Gruwelijke moord te Anjum opgelost Harmonicabus van 17 meter botste tegen een oplegger te Silvolde HET IDEALE KABINET!... Witte tanden - frisse adem met COLGATE! Met een enkel woord SS2£*38 Vier Britse en Franse ministers pleegden overleg in Parijs Agenda Verbijstering in Friese noord-oost hoek Daders - aangezet door ouders - bekenden de man geslagen, in de sloot gegooid en daarna rustig begraven te hebben (Speciale berichtgeving) De beide daden van de moord bij Anjum (Paesens in Friesland) hebben bekend. De 22-jarige Johannes D. en de 25-jarige Ale S. zijn onder de druk van het verhoor gisteravond geheel door de knieën gegaan. Bij de volledige bekentenis en uit gegevens, die ons van andere zijde bereikten, zijn schokkende dingen te voorschijn gekomen, die een flagrante tegenstelling vormen met de geest van landelijkheid en rust, die in de Friese noord-oost hoek heerst. Het drama heeft een lange inleiding gehad. Een kwestie over honderd gestolen guldens van Steegstra, is direct aanleiding tot hevige wraakgevoe lens geweest van de zijde van de ouders van D. „De man moet dood", hebben zij destijds reeds gezegd en het slachtoffer Pieter Steegstra was van deze moordgevoelens op de hoogte. De avond, dat deze gevoelens in de daad wer den omgezet, heeft hij nog aan Douma, die zijn lijk maandagavond vond, de vermoedens verteld. „Ik ben niet bang"zo had hij er echter aan toegevoegd. DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1956 „V erbroedering" ging vooraf Johannes en Ale zochten Steegstra zaterdagavond In Dokkum. Zij vonden hem in een café! Steegstra bood hen een •biertje aan „ter verbroedering", dat zij accepteerden. Zij verdwenen later Steegstra ging alleen naar huis. De verbroedering ging echter niet ver. Bü het kruispunt, dat het slachtoffer wel moest passeren, wachtte het twee tal hem op. Zij wilden niet het risico lopen dat Steegstra juist een andere weg zou nemen dan zy dachten. By de eerste klap zakte het slachtoffer al in elkaar, waarna zij hem nog sloegen, Steegstra gaf toen geen teken van leven meer Anderhalve kilometer sleepten beide jonge mannen het lichaam weg. In de buurt van de plaats, waar zij Steegstra wilden begraven, gooiden zij hem Prof. Gelissen zegt: Atoomcentrales zijn noodzakelijk In verband met hogere kolenprijzen Prof. dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Stichting Nederlands Instituut voor elektrowarmte en elektrochemie, heeft op het gisteren te Utrecht gehouden congres van het Instituut gewezen op de noodzakelijkheid van een of meer atoomcentrales in Neder land. Hij zei dit in verband met de steeds hoger wordende prijzen van ko len, die voornamelijk «uit Amerika ge- importeerd moeten worden. Prof. Gelissen constateerde, dat de toepassing van elektrowarmte steeds groter en veelvuldiger wordt. De ovens ondergaan steeds grotere kwalitatieve verbeteringen. In ons land zijn volgens prof. Gelissen, momenteel 5000 indus triële elektrowarmte-ovens in bedrijf met een gezamenlijke energie van 5000 miljoen kwh. Ook in het huishouden speelt de elek trowarmte een steeds grotere rol. Op 31 december 1955 waren er 250.000 heet' waterreservoirs in gebruik met een ge zamenlijk verbruik van 480 miljoen kwh. Ook het aantal fornuizen en kom foren neemt steeds toe. In dit verband deelde prof. Gelissen mede, dat een commissie is benoemd om de mogelijkheid te bestuderen of ook de elektrowarmte in de huishouding bij de Stichting moet worden onderge bracht of dat hiervoor een nieuwe stich ting in het leven moet worden geroepen Heien, hei, heibel De minister van O. K. en W„ mr. J. M. L. Th. Cals heeft gisteren te Delft de eerste paal geslagen voor de bouw van drie studentenflats op een terrein tegenover de Maria Duyslaan, die door de gemeente zijn aangeboden als ge schenk bij het gouden jubileum van de Technische Hogeschool. In zijn toe spraak zei de minister, dat het zeker aanbeveling verdient dat de bouw van studentenflats, waarmee de gemeente Delft thans als eerste is begonnen, door andere Universiteitssteden wordt ge volgd! (Zoals onlangs bericht bestaan er ook in Leiden plannen tot bouw van studentenflats) De minister zei voorts, in het woor denboek te hebben gezocht naar de be tekenis van het woord „hei" om te we ten welke handeling hij zou verrichten met het heien van de eerste paal. Het was hem daarbij gebleken, dat dit woord o.a. een uitroep is om te waarschuwen, zo in de geest van „Hei, wat moet dat met die fakkeloptocht" Of ook het woord heibel hier nog iets mee te ma ken heeft, zal. aldus de minister, de Ko ninklijke Akademie van Wetenschappen maar eens moeten vaststellen Wereldkampioenschap mondaccordeon 14 landen nemen deel Tot au toe hebben zich deelnemers uit 14 landen aangemeld om mee te din gen naar de titel van wereldkampioen mondaccordeon, die tijdens een con- t cours op 3 en 4 november a.s. te Rot terdam te behalen valt. De virtuozen zullen zich met elkaar meten in de Ri- vierahal en de Rotterdamse Schouwburg Onder de deelnemers bevinden zich Tommy Reilly, alsmede de Zwitser Walter Miller en een Egyptenaar. Ter illustratie zullen op de genoemde avonden de accordeonensembles „Neer- landia" uit Leiden en „Excelsior" uit Rotterdam optreden. Gecompliceerde botsing Motorrijder gedood Bij een botsing tussen een militaire watertankauto, een personenauto en een motor, op de Rijksweg tussen Bergum en Suameer (Fr) is de 31-jarige motor rijder H. Posthuma uit Appelscha, werk zaam bij de Ned. Heide Maatschappij, om het leven gekomen. De inzittenden van de personenauto, de 54-jarige heer D. de Boer. directeur van de Zuivelfa briek te Marssum en zijn echtgenote werden licht gewond. Zij zijn ter ob servatie in een ziekenhuis te Leeuwar den opgenomen. lang in de sloot om nieuwe schoppen van huis te halen. Toen de moordenaars terugkeerden, was Steegstra reeds over leden. Zij groeven het gat en trokken toen de man zijn natte bovenkleren uit, die zij onderin het gat legden. Aan de borrel Zaterdagavond dus was het drama ge beurd. Zondagmorgen waren de kleren van de daders reeds gewassen door de moeder van Johannes D. Toen de politie Andries D., zijn zoon. en Ale S. kwam halen, zat de familie gezellig aan de bor rel. Johannes lag op bed. „Haal hem er maar uit", was het bevel.-„Die skandere jongen?" vroeg de moeder medelijdend. („Skander" zou men kunnen vertalen met „lief"!) Bij de vele verhoren, die volgden, ble ven alle drie gearresteerden ontkennen, tot Johannes, die in Metslawier gevan gen werd gehouden, gisteravond door de mand viel. Men reed daarna naar Dok kum, waar Ale zat. Beiden legden een volledige bekentenis af. De beide ouders D. kunnen vervolgd worden wegens aanzetten tot misdaad en het verzwijgen er van. Zij moeten vol ledig op de hoogte zijn geweest indien zij althans niet zelf de plannen hebben gemaakt. D. heeft echter tot nu toe nog ontkend. Verdronken Het onderzoek van dr. J. Zeldenrusf, patholoog-anatoom, heeft uitgewezen, dat de doodsoorzaak in eerste instantie verdrinking was. Hieruit volgt dus dat Steegstra nog niet was overleden, toen hij in de sloot werd gegooid. Voordat een tenlastelegging wegens dan wel doodslag en zware mishandeling kan uitgaan, moe ten echter nog verschillende details wor den onderzocht. Zo zoekt men o.m. nog naar een portemonnaie met inhoud, die vermoedelijk in het bezit van het slacht offer is geweest en nog steeds zoek is De beide daders worden morgen naar Leeuwarden overgebracht. Johannes D. heeft na zijn bekentenis weer voor het eerst voedsel tot zich genomen. De vreselijke moord, die lang is voor bereid, is nu dan opgelost, ontsteltenis en verbijstering achterlatend in de noord-oost hoek van Friesland. Dat om een betrekkelijk kleine kwestie een dergelijke gruwelijke moord moest wor den gepleegd, is moeilijk te begrijpen. Seretse Khama mag terug als ambteloos burger Seretse Khama, het door de Britten verbannen hoofd van de Bamangwato- stam in Beetsjoeanaland, mag als amb teloos burger naar zijn land terugkeren. Hij werd in 1950 verbannen na zijn hu welijk met een Brits meisje. Seretse Khama heeft voor zichzelf en zijn kin deren afstand gedaan van het leider schap van de stam. Ook zijn oom, Tsje- kedi Khama. heeft afstand gedaan. Het leiderschap komt nu aan een raad onder voorzitterschap van Rasebolai Kgamane. Deze kwam na Seretse Khama en zijn oom in aanmerking om als stamhoofd te fungeren. Seretse's machtige oom Tsjekedi Khama, die zich indertijd heftig tegen het gemengde huwelijk verzette, omdat er dan nog eens kinderen van gemengd bloed over de Bamangwato's zouden re geren is onlangs in Londen geweest. Hij schijnt een akkoord met zijn neef te hebben bereikt, dat diens terugkeer voor de Britse regering mogelijk maakt. Het Bamangwato-reservaat beslaat een oppervlakte van 100.000 km2 en telt een bevolking van 100.000 zielen. (Ingez. Med.-Adv.) .op stevige basis. Kunsten en Wetenschappen onder Abe Linkstra. Spoten Vrolijk heid onder Toon Kan. Verder afschaffing belastingen, verhoogd staatspensioen voor alle meerderjarigen en vrij rokenLexington van America's Best Tobaccos. Atoomwegen. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft gemeend het atoomtijdperk tot uitdrukking te moeten bren gen in de namen van alle wegen op het industrieterrein Lage Weide. De volgende namen zijn voor de daar aangelegde en nog aan te leg gen wegen gekozen: Elektronweg, Atoomweg. Energieweg, Reactor- weg, Kernweg, Neutronweg en Protonweg. Van de 71 passagiers werden circa dertig geivond, van ivie drie a vier zeer ernstig Een bus van de N.V. Gelderse Tramweg is vanmorgen kwart over acht in botsing gekomen met een oplegger van de firma Kwantes uit Assendelft. De bus, een harmonicabus die een lengte had van 17 meter, werd van de weg gedrukt en kwam in een bouwland terecht, waar hij 80 a 90 centimeter diep inschoof. Ongeveer 30 buspassagiers werden gewond, van wie verscheidenen zeer ernstig. Sommigen verkeren zelfs in levensgevaar. Het ongeval zou zijn ontstaan doordat de oplegger een rechts geparkeerde auto passeerde, terwijl uit de tegenovergestel de richting de bus kwam aanrijden uit de richting Gendringen. De bus week nog uit, doch een botsing was onvermij delijk. Volgens de verklaring van de Chauffeur van de oplegger zag hij de bus niet, vanwege een bocht. Toen hij de bus opmerkte, remde hij krachtig, waardoor de auto, die zwaarbeladen was met hout, kwam te slippen. In de harmonicabus, waarvan de maat schappij er vyf in gebruik heeft, zaten 65 passagiers, bovendien stonden er nog zes passagiers. Van deze passagiers werden er enkelen uitgeslingerd. De overigen werden kris kras in de bus door elkaar geworpen. Onmiddellijk na het ongeval werden maatregelen getroffen, waarbij als cen traal punt voor de hulpverlening het Wiühelminaziekenhuis in Doetinchem werd genomen. Uitgebreide assistentie werd verleend door de Rode Kruis- colonne en de E.H.B.O. uit Silvolde, die in afwachting van het transport binnen een half uur de gewonden verbonden hadden. De ploeg was met 15 man aan wezig. Men verbond in dc eerste plaats de 12 gewonden waarvoor opneming in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Daarbij zijn 8 tamelijk zwaar gewon den; drie a vier verkeren in zorgwek kende toestand. De gewonden werden binnengedragen in een hotel in de onmiddellijke nabij heid van de plaats waar het ongeval gebeurde. Na verbonden te zijn werden zy met vier Rode Kruisauto's, name lijk twee uit Doetinchem, een uit Gen dringen en een uit Varsseveld, en twee personenauto's naar het ziekenhuis in Doetinchem overgebracht. Drie dok ters verleenden bovendien de eerste hulp. ■Beide voertuigen werden aan de linker voorzyde zeer ernstig beschadigd. De beide chauffeurs bleven ongedeerd, doch twee conductrices moesten ook in het ziekenhuis worden opgenomen. Tot de zwaar gewonden behoren o.m. de heer Ebbers uit Silvolde, 45 jaar; mevrouw Oostendorp (zij kreeg een sche- delbasisfractuur), mevrouw Steverinken een 15-jarige jongen, een Ambonees uit Gendringen. De 'bus was er een van de lijndienst GendringenArnhem. Hij kwam uit Gendringen en was op weg naar Arnhem, (Ingez. Med.-Adv.) Nieuwe heerlijke smaak! Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs! Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven.-- Colgate de meest verkochte tandpasta ter wereld In Oost-Duitsland is onder bepaalde land, dat hiertoe Is overgegaan. BINNENLAND Gistermiddag om vijf voor half vyf is een helikopter van het luchtvaart bedrijf S. en S. (Schuller en Schremer) te Ypenburg Rotterdam, bij het tengevolge van een motorstoring maken van een voorzorgslanding op een welland onder de gemeente Schiplulden, hard met de grond in aanraking gekomen en uiteindelijk in een sloot beland, waarbij de staart van het toestel afknapte. De bestuurder, de heer Eelco W J. Schuller. kon ongedeerd uit het toestel komen. Blijkens een recente publikatie van de V.N. staat Nederland op de zesde laats van de wereldranglijst van ongeveer 0 landen voor wat betreft de financiële steun aan de ontwikkeling van de minder ontwikkelde gebieden. Gisteravond heeft Ferdinand Tim mermans, stadsbelaardler van Rotterdam en Sohiedam gedurende meer dan dertig Jaren, wegens het bereiken van de 65-jarlge leeftijd op het carillon van de Rotter damse stadhuistoren zijn afscheidsconcert gegeven. Onder grote belangstelling zijn gister morgen te Eindhoven de twee doden, die de vliegramp van zaterdagmiddag i-n Strljp heeft geëist, ter aarde besteld. Op 10 en 11 oktober zal in Scheve- ningen een congres worden gehouden, waarvan het geheel aan het bejaarden- vraagstuk zal zijn gewijd. De 75-jarige, enigszins hardhorende M. de Leeuw, uit Oudehaske, is gisteren, toen hij bij zijn woonplaats op de flets plotseling naar links afsloeg, aangereden door een personenauto uit Joure. Het slachtoffer overleed ter plaatse. BUITENLAND In Polen mogen voortaan brieven voor het buitenland gesloten worden gepost. a:dus Radlo-Warschau. Tot nu toe moesten zij open worden aangeboden. Het wegverkeer zal in 1956 in Frank rijk naar schatting tienduizend doden eisen. Het totaal van 1955 (8073) is al overschreden. Woensdag zijn veertig tot vijftig Amerikaanse bommenwerpers van het type B-45 die atoombommen kunnen vervoeren „vernietigd" bij sohijnaan- vallen op de oostkust van Engeiand tijdens de operatie „Stronghold". De aanvallers zouden bijna volledig vernietigd zijn. Voor de oefeningen begonnen, was aan genomen, dat een groot deel van Europa onder de voet was gelopen door vijandelijke strijdkrachten, zodat een gedeelte der radarinstallaties op het vasteland van Europa van geen nut was voor de ver dedigers. De Britse minister van Binnenlandse Zaken heeft woensdag gratie verleend aan twee mannen die wegens moord ter dood veroordeeld zijn. Sedert het Lagerhuis zich In februari uitsprak voor afschaffing van de doodstraf wegens moord, zijn geen doodvonnissen meer voltrokken. Volgend Jaar zal in Moskou, naast het hotel Moskwa nabij het Rode Plein, het grootste hotel van Europa gebouwd v/orden. waar 4500 gasten in 2700 kamers zullen kunnen logeren. Het hotel zal voorts een theater met 3000 zitplaatsen en twee bioscopen omvatten. In Egypte is woensdag een nieuwe postzegel van een piaster uitgegeven ter herdenking van de nationalisatie van het Suezkanaal. Het opschrift van de zegel luidt in het Arabisch en het Frans: ..Nationalisatie van de Suezkanaalmaat- schapplj vrije doorvaart gewaarborgd". De perschef van president Eisenhower Hagerty. heeft woensdag in Washington medegedeeld, dat de president besloten heeft zich bij zijn verkiezingscampagne niet, zoals aanvankelijk in het voornemen lag. te beperken tot vijf of zes grote redevoeringen. Op een vraag van verslag gevers verklaarde Hagerty. dat de dokters wat dit aangaat geen beperking aan pre sident Eisenhower hebben opgelegd. Prins Bertil van Zweden Is woensdag ln het Pardo te Madrid eregast geweest op een lunch, die werd aangeboden door jevangenls ln Beriyn, nadat hij de volle j generaal Franco en zijn echtgenote, tien Jaar zal hebben uitgezeten, die hem België heeft zich bereid verklaard in 1946 in de Neurenbergse processen toe- aan 500 vluchtelingen-gezinnen, die thans bedeeld waren wegens oorlogsmisdaden. nog ln de Europese Vluchtelingenkampen Waarschyniyk krijgt hij alleen maar pen- verblijven, een duurzaam verblijf in België sloen als schout-blj-nacht. de rang. die toe te staan. De eerste honderd gezinnen hy gehad zou hebben als Hitier hem geen worden reeds begin volgende maand ver- speciale promotie had gegeven. 1 wacht. In Kanton (Rood-China) is een agent van Tsjang Kai-sjek wegens spionage en sabotage ter dood veroordeeld. Twee anderen kregen 20 en 15 Jaar. De gemeenteraad van Saarbrücken heeft dinsdag besloten de namen van een aantal straten, die na 1945 uit politieke overwegingen gewijzigd waren, opnieuw te veranderen, zodat de stad weer namen als Rijksstraat. Keizerstraat. Moltkestraat en Hohenzollernstraat zal krijgen. In Florence is het derde internatio naal archiefcongres begonnen, waaraan ruim 600 archivarissen uit alle delen der wereld deelnemen. Het congres staat onder leiding van Jhr. dr. D. P. M. Graswinckel, oud-algemeen rijksarchivaris ln Nederland. De zaakgelastigde bij de Nederlandse ambassade In Johannesburg, dr. H. C. Schooh, heeft In Johannesburg een ten toonstelling van 57 schilderijen uit be kende musea en collecties ln Nederland geopend. De tentoonstelling is het resul taat van het sluiten van een cultureel verdrag tussen Zuld-Afrlka en Nederland. Volgens het persbureau Ceteka zullen vijf Tsjecho-Slowaken tereohtstaan wegens het voeren van de staat vijandig gezinde propaganda. De leider van de groep was een voormalige kolonel van de generale staf. Jaroslav Najiceck. Deze man zou brieven hebben gezonden naar vak bondsleiders «n ambtenaren, waarin werd aangedrongen op een „demagogische cam pagne" om de regering te dwingen loons verhogingen en prijsverlagingen in te voeren. Hitiers opvolger, de vroegere groot admiraal Karl Dönitz, zal een pensioen van ongeveer 1300 mark per maand krijgen wanneer hy op 1 oktober vrijkomt. Dönitz zal op die datum ontslagen worden uit de Oude alliantie wordt door Suezkwestie nog krachtiger dan voorheen beleden (Van onze Parijse correspondent). In het langademige Suez-drama zyn gisteren vrijwel gelyktydig weer twee nieuwe bedrijven begonnen. Het ene bedryf speelt zich af in Parys, waar de Britse en Franse regeringsleiders Eden en Mollet, bijgestaan resp. door hun ministers van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau en Selwyn Lloyd, elkaar ontmoetten voor een korte conferentie, die vandaag zou worden be ëindigd. En de andere plaats van handeling ligt in New York, waar gister avond by de Veiligheidsraad voor het eerst de klacht ter sprake kwam, die vorige week door Londen en Parys tegen Egypte werd ingediend. Overigens werden beide bedrijven onderling verbonden door de instructies, die de En gelse en Franse staatslieden laat in de middag telegrafisch vanuit Parijs nog naar hun deputaties bij de Verenigde Naties konden zenden Nauv.--verweven de Middellandse Zee 's Avonds hebben Sir Anthony en Guy Mollet net voor het banket, dat aan de Quai d'Orsay ter ere van de Engelse gasten was belegd, zich via de radio en de televisie in een korte toespraak tot het Franse volk gericht. De beide staats lieden herhaalden daarbij nogmaals, dat Engeland en Frankrijk nooit kon den aanvaarden, dat het Suezkanaal in handen van één man of van éën rege ring zou blijven. De militaire voorzorgs maatregelen, zo liet Eden verder nog doorschemeren, zullen van kracht blij ven. zolang Nasser niet in de interna tionalisatie van het kanaal heeft toe gestemd. Een direct uitvloeisel van de Suez- crisis mag, strikt genomen, het Parijse bezoek van Eden en Lloyd niet worden genoemd. Mollet. die tot de Engels- georiënteerden verder de Franse poli tici mag worden gerekend de huidige premier had een Britse overgrootvader en van huis uit was hij bovendien leraar in het Engels was sedert het begin van dit jaar al twee maal het kanaal overgestoken en dit tegenbezoek van zijn collega uit Londen zat dan ook al in de pen vóór Nasser het Suezka naal naastte. Door deze samenloop van omstan digheden heeft dit beraad nu een veel belanden in breder en dieper relief gekregen, om- dat, met het Suez-drama op de achter grond, de 40-jarige idee van de „En tente cordiale", de Frans-Engelse al liantie, nu nog krachtiger, concreter en zinvoller kan worden beleden. Beide landen hebben sedert het begin van de Suez-crisis immers opnieuw kunnen ervaren, dat hun belangen in het bekken van de Middellandse Zee bijzonder intiem met elkaar verweven zijn. In dat licht zal nu een gemeen schappelijke gedragslijn worden vast gelegd. zowel ten aanzien van de klacht, die bij de V.N. aanhangig is gemaakt, als ook met betrekking tot de gebruikersvereniging voor het Suezka naal, waarvan de statuten volgende week in Londen moeten worden opge steld. DONDERDAG. ZomerzorgLedenverg. Kynologenver. „Rijnland". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Film „Hon- garije's ongerepte natuurreservaten". 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal)Herdenking 300- Jarig bestaan en opening restauratie Waaggebouw. 11$ uur vooral. Kantine Smits apparatenfabriek (He rengracht 34). Leldse Smalfilm-Liga. 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Opening bazar „Bartimeus". 7 uur nam. In den Vergulden Turk: Modeshow fir ma's De Groot en De Vries. 2$ en 8 1/4 uur nam. Wassenaar ((Middelweg 19): Broe derschap van oud-padvinders. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Nat. Instituut voor Sprekersvorming. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Leldse Bestuurdersbond. Spr. A. M. v. d. Boogaert over de taak van het N.V.V., 8 uur nam. Royal (Doezastraat)Psychometrische seance, 8 uur namiddag. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie: „Van de brug af gezien". 8 uur nam. Rapenburg 1Stichting Psycho Syn these. Spr. B. v. d. Meer over Genezing van gespletenheid, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Nat. Instituut voor Sprekersvorming. 8 uur nam. 't Huis over 't Hoff (Gerecht 10): Leld se Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden". 8 uur nam. Leiderdorp. Koningin Juliana- school (O.L.S.)Ouderavond. 8 uur nam. Halte Posthof H.TM.Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., afd. Leiden naar Voorllnden, 1.55 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumuitvoe ring Stichting Amusement „De Sleutel stad", 8 uur nam. Rehoboth: Prot. Ohr. Onderwyzersver. Sprdhr. P. Brouwer de Koning over handenarbeid. 3 uur nam. Wykgebouw „De Goede Herder" (Oude Vest 13): Herdenkingsdienst 1-Jarig be staan Chr. Jeugdver. „U.K.S.". 7.45 u. n.m. Steenschuur 6: Spoedvergadering Alg. Ned. Grafische Bond. afd. Leiden. 3 u. n.m. Leiderdorp. Irene: Film „Die Nachtwake", 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging, 11 uur voormiddag. Maandag a.s .hoopt de Chr. Jeugd vereniging „U.K.S." haar eerste ver jaardag te vieren. Dit feit wordt zater dag a.s. herdacht in een herdenkings dienst in het gebouw „De Goede Hér- der". De secretaris en de le penning meester krijgen de gelegenheid hun jaarverslagen voor te lezen. Daarna is er een gezellig samenzijn. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Wie was Rembrandt?" (Tot 8 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BoerhaavezalenTentoonstelling van werk van Miep de Leeuwe, Jos Menens en Dick Loef. Werkd. 25 en 710 uur nam.: zond. 25 uur nam. DE BIOSCOPEN. Trianon „Charlie's Tante" (18 Ir) Werkd. 2 1/4, 4 1/2, 7 en 9 1/4 u.; zond. 2 1/4. 4 1/2, 7 en 9 1/4 uur. Rex „De redder van Fort Shallan" (14 jr). Werkd. 21/2 71/4 en 9 1/4 u.; zond. 21/2, 4 3/4, 71/4 en 9 1/4 uur. Casino „Blond gevaar" (14 Jr). Werkd. 2 1/2, 7 en 9 1/4 u.; zond. 2 1/2. 4 3/4. 7 en 9 1/4 uur. Donderdag „De blauwe lamp" (18 jaar). Lido „Keer terug" (18 Jr). Werkd. 2 1/2, 7 en 9 1/4 u.; zond. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur. Luxor „The Rose Tattoo" (18 jr) - Werkd. 2 1/2, 7 en 9 1/4 u.; zond. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 29 september 8 uur waargenomen door Doeza-apotheek, Doeza straat 31. telefoon 21313; Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18. telefoon 20523: Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. telefoon 26274. By geen gehoor bi| Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm half bew. Oslo mist Kopenhagen nevel Aberdeen 'igr Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux 20 0 windstil 15 0.3 ono 3 18 0 half bew. windstil 18 6 half bew. w 2 21 0.1 geh. bew. windstil 20 1 regen wnw 4 17 23 onbewolkt w 6 19 2 zwaar bew. w 2 19 4 Grenoble regen windstil 16 15 Nice half bew. nw 4 21 5 Berlijn nevel zzw 3 23 0 Frankfort zwaar bew. zzw 4 19 2 München zwaar bew. windstil 17 4 Wenen zwaar bew. zw 2 20 0.3 Innsbruck half bew. w 3 21 11 Rome licht bew. z 4 26 7 AJaccio zwaar bew. w 3 24 5 Mallorca half bew. wnw 3 25 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2