SERVEERSTERS EN KELNERS KAMPTEN IN NOORDWIJK-ZEE BOSCH Haimelore Weygand won opnieuw de Prijs van St. Joris Winnaars gaan naar Parijs Koch rijdt zich in finale bij de stayers via herkansing Junioren-kampioenschap bracht zege bij Marijke Englebert Mogen Westduitse reeruten korte of lange dienstplicht ldezen? 95ste jaargang Vrijdag 31 augustus 1956 Derde blad no. 28923 Begunstigd door ideaal weer vond gistermiddag op de Koningin Wilhel- mina Boulevord de snelheids- en behendigheidswedstrijd plaats tussen serveer sters en kelners, werkzaam in de Noord wijkse Horecabedrijven. De Hollandia Bron had voor de dame en heer, die in alle opzichten de beste prestatie lever den, een reis naar Parijs in uitzicht gesteld. Heinekens Bierbrouwerij stelde daarboven f75 zakgeld beschikbaar. Het is een der laatste, maar ook een der meest attractieve evenementen, welke Noordwijk haar gasten biedt, zo merkte de heer Van Haselen, directeur van de Stichting V.V.V. Noordwijk, op in een korte inleiding tot de wedstrijd. 'In dichte drommen schaarde het tal rijke puibliek zich langs de 400 meter lange baan, waarop 20 serveersters en 17 kelners, een felle, maar sportieve strijd) leverden. De uitstekende leiding berustte in handen van de heer A. Mul lens,, die er met een staf van medewer kers voor zorgde, dat de wedstrijd pret tig en vlot verliep. Gewapend met dienblad, glas en fles werd' de baan in 6nel tempo afgewan deld, ter hoogte van ,De Seinpost" een tafel geserveerd en weer teruggekeerd naar de finish by Palace Hotel, een zeker niet geringe opgave. Een deskundige jury beoordeelde bij deze verrichtingen de houding, kleding en snelheid, In de serveerster-finale werd mevr. A. Ketelaar van het Palace Hotel nummer één met 102 punten. Hiermede veroverde zij niet alleen de reis naar Parijs, maar ook een wisselbeker van de Werkgevers in de Noordwijkse Ho recabedrijven en een keur van andere geschenken. Mej. A. Scheffers uit „De Seinpost" werd tweede, mej. A. Nulkes uit .Noord zee" derde, terwijl de dames J. Hoogen- doorn (,De Seinpost"), Van Gelder („Case Mare"), I. J. Betlem uit het Rembrandt Hotel en A. J. Veldhuis uit „De Zeeleeuw", resp. op de vierde, vijfde, zesde en zevende plaats kwamen. By de heren bleek Kurt Haidl uit het Palace Hotel over de grootste snelheid en de meeste stijl te beschikken. Met 103 punten sleepte hij de reis en een wisselbeker in de wacht. Tweede werd P. Vock uit „Huis ter Duin", derde H. van Vugt uit hetzelfde hotel, terwijl de heren A. Lekkerkerker uit het Rem brandt Hotel, P. van der Klugt uit het Palace Hotel, P. Zwart uit het Palace Hotel en A, Günter uit „Huis ter Duin" resp. als vierde, vijfde, zesde en zevende werden geklasseerd. (Ingez. Med.-Adv.) JVJIVER Argentinië toch naar Olympische Spelen Argentinië heeft aan het Internatio naal Olympisch Comité bericht gezon den, dat de nationale sportbonden in het begin van september verkiezingen zullen houden voor een nieuw bestuur van het nationale Olympisch Comité. Zoals bekend was Argentinië uitgeslo ten van. de Spelen van 1956 omdat het bestuur van het nationale Olympisch Comité door de regering was benoemd en niet zoals door het I.O.C. is voorge schreven door de nationale sport bonden. Het I.O.C. heeft naar aanleiding van dit bericht bekend gemaakt, dat er na de nieuwe verkiezingen geen beletselen meer zijn om Argentinië tot de Spelen te Melbourne toe te laten. TENNIS. Internationaal proftoernooi te Scheveningen Zaterdag en zondag a.s. zullen op de METS-banen te Scheveningen de Australiërs Sedgman en Hartwig en de Amerikanen Gonzales en Trabert een serie wedstrijden spelen. Zowel zaterdag als zondag worden twee enkelspelen en een dubbelspel afgewerkt. Zaterdag: Enkelspelen: Sedgman (Australië) Hartwig (Australië); Gonzales (V.S.) Dubbelspel: Sedgman/Hartwig (Aust.) Gonzales/Trabert (V. S.). Zondag: Enkelspelen: Trabert (V. S.)—Hartwig (Australië)Gonzales (V. S.)Sedgman (Australië) Dubbelspel: Gonzales/Sedgman (V.S./ Austr.) -Trabert/Hartwig CV. S./Austr.). In de Miramar Bar van. het Palace Hotel werden, de prijzen uitgereikt, welke door de bedrijven en de midden stand beschikbaar waren gesteld. De heer Van Haselen dankte deelne mers en medewerkers aan dit bijzonder geslaagde evenement. Bijzondere woor den van dank richtte hij tot de politie, die voor een perfecte afzetting had ge zorgd of een taak als jurylid hadden vervuld. Twee deelneemsters aan de Noordwijkse serveerwedstrijd vlak bij de kritische jury Spreker dankte de middenstand voor de keur van prijzen en de heer Van Sterkenburg voor het gebruik van de zaal en het afstaan van zijn personeel. Hartelijke woorden richtte spreker tot de heren B. C. Hooyberg en Jac. de Leeuw, die deze snelheids- en behendig heidswedstrijd zo voortreffelijk voorbe reid hadden. De belangstelling van de werkgevers in de Horecabedrijven, blijkend uit het beschikbaar stellen, van twee bekers, stelde de directeur van V.V.V. zeer op prijs. Hierna reikte de heer J. M. F. Costongs, directeur van Hollandia Bron, met een toepasselijk woord de beide hoofdprijzen uit. De heer B. C. Hooy berg overhandigde het „zakgeld" van de Heinekens Brouwerij, terwijl de heer Van Haselen de andere prijzen in het bezit stelde van de winnaressen en winnaars. (Ingez. Med.-Adv.) (£P^ nimo'c&ck Gin and TONIC-timi Product of the Hollendie- Oefenwedstrijden LFC speelt zondagmiddag aan de Haagweg, aanvang half drie. een oefen wedstrijd tegen VCS. De kanaries ko men als volgt uit: Selier, 6pierenburg, Neuteboom jr., Sinteur, Pijnakker, v, d. Blom, H. Heymans, Van Kampen, Sira, v. d. Heyden, A. Heymans. Verder worden zondag op het LFC- terrein, beginnende om 10 uur, de vol gende wedstrijden gespeeld: LFC- comb.)Or. Groen 2, LFC-(comb.) Or. Groen I, LFC-(comb.)Rouw koop I. ASC speelt zondag (2.15 uur) aan de De Kempenaerstraat een oefenwedstrijd tegen WSB. ASC komt als volgt uit: Spoor, Tegelaar, Wolterink, De Goey, F. van Daalen, Van Staal, Dubbelaar, Brands, Spiering, Vreeken, Lasander. Tenslotte oefent Roodenburg in de Leidse Hout tegen een ADO-combi natie. Ter Leede - speelt morgenmiddag om 4 uur in het sportpark te Sassenheim een vriendschappelijke wedstrijd tegen V.WJS. KORFBAL. Ponrix organiseert morgen VOPS-toernooi Op het Pemix-terrein aan de Burg- gravenlaan wordt morgen het traditio nele V.O.P-S.-toernooi gehouden tus sen V.E.O. (Voorburg). O.D.I. (Schie dam), Pernix en Snel (Dordrecht). Aangezien het verschil in kracht tussen Pernix en de andere drie clubs in de loop der jaren aanzienlijk is geworden, neemt Pernix evenals vorig jaar met zijn 2de twaalftal deel. De oranjekragen zijn in het bezit van de V.O.P.S.-wimpel (wisselprijs) en heb ben deze reeds vergeelde wimpel dus te verdedigen. Van alle vier 'clubs komt ook een veteranentwaalftal binnen de lijnen. Velen van de „oudjes" hebben elkaar reeds voor de oorlog in V.OP.S.-ver- band bekampt! De botten zullen dus wel kraken. Om 3 uur begint de eerste ronde (2 X 15 min.) en om 6.30 uur is de zesde en laatste ronde beëindigd. POSTDUIVEN. De Blauwkras" hield een attractie- vlucht vanaf Roosendaal. De vogels werden gelost te 0.20 uur. Uitslag: Chr. van Weeren 1, 7. 8; W. Ravensbergen 2; M. de Wetering 3; H. Mioenen 4; A. Kop 5; A. v. Royen 6; C. v. Kampen 9; K. v. d. Steen 10. Amsterdams taxiconflict vastgelopen BEMIDDELAAR TROK ZICH TERDG. De door beide partijen in het Am sterdamse taxiconflict aanvaarde bemiddelaar, mr. A. H. van Namen, heeft zich gisteren verontwaardigd uit de besprekingen rond de staking teruggetrokken. Hiermee is een kri tiek stadium ingetreden, omdat de werkgevers het van het slagen van de informatieve bemiddelingspogingen van mr. Van Namen hebben laten af- j hangen of zij al of niet de op hun i advertenties binnengekomen sollici tanten aan het werk zullen zetten, j Thans wordt de staking voortgezet. Op de gistermiddag gehouden vergade- ring werd het dreigement gehoord, dat| de stakers zich zo nodig met geweld zullen weren tegen de indiensttreding van de op de advertenties van de on dernemers binnengekomen sollicitanten. Als de loonchauffeurs hun dreigement ten uitvoer leggen zal deze staking, die I tot nu toe de openbare orde niet heeft verstoord, omslaan in een molestactie. Noodlottige stoeipartij SCHERF VAN BEKER IN OOG. Bij een stoeiparty tussen een vader en zoon uit Wageningen. die met vakan tie in een zomerhuisje te Giethoorn vertoefden, is de vader een gevulde be ker water uit de hand gevlogen tegen het hoofd van de 16-jarige zoon. Een scherf van de beker is daarbij in een oog van de jongen gedrongen. Een arts constateerde dat het oog niet meer te redden was. De jongen is naar een zie kenhuis overgebracht. (Ingez. Med.-Adv.) Fondclub Leiden en Omstreken. - Wed vlucht met jonge duiven vanaf Orleans. Afstand plm. 506 km.; gelost te 7 uur met sterke zuidenwind. Aantal vogels 150. 1ste duif te 12.07.15 uur. H. v. Veg- ten 1; H. W. Mertens 2.1058; Gebr. Passchier 3; J. Passchier 4; E. Smit 5; M. v. d. Wiel 6, 7. 16. 17, 21, 29; J. Rak horst 8, 26; J. Landaal 9, 20, 28; L. Noordervliet 11; J. v. d. Niet 12; Theel 13, 33; Chr. v. d. Pluym 14—27; Gebr. de Wit 15,24; P. v. d. Drift 18,19; Smit- Hoek 22; Nic. Oudshoorn 23; J. v. Duu- ren 25; J. Krekelaar 30; Hoek-De Vries 31; Wolleswinkel 32; A. W. Krol 34; T. Pijnaken 35; Schenkeveld 36,37. Wereldkampioenschappen op de haan De regen fungeerde wederom als spel breker, toen gisteravond te Kopen hagen de wereldkampioenschappen op de baan zouden worden voortgezet. De start voor de series achtervolging profs werd er door vertraagd en ook la ter werden de wedstrijden nog ge ruime tijd onderbroken, omdat de baan een bad had gekregen. In de eerste serie achtervolging wekten de fantas tisch snelle tijden van Anquetil en Messina verbazing, totdat de wed strijdcommissarissen bekend maakten, dat ze niet over 5 kilometer waren Internationaal concours hippiqne Met de „Prijs van St.-Joris", een internationale dressuurproef, werd gisteren de tweede dag van het internationale concours hippique te Rotterdam geopend. In deze middelzware dressuurproef, waarin o.m. voorkomen diverse changementen, contra-galop en slangenvolte had Prins Bernhard lange tijd de leiding. Op „Arque- buse" werden 340 punten verzameld en slechts van de Duitse winnares van 1953 en 1955, Hannelore Weygand kon mogelijk een nog betere prestatie worden verwacht. Inderdaad werd haar voortreffelijke proef met 352 punten gewaardeerd, waarmee zij de wisselprijs definitief in haar bezit kreeg. De „Prijs van de Kralingse Plas" was een internationaal jachtspringconcours over 980 m. Veertien hindernissen van 1.30 m. en een tot 41/2 me'ter verbrede sloot moesten binnen 147 seconden wor den genomen. Het bleek een moeilijke opgave op d'it zware parcours, waar de hindernissen zodanig waren opgesteld, dat zeer korte wendingen noodzakelijk waren en waardoor de paarden gemak kelijk hun cadans verliezen konden. Slechts door het Hemen van de windin gen buitenom konden de paarden enigs zins in galop gehouden worden, hetgeen tijd kostte. Een belangrijke factor in dit concours, waar elke fout in 7 seconden straf werd uitgedrukt. Wereldkampioen Raimondo d'Inzeo trachtte de moeilijkheden radicaal op te lossen door Merano vrijwel op de plaats te keren en de meeste barrières schuin te nemen. Hij kwam inderdaad tot een snelle tijd van 110.4 sec., maar maakte een fout bij de sloot. Hiermee passeerde hij markies L. Medici op Dick en bleef eveneens buiten bereik van de Duitser Winkler op Viola, voor wie het tuinhek te moeilijk bleek. Het duurde lang, voor dat de Italiaan zijn meerdere vond. Het was de winnaar van woensdag, de En gelsman Alan Oliver, die met 'zijn van alles en iedereen afwijkende springstyl en ondanks zijn ruime bochten een zeer snel parcours reed, maar eveneens een fout bij de wal maakte. Zo lastig was het parcours, dat vóór de dertigste van de 46 ruiters er nog niemand in geslaagd was foutloos rond te komen. Markies Medici met ..Irish Rover" was de eerste en enige, die het toen presteerde. Of schoon zijn paard na het nemen van de wal even door de knieën ging en dreigde te vallen, herstelde het zich schitterend en noteerde de snelste tijd van de dag. 107 4/5 sec. Het nationaal kampioenschap voor junioren is geëindigd in een dubbele overwinning voor Maryke Englebert. In dit kampioenschap over een par cours van 710 meter met 12 hindernis sen van 1.20 m., hetgeen in twee man ches verreden moest worden, maakte zü met „Lady Jane" 0 en 4 fouten en met „Pretmaker" beide malen 4 fou- 1 ten. Troetske Arts werd op „Roszy" met 12 fouten derde, terwijl prinses Irene op „Rocket" en Irene Jansen op „Adelboom" de vierde plaats deelden. Met de Prijs van de Scheepvaart werd de tweede dag besloten. De vijf op dit 460 m. lange parcours opgestelde hin dernissen waren van 1.30 m. oplopend tot 1.60 m. en leverden geen moeilijk heden op voor negen deelnemers. Ook niet voor de Belg Hernalsteens op Dun can, doch deze overschreed de toege stane 79 sec. Bij de hierdoor noodzakelijk geworden barrage begon de Engelse mej. Paleöhorpe op EarlsraOh Rambler met. het behalen van het maximum aantal punten van 15 in de scherpe tijd van 54.4 sec. Zij dwong hiermee haar concur renten tot het nemen van meer risico bij het springen van de met 10 cm. ver hoogde hindernissen en op haar tijd te rijden. Dit gelukte alleen haar landge noot Oliver 'ten dele, want deze succes volle ruiter bleef met 55 sec. juist iets achter. Geen der overige deelnemers slaagde erin een foutloos parcours te rijden, zodat deze wedstrijd in een ecla tante Brit'se zege eindigde. Ook op deze dag heeft het weer zich prachtig gehouden, afgezien van een bui'tje, waarvan alleen de dressuurproef te lijden had. De belangstelling was vrij groot. De belangrijkste resultaten luiden: Nationaal Kampioenschap Junioren: resp. Ie manche. 2e manche; 1. Lady Jane Englebert, Scheveningen, 0 ft. 103 1/5 sec.; 4 ft. 98 3/5 sec., totaal 4 ft.; 2. Pretmaker. Marijke Englebert. Sche veningen. 4 ft. 97 2/5 sec.. 4 ft. 96 1/5 sec. totaal 8 ft.; 3. Roszy Troetske Arts. Am sterdam, 8 ft.. 94 2/5 sec., 4 ft. 95 3/5 sec., totaal 12 ft. Internationale dressuurproef: 1. Han nelore Weygand (Duitsland) met .Rer- kunos", 352 pnt.; 2. Prins Bernhard (Ned.) met „Arquebuse"349 pnt.; 3. mevr. L. Johnstone (G.B.i met „Trosie Dream" 336 pnt.; 4. mevr. L. Johnstone (G.B.) met „Sea Mystic" 326 pnt. Internationaal springconcours om de Prijls van de Scheepvaart: 1. Dawn Pa- letJhorpe (G.B.) met „Earlsrath Ram bler" 16 pnt, 64.6 eeo.; 3. Alan Oliver berekend, maar over 13 ronden of on geveer 190 meter minder. Men hield toen wijselijk voor de volgende series dezelfde afstand aan. Daan de Groot had niet de minste moeite met de Belg De Paepe, die hij met zeker 100 meter verschil klopte, in een tijd, welke goed genoeg was voor een plaats in de kwartfinale. Peter Post kwam uit tegen Henning Larsen, die een lekke band kreeg, toen hij nog ongeveer 5 ronden moest rijden. Pech voor de Deen, maar ook voor Post, wiens tijd er natuurlijk ook onder leed. Hy kon zich niet by de acht renners scharen, die in de kwartfinales werden geplaatst. De Groot moest het in zijn kwartfi nale opnemen tegen de geduchte Ita liaan Messina. En hij moest de wet van de sterkste ondergaan, in weerwil van zyn heftig verzet. Tenslotte verloor hy met ongeveer 40 meter achterstand. Bij de beroepssprinters reed Jan Derk- sen zich regelrecht in de kwartfinale, door zijn serie tegen Gaignard en Stephensen in magistrale stijl te winnen. Van Vliet kwam in zijn serie slechts tot de tweede plaats achter Morettini, won daarna zijn herkansingsrit tegen Andresen en Tiefenthaler en werd even eens eerste, op het nippertje, in zijn finale-rit van de herkansing tegen de snelle Fransman Gaignard. Hij bereikte dus. zij het langs een omweg, eveneens de kwartfinales. Reeds meer dan 50 jaar de Bougie voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn HAARLEMMERWEG il\ AMSURDAMW. - TEE. Skill (MllNEN) Jongen onder rondrit-„treintje" Gisteravond is te Den Haaag de 9- jarige P. A. Muller uit de Van Leeu wenhoekstraat aldaar om het leven ge komen toen hij werd overreden door een aanhangwagentje van een rondrit- .treintje'. De knaap was op het wa gentje geklommen, viel er af en kwam er onder. Hij is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal gebracht en na aankomst daar overleden. Noordwijkse Golfweek De Noordwijkse Golfweek werd giste ren voortgezet met de wedstrijd om de Eykens Golf Trophy. Deze single vlag- genwedstrijd voor dames en heren werd gewonnen door mevrouw G. Driehuizen bij de 19e hole. Op de tweede plaats eindigde de heer G. A. Cox en de derde plaats was voor Jhr. E. Wittert van Hoogland. HOCKEY. Eerste oefenwedstrijd van Nederlands hockeyteam Het Nederlands hockey-elf tal. dat se dert begin augustus weer regelmatig traint onder leiding van RexNorris en Chris Berger, begint zondag as. met de serie oefenwedstrijden als voorberei ding voor het Olympisch hockeytoer- nooi. Zondag wordt te Venlo gespeeld tegen „Venlo", een week later speelt het na tionale team tegen een noordelijk elf tal te Groningen en daarna begint de competitiev waarin, zoals bekend, de nationale ploeg zal uitkomen in de af deling Westen. De samenstelling voor de wedstrijd te gen Venlo is als volgt: doel: Mulder (Amsterdam); achter: Terlingen (Be Fair) en Drij ver (Togo) midden: Wagener (Hilversum), Log gere (Laren) en Marres (Laren); voor: Hooghiemstra (SCHC). Van Grimbergen (HTCC)Van Erven Do rens (Laren), Bouwman (BMHC) en Van Beaumont (Togo). Koch zorgde voor een aangename verrassing door zijn overwinning in de herkansingsrit voor 't stayerskampioen schap vóór Bunker, Le Strat en Pronk, Met een voorsprong van 50 meter op Bunker ging hij als eerste door de finish, en verwierf daarmee een plaats in de finale. Opmerkelijk voorstel van dr. Jagerdat gebaseerd is op Oostenrijkse ervaringen (Van onze correspondent in West-Duitslana Een „dienstplicht naar keuze" van twaalf of achttien maanden, aldus heeft de voorzitter van de commissie voor militaire zaken van de Westduitse Bondsdag, dr. Jager, voorgesteld in een poging om een compromis te bereiken tussen de plannen der regering tot invoering van een dienstplicht van 18 maanden en de overtuiging der oppositie, dat een eerste oefening van twaalf maanden wel ge noeg is. Dr. Jager zou de aanstaande Westduitse reeruten de keuze willen laten tussen een technische opleiding gedurende anderhalf jaar of een gewone dienst plicht gedurende een jaar. Hij schat, dat 25 procent der toekomstige Westduitse reeruten een dienstplicht van 18 maanden zullen verkiezen. Het voorstel van dr. Jager is gebaseerd op de ervaringen, die men in Oosten rijk heeft opgedaan, bij het recruteren van de manschappen voor het Oosten rijkse leger. Daar koos 30 procent van de reeruten vrijwillig een 15-maanden durende opleiding bij technische eenheden, terwijl de eerste oefening voor alle andere wapens slechts negen maanden bedraagt. Gisteren werd tijdens het Inter nationaal Concours Hippique te Rot terdam de dressuurproef „Prijs van Sint-Joris" verreden. Prins Bern hard tijdens de dressuurproef op het paard Arquebuse. (G.B.) met Red Admiral" 15 pnt.. 55 sec.; 3. Alfons Luetke-Westhues (Did) met „Ala" 13 pnt., 50.4 sec.; 4. J. van Wmgerden (Ned.) met „Radja" 13 pnt., ALB see. Debat opnieuw begonnen De Bondsregering heeft tot dusverre vastgehouden aan de gedachte dat voor een grondige militaire opleiding een eerste oefening van 18 maanden nood zakelijk is. De Bondsraad (Eerste Ka mer) als vertegenwoordiging der negen Westduitse Lander was het daarmee evenwel niet eens. Ook verscheidene partijen in de Bondsdag - de Tweede Kamer der Bondsrepubliek - vinden de eerste oefening van achttien maanden te lang. De Sociaal-Democraten kanten zich tegen de dienstplicht als zodanig en geven de voorkeur aan een beroeps leger van 200.000 man boven een dienst plicht-leger van 500.000 man. Nu de dienstplichtwet echter kort Prijs van de Krahngse Plas: 1. Markies L. Medici (Italië) „Irish Rover" 107.8 sec 2. A. Oliver (G.B.) „Galway Boy" 114.2 sec.; 3. Pat Smythe (G.B.) „Flana gan" 117.2 sec.; 4. Lt. R. d'Inzeo (It.) „Merano" 117.4 sec. voor het zomerreces van het parlement werd aangenomen, vindt ook de SPD. dat de eerste oefening in ieder geval zo kort mogelijk moet zijn. Daar eind volgend jaar West-Duits- land een nieuw parlement moet kiezen, zijn ook vele parlementariërs uit de re geringspartijen niet bijzonder ingeno men met de gedachte om straks voor him kiezers te moeten treden met de invoering van een dienstplicht van 18 maanden. Met het voorstel van dr. Jager, dat bedoeld is om de critici van het militai re beleid van de Bondsregering de wind uit de zeilen te nemen, is - hoewel het Westduitse parlement pas over enkele weken weer bijeenkomt - het debat weer begonnen over de duur van de dienst plicht, die nog in een wet op de orga nisatie van de nieuwe Westduitse strijd krachten moet worden geregeld. Aangezien het compromis-voorstel van dr. Jager - die lid is van de CSU en vice-president van de Bondsdag - mag worden aangenomen, dat men ook in regeringskringen toch nog bereid is om de duur van de dienstplicht te be perken.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5