BOLS Laatste Berichten Loop der bevolking te Leiden Raad van Warmond handelde de zaken in één uur tijds af Blaarkopfokkerij in Rijnstreek WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 Abdoelgani ter verantwoording De drie grootste regeringspartijen, Masjoemi, Nahda-toel Oelama en de PNI zijn het er vandaag over eens geworden, dat aan de minister van Buitenlandse Zaken. Roeslan Abdoelgani, zal worden gevraagd een verklaring af te leggen over het gemeenschappelijke Inaone- sisch-Russische communiqué, dat hij de vorige week in Moskou ondertekende. Tsjechische hulde voor Rembrandt van Rijn Namens 120 Tsjechische kunsthisto rici en leden van de Academie voor Beeldende Kunsten te Praag die in een drietal bussen uit Amsterdam wa ren gekomen is hedenochtend een krans bevestigd onder de gedenksteen op Rembrandts geboorteplaats in de Weddesteeg. De Tsjechen vertoeven een week in ons land en zullen vanzelfspre kend een bezoek brengen aan de expo sitie van Rembrandts werken, die thans in Rotterdam gehouden wordt. A. A. van Sandick president N. H. M. In een op 18 dezer gehouden verga dering van commissarissen en directie der Ned. Handel-Maatschappij N.V., is besloten aan een eerlang te houden al gemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het lid der directie de heer A. A. van Sandick met ingang van 1 januari 1957, op welke datum de heer C. J. baron Collot d'Escury zijn functie zal neerleggen, tot president der Maat schappij te benoemen. VOORSCHOTEN Vrijwillige brandweer op de film In opdracht van het ministerie van Landbouw wordt een film vervaardigd over brandbestrijding, brandveiligheid en voorlichting, speciaal bestemd voor de boerenbevolking. De Voorschotense vrijwillige brandweer is uitgenodigd ook een rol in deze film te vervullen. Vanmorgen werden in het dorp op namen gemaakt van de oude wijze van brandmelding, waarbij de brandweer lieden op fietsen en lopende aan kwa men snellen naar de wagen. Vanmiddag werden opnamen gemaakt bij de Was- senaarse boerderij „Bellestijn", daar enige tijd geleden een soortgelijke boer derij. tot de grond toe afbrandde. Men heeft deze brandbestrijding gerecon strueerd, waarbij Voorschotens vrijwil lige brandweer een belangijke rol speel de. Geen spreekuur Burgemeester C. J. v. d. Hoeven is verhinderd a.s. vrijdag zijn gewone spreekuur te houden. Floraliatentoonstelling Het is reeds jaren de gewoonte om in het voorjaar aan de schoolkinderen te gen vergoeding plantjes uit te reiken, die zij zelf kunnen opkweken. Ook dit jaar is gebeurd en het ligt in de be doeling een tentoonstelling van deze plantjes te houden op vrijdag 21 en za terdag 22 september a.s. in het Gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaar denlaan. Jaarlijks werken de plaatselijke kwe kers en bloemenwinkeliers altijd mee aan deze tentoonstelling door inzending van bijzonder mooie bloemstukken en prachtige vazen met bloemen, maar dit ja ai* zal bovendien een inzending sier- vogels aanwezig zijn, terwijl ook een verzameling biologische insluitingen in plastic de tentoonstelling extra luister bij zullen zetten. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om kwart over acht door de loco-burge meester. wethouder G. Schrama. ge opend. Zij blijft daarna open tot half elf. Zaterdag is de tentoonstelling te be zichtigen van 10 tot 12 en van half drie tot 10 uur. DS. HIJBEEK SPREEKT IN HERV. KERK Zondag a.s. in de kerkdienst van de Ned. Herv. Gemeente om 10 uur, zal voorgaan ds. W. J. H. Hubeek, voorgan ger van de Ver. van Vrijzinnig Her vormden te Leiden. Deze eerste dienst, geleid door een vrijzinnig predikant, is mogelijk gewor den door een besluit van de centrale kerkeraad om enkele malen per jaar een predikant van de zgn. minderheden, in dit geval de Geref. Bondsrichting en de Vrijzinnige richting, uit te nodigen een dienst te leiden. De eerste richting heeft bovendien een Hervormde Mannenvereniging op Geref. Grondslag „Onderzoekt de Schriften", waarvan de heer E. van Asselt de voor zitter is. Van vrijzinnige richting denkt men gedurende dit winterseizoen enkele ma len een samenkomst te hebben, o.l.v. ds. Hubeek. terwijl de belangstellenden van deze richting, evenals vorige jaren het bijbelkringwerk van de Herv. Gemeente volgen. WARMOND HUISVROUWEN ZIEN BEDRIJFSFILMS In hotel „De Zon" hield de Ned. Huis- voruwen Voorlichtingsdienst in samen werking met enkele Warmondse firma's een interessante en nuttige film- en de monstratie-voorstelling. De avond werd geopend met een gezellig filmpje „De vier nachtegaaltjes", waarna enkele be drijfsfilms werden vertoond. Tenslotte volgde nog een humoristisch filmpje: „Ladderman" met Hans Kaart in de hoofdrol. De gezellige avond werd besloten met een verloting, waaraan prachtige prijzen waren verbonden. De burgemeester van Warmond is verhinderd op donderdag a.s. zyn we kelijkse spreekuur te houden. WASSENAAR MET BROMFIETS GEVALLEN Gisteravond om kwart over zeven wilde een 53-jarige verpleegster uit Den Haag het fietspad langs de Rijksstraat weg ter hoogte van Den Deijl oprijden met haar bromfiets. Zij reed tegen de trottoirband en kwam daardoor te val len. Ze werd ernstig aan het hoofd ge wond en liep een schedelbasisfractuur op. In zeer zorgwekkende toestand is zij naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht. P.V. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN De postduivenvereniging De Gevleu gelde Vrienden nam zondag deel aan een wedvlucht met jonge en oude duiven vanuit Mons, afstand 190 km. In con cours stonden 89 vogels, die gelost wer den om 10 uur en waarvan de eerste duif terug was om 13.24.27 uur. De uitslag was: W. C. van Eek 1; J. H M. Brouwer 2, 9; J. M. Brederode 3, 10; W. v. d. Zwaan 4; mevr. Groeneveld 5, 8; A. G. Visser 6; J. Brederode 7. Kroesjtsjef begroet door president Tito Enige dagen rust Nikita Kroesjtsjef, de eerste secreta ris van de Sovjetrussische communisti sche partij, is vanochtend per vliegtuig te Belgrado aangekomen voor wat een „particulier bezoek" aan Joego-Slavië wordt genoemd. Hij werd op het vlieg veld begroet door president Tito, vicê- president Kardelj en minister van Bui tenlandse Zaken Popovic. De Joegoslavische president, die ge woonlijk in een Britse Rolls Royce rijdt, was nu in een open auto van het Rus sische merk Zis gekomen. In deze auto vertrok het gezelschap naar Belgrado. Verwacht wordt, dat de Sovjetrussi sche partijsecretaris zich na een kort verblijf in de hoofdstad naar de zomer residentie van president Tito op het eiland Brioni zal begeven. In het offi ciële bericht werd gezegd, dat Kroesj tsjef voor enige dagen rust naar Joego- Slavië is gekomen. KNMI gedetacheerd Bouwkundigen hij Doorwerken in wintermaanden De Studiecommissie Weersinvloeden onder voorzitterschap van dr. L. Neher heeft „Voorlopige richtlijnen voor het doorwerken by minder gunstige weers omstandigheden" opgesteld. Zij zijn bedoeld als leidraad voor het bedrijfsleven bij het treffen van doel matige voorzieningen voor het door werken op de bouwplaatsen in het ko mende winterseizoen tot temperaturen van omstreeks minus 5 graden C. De studiecommissie acht het mogelijk dat bij de toepassing van de richtlijnen kan worden doorgewerkt gedurende circa 80 procent van de werkuren tussen half november en half maart. De richtlijnen bevatten o.m. aanwijzingen voor maat regelen, die getroffen moeten worden om de kwaliteit van de bouwconstruc ties te waarborgen. Bij het opstellen van deze voorlopige richtlijnen is de commissie uitgegaan van eenvoudige maatregelen, die slechts weinig kostenverhogend zullen werken. Het weerbericht speelt bij de oplos sing van de problemen die zich bij het doorwerken onder minder gunstige weersomstandigheden voordoen een grote rol. Immers, aan de hand van een ten behoeve van de bouwwereld opgestelde weersverwachting zal op j de bouwplaats vastgesteld kunnen worden, of bepaalde voorbereide maat regelen tot uitvoering moeten komen of niet. Daarom zijn by het Ministe rie van Wederopbouw en Volkshuis vesting onlangs twee bouwkundigen aangesteld, die voor de opstelling van bouwweerberichten bij het KNMI worden gedetacheerd. Waarschijnlijk zal het reeds in de loop van november mogelijk zyn deze berichten te ont vangen door het draaien van een be paald telefoonnummer. Elfde Airborne-herdenking Een 260 Engelsen hebben gisteren de elfde Airborne-herdenking te Ooster beek bijgewoond. Met autobussen wer den zy langs de verschillende landings plaatsen der Airbornes gereden, waar enige parachutisten van 1944 iets ver telden over hun wederwaardigheden in die dagen. De jaarlijkse plechtigheid had plaats bij het Airborne monument tegen Hartenstein. Hier werd het woord gevoerd door de vice-consul van Frankrijk, de heer J A. de Goeyen als voorzitter van het Air borne Comité, luitenant-kolonel I. A. Murray van 't Glider Pilot Regiment en de gewezen sergeant-majoor W. T. Cor- micke van de Poolse Independant Para Brigade Group, die liet uitkomen dat hij bij de dezer dagen gehouden her denking in Driel zeer getroffen was door de kinderen uit dat dorp in het Pools gezongen herdenkingsliederen. Verschillende kransen werden gelegd. Na de Engelse, Poolse en Nederlands volksliederen vertrok het gezelschap naar Renkum, waar in hotel .Rijnzicht' een lunch, aangeboden door Renkums gemeentebestuur, werd gebruikt. 's Avonds vertrokken de Engelse be zoekers met een speciale Airborne Ex presse weer naar Hoek van Holland. Russisch krediet voor 11 projecten De Indonesische minister voor „Staats planning", ir. Djoeanda. heeft bekend gemaakt, dat Indonesië het Russisch krediet van 100 miljoen Amerikaanse dollars zal benutten voor het finan cieren van 11 industriële projecten, wel ke omvatten de bouw van elektrische krachtstations, kolenmijnen, chemische industrieën en cementfabrieken. De „schilderachtigheid" won J\ög geen formateur het van de hygiëne Het gemeentebestuur van Kopenha gen is ijlings tussenbeide gekomen ten gunste van de befaamde visvrouwen van Gammelstrand. die door nieuwe maatregelen van de gezondheidsdienst betreffende de visventerij in haar be staan werden bedreigd. Zeer schilder achtig wat haar verschijning betreft en aldus een grote attractie vormend voor de toeristen, zodat haar soort zelfs in 'n standbeeld op Gammelstrand een der meest pittoreske punten van de Deense hoofdstad werd vereeuwigd, zouden zij namelijk door de nieuwe eisen van hygiëne onvermijdelijk in het gedrang gekomen zijn. Het gemeen tebestuur besloot daarom met het oog op de toeristische belangen, voor deze visvrouwen zekere uitzonderingen tot stand te brengen. Dit besluit werd haastig genomen, nog voordat de be trokkenen zelf gelegenheid tot protest hadden gehad, want, zo zegt men, als de visvrouwen van Gammelstrand de sluizen van haar welsprekendheid open zetten, berg je dan maar Kon. Wilhelmina Fonds Groeiende opbrengsten Met voldoening wordt in het jaar verslag over 1955 van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding geconstateerd, dat „1955 wederom betere resultaten heeft opgeleverd dan voorgaande jaren". De vereniging heeft een aanzienlijk hoger bedrag, namelijk f 1.653.301.67, kun nen afdragen aan de Stichting „Ko ningin Wilhelmina Fonds". De ingezamelde gelden over 1955, verkregen door subsidies, contributies, collecte, acties en „algemeye bijdra gen" bedroegen f 1.948.599.96 (v. j. f 1.534.305.39). Het verslag geeft voorts een gespeci ficeerde opsomming van de wijze, waar op de nodige fondsen werden verkre gen. Het resultaat van de activiteit der afdelingsbesturen demonstreerde zich in een verhoogde collecte-opbrengst van f 635.890.95 in 1954 tot f 662.198.83 in 1955. Het ledental nam toe van 57.018 in 1954 tot 68.710, die f231.138.60 con tribueerden. Het van 45.000 tot 70.000 toegenomen aantal contribuanten droeg f74:699.67 bij. Geheime opdracht zakenkabinet 'Van onze parlementaire redacteur) Nadat de Koningin maandag vier staatsrechtsgeleerden had geraadpleegd, was gistermiddag nog geen nieuwe Ka binetsformateur aangewezen. De situatie is zeer moeilijk. De gedachte wint meer veld, dat een geheime opdracht is gege ven tot het vormen van een zakenkabi net. omdat de partijen op hun stand punten zijn vastgenageld en niet meer van toegeven willen weten, zodat een periode van rust in de onderhandelingen gewenst zou zijn, waarna de partijen weer dichter tot elkaar zouden kunnen komen gedurende de tijd dat het zaken kabinet optreedt. Er wordt óok nog ge sproken over een gezamenlijke formatie opdracht aan dr. Drees en prof. Romme. In ieder geval heeft de Koningin of ficieel nog geen besluit genomen. Daar wordt thans op gewacht Zweden wil weer met Nasser gaan praten De Zweedse minister van Buitenlandse Zaken, Unden, heeft hedenochtend op de eerste vergadering van de achttien „Suez-staten" in Londen gezegd, dat het naar het oordeel van zijn regering raad zaam is weer met Egypte in onderhan deling te treden. Ook de Perzische en de Spaanse ver tegenwoordigers schaarden zich achter het Zweedse standpunt. Egyptische autoriteiten deelden he denochtend mede. dat vandaag 35 sche pen door het kanaal zouden stomen. 24 in zuidelijke richting en elf in noorde lijke. Het hoofd van de loodsdienst van het Egyptische beheersorgaan zei tot een journalist: „Wij willen nu wat meer schepen. Zeg alstublieft tot de wereld, dat men ons meer schepen zendt, Wij kunnen ze aan. Hoe meer schepen wij hebben des te beter het voor ons is. om dat wij meer geld kunnen verdienen". In week van 6 tot en met 12 sept. 1956 GEVESTIGD: H. L. Zuidcma en fam., personeelschef, Utrechtse Veer 6; G. J. Slmmerman en fam., laadmeester, Noorderstr. 2>la; A. G. Audler en fam., arts. Witte Singel 66; A. W. T. Gijfebers en fam., militair, Lorentz- kade 85; M. Hurts en fam., onderwijzer. Zoeterw.weg 132; C. Verhaagen-Steeneveld en fam., Wasstraat 29; A. A. Spanjersberg en fam., elektro-technicus, Koninginne- laan 66; A. J. Bloem-Gijswijt en fam., Steenstraat 18; W. Kardaun en fam., arts, Apothekersdfjk 30; J. Heringa. Rapen burg 45; F. M. Kellenbach, Drie October- straat 15a; M. T. Rabel, werkster. Wal deck Pyrm'ontstr. 12; A. M. X. F. Kuipers, hulp i. d. huish., Rijndllfcstr. 112; G. Menslnk, dienstbode, Koestr. 15a; W. F. Janssen, commls de rang, Kuiperstecg 2; H. Roosjen, onderwijzeres, Witte Rozen straat 4a; W. H. van den Berg, hulp verpleegster, Rljnsburgerweg 10; E. E. W. H. M. Versteeg, Noordelnde 50; M. A. Paulusz, verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. Kleine Deters, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; T. T. Schuursma, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H. M. Horsting, 1.1. ver pleegster. Rijnsb.weg 10; J. R. C. v. Viersen verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. C. Lange- veld, kamermeisje, Haarlemmerstr. 315; F. M. M. Hosman, reel, ontwerper-fotograaf. Breestraat 115; R. A. Winckel, Jacob Cats- laan 28; H. Hielkema, verpleger, v. Olden- barneveltstr. 36; K. Schotanus, onder wijzer. Wasstr. 8; S. J. Ghysels-Van Over- beeke. Kernstr. 25a; F. Zandvoort. lerares NO. Kaiserstr. 53; A. Lelieveld, leraar NO, Tomatenstr. 16a; R. A. Baak. Hugo de Vriesstr. 22; E. J. Gelpke, Boisotkade 3; F. A. Pronk van Hoogeveen, Johan de Witt- straat 54; C. W. Claassen. de Meij van Streefkerkstr. 52; M. O. L. Klein, wetensch. ass. RU, Pieterskerkhof 2a; J. Terpstra, arts. Vondellaan 19; L. E. Gowdy, lerares, Roodenburgerstr. 41; W. Boer, kelner, Breestr. 49; C. P. Nagtegaal, landbouwers knecht. Mlrakelsteeg 21; H. Lens. Cronjé- straat la; A. Westerhoud. betonwerker. Utrechtse Jaagpad 128; E. J. M. Piek. ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; P. F. M. Sormani. bibliothecaresse, Rapenburg 16; H. J. G. de Jong, priester. Herensingel 3: G. W. Lemmers, kapelaan, Herensingel 3; E. M. Young, Cronestelnkade 4; D. F. W. B. van der Luit, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; C. C. Vellinga. kraamverzorg ster. Rijnsb weg 10; R. H. C. Small, 1.1. ver pleegster. Rijnsb weg 10; M. Weenk. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. H. B. Smit. I.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; S. M. L. Stigter. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. Gille, Cobetstr. 12; E. M. Enschedé. Bree straat 73a; H. M. Leopold, Groenhoven- str. 12; C. J. L. Kloos, Rapenburg 121; A. G. Asselman, Boerhaavelaan 42; R. Onder voorzitterschap van de burgemeester, jhr, mr. L. M. E. von Fisenne kwam de gemeenteraad van Warmond gisteravond in openbare raadsvergade ring byeen. Met bericht van verhindering waren afwezig de heren A. Schepers en J. van Vliet. Bij de ingekomen stukken was een brief van Gedeputeerde Staten, houdende de goedgekeurde wijziging der gemeentebegroting, betreffende de ver bouwing en uitbreiding van het gemeentehuis. De heer Willemsen merkt op dat G.S. schrijven dat de extra bijdrage uit het gemeentefonds maar een gering bedrag zal bedragen, terwijl het toch de bedoe ling van de raad is, dat de gehele post voor de verbouwing uit een extra uit kering bestreden zou worden. Verder zegt de heer Willemsen dat het schrij ven in verband hiermede ook spreekt van een bekorting van andere plannen. De voorzitter antwoordt hierop, dat hij dit ziet als een waarschuwing van G.S. niet te hard van stapel te lopen. WOONRUIMTE-COMMISSIE Vervolgens ging men over tot de be noeming van de Advies Commissie, als bedoeld in artikel 8 van de Woonruim- tewet 1947 voor de periode 1 oktober 1956 t/m 30 september 1957. Met meerderheid van stemmen wer den benoemd: mevr. C. WeijersSikking en de heren Jac. v. d. Voet, P. J. van Rijn, J. Breedijk en J. C. C. Nieuwveen. AANKOOP BOERDERIJ Tot slot stond er op de agenda een voorstel tot aankoop van de boerderij Jan Steenlaan 36 alhier met de daarbij behorende aanhorigheden, van de ge meente Leiden. Aangezien hierover in de vorige geheime zitting reeds uitvoe rig over was gesproken, leverde dit punt geen verdere bijzonderheden. Alleen werd aangenomen een voorstel van de financiële commissie de afschrijving van de grond te stellen op 75 jaar en van de opstallen op 5 jaar. Besloten werd aldus de boerderij te kopen voor de som van f. 24.000. EXTRA UITKERING Als extra agendapunt was er nog een voorstel van B. en W. een verzoek tot de minister te richten, om verho ging van de uitkering uit het gemeen tefonds ter dekking van de kosten by de verbouwing van het gemeentehuis. De secretaris lichitte toe dat dit nodig was voor 1 oktober aangezien de uitke ring anders pas in 1958 gebruikt kon worden. Voorts deelde de secretaris nog mede dat er nog enkele meevallertjes waren binnengekomen uit het gemeente fonds, zodat de post onvoorzien nu f.3967 bedraagt, terwijl de roltrommel- vuilnisauto al gedekt is. By de rondvraag vraagt de heer Weijers wanneer de roltrommelauto zal komen. De rondvraag leverde verder geen bij- sluit nog niet is goedgekeurd en dat dit bovendien van de levertijd zal afhangen. Hy verwachtte in ieder geval de in ge- bruikstelling het komende voorjaar of zomer. Der ondvraag leverde verder geen bij zonderheden en reeds een uur na de aanvang kon de voorzitter de vergade ring sluiten. Kokke, Hooigracht 57; J. H. N. E. Janssen. Zoeterw. Singel 101; N. van Raalte, Kalser- straat 38; A. J. Glazemaker, pastoor. Zoe terw. Singel 50; F. A. Berends. Hugo de Vriesstr. 17; E. W. M. de Boer, 1.1, ver pleegster, Rijnsb.weg 10; C. H. van Hoorn. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; S. F. Kloeck, verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. M. Hoogstraten, 1.1. verpleegster, Rljnsb.wg 10; L. M. te Bos, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; J. G. W. Collaris, verpleegster, Rijnsb.weg 10; E. J. van den Berg. 1.1. ver pleegster. Rijnsb.weg 10; J. Elzer. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; M. A. Klelnsmit, on derwijzeres. Herensteeg 17; A. J. M. van Kimmenaede. ingenieur. Burggravenlaan 129; D. G. Duyshart, kok, Lijsterstraat 28; M. van der Drift, laborante, Haven 24a: C. H. J. v. Herk. vormster, Hansenstr. 15a; C. M. Langezaal, Lange Mare 80; E. M. Masurel-Gras, Oosterstr. 13; J. J. Tem- minck. v. Bemmelenstr. 19; E. E. C. Hup- kens van der Eist, Johan de Wittstr. 23; J. M. M. Julicher, kinderjuffrouw. Witte Singel 30; J. J. de Ble, 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; E. M. Klever, hulp l d. hulsh.. Thorbeckestr. 5; J. G. J. Enzlin, Nieuwe Rijn 31a; M. J. Scheen, Kool park 14; C. van Kleef, vertegenwoordiger, Munnl'kenstraat 89; J. van Heljst, Lam- menschansweg 43; P. N. M. Gemke, r.-k. priester. Haagweg 13. VERTROKKEN: W. K. Dljkema en fam., Herensteeg 4 naar Rotterdam, Bahreinstr. 20a; H. Case- mier en fam., Temmlnckstraat 35 naar 's-Gravenhage, Ryswljkseweg 600; J. Ter- wan en fam., Zoeterw. Singel 96 naar Vlaardingen, v. Hogendorpplein 104d: L. Klinkhamer en fam Leliestr. 47a naar Boskoop. Goudsche Rijweg 51a; A. Hollinga en fam., Kanaalstr. 8 naar Katwijk. Kon. Wllhelminastr. 16a; S. H. Radlus en fam., Vondellaan 18 naar Rijswijk Z.H., Wald. Pyrmontlaan 22; C. Bervoets en fam Conradstr. 16 naar Oegstgeest, Schouten- burgerstr. 16; H. B. Vorschel en fam., De Sltterlaan 90 naar Oegstgeest, Flora laan 39; M. A. van Llerop-Schmand en fam., Lorentzkade 84 naar Arnhem, Rosen- daalseweg 680; Y. M. Llng, Diefsteeg 15 naar Utrecht. Kalverstr. 7; J. M. H. Sale- mlnk. Breestr. 84 naar Arnhem. Ernst Caslmierlaan 27; C. van Prooljen, Nieuw- steeg 31 naar Leldschendam. De Ruyter- straat 33; H. C. F. van Buttlngha Wlchers, Rapenburg 87 naar 's-Gravenhage, Wasse- naarseweg 124; D. W. F. van der Schilden, De Gljselaarstr. 11 naar Den Helder, Bui tenhaven 5; J. G. Sommer-Stuyts. Zoeter- woudseweg 146 naar Indonesië; L. H. Reljs. Witte Singel 104-104a naar Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 55; I. Splele Morsweg 138 naar Rheden Gld.. Harderwijkerweg 49; W. E. van Duuren, Leeuwerlkstr. 31 naar War mond, Jan Steenlaan 13; H. J. Nleuwen- hulze, Lijsterstr. 4 naar Rotterdam, Wes tersingel 11; C. G. M. Blansjaar, Oost Havenstr. 4 naar De Bilt U.. Jullana- laan 36; E. Kapoée, a/b Stinksloot bij de Zijl Warmond, Herenweg 100; C. O. Kuln, Pasteurstr. 34a naar Aalten, Tramstr. 18: W. A. Engelbrecht, Rapenburg 51 naar 's-Gravenhage, Frankenslag 11; P. Kors, Plantage 14 naar Amsterdam, le Laurler- dwarsstr. 50; M. van Rooljen, De Melj van Streefkerkstr. 40 naar Wagenlngen, O. y, Gebreweg 17;L. J. van Dijk. Stadhouders laan 28 naar Mijdrecht. Bisschop Koen- raadstr. 2; W Radius. Rilnzichtstr. 8 naar Amsterdam. Marnixstr. 290; W. F. S. C. Verlind-Dreef. Morsstr 40 naar Zoeter woude Vrouwenweg 40; E van der Starre, Steenstr. 25 naar Warmond. Jan Steen laan 13; E M. Parlevliet. Rijnsb.weg 10 naar Katwijk. Boulevard 19a; M. J. Mast, Rijnsb.weg 10 naar Amsterdam, le Hel- mersstr. 104; M. Bloom, Rllnsb.weg 153 naar Canada; G. Kleiberg, Rijnsb.weg 10 naar 's-Gravenhage. v. Boetzelaerlaan 112; R. Robaard, Roodborststr. 41 naar Gro ningen, Celébessstr. 11a; A. L. Jorlssen- Huizen, W. de Zwijgerlaan 145 naar 's-Gra venhage. Spui 275a; J. D. van Unen, Zaan- straat 25 naar Utrecht, Gustav Mahler- straat 7; J. Groenenberg, Korevaarstr. 9a naar Oostkapelle. Molenweg 14; M. Visser. Plantsoen 81 nr Amsterdam. Banstr. 45 II; R. E. Taselaar. Tib. Siegenbeekstr. 9 naar Utrecht, v. Lennepstr. 75; N. de Kramer. De Meij van Streefkerkstr. 56 naar Am sterdam, O. Nassaulaan 73; A. W. Kraal. Zoeterw. Singel 41 naar Amsterdam. Wou- wermanstr. 2 II-III; E. Groenewegen. Utr. Veer 6 naar Oegstgeest. Grunerielaan 17; C. Groenewegen. Utr, Veer 6 naar Oegst geest. Grunerielaan 17; J. K. WaalkenS, Schelpenkade 41 naar Groningen. Here- weg 156; A. B. H. Hagedoorn. Schelpen kade 45 naar A'dam. Mercatorplein 37 II: M. F. Jasnerse. Witte Singel 27 naar Alphen a. d. Rijn. Ten Harmsenstr. 7; G. C Droogh. Rijnsburgerweg 10 naar Oegst geest. Dorpsstr, 13; J. P. van der Reijden. Oude Vest 97 naar Rotterdam, Spangese- kade 16a; F. H. G. Tan. Boerhaavelaan 23 nr Eindhoven, Aalsterweg 259; A. C. Carels. Jullanastraat 18 naar 's-Hertogenbosch. Kanarlestr. 11; P. Jansen. Slonsteeg 15 naar Dordrecht. Kromhout 10; W. Dekker. Zoeterw. Singel 101 naar Schoorl, Heeren- weg 305- W. T. A. Bergers. De L. de Kan terstraat 28 naar Amsterdam. Merwede- plein 40 Til; A. K. Erades. De Goejestr. 40 naar Haarlemmermeer. Venneperweg 512; M. C. van der Zeeuw. Frulnlaan 7 naar Heemstede, Heemsteedse Dreef 93; C. J. v d. Molen, Surlngarstr 1 naar Arnhem. Joh. de Wlttlaan 138: M. W. J. Muller, Rijnsb.weg 118 naar Oegstgeest, Jullana- laan 3. Opnamen in rundvee-stamboek en register (Van onze deskundige medewerker.) Van het Nederlandscli Rundvee Stamboek is dezer dagen verschenen aflevering 80 G. bevattende de gegevens over de in het dienstjaar 1954 - 1955 opgenomen blaarkopstieren en -koeienMet deze aflevering is de achterstand van de laatste oorlog weer behoorlijk ingehaald. En weer bevat deze zeer veel wetenswaardigs omtrent de blaarkoppen van de laatste jaren: beste produktiegegevens naast minder excellerende, op vallend beste exterieur-dierennaast gewonere goede. Want slechts goede, feitelijk reeds zeer goede dieren kunnen in het Register (niet officieel bekende afstammingof het Stamboek (geregistreerde afstam mingworden opgenomen. Immers worden de dieren hiertoe vooraf aan een keuring door de stamboek-inspecteurs onderworpen. Zo werden in dit dienstjaar 255 zwart- blaar stieren in het stamboek opgeno men (voor stieren is het Register be reids gesloten) en Zuid-Holland's Rijn streek maakt in dezen geen slechte beurt: 101 zyn er hier opgenomen (64 gefokt) tegen 133 in Groningen (182 ge fokt). Verder werden in Utrecht 17 stie ren opgenomen (7 gefokt). 3 (1) in Noord-Holland en 1 (1) in Gelderland. Eén stier kreeg de zeer hoge waarde ring van a b en 85 punten voor zijn ex terieur, n.l. Berend 5603, V. Knaap, van Gebr. A. en C. Zwanenburg te Bodegra ven, gefokt door F. J. Schuiringa te Ol- dehove (over deze stal straks nader). Deze stier is op oudere leeftijd herkeurd en kreeg toen de allerhoogste waarde ring a ideaal) en 91 punten (max. 100), terwijl hy het eigendom werd van de k.i. Ver. te Gouda. Op oudere leeftijd werd in dit jaar herkeurd de Groningse R.P. stier, Arend 5110, geb. in 1951, V. Arnold van de k.i. ver. „Zwartblaar Utrecht", die b -f en 82 punten kreeg. Van de 255 nieuwe S-stieren kregen 15 b -f voor hun exterieur, waarvan 5 Zuidholuandsen, 2 Utrechtsen en 8 Groningsen. De Rijnstreek komt dus al heel goed mee! Deze Zuidhollandsen zyn: de door S. J. v. d. Stoel te Leider dorp gefokte Adelbert, V. Court, eig. G. W. v. d. Poel te Zoeterwoude, die 83 punten kreeg en de Groningsen, de RD- stier Emiel, V. Maarten, van de k.i. ver. „Vita Nova" te Hazerswoude (wier RP- stier Wilson, V. Knaap, b en 81 punten kreeg), die 84 punten kreeg; Koos, V. Jumbo, van A. H. Rotteveel te Oude- Wetering (83 p.), Bernard, V. Betto van W. Hogendoorn te Zoetenvoude (83 p.) en Robert R.P., V. Maarten, van L. Eikelenboom te Rijnsaterwoude. Met de volle b werden 43 stieren op genomen, n.l. 14 in Zuid-Holland, 22 in Groningen, 5 in Utrecht en 1 in Noord- Holland. De twee stammoeders die preferent verklaard werden, een K.S.- en een R- koe, zijn beide Groningsen, In het Keur-Stamboek (K.S.) wer den 128 koeien opgenomen, uitmun tende zowel in exterieur als in pro- duktie. Van deze élite-dieren zijn 20 Zuidhollandsen en is één een Utrecht se. Voor opname is minstens de waar dering b nodig, 25 kregen b -f, w.o. 6 Zuidhollandsen, drie Groningsen, van drie eigenaren, kregen a b. ROODBLAAR Het roodblaar vee is minder talrijk en ook niet in kwaliteit als het zwartblaar: 21 stieren werden opgenomen, waarvan 2 uit Zuid-Holland, meest met b- of bc slechts één, een Groningse, kreeg de volle b. Van de acht koeien die in het Keur- stamboek werden opgenomen zijn 3 Zuidhollandsen waaronder de enige die b en 82 punten verwierf, Aaltje 6, V. Jarriën, van H. Angenent te Woubrugge. Naast deze genoemde dieren werden zo'n 700 zwartblaarkoeien in het S(tam- boek) opgenomen en plm. 260 in het R(egister), een kleine 70 roodblaarkoei- en in S en 36 in R. BESTE STAL Het is wel speciaal onder die 700 zwart- blaarkoeien, dat het ons opviel dat uit stal F. J. Schuiringa te Frytum-Olde- hove zulke beste dieren voorkwamen. Uit deze stal werden n.l. 11 dieren op genomen: één RP-stier met b en 84 punten, drie KS-koeien met resp. b 83, b 82 en b 81 en zeven S-koeien: ab 90, ab 88, ab 85, b -1- 83 en driemaal b 81! En daarnaast zijn dan nog 6 stie ren met b of hoger opgenomen, die hier gefokt zijn: twee met b, drie met b en één met ab. Berend 5603. GROTE LEVERANCIERS De grootste leverancier aan de stamboekhuishouding was ditmaal M. J. N. v. d. Weijden te Langeraar: 2 stieren, 16 S-koeien en één R-koe, te zamen 19 dieren. Van W. de Wit te Lisse werden 12 die ren opgenomen: één stier, 9 S- en 2 R- koeien; van H. Blijleven te Nieuwkoop, W. Hogendoorn te Zoeterwoude en H. F. J. Mooren te Oude Wetering ieder elf en van A. v. Dorp te Hazerswoude, de Martha Stichting te Alphen a. d. Rijn en A. M. Rotteveel te Oude We tering ieder tien. Onder de goede en zeer goede produk- tie-gegevens vielen wel speciaal twee Groningsen op van resp. 12254 kg. melk als 12-jarige in 632 dagen en 10284 kg. als 8-jarige in 529 dagen; daggemiddel den dus van plm. 20 kg. melk over zo'n zeer lange periode. JONGETJE VAN 2 JAAR VERDRONKEN. Gistermiddag is het stoffelijk over schot gevonden van de 2-jarige Paulus Th. G. A. Conijn, van de Adrianalaan te Rotterdam, in een kavelsloot, die van de Ringdijk naar de Meidoornsingel al daar loopt. Vermoedelijk is de kleuter bij het spelen te water geraakt. Een 3- jarig jongetje waarschuwde een 45- jarige man, die het kind uit het water haalde, maar toen was het al te laat. BEURSOVERZICHT Scheepvaart beter Amsterdam, 19 september In het algemeen aspect van de markt kwam vandaag zo goed als geen veran dering. Of de opening van de Londense con ferentie er toe bijdroeg het Suez-con flict wat milder te beoordelen, viel moei lijk te zeggen, maar een feit is dat er voor Scheepvaart een algemeen betere stemming heerste. Over de gehele linie liepen de Scheepvaartpapieren omhoog onder leiding van Kon. Boot die vier punten aantrok. Van de internationale fondsen was Kon. Olie boven Newyorks pariteit. Een koersstijging van 7 punten liep kennelijk vooruit op de verwachting van een be tere stemming in Wallstreet, waar de markt gisteren heeft teleurgesteld. Zo wel Aku, als Philips en Unilever hand haafden zich op het vorige peil. Voor cultures bleef dezelfde ongeani meerde stemming gehandhaafd. In de sector van de binnenlandse industrie viel een koersdalig van 6 punten op voor van Vlissingen Katoen. Staats fondsen waren wederom ietwat gesteund al was de stijging niet zo frappant als gisteren. De staffellening kwam ech ter boven de 92 uit. WISSELKOERSEN Amsterdam. 19 september - Londen 10.62V410.62New York 3.827k—3 8374, Montreal 3 91%— 3.92%, Parijs 10812%— 1.08221-. Brussel 7.62%—7.63. Frankfurt 90.7990.84, Zürich 87.11%—87.1674, ZU- rioh (vr. francs) 89.34%89.397-:, Stock holm 73.7272—73.77%, Kopenhagen 54 91 —54.96, Oslo 53 1774—53.2274, Milaan 61.0172 —61.06 72. (Ingez. Med.-Adv.) Beurs van Amsterdam Woensdag 19 seeptember ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. 63 3* 94* 94* Grootboek obl 89 L Ned '51 3* 94'iB 94 Ned '53 (3*) 93ft 93* Ned '48 3* 88* 88* Ned. '54 3* 88 88* Ned. '56 3* 88% 88* Ned. '55 n 3% 90* 90* Ned. '41 3* 3 91!» 91% Dollarlng '47 3 94f. - Ned. '56 3* 94 94 B Investerlngscert. 3 93 93* Ned. 62-64 3 93,', 93* Indiê "37 A 3 92* 91* Grootboek '46 3 89 89 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 51 51 Nat. Handelsbank 117 116 Ned Handelml] 188 188 A.K O ...77;.245* 245 Philips 277 276% Onliever 391% 391* Wilton Feyenoord 323 321* Bill ton 2de r237 236 Kon Olie f. 60.— 417 Kon OUe 830* 834* Amst Rubber 77* -71® Holl Amer 1Mb 200 202 Kon Ned Stoomb 174 177 Ned Scheepv Cnle 172* 174 HVA 100* 101 Java Cult 59 60* Dell Ml) 110* HO* B Senembah76ft 76* NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A dam '47 (74) 3 9274 B 93% B Den Haag 1937 13 Leiden 1947 R'dam "37 1 III 3M» 9474 Industr Obligaties Philips Dollarlng 97% 96 Premieleningen A'dam '51 274 113 L 109 Eindhoven '54 274 9774 9774 Enschede '54 274 94 94 Den Haag '51 I 274 10274 10074 idem n 274 101 101 R'dam '52 1 274 107 10674 Idem n 274 104 Utrecht '53 274 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 24074 241 Rotterd Bank20974 210 Twentsche Bank 220 219% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr fabr. 21574 214% Kon. Ned. Grofsm. 118 Rott. Droogd. M1J. 600 605 Tieleman en Dros 1274 Handelsondernemingen BorsumiJ. cv A 11000 89 88 Intematio102 101 Diversen Albert Heyn288 Ned. M. Walv Vrt. 69% 72 Spoorwegen Dell Spoorw MiJ. 19% 1974 Amerik. fondsen Anaconda 93A 8274 Shell Oil Cy9874 9774 Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 18/9 Holl Constructie 417L 410 Ing our v Bouwntjv Int Kunststof! tnd 59 58% Kon Ned Edelmet 66GB 66 Pre! w a idem 6974 69'4 Textiel Ger»r v Win 7774 7774 Leidsrhe Wolspinn 370GB 369% N»»(i Electr..iasm ■^iklrens LaRtabr Si- 470 Ver TouwfahrlPker 178 Wernlnk's Betonm 9674 9574

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5