Opleiding in het bedrijf RECHTZAKEN £LE DINSDAG 25 SEPTEMBER 1956 Aan 56 leerlingen werd diploma uitgereikt Aan 56 oud-scholieren van de Leidse Ambachtsschool, die met gunstige af loop een twee-jarige leerlingenoplei ding in het bedrijf hebben gevolgd, werd gisteravond in de Ambachtsschool een diploma uitgereikt. Alvorens deze diploma's werden uit gereikt heeft de voorzitter van de Am bachtsschool, ir. J. J. G. van Hoek, nog eens gewez enop het belang van een dergelijke opleiding. Verdeeld over 136 bedrijven waren 1 januari j.l. in totaal 209 leerlingen in dit leerlingenstelsel van de school opgenomen. Ir. Hoek was zeer dankbaar dat het bedrijfsleven aan deze opleiding zijn medewerking ver leent en dat het Gew. Arbeidsbureau voor een groot deel de plaatsing van de leerlingen heeft verzorgd. Hierna reikte hij aan onderstaande leerlingen het diploma uit: Timmeren: W. F. van Bostelen, C. Hakemulder, J. B. Knoop, J. Kop, H. v. d. Kwaak, F. J. W. Mugge, A. Noort, P. J. Ouwehand. J. Ouwerkerk. L. Ph. A. Rosdorff, H. Schenk, J. v. Sprang, C. J. Staring, N. v. Tol. P. Verschoor, J. Zeegers. M. Staring, J. M. Haasnoot. Bouwkundig tekenen: M. Barkema, Th. Carree. Meubelmaken: M. J. Castelijn, N. J. Hoogenboom, J. W. Juffermans. Schilderen: J. de Groot, G. J. Juffer mans. P. J. Loogman, C. J. Verbiest, J. H. Wesselman. Machinebankwerken: J. J. Aben, H. P. W. Bank, G. M. Bavelaar, P. Beek man; H, Burggraaf, P. L. v. d. Geest, J. C. Keemer, B. v. d. Meer, J. Neute- Leidsche Weispinnerij N.V. Voorgesteld dividend 13 Aan het jaarverslag over het boek jaar 19551956 eindigende op 31 maart 1956, van de N.V. Leidsche Wolspinnerij alhier ontlenen wij dat het beschikbare winstsaldo f. 665.260 bedroeg. Na de sta tutaire reserveringen resteert een saldo van f. 386.967, waaruit wordt voorgesteld aan de aandeelhouders een extra-divi dend uit te keren van 9%. in totaal der halve 13%. Het dividend wordt naar verkiezing uitbetaald geheel in contanten of 3 in contanten en 10 in gewone aande len der N.V. De bedrijfsresultaten gaven wederom een zeer bevredigend beeld te zien. De verkoopcijfers der vennootschap vertoonden ook in het verslagjaar een steeds stijgende lijn, en hoewel de di rectie meent te mogen vasststellen. dat deze stijging zich ook in het boekjaar 1956-1957 verder zal bestendigen, is het nog te vroeg, reeds nu over de verwach tingen ten aanzien van dit boekjaar een beslist oordeel uit te spreken. Zij gelooft echter, dat de verdere ontwikkeling zich gunstig laat aanzien. Het geplaatste aandelenkapitaal on derging ook in het verslagjaar wederom een uitbreiding, het bedraagt bij het verschijnen van dit verslag f. 4.099.500. GEVONDEN VOORWERPEN In het tijdrvak van 1 t.m. 15 september zijn aJs gevonden voorwerpen aangege ven: lederen tas inh. dokuimenten, verm. «van een prosessor, schoen, bruin lederen •portemonnaie met inhoud, loonzakje ■met inhoud, handzaag, regenhoedje, -sjaal, motorkusser (schuimrubber), muntbiljet, rijwieltas, bruin zeildoek, ■met inhoud, regenjas, studieboekje, ge titeld .Overzicht van Romeinsch Pri- «vaatreoht", handschoenen, vakanbieze- %els en preaniezegels, verpleegsterskapje (wit), kinderwagen, sleutels, aktetas inh. •prospecten, liniaal, autostep, kindercape i(blauw rubber), bril. zilveren armband, broche, gpeelgoed-eendje, dameshand tas met Inh.. zwembroek en handdoek, tekendriehoek, étui, inh. autoplaatjes, •vulpen, kinderschoentje, loep in étui, windjack, kaas, vulpotlood, hoofddoek, •drie studieboekjes, rozenkrans, trapper, crank, tandwiel van rijwiel, zilveren medaillon, kindermuts, jopper, padvln- •dersmes in étui, wieldop van auto, mo torhandschoen, doublé armband, ach terstuk van metalen ledikant, heren polshorloge. reclameplaat van Konings- glst, zakbijbeltje In kartonnen étui, kunstgebit, sigarenétui, boodschappen- net, rood rubber waterslang met kope ren aansluiting, hondenhalsband, porte feuille inh. papieren ten name van van •Have, paar oorhangers, boodschappen- •net, inh. leesboek, dameshoed (wit), paar nylonkousen (nieuw), breiwerk, witte •wol en bril, verpakt in witte doek. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van po litie, Zonneveldstraat 10 op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14 en 16 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet •worden verstrekt. boom, A. J. Verbrugge, H. J. Verwoerdt, I. G. v. d. Water, E. J. de Wilde, J. v. Westbroek. Machine-tekenen: J. F. Baaten, W. v. Tol, J. Sinteur. Draaien: A. Bernard, P. Glasbergen, H. de Graaf. J. A. Jansen, J. D. Schreu- der, T. Zaal. Plaatbankwerken: H. J. M. de Gunst. Constructiebankwerken: E. J. v. d. Brink. Fijnbankwerken: A. Hartman, H. J. Mathlener. Elektrotechniek: F. A. M. Zwartjes. Wethouder J. C. van Schaik, die de gediplomeerden namens het gemeente bestuur hartelijk gelukwenste, vroeg eveneens belangstelling voor deze oplei ding. Spreker veroordeelde de mentaliteit van „waar zal ik my druk voor ma ken". Sommige jongeren denken, dat zü er zonder studie kunnen komen en dat is absoluut fout gezien. Gelukkig had spreker hedenavond met „door zetters" te maken en dit stemt hem tot blijdschap. Slechts goede werk krachten zullen zich op den duur kun nen handhaven. Ook de voorzitter van de examen commissie ir. H. E. Kruyt, sprak in deze geest. Bij het teruglopen van de werk gelegenheid zullen slechts zij gehand haafd worden, die hun vak verstaan. Spreker achtte het voor dit leerlingen stelsel zo belangrijk, dat kan worden voortgebouwd op de goede basis, welke in de Ambachtsschool is gelegd. Ten slotte sprak ook de directeur van de school, de heer C. Brilman, een woord van gelukwens, waarin hy tevens op wekte om ln de studie te volharden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doct.ex. Gen. n mej. M. R. Jurgens (Wassenaar) en de heren G. H. Boer (Wassenaar). W. J. Franke (Den Haag), D. J. Happee (Oegstgeest), G. H. M. Landman (Voor burg). W. H Leers (Heerlen), J. Z. Tel- legen (Eindhoven), J. P. M. Wagenaar (Maasniel (L.) en A. A. Wehrmann (Katwijk aan Zee); semi-artsexamen mej. dr. L. D. F. Lameyer (Leiden), mej. C. F. Schüller (Amsterdam) en de heren Bong Wie Lie (Leiden). H. Mei- nardi (Den Haag) en M. B. Rosenthal (U.S.A.)artsexamen de heren E. Broekman (Voorburg), dr. M. W. van Hof (R'dam) en E. B. G. M. van de Voort (Epen, Z.L.). RECTIFICATIE ACCORDEONCONCOURS. In de beschouwing betreffende het zondag in „Den Burcht" gehouden ac cordeonconcours staat te lezen. „De beslissingen van de juryleden leken ons onaanvaardbaar. Dit moest echter zijn: „onaanveohitba ar". Persconferentie achter gesloten deuren Gisteren hebben de hoofdredacteuren uit Azië en Europa, deelnemers aan de internationale bijeenkomst onder auspi ciën van het Internationaal Pers-insti tuut. achter gesloten deuren hun eer ste bijeenkomst gehouden. Een twee daagse vergadering is begonnen van journalisten uit Nederland en Indone sië, met als onderwerp de wederzijdse persbetrekkingen. In het bijzonder zul len hypothesen worden bestudeerd over de behandeling, die de beide landen elkaar in eikaars kranten geven. Ook zal verbetering in wederzijdse bericht geving besproken worden. De resultaten van de conferentie ach ter gesloten deuren, waaraan hoofdre dacteuren deelnemen, zullen tijdens een persconferentie in het hoofdkwartier van het Internationaal Pers-instituut bekend gemaakt worden. Twee Indonesiërs teruggeroepen Uit Djakarta wordt vernomen, dat twee vooraanstaande journalisten, die bovenstaande bijeenkomst bijwonen, van de Indonesische militairen opdracht hebben gekregen naar Indonesië terug te keren. De Procureur-Generaal Soeprapto heeft medegedeeld, dat het parket op de hoogte is geweest van hun onder vraging door de militaire politie en voorts, dat de maatregelen, die op grond van de militaire verordening werden genomen, geen schending zijn van enigerlei bestaande Indonesische wet. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Franeker W. Reezigt te Jukwerd-Krewerd. Bedankt voor Otterlo W. Vroegindewey te Blelswijk. Clir. Geref. Kerken Beroepen te De venter M. Holtrop te Leeuwarden; te Mid delburg J. P. Geels te Haarlem-C. Bedankt voor Groningen (vac. W. Heerma) W. H. Velema te Eindhoven; voor St. Jans klooster D. v. Wilsum te Dedemsvaart. Geref. Kerken Beroepen te Ens (N. O.P.) J, van Tuinen te Schettens. Bedankt voor Grootegast A. G. Kornet te St. Anna- Parochie. Geref. Gemeenten Tweetal te Mid delburg W Hage te Nunspeet en H. van Gilst te Dlrksland. Bedankt voor Veen H. van Gilst te Dlrksland. Ds. J. WIEGERS MET EMERITAAT. De prov. kerkvergadering van Gro ningen heeft aan ds. J. Wiegers. herv. predikant te Niehove. met ingang van 1 oktober eervol emeritaat verleend. In juli 1917 werd hij afgevaardigd als zendeling-leraar naar Indonesië. De eerste wereldoorlog was oorzaak dat hij aanvankelijk niet kon worden uitge zonden. In het voorjaar van 1920 kwam ds. Wiegers op Java aan en twintig jaar is hij op het terrein van de Oost- Javaanse Kerk werkzaam geweest. Tijdens de bezetting door Japan was ds. Wiegers geestelijk verzorger van de interneringskampen. In 1947 kwam hij voor g>oed naar ons land en 24 augustus van dat jaar verbond hij zich aan de gemeente van Niehove. Russische diplomaat wilde Canadees omkopen De tweede secretaris van de Sovjet- russisehe ambassade in Ottawa. Popof, is wegens spionage reeds op 12 juli van dit jaar uit Canada gewezen, aldus heeft de Canadese regering gisteren be kend gemaakt. Popof verliet het land een maand later. Over Popofs activi teit meldt een Canadees blad. dat twee functionarissen van de Russische am bassade getracht hebben van een em ployé van de Koninklijke Canadese luchtmacht gegevens te kopen van de nieuwe straaljager CF-105. De Canade se employé is ontslagen. De Russen namen de Canadees mee naar een „schaakclub", gaven hem rijkelijk te drinken en boden hem 5000 dollar in ruil voor gegevens over het straalvlieg tuig. De employé vertelde het voorval later aan zijn chefs. Toch is de man ontslagen omdat de autoriteiten hem „riskant voor de veiligheid" beschou wen. Hij is nu in dienst van een ac countantskantoor in Ottawa. De Rus sen hadden zich speciaal met hem in verbinding gesteld, omdat zij bleken te weten, dat hij zwaar in de schulden zat f 200.000 voor Scheveninqse vissers STEUN VOOR DIEPZEEVISSERIJ OP CURACAO. De gezaghebber van Curasao heeft bekend gemaakt, dat aan de Eiland- raad van Curacao zal worden voorge steld de Schevenlngse vissers, de ge broeders Blok, die al jarenlang Cu racao als standplaats hebben gekozen, doch voortdurend met allerlei moei lijkheden te kampen hebben, steun te verlenen in de vorm van een bedrag van f. 200.000. Hieruit kan de conclusie getrokken worden, dat de eilandelijke overheid grote waardering heeft voor hetgeen beide pioniers doen ten behoeve van de voedselvoorziening van Curacao. De be doeling is, dat de heren Blpk steun ontvangen om de diepzeevisserij te kun nen gaan beoefenen. Nog langer open havens? VERBETERINGEN TE IJMUIDEN? Aan de begroting van Verkeer en Waterstaat ontlenen wij, dat o.a. de vraag rijst of nog wel langer kan wor den voortgegaan met het maken van open havens en of nieuwe havenbek kens niet achter sluizen dienen te worden aangelegd. Ook de toegangsweg uit zee naar de havens van Amsterdam vraagt grote aandacht, die zich niet alleen richt op het opmaken van een ontwikkelingsplan van het kanaal en van het sluiscomplex in IJmuiden. mede teneinde de hiervoor nodige gronden te kunnen reserveren en ook de ontwikkeling van de aanliggende gemeenten aanstonds in dit opzicht in de goede baan te kunnen leiden, doch ook op een in de naaste toekomst uit te voeren verbetering van de havenmond te IJmuiden. teneinde Amsterdam ook be reikbaar te doen zijn voor de moderne zeer diepgaande schepen. Verhouding met Indonesië en Nieuw-Guineo HEERSEN MOET PLAATS MAKEN VOOR DIENSTBEWIJZEN. In het Koninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam is de jaarlijkse conferentie van „Kerk en Vrede" ge houden. Ds. H. A. C. Hildering sprak in deze bijeenkomst over „De opdracht der ver zoening in de verhouding Nederland Indonesië en Nieuw Guinea". Spreker belichtte de consequenties van de vre- desopdraóht der kerk. met name het misverstand dat zich voordoet in het verkeer der volkeren, haar verzoenende taak bij de tegenstellingen tussen ge kleurde en blanke volkeren cn haar appèl bij overheden om de menselijke rechten te herkennen en erkennen. Voor Nederland betekent dit volgens spreker „een pogen tot wegneming van de grote onkunde en het wanbegrip ten opzichte van zijn eigen verhouding tot de landen, die het overheerst heeft en nog overheerst", alsmede „een scherp bezinnen op de vraag of het verwijt en het verzet der gekleurde volkeren van Afrika en Azië tegen de houding van ons land en volk met betrekking tot Indonesië en Nieuw Guinea niet ge rechtvaardigd zijn. Nederland moet zo gaan handelen en spreken ten aanzien van Nieuw Guinea, dat zijn woord en daad onmiskenbaar vertrouwenwek- ken zijn en dat het heersen duidelijk plaats gaat maken voor het dienstbe wijzen. Roken verdovende sigoreffen nog steeds niet strafbaar Het Gerechtshof te Amsterdam heeft er zich niet over uitgelaten of het met de Rechtbank van mening is. dat het roken van marihuana-slgaretten op één lijn te stellen is met het „aanwenden" van dergelijke sigaretten, hetgeen door de wetgever strafbaar is gesteld. Het Gerechtshof sprak de Hilversumse mu sicus, die zulke sigaretten eens gerookt had om te zien wat de gevolgen waren, vrij op andere gronden. Het achtte na melijk niet bewezen, dat er inderdaad hennep in deze sigaretten verwerkt was. Het hadden ook acasiabladen kunnen zijn, zoals de musicus had verklaard. Een jaar wegens verduistering van Musserts effecten Het Gerechtshof te Amsterdam heeft overeenkomstig de eis een 56-jarige be lastingconsulent uit Naarden. juist als de rechtbank in eerste aanleg had ge daan, een jaar gevangenisstraf opge legd wegens verduistering van een pak ket effecten, dat afkomstig was van lr. A. Mussert, tijdens de oorlog leider van de N.S.B.. Larense woningkwestie Bevestiging vonnis geëist In de afgelopen strenge winter heeft een woninguitzettingskwestie te Laren nogal wat stof doen opwaaien. Een bedrijfseconoom was met zijn gezin in een groot huis op gemeubileerde en gestoffeerde kamers gaan inwonen. Tot zeven maal toe lieten B. en W. van Laren dit gezin in de barre februarikoude, op straat zetten. De econoom kreeg geen woonvergunning, daar hij aanvankelijk in Baarn woon de en in Amsterdam werkt. De kan tonrechter te Hilversum vond huur der en verhuurder strafbaar en legde geldboeten op. Gisteren stonden beiden voor de Am sterdamse Rechtbank in hoger beroep. De huurder mocht niet huren en de verhuurder mocht niet verhuren. Geen vergunning I Bovendien had de econoom dit alles aan zichzelf te wijten, aldus de Officier van Justitie. Eerst had hij een eigen pension te Baarn, dat hij verkocht voor hij een ander dak boven het hoofd had. Daarom ging hij maar bij zijn schoonouders te Baarn in. Door huise lijke moeilijkheden kon hij het daar niet uithouden. Dus trok zij aonder vergun ning op kamers te Laren en dat mag nu eenmaal niet. De Officier voelde er niets voor om zich te mengen in het vraagstuk of in Laren de huizen naar .alle billijkheid verdeeld worden. Dat had met dit proces niets te maken. Hij vroeg bevestiging van het rechtbankvonnis: zeven maal twintig gulden boete voor de bedrijfseconoom en zesmaal f.20. boete voor de verhuurder. De raadsman zooht zjjn verweer op Juridisohe gron den en concludeerde daaruit een vrij- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 september Veemarkt: Er zijn 181 vette varkens aangevoerd. No tering ..per kg levend gewioht: lichte var kens f.1.892.07; zeugen f. 1.801.90. Handel vrij goed. LEIDEN. 25 september Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg: ap pelen 1831; druiven 86122; andijvie 3844; augurken 4497; pronkbonen 54 63; snijbonen 109157; spekbonen 50— 103; stam bonen 99133; stokbonen 112 159; kroten 919; kroten.gek. 3235; rode kool 2335: gele kool 2022; grone kool 2336: postelein 2744; prei 1426; spi nazie 3445: stoofsla 14; spruiten A 26 29. idem B 7; komkommers 1426; to maten A 3847. idem B 3851, idem C 2937. idem CC 20. idem bonken 29; uien picklers 615. Idem gTOf 15; was- peen 3948. winterpeen 17; witlof 40 98; per 100 stuks: meloenen 6380; per ziken 514: bloemkool A 4059, Idem B 25—30, idem C 17—20; sla A 13—22, Idem B 615: per 100 bos: bospeen 3147; pe terselie 38; selderie 1719. BODEGRAVEN, 25 september Kaas markt: Aanvoer 151 partyen le soort f. 2.352.40; 2e soort f. 2.292.34; extra f. 2.58. Handel kalm. BOSKOOP, 24 september De Bos- koopse bloemenveiling: Rozen, gr. bloe mig 20 stuks: Better Times 1.402,00; Duisburg 1,50—2,20: Pechthold 1.60—2.00; Vlerlanden 1.903.40; Mad. Butterfly 1.301.80; Edith Helen 3.00; Rosalandia 901.30; Hadley 1,00; Gemengde rozen 3958; Witte rozen 1,30. Babyrozen 10 stuks: Ingar Olsson 551,40; Sweetheart 751,20; Queen Lucia 3255; Juweeltjes 70—1.00; Ellen Poulsen 60—1.00; White Sweetheart 60: Gloria Mundl 751,20; Wolfs Glorie 50—1,10; Else Poulsen 70— 1,20; Moulin Rouge 2.30; Gemengde baby- rozen 3640. Diversen -0 stuks: Clematl6 Prins Hendrik 3,00, ld. Durandii 651.10; Chrysanten, kl. bloeml gi soorten 1,20— 1,80, ld. gemengd 65. tros-Chrysanten in soorten 2463. ld. gemengde 20. Dahlia's 2536; Sneeuwbestakken 25; Heestertak- ken met bes 1.201.60. Asters 18; Gladio len 1420; Achllea 14: Anjers 5095; He- lianthus 3445. Heestertakken met rode bes, le kw. per tak 1.05, ld 2e kw. 45 62. Pernettya planten met bes per stuk 1.15. KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 septem ber Groenteveiling: Bloemkool A 28 spraak. Hij verdedigde het standpunt, dat verdachten woonruimte gehuurd en verhuurd hadden, waarop de woning wet geen betrekking heeft. Subsidiair vroeg hij ontslag van rechtsvervolging met een beroep op ..overmacht". Op 8 oktober zal blijken of de rechtbank tot een soortgelijke conclusie kan komen. Juwelendiefstal in hotel Pays Bas KELNER VRIJGESPROKEN De Amsterdamse Rechtbank heeft vanmorgen een 27-jarige Indonesische kelner uit Laren vrijgesproken. Hij werd er van verdacht schuldig te zijn aan de juwelendiestal, in hotel Pays Bas op 12 juni j.l. gepleegd ten nadele van een welgesteld Brits eentpaar. Het betrof edelstenen ter waarde van f. 11.000.Hoewel er diverse aanwij zingen tegen de kelner waren, was de ze bewijslast te licht voor de Recht bank om tot een veroordeling van deze verdachte, die categorisch ontkende, te komen. Niettemin kreeg de kelner zes maanden met aftrek van voorarrest. Doch dit was voor kruimeldiefstalle tjes, welke hij gepleegd heeft in vroe gere dienstbetrekkingen in het Gooi en Amsterdam. Het vaartuigdat hier zo nietig onder een Amerikaanse helikopter drijft, is het eerste helikopter-moe derschip van de Amerikaanse ma rine, gefotografeerd tijdens de proefvaart. De bouw van het schip kostte acht miljoen dollar. 4.1. idem B 16—25, Idem C 10—17; bos peen 4248. waspeen A 2842, idem B 2131; andyvie 2839; peterselie 4,10 4.40; selderie 88,30; kervel 1,902,10; gele kool 1819; groene kool 1222; rode kool 1622; sla 419; spinazie 4143; kroten A 3,70—3,90. idem B 1,70—1.90; uien 1113; stoksnybonen A 7173. idem B 3133; prinsessenbonen 115122. ROELOFARENDSVEEN. 24 september Bloemenveiling: Asters 1024; Nerlne Crispa 8590; Ornlthaglium 901.00; Fresia's 1660: Chats worth 2241; Hor- wood 2137; Oldland Scepter 3954; Sep tember geel 2641; Shirley 3757; Mos quito 2027; Precose 1939: Beryl 5055 Ml gold 6—10; Gift 6—11; Carnaval 7—8; Horwood 57; Daydream 59; Millers- dale 5—11; Southdown Pink 17—19; Sil via 59; Champion 811; Perfection 14 18; Alfretton 59; Am. Anjers 314. ROELOFARENDSVEEN. 24 september Groenteveiling: Aardbeien Ingelegd 8795, Idem 2 ons doos 1,001.15; kropsla I 13. 23; idem n 314: andijvie 3343; Bloem kool 1656: tomaten A 4756. Idem B 51—00. Idem C 39—47, Idem CC 20—31; kassnijbonen 124142; pronkbonen 45 58; stokprlnsessenbonen 91108; dtibb. stambonen 70106. Van zaterdag 22 sept.t Augurken A 165. Idem C 130. idem DA 133 idem D 133. idem E 91. Idem CD 96. Idem AB 144. RLJNSBURG, 24 september Bloemen veiling Flora: Dahlia's: Genrie Hoek 220— 280; Glorie van Heemstede 230270; Pu rity 260—310; Kochelsee 170—240; Lipo ma 200220; R. v. Flora 280310: enkele Asters 80180; roze Anjers 90150; Bou- man wit 70160; Zinnia 100—140; Sca- biosa 100120; Helianthen 140210, alles per 100. Chrysanten gepl.: D. Dream 7 9; Migoli 1014; W. Diamond 1011; Millersdale 810; Gemengd 711; Hor wood 810; Silvia 1013; Am. Anjers: Sim rood 57, wit 68; Elizabeth 57; Apollo 68: Ornithagallum 1112. alles per stuk. Chrysanten tros: Shirly 5585; September 5060; Mosquito 3847; Bright Eye 4050; Chartworth 4060: Horwood 5060; Wendie 4055; Gele Griet 1422; Bonte 1624; Montbretia 1410; Vegestetla 5085; Ficules 5070; Dwergasters 3038, alles per bos. Lelie wit 1316 per kelk. RIJNSBURG. 24 'september Bloemen- lust: Holl. Glorie 1824; Leeuwenhorst 2630- Gold Dust 2226; Nw. Europa 30 38; Sneeuwprlnses 1622; Mem Day 18 —22; Firebird 26—30; Gele Grietjes 18—24 Zinnia klein 90110, idem groot 180 240; Helianthen klein 120160. Idem gr. 240280; Montbretia 2835; enkele As ters 80—150: witte Asters 100—160; Leeu wenbekjes 1220; Scablosa 80160; Ca- tanansen 90120; Pompon-Dahlia rood 120180; gemengd 110 160; Glorie v. Heemstede 160220; Gerrie Hoek 160 200; Purity 180220: Grote Chrysanten 1216; Catsworth 5070: September 60 —65; Mosquito 5258; Horwood 6065. TER AAR, 24 september Groentevei ling: Snybonen 4866, idem B 3042, idem stek 8791; stokprlnsessenbonen 1.051.21; stamprinsessenbonen 761.02; idem B 44; spekbonen 7678; witte pron kers 3852. idem B 3036. idem stek 18 —29; tomaten A 3556. idem B 4565. Idem C 3644, idem CC 20—25, idem bonken 3337; groene kool 1923, idem afw. 10; rode kool 1822; savoye kool 20; kroten 8: andijvie 3442; spinazie 2223; waspeen 2438. Idem B 1222; spruiten 40; knolrapen 9; uien 1617; aardappelen 78; postelein 2041; winterpeen 7. alles per kg. Sla 1020. idem B 510; bloem kool A 3048. idem B 1834. Idem C 10 18; komkommers A 45. Idem B 1619, idem C 11. alles per stuk. Bospeen 19 30; radijs 9 per bos; Meloenen 65 per stuk. Bloemen: patchrysanten 1315 per pot. GEVRAAGD Gevr. een 2de hulp voor de ochtenduren, van 9 tot 12 uur. Mevr8chlatmann, Krimkade 19, Voorschoten. Stud. Jongeman zoekt werk voor de zaterdag. Brieven bur. van dit blad no. 6297 k. Gevraagd nette werkster, 1 ochtend per week. Mevr. de Knegt, Oranjelaan 14, Oegst geest. Gevraagd In klein gezin, flink aardig meisje, 1618 lr. uit burgermilieu, voor de huis houding. Dagel. van 92 uur. Goed loon en middagmaal. Br. bur. v. <L blad no. 6313 k. f| Gezocht 2 kamers met keu en of gebr. daarvan. Brieven bur. van dit blad no, 6319 k. Gevraagd allerhande timmer en metselwerk, overal te ont bieden. Adres: Llsserdltk 303, posrt Abbenea. telef. 3834 Llsse Boeken op alle gebied te koop gevraagd. Boekhandel Beljen en Van Rooy, Nieuw- steeg 27. Leiden. Tel. 22115. Na 6 uur 30304. Gevraagd werkster voor 3 dagen per week. Mevr. Rinkel. Deylerweg 19. Wassenaar. Tel. 2393. Zelfstandige werkster ge vraagd voor een meisjesstu dentenhuls aan de Bolsotkade 2. Voor maandag-, woe nadag en vrijdagmorgen van 912 u. Condltle6 plm. f 1.per uur. Werkster gevraagd voor 1 of 2 dagen per week. Mevr. Jon ker. Juliana v. Stolberglaan 36. Voorschoten. Jongen gevraagd door H. P. v. Klaveren, Kanaalstraat 21, Rynsburg. Gevraagd een net persoon voor het bedienen van een melkwljk. W. de Groot. Terwee- weg 53, Oegstgeest. Nette jongeman zoekt net kosthuis. Brieven bur. van dit blad onder no. 5356 k. S Gevraagd flinke zclfstan- ge hulp in de huishouding, voor d. en nacht, in gezin met drie kleine kinderen. Dagelijks meerdere hulp aanwezig. Aan meldingen des avonds na 7 u. Rapenburg 104. tel. 20507. Gevraagd per 1 nov. In dok tersgezin. een flinke zelfstan dige hulp voor de dag of voor dag en nacht. Mevr. van Nes, Hoofdstraat 155. Sassenhelm. Voor direct gevr. een lste or 2de kappersbediende. Hoog loon met verval. D. W. Note- boom, Vliet N.Z. 23, Rynsburg. Dame, h. b. b. h„ zoekt zlt- en slaapkamer. Liefst met kookgelegenheid. Brieven bur. van dit blad no. 5402 k. Gevr. Jong meisje en flinke werkster, voor 1 k 2 ocht. per week. Aanm. liefst "s morgens. Mevr. Spendel, Maarsmans- steeg 8. Gevraagd een goede tropen- radio, merk type en prys. Br. bur. v. d. blad no. 5405 k Juffrouw vraagt thuiswerk voor de avonduren. Onverschlll. wat. Brieven bur. van dit blad onder no. 5418 k. Gevr. leerling winkelmeisje. Banketbakkerij Ph. v. d. Zan den, B reestra at 149, Lelden. Spoed. Slaapkamertje ge zocht door Jongeman. Arbei dersmilieu. Brieven bur. van dit blad no. 5413 k. Voor verkoop aan huls, by en op voetbalvelden etc. van het Interessante boekwerkje „Nederlands Voetbal ABC', vragen wy verko oper sters ABC voor Handel en Industrie N.V., Fonteinlaan 3. Haarlem. a Pottery Zaalberg vraagt een azuurder of een man met vaste hand die dit leren wil. Hoge Ryndyk 49, post Leider dorp. Aanmelden 2729 sep tember. Gevr. nette werkster voor 1 hele of 2 halve dagen. Mevr. Wits en burg, Hoge Ryndyk 99 B. Kapster gevraagd, ook die enigzins met het vak bekend is. Aanmelding 's avonds na 6 uur. K. Staats, Hoogl. Kerk- gracht 10. Gevraagd een lieve hond, plm. i Jaar oud. behoeft geen ras te zijn. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5429 k. Wie kan my helpen aan f 500.met rente, maandel. aflossing. Brieven bur. van dit blad onder no. 5428 k. AANGEBODEN Te koop wegens vertrek naar buitenland auto. V.W. de Luxe '51. Ziet er prima Uit. Spotprys. Te zien: Juliana v. Stolberghof 61. llaard, radio, schrijfm., kas register, mooi ladekastje met beslag, fraai bewerkte Mechel- se kastjes, dressoirs, zware Queen Anne ultschuiftafel. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op tel. 23261. Aangeb. gedeelt. gestoff. kamer met pension, voor 2 personen. Mag ook echtpaar J| Biedt zich aan dame, 40 aar, als hulp ln de hulshou ding. by alleenstaande heer of moederloos gezin. Braven bur. van dit blad no. 5394 k. Woensdagmarkt. Koopt nu trainingsbroeken voor Uw kin deren vanaf 1.89. Pracht werk- overhemden 5.98 enz. Hoek Stadhuisplein. Japle. Woensdagmarkt. Lange Jae ger- en interlock onderbroe ken en borstrokken. Alle ma ten 2.98. Gemoltonneerde da- mesdlreotolres tot 64 2.60. Kin derondergoed 69. Damesonder- Jurken tot 52 3.89. Hoek stad huisplein. Japie. HuLshoudster. B. z. a. al leenstaande Juffr., 60 Jaar, by heer alleen of klein gezin. Br. bur. v. d. blad no. 5401 k Te huur In Voorschoten voor 2 beschaafde personen, b. b. h. h„ gemeub. zit- en sl.kamer met warme maaltyd. Honsbeek, Van Kempenstr. 8. Voorschoten. Aangeboden grote zit- en Blaapkamer met balkon, zon- zyde voor heer, per 1 dec. Omg. Acad. Ziekenhuis. Telef., douche. Brieven bur. van dit blad onder no. 5404 k. Aangeb. een splinternieuw 10-delig man. rot. zitje voor de prijs van Roepiah 5000. Tevens 2-delig splinternieuwe kapokmatrassen voor de prijs van Roepiah 250. Tel. 30093, Oegstgeest of brieven bur. v. d. blad onder no. 5220 k. Engels ledikant nieuw f20, 1-pers. kapokbed f 17.50, huls orgel. net gedragen panta lons vanaf f5.koptelefoons, gr.foonplaten vanaf 30 cent. Magd. Moonsstraat 2, bij He renstraat. Te koop aangeb. zwart col bertjasje met vest. Zo goed als nieuw. Maat 48 k 50. Van Nierop. Vreewykstraat 12 A. Geluldlnstallatle 30 Watt versterker, gekost f750, nu elk aannemelijk bod. Wasmachi nemotoren 220 en 120 Volt. Haarden, kachels, ronde tafel, dressoirs, divan, opklapbedden. matrassen. J. Bouman, Utr. Veer 1. Tel. 22882 P| Bromflels, gaaf., bur. enz. racht bromfiets f 195. gas fornuizen. gasstellen, gashaar den. haarden, ollestookhaard, boekenkasten, bureaus tafels, fauteuils, stoelen, linnenkas ten, ledikanten. gespllkerd kleed, radio's enz. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooi gracht. Te koop aangeboden, wegens aanschaffing auto. in goede staat verkerend motorrijwiel, merk N.S.U., 350 cc. Bouwjaar 1953. Slechts 13000 km. gelo pen. T. e. a. b. Te bezichtigen 's avonds na 7 uur. Vondel - laan 2. Te koop ln g. st. zijnde haard. Hoofdstraat 79 k. Lei derdorp. Bromfletsenverhuur. De nieuwste Berin 1 M21 1958 per uur, dag of langer. J. de Jong, Varkenvisserstr. 66, Katwijk a. Zee, telefoon 2795. Te koop aangeb. Jawa. 250 cc. ,ln prima staat. Dr. de Bruynestraat 11, Leiderdorp. Geschenk van biyvende waarde is zo'n fotoserie van Uw kindje. Drie verschillende briefkaartfoto's kosten maar f 3.75. Natuurlijk bij de spe ciaalzaak voor kinderfotogra fie. Studio Koopman, Hootgrt. 96. telefoon 31701. Autorijschool „Beatrix" geeft les met nieuwste Ford Tau- nus. Lesuur f 6.Theoreti sche lessen met film. Beatrlxstraat 4, telef. 30319. Verkeersongevallen gebeuren door onvoldoende verkeersken- nis. Oudrybewijs-examlnator Kwak bespreekt iedere woens dag 8 uur n.m. m. b. van licht beelden en verkeerstafel de voorschriften, f 1.50 p. p. Zoe- terwoudse Singel 104. telefoon 22803. Luxe autoverhuur. WH ver huren o.a. Mercedes-180-D., Slmca. V.W. en Morris. Garage Bierman. Voorhout, telefoon 02532 - 7433. tMr. Schoorsteenveger J. M. outen. Schelpenkade 23. tele foon 21751. Sinds 1874. Metsel bedrijf .onderhoud haarden en centr. verwarming. Autoverhuur. Morris, Volks wagen met radio. Ford Taunus '56 met radio. „Atlantic". Tel. 110977 - 321069. Den Haag. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige f;arantle. Eventueel gemakke- Uke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700 11.34.91. b. g. g 11.53.96. Spoed. Te koop aangeboden scooter. Vespa. 125 cc. 12.000 km. gereden, f760.00. Te bevr. Aloëlaan 39. Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit, billijke prijzen. Plasmeyer, St. Buy- singstraat 33. Tel. 32173. Standard Vanguard 1951 ,ln prima staat. J. Hövig, Rljns- burgerweg 96. Rynsburg. Tel. K1718 - 2090. Enorme sortering schilder stukken voor boven uw dres soir vanaf f 14.50. compleet met lijst. Lystenmakerlj „De Concurrent", Haarlemmerstr. 72. Tevens het aangewezen adres voor het omiysten van platen, foto's enz. Beter en stukken goedkoper, ook ln bedden, kapok- en schuimrubber bedden. Pull- mann, Epeda, Auping enz. De grootste sortering bij „De Klei ne Winst", Haarlemmerstr. 51. Wy zenden U 1 week gratis op zicht: kostuums, regenjas sen -mantels, kindermantel tjes enz. 7.50 maandeiyks. (Kleur en maat vermelden). Br. bur. v. d. blad no. 9041 k. B| Nieuwe babybox met ver oogde vlonder en telraam f 17/75. Plastiek boxmatrasje f 7.95. Kinderstoel f 17.25. Hooglandse Kerkgracht 40 A. Leiden, telefoon 22287. Frldor naalmaeh. nu reeds vanaf f295, elektrisch, in kof fer. Gratis les aan huls en 100% service. Fa. P. J. van Steyn en Zn., Nieuwe Rijn 46 B Tel. 24809. Opel Olympia 1949, prl|s biliyk. '49 Morris bestel 5Ö0 kg. '51 Morris bestel 250 kg. '49 Ford bestel 500 kg. J. Hövig. RUnsburgerweg 96, Rijnsburg. Tel. K 1718 - 2090. Sleutels by maken! Lips, Yale auto-contact, motor, voordeur sleutels. klaar terwyi U wacht. Sloten veranderen in één dag. Aannemers en timmerlieden genieten korting! A. J. Hart- wljk, Nwe Beestenmarkt 79. Lelden. Tel. 26627. Wit zijdevloel voor verpak king tegen besohadlging. r 1.70 per kg.. Inhoud plm. 190 vel 42 x 67 cm. Per vel 2 ct. 12 vel 20 ct. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Ryn elf. Te koop aquarium, geheel| compleet (bevolkt), 75 x 45 x 45 en een van 50 x 30 x 30 leeg Tegen e. a. b. v. Hogendorp- straat 3, Lelden. 3 witte poesjes verkrygbaar. Tevens te koop 8 kippen, een Jongenspakje v. plm. 15 Jaar en een winterjas 15 Jr. Bos. de Wetstraat 25. Te koop aangeboden wegens overcompleet blank eiken wieg met rotan, bekleed met Brab. bont en losse hemel. Zo goed als nieuw. Te bevragen na 6 uur. A. de Beer, Tomaten- straat 92. Per 1 nov. te huur. 2 gr. amers met vrye badk./keuken Geh./ged. gemeub. Voor Jong echtp. uit Acad. mil. Brieven bur. van dit blad no. 5312 k. Te huur aangeb. ruime gem. zit-slaapk.. voor 2 pers. of ouder echtpaar, le etage met voll. pension. Centrum stad. Br. bur. v. d. blad no. 5322 k. Aangeboden een pracht ka chel m. pyp en Dlaat. Koningsstraat 6 a, Lelden. II Te koop licht grijze kinder wagen, z. e. a. n. met bedje en kussentje. Blliyke prhs. Toussalntkade 35, Lelden. Te huur aangeb. in centr. grote gem. zitkamer en 2 sl.- kamertjes. v. wast. en stook- gel„ voor 2 dames. Lange Dlef- steeg 6 B. Leiden. RTe koop motor D.K.W. RT., cc., In prima staat en nieuwe banden of ruilen voor bromfiets. Te zien 's avonds na 7 uur. behalve woensdag. Pr. Bernhardlaan 20, Voor schoten. Aangeboden zw. cmallle kachel, in prima staat, met plaat en slee voor bill. prys. Formosastraat 13, Leiden. Kool Kosthuis aangeb. m. 2-pers. slaapk.. voor 2 broers of vrien den, Brieven bur. van dit blad onder no. 5336k Te koop nangeh. klnderledl- kantje, tafelstoel, hoekbox en radio. J. H. v. Tongeren. Mid- delstegradht 121 (2 x bellen). Aangeb. wegens overcompleet een Auping, 2-pers. bedspiraal Lage Morsweg 58 beneden. Te koop een half Engelse kinderwagen met bedje en vacht (nieuw). Tegen elk aan- nemeiyk bod. G. Bavelaar, Uiterstegracht 99, stad. Te koop een tandem met hulpmotor, in prima staat en nieuwe banden merk Flink. Te bevragen: G. P. Laterveer, Poelgeeststraat 1 A, Lelden. S| Prima Jawa 1950, goed on- erhouden, met nog 2 mnd. wegenbelasting. Ook motor overall en handschoenen. Rusche, Herengracht 5. Na 7.30 uur. DIVERSEN Bridge Dame gezocht, om ln hulseiyke kring een of meer avonden, liefst ook za terdagavond per week gezel- JJjf. te bridgen. Middelb. leef- tyd. Brieven bur. van dit blad onder no. 5335 k. Aangeb. een zonnig boven huis, kamer en suite. 2 slaapk.. zolder vliering, portaal, keu ken, huur f 7.05. Gevr. andere woning huur tot f 12 k f 13. Verhuiskosten worden vergoed. Br, bur. v. d. blad no. 5341 k Zaterdagavond verloren: herenhorloge, gaande Station. Beestenmarkt, Oude Vest, Mare Donkersteeg. Tegen beloning terug bezorgen- J. D. Drost. Donkersteeg 9 a. Regenjas verloren. 23 sept. 's avonds tussen 10.45 en 11.30. komende van Llsse vla War mond naar Lelden. Kleur grijs. Tegen beloning terug te be zorgen: Bloemistenlaan 5. Lei den. En«els; Conversatie en Emigratie. Privé- en clubles- sen. Opleiding voor „Cambrid ge University Certificates" Bij werken van H.B.S.- en Gvmn'.- leerlingen. P. R. Wle'sslng, leraar Engels M.O. Beëdigd vertaler. Roodborststraat 46, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4