HUMK5IERS Twee internationale jnridisch- historische congressen in Leiden H. J. van Leeuwen, bijna 60 jaar organist Oosterkerk, 85 jaar In studiecentrum Gravensteen HARTOGS c CO Nu is er voor elk interieur 'n passende kooi VLIELAND VOOR TELEVISIE EN RADIO VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1956 Ontving vandaag ere-medailleverbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud Vandaag viert de heer H. J. van Leeuwen, zün vüf en tachtigste verjaardag. De heer Van Leeuwen is vooral in de hervormde gemeente een zeer bekende persoon, aangezien hU reeds bijna zestig jaar zondag aan zondag het orgel in de Oosterkerk bespeelt. In verband met zijn verjaardag was het reeds vanmorgen druk in zijn woning aan de Oude Rijn 180. Vanmorgen om half tien kwamen ver schillende leden van de kerkvoogdij van de hervormde gemeente de heer Van Leeuwen geluk wensen. Ook burgemees ter Van Kinschot, wethouder Van der Kwaak en ds. D. J. Vossers kwamen de jarige omstreeks die tijd bezoeken. De burgemeester voerde als eerste het woord. Hoewel U nog niet ten volle zestig jaar organist bent van de Oosterkerk, mogen wij er op uw 85Ste verjaardag toch wel even bij stilstaan; bovendien is het slechts een 'kwestie van enkele maanden. Het komt niet vaak voor dat iemand zestig jaar lang organist is en dat op de wijze, waarop u het geweest ben't. Uhebt het gedaan met liefde en toewijding en hebt het gezien als een roeping van God. Nu u uw 85ste verjaardag viert en in het zestigste jaar van uw organisten loopbaan bent, heeft het H.M. de Koningin behaagd u te begiftigen met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, al dus deelde burgemeester Van Kinschot tot aller verrassing mede. Daarna speldde de burgemeester de heer Van Leeuwen de Koninklijke onderschei ding op de borst. EIGEN SFEER De heer J. Stigter voerde als president- kerkvoogd het woord. He't is op een dag als van'daag goed eens even terug te kijken op de afgelegde levensweg, en dan ziet U telkens weer de Oosterkerk staan. U en de Oosterkerk behoren bij elkaar. Men levert vaak kritiek op de organist, maar ik heb het gevoel dat er op u wei nig kritiek is, aldus spr. Muzikale men sen mogen misschien bezwaren hebben tegen uw spel, maar zij die niet muzikaal zijn waarderen uw spel Juist, omdat U een geheel eigen sfeer weet te scheppen. CENTRALE FIGUUR Ds D. J. Vossers sprak namens de centrale kerkeraad en de gehele gemeente. Hoe wel u 's zondags niet zichtbaar bent, bent OEGSTGEESi Raadsstukken Hogere uitkering uit gemeen tefonds nodig In de raadsvergadering van a.s. woensdag komt o.m. een voorstel aa:i de orde een verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds aan te vragen. O.m. zal worden gewezen op het woongemeente-aspect, op de ligging ten opzichte van net wegverkeer, op de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie en cp de voorzieningen, die het onderwijs in de gemeente als de onze vergt. Uit de begroting kan blijken, dat geen exorbitante verlanglijstjes van ka pitaalsinvesteringen aan de raad ter vaststelling worden aangeboden en dat ten aanzien van rente en aflossingen van een reële stand van zaken wordt uitgegaan. Ook mag worden gememo reerd, dat in een tijd van verlaging van rijksbelastingen tot invoering van reini- ginsrechten en van een rioolbelasting is besloten. B. en W. vertrouwen erop, dat zij, die over de aanvrage te beslissen hebben niet slechts het acute begro tingstekort tot uitgangspunt zullen ne men, doch aan onze gemente door ver hoging van het uitkeringsbedrag een behoorlijke financiële armslag zullen ge ven. UNIFORME VUILNISEMMERS. Naar te verwachten is, zal begin de cember de nieuwe roltrommelvuilnisauto in dienst gesteld kunnen worden, zodat dan ook de uniforme vuilnisemmers aan de bevolking worden uitgereikt. Daar het wenselijk geacht wordt het gebruik van deze emmers verplicht te stellen, worden enkele nieuwe voorschriften ge geven. Opgemerkt zij, dat in een ge deelte van de gemeente de bestaande vuilnisauto nog dienst zal blijven doen, zodat daar nog geen vuilnisemmers uit gereikt worden. Het ligt in de bedoeling een tweede roltrommelauto aan de schaffen, welke hopelijk in het najaar van 1667 in bedrijf kan worden geno men. Als de raad bij de begrotingsbehande ling daarmee akkoord gaat. zullen bin nenkort de wandelkaarten voor Oud- Poelgeest kosteloos ter beschikking werden gesteld. De kaarten worden ge handhaafd, omdat met het oog op de belangen van de Stichting „Oud-Poel geest", enige controle wenselijk blijft. Burgemeester Van Kinschot wenst de heer Van Leeuwen (links) geluk met zijn verjaardag en de Koninklijke onderscheiding, die hij hem zojuist op de borst heeft gespeld. (Foto L.D.jVan Vliet) u toch een centrale figuur in de kerk dienst. In 'de gemeente spreekt men met grote waardering over uw werk, zo ver zekerde <Js. Vossers, vooral het rijpere geslacht. „Ik heb de indruk", aldus spr., „dat u vaak meer aan de kerkgangers meegeeft, dan de predikant". Tot slot sprak ds. J. Groot namens het ministerie van predikanten en de wijk- kerkeraad van Pniël. Hij bood enkele geschenken aan. De heer Van Leeuwen dankte iedere spreker met enkele een voudige woorden. POLS GEBROKEN BIJ GYMNASTIEKOEFENINGEN Een dertienjarige jongen, wonende aan de Wittesingel, kwam gistermiddag bij gymnastiekoefeningen in het gym nastieklokaal van een school aan de Pot gieterlaan zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn rechter pols brak. De EHD bracht de jongen voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. VOORSCHOTEN Opbrengst collecte De collecte ten bate van het fonds .Draagt Elkanders Lasten" heeft in Voorschoten jJ. za terdag f. 351,49 opgebracht. WARMOND Mr. A. F. L. M. TEPE IN OEGSTGEEST TEN GRAVE GEDRAGEN. Hedenochtend is in de Parochiekerk van de H. Matthias te Warmond de uit vaartdienst gehouden voor wijlen mr. A. F. L. M. Tepe, oud-wethouder van On derwijs der gemeente Leiden. De overledene was o.m. oud-directeur van het Centraal Bureau voor Katholiek Sociale Actie. De gezongen H. Requiemmis werd op gedragen door pater W. E. M. Tepe 'O.P.i uit Wageningen, neef van de overledene als celebrant en met assisten tie van prof. a. v. d. Boog van het Phi- losophicum alhier en kapelaan a. de Loos, eveneens uit Warmond. Om half twaalf geschiedde de begrafenis op de Twee olie-Koningen confereren in de Perzische Golf Koning Feisal van Irak en Koning Saoed van Saoedi-Arabië zijn giste ren te Damman, de Arabische haven aan de Perzische Golf besprekingen „ter versteviging van de familiebe trekkingen" begonnen. Men verwacht, dat na de conferentie van de twee Ko ningen, die in het weekeinde eindigen zal, politieke besprekingen gevoerd zullen worden voor uitbreiding van de samenwerking tussen Irak en Saoedi- Arabië. Samen produceren deze landen meer dan de helft van de olie in het Mid den-Oosten. Men verwacht van de bijeenkomst in Damman het begin van een nieuw tijdperk in de betrekkingen tussen de beide koninklijke huizen. Ër bestaat een geschil tussen de beide families sedert Koning Ibn Saoed in 1926 het Hasje- mietische huis uit de Hedjas (Arabië) verdreef en dit gebied bij Saoedi-Ara bië inlijfde. De Hasjemieten in Irak en Jordanië hebben altijd het denkbeeld van een door het Hasj emie tische huis geregeerd Groot-S.vrië levend gehouden, ondanks oppositie van Koning Ibn Saoed, de vader van Koning Saoed. Volgens een officiële Iraakse bekend making is Koning Feisal, toen hij woensdag een vaartocht in de Perzische Golf maakte, door Koning Saoed uitge nodigd voor het onderhoud te Damman. Hij aanvaardde de uitnodiging onmid dellijk. De beide Koningen begroetten elkaar donderdag „enthousiast", aldus een officiële bekendmaking. Socoale Actie. Drie prijzen voor Joop Geesink OP FILMFESTIVAL IN CANNES Op het derde internationale filmfesti val, deze week te Cannes in het Palais des Festivals gehouden, zijn drie prij zen toegekend aan de Nederlandse film producent Joop Geesink. In de categorie poppenfilm werd de Dollywood produk- tie „Philips lamp light band" bekroond met de eerste prijs. In de categorie live-action (reclame speelfilm) kreeg de film „1.2 klaar" de tweede prijs. In de categorie seriefilms kreeg hij eveneens de tweede prijs voor drie Dut- chy poppenfilms: „Dutchy op glad ijs" (dit jaar reeds bekroond in Milaan), „Dutchy en het dorpsconcert" en „Dut chy op de kermis". Op dit filmfestival werden dit jaar 492 film vertoond. Joop Geesink was de enige die drie prijzen verwierf. R.K. begraafplaats te Oegstgeest. De be- aarding werd verricht door pater W. E. M. Tepe. Onder de zeer velen, die deze plech tigheid bijwoonden merkten wij o.m. op de heren S. Menken, wethouder namens het College van B. en W. van Leiden, A. van Bers, secretaris van de woning bouwvereniging „De Goede Woning5', waarvan de overledene oprichter en voorzitter was. Nadat bloemen waren gestrooid sprak de heer C. v. Valderen uit Leiden namens de familie een woord van dank voor het medeleven. Een twee tal kransen dekte de kist. Het zangkoor onder leiding van de heer J. v. Schaik uit Wassenaar zong de Gregoriaanse ge zangen. —Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk een zangdienst worden gehouden, waaraan zal medewerken het jeugd dienstkerkkoor van Hillegom onder lei ding van de heer S. P. Visser. Voor ganger ln deze dienst is dr. J. Zandee. WASSENAAR GEVAARLIJKE KRUISING IN RIJKSWEG BIJ DE MAALDRIFT De drukke Rijksweg Den Haag-Wasse- naar-Haagsche Schouw (-Amsterdam) wordt in de omgeving van het benzine station nabij de Maaldrift gelijkvloers gekruist door een zijweg. De Rijksweg bestaat hier uit twee van elkaar gescheiden rijbanen en is niet voorzien van verlichting. Op dit wegvak wordt met zeer hoge snelheid gereden, terwijl bij avond in verband met te genliggers met gedimde koplichten moet worden gereden. Naar de mening van de A.N.W.B. valt dit kruispunt bij avond in zeer onvol doende mate op. De gebruikers van de rijksweg rijden op een autosnelweg en wanen zich gevrijwaard van onvoorziene situaties zoals dit bij avond onzichtbare kruispunt. Het gevolg hiervan is, dat reeds enkele ongevallen op dit kruis punt zjjn gebeurd. Een duidelijke aan duiding, dat een kruising wordt gena derd ontbreekt, terwijl bovendien de verlichting van het benzinestation de waarneembaarheid van het kruispunt ongunstig beïnvloedt. De A.N.W.B. heeft dé Rijkswaterstaat verzocht om bij dit kruispunt verlichting aan te brengen, I opdat het snelverkeer bij avond op deze gevaarlijke situatie wordt geattendeerd. Toekomstplan De Rij kspsyfilologische Dienst gaat uit Leiden verdwijnen Mettertijd een concentratie der afdelingen in een complex te Den Haag Naar wij vernemen ligt liet in het voornemen, mettertijd de thans aan de Rijnsburgerweg te Leiden gevestigde Rijkspsychologische Dienst te laten verhuizen naar Den Haag, waar op dit moment reeds een afdeling is gevestigd. De plannen hiertoe kunnen echter nog niet op korte termijn worden verwezenlijkt. f. 588.100— wordt uitgetrokken voor de Rijkspsychologische Dienst tegenover f. 427.800.— vorig jaar. Deze hogere kos ten van de dienst vloeien voornamelijk voort uit de voorbereiding van de con centratie in Den Haag, waartoe mede besloten werd op grond van het bestaan de ruimtegebrek bij de thans in Leiden gevestigde dienst, waardoor ambtenaren gedwongen zijn thuis te werken, terwijl voortdurend door huur in de benodigde testruimte moet worden voorzien. Contact met het psychologisch insti tuut van de Leidse Universiteit zal uiter aard ook na de verplaatsing naar Den Haag blijven bestaan. Hét staat nog niet vast, wat de uit eindelijke bestemming van het pand aan de Rijnsburgerweg zal worden, maar verwacht kan worden dat dit Rijks eigendom een Universitaire bestemming trijst. Omstreeks 1950 begon de Rijkspsycho logische Dienst te Leiden, thans geves tigd in het pand Rijnsburgerweg 96, als een laboratorium voor psychologisch on derzoek, waarbij de individuele psycho logie op de voorgrond stond. Bij de Centrale Personeelsdienst te Den Haag, aan welke dienst ook een psycholoog was verbonden, heeft zich een afdeling voor sociale psychologie ontwikkeld, die zich dus voornamelijk met groepsproblemen en groepsstructuur bezig hield, terwijl Leiden voornamelijk werkte op het gebied van de psycho diagnostiek. dus het individuele onder zoek. Het lag voor de hand, dat tegelegener- tyd tot een samenvoeging van deze nauw ver wan te diensten zou worden overgegaan. Plannen in drie richting be ginnen thans vastere vorm te krijgen Dit blijkt ook uit de Rijksbegroting voor Binnenlandse Zaken, waarin Eind september Aan het einde van deze maand zullen te Leiden in het „Gravesteen" - sinds 1955 studiecentrum der Leidse juridische faculteit - twee belangrijke interna tionale rechtshistorische congressen worden gehouden. Zij betreffen de rechts- codificatie in de oudheid en de rechtspositie van de vrouw. bibliotheek van wijlen prof. mr. E. M. Meijers 'zeldzame uitgaven van roma nisten en canonisten uit de Middeleeu wen). Bovendien staat een bezoek aan het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten op het programma, waar de col lectie spijkerschrift-tabletten van prof. dr. de Liagre Böhl bezichtigd zal wor den. Het congres zal gepresideerd wor den door prof. mr. Van Oven. Codeficatie Het eerste congres, dat 24 september aanvangt, is georganiseerd door prof. mr. J. C. van Oven. minister van Justi tie in het demissionaire Kabinet, door prof. mr. H. Roetink, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam en door prof. mr. R. Feenstra. hoogleraar aan de Leidse Universiteit- Het congres zal zich in het bijzonder bezighouden met het probleem van de codificatie in de verschillende rechten der oudheid. Diverse prominente geleerden uit lan den zowel vóór als achter het „ijzeren gordijn" zullen tijdens dit congres het woord voeren. De congressisten, die onder meer door het Leidse en Amsterdamse gemeente bestuur zullen worden ontvangen, zul len in het „Gravensteen" een expositie in ogenschouw nemen van boeken uit de De vrouw en het recht Het tweede congres, dat 28 september begint, is georganiseerd door prof. mr. R. Feenstra, als bestuurslid van de „So- ciété Jean Bodin pour l'Histoir Compa rative des Institutions". Het thema van dit congres, dat gepresideerd wordt door de voorzitter van genoemde vereniging, graaf Jacques Pirenne. is „de rechtspo sitie van de vrouw". Dit onderwerp zal Indonesische journalisten verhoord Vier vooraanstaande redacteuren van in Djakarta verschonende bladen zijn aan de vooravond van hun vertrek naar Ziirich door de militaire politie verhoord. Het waren Mochtar Loebis, hoofd redacteur van de „Indonesia Raya", Rosihan Anwar, van de „Pedoman", Naihabo, van het communistische blad „Harian Rakjat" en Soepardi van het zondagse blad „Beiita Minggoe". (Volgens de „Indonesia Raya" was Loe bis verhoord in verband met zijn hoofd artikelen waarin kritiek werd geoefend op premier Ali Sastroamïdjojo en het recente militaire decreet inzake kritiek op de regering. De vragen en antwoor den van het negen uur durende verhoor van Loebis stonden in het blad afgedrukt. Tijdens het verhoor werd Loebis o.m. de vraag gesteld of hij het militaire decreet wel had begrepen. Loebis nodig de de legerdhefstaf. generaal-majoor Na- soetion 'daarop uit de zaak voor de recht bank te brengen als „proefgeval" voor het militaire decreet. De hoofdredacteur van „Pedoman", Rosihan Aniwar, is verhoord over de be richtgeving over de „13 augustus-affaire" toen de minister van Buitenlandse Za ken, A'bdoelgani, bijna door het leger was gearresteerd in verband me't een corrup tie-schandaal. Jaarbeurs boekte goede resultaten Binnenlands bezoek steeg 25 „Het algemeen beeld van de 67ste Jaarbeurs mag gezond en goed genoemd worden. Er is geen sprake van een bui tengewone beurs, maar toch zijn er goe de zaken gedaan. Van een hamsteren in verband met de spanningen rondom het Suez-kanaal is geen sprake geweest." Dit deelde mr. H. A. R. Schuit, di recteur van de Kon. Ned. Jaarbeurs, vanmorgen mee. De kooplust heeft zich vooral tijdens de eerste dagen van de beurs geopen baard. Vraag is er vooral geweest naar kwaliteitsgoederen, hetgeen mr. Schuit toeschrijft aan de toegenomen welvaart. De loonsverhogingen zijn hier volgens hem niet vreemd aan. Het buitenlandse bezoek is tijdens deze beurs ook bijzon der groot geweest. Vertegenwoordigers van 65 landen bezochten de beurs. Tij dens de najaarbeurs 1955 waren dit er 60. Het bezoek uit het binnenland steeg met 25% ten opzichte van de vorige najaarsbeurs. Goederentrein ontspoord in Noord-Sumatra Drie doden De machinist en twee passagiers wer den gedood, toen nabij Teloek Meng- koedoe, in Noord-Sumatra, een goede rentrein ontspoorde en omkantelde, als gevolg van het opbreken van de spoorbaan door opstandelingen. De locomotief en alle 39 goederenwagons kantelden om en blokkeren thans de spoorwegverbinding tussen Tebing Tinggi en Medan. De trein behoort aan de Deli Spoorweg Maatschappij. Prins Bernhatd naar Amerika Prins Bernhard zal eind oktober voor een week naar de V. S. gaan. Hij zal op 30 oktober in New York tijdens een bij eenkomst van de Nederlandse Kamer van Koophandel spreken over de verant woordelijkheden der westelijke landen tegenover de onderontwikkelde gebie den. Voorts zal hij op uitnodiging van de Amerikaanse marine een oefentocht van een nieuw vliegkampschip meema ken. De Prins zal zich ook naar New Orleans begeven. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Wurfbain—Doorenbos. zn. Wijk bij Duurstede; Hupkes—De Kan ter, zn. Den Haag. Getrouwd: W. Metting van Rijn en mr. A. J. H. Baud, Liempde; W. J. van Kessel en L. Brutel de la Rivière, Hil versum: R v. d. Meulen en A. D. Ru dolph, Iranir. Th. A. Wortman en T. Berck, Den Haag. Overleden: J. Huidekoper, m. 87 jr, Velp; J. R. Lunsche—Holtrop, vr. 53 jr, Franeker; P. J. L. M. Voestermans, m., Den Haag. door een dertigtal rechtshistorici be handeld worden waarbij ieder voor een bepaald land of een bepaald tijdperk een beeld van de ontwikkeling zal geven. Aan het einde van elke congresdag zal een algemene bespreking worden gehou den over de rechtspositie van de vrouw in een bepaalde groep landen of in een bepaalde hoofdperiode uit de geschiede nis. De conclusies over het besproken onderwerp zullen, evenals de gehouden referaten, gepubliceerd worden in het tiende deel van de „Récueils de la So- ciété Jean Bodin". BEURSOVERZICHT Olie blijft zwak Amsterdam, 21 september Gisteravond in het telefonisch ver keer te Amsterdam zijn aandelen Ko ninklijke ingezakt tot 811 nadat Wall- street, in antwoord op het bericht van de splitsing, een zwakke houding voor Royal Dutch had laten zien. 811 is het dieptepunt geweest, daarna is een herstel ingetreden tot 821 en vanmid dag werd gedaan tot 822' hetgeen een verlies van 8 punten betekent t.o.v. gistermiddag en van 12 punten t.o.v. eergisteren toen men nog in af wachting verkeerde van de berichten. De markt is nu weer volkomen tot rust gekomen. In de Oliehoek was van middag vrijwel niets te doen en geeft men er de voorkeur aan de verdere ont wikkeling af te wachten. In ieder geval was de vraag uitermate gering en aan gezien ook het aanbod niet groot was, bleef het koersverlies tot 8 punten be perkt. De overige afdelingen lieten nauwe lijks enige fluctuaties zien. Internatio nale fondsen handhaafden zich op het vorige peil. Voor Indonesische waarden blijft een ongeanimeerde stemming heersen, thans ook voor Rubberfondsen waardoor Amsterdam Rubber 2 punten Inzakte. Van een iets betere stemming gaf de Scheepvaartafdeling blijk waar over een beursbericht' van een com missiehuis gisteren in optimistische zin heeft geschreven. Aandelen Koninklijke Boot waren favoriet en liepen 4 punten óp. Staatsfondsen vrijwel onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam 21 september: Londen 10.6134 10.62V4; New York 3 827k 3.83%: Montreal 3.92V4 3.92Pa rijs 1.0810 1.0820: Brussel 7.62V4 7.62%: Frankfurt 90.73 90.78V4l Zürich 87.0414 87.09%: Zürich (vr. francs) 89.34% 89.39V2Stockholm 73.67 73.72; Kopenhagen 54.89% 54.94%; Oslo 53.15 53.20; Milaan 60.93% 60.98%. Beurs van Amsterdam Donderdag 20 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 94% 94% Grootboek obl89 L Ned. '51 3% 94 B 94 B Ned. '53 (3%) 93% 93 A Ned. '48 3% 88% 88% Ned. '54 3% 88% 88A Ned. '55 3% 88% 88y4 Ned. '55 II 3% 89% 89tf Ned. '47 3% 3 9191% Dollarlng '47 3 94A Ned. '56 3% 94% 94% Investeringscert. 3 93 A 93A Ned. 62-64 3 93% 93% Indië '37 A 3 92 92A Grootboek '46 3 88% 88% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 51 51% Nat. Handelsbank 115% 116 Ned. Handelmij189 183% A.K.U 240% 241% Philips 275% 276% Unilever 389 388 Vs Wilton Feyenoord 324 329 Biliton 2de r233 Kon. Olie f.50.— 417 412 Kon. Olie 830% 822% Amst. Rubber 78% 76% Holl. Amer. lijn 201% 200% Kon. Ned. Stoomb. 176% 179% Ned. Scheepv. Unie 174 174% H.VA100% 100% Java Cult60 56y4 Deli MU109% 108% Senembah76 A NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 93% B 94y4 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam '37 I III 3% 94% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 99 B 97 Premieleningen A'dam '51 2% -107 106 Eindhoven '54 2% 97% 97% Enschede '54 2% 93% Den Haag'5112% 103% 101% idem n 2% 103% 101 y4 R'dam '52 I 2% 106 105% idem n 2% 104 104 Utrecht '53 2% t05 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 240 239 Rotterd. Bank208 307 TwentscheBank 217 317% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 210% 211 Kon. Ned. Grofsm. 118 Rott. Droogd. Mij. 605 609 Tieleman en Dros 13 12% Handelsondernemingen BorsumU. cv A f 1000 87 85% Intematio100 100% Diversen Albert Heyn286 L 285 Ned. M. Walv.Vrt. 74 75 Spoorwegen Dell Spoorw. Mij. 19% 19% Amerik. fondsen Anaconda 80f? 82 Shell Oil Cy97 97% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 20/0 Holl. Constructie 410 Ing bur v. Bouwnijv. Int Kunststoff Ind. 58 59 Kon. Ned. Edelmet. 66 68 Pref w.a. idem 69% 69 Textiel Gebr. v. Wyk 79% 77% Leidsche Wolspinn. 368 368% Ned. Electrolasm. f.T.tf Sikkens Lakfabr. '53 470GB 476GB Ver. Touwfabrieken 178 Wernink's Betonm. 95 95% vraagt voor haar ateliers: L Loon noar bekwoamheid. Werktijden in onderling overleg. Aanmelden van 8-5 uurl HOGE RIJNDIJK 88, LEIDEN. J Wij importeerden heel mooie KOOIEN, waarbij enkele zeer aparte modellen. De kooien zijn in chroom, nikkel, messing of goudkleur. Hebt U zin in een kooi met standaard Ook daarin vindt U een ruime keuze. Wij hopen dat U tijd kunt vinden onze collectie te komen bekijken. Nieuwe Rijn 50 - bij 't Gangetje De beste service bij Nieuwe Rijn 3032 Telefoon 24244* Leiden (na 6 uur 32221—24025)

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5