Verdiende winst van op H.P.S.V.: 0-2 Roodenburg NOC en Hobers geeft hoogspringsters Zwier nog kans Bart Ouwerkerk na zes minuten reeds uitgeschakeld Er gaat een wielerploeg van vijf man naar Melbourne Nederlands B-team zegevierde in strijd om Zilveren Yaas ALTIOR LEED VERRASSENDE NEDERLAAG BIJ VTL MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 Tegenslag voor de blauwzwarten Van een onzer verslaggevers) Roodenburg ging in deze nieuwe competitie van start met een 0—2 zege op H.P.S.V. in Den Haag! Het heeft de blauwzwarten echter héél ivat energie en zweetdruppeltjes gekost voor het zover was. Eerst vijf minuten voor tijd viel de beslissende goal. Tot aan dit ogenblik was er nog geen zekerheid, want alhoewel Van Polanen c.s. beduidend beter speelden dan de politiemannen, behoorde gezien de enkele mooie kansen van HPSV de gelijkmaker niet tot de onmogelijkheden! Zover kwam het echter niet en „doornat" konden Van Polanen en de zijnen als verdiende overwin naars het zonovergoten veld verlaten en zich laven onder een koude douche GOEDE START De Leidse Houtbewoners hadden een goede start en reeds na zes minuten spelen konden onze stadgenoten zich juichend achter de middencirkel terug trekken. Niet allemaal, want midvoor Bart Ouwerkerk die de grondlegger van deze vroegtijdige treffer van Van Rooyen was geweest, bleef liggen. De Leidse topscorer was in onzachte aanraking geweest met de Haagse doelman Meijer en wel zó ernstig dat „oplappen" nie' meer mogelijk was. Bij terugkomst in Leiden moest hij zich onder behandeling in het Acade misch Ziekenhuis stellen. Nul-één dus! Maar tevens de weten schap dat Ouwerkerk het veld moest ruimen. Dick Bonnet, die reeds een wed strijd in de benen had kwam het elftal completeren. Weliswaar bleven onze stadgenoten tot aan de rust de on betwiste heersers van het veld. maar doelpunten maken, daar had de nu ge kortwiekte aanval géén kaas van gege ten. De „veteranen" van HPSV speelden alles op de buitenspelval en daar tip pelde de onbenullige aanval van Roo denburg domweg elke keer weer in uitvallen en het was maar goed dat doelman Fasseur in uitstekende condi tie stak. Zo voorkwam hij op fraaie wijze tot tweemaal toe de gelijkmaker, die onder deze omstandigheden wel eens fatale gevolgen voor de enigszins met „geknakt" moreel rondlopende blauwzwarten had kunnen hebben! Roodenburg ging de bakens toen ver zetten: Guldemond nam de midvoor- plaats in en Van Rooyen verhuisde naar de halflinie, terwijl Van der Blom op zijn oude rechtsbackplaats ging spelen. Er kwam wat méér vaart èn verstand in de aanval en het was uiteindelijk Gulde mond, die na enkele mislukte pogingen, succes had. Met een beheerst schot, laag in de hoek, passeerde hij doelman Meijer kansloos: 0—2. Ja, toen was de zege definitief een feit en had Rooden burg een lastige klip als eerste hinder nis goed genomen! HETZELFDE LIEDJE Na de thee lag al spoedig de tweede treffer achter de Haagse doelman, maar op advies van de HPSV-grensrechter keurde arbiter Pikaar dit door Van Groeningen gescoorde doelpunt af. Voor de rest ging het lange tijd op de zelfde voet als vóór de rust: d.w.z. alle Leidse aanvallen werden terecht door de heer Pikaar wegens off-side afgebroken! Echter méér dan in de eerste drie kwartier, kwam HPSV tot gevaarlijke Het Nederlands Olympisch Comité heeft besloten de beide hoogspringsters Nel Zwier en Dini Hobers een laatste kans te geven om zich een plaats te veroveren In de Nederlandse ploeg voor Melbourne. Beiden zullen deelnemen aan de internationale wedstrijden te Dresden op 29 en 30 september a.s. Het NOC heeft als eis gesteld, dat tenminste *n sprong van 1,64 m. zal moeten worden gemaakt, willen deze beide atletes nog voor uitzending in aanmer king komen. BART OUWERKERK in het gips SJC liet tegen DSO 20 voorsprong glippen Dank zij prachtig iwerk van SJC's doelman Linsel en een tweetal doelpun ten van A. v. d. Berg tn Piet Vink kon SJC met een betrekkelijk gerust hart thee gaan drinken en aan de twee de helft beginnen van de thuiswed strijd tegen het Zoetermeerse DSO. Dubbel jammer was het dan ook juist om deze reden, dat een misgreep van Lincel in de tweede helft, waaruit het eerste DSO doelpunt ontstond, de in leiding vormde voor nog drie doelpun ten, waardoor tenslotte de gasten met een 2—4 zege huiswaarts keerden. Gelet op het spelbeeld in de tweede nclft kan feitelijk deze 24 nederlaag niet eens geflatteerd genoemd worden voor bezoekers. Overigens kan niet bepaald van een beste start van de Noordwij kers gesproken worden. Uitslagen Amateurs le klasse A UW—'Zeeburgia 42 OW—Gouda 1—1 HRCUnitas 24 VeloxQuick 31 RFC'VOS 2—1 2e klasse A HBS—VUC 1.3 MussenSpartaan "2012 HW—Wassenaar 1—0 VDL«RKAW 2—3 Blauw ZwartVIOS 22 3e klasse A Archipel-Alphen W esterkwartier'Postduiven AmmerstolCeleritas VVP—Westlandia RVOCromivliet 3e klasse B HPSV—Roodenburg AlphiaWSB WilhelmusV oorburg LisseRipperda GDALaakkwartier 2—2 4—2 2—0 2—0 3—4 0—2 3—5 2—3 5—2 1—3 4e klasse A MeerburgDOSR 52 THBForeholte soh. n. opg. IN HET GIPS Nader vernemen wij dat de bles sure van Bart Ouwerkerk ernstiger is dan zich aanvankelijk liet aan zien. In het Acad. Ziekenhuis werd namelijk geconstateerd, dat hij niet een zware bloeduitstorting rond het scheenbeen, doch - he laas! - een gescheurd scheenbeen had opgelopen! Voorlopig zit de Leidse topscorer in het gips en de Leidse Houtbe woners zullen zijn schutterscapa- citeiten dus vele weken moeten ontberen Alphen sleept punt weg bij Archipel Gelet op de fraaie prestatie van het Haagse Archipel in de KNVB-beker- competitie en de roep, die er aan het elftal vooraf ging, mag het 22 spel van Alphen, behaald op het terrein van Archipel, zeker als een goede en hoopvolle prestatie worden beschouwd. Na een aanvankelijk terreinverkennen kwamen de Hagenaars er steeds beter in en moesten Leeuwenhoek c.s. alle zei len bijzetten om erger te voorkomen. De enkel uitvallen van Alphen strandden meestal op buitenspel. Na een kwartier werd doelman Brit- semmer door een schot van midvoor Meij volkomen verrast: 10. Kort daarop moest linksachter Van Engelen op de doellijn redding brengen, toen Britsemmer ergens in het backgebied rondzwierf. De buitenspelvèl werd de thuisclub tenslotte noodlottig, want toen Fr. Mees een opening zag, glipte hij er doorheen met de bal aan zijn schoen om vervolgens de uitlopende doelman het nakijken te geven: 11. Nog voor de pauze namen de Hagenaars opnieuw de leiding, toen bij een vrije schop op het doel, het befaamde muurtje van niet al te beste samenstelling bleek, waardoor De Wilde een treffer kon plaatsen: 2—1. De tweede helft werd geopend met een overweldigend offensief van de thuisclub, waartegen Alphen zich met moeite staande kon houden. Toen doel punten uitbleven kon Alphen weer en kele tegenaanvallen ondernemen, uiteen waarvan Fr. Mees tot grote vreugde van de Alphen-aanhang de bal over de Haagse doelman in het net wist te plaat sen: 22. Het laatste kwartier was weer voor Alphen, zonder dat dit echter in doelpunten uitgedrukt kon worden. Internationale motorzesdaagse Gedanst hebben de jongens van het Nederlandse B-team, toen ztf er zeker van waren, dat zij de zilveren vaas hadden gewonnen In de motorzesdaagse te Garmisch Partenkirchen. „We hebben hem", we hebben hem weer gewonnen'* vol vreugde sprongen de rijders, de officials van de K.N.M.V. en de supporters op, toen zjj de eindstand opmaakten. Het zag er overigens niet naar uit, dat onze landgenoten een kans zouden maken, want de route over 130 km. op de laatste dag was zeer zwaar. In dit circuit waren alle hindernissen opgenomen, die de rijders in de dagen ervoor reeds hadden bestreden. En de spanning steeg, naarmate de strijd zich toespitste. Alle vyf de ploegen kwamen namelijk na deze zware wedstrijd strafpuntloos aan de finish en de „speed-test" moest dus de beslissing brengen. Onze Olympische ploeg groeit Het verzoek van de KNAU om Henk Visser naar Melbourne uit te zenden werd ingewilligd, terwijl de benoeming van Grootewal als leider van de ploeg werd aanvaard. Het verzoek van de Nederlandse Boksbond om Teters, die op eigen gele genheid naar Australië is gegaan, als nog in te schrijven voor het Olympisch bokstoernooi werd door het NOC afge wezen. Uitvoerig is van gedachten gewisseld over de voorstellen, door de KNWU in gediend om een wielerploeg naar Mel bourne uit te zenden. Het bestuur van het NOC besloot een Nederlandse wielerploeg in te schrijven voor de ploegachtervolging op de baan en het kampioenschap op DOSR had feest nog in de benen Het had er wel heel veel "'an weg, dat het elftal van DOSR, dat op bezoek kwam bij Meerburg, de Oranjefeesten van de afgelopen week nog in de benen had. Vooral in de eerste helft leek het er dikwijls op, dat er slechts één elftal voetbal speelde en dat was Meerburg, welks voorhoede met de regelmaat van de klok de DOSRdoelman tot een gang naar het net dwong. Viermaal moest hij dit voor een doelman altijd onprettige werkje doen en daar de Groenendijkse goalie in de eerste helft geen enkele keer had behoeven te zwichten, ging men thee drinken met een 40 stand voor de thuisclub. Na de thee ging het by DOSR wel iets beter en wist men de achterstand wat te verkleinen Toen Meerburg een vijfde doelpunt aan de serie kon toevoegen,, betekende dit echter de genadeslag voor de Veners, die met de 53 uitslag ge noegen namen. de weg. De ploeg zal bestaan uit de renners Jan Buis (Badhoevedorp), Jan Rol (Alkmaar), Coen Niesten (Beverwijk), Joop Capteyn (Amster dam) en Piet Steenvoorden (Heem stede). Eerst in Melbourne zal wor den beslist, wie van deze vijf renners reserve zal zijn voor de ploegachter volging en wie voor de wegwedstrijd. Deze vijf renners hebben verklaard, dat zij amateurs zijn en van plan zijn het te blijven. Max Koot zal als chef d'equipe fungeren, terwijl Louis Diddier als verzorger-mecanicien mee gaat. Het NOC besloot voorts om Peter Swijhuisen in te schrijven voor het nummer 100 meter rugslag heren. Hij heeft met zijn tijd van 1 min 6,4 sec. voldaan aan de limiet, door het NOC voor zijn uitzending gesteld. De eis voor de 100 meter vrije slag is gehandhaafd op 57.5 sec. Dit geldt zowel voor Herman Willemse als voor Wim de Vreng. die zich op het ogen blik reeds in Australië bevindt. Voor waarde is tevens, dat de door de Vreng in te dienen tijd wordt gehomologeerd door de Australische zwembond. Verder zal Gerrit Zevenboom, een Nederlander, die naar Australië is ge- emigreerd, een tijd van 18 min 57 sec of minder op de 1500 meter moeten maken, wil hij door het NOC op dit nummer worden ingeschreven. Ook zijn tijd zal door de Australische Zwem bond moeten zijn gecontroleerd. Een beslissing over de eventuele uit zending van Rita Kroon en de aanwij zing van een vierde zwemster voor de estafette is nog aangehouden. Het Nederlands Olympisch Comi té behoudt zich het recht voor om als een ernstige achteruitgang van de vorm en/of de condite van een deelnemer wordt waargenomen de in schrijving van de betrokkene te her roepen. Dit geldt voor alle leden van de Nederlandse ploeg. Deze test werd gehouden op een ver hard circuit van 7 km. De 250-cc Zun- dapps van Theo Witberg en Frits Selling moesten 11 ronden rijden met een ge middelde van 82 km per uur, Jan van der Hoek met zijn Maico 175 cc. 10 ron den met een gemiddelde van 74, en Ben Jansema met zijn 125 cc, „Jawa CZ" 9 ronden met een gemiddelde van 66 km. per uur. Het leek er in .het begin op, dat de Duitse N.S.U.'s, de beste kansen zouden hebben met hun vijf versnellingen. Maar de Nederlandse jon gens vochten hardnekkig en halverwege de race hadden zij een kleine voorsprong genomen. Enige ronden later was de hoop, die in de Nederlandse harten leef de, weer verdwenen en de strijd was even open als tevoren. De grote stimulans was wel het feit, dat de Duitsers, die de Nederlanders enige maanden geleden tijdens trainingsritten hadden gadege slagen. toen meewarig met het hoofd hadden geschud. Nu zouden zij echter laten zien, wat wilskracht en uithou dingsvermogen en een goede mentale instelling vermogen. Ben Jansema kwam 11 seconden boven zijn voorgeschreven gemiddelde en nam wel het leeuwen deel voor zijn rekening, Jan van der Hoek 10, Frits Selling 7 en Theo Wit berg 4 seconden. En toen de eindstand werd opgemaakt, bleek, dat Nederland B met 2073,8 punten aan de kop stond. Duitsland A werd tweede met 2042,2 punten. Een verschil dus van 31 se conden. De Tsjechen kwamen op de derde plaats met 1889,8 punt. Vierde was Polen A met 1284.4 pnt. ©n vijfde werd Engeland B met 1087.7 punten. De zil veren vaas, in 1<923 op voorstel van de K.N.M.V. ingesteld, kwam dus voor de Voetbal in A fdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) Wjj weten heus niet welke verrassing in de Afdeling Leiden wy de grootste zullen noemen. De nederlaag van Rouwkoop bij Weteringse Boys (41), de ne derlaag van Oranje Groen op eigen veld tegen St. Bernardus (12), of de door vele Langeraarders niet verwachte 32 nederlaag van Altior bjj VTL. Het wijst er op, dat wjj ook nu weer een spannend verloop van de competitie mogen rekenen. 1 Het meest normaal is we licht de 12 uitslag, waarmee LDWS op eigen veld ten onder ging tegen SVLV dat evenals St. Bernardus en VTL de volle winst uit de beide wedstrijden ge haald heeft. LDWSSVLV Jan v. d. Werf wist na vijf minuten spelen van een missen in de Leidse achterhoede te profiteren, terwijl kort na de hervatting Th. Lam- boo met 'n boogschot de bal in 't LDWS- net liet verdwijnen: 0—2. Een kwartier voor het einde liep LDWS in tot 12, maar hoewel men in de Voorschotense achterhoede nogal eens in actie moest komen, daarbij bleef het toch. Te WerveTeylingen WarmundaASC SJO-OSO 4e klasse E Stolwijk—Waddinxveen BoskoopMoordrecht OudewaterWoerden HaastrechtBodegraven VEP—ÜNIO 1—5 0—1 2—4 2—2 3—1 31 3—2 3—2 Oranje GroenSt. Bernardus Het begin was voor de thuisclub, die de be zoekers op eigen helft terugdrong. Deze meerderheid leverde een goed doelpunt op van D. Franken. Kort voor de rust wist Bosch gelijk te maken. In de twin tigste minuut van de tweede helft kwam het winnende doelpunt, gescoord door Bosch, die echter naar veler mening eerst hands gemaakt zou hebben: 12. Tegen dit doelpunt heeft Oranje Groen protest aangetekend. VTLAltior Met een prachtige om haal wist Mark na tien minuten spelen te scoren en dit na een half uur te her halen: 20. Altior's rechtsbinnen ver kleinde de achterstand, maar door J. de Boer werd het verschil nog voor de rust opnieuw twee doelpunten groot: 3—1. Eerst kort voor het einde kon links binnen Sassen de stand op 32 brengen, waarna VTL zich in de verdediging ging terugtrekken. Weteringse BoysRouwkoop Via het scheenbeen van spil Ju werd het in de vijfde minuut 10 en een kwartier later 20, ondanks het feit, dat de Voor. schotenaren veel sterker waren. In de tweede helft viel Rouwkoop fel aan. echter zonder resultaat. Aan de andere kant ging het scoren gemakkelijker en werd de stand opgevoerd tot 40. Ger rits redde kort voor het einde de eer: 4—1. De stand' is nu: St. Bernardus 24 SVLV 2—4 VTL 2—4 Weter. Boys 33 Altior 22 Visser, de reserve-doelman van Amsterdam - Van Raalte is ge blesseerd t-j tikt bij een aanval van NAC het leer over de tat. De Kubber kijkt daarbij wat bezorgd toe. VNA LDWS O. Groen Rouwkoop Rypwetering 1— 2—1 1- 1—0 2- vijfde maal in het bezit van Nederland. De laatste keer, dat onze landgenoten de Vaas wonnen was in 1954 in Wales. De Trophy werd, zoals verwacht, door Tsjecho-Slowakije gewonnen met nul strafpunten, gevolgd door Italië met één strafpunt en Engeland op de derde plaats met 300 strafpunten. Van de in de zesdaagse gestarte 343 rijders, hebben er 110 de strijd opgege ven, zodat er 203 rijders de internatio nale motorzesdaagse hebben uitgereden. De Nederlanders kunnen zeer tevreden zijn over de behaalde resultaten. Onze landgenoten startten met 20 rijders, van wie er 10 een gouden medaille behaal den. Dit zijn: Martien de Haan (Strij- en), Priem Rozenberg fMaastricht)Ben Jansema (Hengelo). Jan van der Hoek, Frits Selling. Simon Schram en Jan Markus uit Amsterdaam, Theo Witberg uit Monster, Ton Bakker (Wassenaar) en Bob Bakker uit Zandvoort. Ook het Nederlandse Maico-merken- team met de rijders Van der Hoek, Markus en Bakker eindigde strafpunt loos met goud. Nederstigt verricht hattrick bij Alphia Door niet minder dan drie doelpun ten op zijn naam te brengen, heeft de 2 WSB-midvoor Nederstigt bij Alphia niet alleen zijn produktiviteit bewezen, maar tevens in belangrijke mate bijgedragen tot de Noordwijker- houtse overwinning. Alphia opende met een serie goede aanvallen, die beantwoord werden met snelle tegenstoten van de bezoekers. Ge lukkig bleek hierbij doelman Kramer in goede vorm, waardoor een kopbal van de VVSB-rechtsbinnen onschadelijk gemaakt kon worden. Door De Bruin kwam Alphia aan de leiding, toen deze met de bal aan zijn schoen van de links buitenplaats naar binnen kwam en geen fout maakte: 1—0. Aan de andere kant deed de WSB-linksbuiten daarna het zelfde: 11. Toen Dweelaard bij een der aanvallen van de gasten hands maakte, wist Van Lieshout uit de pe nalty zijn elftal de leiding te geven. De voorsprong werd vergroot toen hij een snelle uitval Nederstigt Dweelaard te glad af was. Kort voor de pauze was Nederstigt de Alphia-aahterhoede op nieuw te vlug af en werd het 14. Na de thee speelde Bouthoorn bij Alphia mee en bleek Uithol wegens een blessure te zijn vervangen. Er zat nu meer vaart in de ploeg ,ook al door dat De Bruin op de midvoorplaats was gaan spelen. Reeds na zeven minuten wist S. Bouthoorn met een fraai schot de stand op 2—4 te brengen, welke tref fer 5 minuten later gevolgd werd door één van de Bruin: 3^4. Niet zonder geluk bleef WSB hierna meester van het terrein voor het eigen doel. Helaas moest de Alphia-doelman Kramer met een hoofdwonde uitvallen en kwam Blauw het elftal completeren. Toen acht minuten voor het einde Nederstigt zich opnieuw de meerdere over Dweelaard toonde, wist hij de stand op 35 te brengen, waarbij het bleef. Kleine, maar verdiende zege van ASC In een spannende strijd moest War munda beide punten aan ASC laten. De overwinning van de bezoekers was verdiend en zou beslist groter geweest zijn, wanneer de achterhoede van Warmunda niet zo uitstekend on dreef was geweest. Vooral linksback Van Winssen en keener Ter Beek speelden een prima partij. Voor rust was ASC het meest in de aanval. Maar de gevaarlijkste man van de roodzwarten, v. Dorp, werd goed door linksback v. Winssen in bedwang gehou den. Toch werd hij de maker van het enige doelpunt. Na 25 minuten spelen was hij even van plaats verwisseld en het was meteen raak: 01. Hij kwam daarbij te vallen en moest t9en van ver der spelen afzien. De thuisclub moest het hoofdzakelijk hebben van snelle uit vallen. Maar ook de ASC achterhoede weerde "zich goed, zodat keeper Spoor 't toch gemakkelijker had dan zijn col lega aan de overkant. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. Het laat ste kwartier kwam de thuisclub nog even fel opzetten, doch de gasten hiel den stand. Kort voor tijd moest keeper Ter Beek nog vervangen worden. L.F.C. nam „eigen" staan tribune in gebruik De nieuwe staantribune van L.F.C. op het terrein aan de Boshuizerkade is gistermiddag door de wethouder v. Onderwijs de heer J. C. van Schalk, in gebruik gesteld. Een grote aan winst voor de kanaries, die dit te danken hebben aan de ijver en het doorzettingsvermogen van leden en supporters. Met de hulp van een ge meentelijke subsidie hebben zij deze tribune in zelfwerkzaamheid doen verrijzen. Er was gistermiddag dus wel enige reden om trots op te zijn. Nadat de tribune eerst rustig bekeken was. sprak wethouder van Schaik zijn vreugde uit over de totstandkoming van deze tribune, „een voorbeeld van grote saamhorigheid in uw vereniging". Ge meenteraad en Sportraad weten dat nog niet alles op de sportvelden ideaal is, maar indien overal zo'n sportieve geest naar voren zou komen, zouden er veel obstakels uit de weg kunnen worden geruimd. De voorzitter van L.F.C. ,de heer F. van Waveren, dankte de wet houder voor zijn vriendelijke woorden, waarna hij zich met bijzondere dank richtte tot de mannen, die dit grootse werk hebben volbracht. De heer Mook werd zeer speciaal in het zonnetje ge zet. Niet eens lid werd hij aangetrok ken door het enthousiasme van de werkende mensen en werd tenslotte zelfs de leider van het groepje. Hij mocht uit erkentelijkheid een kist si garen in ontvangst nemen. Mevr. Mook kreeg voor de eenzame uurtjes thuis doorgebracht een boeket bloemen. De voorzitter wees er voorts nog op, dat door de innige samenwerking de ge meente f. 3000,was bespaard geble ven. Namens de Leidse Sportstichting sprak de heer Coers over een „rijke" vereniging hilariteit misschien niet in geld, maar wel in naastenlief de. opofferinggezindheid en samenwer king. Ook mr. de Jong, voorzitter van de Leidse Voetbalbond, kwam zijn ge lukwensen aanbieden. Hij had er geen idee van gehad op welke wijze hier zoiets groots tot stand was gekomen. Hij stelde deze samenwerking als een voorbeeld aan alle andere verenigingen. Hierna bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen, waarbij de voorzitter van L.F.C. bekend maakte, dat de contact commissie alle medewerkers aan deze tribune een blijvende herinnering zou schenken. Ir Hopster gaf „zonvrij" De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, ir. H. F. Hopster, die in het dagelijks leven de functie van directeur aan de Bossche Rijks H.B.S. bekleedt, heeft zijn leerlingen vrijdagmorgen „zon- vrij" gegeven. Hij deed dit, omdat X de vraag bij hem opkwam: waarom X geven wjj de kinderen wel ijsvrij en I geen vry wanneer de zon schijnt, f toch ook iets wat in Nederland de X laatste tijd slechts zelden voorkomt. X Alphense B. MMO Leidse Boys SJZ VNL VVOA 2—4 2—3 2—2 ZLC 1—2 Stompw. Boys 11 KRV 2—0 UDO 2—0 Unitas 10 TWEEDE KLASSE In de tweede klasse A de afdeling van de standaard-elftallen heeft Al- phense Boys de leiding behouden, zon der dat het zelf speelde. MMO verspeelde door een 11 spel by Stompwijkse Boys een kostbaar punt, terwijl Leidse Boys aansluiting verkreeg, door met 40 van het Katwijkse KRV te winnen. UDO blijkt wel een heel ziwak zusje in deze afdeling, getuige de 28 zege die ZLC by haar wist te behalen. VNL heeft grote plannen en kwam met de volleb uit terug uit Zoetermeer, waar met 15 gewonnen werd van SJZ. VVOA zegevierde over het bezoekende Unitas, al mag de 32 wat bescheiden genoemd worden. Hier is de standi 1—2 2—2 ZATERDAG AFDELING Reeds nu ziet het er naar uit, dat het in de eerste klasse van de zaterdag-coan- petitie der Afdeling Leiden opnieuw zal gaan tussen Oegstgeest en het Ter Aar- se TAVV. Oegstgeest won by het niet al sterke Kagia met 0—2, waartegenover de ruime 71 zege staat, die TAW op het bezoekende Alphen behaalde. Wou- brugge, dat met een benauwde 45 overwinning van Sleutels terug kwam, volgt als derde op de ranglijst, terwijl Alphia tenslotte met 1—3 op eigen veld van Hazerswoudse Boys verloor. Stand: Oegstgeest 24 TAW 2—4 Woubrugge 24 Hazersw. Boys 2—2 Sleutels Alphen Alphia Kagia 2—0 2—0 2—0 Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. le klasse B: SHS 2-hDHC 2 2—1; ONA 2—Haarlem 2 2—13; SW 2—VSV 2 2—0; Stormvogels 2—UVS 2 3—ROH 2—Hermes DVS 2 3—2; EDO 2—ADO 2 2—3. AMATEURS Res. 3e klasse A: RKAW 2—UVS 3 15; Alphen 2—-Lugdunum 2 21; ASC 2—Lisse 2 2—1; Wilhelmus 2—VIOS 2 53; Wassenaar 2Archipel 2 13: VOS 2—LFC 2 5—0. Res. 3e klasse C: LFC 3Laakkwar tier 3 5—1UVS 4—VOS 3 5—1Quick 3 —Gouda 3 02; Roodenburg 2Wasse naar 3 42; Lugdunum 3HBS 3 12. ZATERDAGVOETBAL Res. 3e klasse A: ARC 2—Ter Leede 2 1—4: Noordwyk 2—SVOW 2 6—5; SHS 2 —ROL 2 3—2. Res. 3e klasse B: OSVD 2Zwalu wen 2 01; Monster 2—HBSS 2 0—6; TSB 2Ornas 2 64; Die Haghe 2 's-Grav. SV 2 8—1; Zwart Wit 2—Quick Boys 3 32. Res. 3e klasse C: Quick Boys 4—Gr. Lindt 2 1—4; Koz. Boys 2-^NSW 2 1—1; WGZ 2—Excelsior P 2 42; DOTO 2— Capelle 2 2-hI; SSS 2—TOGR 2 5-4.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7