Adenauer hield nu al rekening met stembusstrijd over elf maanden.... AMSTLEVEN levensverzekering Straaljagers scheerden over het bevolkte Noordwijkse strand Politieke overwegingen hebben het van strategische gewonnen - Leger wordt aantrekkelijker Ontsteltenis onder badgasten 95ste jaargang Dinsdag 25 september 1956 Derde osssé j»>. Z&frvi De organisatie van een Westduits leger van de achttien maanden, die hü tot dusver nog alyd noodzakelijk had geacht. Deze inkrimping van de verplichte (Van onze correspondent in West-Duitsland.) De Westduitse minister van Defensie, Theodor Blank, heeft een flinke scheut water in zijn militaire wijn moeten doen en is thans plotseling met heel andere plannen betreffende de organisatie van het leger en het oproepen van nieuwe soldaten voor de dag gekomen. Hij is daardoor plotseling gekomen met de opvattingen van de hoogste officieren van zijn leger, die hun strategische theorieën herhaaldelijk bij alle mogelijke ge legenheden zowel in het openbaar als op interne conferenties van deskun digen met de grootste nadruk hebben verkondigd. Wij kunnen ons voorstellen, dat er wel enige overredingskunst voor nodig is geweest Blank zover te krijgen, dat hij de raad van zijn militaire adviseurs in de wind heeft geslagen en dat hij zijn voorstellen thans zo sterk gewijzigd heeft. Hij heeft er brede kringen in zijn eigen partij, de Christelijk-Democratische Unie en ook de partij-leider, Bondskanselier Adenauer, ontegenzeglijk een groot plezier mee gedaan. Want men is intussen ook in toonaangevende C.D.U.-kringen wel gaan inzien, dat men nu reeds rekening dient te houden met de gevoelens van een groot gedeelte van de bevolking en wel voor namelijk van de jongere generatie, want over circa elf maanden zal men in West-Duitsland naar de stembus moeten gaan om nieuwe vertegenwoor digers voor de Bondsdag te kiezen en de grootste regeringspartij, Adenauers CD.U., zou de macht, die zij sedert 1949 onafgebroken in handen heeft gehad, dan niet graag aan de oppositie willen afstaan. Politieke over wegingen hebben het hier dus van strategische gewonnen. lieer beroepssoldaten Minister Blank zal de regering deze reek donderdag een geheel nieuw leger- irogramnna presenteren, tegelijk met en wetsontwerp aangaande de duur van e militaire dienstplicht, waarover men iet tot dusver, ondanks de vele discus- :es. ook nog altijd niet eens is kunnen rorden. Een dag tevoren zal de Bonds- erdedigingsraad uitvoerig over dit nieu- re plan moeten beraadslagen. Deze aad bestaat uit Bondskanselier Ade- lauer, de vice-kanselier, de ministers ran Buitenlandse en Binnenlandse Za- van Defensie, van Economische laken, van Financiën en voor atoom - Taagstukken. Deze, dus uit acht minis- irs bestaande verdedigiingsraad wordt a de wandeling wel eens het „verdedi- ineskabinet" genoemd', maar dat is een :aam. die wel wat teveel zegt. want het ichaam oefent slechts een adviserende onctie uit. Volgens Blanks nieuwe voor- iel zou het aantal beroepssoldaten en ndere vrijwilligers, die zich voor een angdurige dienstperiode laten aanwer- en, van 230.000 tot op circa 300.000 moe- en worden verhoogd. Belangrijke stap Maar nu zal er wat moeten worden «daan om het soldatenvak enigszins antrekkelijker te maken. In de laatste ijd hoorde men nog al eens klachten irer de slechte betaling. Daarom wil llank. dat de lonen worden verhoogd en dat de soldaten vlugger tot een hogere rang kunnen worden bevorderd. Boven dien vindt hü, dat men premies zou noeten invoeren. Na een diensttijd van ngeveer twee jaar zouden de militairen r beloning een zekere som gelds moe- ra ontvangen. Men moet het wel als i«n heel belangrijke stap van minister llank beschouwen, dat hü er nu opeens tndanks zün verzet van vroeger, mee ikkoord gaat, dat de diensttijd voor alle mderdelen van het leger slechts 12 maanden zal hoeven te duren in plaats diensttijd brengt met zich mee, dat tel kenmale slechts circa 200.000 jongeman nen onder de wapens kunnen worden geroepen inplaats van de 270.000, waar op men oorspronkelijk had gerekend. Blank is niet van zijn opvatting afge weken, dat het Westduitse leger uit 500.000 man zal moeten bestaan en juist daarom is het noodzakelijk, dat het aantal niet-dienstplichtige militairen omhoog wordt gebracht. Geen kazernes genoeg Tot dusver hëbben circa 220.000 vrü- willigers hun diensten voor het leger aangeboden. Deze zijn nog niet allemaal voor de diverse commissies versohenen. Circa 17.500 werden afgewezen, maar deskundigen geloven, dat van de 220.000 aspiranten slechts circa liöO.OOO voor de dienst in aanmerking kunnen komen. Daarom moet men, zo redeneert Blank, heus wel het een en ander doen om de militaire dienst voor nog 150 000 attrac tief te maken. Men heeft hier nog altijd niet het vraagstuk opgelost, wanneer de eerste dienstplichtigen de kazernes zul len moeten binnenwandelen Men had aanvankelijk aan 1 april 1957 gedacht, maar al spoedig moest men inzien, dat dit om technische redenen toch wel niet mogelijk zou zijn. Men zal op die datum namelijk nog niet over voldoende ka zernes en andere kwartieren kunnen be schikken en bovendien zullen de in structeurs van de nieuwe recruten dan zelf ook nog niet met hun eigen oplei ding klaar zijn. Men aoht de eerste juli ook niet bijzonder geschikt, want dan begint de verkiezingscampagne juist op volle toeren te draaien. Daarom hoort men, ook in Adenauers onmiddellijke omgeving steeds meer stemmen opgaan, die voor het oproepen van de eerste jon gemannen, die voor hun nummer moe ten opkamen, in het najaar van 1957 zijn. Bezoek van „De Ruyter" aan Antwerpen Talrijke feestelijkheden „Nederlands grootste kruiser te Antwerpen". Met deze kop hebben de kranten van de Scheldestad het drie daagse bezoek van Hr. Ms. kruiser De Ruyter en de patrouillevaartuigen Hadda en Freyer aangekondigd. Dit bezoek heeft aanleiding gegeven tot talrüke recepties en feesten. De Nederlandse am bassadeur. de burgemeester van Ant werpen, de militaire commandanten, de haven autoriteiten en de gouver neur van de provincie werden door de officieren bezocht of aan boord gein- viteerd. Er waren feestavonden met bal. aan geboden door de gezamenlijke Neder landse verenigingen te Antwerpen of de Nederlandse consul-generaal, een mars door de stad, een taptoe en een optreden van de marinierskapel, welke bijzonder geslaagd mag heten. Hte programma werd geheel afgewerkt ondanks het feit dat de schepen ten gevolge van een dikke mist op de Schel de vrijdag j.l. met een halve dag ver traging aan 'het historische Steen meer den. Oe officieren en bemanningsleden hebben ook kennis gemaakt met de zo veel jongere Belgische zeemacht, welke de Nederlandse Jantjes autobussen ter beschikking stelde om uitstapjes naar Gent, Brussel en Brugge te maken. Een grote indruk maakte de protes tantse kerkdienst, welke geleid werd door de vlootpredikant en begeleid door vier bazuinblazers en hoboïst van de kapel. Het zijn feestelijke dagen geweest voor de Nederlandse kolonie te Antwer pen. Men mag, naar wij in Antwerpse kringen vernamen, gerust verklaren dat de Nederlandse marine weer voor een goed vlagvertoon heeft gezorgd! Vele leden van de Nederlandse kolo nie te Antwerpen bezochten het Ne derlandse vlaggeschip. Besloten werd tot een veelvuldiger bezoek van Ne derlandse marine-eenheden aan Ant werpen. De „De Ruvter" is thans naar Engeland vertrokken. (Ingez. Med.-Adv.) Huisvrouwen willen graag één koopavond per week Vele Nederlandse huisvrouwen voelen •r wel iets voor bij wijze van proef een wond per week de winkeliers de kans te reven hun zaken open te laten. In de plaatsen, waar zo'n ..koopavond" reeds ingang heeft gevonden, is de tevreden heid algemeen. Men voelt het meeste ;oor de vrijdagavond. Dit is de conclu sie van een opinie-onderzoek, dat is in- resteld door de Nederlandse Huishoud- raad. De gevraagde huisvrouwen voeg den er echter in één adem aan toe, dat ïo'n koopavond uiterlijk niet denkbaar zonder een compensatie voor het win kelpersoneel. dat anders extra belast zou Torden. Steekpartij ep Zeedijk De Zeedijk te Amsterdam is het to neel geweest voor een raadselachtige steekpartij, waarvan een 28-jarige vrouw het slachtoffer werd. Haar toestand was gistermorgen nog zodanig, dat zij niet gehoord kon worden. De politie moest dus afgaan op de verklaringen van de enige getuige, een vriendin van het slachtoffer. Deze was bij haar op bezoek gekomen. Nadat zij had horen bellen, had de getuige open gedaan, een begroe ting volgde, maar de bewoonster moest veer snel naar de keuken, zodat zij de ttouw alleen op het portaal achterliet. Plotseling hoorde zij gillen. Omkijkend, tag zij de vrouw op het portaal ineen- takken en op de achtergrond de scha duw van een man, die zich snel uit de roeten maakte. Prijsvraag „Voor het kind" O.VTVVERPAFFICHE EN BRIEFKAART Voor de 30ste maal dit jaar zullen de lohoolkinderen binnenkort weer op pad ?aan om de kinderpostzegels en -prent briefkaarten ten bate van hun wat min- ier gelukkige kameraadjes aan de man ;e brengen. Maar dan moeten de kaar ten en zegels eerst worden vervaardigd. Het Nederlands Comité voor Kinder postzegels heeft voor leerlingen van de Nederlandse instellingen voor hoger kunstonderwijs» kunst- en kunstnijver heidsscholen en vrije academies een prijsvraag uitgeschreven voor het ont- Terpen van een affiche benevens van drie series prentbriefkaarten, een alge mene serie, een kinderserie en een Kerst- en Nieuwjaarsserie. Voor het af- 'iche worden drie prijzen uitgeloofd, 500, f250 en f. 150 en voor ieder van series prentbriefkaarten eveneens drie prijzen: tw. f. 250, f. ISO en f. 100. Het secretariaat van de Jury is geves- ugd ten kantore van het Nederlands i Comité voor Kinderpostzegels, Stadhou- derslaan 146, Den Hiaag. Ergerlijke stuntvliegerij Gisteren in het begin van de middag hebben enige straaljager piloten het nodig geoordeeld badgasten, die op het Noordwijkse strand genoten van een van de eerste zomerse dagen van het jaar de schrik van hun leven te bezorgen door op slechts enkele meters hoogte over hun hoofden te scheren. Een ergerlijke stuntvliegerij, die vooral na het ongeval door roeke loosheid dat zaterdag in Eindhoven plaats vond algemene veront waardiging heeft gewekt bij diegenen, die er getuige van waren. Omstreeks één uur toen de Noordwij- kers zelf thuis lunchten en slechts de badgasten van buiten Noordfrijk op het strand verbleven, loeiden plotseling drie vliegtuigen op zeer geringe hoogte uit Noordelijke richting over het strand en de zeereep. Zo laag waren de straaljagers, dat het zand van het strand opwarrelde door de zuiging van de toestellen. Onder donderend geraas Joegen zij over de dodelijk geschrokken badgas ten, die door de zeer grote snelheid van de toestellen zich eigenlijk nauwelijks bewust waren van wat er gebeurde al vorens de toestellen weer honderden meters veder waren. Tijd voor een nauw keurige waarneming bestond niet. Uit ooggetuigen verklaringen is ech ter duidelijk gebleken, dat twee van de toestellen zeker over het strand zelf vlogen, terwijl het derde toestel ver moedelijk een route juist boven zee volgde. straaljagers konden in de fractie van een seconde waarin zij goed konden worden waargenomen niet worden vastgesteld, doch onder vele ooggetui gen leeft de mening, dat het Engelse toestellen zouden zijn geweest. Anderen evenwel menen de Nederlandse kente kenen te hebben waargenomen. De directeur van een van de hotels aan de Noordboulevard, die zich op de eerste verdieping van het hotel bevond en de toestellen zag voorbüjagen, kon een van de jagers van boven zien. Deze duidelijke aanwüzing voor de onver-* antwoordelijk geringe hoogte waarop de toestellen vlogen wordt bevestigd door de verklaring van de portier van een ander nabijgelegen hotel, die op de begane grond staande van het laagste der drie vliegtuigen slechts de helft van de romp kon zien. De onderste helft ging schuil achter de duinrand! Andere ooggetuigen verklaarden, dat een der toestellen op het nippertje de De identiteit en het type van de mast van een op het strand liggend De bekende Engelse atleet en lange-afstandtoper Gordon Pirie is ill het huwelijk getreden met de hardloopster Shirley Hampton. Het bruidspaar bij het verlaten van Caxton Hall. waar het huwelijk werd gesloten. scheepje miste. Was deze mast geraakt dan zou een herhaling van de Eindho- vense ramp waarschijnlijk niet zün uitgebleven. Verschillende badgasten waren door dit incident zo van streek geraakt, dat zij in boulevardhotels weer op hun ge mak moesten worden gesteld. Onder de badgasten, zowel Neder landers als buitenlanders, heerste alge mene verontwaardiging over de on verantwoordelijke roekeloosheid waar mee de piloten speelden met het leven van zichzelf en anderen. Politioneel rapport kon van een en ander niet worden opgemaakt, omdat bij het einde van het badseizoen de strandpolitie is teruggetrokken, zodat van politiezijde geen waarnemingen zijn gedaan. Het valt te hopen, dat de schuldigen aan dit incident kunnen worden opge spoord en dat het hun en anderen on verbloemd duidelijk wordt gemaakt, dat een stuntvliegerij als deze niet ge tolereerd kan worden. Onverbeterlijk Het wil kennelijk me. al te best luk ken met de reclassering van de a-sociale jongetjes, die het internaat „De Veer pont" in het Maartensgat te Dordrecht bevolken. Twee verpleegde knaapjes van 17 jaar hadden van de directeur straf gekregen, omdat zij zonder zijn toestem ming waren gaan roeien. Dat beviel de jongetjes niet en zij besloten wraak te nemen. Zij staken een zak krullen in brand en gingen rustig op het balkon zitten kijken, hoe dat „fikkie" zich zou ontwikkelen. Gelukkig zag de kapitein van een veerpont de vlammen en door zijn stoomfluit overwerk te laten maken, kon het alarm slaan, zodat de brand weer het vuur spoedig kon blussen. Maar inmiddels niet kon voorkomen, dat de zolderverdieping uitbrandde. Andere jongens hadden tevoren ge tracht met gas een ontploffing te ver oorzaken. Gelukkig had men dit kun nen voorkomen. De tweede maal lukte het dus beter Duitse van Meegeren mag werk in Zweden voltooien De Duitse kunstenaar Lothar Mals- kat (de Duitse van Meegeren) is vrij dag in Stockholm door de Zweedse po litie. die hem 6 september j.l. op ver zoek van de Duitse ambassade in Stock holm arresteerde, vrijgelaten. Malskat ging onmiddellijk aan hot werk om zijn muurschilderingen in het Stock- holmse restaurant „De drie kronen" af te maken. Tijdens zijn verblijf in Zwe den werd Malskat door een Duits ge rechtshof tot gevangenisstraf veroor deeld. Hij werd ervan beschuldigd door hem gemaakte gotische fresco's in de katedraal van Lübeck als authentiek aangediend te hebben. Het Duitse ge rechtshof stond hem donderdag J.l. echter een uitstel van twee maanden toe om zijn muurschilderingen in Stockholm te kunnen voltooien. De schilder heeft nu tot 16 november de tijd zijn werk af te maken. Volgens zijn advocaat is Malskat van mening, dat hij voor die datum gereed kan zijn Tunnelbouw Velsen IN 1957 VOLTOOID In de begroting van Verkeer en Wa terstaat lezen wij, dat de tunnelbouw te Velzen in 1957 voltooid zal zijn. Voor dit doel zal in dat jaar nog een som van rond 13 miljoen nodig zijn. Een be drag van rond 1 miljoen is voorts op genomen ten behoeve van de verdere voorbereiding der tunnelwerken bij de Hembrug. Eenmaal 300 pond paling en 2000 pond bot Huizens laatste visser zit nu in zijn bijgeharkt tuintje Het einde van de vangst (Speciale berichtgeving) De laatste visser van Huizen, Joop Westland, 66 jaar. nog wel vitaal maar het alleen-vissen tenslotte toch beu, heeft thans zijn botter, de laat ste. die trotse HZ 1, voor goed in de haven gemeerd. De kisten paling, die hij heeft gelost na zün laatste en zo slechte vangst zijn de laatsten die het IJsselmeer in Huizen heeft aan gevoerd. Joop Westland, wie het ove-, rigens niet aan het hart gaat, dat hü eindelek eens wat rustiger kan gaan leven, heeft zonder enig dramatisch vertoon en dat is tekenend voor het vissersplaatsje Huizen, historie ge maakt. Hij heeft de roemrüke ge schiedenis van Huizen als vissers plaats afgesloten, voorgoed. Er is een einde gekomen aan de eeuwenoude roep van Huizen, die van de visserij op paling en bot. Niet meer de machtige botters in de haven, maar naast het water rijzen de schoorstenen van een zich ontwikkelend in dustrie- dorp. In de schaduw van de balatum- de Philipsfabriek ligt in de stille haven de HZ 1 te koop voor plezier- vaarders. Een schuit, die 56 jaar gele- SCHAKEN FIDE landentoernooi In de elfde en laatste ronde verloor de Nederland se schaak ploeg met 04 van Oostenrijk, dat op de eerste plaats eindigde in de eerste kwalificatie-poule Te Moskou is de laatste ronde ge speeld van het toernooi om het wereld kampioenschap schaken voor dames. De uitslag luidt: 1. en wereldkampioen Olga Rubtsova (Rusl.) 10 punten uit 16 partijen. 2. Elizabeta Bykova (Rusl.) 9% punt. 3. Ludmilla Rudenka (Rusl.) 414 punt. De Leidse Schaakclub „Philidor" or ganiseert een toernooi voor huisscha kers. dat zal worden gehouden in „Het Federatiehuis". Gerecht 10 te Leiden. Philidor" beoogt hiermede de vele huisschakers uit Leiden en omstreken te bewegen in clubverband te gaan spelen. BRIDGE Leidse Bridgeclub DDS Na de zesde ronde van de parencom petitie luidt de stand in: Groep Zwart: 1. Van der Meer-De Meyier 119.06 To, 2. VerboogBrouwer 111.99, 3. KasteleynBrouwer jr. 108.23, 4. Heer en mevr. Kuilman 106.57. 5. Heer en mevr. Lautenbach 103.33, 6. Heer en mevr. Eichhorn 102.40. 7. Mevr. v. Zijp v. Noort 101.35. 8. Mevr. BeekerBag- gen 99.27. 9. Dames v. Ingen Schenau Rijnbende 90.31, 10. v. Berge Henegou wenRijnbende 87.82, 11. Dames Brou werVerboog 86.04, 12. Dames Visser v. d. Meer 83.65. Groep Groen: 1. Heer en mevr. de la Court 125.42 To, 2. Parmentier-v. d. Voort 110.83, 3. v. LeeuwenEyndhoven 103.76, 4. Heer en mevr. Lancel 100.41, 5. Plauvier sr.Langemeijer 100, 6. Da mes VerstraatenNagel 98.34, 7. Dames v. Berge HenegouwenLandzaat 97.50, 8. Dames SeisVan Alphen 96.25, 9. Heer en mevr Krul 95. 10. Mevr. Ree kersD. Reekers 92 50. 11. Dames LeenhoutsDen Holder 91.26, 12. Heer en mevr. v. Heusden 88.76. DUIVENSPORT Leidse Concourscommisie Wedvlucht (oud en jong) vanaf Vil voorde. Aantal vogels 1382. gelost te 7 uur met zo. wind. Nulpunt 137.36 km. Ie duif te 9.3.09 uur. A. van Duin Dz. 1; Chr. v. d. Pluym 2; C. v. d Berg 3-8-18, C. van Wissen 4. N. Bemelman 5, P. d'Haens 6, W. Hoogervorst 7, J. v. d. Niet Wz. 9, P. Mooten 10-14, P. Duivenvoorden Az. 11, A. v. d. Hulst 12. P. Heshof 13. P War merdam 15, Berg-Dijkstra 16-46. C. Braün 17, Mej. Bréderode 19, M. Jonge- leen 20. K. Duivenvoorden 21-22. J. Roest 23-41. J. Passchier Zn. 24-28-49, P. Riem 25, F. Bink 26. R. de Graaf 27, J. v. Klaveren 29. K. Boekee 30. J en H. v. Leeuwen 31-35. L. Noordervliet 32, W. v. d. Wel 33-43, D. Barendse 34. P. v. Griensven 36 H de Haas 37. A. DUsselbloem 38. G. Oude Elferink 39-50, B v. d. Linden 40, J. Plug 42. J. Planje 44. Peeters-Broekhof 45, L. Klein 47. P. v. Wissen 48. P-V. „Het Oosten" Laatste wed vlucht met oude en jonge duiven vanaf Maastricht. In concours 61 duiven, die om 12.30 uur met N.wind werden ge lost. De eerste duif bereikte zijn hok om 15 15.50 en maakte een snelheid van 1084.80 m. p. m. De laatste prijswinnaar werd om 15.24.30 geklokt en had een snelheid gemaakt van 1002.82 m.p.m. De uitslag luidt: J. van Wezel 1, 2, 3, 4. 5. 7; D. Zwaan 6; A. ter Haar 8, 9; J. Roest 10. Kampioenschap na vluchten: 1. J. van Wezel met 300 punten: 2. J. Roest met 155.77 punten: 3. D. Zwaan met 142.12 punten. Kampioen generaal: 1. J. van Wezel met 1447.53 punten; 2. L. Burgers met 1213.86 punten; 3. J. Roest met 1079,56 punten. Nog een ere-doctoraat voor president Soekarno President Soekarno heeft zaterdag een krans gelegd op het graf van d« onbekende soldaat in Praag, waar hij in de ochtend arriveerde. Hij was toen ontvangen door president Zapotocky. Later bezocht de Tsjechoslo waakse pre sident het Indonesische staatshoofd in zijn residentie. 's Middags begonnen de politieke be sprekingen tussen Tsjechische en In donesische autoriteiten. Deze betroffen kwesties van verdere ontwikkeling der wederzijdse betrekkingen tussen beide landen en de mogelijkheden van verde re economische en culturele samen werking. werkinga. Voorts is aan president Soe karno het ere-idoctoraat in de rechts wetenschappen van de Karei-universi teit van Praag verleend, „voor zijn voortdurende strijd voor de vrijheid der volken en tegen het kolonialisme". In zijn toespraak zei president Soe karno o.m„ dat „de strijd is nog niet beëindigd. Wij moeten komen tot een oprechte samenwerking tussen alle landen. Dit bezoek beantwoordt daar aan en zal de versterking van de eco nomische en culturele banden tussen Tsjecho-Slowakije en Indonesië tot re sultaat hebben". Gisteren heeft hij in Brno een ten toonstelling van machinerieën bezocht. den voor het eerst de Zuiderzee opvoer die week in week uit voor de Westlands want Joop stamt uit een oud vissers- geslacht. 300 pond paling per week aan wal bracht en 2000 pond bot. Daar ligt nu de grootste botter, welke het Usselmeer tot nog toe bevoer op ie mand te wachten, die er geen vis meer mee zal vangen, maar die voor zijn plezier het water zal gaan opzoeken. In zijn wit-blauw gestreepte boezeroen zit Joop nu aardappelen te schillen voor zijn vrouw, die het zo druk heeft met de inmaak, een oude Huizer ge woonte. „Nee het gaat me niet aan het hart, dat afscheid van de zee en in weet helemaal niet of ik een erg belangrijk man ben. omdat ik er als laatste mee ophoud. Ik weet alleen maér. dat ik er zó geen aardigheid meer in had. Een slechte week gehad, nu de zon zo lek ker schijnt en het water zo bar rustig is. Wij moeten wind hebben, een lekker windje dat deining geeft, dan komt de paling los." Al die jaren, dat hij sinds zijn ne gende. toen nog temidden van 200 Hui zer botters het water ronddobberde, is het geluk hem nog steeds goed gezind geweest. „Nog nooit een man overboord gehad, en ik zelf ook niet", zegt hij. „en maar goed ook, want ik kan nog al tijd niet zwemmen" Goede en slechte vangsten heeft hij gehad. Ook wel eens rare vangsten. Want hij heeft ankers en kettingen opgevist van de eens zo beruchte Spaanse Armada en dan nog wat vliegtuigwrakstukken vleugels en roeren van neergestorte toestellen. Nu zit de laatste Huizer visser in zün net, bügeharkt tuintje. Hü gaat rusten. In het dorp Huizen, waar de Gooise villabewoners eens de werksters van daan haalden, omdat zü zo kraakhel- de waren. Het dorp dat nu van de in dustrie wil gaan leven, omdat de visse- rü aan de IJsselmeerkust ten dode is opgeschreven. In Holland, het land van water en wüde luchten Uilslagen Afd. Leiden KNVB VAN ZATERDAG IA: Alphia 1Hazersw. B. 1. 13; Ka- gia 1Oegstg. 1. 02; Sleutels 1Wou- brugge 1, 45; TAW 1Alphen 1, 71. 1B: Lelden 2Noord wijk 3, 2—4; Lissse B. 2Katwijk 2. 12; Quick B. 5Rijnsb. B. 3, 45; Koudekerk 2ARC 3, 92. 2A: Leiden 3—VWS 2. 2—9; RCL 3— NSA 1, 14; Rijnsb. B. 4Rouwkoop 2, 72; Ter Leede 3GWS 2, sch. n.o. 2B: ARC 4—Quick B 6. 6—5, NoordwiJlC 4—TAVV 2. 11—2, Oegstgeest 2—Koude kerk 3. 23; Woubrugge 2Katwijk 3, 3A: Lisser B. 3Quick B. 7. 42: Ha zersw. B. 2Leiden 4. 23: Katwijk 4— SVOW 3. 8—0; GWS 3—RCL 4. 5—1. 3B: Alohen 2Sleutels 2. 32: ARO 5—Hazersw. B. 3. 52; NSA 2Koude kerk 5. 52; Woubrugge 3Alphia 2. 2—6. 3CKatwijk 5Lisser B. 4. 1—9; Riinsb. B. 5—GWS 4. 8—1; VWS 3— Ter Leede 4. 33. VAN ZONDAG 1: LDWS 1—SVLV 1. 1—2: Or. Groen 1—St. Bern. 1. 1—2 VTL 1—Altior 1. 3—2: Weter. B. 1—Rouwkoop 1. 4—1. IA: Alphen 3—DOSR 2. 4—0: DOCOS 2SJC 2. 21: Lugdun. 4Alohia 2. 2—7; Teylins. 2—ASC 3. 2—2: UVS 5— VVSB 2. 5—5. 2: Leidse B 1—KRV 1. 40: Stompw. B. 1—MMO 1, 1—1: UDO 1—ZLC 1. 2—8; SJZ 1—VNL 1. 1—5: WOA 1— Unitas L. 1. 3—2. 2A: ASC 4Lisse 3. 1—0: Roodenb. 3 Foreholte 2. 10: Rouwkoop 2LFO 4. 2—1: SJC 3—SVLV 2. 5—3: VVSB 3 Warmunda 2. 42. 2B: Altior 2Meerburg 2. 13: DOSR 3—Aloh. B. 2. 1—2: LDWS 2—Alphia 3. 6—1: DOCOS 3—UVS 6. 1—3. 3A: VN A 2—VTL 2. 5—6: Or. Groen 2 Tevlins. 3. 33: Roodenb. 4Lisse 4, 5—1: Weter. B 2—WSB 4. 3—1. 3B: Rouwkoop 3Alphen 4. 46; SV LV 3—ASC 5. 3—8: Lugdun. 6Stompw. B 2. 22: Roodenb. 5Warmunda 3. 10—1. 3C: Altior 3—SJC 4. 3—0: St. Bern. 2 —Lugdun. 7. 63: Teyling. 4SJZ 2. 4—4: UVS 7—DOSR 4. 2—2. 3D: Foreholte 3Leidse B. 2. 83; Lisse 5VNA 3. 31: Lugdun. 8—St. Bern. 3. 6—3. 4A: LFC 6DOCOS 5. uitg.: Leidse B. 3—Lisse 6. 3—3: VTL 3—VNL 2. 1—2: WOA 2—ZLC 2. 4—1: WSB 5— Roo denb. 7. 4—3. 4B: Altior 4^LDWS 3. 2—7: ASC 6— Leidse B. 4. 15—2: KRV 2—VNL 3. 10-0: Rouwkoop 4Weter. B. 3. 47. 4C: SJC 5—Lugdun. 10. 311: Stomo- wiikse B. 3Foreholte 4. 13: UDO 3 Rouwkoop 5. 05: SJZ 3Unitas L 2. 2—3. 4D: Alph. B. 3—DOCOS 7. 4—1: LFO 7—KRV 3. 9—3: MMO 2—Leidse B. 5. 1—1. onder protest van Oranje Groen. BRIDGE Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de openingsdrive lui den: Zwart: 1. v. Weizen-Huis 126 pnt.. 2. echtpaar Aenmeü 112 pnt., 3.en 4. Slie- ker-Bonnet en mevr. Tielkemeijer-Mekel 111 pnt„ 5. v. d. Staaij-Elink 110 pnt. Rood: 1. dames Witkamp-Kommer 75 pnt., 2. mevr. Broekhuizen-Zwanenburg 69 pnt,, 3. De Haas-Stikvoort 66 pnt,. 4. Ginjaar-v. Rijn 65 pnt., 5. echtpaar Werter 62 pnt. Groen: 1. Jonker-Dubbelaar 40 pnt., 2. echtpaar Niehot 39 pnt.. 3. en 4. echt paar Bemhard en echtpaar De Haas 38 pnt., 5. echtpaar Mollema 37 pnt. HENGELSPORT Visclub „Flora" hield een wedstrijd te Aalsmeer. Uitslag: 1. W. v, d. Berg, 2. M. v. d. Berg, 3. D. Brugeman, 4. J. Neuteboom, 5. J. v, d. Pluym, 6. P. v. d. Heiden, 7. J. v. d. Mee, 8. A. Korpens- hoek, 9. G. Radius, 10. C. Korpenshoek. „De Stalen Band" hield een wed strijd in de Rijn bij de Gemeneweg (Koudekerk). Er werd in totaal 4040 gr. gevangen. Uitslag: 1. Koos Arnoldus 885 gr., 2. Jerry Ar- keveld 336 gr., 3. Jan Trouwee 325 gr., 4. J. A. v. Eek 268 gr., 5. H. A. de Graaf 235 gr.. 6. G. Giezen sr 230 gr.. 7. Mon- tanus 192 gr., 8. F. v. cL Halm 188 gr„ 9. H. Barendse 171 gr., 10. P. Nedde- meijer 167 gr. Viscollege Vios hield een wedstrijd in de Vliet. Uitslag: 1. W. Tegelaar (ex tra prijs grootste bliek). 2. P. Koren man. 3. W. Derogee, 4. H. Tegelaar sr., 5. C. v. Weeren (extra prijs grootste voorn). 6. M. Keereweer. 7. B. Wansink. 8 C. Vermeer. 9. L. Steenvoorden, 10. F. Chaudron. De Rietvoorn hield zijn tweede competitiewedstrijd te Sassenheim. Het weer was uitstekend, de vangst matig. Er werd 3159 gram aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. W. Sluis 885 gr.. 2. J. Went 688 gr., 3. A. Slingerland 522 gr. 4. M. Pet 324 gr.. 5. G. de Boer 272 gr 6. C. Blok 233 gr.. 7. F. Steenbergen 155 gr.. 8. W. v. d. Plas 80 gr.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7