Prinses Beatrix nam deel met haar Devil" Valk „Red de naam van Barto Kraan liield zijn ingeënte broeders hoog Clubkampioenschappen voor Nw. Brunliilde en Holland Verrassende zege van Colony Boy Vicus Orientis verloor op het nippertje van Deetos MAANDAG 1 OKTOBER 1956 Na-Bracissem uitstekend geslaagd (Van onze zeilmedewerker) Hoewel zaterdag op het Braassemermeer de wind een snelheid had van ongeveer 11 meter per seconde had de N.-Braassem een zeer vlot verloop. Zondag woei het belangrijk minder en in de laatste wedstrijd van de drie van het weekeinde, moest het wedstrijdcomité tot afkorting overgaan. De starts waren indewinds en de baan bood mooie kruis- en voordewindse rakken. Voor de zeilliefhebbers was de belangstelling, die H.K.H. Prinses Beatrix voor deze wedstrijden aan de dag legde wel zeer verheu gend. In haar Valk „Red Devil", die gestuurd werd door J. C. Bicker Caarten voer Prinses Beatrix de wedstrijd van zaterdag en zondag mee. Het was zeer verheugend, dat het publiek op geen enkele wijze hinderlijke belangstelling toonde, zodat de Prinses ongestoord en vrij heeft kunnen genieten. In de Drakenklasse kwam onze Olym- den. daar zjjn broers Jacques en Henk pische vertegenwoordiger W. P. van Duyl aan de start met het schip Oranje Zaterdag wilde het niet erg vlotten en dr. J. R. Blickman nam op keurige wij ze deze race voor zijn rekening, na lan ge tijd in tweede positie achter Cor Groot gelegen te hebben. Op het laatste moment ging S. Bakker. Groot op de finishlijn voorbij en werd tweede. W. P. van Duyl bracht op fraaie wijze de beide zondagraces op zijn naam en bewees daardoor zijn klasse. Hij behaal de tevens de hoofdprijs met 44 pnt. Tweede werd dr. J. R. Blickman met 34 pnt. en derde S. Bakker met 28 pnt. In het regenboogveld waren zaterdag de gereefde schepen aanvankelijk in het voordeel. In de kop lag D. v. d. Hulst gehandicapt door een gaffel, die uit de klauw was geschoten, maar ondanks dit werd hij toch eerste, vóór J. C. v. d. Velde, die veel winst maakte, toen hij tijdig halfwinds zijn reef er uit draaide. Cor van Staveren bezette achter hem de derde plaats. Zondag won van Staveren na een zeer interessante wedstrijd. Achter hem lag aanvankelijk de Rotterdammer John Hofland die zijn Finnjol blijkbaar vaar wel heeft gezegd en weer tot zijn oude liefde is teruggekeerd. Derde lag C. W. Kist, die in de eerste ronde naar een verkeerde boei liep. maar zich in de tweede ronde zodanig herstelde, dat hij boord-aan-boord kwam met de koplo per Van Staveren. Deze hield hem na het ronden van de laatste boei onder zich en finishte met een miniem ver schil. Ir. G. A. Bakker zeilde in het kruisrak van de laatste race direct naar de zege en won voor van Staveren en Hofland. C. van Staveren won de hoofd prijs met 46 pnt. 2 was ir. G. A. Bak ker 42 pnt. 3 D. v. d. Hulst 86 pnt 4 J. C. v. d. Velde 30 pnt. In de Finnjollenklasse ontbrak onze Olympische vertegenwoordiger Bob Mar kus op het appel. Hij was door koorts wegens inentingen verhinderd aan de start te verschijnen. Zaterdag won Karei Warburg zonder veel moeite met achter zich Bill Dotsch die zondagmorgen won voor Warburg, W. Maarse en Hans Sleeswijk. In de laatste wedstrijd werd Warburg bij de start teruggeroepen, maar desondanks lag hij na het eerste kruisrak toch weer één! In de sterk verminderende wind wist echter Hans Sleeswijk hem toch voor te komen, terwijl Bill Dotsch derde werd. De hoofdprijs was nu voor Dotsch met 39 pnt. 2 Hans Sleeswijk eveneens 39 pnt. en drie Warburg 38 pnt. Barto Kraan moest in de 12 m2 Shar pies de naam van de Kranen hooghou- ook al wegens de inentingen, niet ge disponeerd waren. Hierin slaagde hij buitengewoon. In de stjjl die wjj van de Kranen gewend zijn, won hij alle ra ces. Zaterdag werd de kop gevormd door Kraan, J. van Staveren en R. Bleker Caarten. Kraan kreeg een protest tegen zich van Van Staveren, waarbij Van Staveren evenwel door de protestcome- missie werd uitgesloten, hetgeen hem de tweede plaats kostte, die nu aan Bicker Caarten Jtwam. C. Guldemond werd derde en N. Boschma vierde. Kraan. Ben Verhagen en J. van Sta veren vochten in de eerste wedstrijd van zondag om de kop. In de 2e ronde kwam Verhagen bij het ronden van de boei „in de vernieling", doordat hij ruimte moest geven aan jeugdboten en Valken, waar van Kraan kon profiteren. In de mid- dagrace zagen wij van alle deelnemers een slechte start. Barto Kraan nam de leiding en Verhagen kwam in de tweede positie. Mej. M. van Wijk profiteerde van een goede slag over bakboord langs de onderwal, waardoor zij van de ach terhoede direct op de derde plaats kwam vóór R. Bicker Caarten. In deze volgorde kwam ook de finish. B. Kraan kreeg de hoofdprijs met 47 pnt. voor Verhagen 35 pnt en mej. M. van Wijk 22 pnt. In de Valken A waren de krachten weer eens knap verdeeld. Kek Door- schodt had met de harde wind van za terdag niet de minste moeite met zijn tegen standers. Egon Rolf v. d. Baumen werd tweede. J. C. Tienhoven derde en J. Prins vierde. De ochtenwedstrijd van zondag was voor dr. G. A. S. Jongeneel. die vrij wel direct na de start aan de kop ging en in de loop van de twee ronden zijn voorsprong steeds vergrootte. H. Blom werd tweede en Ir. H. F. Zuiderbaan derde. In de middagrace nam P. C. Eveleens de leiding en maakte zich onbereikbaar voor C. Scherpel en dr. Jongeneel. Dr. Jongeneel kreeg in het klassement 64 pnt en de hoofdprijs, vóór H. Blom 52 pnt en ir. H. F. Zuiderbaan 51 pnt. Het Flying Dutchmanveld was zater dag zeer klein. Slechts enkele schepen gingen van start en de wedstrijd werd gewonnen door G. Leutenschutz met een enorme voorsprong. In de zondagwedstrjjden wisselden Hyko Blok en Jan Stenhuis de eerste en de tweede plaats af. Beiden behaalden evenveel punten (38) maar door het beste resultaat in de laatste wedstrijd ging Stenhuis met de hoofdprijs naar huis. Zowel C. de Haas als J. Bol namen respectievelijk in de Vrijheidsklasse en de 16m2 Streepklasse alle wedstrijden voor hun rekening. In de Vryheids- sse was J. Korswagen in de beide zondagraces tweede en P. Hellema der de. C. de Haas kreeg 51 pnt., Korswagen 46 pnt., P. Hellema 36 en G. Hauber 35 pnt. In de 16 m2 Streepkl assen kreeg J. Bol 62 pnt.. 2 Jan Schiet 46 pnt. 3 P. Bol 43 pnt, 4 J. Bodergraven 34 pnt. Verdere uitslagen: Valken B. 1 D. J. de Jong 31 pnt; 2 F. Verduyn 28 pnt. Vrijheidsklasse B. 1 L. Pierrot 42 pnt 2 P. Samsom 37 pnt.: 3 Mej. I Westen 22 pnt: 4 J. A. Kok 19 pnt. Pampusklasse: 1 H. J. de Ruyter 50 pnt; 2 G Biesot 35 pnt: 3 G Moes 30 pnt; 4 J. v. d- Harst 30 pnt Olympiajollen: 1 D. de Kat jr. 43 pnt 2 J. Huurman 37 pnt; 3 S. H. H. Haaks- ma 28 pnt. 12 voets jollen A: 1 H. M. Reyers 44 pnt; 2 G. de Vries Lentsch 33 pnt; 3 A. W. Reyers 32 pnt. Jeugdklasse: 1 Rudy Bakker 48 pnt; 2 W. Hoveling 34 pnt: 3 J. C. de Win kel 28 pnt; 4 Bert Saur 28 pnt. 12 voetsjollen B: 1 mej. J. van Sta veren 31 pnt; 2 R. Behrend; 3 G. Oost- wald; 4 R. Calkoen allen 28 pnt. Laatste baamvedstrijd in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) Het district Leiden van de KNAU beschikt toch wei over een stel uit zonderlijk talentvolle junioratleten. Dat bleek ons zaterdag weer een toen de Leidse Atletiek Commissie op de sintelbaan in de Hout de juniorclub kampioenschappen van de kring or ganiseerde, en verschillende jeugdige atleten, zowel jongens als meisjes, tot uitstekende prestaties kwamen, met als resultaat een oogst van maar liefst 8 Leidse records! Een meisje met buitengewone aanleg is zeker Lineke Zoet van het Noord wij kse MSV. Hoewel het anders onze gewoonte niet is om zulke jonge ju- niortjes appart op de voorgrond te schuiven, kunnen we toch niet nalaten Het Criterium te Duindigt Sans Valeur won Cesareivitch (Van onze medewerker) Colony Boy en Sans Valeur waren de volbloeds die gisteren in de hoofd nummers triomfeerden. In het Criterium voor 2-jarigen, met een eerste prys van f. 2000.werd de nog steeds ongeslagen Le Turbulent (v. d. Kraats verrassend, doch op zekere wijze met 1\\ lengte £*-klopt door zijn entrainementgenoot Co lony Boys (v. Deuren). Op vele lengten werd Cornet derde. In de Cesarewitch over 3600 meter probeerde A. van Dijk met Troubadour het lichte gewicht uit te buiten door weg te lopen, doch de laatste loodjes wogen te zwaar en in het rechte eind zakte hij geheel terug. Hier liet Sans Valeur (v. d. Kraats) zyn kracht zien en bleef met 4 lengten de baas over de verrassende Dream Star (Grouwels). Vele lengten daarachter kwam Sagita als derde. De ren om de Majano-prijs moest door een te groot aantal deelnemers worden gesplitst. In de eerste afdeling won Del- brasdnne met Chantenay voor de ver rassende Douce France (Grouwels)kop pel f. 34.10. In de tweede afdeling voerde Jimmy v. Yperen Rose des Vents ter overwinning. Hier was Young Nicky (Delbrassinne) tweede, die op foto een half hoofd voor Roddelaa" '^ouwels) bleef Drie overwinningen van Wim Leeuwenkamp De meest succesvolle pikeur was deze middag Wim Leeuwenkamp. Met Um- berto won hij de openingsdraverij vóór de dor van Harlingen gereden Uranium H en de goed volhoudende Uiltje S. In de Emma Signal-prys zegevierde hij met Tarantella, die haar record tot 1.249. drukte, gevolgd door de „eeuwige tweede" Reyland (T. v. d. Veen) en Typhoon (Strooper). En tenslotte bracht Sita hem de derde zege in de Flora-prijs, waarin Sammy Mars teleurstelde. De door Nottelman gereden Queen Mary incasseerde het tweede geld. Rose Mary (Raymakers), die na een flinke achterstand sterk te rugkwam, werd derde (pl. f. 5.70). Van start tot finish beheerste Una niem (P. Smit) de Charlotte Aubrey- prijs. Van haar 12 belagers bleek Rêve d'Or B (J. v. d. Berg) de beste, met op de derde plaats de nu eens foutloze True Spencer (Geersen). De Derby-winnares Urania raakte in een galoppade en viel buiten de prijzen. Een zeldzaam fraaie finish (vijf hevig strijdende paarden op één lijn) leverde de Grace Moore-prijs. En even zeldzaam was de cote voor Geersen (f9.70). die Peter Spencer in 1.23.4 km.-tyd over de 2580 meter ter overwinning voerde. Op foto werd Our Volann (Hof) tweede en Our Bonni (Nottelman) derde. Toch zou Nottelman niet zonder over winning huiswaarts keren. In het slot nummer had Tymen v. d. Veen met Pa dua. zij het in niet al te fraaie draf, by de bovenbocht zeker nog dertig meter voorsprong op het veld, dat aangevoerd werd door Nottelman met Quintus Har vester. De laatste forceerde zijn paard echter niet. doch gaf hem eerst in het laatste rechte eind het hoofd vry en Quintus triomfeerde toen met een ver bluffende eindspurt, daarmee zijn record tot 1.23.1 verbeterend. O Nelly Zora werd derde voor Carlos. Quick Hollandia G speelde geen rol. De uitslagen lulden: Barcelona-prijs: 1. Umberto (W. Leeu wenkamp) (1.31.-); 2. Uranium; 3. Uiltje S. Tot.: w. f3. pl. f 1.40. f 1.40. f2.60. gek. f6.10, cov. f4.40. Charlotte Aubrey-prijs: 1. Unaniem (P M. Smit) (1.28.9); 2. Reve d'Or; 3. True Spencer. Tot.: w. f2.50. pl. f 1.80. f2.70, f2.70, gek. f 12.50, cov. f7.60 Emma Signal-prljs: 1. Tarantella (W. Leeuwenkamp) (1.24-9); 2. Reyland: 3. Typhoon Tot.: w. f6.60, pl. f 1.70, f2.30, f 2 80, gek. f 10.30, cov. f4.90. Flora-prijs: 1. Sita (W. Leeuwenkamp) (1.24.7): 2. Queen Mary; 3. Rose Marie. Tot.: w. f 4.50. pl. f 1.60, f3.20, f 5.70, gek. f lOilO. cov. f 8. Grace Moore-prijs: 1. Peter Spencer (W. H. Geersen) (1.23.4); 2. Our Volann; 3. Our Bonni. Tot w. f 9.70. pl. f2.10. f 1.50. f 1 40, gek. f 25.50, cov. f 4.10. Volann-prijs: 1 Quintus Harvester (A. R Nottelman) (1.23.1): 2. Padua; 3. O. Nelly Zora Tot.: w. f2.80. pl. f 1.40, f3.50, f 1.70, gek. f 14.90, cov. f 15.70. De rennen: Majano-prijs, le afdeling: 1. Ohantenay (F. Delbrassinne); 2. Douce France; 3. Hidalgo. Tot.: w. f2.60 (stal), pl. f2.50, f4 60, gek. f34.10, cov. f 11.90. 2e afdeling: 1. Rose des Vents (J. van Yperen; 2. Young Nicky: 3. Roddelaar. Tot.: w. f 2.60, pl. f 1.70, f2.30, gek. f 5.50, cov f4 40. Criterium-prijs: 1. Conoly Boy (F. Van- deuren): 2 Le Turbulent; 3. Comet. Tot.: w f6 30. pl. f 1.10. f 1.10. gek. f 1.80. cov. f 4.80. Cesarewitch-prijs: 1. Sans Valeur (H. J. v d. Kraats); 2. Dream Star; 3. Sagita. Tot w. f 2.10, pl. f 1.30. f 2.30, gek. f8.30, cov. f 4.10. Totale omzet f 146,184. een keertje de eerlyk verdiende aan dacht op haar te richten. Want om aan vjjf nummers mee te doen en er dan vier te winnen, met bovendien nog een derde plaats op het vyfden nummer, daar is wel iets voor nodig. Wanneer Lineke zo doorgaat zal ze, gezien haar prestaties op de afzonderlijke nummers, later nog eens een goede vijfkampster kunnen worden! Ook Rob Pommée bleek een goede puntenverzamelaar voor zyn club Hol land te zyn. Want behalve op het hoog springen, dat hy, hoe kan het anders, won, zagen we hem op nog verschillende andere nummers, (met succes) aan het werk. Uitermate snel waren Kees Smit (Holland), Theo Bremer (WIK) en Jan Westgeest (Bataven) op de 100 m.. die ze aflegden in de tyd van 11,2 sec.! De tijd van Westgeest komt nog in een ge heel ander licht te staan als men be denkt dat deze jongeman dagelyks in zee zwemt, en vrijwel nooit traint. (Wat zou dat niet kunnen worden met be- hoorlyke oefening!). Smit- evenaarde op de 300 m. zyn eigen Leids record dat hij enige weken terug op de Leidse kam pioenschappen vestigde (37,- rond). Een stayer van formaat belooft Henk Wit- teman (Bataven) te worden. Zonder enige strijd of tegenstand liep hy de 3000 m. in de nieuwe recordtijd van 9.13.4. Verdere Leidse records werden nog behaald door: mej. T. de Vries (Nieuw Brunhilde) die de 80 m. meisjes A in 10.3 liep. het C-meisje W. Braun van MSV dat 1.29 m. hoog sprong, haarclub- genootje T. v. d. Holst dat de kogel 9.81 m. ver stootte en Karei van Ve- netiën die op een ingelaste 300 m. een tijd van 36.4 op de klokken bracht. Het andere nummer dat buiten de wedstrijden om werd verwerkt, was de 5000 m. heren, vanzelfsprekend gewon nen door Albert van der Linden (HolU. Toen na enige uren gecijfer de stand op gemaakt kon worden bleek dat bij de meisjes Nieuw Brunhilde clubkam pioene geworden was, met een zeer kleine voorsprong op het Wassenaarse WIK. dat zich steeds meer omhoog werkt. Met een grote overmacht werd Holland jongenskampioen vóór WIK en Bataven, die elkaar tot het laatste num mer toe in de atletiek haren zaten. Ba taven won uiteindelijk met drie en een halve punt. Voor de gedetailleerde uitslagen van de Leidse Juniorclubkampioenschappen, die voor de LAC een gedurfde, maar zeer geslaagde stap betekenden, verwij zen we U naar onderstaande resultaten. UITSLAGEN 100 m. jongens A: 1. J. Westgeest, Bat. 11.2. 80 m. meisjes A: 1. T. de Vries NB 10.3. Vér meisjes C: 1. E. Meyer. WIK 4.03 m. Hoog jongens C: 1. H. Peen, Holl. 1.49 m. Kogel meisjes B: 1. L. v. d. Boogaard. NB 10.11 m. 60 m. jongens C: 1. C. Zandbereen. Bat. 7.5. Discus Jongens B: 1. J. Kimmel. Holl. 35.64 m. BM. 300 m. senioren: 1. C. v. Venetiën. Holl. 36.4. Kogel meisjes A: l. C. Hanne. Snort. 8.95 m. 300 m. jon gens B: 1. K. Smit, Holl. 37.-. Vèr jon gens A: 1. J. Raaphorst, Bat. 5.91 m. Hoog meisjes C: 1. W. Braun. MSV 1.29 m. Discus meisjes B: 1. L. Zoet, MSV 25 m. 3000 m. jongens A: 1. H. Witte- man, Bat, 9.13.4. 600 m. jongens B: 1. Th. Bremer, WIK 1.34.-. Vèr meisjes A: 1. T. de Vries. NB 4.65 m. 800 m. jon gens A: 1. H. Rysbergen. Holl. 2.06.3. Ko gel jongens B: 1. F. Beker. Holl. 10.56 m. 80 m. meisjes B: 1. L. Zoet, MSV 10.7 60 m. meisjes C: 1. T Cruiming, WIK 8.4. 100 m. jongens B: 1. K. Smit, Holl. 11.2. Discus jongens A: 1. G. Koo reman. Holl. 37.31 m. Kogel jongens C: 1. C. Zandbergen, Bat. 13.10 m. Hoog jongens A: 1. R. Pommée. Holl. 1.69 m. Hoog meisjes B: 1. L. Zoet. MSV 1.39 m. Vèr Jongens B: 1. K. Smit, Holl. Rondom de korf Na een harde strijd wist Deetos gisteren op het Leidse Hout-terrein tegen Vicus Oriëntis de beide punten in de wacht te slepen; voor hetzelfde geld had het echter een gelijk spel of een kleine Leidse zege kunnen zijn, want bepaald krachtsverschil was er niet. O.i. heeft de gelukkigste gewonnen. Reeds na 3 minuten had Mulders na een doorbraak succes voor de gasten (0—1). J. de la Rie diende echter onmid- dellyk van repliek (11). In de tweede opstelling hetzelfde beeld. Uit een straf- worp gaf de Waal Deetos opnieuw een voorsprong (12), doch direct hierop zorgde K.'Sommeling voor de gelijkma ker door van ver in te schieten. In de derde opstelling waren de gasten wat sterker en in het laatste kwartier voor de rust wisten Brandt en mej. Diepstra ten dit in doelpunten uit te drukken. Rust 24. Direct na de hervatting had W. Meyer, die W. Sommeling op kranige wijze ver ving, voor V.O. succes (34)doch in de volgende minuut was het al weer 35 door een goed doelpunt van Mulders. Hierna viel R. v. d. Broeck bij V.O. uit en werd vervangen door B v d. Waals, die zyn „comeback" direct met een doel punt vierde (4—5). L. v. Wijk had na 16 minuten weer succes voor Deetos (46), dooh opnieuw kwam de thuisclub terug. Na een doorbraak scoorde mej. Wolring op keurige wyze (6—6). Tien minuten voor het einde bracht K. Brandt de Dordtse voorsprong op 57. W. Meijer zorgde 2 minuten hierna er voor, dat de spanning terugkeerde (67), doch de oi. verdiende gelijkmaker bleef uit. Fluks won in Delft met royale cij fers van DKC (71). Het zag er in het eerste kwartier niet naar uit, dat deze wedstrijd met een dergelijk groot verschil door onze stadgenoten ge wonnen zou worden. In deze periode overheersten de verdedigingen aan beide zijden. Toen Betcke na 17 minuten op uit stekende wyze een vrije worp benut had (0'18werd Fluks langzamerhand ster ker. Na een goede combinatie werd het na 28 minuten door mej. Plan je 02 en 10 minuten later door een ver schot van J. van Nierop (03). Vlak voor de rust scoorde DKC uit een strafworp door Casteleijn tegen. Rust 13. Na de her vatting trachtte de thuisclub het getij te doen keren, doch de Leidse verdediging gaf geen krimp. Na een kwartier had Zandvliet met een ver schot succes (1-4) en hierna was de Delftse tegenstand ge broken. In de resterende tijd legde Fluks de thuisclub geheel haar wil op, hetgeen tot uitdrukking kwam in goede doelpun ten van de dames Jo Niesing en Rie Taffyn (1—6». In de laatste minuut werd het door K. Betcke zelfs nog 17. In de 3e klasse B deed Crescendo goed werk door Trekvogels op eigen veld in bedwang te houden. De groen witten wa ren ook nu weer verdedigend sterker dan aanvallend. Toch slaagde zij er in na ruim 20 minuten door Hogenboom de leiding te nemen (0—1). De vreugde duurde niet lang, want spoedig bracht Trekvogels de schaal in evenwicht (1-1). Nadat een strafworp door onze stadge noten onbenut gelaten was. zorgde L. v. Kesteren toch voor een kleine voor sprong met de rust (1-2). Door sterke verdedigingen aan beide zijden bleef deze stand tot 5 minuten voor het einde ongewijzigd. Toen beging de Leidse ver dediging een fout, die door de thuisclub op de juiste wyze afgestraft werd. Einde 2—2. KNS wist zijn ongeslagen record op het nippertje te handhaven door een zwaar bevochten 76 zege op Raven. Wel hebben de oranjewitten bijna steeds voorgestaan, doch de gasten liepen hun achterstand steeds weer in. De „vijf voor de laatste slag" waren echter voor KNS. dat zodoende enigszins fortuinlijk de volle winst binnenhaalde. Door Schou ten werd het 10: na 11 door de Ra ven kwam KNS door mevrouw v. Dinter en Oudshoorn met 31 voor. Het werd eerst 3—2, waarna Ultzen voor de rust stand 42 zorgde. Na de hervatting was het eerste succes voor Raven (43). Door Schouten kwam KNS op 53, doch 3 minuten later was de stand al weer geiijk (55>. Riezekamp zorgde weer voor een Leidse voorsprong (65), doch weer kwamen de gasten terug (66>. liet doelpunt, waarmede Verhoog de oranjewitten opnieuw de leiding gaf, bleek het beslissende en winnende doel punt te zyn (76). COMPETITTESTANDEN KNKB 2e klasse A Deetos 4—6 Rozenburg 3—6 Spangen 't Zuiden 3—5 Ready 4—6 4—5 Regenboog 3—4 Die Haghe 3—4 HSV 3—3 V. Orientis 4—4 Actief 3—3 HKV 3—2 Zuiderkw. 3—2 De Algemene 3—2 Achilles 3—2 O. Eibernest 4—2 Velox 4—2 Gymnasiast. 2—0 Zwervers 2—0 2e klasse B 3e klasse B BI. Wit '51 4—8 Wion 4—8 Quick 3—6 KNS 4—8 Fluks 4—6 Trekvogels 4—5 Sperwers 44 ALO 4-5 OSOR 4—4 Phoenix 4-4 DKC 3—2 Crescendo 4—4 Olympiaan 3—1 Eureka 4-2 Hou Stand 3—1 Pams 4—2 Schiedam 4—0 Raven USV 42 4—0 5.92 m. Discus meisjes A: 1. W. den Tonkelaar. NB 23.79 m. Hoog meisjes A: 1. H. Muller, WIK 1.34 m. Kogel jon gens A: l.R. Pommée, Holl. 12.38% m. Vèr meisjes B: 1. L. Zoet, MSV 4.98 m. Kogel meisjes C: 1. T. v. d. Holst MSV 9.81 m. Hoog jongens B: 1. F. Beker. Holl. 1.49 m. Vèr jongens C: 1. A. v. Kesteren, Bat. 5.13 m. 4 x 80 m. meisjes A: 1. Nieuw Brunhilde 45,-. 4 x 100 m. jongens B: 1. Holland 49.-. 4 x 100 m. jongens A: 1. Holland 45.6. 4 x 60 m. jongens C: 1. Bataven 30.-. 4 x 80 m. meisjes B: 1. WIK. 4 x 60 m. meisjes C: 1. WIK. Puntentelling meisjes: Meisjes C; 1. WIK 36*2 pnt 2. MSV 31 pnt.; 3. Ba taven 13% pnt,: 4. Nieuw Brunhilde 5 pnt.; 5. Sportief 4 pnt. Meisjes B: 1. Nieuw Brunhilde 38 pnt.: 2 WIK 30 pnt. 3. MSV 27 pnt.; 4. Sportief 16 pnt,; 5. Bataven 4 pnt. Meisjes A; 1. Nieuw Brunhilde 52% pnt.; 2. WIK 26V2 pnt.; 3. Sportief 25 pnt. Totaal meisjes: 1. Nieuw Brunhilde 95% pnt.; 2. WIK 93 pnt.; 3. MSV 58 pnt.; 4. Sportief 45 pnt.; 5. Bataven 17% pnt. Puntentelling jongens; Jongens C: 1. Bataven 42% pnt.; 2. Holland 33% pnt.; 3. WIK 18 pnt. Jongens B: 1. Holland 70 pnt.; 2. WIK 44 pnt.; 3. Bataven 16 pnt.; 4. MSV 13 pnt.: 5. S. en L. 3 pnt. Jongens A: 1. Holland 70 pnt.; 2. Bata ven 41 pnt.: 3. WIK 33 pnt. Totaal jon gens: 1. Holland 174% pnt.; 2. Bataven 99% pnt.; 3. WTK 96 pnt.; 4. BSV 13 l pnt.; 5. S. en Ib 3 pnt. UITSLAGEN KNKB Zuid-Holland I: Ons Eibernest Spangen 41; 't ZuidenHKV 63; Vic. Oriëntis—Deetos 67. Zuid-Holland HA: RozenburgRea dy 9—1; VeloxHSV 5—4. Zuid-Holland IIB: Quick—Schiedam 124; DKCFluks 17; Sperwers OSOR 41; BI. Wit '51'Hou Stand 27—1. Zuid-Holland III B: ALOPams 42; WionEureka 62; TrekvogelsCres cendo 22; PhoenixUSV 2—1; KNS Raven 76. Reserve le klasse: 't Zuiden 2Zwer vers 2 113; 't Zuiden 3Spangen 2 114: HKV 3—Ons Eibernest 2 3—6; De Algemene 2'Fluks 2 43. Reserve 2e klasse B: HSV 2Sper wers 2 53; Ready 2Actief 2 33; Vic. Oriëntis 2Gymnasiasten 2 73. Reserve 3e klasse B: Ons Eibernest 4 Hou Stand 2 51; HSV 3De Alge mene 3 35; KNS 2—Vic. Oriëntis 3 8—6. UITSLAGEN LKB le klasse: NoorderkwartierKNS 3 75; De DanaïdenFluks 3 10-2; Zui derkwartier 2Vic. Oriëntis 4 57. 2e klasse: Crescendo 2—Morskwartier 6—5; De Algemene 4—De Danaiden 2 41; Vic. Oriëntis 5KNS 4 4d. 3e klasse: KNS 6Noorderkwartier 2 012; Fluks 4Zuiderkwartier 3 74; De Algemene 5Vic. Oriëntis 6 10; Crescendo 3KNS 5 32. Adsp. 1ADanaiden aCrescendo a 11; Vic. Oriëntis b—Fluks b 4—2; Zui derkwartier aDe Algemene a 17. 1 B: KNS aMorskwartier a 02; Fluks aDe Danaiden b 10*1. 2e klasse: De Algemene b'Vic. Oriën tis d 11Fluks c'Morskwartier b 2-6. 3e klasse: Crescendo b'KNS c 20; De Danaiden c'Fluks d 11. Competitie C.K.B. Het spel van Pernix, dat op papier toch wat is verzwakt, kenmerkt zich thans door een enorme strijdlust en enthousiasme. En, hoewel het te genstrijdig klinkt, de ploeg is stuk ken sterker dan vorig seizoen. De oranjekragen speelden zaterdag voor rust een gave en pittige partij, waar bij het schot niet ontbrak. Vr.'schaar is niet meer die homogene ploeg en kwam er toen haast niet aan te pas. Het werd een verrassende uitslag. Na ruim 10 mm. opende Gerard Kui pers de score en 5 minuten later bracht dezelfde speler de stand op 20. Scheidsrechter Rothfusz zag na de wis seling twee Leidse overtredingen over het hoofd. Na een „handenbal" werd het 30 (Rola v. Cittert) en met een stapje teveel scoorde Kees FavJer no. viei Een verontschildijjng was, cat voor de Hardinxvelders niet, want Per nix was en bleef stukken sterker en kwam door Niek Favier en Bob de Die zelfs op een 60 ruststand. Na d uitstekende 1ste helft viel de andere helft wat tegen. Even leek het er op, dat Vr'schaar nog zou terugkomen, maar toen Pernix na 6>1 stand hield, brach ten Dick Ottevanger, Kees Favier Henk v. d. Vegte in de slotfase de stand nog op 91. Het nad toen zelfs nog meer kunnen zijn. Wel zeer fraai gaat Pernix thans aan de kop. temeer daar Excelsior TOP versloeg met 91. DES bood R'dam Zuid goede tegenstand (3-5) en VES boekte een matige zege on DIO met 6—2. Een slecht geluid moeten we over Ons Eiland laten horen. De roodbroeken waren na een 2—0 Het derde doelpunt van Amster dam in de wedstrijd tegen BW. Leidse Mixed Hockey Club Het eerste Leidse dameselftal begint er steeds beter in te komen. Nadat de eerste wedstrijd tegen Rood Wit nog wat onfortuinlijk werd verloren, bracht de vorige week al een 10 overwinning op te Werve, ditmaal gevolgd door een 30 zege op Togo II. In hoog tempo werd deze wedstryd begonnen, waar by Leiden al direct een duidelijk overwicht had en steeds in de aanval was. Tijdens een schermutseling voor het doel van Togo, vyf minuten na het begin zag Evelien Goekoop een gaatje en wist te bal met een schitterend schot in te schieten. Vervolgens was de rechtervleugel aan de beurt met een goal van mevr. Mul der na snel inlopen op een scherpe voor zet van links, terwyl tenslotte mej. Knaap voor een derde goal zorgde met een prachtig schot. Togo redde tenslotte de eer uit een strafcorner. In de tweede helft begon de warmte zyn invloed te doen gelden: het tempo zakte dan ook aanzienlijk en goals bleven verder uit. Heren I heeft zich aan dit goede voor beeld niet weten op te trekken, want met 1—0 verloor het zyn thuiswedstrijd tegen Aeolus. Veel fraais valt er over deze wedstrijd niet te vertellen. Verband zat er niet in het Leidse team men be greep elkaar niet en men liet zich in de voorhoede imponeren (begrijpelijk ove rigens) door het harde spel van de Rot terdamse achterhoede, waaraan zich speciaal een van de backs schuldig maakte. Ver in de tweede helft wist Aeolus zyn doelpunt te scoren, waarna Leiden iets feller ging spelen, zonder resultaat, behalve dan dat de wedstrijd wat harder werd. Het is te hopen dat de Leidse heren dit resultaat niet zullen gaan wijten aan hun tweetal invallers, maar hun hand In eigen boezem zullen gaan steken. Heren n, vorige week zo smadelijk verslagen door Te Werve, heeft deze week zijn leven gebeterd door Zuidwyck met 42 té verslaan, waarbij dient te worden opgemerkt, dat Zuidwijck ge handicapt door enige invallers, lichte lijk vleugellam was. in ieder geval een stuk zwakker dan de voorgaande jaren. Tot de rust waren de beide partijen vrij goed tegen elkaar opgewassen, maar na de hervatting wist Leiden het tempo, dat niet zeer hoog lag iets te verhogen. Het spel werd toen bovendien beter open ge houden. Het eerste goal kwam van do stick van Kalff, die. naar rechts ge zwenkt, met een scherp schot de keeper verraste. Zuidwijck bleef ondertussen ook nog regelmatig het Leidse doel be dreigen. By een van deze aanvallen meende de Leidse linksback zyn voet te moeten gebruiken, hetgeen Zuidwijck een tegenpunt opleverde (11). Vrij snel hierna wist Krol de stand op 21 te brengen met een zeer scherp schot van links, even later gevolgd door een goal van Van Wijck, na goed samenspel van de gehele linkervleugel. Vervolgens liep Krol alleen van de linksbuiten- naar de rechtsbinnenplaats om vandaar met een vliegendhoog schot de keeper het nakijken te geven. Een strafcorner, listig ingeschoten door Van der Klip en nog even door een andere Zuidwyck- speler van richting veranderd, leverde Zuidwijck nog een verdiend tweede goal. Met deze stand kwam aan deze prettige wedstryd het einde. Van de andere uitslagen mogen nog vermeld worden de monsteroverwinnin gen van dames II en III, die met resp. 100 en 130 Hudito II en Wilhelmus II aan hun zegekar bonden. Hockey-uitslagen Heren, 'le klasse: Amsterdam—Olym pics 03; HHYCHilversum 31: Be Fair—TOGO 3—3: Laren—BMÏHC 0—1. Overgangsklasse A: Delftse Studs HJDM 1—0; Victoria—B'MHC 2 1—1; HiGO—Alliance 2I; LeidenAeolus 0—1. 2e klasse C: Ring Pass 2Te Werve 1—6; Kieviten 2—BMHC 5 2—0; HGC 3 Hudito 61; Leiden 2Zuidwijck 4-2. Dames, le klasse: GooiAmsterdam 01; KievitenBDHC 00: Be Fair RBC 00; TOGO—Hilversum 51 2e klasse B: HVS—Te Werve 3—1; BDHC 3—Rood Wit 0—2; Alliance 2— Spirit 1—0; Leiden—TOGO 2 3—1. voorsprong schotloos en verloren van een in het veld niet sterner :'KC mpt 25. Het ziet er naar uit, dat de rood- bioeken met DIO zich mei in de hoofd klasse west zullen handhaven. Pernix 4—8 DES 44 VES 46 Vr'schaar 22 R'dam Zuid 46 Excelsior 32 TOP 34 Ons Eiland 4—0 PKC 4—4 DIO 4—L In IA wordt Pernix 3 kennelijk het kind van de rekening. Ijsvogels versloeg de oranjekragen met 70 en kwam weer op kop. VES 2 mengde zich ech ter ook in de strijd om de leiding door een 41 zege op Warmond. De prestaties van Pernix 2, sterk verjongd, zyn prima. Van meet aan werd in 1 B de leiding genomen en za terdag weer verstevigd door een 85 zege op Snel in Dordrecht. Or. Nassau is de grootste concurrent door een 31 zege op Blauw Wit. Or. Wit ver sloeg Excelsior 2 gedecideerd met 73. Vriendenschaar 2ODï ging wegens (prreinafkeuring niet door. Fluks toonde in 2 a dat het niet toe vallig kampioen werd in het vorige sei zoen. Met 81 werd Velocitas versla gen. VEO 2 versloeg het zwakke Pernix 4 met dubbele cijfers (Hl0). Wie hier uiteindelijk de titel gaat verdienen is moeilijk te zeggen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8