lok de detailhandel en het ambacht dienen naar vergroting produkliviteit te streven Koning Boude wijn bracht bezoek aan Duits-Belgische gebieden Rode heersers hebben meer vrees voor bevolking dan omgekeerd i jaargang Donderdag 13 september 1956 Derde blad no. 28934 Naar een betere bedrijfsvoering (II) i kostprijsstijging een halt toeroepen (Speciale berichtgeving) )e kostprijsstijging bij detailhandel en ambacht dient een halt toege- n te worden" aldus de heer G. S. Scheltema, directeur van het Econo- Instituut voor de Middenstand en lid van de Contactgroep Opvoering ktiviteit, vanmiddag op een causerie, te Utrecht op de Jaarbeurs gehou- het raam van de lezingen-serie „Betere bedrijfsvoering in midden- en Wrijf'. Deels dient dit gezocht te worden door de factor arbeidsloon >st arbeid stijgt gedurig) nauwkeurig te analyseren. Met de arbeid moet larzaam mogelijk worden omgegaan. irgroting van de produktiviteit is verder ook te bereiken door bijvoor- uniforme administraties waardoor branchegewijs vergelijkingen jkelijker gemaakt kunnen worden en door een beter gebruik van de vlakte. het aantal vierkante meters van bgevende invloed kan zijn, bewijst It grotere bedrijf, dat per vierkante [twee tot driemaal zoveel omzet als (nere zaken. jetailhandel dient, volgens spreker, iet bereiken van grotere omzetten gl aoht te slaan op de keuze van feigingsplaats, de assortimentsbe- een juiste reclamevoering en een verkooppolitiek. Verlaging der be- josten moet nagestreefd worden jen juiste opstelling en keuze van jentaris, een vergroting der arbeids- ktiviteit. verbetering van de admi- tie (uniformering), juiste finan- jen tenslotte bedrijfsvergelij kingen. Invoering van steeds meer zelf- Jingszaken Overlaging kosten ar en z.g. super-markets zegt in dit nd voldoende. jmbachtsbedrijven kunnen een pro- ftteitsverfioging bereiken door met planning en routing, scholing van aeel, werkmethodeverbetering en jnisering de kosten verlagen en met jiste keuze van vestigingsplaats, een in jalanceerde toelevering, parallelli- en eventueel omschakeling (in de ktie bijvoorbeeld) de omzet vergro- 7QQA i tal van praktyk-voortoeelden en /990. materiaal lichtte de heer Scheltema - tellingen toe. Taak C.O.P. Ie doelstelling van het thans onge- r vyf jaar oude C.O.P.-Contact- r Opvoering Produktiviteit ligt de naam besloten. Zélf doet zy rigens niets aan de produktiviteits- hoging. zy stimuleert slechts en ft in dit verband reeds tal van Bereizen naar de Verenigde Staten rganiseerd. De doorwrochte rappor- die deze reizen opleverden, bezit- reeds lang een goede naam en m. het stimulerende werk doelmatiger jmen verrichten, werden branche- l produktiviteitscentra gesticht, [1 het technisch filmcentrum en de troep type-beperking kinderen le C.O.P. een geheel eigen weg jpgegaan en een goede levensvat- leid blijken te bezitten. Jder werden in samenwerking aet Nederlands Instituut voor Effi- jr provinciale contact-commissies pe produktiviteit in het leven geroe- die zich speciaal richten op het fclgrote en kleinere bedrijf. Europees verband werkt de C.O.P. I samen met de European Produc- Agency, een onderdeel van de f.C. de leiding van de COP. hebben zit- «aap verdronk veer ogen van klasgenoten foor de ogen van zyn verschrikte Hgenoten is gisterochtend de 7- jlge Freddie Broer uit de Egelantier- *at te Amsterdam toen hy onder ding van een onderwijzeres in de schoolkinderen van de Eben Hae- fschool liep naby de Raampoortbrug Amsterdam in het water geraakt en pronken. het gegil van de kinderen doken agenten en drie burgers in het water de Buitensingelgracht. Een half lang heeft men getracht het kind op Biken. De Rijkspolitie te water heeft lichaam na drie kwartier opgehaald een dreg. Kunstmatige ademhaling ot toen niet meer baten. paanse sinaasappe'en dit jaar schaars INGE VORST HAD RAMPZALIGE GEVOLGEN Iptanse sinaasappelen komen dit ir In minimale hoeveelheden aan de irkt. De strenge vorst van de afge- «n winter heeft voor de Spaanse laasappelentelers rampzalige gevol- gehad. Tegen een oogst van 1.8 ljoen ton in het seizoen 19551956 at een verwachte opbrengst in dit zoen van maar amper 350.000 ton laasappelen. Van deze hoeveelheid oct nog het binnenlands verbruik af, t jaarlijks gemiddeld 300.000 ton draagt. De vorst heeft echter ook herstelbare schade toegebracht aan sinaasappelbomen. «ie boomgaarden zyn doodgevroren, rdoor nieuwe aanplant nodig zal 'De schade, die deze misoogst aan Spaanse economie zal toebrengen is hog niet te becijferen. D» directe de beloopt evenwel nu al een be- van rond 6 miljoen gulden. De ty- 'e moeilijkheden waar Spanje thans staat manifesteren zich, aldus de cteur van de Nederlandse Kamer Koophandel in Spanje, de heer J. de r. nu al in een vermindering van de ^vergunningen, maar desondanks :*n de Nederlandse exporteurs zich te laten afschrikken. Uienexport naar België stopgezet gevolg van de prijs ontwikkeling r uien op de Belgische markt hebben en Luxemburg besloten dat met 'hg van 15 september voorlopig geen uit ons land geimporteerd mogen den. Tot en met morgen kunnen de I bog worden ingeklaard maar de '"hporteurs dienen wel te beschikken g een geldige importvergunning, poe lang dit exportverbod zal duren met te zeggen. De prijsontwikkeling 'de Belgische markt is hierby van P°t belang. ting vertegenwoordigers van de werk gevers- en werknemers-organisaties, de overheid, instellingen en organisaties op het gebied van research, onderwijs, op leiding, handel, middenstand en bedrijfs organisatie. Economisch-lnstituut voor de Middenstand Het Economisch Instituut voor de Mid denstand, waar de heer Scheltema direc teur van is, heeft een aanzienlijk hogere leeftijd. Deze stichting werd namelijk reeds in 1930 opgericht door de samen werking van de landelijke middenstands bonden, de Kamers van Koophandel en Fabrieken, instellingen van hoger onder wijs en de ovërtieid. Haar arbeidsveld is in het bijzonder het instellen van onderzoekingen ten behoeve van het klein- en middenbe drijf en het publiceren van de resul taten, waardoor branchegewijs belang hebbenden informatief cijfermateriaal ter beschikking wordt gesteld, zeer bruikbaar bijvoorbeeld om vergelijkin gen te maken tussen het eigen bedrijf en andere zaken. Deze bedrijfskosten statistieken zyn zeer waardevol geble ken. In Frankrijk en Duitsland overweegt men gelijksoortige instituten in het leven te roepen. België kent reeds tien jaar lang een dergelijk lichaam. Twijfelachtig genoegen: ttveemaal bevrijd Doel: scheppen van een geschikt klimaat voor herziening van strafmaatregelen (Van onze correspondent in Brussel) Koning Boudewjjn heeft een bezoek gebracht aan de zogenaamde Oostkan tons van België. Deze Oostkantons (Eupen, Malmedy, Sankt Vith) zijn gebieden welke na de eerste wereldoorlog door Duitsland aan België moesten worden af gestaan. Onmiddellijk na het binnenrukken van de Duitse troepen in België in 1940 werden deze gebieden bij Duitsland ingelijfd, maar na het einde van de oor log kwamen de Oostkantons wederom onder Belgisch bestuur. Zonder ooit in de ze streken te zyn geweest of ooit een Eupenaar te hebben gesproken, kan men bergijpen, dat deze herhaalde wijziging van het staatsburgerschap zeer bijzon dere problemen met zich mede heeft gebracht. Het betreft hier een althans in meerderheid Duits-sprekende bevolking. Van de dertig gemeenten zijn er vierentwintig geheel Duits-sprekend, Malmedy daarentegen valt binnen het Franse taalgebied. Qobiinknn» i paleis te Brussel uitsluitend uit Duits- J CCllVOllCl^ff talige Belgische soldaten. Er is ook een Belgische zender die uitzendingen geeft Stelt men zich op formalistisch stand- 'n Duitse taal. punt, dan wordt de hele zaak eenvoudig. België annexeerde in 1920 de Duitse ge bieden Eupen, Malmedy en Sankt Vith. De bewoners werden van Duitse staats burgers Belgische staatsburgers en wie zich daartegen verzet is 'n slecht vader lander, een slechte Belg. Wie dan boven dien nog in de periode 1940—1945 met de Duitsers samenwerkte (of Duits soldaat wasi) is een landverrader of ten minste een „inciviek", zoals in België iemand wordt aangeduid, die men in Nederland een „politiek delinquent" noemt. Dit formalistische standpunt heeft België onmiddellijk na de oorlog ingeno men, maar meer en meer komt men tot het inzicht dat men de bewoners van de Oostkantons niet dezelfde maatstaven kan aanleggen als de andere Belgische staatsburgers. Het bezoek van koning Boudewyn zou nu o.m. ten doel hebben gehad een geschikt klimaat te scheppen voor herziening van verschillende straf maatregelen. Verscheidene Belgische bladen brengen artikelen, waarin veel begrip wordt getoond voor de moeilijke positie der Duits-sprekende Belgen ty- dens de oorlog. En het grootste Duits-ta- lige blad van oost België, de „Grenz- Echo", dat op zeer geestdriftige wijze het bezoek van koning Boudewyn toejuicht, spreekt de hoop uit, dat dit bezoek er toe zal bijdragen, dat voor „vele vraagstuk ken, die in de oost-gebieden, als gevolg van de annexatie tijdens de oorlog, aan de orde zijn, spoedig een definitieve op- .inciviek), lossing wordt gevonden". Verlost van „juk" Afgezonderd De oa^c-kantons' liggen betrekkelijk afgezonderd, ten oosten van Luik, ten zuiden van Aken en ten noorden van het groothertogdom Luxemburg. Een factor die do assimilatie in de Belgische bevol king bijzonder bemoeilijkt is daarbij na tuurlijk de omstandigheid, dat de bewo ners van de oostkantons geen Frans of Nederlands spreken, maar Duits. Als men tracht die taal te onderdrukken roept men verzet op. Laat men het ge bruik der talen vrij, dan wordt die groep van nieuwe Belgen nooit één geheel met de rest van de bevolking. Frankrijk suk kelt in Elzas-Lotharingen met hetzelfde probleem, met dit verschil, dat Frank rijk ongeveer 1,5 miljoen Duits-spreken den heeft en België omstreeks honderd duizend. Tot aan de tweede wereldoorlog werd in de oostkantons het onderwijs in de Duitse taal gegeven. Na de oorlog werd het Duitse onderwys verboden, althans het lager onderwys, want er is in oost- België nog wel een landbouwschool waar het onderwijs in het Duits wordt gege ven. Die afschaffingen van het Duitsta lige lager onderwijs heeft veel kwaad bloed gezet. Maar het is te verwachten dat in dit opzicht aan de wensen van de oostkantons binnenkort zal worden tege moetgekomen. Vergelijking met de Elzas Als men de situatie vergelijkt met de Elzas dan valt zy voor de Duitsspreken de Belgen dikwyls voordelig uit. Duits- België heeft twee dagbladen in de Duit se taal. Die bladen hebben ook Duitse na men. Oost-Frankrijk heeft verscheidene Duitstalige dagbladen, maar de Franse perswetgevirig verbiedt dat deze bladen ook Duitse namen hebben. Neemt men de bladen als „Nouveau Rhin Francais", „l'Alsace" en „Courrier de Metz", om er slechts enkele te noemen dan zyn die namen vrywel het enige frans in de' ge hele krant. Ook de sportrubriek moet in het Frans zyn alsmede de advertenties, zelfs mag men geen familieberichten in het Duits in een blad doen opnemen in de Elzas. Zulke kleinzielige maatregelen heeft België nooit genomen. De „Grenz- echo" verschijnt geheel in het Duits. De jongemannen uit de oostkantons krygen hun militaire onderricht in hun eigen Duivse taal en nog niet zo lang geleden bestond de wacht voor het koninklijk In 1940 werden de voormalige Duitse gebieden „van het Belgische juk" losge maakt en toy het Duitse Rijk gevoegd. De Duitse dienstplicht werd ook in deze gebieden van toepassing en talrijke be woners van de oostkantons zijn gesneu veld of kwamen verminkt van het front terug. Inmiddels was hun geboortestreek opnieuw „bevrijd". Terwijl andere oor logsweduwen en oorlogsinvaliden een pensioen krygen, worden deze oorlogs slachtoffers door niemand erkend Duits land kan deze mensen moeilijk pensioe nen gaan uitkeren. Want het zou onmid dellijk in conflict komen met België. De positie van de oost-Belgen zou er poli tiek gezien zeker ook niet beter op wor den. Maar België keert deze mensen evenmin iets uit. Soortgelijke moeilijkheden doen zich voor bij de ambtenaren, postbeambten en spoorwegbeambten die in dienst ble ven tijdens de annexatie door Duitsland en naderhand door België als .incivie ken" werden weggezonden, zonder pen sioen natuurlijk. Als men zo dikwyls van paspoort moet veranderen wordt men sceptisch. Een vrouw uit Malmedy verklaarde tegen een Franstalige collega „nous serons tou- jours 1' incivique de quelqu'un" (Wij zyn altijd voor de een of voor de ander de Wij zijn thans ruim elf jaar na het einde van de oorlog. Veel dingen zijn wij anders gaan zien dan onmiddellijk na de vijandelijkheden. De Belgen van de oost- kantons begrijpen ook wel de moeilijk heden van de Belgische overheid, maar aan de andere kant verwacht men nu toch ook dat België voor hun moeilijk heden begrip toont. Koning Boudewijn die een toespraak In het Duits heeft gehouden is luide toe gejuicht. overal. De mensen van Eupen. Malmedy en Sankt Vith willen dat er geen twijfel bestaat over hun loyaliteit. Het is een geschikt ogenblik om de laatste grieven weg te nemen en het laat zich wel aanzien, dat de Belgische rege ring een poging in die richting wil doen. Minder leuxen gewenst. In het blad van de Oostduitse commu nistische party „Neues Deutschland"ls het overvloedig gebruik van slag zinnen in Oost-Duitsla nd afgekeurd. Volgens „Neues Deutschland" worden er teveel slogans op banieren dwars over straat gehangen, op muren gekalkt en^ op biljetten verspreid. De „Sloga- nitïs", zo schreef het blad, „is zo erg, dat in staatswinkels de kaas wordt ver pakt in biljetten die oproepen tot de strijd voor de Duitse eenheid".... Wel of niet naar Moskou (Van onze correspondent in West-Duitsland) In de politieke partijen in Bonn heerst op het ogenblik nog steeds enige ver deeldheid over de vraag of men een uitnodiging van de Russen een aantal Bondsdagafgevaardigden een bezoek aan Moskou te laten brengen, moet aanne men of niet. Men heeft deze uitnodi ging reeds enkele maanden geleden ont vangen, maar men heeft met het ant woord tot na de zomervakantie willen wachten. De meeste partijen zyn er voor, zowel die van de oppositie alsook de tot de regeringscoalitie behorende Duitse partij. De nieuwe Vrije Volkspartij dat is het overgebleven gedeelte van de Vrije Democratische partij, dat aan bondskanselier Adenauer na de splitsing in deze party trouw gebleven is aar zelt nog een definitief standpunt be kend te maken. Het is vooral de fractie van de grootste party de C.D.U.C.S.U. (Christelijk Democratische UnieChris telijk Sociale Unie) die nog altijd geen beslissing heeft willen nemen, omdat haar aanvoerder, Bondskanselier Ade nauer, tegen een reis van een delegatie van de Westduitse Bondsdag naar de hoofdstad van de Sovjet-Unie is. Adenauers grote regeringsparty zal dat onderwerp eerst nog eens uitvoerig met vertegenwoordigers van de andere facties willen bespreken. De Russen moeten intussen nog maar op een ant woord wachten. Het heeft verleden jaar ook vrij lang geduurd voordat Adenauer zijn uitnodiging aangenomen heeft naar Moskou te reizen. In brede politieke kringen is men overigens van oordeel, dat een tocht van Westduitse parle mentsleden naar Moskou heus geen kwaad kan, want zulk een reis zal ertoe kunnen bydragen, dat men elkaar beter leert begrypen en men heeft dan tevens een goede gelegenheid diverse zeer be langrijke vraagstukken, die nog altyd op een oplossing wachten in persoon lijke gesprekken aan te snyden. Meisje door bus gedood Gisteravond is het 12-jarig dochtertje van de familie G. van de Hoorn aan de Uddelerweg door een autobus aangere den en gedood Het meisje stak per fiets van achter een militaire wagen de straat over om de inrit naar huis in te ryden. Ze reed hierdoor precies voor de uit de tegen overgestelde richting komende bus. De chauffeur die het meisje op het laatste moment opmerkte heeft nog getracht haar te ontwijken. Het meisje was on- middellyk dood. VOETBAL Zwitsers B-elftal De opstelling van het Zwitserse B- elftal dat zaterdag op het Vitesse-ter- rein in Arnhem tegen Nederland B speelt is als volgt: doel: Schley (FC Basel): achter: Koch (Grasshoppers) en Robustelli (AC Bel- linzona); midden: Jaeger. Frosio en Mueller (allen Grasshoppers); voor: Chiesa (FC Chiasso), Hamel (Young B.) Robbiani (FC Lugano). Scheller (Young Boys) en Regamev (FC Fribourg). Faas Wilkes niet in Nederlands elftal Naar wij vernemen zal Faas Wilkes zaterdag a.s. niet meespelen met het Nederlands elftal tegen Zwitserland. In verband met een blessure heeft de arts A. A. M. F. Pannekoek te Helmond Wil kes geadviseerd zich in een ziekenhuis voor een onderzoek te laten opnemen. Dit onderzoek vindt thans plaats in het St. Franciscus gasthuis te Rotter dam. De keuze commissie van de KNVB zal zich nader beraden over de samen stelling van de voorhoede voor Lausan ne. Men heeft Voges van de Sportclub Enschede uitgenodigd als reserve de reis naar Zwitserland mee te maken. Men mag aannemen dat het Nederlands elf tal in zijn definitieve vorm pas vrijdag of zaterdag te Lausanne zal kunnen worden bekend gemaakt. ATLETIEK Puck van Duyne tweemaal geklopt in Londen Onder zeer gunstige weersomstan digheden zyn gisteravond in het White City Stadion te Londen internationale Oude methoden hebben veel van uittverking verlorenonthult Romanow in Frankfurt (Van onze correspondent in West-Duitsland) De toestanden in de Sovjet-Unie zyn tegenwoordig heel anders dan nog niet eens zo lang geleden: de heren van het rode regiem hebben meer angst voor de bevolking dan omgekeerd de bevolking voor de bewindhebbers. Dit deelde de hoofdredacteur van het in West-Duitsland verschijnende anti-com munistische Russische weekblad „Possev", J. R Romanow, maandag in Frank furt aan de Main op een door dit blad op touw gezette bijeenkomst van anti- Communisten mee, die door circa 6000 bestrijders van liet communisme werd bijgewoond. Dezen waren uit tal van landen naar Frankfurt gekomen. Onder hen bevonden zich ongeveer 300 voormalige Russische vluchtelingen. Het was de achtste jaarlijkse bijeenkomst, die door dit blad werd georganiseerd. Ecenemiseh leven bevindt zich in aanhoudende crisis Romanow stelde vast, dat na de 20ste partydag van de communistische par ty in de Sovjet-Unie duidelijk aan het licht was gekomen, dat: ten eerste het regiem daar niet meer sterk genoeg is te proberen de communistische party in een groep van personen om te wer ken. die de macht in handen hebben. Deze groep breidt zich voortdurend uit en bepaalde figuren, die er deel van uitmaken, streven naar een bescheiden hervorming van het systeem om daar door de communistische heerschappy sterker te kunnen maken. Ten vierde, dat het economische leven van Rusland was om de strijd tegen de ideeën te zich voortdurend in een crisis bevindt, kunnen voeren, ten tweede dat het rege- Weliswaar bevorderen goede resultaten ringssysteem zyn vroegere karakter ver- op het gebied van de zware en van de loren heeft en dat de oude methodes lewapeningsindustrie de materiële kan van bedrog, terreur en isolering haar sen van het regiem, maar toch lijkt een uitwerking hebben verloren. Ten derde, spoedige materiële verbetering van de dat de aan het bewind zynde kliek bezig 1 levensstandaard onwaarschynlyk. atletiekwedstrijden gehouden, waar aan door atleten uit 13 verschillende landen is deelgenomen. Onze landge note Puck van Duyne-Brouwer ver scheen aan de start voor het num mer 100 meter dames. Fel is er tussen haar en de Engelsen Ann Pashley en Junes Paul gestreden. De drie loop sters lipten allen een tijd van 11.9 sec afdrukken. Ann Pashley werd even wel als eerste geklasseerd. June Paul als tweede en Puck van Duyne-Brou wer als derde. Ook op de 200 meter moest onze land genote met een derde plaats genoegen nemen, Winnares van dit nummer werd de Engelse Jean Scribbens met een tyd van 24,4 sec. Heather Armitage werd tweede in dezelfde tijd. Die van Puck van Duyne-Brouwer bedroeg 25.- sec precies. Bij de heren vielen verrassende re sultaten te noteren. Zo werden de we reldrecordhouders op de 3000 en 5000 meter Gordon Pirie (GB) en zyn land genoot Chris Chataway op de 1500 me ter verslagen door de Oostduitser Richtzenhain. Laatstgenoemde werd winnaar in 3 min 43 sec vóór Pirie (3 min 43.4 sec) en Chataway (3 min 46.4 sec). Een tweede opmerkelijk resultaat le verde de 100 meter op. Dave Sime (VS) werd hier naar de tweede plaats verwe zen door de Westduitser Germar. Ger- mar liep de afstand in 10.5 sec en Dave Sime in 10.7 sec. Later bleek evenwel dat de Amerikaan een spier had ver rekt. Prins Bernhard heeft gisteren met Prinses Margriet een bezoek ge bracht aan de kampioenschapswed strijden voor politiehonden tc Oos terbeek. Prins Bernhard en Prinses Margriet bij de anderhalf jaar oude politiehond Jopie van de heer M. Munter uit Rotterdam. Vier WIELRENNEN renners naar 01. Spelen? De Kon. Ned. Wielren Unie heeft bij het Ned. Olympisch Comité een ploeg van vier man voorgedragen om deel te nemen aan de Olympische wegwedstrij den te Melbourne. Het N.O.C. zal hieromtrent op korte termijn een belsissing nemen. Een moei lijkheid schuilt in de nieuwe bepaling van het Internationaal Olympisch Co mité, volgens welke de Olympische deel nemers moeten beloven ook na de Olym pische Spelen nog amateur te zullen blijven. De KNWU moet hierover nog nader overleg plegen met enkele van dé op de nominatie staande kandidaten, die op het ogenblik in het buitenland ver- blyven. Van het resultaat van dit over leg zal afhangen, welke renners even tueel zullen worden uitgezonden. Men zal waarschijnlijk terugkomen van het plan. de wegrenners te Melbourne ook in baanwedstrijden te laten uitkomen. VOLLEYBAL Titels voor Rusland en Tsj. Slowakije Het wereldkampioenschap volleytoal heren is voor de derde maal veroverd door Tsjecho Slowakije. By de dames prolongeerden de Russische meisjes haar titel. De Nederlandse heren, die op de laatste dag van het te Parijs gehouden toernooi Italië met 31 sloegen, eindig den in de eerste kwalificatiepoule op de derde plaats. In de algemene rangschik king bezetten zy met 16 punten de der tiende plaats. In de finalepoule bij de dames eindigde Nederland met 9 punten op de 10e en laatste plaats. De Neder landse dames verloren op de laatste dag met 31 van China. SCHAKEN In het eerste kwalificatietoernooi van het FIDE-landentoernooi te Moskou is de wedstrijd Nederland Columbia afge broken bij een l%—H* stand. In het finale toernooi leidt Rusland voor Zuid- Slavië. DUIVENSPORT P.V. Het Oosten Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Venlo. In concours 103 duiven, welke om 12.30 uur met zw wind werden gelost. De eerste duif. die om 15.15.55 uur werd geconsta teerd. maakte een snelheid van 884.70 meter per minuut. De laatste prijswin naar met een snelheid van 750.65 meter per minuut werd om 15.43.04 uur ge klokt. De uitslag luidt: J. v. Wezel 1-4-7. A. ter Haar 2. L. Burgers 3. D. Zwaan 5, J. Roest 6-8-10, B. Sin geling 9. Leidse Vitesse Club Uitslag wedvlucht vanaf Duffel: In concours 254 duiven, gelost te 13.50 uur met sterke z.w.-wind. Nulpunt 118.73 km. 1ste duif te 15.04.54 uur. M. A. v. d. Wilk 1. 2; H. van Riet 3, 10, 23, 31, 32; S. Koster 4, 21. 42. 45. 51; Gebr. Kok 5, 39; Chr. v. d. Pluym 6, 8, 16; W. Nagtegaal 7. 12, 43; J. W. Wolters 9, 25. 29. 33; L. van Hees jr 11; A. v. d. Hulst 13, 20, 37, 38; J. v. Alphen 14, 22, 30, 34. 44; H. Moenen 15. 27; A. v. Royen 17, 19; A. Bey 18. 35. 36, 41. 49, 50; B. Geen jaar 24; A. Singeling 26; W. v. d. Wel 28; M. Noordervliet 40, 46, 48; W. Stouten 47. Kampioen oude duiven: 1. G. A. van Albada 1494.75 pnt.; 2. A. Hulst 1423.49 pnt.; 3. OttenDekker 1365.95 pnt.. Kampioen jonge duiven: 1. J. Wolters 874.12 pnt.; 2. J. Krekelaar 851.13 pnt.; 3. Cthr. v. d. Pluym 840.01 pnt. Kampioen-generaal: 1. J. Wolters 2195.47 pnt.; 2 G. A. v. Albada 2186.20 pnt.; 3. N. oudshoom 2162.16 pnt. De Bonte Duif In concours 102 dui ven. 1ste duif te 15.11.35 uur. H. van Riet 1. 3. 8. 10; W. Nagtegaal 2. 5: L. van Hees jr. 4; G. A. v. Albada 6, 7, 8. Wedvlucht van Vilvoorde. Afstand 137 km. Gelost te 7 uur met z.o.wind. De Bonte Duif In concours 46 vo gels. 1ste duif te 9.14.46 uur. F. N. Bink 1; G. A. v. Albada 2. 3; N. Noorder vliet 4, 6; W. Nagtegaal 5, 7; Groenen- dyk 8; L. v. Hees jr 9, 10. Leidse Postduiven Club In concours vogels Chr. v. d. Pluym 1, 5, 7; W. Burgij 2; B, Geenjaar 3; M. Nijssen 4, 8. 10; De Roode 6, 9. De Blauwkras In concours 102 vo gels. 1ste duif te 9.13.47 uur. J. v. Kla veren 1; W. v. d. Wel 2, 4; D. Ba- rendse 3, 5; H. Moenen 6, 9; C. v. Kam pen 7; Chr. v. Weeren 8; H. Philippo 10. Sportsplinters Naar het bestuur van de Kon. Ne derlandse Zwembond mededeelt is er omtrent het al dan niet uitzenden van Rita Kroon, als tweede schoolslagzwem ster naar de Olympische Spelen te Mel bourne nog geen definitieve beslissingen genomen. Rita Kroon zal, evenals de andere kandidaten voor Melbourne, haar trai ning voortzetten in het Kolpa-bad te Vlaardingen. De wedstrijd tussen de Belgische Sportclub Anderlecht en Manchester United (G.B.). te Brussel gespeeld voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker, is met 2-0 door de Engelse club gewonnen. Voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker is te Bratislava de wedstrijd Slovan (Bratis lava)CKWS (Warschau) gespeeld. Slovan won de ontmoeting met 4-0. Voor de eerste divisie van de En gelse league werden de volgende wed strijden gespeeld: Bolton WanderersCharlton Athletic 2-0, EvertonBumlev 1-0. Leeds United —Manchester City 2-0. Sheffield Wed nesday—Cardiff City 5-3. Wolverhamp ton WanderersSunderland 2-2. De Amsterdamse renner Daan de Groot, kampioen van Nederland achter volging, zal op 23 september deelnemen aan de traditionele wedstrijd tegen het uurwerk om de Grote Prijs der Naties in Parijs. Het bestuur van de Deense Tennis- bond heeft besloten de spelers Kurt Nielsen en Torben Ulrich voorlopig geen toestemming meer te verlenen om in wedstrijden in het buitenland uit te ko men. Deze maatregelen werden geno men naar aanleiding van de minder sportieve houding van beide spelers tij dens enkele wedstrijden in Denemarken en in het buitenland tijdens dit seizoen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7