Oefenwedstrijd tegen Karlsruher SC legt zwakke plekken bloot MOCCONA Cor van der Gijp ontpopte zich als een voortreffelijke midvoor Ned. amateur-elftal leed zware nederlaag tegen Duitsland (3—8) Zo maakt U in een handomdraai een lekker kopje koffie! Arie van Vliet hield nu Reg Harris van zege weg DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1958 Voorlopigenwonnen met 4-3 (Van onze sportredacteur) De spontane fuïcMcreet, die een groot deel van het Rotterdams georiën teerde publiek in de rust van de gistermiddag in het Feyenoord-stadion gespeelde oefenwedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en de Karls ruher SC slaakte, moet de Willem 2'er De Wit bijzonder onprettig in de oren hebben geklonken. Want dat enthousiasme gold de mededeling, dat in de tweede helft van de wedstrijd de Feyenoorder Henk Schouten op De Wit's linksbinnenplaats zou opereren en daarmee wist de Tilburger, die in zijn club toch tot de uitblinkers behoort, dat niet alleen de keuze-commissie maar ook de toeschouwers zijn prestaties als zeer zwak hadden beoordeeld. En om dan maar meteen het ver haal uit te vertellen: de gezichten van de Rotterdammers, die er eens extra goed voor waren gaan zitten om te zien hoe „hun" Schouten zich in het Oranje shirt zou gaan spelen, werden naarmate de tijd verstreek hoe langer hoe langer, want de Feyenoorder slaagde er evenmin als De Wit in een prestatie op de groene mat te leggen, die met een „cap" gehonoreerd zou kunnen worden. „Het zal Abe wel worden", hoorden wij een paar voor ons gezeten Maas stedelingen tegen elkaar zeggen U weet dus nu meteen, dat de keuze commissie aan 'het worstelen is-met een linksbinnen-probleem en dat het geens zins denkbeeldig is, dat zij uiteindelijk toch nog uit de bus zal komen met Abe Lenstra, die naar wy vernamen weer ijverig doende is met een vermagerings kuur en weer knap in vorm komt. Maar er zijn nog meer problemen en reeds lang voor de rust was het de selectie heren duidelijk, dat men dit elftal zeker niet met een gerust hart over tien dagen tegen Zwitserland in de wei zou kunnen 6turen. Zwalk spel van de halfspelers in de eerste helft vooral Nbtermans viel bitter tegen, terwijl Klaassens kennelijk niet voor de volle 100% fit was nood- eaakte de ko. in de rust nog meer wijzi gingen aan te brengen. Behalve De Wit bleef ook Klaassens in de kleedkamer, terwij'l Schaap de ploeg kwam comple teren en Notermans van de rechts- naar de linkshalf plaats verhuisde. Viel laatst genoemde ook op die plaats tegen, het opstellen van de geroutineerde Schaap daarentegen bleek een duidelijke verster king van de middenlinie. Intussen was door het falen van De Wit, het tegenvallende spel van Noter mans en Klaassens en het feit, dat linksback Kuys daardoor genoodzaakt werd de dekking van de Duitse rechts buiten Kuhnker te verwaarlozen, vrij spoedig na de aanvang van de wed strijd het ploegverband uit het spoor gelopen. En men was zo goed begon nen. In het eerste kwartier brachten de „fluwelen" combinaties keer op keer de handen van het publiek op elkaar. Er was „vuurwerk" en de beide keepers, De Munck en Fischer, staken elkaar naar de kroon wat betreft spectacu laire reddingen. Want ook deze Duitse ploeg, werkelijk een ideale sparring- partner, die zich tot het laatste fluit signaal ten volle gaf, speelde een puike party voetbal. Doelpunten Stroever ging het al lopen in de Ne derlandse ploeg, nadat linksbuiten Koo- pal, overigens weinig op de voorgrond tredend, in de negende minuut de score had geopend op een schitterende pass van de naar redhts afgezwenkte Cor v. d. Gijp. Deze treffer werd drie minuten later gevolgd door een even fraai doel punt van de Karlsruher SC, gescoord door de Luxemburgse International Kohn, die een messcherpe voorzet van rechts buiten Kuhnkert met het hoofd achter de kansloze De Munck ranselde: 1—1. Langzaam maar zeker verkregen daar na de Duitsers een overwicht op het middenveld en vooral rechtshalf Rup- penstein, een uitstekende speler, profi teerde van d'e gaping tussen de Neder landse vooihoede en defensie. Steeds weer kreeg hij de kans gevaarlijke aan vallen op te zetten en Cor v. d. Hart c.s. moesten zich tot het uiterste inspannen om de vlotte combinaties van de Duit sers te onderbreken. Vooral het slechte glaatsen van de Nederlandse verdedigers U het wegwerken viel in deze periode op. Echter, dank zij vooral de briljant spelende Cor v. d. Gijp en de als een ter rier zwoegende Bosselaar bleef ook de Oranje-aanval voortdurend de aandacht van de Duitse defensie vragen. En hoe gevaarlijk de Feyenoord-aanvalsleider wel is. bewees hij in de 25ste minuut, toen hij in een lange rush door de Karls ruher achterhoede stoof en met een „ge plaatste" schuiver doelman Fischer ver geefs naar de hoek liet duiken. En met deze, wat geflatteerde 2—1 voorsprong, kon het Nederlands team gaan rusten. Tweede heKt In de tweede helft liepen de „voor lopigen" snel naar een 41 voorsprong. In de tiende minuut lanceerde Cor v. d. Gyp met een prachtige pass de klei ne Ajaxied v. d. Kuil, die na rust aan zienlijk beter speelde dan daarvoor (31) en drie minuten later trof een lange, mislukte voorzet van Bosselaar de volkomen verraste doelman Fischer uit positie: 41. Er ontwikkelde zich daarna een zeer interessante, aantrekkelijke strijd, want de Duitsers wilden zich niet zonder meer gewonnen geven. Pech ha'd midvoor Kohn, toen hij na een doorbraak ook nog doelman De Munck wilde omspelen en deze hem ïn een snelle reactie de bal van de schoen gritste. Het was uitstel van executie, want toen er weer zo'n goed getimede Duitse aanval kwam aanrollen, wist Roel Wiersma niets anders te doen dan de Duitse linksbuiten Termath met een hardhandige tackle te vloeren. Dat kwam onze landgenoten op een penalty te staan. In eerste instantie stopte De Munck het schot van linksbinnen Beek schitterend, maar de bal sprong terug naar de Duitse linksbinnen die in tweede instantie niet opnieuw een fout maakte: 42. Aangemoedigd door dit succes bleven de Duitsers pogen de niet zo heel erg best sluitende Nederlandse defensie uit positie te spelen en enkele minuten voor het einde gelukte hun dat opnieuw, toen geen van de oranje-verdedigers kans kreeg een voet te zetten tussen een vloeiende combinatie van de Karlsruher Deze foto werd gemaakt na het eerste doelpunt dat door Koopal werd gescoord. V.l.n.r.: Koopal (N.). Baureis DM. F. Fischer (D.) en de Duitse doelverdediger R. Fischer. doeltreffend schot van rechtsbuiten Kuhnkert: 43. Daarbij bleef het en boekte het Neder lands team een niet geheel overtuigende overwinning. Beste man was naar onze smaak Cor v. d. Gijp, die zich met zijn intelligente passes en goed gerichte scho ten en kopballen als een ideale aanvals leider ontpopte. Voetbal in Engeland Voor de eerste divisie van de Engelse league werden gisteren de volgende wed strijden gespeeld: Birmingham CityNewcastle United 6-1, Bolton WanderersSunderland 2-1. Cardiff City—Sheffield Wednesday 2-1, ChelseaManchester United 1-2, Luton Town—Aston Villa 0-0, Manchester Ci tyLeeds United 1-0, West Bromwich AlbionPortsmouth 2-1. Nederlandse tennisploeg tegen Duitsland De tennisontmoeting tussen de ge mengde ploegen van Duitsland en Ne derland. welke zaterdag 22 en zondag 23 september te Wuppertal zal worden ge houden. heeft de keuze-commissie van de KNLTB de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Heren enkelspel: 1. en 2. ex aequo Van Dalsum en Dehnert. 3. Karamoy, 4 Van Meegeren, reserve: Kloezen. Dames enkelspel: 1. mevr. Roos. 2. Nel van der Storm, reserve: mevr. Thung. Heren dubbelspel: 1. Van Dalsum en Dehnert. 2. Karamoy en Kloezen. Gemengd dubbelspel: 1. Nel van der Storm en Dehnert, 2. mevr. Roos en Karamoy. Dames dubbelspel: mevr. Roos en Nel van der Storm. Veteranen: 1. Bochardt. 2. Karsten. In totaal zullen 22 partijen worden gespeeld. De resultaten, behaald door de veteranen, gelden voor de einduitslag van de ontmoeting. WATERPOLO Sleutelstad speelde gelijk tegen Vitesse Het Haagse Vitesse en de Sleutelstad benutten de wedstrydloze tijd tussen de zomer- en wintercompetitie met het spe len van een waterpolo-tweekamp, waar aan alle zeventallen van beide vereni gingen zullen deelnemen. Gisteravond traden de eerste herenzeventallen, beide tweede klasse KN2B, tegen elkaar in het strijdperk. Na een spannende strijd met weinig goed spel werd het tenslotte 44. De jonge Haagse ploeg maakte haar tekort aan techniek goed door enthou siast spel. Sleutelstad verscheen met 2 invallers en speelde wat lauw, terwyi vooral het plaatsen zeer slecht was. VOLLEYBAL In de finalepoule van het wereldkam pioenschap volleybal te Parijs verloor het Nederlandse dameszestal met 3-0 van Roemenië. In de kwalificatie-poule bij de heren won Nederland met 30 van Oostenrijk. Met een toestel van de Pan Ame rican Airways is het Nederlands honkbal negental, dat als Europees kampioen zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen voor amateurs, gisteravond van Schiphol naar Amerika vertrokken. Woensdag-courses te Duindigt Prinses Zora klopte Proximity op de streep Verrassende zege van Princesse Martha (Van onze medewerker) Het is opvallend, dat Nederlands meester-pikeur-trainer Wim Geersen, die vroeger het leeuwedeel van de successen voor zioh opeiste, de laatste maanden in de draverijen zelden tot een overwinning kan komen. Zo was het ook gisteren weer te Duindigt het geval in het nummer der cracks. Direct na de start nam hy met Proximity de leiding, gevolgd door Nemetor B en Odylie Spencer. Steeds behield hij zijn voorsprong, terwijl achter hem zjjn negen tegenstanders fel streden om verbetering van hun positie. Met groot verschil ging Proximity de rechte lijn in, doch toen daagde het gevaar op in de vorm van de door Wagenaar sr. gestuurde Prinses Zora. En wat bijna onmogelijk bleek geschiedde. Op de streep moest Proximity in de Prinses zyn meerdere erkennen, die 1.23.5 km-tijd voor zich liet noteren. Tynen v. d. Veen werd met Padua derde. De door Olsthoom gestuurde Trekduif S had weinig moeite de openingsdrave- ry voor haar rekening te nemen. Tapuit S (v. Dooyeweerd) behield de tweede plaats voor Unwaersfugel S (U de Jong). In de Persimmon-prys had Unworthy (Vergay) direct een startfout. welk slechte voorbeeld gevolgd werd door de aan de kop vertrokken Uranus (Geer- sen), die geheel uit de stryd was. Tabor Harvester D (Dapper) buitte dit bui tenkansje uit en eenmaal aan het hoofd gaf hij de sterk teruggekomen Unwor thy geen kans meer hem de zege te ontnemen. Sytje Osso (G. C. Vergay) werd derde. De 3-jarige Ureka (Wagenaar sr.) ontpopt zich hoe langer hoe meer als een uitstekende draafster. De wijze waarop zij de Peter Shestnut-prys voor haar rekening nam was „bekeken", daar- by geholpen door een galoppade van Swift Hanover (M. Vergay), die voor voortioede, welke werd afgerond met eendoen vrU buiten de fouten Oranjehemden kwamen adem tekort Een Nederlands Bondselftal, samengesteld uit amateurs, heeft te Hengelo met 38 verloren van het Duitse amateurelftal, dat zich voorbereidt op de Olympische Spelen. By de rust bedroeg de voorsprong van de Duitsers 31. Nadat dc Ne derlanders weer geiyk gekomen waren, volgde er, onder de druk van het hoge Duitse tempo, een volkomen Ineenstorting aan Nederlandse kant in de slotfase. Het opmerkelükste van deze wedstryd was wel. dat er niet minder dan drie goals In eigen doel werden gescoord, waarvan twee door de Duitsers. Dankzy één hiervan kreeg Nederland na zes minuten de leiding, toen spil Rudi Hoffmann, in het nauw gebracht door een pass van De Kreek op midvoor Bakker, zijn uitgelopen doelman Goertz passeerde. Zo'n stimulans hadden de Nederlanders nodig, want pas hierna gingen zij wat vryer spelen. Zowaar ge lukte het enige tijd, de Duitsers terug te dringen. Uitblinker aan Nederlandse kant was toen De Kreek, de jeugdige linksbuiten van Feijenoord. Precies in de dertigste minuut beging Bouwens (AFC) evenwel een overtre ding.. waarvoor scheidsrechter Martens een strafschop toekende. Linkshalf Sem- melmann gaf Koers (Hengelo) geen kans: 11. Dit herstelde het zelfvertrouwen van de Duitse amateurs en met snelle combinaties rukten zy de Nederlandse verdediging enkele malen uiteen. Mid voor Zei tl er en rechtsbuiten Mauritz profiteerden hiervan (1—3). Na de rust deden de Duitsers het aan vankelijk kalm aan. maar nadat Sem- melman ook al in eieren doel had ge schoten en Fabels (Be Quick) keurig werk van Bakker (UW) bekroond had met een uitstekend doelpunt, waardoor het dus gelijk werd. schroefden de Olympische kandidaten het tempo op dat onze spelers adem tekort kwamen. Linksbuiten Habig bracht zyn ploeg buiten het bereik van de Nederlanders met twee goals, en toen Invaller Winter (HFC), die Van Bruggen kwam vervan gen. eveneens in eigen doel scoorde, konden de Duitsers gedurende de laatste vijf minuten doen wat zij wilden. Ha- big en linksbinnen Schaeier toonden dit met goede doelpunten, waardoor het 3—8 werd. bleef en derde werd. Een aangename verrassing voor (haar aanhang was de tweede plaats van Silver Queen (v.d. Broek); cov. f. 24.50. Ruth Buffington (M. Vergay) ging in de door 14 paarden betwiste Petronella- prys in de rechte lyn de toen leidende Quilla Lee voorby en had de beste plan nen, doch de door de Duitse pikeur ge stuurde snelle Tommy Mars bleek veel meer reserve te hebben en eiste in 1.25.5 km.-tyd de zege voor zich op. Op fote met Querie Hanover, werd Rolan- dus (Olsthoom) derde. Andries v. Dyk won met de debute rende volbloed Ardlach verrassend de Kolibri-prys, zy het na stryd met Staatsgeheim (v. Deuren), die lengte achter bleef. Op 2 lengten volgde de eveneens verrassende Sialter. De zachte baan was in de tweede ren een kolfje naar de hand van Prinses Martha (v. Deuren) die de laatste tyd weinig had getoond, maar nu met lt£ lengte de door Delbrassinne gemonteer de Young Nicky op de tweede plaats hield. Op 1 lengïe volgde Douce France (Grouwels) De uitslagen lulden: Patrick Duluth Z.-prys: 1. Trekduif S. (J. L. Olsthoorn) (1.35.5); 2. Tapuit S.: 3. Unwaersfugel S. Tot.: w. f2.60 pl. fl.30. f 1.30, f 1.60, gek. f7.50. cov. f6.10. Persimmonprys1. Tabor Harvester D. (B. Dapper Jr.) (1.31.3); 2. Unworthy; 3. Sytje Osso. Tot.: w. f6.90, pl. f 1.90. f 1.40. f2.50. gek. f8.20. cov. f3.70. Peter Shestnut-prijs: 1. Ureka (J. Wage naar jr.) (1.29.6); 2. Silver Queen; 3. Swift Hanover. Tot.: w. f 2. pl. fl.40 f 5. f 2.30, gek. f 5.90, cov. f 24.50. Petronella-prys: 1. Tommy Mars (D. Oppoll) (1.25.4); 2. Ruth Buffington: 3. Rolandus. Tot.: w. f 11.60. pl. f3.60. f2 60, f 4.80, gek. f 14.20, cov. f 7.60 Plrette-prljs: 1. Prinses Zora (J. Wage- naar) (1.23.5); 2. Proximity; 3. Padua. Tot.: w. f 8, pl. f 2.80. f2.10, f 4.10, gek. f5 30, cov. f6. De rennen; Kollbrl-prljs: 1. Ardlagh (A. W. v. Dijk) 2. Staatsgeheim; 3. Sialter. Tot.: w. f8.60, pl. f 1.70, f 1 50, f 4.20, gek, f 13 10. cov. f 4. Femme Mystlque-prys: 1. Princesse Martha (F. Vandeuren); 2. Young Nicky: 3. Douce France. Tot.: w. f 7(30. pl f 5, f 2 80. gek. f 16.50, cov. f 5. Totallsator-omzet f 65.470.50. (Ingez. Med.-Adv.) Sportsplinters Het bestuur van het Ned. Olym pisch Comité heeft de zwemster jans Koster van 't Gooi. wereldrecordhoud ster op de 1500 meter vrije slag voorlo pig aangewezen voor Melbourne met de beperking dat moet worden afgewacht hoe zy zal reageren op de Inentingen, waarmede gisteren een aanvang ls ge maakt et en roeren, en dan sutker en melk oj kojfiemelk naar maak toevoegen 0 Standaardbusjc fc<QCC0N-i of potje 2.4-5 Grote bus 9.10 (140 koppen) Douwt Egberts oplosbare koffie Revanches in Olympisch Stadion Arie van Vb et heeft revanche genomen voor de nederlaag, die hy in Kopen hagen tegen de Brit Reg Harris heeft geleden. Dat gebeurde gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam, tydens revanchewedstryden van de wereld kampioenschappen, welke door ruim 22.000 toeschouwers werden bijgewoond. In de beslissende rit had Harris resoluut de kop genomen, maar voor de Marathon tribune kwam Van Vliet langszy, drukte de Engelsman omhoog en sprong vervol gens weg. Dit geschiedde binnen de 200 meter-lyn, zodat Van Vliet over deze afstand, ondanks een fantastische snelle eindspurt, toch nog 13 seconden noteerde. Wereldkampioen Maspes, die in de eerste rit van Van Vliet had verloren, eindigde op de derde plaats door Jan Derksen gedecideerd te kloppen, terwyi de sluwe Plattner Sacchi in de strtyd om de vijfde en zesde plaats verraste en met vele lengten sloeg. De sprint by de amateurs leverde een zege op voor Joop Capteyn, die in het eindklassement de Franse wereldkam pioen Rousseau en de Nederlanders Van der Ruit en Gerritsen achter zich hield. De Fransman moest het hoofd buigen voor het samenspel van de Nederlanders, die als nydige muggen om hem heen zwermden. Een wedstryd achter handelsmotoren voor profs, in drie ritten verreden, werd gewonnen door Daan de Groot, die zowel In de eerste als de laatste rit zegevierend over de eindstreep ging. Schulte werd winnaar in de tweede rit. Voor wereldkampioen Frans Mahn. die zoals bekend ook Nederlands sprintkam pioen by de amateurs is, was een speci aal nummer in elkaar gezet, een klasse- mentswedsbryd over vyf kilometer, met vyf klassementen. Frans Mahn won deze wedstryd prompt voor Rol, Buis, Niesten, De Jongh en Kersten. De Duitse stayer Jacobi beheerste de uurswedstryd achter grote motoren van het begin tot het einde. Slechts de Span jaard Timoner kon zich vry goed hand haven en eindigde met een achterstand van 180 meter achter de Duitser, die in een uur byna 75 km aflegde. Er werd overigens met reputaties gekegeld. We reldkampioen French eindigde op twee ronden, de Zwitser Bucher op vyf ron- Indonesië heeft Nederland nodig „MOEILIJKHEDEN VAN VOORBIJGAANDE AARD". „Ongetwijfeld is er in Indonesië nog plaats voor het Nederlandse on dernemingsleven. Wy hebben tekort aan geld, deskundigen en ervaring en er is in Indonesië nog vee! te doen. De eeuwen-oude banden tussen onze landen moet worden hersteld, zU het op de nieuwe basis: die van de Indo nesische onafhankeiykheid". aldus mr. Kasman Singodimedjo, de twee de vice-voorzitter van de Masjoemi, die als lid van de Indonesische Indo die als lid van de Indonesische indus triële missie een driedaags bezoek aan ons land brengt. Hy sprak aan een lunch, die een tweetal grote Industrieën ir Geldenand hem aanboden in hotel „De Witte Brug" in Twello ter gelegenheid \en het bezoek der Indonesische Industriële missie. „Het Nederlandse bedryfsleven moet zich niet laten afschrikken door de moeilijkheden, die thans in Indonesië worden ondervonden, wy. Indonesische ondernemers ondervinden die ook. Niet vergeten dient te worden, dat Indonesië een jonge staat is en dat de moeilijk heden van voorbygaande aard zullen zyn". Kampioenskoe verdronken Na afloop van een fokveedag te Wor- mer. Is eer veeauto, waarin 10 koeien werden vervoerd van de veehouder J. Schot uit Jisp, even buiten deze ge meente in de berm van de weg geraakt en daarna In de sloot gekanteld. Vier van de tien koeien, waarvan één juist op de tentoonstelling een kampioenstitel had behaald zyn verdronken. den, de oud-wereld!kampioen Verschueren op tien ronden en de Nederlandse titel houder Pronk, die weliswaar twee ron den door machinedefekt verloor, eindig de maar liefst met een achterstand van twaalf ronden. In dit licht bezien is de derde plaats van „Noppie" Koch op slechts een ronde een byzonder goed resultaat. De Raad van Amsterdam heeft eervol ontslag verleend aan dr. Max Euwe als leraar in de wiskunde aan het Gem Lyceum voor meisjes. Zoals be kend verwisselt de ex-wereldkampioen schaken zyn taak bil het Amsterdamse onderwys voor een functie by het be dryfsleven. Bend Ned. Schilderspatroons Tegen „zwarte lonen" De Bond van Ned. Schilderspatroons houdt thans zyn algemene vergadering in het Kurhaus te Scheveningen. De bondsvoorzitter, de heer II. J. Cra mer. sprak o.a. over de verhoudingen, welke thans heersen op de arbeids markt. Hij achtte het noodzakelijk, dat zeer spoedig een drastische veran dering in deze situatie komt. De overheid dient de mogelijkheid te scheppen zowel werkgever als werk nemer te straffen bij het verstrekken, afdwingen of accepteren van „zwart loon". De gezonde verhoudingen in een be drijf kunnen alleen gehandhaafd blyven by een gezonde loonvorming. Spreker merkte ten aanzien van de subsidieregeling voor winterschilderwerk op. dat deze regeling momenteel op dood spoor is. Indien echter deze winter biykt, dat een grotere werkloosheid zal bestaan, is er een gerede kans dat deze regeling voor de winter 1957-1958 weer zal wor den ingevoerd. Spreker betreurde het ten zeerste, dat de subsidieregeling dit Jaar niet van kracht zal zijn. Prof. dr. W. R. Heere hield een inleiding over het onderwerp „Is er nog toekomst voor ons ambacht?" Wijziging wet op de strandvonderij Door een aantal burgemeesters van kustgemeenten ls aangedrongen op ver eenvoudiging van de procedure, welke omtrent het beheer, de verkoop en de afgifte van strandgoederen krachtens de onderhavige wet dient te worden ge volgd. Sinds de totstandkoming van de wet op de strandvondery in 1931 zijn hierin geen veranderingen gebracht en het is sindsdien gebleken, dat verschil lende voorschriften slechts lelden tot onnodige formaliteiten en daardoor tot verhoging van de kosten, welke aan de beredding van de aangespoelde zaken zyn verbonden. By de Tweede Kamer is nu een wetsontwerp tot wyzlglngen van de wet op de strandvonderij inge diend. waardoor de gang van zaken een voudiger wordt. O.m. heeft een der wyzigimgen van de wet ten doel tot een eenvoudiger pro cedure by de verkoop van aan bederf onderhevige zaken te geraken. Spek-export weer mogelijk In de laatste weken hebben zich geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer onder de varkens voorge- gedaan De spek-export naar Duits land ls hierdoor met Ingang van 4 september jl. weer mogelijk geworden. De heer Joh. de Veer. voorzitter van het produktschap van vee en vlees, die deze mededeling deed op de te Utrecht gehouden vergadering van het produkt schap, zei te verwachten, dat dezer da gen de ln- en doorvoer van levende runderen en varkens naar Duitsland en Zwitserland zal worden vrl'tregeven

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7