannemer, de firma Huurman uit Delft en de uitvoerders van het werk. De voorzitter van de Kerkvoogdij, de heer J. Stigter, wees in een korte toe spraak op het belangrijke moment, dat zich thans in de restauratie heeft vol- WARMOND Opening verenigingsgebouw 't Trefpunt Deze week zal het einddoel van tien jaar sparen en hard werken voor het verenigingsgebouw zijn bereikt. Zater- de West met Nieuw-Guinea. Bovendien dagmiddag om 3 uur zal het nieuwe ge- Robyn en Gabriël. Om drie minuten j trokken en waarover allen, in het bij- over tien was de haan, welke een af- zonder de Leidse Hervormde gemeente meting van 60 bij 70 cm. heeft, op zijn 1 leden, zich verheugen, plaats. Ten teken van vreugde, dat men Vervolgens herinnerde spreker er aan, deze mijlpaal in de restauratiewerk- dat de haan een bijbels dier is, t.w. in zaamheden had bereikt, wapperde even j dit opzicht, dat hij ons heenwijst naar later de Nederlandse driekleur hooghet dieptepunt in het leven van de van de „toren" en begon de grote luid- apostel Petrus. Immers toen Petrus, klok van de kerk te beieren. bouw officieel worden geopend. Deze opening zal met de nodige festiviteiten gepaard gaan. In de avonduren zal een bijeenkomst worden gehouden, waarbij Warmonds Fanfare enkele nummers zal spelen en de herv. vrouwengroep „Stille Kracht" het lekenspel Esther op zal voeren. Tijdens deze bijeenkomst zal de bouwcommissie het gebouw overdra gen aan de kerkvoogdij. Vrijdagavond a.s. zal er ook reeds een bijeenkomst zijn in het nieuwe gebouw: dan komen allen, die werkzaamheden hebben ver richt voor het gebouw, bijeen om nog eens herinneringen op te halen. Zaterdagmiddag is in de kerkzaal van Nieuw-Voordorp te Voorschoten de heer A. J. D. van Oosten geïnstal leerd als nieuwe directeur van dit kin derhuis. De nieuwe directeur, die reeds sedert 1 oktober in functie is, werd ingeleid door de heer mr. dr. van Sinnighe Dam- sté, voorzitter van de Ver. Kinderzorg te 's-Gravenhage. De heer van Oosten is geen vreemde in het werk, aldus de voorzitter, want hy is reedis gekend als een der bestuursleden van de vereniging Kinderzorg en hij heeft deel uitgemaakt van vele commissies. Het bestuur heeft respect voor het werk dat door hem reeds is verricht. Nieuw-Voordorp heeft In 50 jaar slechts twee directeuren ge had en de heer van Sinnighe Dams té hoopte dan ook, dat de nieuwe functio naris zijn taak lange tijd zal kunnen ver vullen. Namens de Raad voor de Kinderbe scherming sprak de voorzitter, de heer J van Gilsen, die zich erover verheugde, dat de nieuwe directeur toch ook lid van de Raad zal blijven. Goede wensen spraken nog ds. de Wilde, voorzitter van de Centrale Ker- ikeraad van de Ned. Herv. Gem. in Den IHaag. ds. Saraber, namens de kerkeraad van Voorschoten, de heer G. v. d. Schin kel hoofd van de Ds. Fortgensschool en de heer M. den Haan, hoofd van de Dr. van Voorthuyzenschool voor B.L.O. te (Ledden. De nieuwe directeur met zijn echtgenote en geheel links de voor zitter. mr. dr. Van Sinnighe Damsté. (Foto LD./Van Vliet.) De heer van Oosten sprak zyn dank uit en zei te hopen, dat hy in de toe komst wat voor de kinderen zal mogen 'betekenen. Bij deze installatie waren o.m. verder •nog aanwezig de burgemeester, de heer C. J. v. d. Hoeven, de gemeente-secreta ris. de heer J. de Bres. relaties van de nieuwe directeur, het bestuur van de Ver. Kinderzorg en het personeel van Nieuw Voordorp. staande in de zaal van de hoge-priester Kajafas tot driemaal toe zijn Meester verloochende, was het de haan, die hem deed terugdenken aan het gezegde van zijn Meester: „Eer de haan gekraaid zal hebben, zult gij Mij driemaal verloo chend hebben". De haan. aldus de heer Stigter, is ook het symbool van de komende dag. Het is de taak van de kerk te zeggen: 'het licht komt, de dageraad breekt aan. Zo komt ook de geestelijke dage raad in het leven van de mens door de kruisdood en de wederkomst van Christus. HOOGLANDSE KERK DEZE WINTER NIET GESLOTEN. Hierna deelde de heer Stigter mede. dat het in de bedoeling ligt om de Hooglandse Kerk in de komende win ter dit in tegenstelling van vorig jaar voor het houden van gods dienstoefeningen open te houden. Ten einde de kerk van tocht te vrijwaren zal zeer binnenkort het schip van de kerk met glazen wand worden afge sloten. Het aantal zitplaatsen zal hierdoor met 400 tot 500 worden ver minderd. Tenslotte reikte de heer Stigter aan alle werklieden, die bij de restauratie betrokken zijn, een enveloppe met in houd uit. HOEVER STAAT HET MET DE RESTAURATIE? Met de restauratie, welke nog zeer vele jaren zal duren, is men thans zover ge vorderd. dat het dak van het zuider transept van nieuwe leien is voorzien. Ook de dakruiter, welke zich in het midden der kerk bevindt en waarop thans de haan is geplaatst, is gereed gekomen. Verder staan op het ogenblik in de steigers de grote zuidergevel en de bo venzijde van de oost- en westkant v^n het zuidertransept en een gedeelte van de bovenkant van het koor. In één van de ramen van het zui dertransept is bovendien een proef ge nomen met nieuw glas. dat in alle ra men zal worden aangebracht. BEURSOVERZICHT Licht aantrekkende koersen Amsterdam, 8 oktober. Hoewel de activiteit ook vandaag weer veel te wensen overlie bis de stemming op die Amsterdamse effectenbeurs niet tegengevallen. Reeds bij opening lagen de meeste rubrieken iets boven het ni veau van vrijdag en later trokken de koersen nog iets verder aan, waarbij op vrijwel het hoogste peil van de dag ge sloten werd. Kon. Olie. die zaterdag morgen reeds vast was ging voorop en opende 9 punten beter op 814%. slot 817. Ook Aku viel enigszins op. Voor het rayonfonds bestond n.l. enige kooplust, waardoor de prijs steeg van 246% tot 251%. Dit werd in verband gebracht met de hogere notering voor American Enka. waarvan 't merendeel der aandelen in be zit is van de Aku. Voor Hoogovens was de belangstelling vandaag geluwd. Dit fonds noteerde per saldo een fractie be neden vrijdag. Philips en Unilever goed op peil. De Staatsfondsenmarkt was bij ope ning weliswaar ongeanimeerd, doch de eerste koersen kwamen vrijwel overeen met de slotnoterangen van vrijdag. La ter volgde echter een afbrokkelen van het koerspeil en de meeste soorten be ten dan ook flauw. Van de Scheepvaart en Oultuurmarkt valt weinig belangrijks te vertellen. De scheepvaartpapieren in doorsnee een kleinigheid beter, cultures nagenoeg on veranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 okt. Londen 10 62% 10 63V4. New York 3.82%—3 82%. Mon treal 3.92%—3.92%. Parijs 1.0810—1 0820, Brussel 7.62%—7.62%, Frankfurt 9076% —90.81%, Zürich 86.88%—86.93%. Zurich (vr. francs"» 89 25%—89.30%, Stockholm 73 55—73 60, Kopenhagen 54.97%—55.02% Oslo 53.15¥j63.20%, Milaan 60.72%— 60.77%. Beurs van Amsterdam Maandag 8 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obl88% L Ned '51 3% 9314 93% L Ned. '53 (3%) 92% 91% Ned. '56 3% 92% 91% Ned '48 3% 87% 87% Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 3% 88iV 87% Ned '55 II 3 89% 89% Ned. '47 3% (3) 90% 90% Ned. *37 3 88 87% Dollarlng '47 3 94H 95A Investeringscert. 3 9211 92% Ned. 62-64 3 92» 92% Indie A3 917* 91» Grootboek '46 3 %88 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 50% 50% Nat Handelsbank 116% 116% Ned Handelsmy. 187 188 A.K.U. 248% 251% Philips 289 290% Unilever400% 403% Wilton Feyenoord 329 329% Biliton 2de r234 232% Kon. Olie (f.50.—) 404 Kon. Olie 894% 817% Amst. Rubber 75% 7574 Holl. Amer. lijn 197 199% Kon, N Stoomboot.. 179' Ned Scheepv Unie 170% 171% HV.A 991 v 99% Java Cult56 +*>4 Deli Mij en (Ver.) 111% 109% Senembah76 A 69% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 93% R'dam -37 I-III 3% 94% 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven 1)4 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem n 2% 104 B R'dam '52 I 2% idem n 2% Utrecht '52 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 115 112% 97% 96% 101% 97% 97% 93% 93% 105 106 104 B 105 107 106% 108 108 109% Amst. Bank 238% Rott. Bank 207% Twentsche Bank 211% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 219% Kon. Ned. Grofsm 115V4 Rott. Droogdok Mij. 610 Tieleman en Dros 12% Handelsondernemingen Borneo Sum. H. Mir 82 Internatio 99 Diversen Albert Heyn28814 Ned. Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg Mij Amerik. fondsen Anaconda Shell Oil Comp. 74% so y4 92 v4 237% 206 211 215% 115% 617 16% 287% 74 81 92% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 5/10 Holl. Constructie 410 410 Ing bur v Bouwnijv Int. Kunststof! Ind. 57 56% Kon. Ned Edeimet. 70% 71 Pref. w.a. idem 70 71GB Textiel Gebr v Wyk 78 V4 78 Leidsche Wolspinn 339% 335L Ned. Electroiasm S:kkens Lakfabr '53 472 474 Ver Touwfabrieken 167 Wernink's Betonm. 94GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3