V Een mishandelde mevrouw Bonman ontsnapte aan tierende menigte A' Moedige Mooyman vocht als een leeuw en leidde aandacht af Elke vrouw houdt van afwisseling.. BON Overval op de Boerenleenbank te Eelde (Gr.) mislukt Met een enkel woord Agenda h h DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 IN OGELVLUCHT Misdaad in New York L -tientallen jaren heerst er in het havengebied van New York een allesbehalve frisse sfeer van ter reur, knoeierij, knevelarij en andere vor men van misdadigheid. Het in-dxoevige van dit verschijnsel is, dat kwalijke in dividuen zich, natuurlijk door methoden, die allerminst door de beugel kunnen, tot leiders van vakbonden hebben weten op te werken en hun positie uitbuiten om in de eerste, tweede en derde plaats hun eigen belangen te dienen. Enige Ja ren geleden is er weliswaar in de staten New York en New Jersey van overheids wege een z.g. „waterfront-commissie" gevormd om het deksel van de beerput te lichten, maar afdoend resultaat heeft zij blijkbaar niet kunnen boeken. Zeker, de als vakbondsleiders vermomde ge broeders Anastasia en hun praktijken werden aan de kaak gesteld, maar tel kens blijkt, dat de»e wolven in schaaps vacht zij wisten reders en bootwer kers in de loop der Jaren een bedragje van honderd miljoen dollar af te persen! lang niet de enigen zijn, die hun schurkerijen ao lang ongestraft hebben kunnen begaan. ONLANGS zijn de Federale recherche (FBI) en de Newyorkse politie erin geslaagd weer enige bandie ten in de kraag te pakken. Misschien is het niet meer dan een druppel op een hele emmer, maar in elk geval is weer eens de aandacht gevestigd op de waar lijk onhoudbare toestanden in de ha vens van New York. Dat was trouwens al geruime tijd voordien gebeurd by monde vain de Journalist Victor Riesel, een onversaagd man, die, door middel van zijn degeiykse kolom in een aantal dagbladen en zijn praatjes voor radio en televisie, by herhaling gewezen had op de misdadige activiteit van een aan tal havenleiders. Helaas, Riesel moest al spoedig ondervinden, dat zyn koroate optreden hfj sprak en schreef met grote kennis van zaken! door het ge vaarlijke gebroed van Newyorks onder wereld bepaald niet op prys werd ge steld. Nadat, hy weer eens een fel ra dio-commen<t«ar had geleverd op de sohandeiyke chantage in dit deel van deze wereldstad en in een café op Broadway uitblies van de inspanning, werd hem by het verlaten van deze ge legenheid zoutzuur in de ogen geworpen waardoor hy zy'n gehele verdere leven blind zal blijven HET ligt voor de hand, dat deze ge beurtenis grote opschudding ver wekte. Alle politie-instanities kre gen opdracht de dader en zyn opdracht gever zo spoedig mogeiyk te arresteren. Gemakkelijk was dat niet, want de ver dachte gangsters zwegen hardnekkig. Maar thans, een klein half jaar na de aanslag op Riesel (op 5 april j.L) zitten elf boeven in vyf afzonderlijke gevan genissen om te voorkomen, 'dat ze ty- dens hun voorarrest contact met elkaar kunnen hebben. De eigenlijke dader, een zekere Abraham Telvi (21 Jaar) behoort overigens niet tot de gevangenen: hij is door zijn mede-gangsters eind juu vermoord! Hem was nameiyk verteld, dat zijn aanstaand slachtoffer een on trouwe echtgenoot was. die op verzoek van diens vrouw een „afstraffing" moest hebben. Maar later las hij in de dag bladen wat hy eigenlijk had aangericht. Kreeg hij spyt en vertelde hij alles aan de politie? Och kom, zo zachtzinnig zijn deze heren niet. Hü eiste nu vijftigdui zend dollar voor zyn daad inplaats van de onnozele duizend, waarmee men hem onder valse voorwendsels had afge scheept. Zo niet, danTelvi begon met zijn chantage gevaarlijk te worden en werd dus kort en goed met een schot in het aohteihoofd afgemaakt. DE dader was intussen niet de enige, die het leven erbij inschoot. Zes uur nadat Telvi voorgoed het zwijgen was opgelegd werden de ïyken aangetroffen van twee van zijn vrien den. die geboeid en met ingeslagen sche del in een auto lagen. Drie weken na dien vond men nog een van Telvi's be kenden vermoord in de donkere gang van een huurkazerne. En half augustus moest gangster nummer vier het ont gelden: veertien dagen later, dus eind vorige maand, werd zyn ïyk door pas serende ruiters in het open veld opge merkt: om herkenning van zijn iden titeit door het vergelijken van vinger afdrukken te voorkomen hadden de da ders voor alle zekerheid zyn handen af gekapt. Men ziot het: de heren nemen geen halve maatregelen als ze onder elkaar aan het moorden slaan. En zo bevreesd zijn zij voor concurrerende benden, dat bijv. een zekere Hugh Drescher zich in handen van de politie stelde om zich voor een aanslag te vrij waren ACHTERAF is gebleken, dat de man-achter-de-schermen een voor het oog keurige heer is, een zekere John Dioguardi, beter bekend als John ny Dio. iemand, die in een royaal huls ergens op Long Island woont, op zondag braaf ter kerke gaat en erg gesteld heet te zyn op zyn gezin. In werkelijkheid behoort hy tot de hierboven aangeduide groep van officiële misdadigers, die hun leidende functie als arbeidersleider in de havens misbruiken om zich rijk te stelen. Ook Johnny's broer Thomas zit nu achter slot en grendel, want hij schynt uit hetzelfde rotte hout gesne den te zyn. Voorts is gebleken, dat deze bende-activiteit niet alleen in New York ontplooid wordt, maar ook elders in het land, waar zowel op werkgevers als -nemers chantage gepleegd wordt. Er valt dus nog meer op te ruimen. EEN onverschrokken journalist heeft zijn moed met levenslange blind heid moeten bekopen, al heeft hy zich daardoor niet laten terneer slaan. Want hy gaat onverdroten voort met publicaties over wat hy weet. Maar eigeniyk is hij toch slachtoffer van het slappe optreden van de overheid, die evenveel en vermoedelijk nog veel meer wist dan Riesel zelf! Maar waarom dan niet eerder ingegrepen? Amerika is een wonderlik land, waar velerlei processen, die in het „oude" Europa allang tot rust zijn gekomen, nog dikwijls volop in gisting zijn. Vandaar bijv., dat vele mis dadigers Italiaanse namen dragen: blijk baar lieden, afkomstig uit een milieu, dat zich niet heeft kunnen aanpassen bij het leven in de Nieuwe Wereld. Het gevaar van excessen is daar dus groter dan doorgaans in Europa, maar krach tiger optreden is uit dien hoofde zeker niet overbodig. Mr. Bonn van de Nederlandse vertegenwoordiging door demonstranten met stenen bekogeld De waarnemende Nederlandse zaakgelastigde, mr. Jonker, kwam gistermid- kort na half vier bU het Gerechtsgebouw te Djakarta aan HU wilde er ilch van vergewissen, dat mevrouw Bouman en de leden van de Nederlandse vertegenwoordiging veilig waren en liep daartoe naar een zijde van het gebouw, waar hU kroongetuige k charge, Manoppo, aantrof, die een steen in zijn opgeheven hand hield. Enige minuten later, toen de menigte had ontdekt, dat mevrouw Bouman er al in geslaagd was het gebouw te verlaten, begon zy haar auto, eigendom van de Nederlandse vertegenwoordiging in Indonesië, die op het erf voor het Gerechtsgebouw geparkeerd stond, te vernielen. Manoppo wierp de eerste steen naar de auto. De politie joeg de menigte toen uiteen en reed de zwaar beschadigde „Fiat" van mevrouw Bouman naar een politiepost. De Indonesische verslaggevers by de terechtzitting zelden, dat zy de poging van de Nederlandse journalist Mooy man om mevrouw Bouman te bescher men. respecteerden. Mooyman werd niet zwaar gewond, maar had schaaf wonden boven zyn rechteroog en aan rijn linkerhand. Mooyman zei, dat hy gevreesd had. dat de menigte mevrouw Bouman zouaanvallen en dat hy zyn uiterste best had gedaan hen te kalme ren. De menigte wilde, dat mevrouw Bouman verantwoording zou afleggen voor het feit, dat een demonstrant toe vallig gewond werd door de politie in de opschudding, dit ontstond toen Schmidt het gebouw verliet. De jongen bleek slechts licht gewond te zyn. Er zyn geen arrestaties gemeld. Vervolg van pag. 1 Washington subsidieert schillen tussen oppositie en regering be gonnen. toen er in de pers berichten verschenen, dat het de bedoeling van de regering was om Egypte zonodig een oplossing door middel van militair in- grUpen op te leggen. Indien de regering deze berichten had ontkend, zou er van dit verschil van inzicht tussen de poli tieke partijen geen sprake meer zyn geweest. De tijd werkt voor de zeemogendheden Gaitskell 2ette uiteen, hoe volgens hem een oplossing mogelijk was zonder geweld. Eerst zal er een werkelijke po ging dienen te worden gedaan om de wereldopinie aan onze zijde te krijgen. We moeten absoluut duidelijk maken, dat wij slechts geweld zullen toepassen in overeenstemming met het Handvest van de Ver. Naties. Het zou ook gewenst geweest zyn als wij het dispuut 'onmid dellijk na de Londense conferentie naar de Ver. Naties hadden verwezen en voordat Nasser, eoals te verwachten was, de voorstellen van de achttien landen had verworpen. Nu dit echter het geval is. is het nog dringender, dat het con flict aan de Ver. Naties zal worden voorgelegd. Gaitskell toonde enig optimisme over de Russische houding, omdat hij van mening was. dat het niet zeker is. dat de Sovjet-Unie haar veto zal gebrui ken. In elk geval bestaat er geen veto voor aangelegenheden van procedure. Laat ons duidelijk maken, alaus Gaits kell. dat wij. door naar de Ver. Naties te gaan. bereid zyn langs de weg van onderhandelingen tot een regeling te komen Gaitskell heeft ondanks alle te leurstellingen tot dusver zijn hoop ge steld op de uiteindelyke totstandkoming van een vergelijk met Nasser. Het verkrijgen van overeenstemming met Nasser zal tijd vergen, maar vol gens Gaitskell is vooral wat de kanaal - boycot betreft de tijd aan de zijde van de zeevarende mogendheden en niet aan die van Nasser. Zijn prestige zal worden aangetast en zijn gezag ondermijnd. Bovendien zal de internationale open bare mening een dergelijke stap steu nen. als Nasser een redelijke oplossing weigert. Gaitskell acht het onwaar schijnlijk. dat Nasser met het oog op dit alles zo onwijs zal zijn om een door onderhandelingen verkregen oplossing, welke zonder twijfel mogelijk is. te ver werpen. Relaas van mevr. Bouman Een uur na haar ontsnapping aan de menigte heeft mevrouw Bouman in het huis van mr. E. Bonn (van de Neder landse diplomatieke vertegenwoordi ging) het volgende relaas van de ge beurtenissen gegeven: „Na het sluiten van de 61ste zitting verliet ik de rechtszaal en klom ik op een bank om Schmidt te zien instappen in de politiewagen, waarmee hij naar de gevangenis zou worden teruggebracht. Ik zag. dat de politie zeer krachtig een vrye doorgang voor de wagen maakte door de menigte van honderden mensen op het voorerf van het Gerechtsgebouw. Maar toen de wagen op een afstand van niet meer dan honderd meter was, zag ik ook, dat de speciale politie, die het gebouw hadden bewaakt, achter de politiewagen met Schmidt liep en dat deze politie het gebouw, dat omsingeld was door opgewonden jongeren, door slechts vyf of zes man gewone politie bewaakt liet. Grijp haar Plotseling was er een opschudding op het voorerf en zag ik, dat de kroon getuige éi charge Manoppo temidden van een menigte jongeren er bij deze op aandrong, het gebouw binnen te gaan. Onder aanvoering van Manoppo gingen zyn een paar seconden later het gebouw binnen. Zy droegen de gewonde demonstrant, toen de politie ruimte voor de wagen van Schmidt maakte. Ze legden hem op een hank vlakby de plaats waar ik stond. Toen zag Manoppo mij en schreeuwde: „Daar is ze, gryp haar, gryp haar". In rende weg om mijn leven te redden. Ik vluchtte de rechts zaal in en probeerde door een andere deur te ontsnappen. Maar Jouwende jongeren hadden tegen de tijd, dat ik daar was. die an dere deur bereikt. Zij sloegen mij op mijn schouder en op myn achterhoofd, ik viel bijna van de trappen, toen ik probeerde aangrenzende kamers te be. reiken. Maar ik bewaarde mijn even wicht en het gelukt mU. Ik vluchtte in een van de kleine vertrekken van het kantoor en zag door het raam, dat Willem Mooyman buiten poogde de menigte te weerhouden myn ka mer binnen te gaan. De menigte volg. de hem, toen hü tenslotte wegliep. Ik stond te beven Na enkele ogenblikken ontdekte ik een deur naar een kleine aangrenzende bu reauruimte. waarin ik mij achter een kast heb verborgen. Ik hoorde buiten mensen hard lopen en luidkeels schreeu wen. Ik hoorde de vraag „Waar is zij?" Ik hoorde tevens dat er meubilair werd vernield en dat er met stenen gegooid werd. Niemand kwam echter in de ka mer waarin ik ®iy bevond. Iemand opende de deur van de ka mer die ik had gesloten, doch door zocht de kamer niet. Ik beken dat ik stond te beven, terwijl ik stond te wachten dat de geen die ln de kamer was binnengekomen, weer zou ver dwijnen. Tenslotte werd het stil. Ik waagde het buiten de kamer te kUken en zag dr. Bonn die over de halve deur van de ertegenover gelegen recht zaal keek. Ik begaf my daarheen en na enkele minuten zag ik politie mensen die bezig waren de deuren van de rechtszaal te sluiten, In deze tussentyd ging de jouwende en tierende menigte haar gang. De heer Menke voegde zich even later in de rechtszaal by ons. De commandant van de politie, die intussen op het toneel was verschenen, zeide ons, dat wy kon den ontsnappen aan de achterzyde van het gerechtsgebouw. Wy moesten daartoe over een muur springen van anderhalve meter hoogte, maar ik kan u de verzekering geven dat ik in staat zou zyn geweest over een nog hogere muur te springen als dit nodig zou zyn geweest om te ontsnap pen! Mevrouw Bouman glimlachte by deze laatste opmerking De heer Menke ingesloten De heer H. Menke, hoofd der politieke afdeling van de Nederlandse vertegen woordiging, werd door de volksmenig te ingesloten, onmiddellijk nadat de menigte het gebouw was binnenge drongen. Een beambte nam de heer Menke onder zjjn hoede en bracht hem in zijn kantoorkamer in veilig heid. De heer Menke had nog gele genheid te zien, dat de Nederlandse journalist Willem Mooyman zich naar mevrouw Bouman spoedde. De heer Bonn zei: „Zonder de moed van Mooy man had mevrouw Bouman nu ge dood kunnen zijn. Door zijn moedige houding leidde hij de aandacht van de menigte af van haar voornaamste doel. De woedende demonstranten volgden hem toen hij wegliep uit de richting van de kamer, waar mevrouw Bouman zich had verborgen. De heer Bonn werd met stenen be kogeld, toen hij, enkele ogenblikken nadat de menigte het Gerechtsgebouw had overstroomd, voor de kamer stond, waarin mevrouw Bouman ver bleef. Hy had schrammen op zOn lin kerarm. „Mooyman heeft gevochten als een leeuw", aldus de heer Bonn. Ooggetuigen verklaarden, dat de jou wende. schreeuwende en woedende me nigte bij hen de herinnering had doen opkomen van de eerste dagen der In donesische revolutie in Soerabaja in 1Ö45. De Nederlandse vertegenwoordiger in Indonesië heeft verzocht om een onmid dellijk ingaande speciale politiebewaking voor de woning van mevrouw Bouman. Ingez. Med.-Adv.) I ll^r>/>rkDCklC VERWIJ0ERD MET LIKDOORNS wonderolie Weg met onhandige likdoornrlngen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pUn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïhe. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (562) (Ingez. Med.-Adv.) Daarom kijken zoveel dames iedere week vol spanning uit naar hun Libelle. In dit veelzijdigste dames weekblad staan nu weer „sprekende" schilderijenBeroemde schilder stukken in de originele kleuren mèt boeiende uitleg. Lees ook: Eén agent tegen een duizendkoppig monster Veilig verkeer gaat ook u aan En binnenkort: „Herinneringen aan vroeger dagen". Hcnriitte van Eijk sprak met de bekende zangeres Julia Cu lp. Dertig cent per week is beslist een kleine uitgave voor zovéél afwisseling. Bovendien bespaart u zich dit bedrag dubbel en dwars door de uitstekende patronen en gratis adviezen! Vul dus nu de bon in: 51 NAAM: STRAAT: Noteer mij als abonnee op Libelle a ^0 ct per week i f 3.90 per 3 maanden PLAATS: Doorsliepen wat niet wordt verlangd. Invullen a.u.b. en in open envelop, waarop 2 ct postzegel, zenden aan Libelle, Nassau- plein 7, te Haatlem. Postgiro 268670. Libelle biedt u de ene verrassing na de andere Scooterberijder gedood DRIE ANDEREN ZWAARGEWOND (Speciale berichtgeving). Op korte afstand van de grens in de gemeente Gronau zyn gisteravond vier personen, o.w. twee Enschedeërs, die per scooter onderweg waren naar Gronau, zwaar gewond bij een ver keersongeval. Een hunner de 43-jarige kunstschilder Albert Bijker uit En schede is vannacht in het zieken huis te Gronau aan zyn verwondin gen bezweken. De 18-jarige kunstschilder Gerrit Jan Kamphuis, eveneens uit Ensche de, die op de duo van de door Bijker bestuurde scooter zat, is ernstig ge wond naar het ziekenhuis vervoerd. Hy kon tot heden niet worden ver hoord. Het ongeluk ontstond doordat Bijker waarschijniyk niet heeft gezien, dat er een bus van de Duitse Spoorwegen aan stalten maakte om naar de rechterkant van de weg bij een halteplaats te stop pen. Hij haalde naar links uit en kwam daarbij in botsing met een uit de rich ting Gronau komende bromfiets, waar van de twee berijders eveneens zeer ernstig werden gewond. Dreigende man eiste geldtas van kassier, vluchtte schietend toen alarmbel klonk Gistermiddag kort na halfdrie, is een roofoverval gepleegd op de Coöperatieve Boerenleenbank te Eelde (Gr.). De dader kwam op normale manier het kantoor binnen, waarna hy bij het loket een tweetal schoten loste uit een stengun, even wel zonder iemand te raken. De assistente van de kassier stelde het alarmsignaal in werking, waarna de dader met een auto vluchtte. Op een van de personen die hem wilde achtervolgen loste hij ook een schot. De man Is in de richting Assen verdwenen. De overval is geschied door een om- sistente mej. W. Boerma de alarmschei streeks 40-jarige man met bruine hoed. gekleed in ren bruin pak en een beige regenjas. Hij droeg een zonnebril. De man eiste van de kassier, de heer A. Hftrtlief de geldtas en dreigde, te zul len schieten. De kassier weigerdè. deed enkele stappen achteruit en zocht dek king achter de deur van de brandkast. Op dat moment drukte de 22-jarige as- Schouwburg „Een huweiyk nam. K. en O. Ned. Comedie onder Lodewyk XV". 8 uur Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le den verg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. afd. Lelden. 8 uur nam. Opening Vebo, 10 uur PREMIEREGELING SCHIETEN HOUTDUIVEN BEËINDIGD Met ingang van 1 oktober 1956 zal de premieregeling voor het schieten van houtduiven worden beëindigd. Zoals men weet was deze premieregeling getroffen om de ernstige schade, die houtduiven aan de landbouw toebrengen, te beteu gelen. Ook dit jaar heeft de premie regeling gunstig gewerkt. BINNENLAND De kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Delft heeft aan de glazenier Joep Nicolas opdracht gegeven tot het vervaardigen van drie ramen voor de in restauratie zijnde Oude Kerk te Delft. De ramen zullen gelijkenissen en taferelen uit het Nieuwe Testament weergeven en geplaatst worden ln het koor. waarin ook de ramen komen, welke door de gemeente Delft en het hoogheemraadschap ..Delf land" worden geschonken. Beide laatstbe doelde ramen worden eveneens door Nicolas vervaardigd. Zondagmiddag is op de weg van Goor naar Enter een motor, bestuurd door de 30-jarige schilder H. Lammertink uit Enter, ln botsing met een bromfiets ge komen. welke bestuurd werd door een Inwoonster van Markelo. Hierby werd de motorrijder dodeiyk gewond. Met een schedelbaslsfractuur werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Almelo, waar hij 's avonds overleed. De bromfietsberijdster werd slechts licht gewond. De motor en de bromfiets werden zwaar beschadigd. Op 17 en 18 oktober houdt het Ne derlandse Genootschap voor Landbouw wetenschap, ln samenwerking met het Nederlands Instituut van Landbouwkun dig Ingenieurs en de Nederlandse Bodem- kundige Vereniging, voor de 28e keer de tropische landbouwdagen. B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad een voorstel doen toe komen een aanloopkrediet van f 6 miljoen te verlenen voor net aanleggen van een nieuwe baan op de luchthaven Schiphol. Op 3 oktober wordt ln Esplanade in Utrecht door de Bond van Materialen- kennis een bijeenkomst gehouden van de kring verf. rubber, asfalt en andere plastische materialen. H.M. de Koningin heeft gisterochtend ii: het paleis. Huis ten Boscn ontvangen dr. G. Afuhs. gezant van Oostenrijk, ter overhandiging van zijn geloofsbrieven. Kort daarna verscheen met hetzelfde doei de gezant van Hongarye, de heer J. Karpatl. De 73-jarige G. F. H. van Geelen, wonende te Schoonhoven, is gistermiddag in de gemeente Lopik door een tientons zand-auto van de firma Joh. Mourik uit Groot-Ammers overreden en op slag ge dood. Het slachtoffer, dat zeer byzlende was. sloeg niet voldoende acht op het ver keer. dat daar ln verband met de werk zaamheden aan een nieuwe weg zeer druk is. Het slachtoffer was gehuwd. Een kleine 100 vertegenwoordigers van 12 Oost- en WesteuropcBe landen, van India, de VS. en Rusland houden deze week ln het voormalig paleis aan het Noordelnde te Den Haag een conferentie over de normalisatie by de vervaardiging van plastleks. BUITENLAND Een groot lichtbaken op het hoogste gebouw van New York. de .^Jmplre State Building", la gedoofd om te verhinderen, dat vogels zich tegen het gebouw te pletter vliegen. Het zal op 1 november, wanneer de vogeltrek zal zyn geëindigd, weer gaan branden. De Sovjet-Unie en de Ver. Staten zyn overeengekomen samen te werken by het afschieten en nagaan van satellieten, die de aarde vanuit zeer grote hoogte moeten verkennen, aldus meldt de „Times". Belde landen bereiden plannen voor tot het lan ceren van kunstmatige hemellichamen tijdens het Internationale geofysische Jaar. Prof. Chapman, voorzitter van de speciale commissie voor het Internationale Geofy sische Jaar. zei op een vergadering van deze commissie, die te Barcelona werd ge houden. dat dit besluit het hoogtepunt van de besprekingen vormde en van het grootste gewicht Is voor het gehele pro gramma van onderzoek. Reeds 87 landen lijn uitgenodigd om deel te nemen aan de byeenkomsten, die van 20 september af ln het hoofdkwartier der Verenigde Naties te New York gehou den zullen worden met het doel definitieve plannen te ontwerpen voor de oprichting van een Internationaal Bureau voor het Vreedzaam Gebruik van Atoomenergie. Een B-52. de modernste êtraalbom- menwerper van de Amerikaanse lucht macht. Is maandagavond bij Madeira in Callfornië neergestort. Vyf doden werden geborgen; twee zwaar gewonden werden naar een ziekenhuis gebracht. De kostbare herfstcollectie mode- ontwerpen van de Amerikaanse couturière Pauline Trlgere, welke zondag ln Kansas City (Missouri) gestolen zijn, is terecht. Rechercheurs van de F.B.I. ontdekten de collectie in New Orleans, waar ze door verkeerde bezorging was beland, terwijl ze na een show ln Kansas City in Louisville had moeten aankomen1 Oud-premier Sir Winston Churchill Is maandag voor een verblijf van verschei dene weken naar de Franse Rlvléra ver trokken. Uit Brussel zyn zeventien leden van de Belgische Eerste en Tweede Kamer onder leiding van de voorzitter van de Tweede Kamer, de heer Kamiel Huysmans. vertrokken naar de Chinese Volksrepubliek. Van dit gezelschap maken geen r.-k. Kamerleden deel uit. aangezien de Chrls- teiyke Volkspartij zich op het standpunt stelt, dat het niet past. dat Belgische Sarlementsleden als zodanig een bezoek rengen aan een land. waarvan de regering door België niet ls erkend. In het gebied van Oran ln West- Algcrye heeft maandag een hevige storm met windsnelheden tot 200 km per uur gewoed, waardoor zeventien mensen om het leven kwamen en veertig werden ge wond. Hulzen werden verwoest en wegen kwamen onder water te staan. Toen een groep Chileense carabinieri bij een salpetermljn ln de provincie Anto- fagasta enkele vakbondsleiders van de reeds langer dan een maand stakende mijnwerkers wilden arresteren, werden zij door een drom mynwerkers aangevallen. De soldaten moesten van de wapens ge bruik maken om zich te verdedigen en doodden daarbij een mynwerker en ver wondden veertien anderen. Drie carabinieri werden zwaar gewond. De douane te Brisbane heeft aan boord van het Nederlandse 9161 ton metende schip „Straat Banka" van de Kon. Java-Cnlna Paketvaartlljnen een hoeveelheid opium ter waarde van 80.000 gulden ontdekt, die ln een verfbus was verborgen. De eigenaar kon niet worden opgespoord. Het schip was op weg van Bombay via 6lngax>or« naar Melbourne. in. De indringer loste, vermoedelijk met een stengun. enkele schoten maar deze raakten niemand. Hii ging aan de haal. Buiten werd hij achtervolgd door ver scheidene buurtbewoners, o.a door de naast de Bank wonende heer H. Hoven, een bekende atleet en schaatsenrijder, maar hy hield ze op een afstand door nog enkele schoten te lossen. Hij sprong in een grijze auto (een Peugeot) die aan de Duinerlaan stond en verdween in de richting Groningen. Later op de middag vergezelden de kassier en zijn assisten te de Rijkspolitie naar Leeuwarden, waar inmiddels een aanhouding was ver richt. Deze bleek echter niet de gezochte te zyn. Het vorige jaar is op de Boerenleen bank te Eelde ook een overval gepleegd, die echter ook niet slaagde. Schouwburg: K, en O, „Ned. Comedie": Een huwelijk onder Lodewyk XV. 8 uur nam.. St. Antonius Clubhulz <L. Mare 43): De monstratie kndplee. 21 en 8 uur nam. Bethel (Stille Rijn 13): Geref. Bond. Spr. ds. Van Soest van Rljnsaterwoude. 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Mode show door Modehuls van Stolen. 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. „Ned. Comedie": Een huwelllk onder Lodewyk XV. 8 uur nam.. Zomerzorg: Feestavond 10-J afd. Lelden Hum. Verbond. 8 irlg bestaan uur nam. St. Antonius Clubhuls (L. Mare 43): De monstratie kndplee. 2) en 8 uur nam. Oerecht 10: Ledenverg. Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Mode show door Modehuis van Strlen. 8 uur nam. Warmond: Swellandstraat 23. Jonge Kerk. 8 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk. Zangavond t. b. v. bouw nieuw Diaconessenhuls. 8 uur nam. Zulderkerk: Classicale Jeugdmeting. Sprekers prof. dr G. C. Berkouwer en prof. fl. U. Zuidama. 8 uur 't Schuttershof: voormiddag. „Pniël" (Middelstegracht)Opening knutsellokaal Leldersraad C.J.M.V. „De Ontmoeting", 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Modeflitsen te 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Mode show door Modehuls van Striem 8 uur nam. VRIJDAG Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Een huweiyk onder Lodewyk XV". 8 uur nam. Doelenkazerne (Officiersmess)Alg. Ver. van Reserve-officieren. Lezing kolo nel B. Koning over de strategie van de koude oorlog. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Ohr. Vr. Bond. Spr. mej. L. van Woerden over: „Vrouwen acn- ter tralies". 8 uur nam. SchuttershofOpening Vebo-Jongeren- dag. 8 uur voorm. Academie: Voordracht prof. Paul D. White van Boston over de ontwikkeling der cardiologie, 4 uur namiddag. Veemarktterrein: Jongerendag Vebo. 8.15 uur voormiddag. Aanvang wedstrijden, Ruiterdemonstratle 2 uur nam. Prijsuit reiking. 4 uur 't Schuttershof. ZATERDAG „Om de Doorbraak": Kermisfeest Speel - tulnver., 26 en 712 uur nam. Rehoboth (Rapenburg): Receptie zilve ren ambtsjubileum ds. J. van der Wiel. 3.30—5 uur nam. Posthof: Wandeling afd. Leiden Nederl. Chr. Reisver. van De Kievit naar Katwijk, 2.20 uur namiddag. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Ambachtsschool (Haagweg): Uitreiking van diploma's, 8 uur namiddag. De Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Spr. J. Cohen over Israël, 8 uur namiddag. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Wie was Rembrandt?" (Tot 8 oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m. 15 september). BoerhaavezalenTentoonstelling van werk van Miep de Leeuwe, Jos Mertens en Dlck Loef. werkd. 25 en 7—10 uur nam.: zond. 2—5 uur nam. BIOSCOPEN Rex ..Johnny Guitar" 18 Jr. Werkda gen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 cn 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Vergeef my" 18 Jaar. Trianon ..Charll's tante" 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Vuile handen" 18 jr. Werk dagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.80, 4.45, 7 en 9.16 uur. Lido .Serenade" 14 Jr. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Morgen zie lk Je weer" A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 22 september 8 uur waargenomen door: Apotheek Kok Rapen burg 9. telef. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Hooigracht 48. tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. telefoon 20274. BU geen gehoor bi) Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) bii 1 x* ei 3 f a E bi Stockholm onbewolkt nw 2 11 0 Oslo zwaar bew. n 1 17 0 Kopenhagen onbewolkt ono 2 16 0 Aberdeen motregen zzo 1 13 0.1 Londen geh. bew. o 4 17 0 Amsterdam zwaar bew. no 1 15 0 Luxemburg geh. bew. ono 4 17 0 ParUs nevel no 4 21 0 Bordeaux zwaar bew. w 1 24 0 Grenoble geh. bew. licht bew. windstil 24 0 Nice nw 4 23 0 Berlijn Frankfurt mist ono 2 13 2 zwaar bew. no 2 15 0 München mist windstil 17 0 Ztlrlch nevel nno 2 22 0 Genève geh. bew. licht bew. no 6 24 0 Locarno o 1 24 0 Wenen zwaar bew. windstil 20 0.2 Innsbruck nevel 0 4 24 0 Rome onbewolkt windstil 28 0 Ajacclo licht bew. ono 3 26 0 MAllorca licht bew. nnw 4 30 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2