Kostenbesparing door werkmethodeverbeiering Hartelijke toejuichingen tijdens rijtoer der Koninklijke familie Haagse burgerij betoonde haar vreugde voor Huis ten Bosch Met een enkel woord Casino-dancing te Valkenburg (L) door brand tot een puinhoop Agenda WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 Aanbieding van velerlei geschenken Nog nooit is het in Den Haag zó druk langs de route geweest als dit jaar. toen de Koninklijke Familie een rijtoer door de stad maakte. De tocht, die in open, met vier paarden bespannen landauers werd gemaakt, ging van Huis ten Bosch naar de stad. door de binnenstad en tenslotte terug naar het paleis in het Haagse Bos. Overal stonden de Hagenaars en de velen die van heinde en verre voor deze Prinsjesdag naar de hofstad waren gekomen rijen dik. En overal werd de Koninklijke Familie buitengewoon hartelijk toegejuicht. In een open rode landauer hadden Koningin Juliana. Prins Bernhard. Prinses Margriet en Prinses Marijke plaats genomen. Prinses Beatrix en Prinses Irene volgden hierna, eveneens in een landauer. In enige volgrijtuigen zaten enige leden van de hofhouding. Ter gelegenheid van de wederingebruikneming van het Huis ten Bosch heeft de Haagse burgerij na afloop van de rijtoer van het Koninklijk gezin haar vreugde geuit in een manifestatie, die werd gehouden op het voorplein van dit zich steeds meer herstellende paleis. Défilé is vergangen" en een derde tezamen met de Haagse jeugd. Het gebruikelijke „driewerf hoera" besloot ook dit programma, met een de- filé van alle deelnemende scholen, verenigingen en instellingen. Toen de vorstelijke personen zich nog even met enkele bestuursleden van het Alg. Haags Comité prof. dr. G. A. van Poelje, de heer Th. M. Dresmé en met enkele medewerkers hadden onderhouden, begaven zij zich naar bin nen en was het einde gekomen van dit evenement. „Piet, vlag op, vlag neer!" „Piet, vlag opPiet, vlag neer.. Het was de sterke, levensblije stem van de in padvinderskostuum gesto ken heer I. K. Schrale, die deze be velen herhaaldelijk deed weerklinken. Piet was een Leger des Heils-man, die met een geelgroene Haja (Haagse Jeugd Actie) -vlag op de trappen by het bordes stond geposteerd en door het beurtelings neigen en heffen van de vlag bijdroeg aan het massale festijn, dat onder auspiciën van het Algemeen Haags comité en onder lei ding van de heer Schrale stond. Staande op het bordes hebben de Koningin. Prins Bernhard en de vier Prinsessen dit vreugdebetoon in ont vangst genomen. Terwijl Piet de vlag hoog geheven hield, klonken achter het Huis ten Bosch de tonen van muziek van Sweelinck. En nauwelijks waren die verklonken, of een statige figuur, die volgens de burgerlijke stand M. v. Driel, maar op dit moment Constantijn Huy- gens heette en speelde, droeg, enigszins anachronistisch, enkele verzen uit W. A. P. Smits ..stedetroost" voor: „En leert voortaan Den Haag beminnen als spie gel van Jeruzalem", waren de manende slotwoorden, die werden gevolgd door het gemeenschappelijk zingen van het twaalfde couplet van het Wilhelmus, be geleid door het Haagse blaaskwintet. Weer een historische figuur betrad vervolgens het bordes en richtte zich tot de Koninklijke familie Het was een lieftallige Nederlandse Maagd (elders bekend als Gerda Bus), die haar afwe zigheid van het Plein 1913 kwam ver klaren en uiteenzette, dat zij voor de gelegenheid gaarne een snipperdag had genomen, voordat zij binnenkort weer op haar sokkel zal worden geheven, als haar nieuwe jurk klaar is. Zij introdu ceerde Hendrik baron Hop (A. van Raamsdonk) die. vergezeld van enkele 18de eeuws geklede jongelingen, hopjes kwam aanbieden, zulks uiteraard onder het uitspreken van welgekozen en hof felijke bewoordingen. Het was het sein voor meisjes uit Scheveningen om smakelijke visprodukten en voor meisjes uit Loosduinen om niet minder smakelijke kasprodukten Ko ningin. Prins en Prinsessen te gaan aanbieden waarvoor Hare Majesteit hen met een warme handdruk dankte. De reeks geschenken werd besloten met een prachtig bloemstuk van grote gele dahlia's, namens de gehele Haagse burgerij overhandigd. Daarna nam Hans Paalman, van het Haagse Volksdanscentrum, achter de microfoon plaats om van die strategi sche positie uit leiding te geven aan een met honderden meisjes en jongens te gelijkertijd ondernomen „Zevensprong'. Anneke van der Graaf zong, begeleid door het Haagse blaaskwintet, twee cou pletten op de melodie van. „Die winter Anulering Indonesische schulden NOG GEEN BESLISSING INZAKE STAPPEN Er is nog geen beslissing genomen over eventuele Nederlandse stappen inzake de annulering van de Indone sische schulden aan Nederland. In antwoord op vragen die het Tweede Kamerlid de heer van Rijckevorsel hierover had gesteld, zeggen de minis ters Beyen en Luns, na nauwgezette overweging van de vraag omtrent de bereidheid der regering zich inzake de annulering van schulden door In donesië te wenden tot de commissie der Verenigde Naties voor Indonesië (de Unci), het de regering niet juist voor komt ter zake in dit stadium een be slissing te nemen, welke zou vooruit lopen op de opvattingen dienaan gaande van het komende Kabinet. In verband daarmede achten de minis ters het ook niet in 's lands belang thans openbaarheid te geven aan de mening der regering omtrent hetgeen door de regering is of zal worden verricht, ten einde de rechten van het Koninkrijk in Onaf hankelij klieid voor de Goudkust Groot-Brittannië is voornemens de Goudkust in West-Afrika op 6 maart 1957 onafhankelijkheid binnen het Britse Gemenebest te verlenen. Dit besluit van de Britse regering, dat dinsdag door het Ministerie van Koloniën werd bekend gemaakt, moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Engeland beloofde eerder in dit jaar onafhankelijkheid aan de Goudkust, mits een redelijke meerderheid van de wetgevende vergadering van de Goud kust een motie goedkeurde, waarin om onafhankelijkheid werd gevraagd. Er zullen voorts maatregelen worden genomen om Brits-Togoland in de on afhankelijke Goudkust op te nemen, in dien aan een eerdere resolutie van de Beheersraad der VN., waarin beëindi ging van het Britse beheerschap in over eenstemming met de wil van de meer derheid der bewoners werd aanbevolen. Nieuw Guinea en de V.N. A.A.-LANDEN INGELICHT Het hoofd van het directoraat V.N. van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Aboe Hanifah, heeft heden de diplomatieke verte genwoordigers in Djakarta van 11 Afrikaanse en Aziatische landen ont vangen. Hij heeft him een memorandum over handigd over het Indonesische geschil met Nederland ten aanzien van Ned. Nieuw-Guinea. Gezegd werd. dat het memorandum de aankondiging bevat, dat Indonesië het geschil zal voorleg gen aan de algemene vergadering van de V.N. dit jaar. (Ingez. Med.-Adv.) het kader der betrekkingen met de Re publiek Indonesië te beschermen en te handhaven voor zover dit niet reeds openbaar is gemaakt. Voorts wordt medegedeeld, dat de Ne derlandse regering een beleid voert, dat erop gericht is te voorkomen, dat de UNCI wordt opgeheven. Naar een betere bedrijfsvoering (VI en slot) Ook met beperkte financiële middelen kan zeer veel te bereiken zijn (Speciale berichtgeving) Als vertegenwoordiger van de Stichting Cursussen en Research, te Delft gevestigd in de gebouwen van de Technische Hogeschool, sprak vanmiddag als laatste op de Utrechtse Jaarbeurs in het kader van de lezingen-serie „Betere Bedrijfsvoering in midden- en kleinbedrijf" ir. H. Jellema over het onderwerp: Kostenbesparing door werkmethodeverbetering. Het doel, dat elk bedrijf ook het kleine zich voor ogen dient te stel len, is volgens spreker met zo weinig mogelijk inspanning zoveel mogelijk te bereiken. Een der middelen om zowel kwalitatief en kwantitatief tot produktiviteits- verhoging te komen, is voortdurend te trachten de toegepaste werkmethoden te verbeteren. Dit omvat niet alleen het beter benutten van de beschikbare hulpmiddelen, doch ook het ontwikkelen van nieuwe technische hulpmiddelen. Vooral met het oog op de steeds verder voortschrijdende mechanisatie is dit van groot belang. Wericmethodenverbetering zo ver volgde spreker betekent echter niet alleen het opvoeren van de produktie by gelijke inspanning, dodh tevens het be sparen van arbeidsuren, materiaal, ruimte maohine-uren en energie, een betere kwaliteit en een grotere kwantiteit tegen een lagere kostprijs kan door werk- metihodenverbetering bereikt worden. Instructie van het leidinggevende per soneel over de technieken, welke tot werkmebhodenverbetering kunnen lei den, en over het ontwikkelen van nieu we methoden en hulpmiddelen is dus van groot belang, aldus ir. Jellema. Stichting cursussen en research Het doel van de enkele jaren geleden opgerichte Stichting Cursussen en Re search welke voor haar werk studen ten van de Technische Hogeschool te Delft heeft ingeschakeld is o.m. weten schappelijk onderzoek op het gebied van organisatie en produktie. De Stichting begon in 1952 haar acti viteiten met het organiseren van enkele experimentele cursussen voor de industrie waaraan werd deelgenomen door leiding gevende functionarissen, zowel met als zonder het Delftse ingenieurs-diploma. Thans bestrijkt het arbeidsterrein van de Stichting naast het reeds ge noemde: opleiding ten behoeve van de industrie en van het hoger en middel baar onderwijs opleiding en vorming van functionarissen op het gebied van de industrie uit de zogenaamde onder ontwikkelde gebieden research, op leiding, training en voorlichting, spe ciaal afgestemd op de behoeften en omstandigheden van de kleinere industrie. Een en ander op weten schappelijk niveau. Soekarno in Oostenrijk (Van onze correspondent in Wenen) De president van Indonesië is tezamen met de minister van Buitenlandse Za ken, Roeslan Abdoelgani, alsmede met 44 begeleidende personen in Wenen aan. gekomen. Met het oog op de zwakke ge zondheidstoestand van president Körner werd het indertyd als officieel bedoelde staatsbezoek in een inofficieel veran derd, zodat de Indonesische staatsman alleen zal deelnemen aan een door kan selier Raalb aangeboden diner. Gisteren werden er vooral met de eco nomische afdeling van de Bondskanse- lary besprekingen gevoerd over regel matige handelsbetrekkingen, in het bij zonder over het leveren van locomotie ven en grote elektrische installaties door Oostenrijk. Gisteravond woonde het gezelschap een voorstelling van „Aida" in de Staats- opera bij, waarop dan heden een be zoek zou volgen aan de waterwer ken van Ybbs-Persenbeug, waar de In donesische deskundigen zich op de hoogte kunnen stellen van de methode hoe Oostenrijk in het bezit komt van elektrische energie door het reguleren van de Donau. „Seven seas"-toestellen van de K.L.M. De tien Douglas DC 7C vliegtuigen, die de KLM in de loop van het volgende jaar in gebruik zal nemen zullen de namen krijgen van bekende zeeën. Het DC-7C type wordt in de VB. aangeduid als .Beven Seas" (Zeven Zeeën). De namen, die in het Nederlands en Engels zullen worden aangebracht, zijn als volgt: „Witte Zee", „Rode Zee", „Gele Zee", „Zwarte Zee", „Ierse Zee", „Arabische Zee", „Adriatische Zee", „Caraibische Zee", „Middellandse Zee", „Zuiderzee". De naam van de vroegere Zuiderzee is gekozen om de herinnering aan deze zee levendig te houden. Vervolg van pag. 1 2de Suez-conferentie Eerst plan uitwerken De aandacht in Londen is thans in de eerste plaats gevestigd op de vorm, welke het voorstel tot oprichting van een gebruikers-associatie zal dienen aan te nemen. Het is op het ogenblik nog niet veel meer dan een algemeen plan, dat nader dient te worden uitgewerkt, alvorens de uitgenodigde landen er zich een oordeel over zullen kunnen vormen en beslissingen nemen. Het is zelfs- de vraag of de conferentie, welke waar schijnlijk slechts tot het einde van de week zal duren, in staat zal zijn in alle bijzonderheden op het plan in te gaan. Indien de' kanaalgebruikers er niet in zouden slagen een gemeenschappelijk programma op te stellen, zullen zij, zo als de „Times" opmerkt, allen de ern stige gevolgen van een mislukking moe ten dragen. De conferentie zal ook de brandende vraag moeten beantwoorden op welke wijze en op welk tijdstip een beroep op de Veiligheidsraad zal dienen te worden gedaan. Uit dit alles blijkt, dat in de Suez-crisis nu, wat het stand punt van de Britse regering betreft, het beslissende stadium is bereikt. De eerst volgende dagen zullen moeten aantonen, of het al of niet mogelijk is Nassers op treden met afdoende maatregelen te be antwoorden. Vooral de Amerikanen wenden in Lon den al hun invloed aan tot het bereiken van een vreedzame oplossing. Het wordt daarom hoogst waarschijnlijk geacht, dat de voorgestelde gebruikers-associa tie bij wijze van proef een schip door het kanaal zal zenden. De verwachting is, dat de door de conferentie uitge werkte plannen opnieuw aan Nasser zul len worden voorgelegd. Men kan zeg gen, dat dit alles wellicht uit zal lopen op een vruchteloze herhaling van het eerste plan, maar het is niet onmogelijk dat Nasser, wanneer hij zich bewust is van de economische consequenties van de toeëigening van het Suezkanaal. wa ter in zijn wijn zal doen, vooral wan neer het Westen het oorspronkelijk on wrikbare stadpunt zal opgeven en er daardoor enige ontspanning zal komen in de atmosfeer, welke het confliot om geeft. Onderhandelingen met de oude Suazkanaalmaatschappij zijn nog aan de gang om de gebruikers-associatie wettelijk in staat te stellen de tolgelden te innen. Zonder een dergelijke overeen komst met de oude maatschappij zou de associatie geen aanspraken tegen Egypte kunnen doen gelden, wanneer één van haar schepen de doortocht zal worden geweigerd. (Ingez. Med.-Adv.) VAN BELANG VOOR DAMES Aan de deur gekocht en be-kocht! Slechte korsetten voor goed geld. Het kopen van korsetten aan de deur brengt groot risico met zich mee. U kunt niet zelf echt vrij en zelfstandig kiezen. De Juffrouw-aan-de-deur werkt met een zeer beperkt aantal „monsters" en ver koopt bij vooruitbetaling. Weet U wat U straks thuisgestuurd krijgt? En vindt U het prettig voor het kopen van een korset een contractje te moeten teke nen Als 't dan tegen valt is er wei nig meer aan te veranderen. Een korset is een vertrouwensartikel en daarvoor moet LT in de bonafide korset-speciaalzaken zijn. Daar vindt U precies wat U zoekt; daar kunt U zelf kiezen, zelf beoordelen, zelf passen. U kunt er rekenen op goede kwaliteit, verantwoorde prijzen en ter zake kun dige bediening. BINNENLAND Het bijna 3-jarig kindje van een familie uit Tlenraal (L.) is bij het over steken van de weg door een vrachtauto gegrepen en gedood. De chauffeur trachtte nog tijdig af te remmen, doch een aan rijding was niet meer te voorkomen. Het kind overleed vrij spoedig ter plaatse. De bestuurder treft geen schuld. In september 1957 zal in Amsterdam het zevende internationaal accountants congres worden gehouden. Op de dag van de opening van de Staten-Generaal heeft de Nederlandsche Opera te Den Haag met Wagner's „Tann- hauser" het opera-seizoen 1956'57 ge opend. Groot was de belangstelling voor deze eerste voorstelling, die gegeven werd in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen. De „Algemene Bond van scholen voor V.H.M O." en de „Bond van scholen voor neutraal bijzonder onderwijs ln Nederland" hebben in Den Haag een gezamenlijk bureau geopend, dat zich ten doel stelt het geven van adviezen op onderwijs gebied in de neutrale sector van het onderwijs. Met Ingang van 5 oktober a s. zullen aan de Amsterdamse Gemeentelijke Uni versiteit door prof. dr. G. W. Ovink col leges worden gegeven in de wetenschap van de geschiedenis en esthetiek van de drukkunst en de daarmee samenhangende grafische technieken. De 30-Jarige Hoogoven-arbeider W. F. Warmerdam uit Beverwijk, die 's avonds bij het passeren op het rijwielpad naast de Wykerstraatweg te Velsen-noord met zijn bromfiets te veel naar links uithaalde, kwam hierdoor op de rijbaan en werd ge grepen door een vrachtwagen met aan hanger. De man kwam onder de achter wielen terecht en overleed ter plaatse. Op ons bureau ligt ter inzage de passagierslijst van het m s. „Oranje", dat 29 september te Amsterdam uit Tandjong Prlok verwacht wordt. BUITENLAND Op een bijeenkomst van deskundigen op het gebied van de automatie, die in Antwerpen is gehouden, werd de werking van een „elektronische advocaat" beschre ven, die „gevoed" wordt met juridische gegevens en „verwerkte" oordelen geeft over vraagstukken, die hem worden voor gelegd. De koloniale school te Witzenhausen bij Kassei, waar Hitler indertijd planters liet opleiden voor de koloniën, die hij hoopte te heroveren, opent in november, als „Duits instituut voor tropische en subtropische landbouw" weer haar deuren. Er zullen landbouwdeskundigen worden opgeleid voor dienst ln „minder ontwik kelde landen". Verwacht wordt, dat hon derden de cursus, die ongeveer een Jaar zal duren, zullen volgen. Volgens een bericht uit New York bevond zich aan boord van het zondag nabij de Noorse kust vergane schip „Pela- gla" de Surinamer Johannes Buitendorp. Hij behoort niet tot de overlevenden. Een aantal Hongaarse schrijvers, die het vorige jaar waren beschuldigd van rechtse afwijkingen, is thans in ere her steld. Dit meldt het te Boedapest ver schijnende communistische blad „Szabad Nep". De controlecommissie van de com munistische partij heeft een aantal straf fen, die verscheidene schrijvers waren op gelegd. nietig verklaard. Het Centrale comité van de Bulgaarse communistische partij heeft verklaard, dat het de beschuldigden ln het proces Kostof de voormalige vice-premier van Bulga rije. die op 16 december 1949 op beschul diging van verraad en spionage is terecht gesteld beschouwt als „onschuldig ver oordeeld". Het comité vindt dat zij „juridisch gerehabiliteerd" en met uit zondering van twee van hen weer ln de Bulgaarse communistische partij opge nomen moeten worden. In New York zijn dinsdag ontwerpen voor een auto getoond, die op een derge lijke wijze is geconstrueerd, dat de inzit tenden na een frontale botsing bij een snelheid van 80 km per uur. rustig weg kunnen wandelen. De chauffeur zit in het midden van de wagen, die voorzien is van borstkussens, veiligheidsriemen en diepe stoelen. De auto heeft voorts een stel deuren, die niet open kunnen springen bij een botsing. Een model van deze wagen wordt op het ogenblik vervaardigd. In het Japanse parlement is gisteren een brandbom gegooid, welke ln de wan delgangen, waar zich echter niemand be vond, tot ontploffing kwam. De dader werd gearresteerd en de brand kon spoedig worden geblust. De brandstichter ver klaarde tegenover de politie, dat hij het nut van het parlement helemaal niet inzag, nu dit „een haard van corruptie en politieke machinaties" was geworden. Uit betrouwbare bronnen in War schau werd dinsdag vernomen, dat tijdens gesprekken tussen het Poolse episcopaat en de Poolse regering de mogelijkheid is geopperd kardinaal Wyszynski toe te staan opnieuw als hoofd van de R -K. Kerk in Polen op te treden. Er zijn ook bespre kingen gevoerd tussen de Poolse commu nistische partij en Pax, de vereniging van r.-k. leken, die met de huidige Poolse regering samenwerkt. De 55-jarige primaat leeft daartoe door de Poolse regering gedwongen teruggetrokken in een klooster bij de plaats Przmysl in de zuid oosthoek van Polen, niet ver van de Rus sische grens. Het Britse ministerie van Koloniën heeft hedenochtend bekendgemaakt, dat de gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, geen gratie heeft verleend aan drie ter dood veroordeelde Cyprioten: Michael Koetsoftas. Andreas Panajides en Stellos Mavrommatis. Minister Drees bood gisteren in I verband met de afwezigheid van de minister van Financiën de Miljoe-1 nennota aan. Het befaamd'.offer tje met zijn gewichtige inhoud wordt uitgepakt. I Er is dinsdag een startverbod afge- kondigd voor de Amerikaanse bommen- werpers van het type B-52. aldus ls uit Mareda in Califomie vernomen. Maandag is nabij Mareda een dergelijk vliegtuig in de lucht ontploft, waarbij vijf beman ningsleden om het leven kwamen. Twee inzittenden wisten zich met valschermen in veiligheid te stellen. In het begin van dit jaar is onder dezelfde omstandigheden ook reeds een B-52 verongelukt. De B-52 is een zeer zware bommenwerper, die wordt voortbewogen door acht straal motoren. Achtentwintig gedetineerden in de gevangenis te Huntsville ln de Ameri kaanse staat Texas hebben zich maandag opzettelijk met scheermesjes verwond om op deze wijze te protesteren tegen de voeding. Tien gevangenen hebben hun achillespees doorgesneden. De wonden van de anderen zijn van lichtere aard. Henry Cabot Lodge, de vertegenwoor diger van de Ver. Staten bij de Ver. Naties heeft dinsdag aan de secretaris-generaal van de V.N. een cheque overhandigd van 500.000 dollar als bijdrage voor 1956 aan het vluchtelingenfonds. In totaal zullen de Ver. Staten 1.300000 dollar aan het fonds overmaken op voorwaarde, dat deze som een derde deel van de gezamenlijke bijdragen der regeringen niet zal over schrijden. Vincent Astor, de erfgenaam van de beroemde Amerikaanse familie, heeft dins dag bekend gemaakt, dat hij de bouw van een nieuwe reuzenwolkenkrabber over weegt Het gebouw zou in het centrum van New York komen te staan. 46 ver diepingen hoog worden, voor meer dan tienduizend mensen in kantoor- en win kelruimten plaats bieden, een helihaven bevatten en 75 miljoen dollar kosten Officiële Hongaarse statistieken ver melden. dat ongeveer 98 procent van de Hongaarse bevolking kan lezen en schrij ven. Maar het communistische dagblad „Szabad Nep" te Boedapest twijfelde aan deze mededeling en stelde zelf een onder zoek naar het analfabetisme ln. dat. aldus het blad. „nog steeds nijpend" bleek. Al leen al in het district Klskun kunnen 30.000 a 40.000 mensen lezen noch schrijven. Volgens het tijdschrift Newsweek is ln Juli een mislukte poging gedaan de leider der Chinese Communisten. Mao Tse-toeng, te doden. Newsweek zegt in Hongkong uit goede bron vernomen te hebben, dat Mao ln juli een samenkomst had met hoge provinciale leiders en hen bij die gelegenheid de mantel uitveegde wegens mislukkingen in de agrarische sector. Een functionaris uit de provincie Joennan, wiens broer gearresteerd was. dook op Mao af. trok een revolver en vuurde twee wilde schoten af voor de lijfwacht van Mao hem met kogels door zeefde. Dorpelingen uit het stadje Tinajo op de Canarische eilanden hebben In het nabijgelegen Arreclfe de Lanzarote een postduif gebracht, die een band aan een van zijn poten droeg, waarop het volgende stond: „Geslacht vrouwelijk, nummer 589.545, Jaar 1953 Nederland". De duif was maandag gevangen, vertelden zij. De vogel ls overgedragen aan de Spaanse Nationale federatie van postduiven- eigenaars. Schade geraamd op 100 a 120.000 gulden Gistermiddag te vier uur is brand uitgebroken in de Casino-dancing aan de Jan Dekkerstraat te Valkenburg (L) waarbij de danszaal, de bar en een magazijn met goederen geheel in de vlammen zjjn opgegaan. De brand werd ontdekt door de exploitant van het Casino, de heer D. van Kalkhoven, die in de danszaal gordynen zag branden. Binnen zeer korte tijd waren ook reeds de inventaris en de zaal zelf, die van hout is opgetrokken, door het vuur aan getast. De hitte die hierbij werd ont wikkeld deed de grote ruiten aan de voorzijde springen. Door de luchttoevoer kwam de brand nu tot volle omvang. De enorme rook wolken die opstegen, waren op verre af stand te zien. De brandweer begon het blussingswerk met een nevel- en een motorbrandspuit, hierbij geholpen door WOENSDAG Schouwburg: K. en O. „Ned. Comedie": Een huwelijk onder Lode wijk XV. 8 uur nam.. Zomerzorg: Feestavond 10-jarlg bestaan afd. Leiden Hum. Verbond. 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuis (L. Mare 43)De monstratie kmiples. 2^ en 8 uur nam. Gerecht 10: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huis. Mode show door Modehuis van Strien. 8 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk. Zangavond t. b. v. bouw nieuw Dlaconessenhuis. Medewerking ver lenen o.a. acht koren. Sprekers ds. J. N. de Ruiter en ds. C. v. d. Weele, 8 uur nam. Zulderkerk: Classicale Jeugdmeting. Sprekers prof. dr G. C. Berkouwer en prof. dr. S. U. Zuldema. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Een huwelijk onder Lodewijk XV". 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver afd. Lelden. 8 uur nam. 't Schuttershof: Opening Vebo, 10 uur voormiddag. „Pniël" (Middelstegracht)Opening knutsellokaal Leidersraad C.J.M.V. „De Ontmoeting", 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Modeflitsen te 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. St.-Antonius Clubhuls: Feestavond Ont spanningsver. N.Z.H., 8 uur namiddag. De Kleine Burcht (N. R(jn 19): Proef- spraakles Instituut „Rhetorica", 7.45 uur namiddag. Oegstgeest: Het Witte Huls. Mode show door Modehuis van Strien. 8 uur nam. VRIJDAG Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Een huwelijk onder Lodewijk XV". 8 uur nam. Doelenkazerne (Officiersmess): Alg. Ver. van Reserve-officieren. Lezing kolo nel B. Koning over de strategie van de koude oorlog. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vr. Bond. Spr. mej. L. van Woerden over: „Vrouwen ach ter tralies". 8 uur nam. SchuttershofOpening Vebo-Jongeren- dag. 8 uur voorm. Academie: Voordracht prof. Paul D. White van Boston over de ontwikkeling der cardiologie. 4 uur namiddag. Veemarktterrein: Jongerendag Vebo. 8.15 uur voormiddag. Aanvang wedstrijden. Ruiterdemonstratie 2 uur nam. Prijsuit reiking, 4 uur 't Schuttershof. Wassenaar. Café v. d. Zalm, Langstraat 54: Ver. van Aquariumliefheb bers. Spr. dr. J. M. Lodewijks, 8 u. n.m. ZATERDAG „Om de Doorbraak": Kermisfeest Speel tuinver., 26 en 712 uur nam. Rehoboth (Rapenburg): Receptie zilve ren ambtsjubileum ds. J. van der Wiel. ".305 uur nam. Posthof: Wandeling afd. Leiden Nederl. Chr. Relsver. van De Kievit naar Katwijk. 2.20 uur namiddag. ZONDAG Luxor-theater: Bijzonder Kerkewerk Herv. Gem., 10.30 uur voormiddag. de brandweer van Heerlen. Omstreeks vijf uur kon het sein „brand meester" gegeven .worden en bleek dat de danszaal, bar en magazijn in een puinhoop veranderd waren, doch dat het bijbehorende hotel en een aan grenzende souvenirwinkel gespaard wa ren. Door de hitte waren de ruiten van een viertal winkelpanden aan de over zijde van de straat gesprongen. De schade wordt geschat op 100 él 120.000 gulden. Het Casino was verzekerd. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Ambachtsschool (Haagweg)Uitreiking van diploma's, 8 uur namiddag. De Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Spr. J. Cohen over Israël, 8 uur namiddag. DINSDAG Gerecht 10: K. en O.-bloemschikcursus o.l.v. A. Rlel, 3 uur namiddag. Stadszaal (kleine zaal): Plano-recital Paul Kurpershoek, 8 uur namiddag. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Wie waa Rembrandt?" (Tot 8 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BoerhaavezalenTentoonstelling van werk van Miep de Leeuwe, Jos Meriens en Dick Loef. Werkd. 25 en 710 uur nam.; zond. 25 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Johnny Guitar" 18 Jr. Werkda gen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Vergeef my" 18 Jaar. Trianon „Charll's tante" 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Vuile handen" 18 Jr. Werk dagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 UUX. Lido .Serenade" 14 jr. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Morgen zie ik Je weer" A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond- en nacht-dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest word^ tot zaterdagmorgen 22 september 8 uur waargenomen door: Apotheek Kok. Rapen burg 9. telef. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8. telefoon 26274. BU geen gehoor bij Dw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a tb aö 03 V - t a S Cölfl SS a aio Stockholm half bew. wzw 1 14 0 Oslo mist windstil 16 0 Kopenhagen half bew. zzo 6 16 0 Aberdeen mist windstil 13 2 Londen mist windstil 17 0 Amsterdam licht bew. ono 3 16 0.3 Luxemburg onbewolkt no 4 18 0 Parijs nevel nno 1 20 0 Bordeaux mist ozo 1 20 0 Grenoble nevel windstil 22 0 Nice onbewolkt mv 4 23 0 Berlijn onbewolkt ozo 3 17 0 Frankfurt nevel ono 2 19 0 München onbewolkt windstil 17 0 Zürich nevel li 1 17 0 Genève nevel windstil 19 0 Locarno geh. bew. nw 4 24 0 Wenen nevel windstil 17 0 Innsbruck mist windstil 21 0 Rome nevel o 2 28 0 AJaccio onbewolkt ono 3 25 0 Mallorca onbewolkt nno 3 28 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2