Parijs liaalt Rusland en stijl 1912 in nieuwe wintermode Nieuwe drijvende brancard voor „De Hoop" zeer doeltreffend Ratiz kwam te laat, maar wist zich toch te plaatsen WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 Vele creaties afgestemd op het comfort Het is alweer zover. Voor al diegenen die nog op „echte" zomer hopen, is er deze waarschuwing: Parijs heeft de nieuwe collecties voor de winter gereed, De kwakkelzomer 1956 loopt nu defini tief ten einde. Dit einde evenwel bete kent voor het „mode-front" een nieuw begin, een nieuw „offensief", waarbij de nieuwste scheppingen van de ontwer pers en mode-koninginnen in de Franse lichtstad in stelling worden gebracht om de aanval op de beurs van de huisvrouw zo effectief mogelijk te lanceren. En het moet gezegd, de wapens, die Parijs bij die aanval inzet mogen ge zien worden. Natuurlijk, er is ook al te „grof geschut" bij, maar over het al gemeen zijn er weinig „ernstige" ex cessen. De meeste ontwerpers hebben voortgeborduurd op de op gemakke lijke bewegingen afgestemde stijl, die in de herfstcollecties reeds de boven toon voerde. De hoge boezem-lyn bleef en kreeg zelfs iets meer nadruk, de schouders zijn ruim gehouden, de tail le heeft haar „normale" plaats be houden en de heupen bleven slank. De zoom zal ook deze winter ongeveer 40 cm van de grond blijven. In de middagkleding is een Rus sische invloed merkbaar, die wel sterk spreekt uit de bonten- of met bont bewerkte-hoedjes, die vele creaties bekronen. Het meestal nauwsluitende lijfje draagt vaak rokken van het wij dere type. Jurken naar dit model zijn Politie in Palermo contra de Mafia De politie in Palermo op Sicilië heeft zestien leden van de gevreesde geheime Mafia-organisatie op dat Italiaanse eiland gearresteerd, in een offensief dat ten doel heeft een eind te maken aan een „vendetta" (vete) over de beheer sing van de fruitmarkt van Palermo. Een der arrestanten is Renato Galatolo, zoon van de Mafia-leider „Tanu Alati", wiens moord in maart 1955 een golf van terreur op de markt ontketende. Tanu Alati bij de burgerlijke stand ingeschreven als Gaetano Galatolo, was de broer van Angelo Galatolo, een van de vier Mafia-leden, die de afgelopen week in de vendette het leven hebben gelaten. Ook zijn de twee zonen gear resteerd van de 58-jarige Nicolo d'Ales- sandro, een van de „koningen" van de fruitmarkt, die onder een regen van ko gels gevallen is. Een dergelijk lot viel ook Angelo Ga latolo, Antonio Cot tone en Gaetano Saccaro ten deel. Allen hadden connec ties met de strijdlustige marktbenden, wier werkwijze herinneringen oproept aan de gebroeders Anastasia in Ame rika. Het was de grootste slachting in deze Siciliaanse wieg van het gangster- dom sedert de dagen van Mussolini. Toen lieten negentig bendeleden het leven in een jaar tijd, terwijl de politie in actie kwam in opdracht van de duce om de ongrijpbare Mafia te vernietigen. De gangsteroorlog woedt ook op de veemarkt. Benden Mafia-mannen trek ken 's nachts door de heuvels van Sicilië en stelen vee. De politie zegt, dat er stellig verband bestaat tussen de bende oorlog op de twee markten. Meer dan 300 carabinieri speuren naar de Mafia-leden. Dat het de politie ernst is blijkt uit het besluit de door de gang sters gevreesde provinciale politiecom- missie te convoceren. Deze commissie heeft volmacht gevaarlijke elementen naar strafeilanden te verbannen. Het is vele maanden geleden dat de politie- commissie in actie is geweest. GEEN BEZWAAR TEGEN MINIMUM EXPORTPRIJZEN BLOEMBOLLEN Het bestuur van het Productschap voor Siergewassen heeft van minister Mansholt de mededeling ontvangen dat deze geen bezwaar heeft tegen het nieu we minimum-pr ij zenstelsel bij de uit voer van bloembollen. De minister neemt daarbij aan dat deze minimumprijzen van generlei in vloed zullen zijn op de binnenlandse prijzen voor bloembollen. vlot gecombineerd met korte, al dan niet half gesloten, jasjes van dikkere stof. De capes variëren voor deze winter zeer in lengte. Op de avondkleding en de toiletjes voor na het dagwerk heeft de stijl van de jaren rond 1912 een duidelijk stempel gedrukt. Men ziet b.v. zwartfluwelen pakjes en ensembles, uitbundig afgezet •met witte nertz of hermelijn, ruim ge drapeerde japonnen in chiffon, dat toch de vormen accentueert, en romantische, soms zeer gedurfde, decolleté's, al dan niet voorzien van de soms zeer noodza kelijke smalle bandjes. Wat de rokken aangaat volgen de avondjurken de stijl van de dag-toiletjes; ook hier is het in de „ruimte" gezocht korte lijfjes lopen soms uit in sterk gesteven wijde rok ken. Glanzend fluweel in tinten die aan kostbare juwelen herinneren, satijn in rijke schakeringen en zwaar brokaat zijn voor dit genre de voornaamste ma terialen. De kortere avond-japon is vaak vrijwel geheel bedekt met borduur werk, dat qua fantasie en motieven aan oosterse invloeden doet denken. Zowel voor de dag- als de avondtoiletten is zwart de hoofdkleur, violet komt weer „in de running" en verschijnt naast alle bruinen, groenen en roden van deze herfst. Bijgaande foto-combinatie toont een greep uit de rijke Parijse verzameling: Links-boven: een eenvoudige tailleur uit de collectie-Jean Patou, vervaardigd uit zwart-witte tweed gesponnen „Orlon". De brede plooien in de rok en het los gewerkte, met knopen bezette, lijfje, versterken de indruk van gemak en be klemtonen het vrouwelijke. Voor overdag heeft Patou veel tweed verwerkt en ook bij zijn overige creaties treft men vaak dit gemakkelijke materiaal. Boven-midden: De romantische inslag van de nieuwe collectie's blijkt duidelijk uit de „princess-lijn" en de lange sleep aan deze avondjapon van Pierre Bal- main. Wit satijn van gesponnen orlon en zijde werd gebruikt voor een stevige achtergrond, waarop het borduurwerk van zilver en parels goed uitkomt. Rechts-boven: Jeugdig en fris van stijl is „Byllia" een modelletje van Lanvin Castillo, uitstekend geschikt voor een wandeling in de stad. De lichtklokkende rok is gecombineerd met een nauwslui tend jasje met een dubbele rij knopen, waaraan de als capuchon te dragen bre de kraag de romantische noot toevoegt. Deze kraag zit vast aan een zwart flu welen kapje, dat ver voor op het hoofd wordt gedragen. Links-onder: Dit is „Sapristi" van Jacques Heim, een vlot stads-ensemble dat zijn Russische inslag verraadt door de astrakan-kraag. De stof is konings blauwe wol, de rok heeft ongestikte plooien, die boven de heuplijn beginnen, Het jasje heeft veel van een getailleerde Bolero. Het hoedje in de vorm van de Russische Bontmuts! is van zwart fluweel. Onder-midden: Jean Desses brengt dit jasje in de vorm van een cape, vervaar digd uit lichtgrijze wol en zowel overdag als 's-avonds te dragen. De ruime arm- gaten zijn afgezet met grijs Emba-nertz. Rechts-onder: Dik tweed van gespon nen orlon en wol is het materiaal waar uit dit tailleurtje door Jean Desses werd gemaakt. Het draagt alle kenmerken van de neiging tot gemakkelijke kleding, die dit jaar opvalt. Onder het wijde drie kwart jasje gaat een eenvoudig model jurkje schuil. Voorzitter H.K.S. was pseudo-patient (Speciale berichtgeving) Het is eigenlijk maar een simpel iets, zulk een brancard, die In het water geworpen zelfs in de meest woelige zee als een dobber fungeert en voortdurend het hoofd van de op de brancard gebonden patiënt boven water houdt. Een simpel iets doch men moet slechts op het idee komen en daarop kwam Verhoef's Aluminium Industrie te Aalsmeer, die een ziekenbrancard ontwierp waarbij dit inderdaad het geval is. HMi BH •- v-y 'jHPIPÜ ■- De nieuwe zieken-reddingsbrancard, die gistermiddag in Richebad te Zand- voort voor een groot aantal autoriteiten onder wie vertegenwoordigers van de rijksscheepvaartinspectie werd gede monstreerd. beantwoordde ten volle aan het verwachte doel. De demonstratie was georganiseerd door het bestuur van de vereniging het hospitaalkerkschip „De Hoop", waarvoor deze nieuwe brancard ontworpen was. Het was n.l. gebleken dat de oude bran card niet geheel voldeed. Wanneer deze brancard n.l. op een woelige zee uit de handen zou glippen, verdween deze als een steen in de diepte met de daarop vastgesnoerde patiënt. Het was daarom dat men nieuwe brancards ontwierp waarbij zinken absoluut is uitgesloten. Daarvan hebben allen die dinsdagmid dag bij het experiment aanwezig waren zich kunnen voertuigen. Eerst werd de tot nu toe gebruikte brancard in het water van het zwembad geduwd. Hierop had men een houten pop vastgebonden. Pop en brancard zon ken onmiddellijk. De heer H. C. van Hall. vast gebonden op de nieuwe brancard kan voldaan glimlachen: de proef is volkomen geslaagd. VOLKOMEN SUCCES Daarna volgde de tewaterlating van de nieuwe brancard. Hierop werd de heer H. C. van Hall, voorzitter van „De Hoop", geheel gekleed vastgesnoerd. Niet bepaald zachtzinnig - om de deugdelijk heid ten volle te bewijzen - wierp men het hele geval in het water. Het bleef slechts even onder om daarna lood recht omhoog staande, weer boven water te verschijnen, met de daarop vastge bonden pseudo-patient ongeveer tot aan de borst hoven water. Zelfs pogingen om patiënt en brancard omver te duwen faalden; steeds hernam de brancard zijn loodrechte stand. KURKEN ZWEMVEST Het succes van de demonstratie was daarmee volkomen en de ontwerper werd van vele zijden gelukgewenst. Het geheim van de nieuwe brancard, die Derde reis HKS „De Hoop" ten einde Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is vanmorgen in IJmuiden teruggekomen van zijn derde reis naar de visgron den gedurende de haringteelt 1956. Slecht weer en de daarmee verband houdende slechte vangsten waren oor zaak, dat de vissersvloot zeer verspreid lag. waardoor vele mijlen moest worden gestoomd om de loggers, die hulp nodig hadden, te bereiken. Circa 2000 mijl leg de „De Hoop" kruisende tussen de vis sersvloten af. Van de 110 patiënten, die deze reis behandeld werden, was een aantal Belgen en Duitsers. Tijdens het verblijf van het schip in Scheveningen bracht de Belgische am bassaderaad de heer Couvreur een be zoek aan de „De Hoop". Een bespreking aan boord resulteerde in een uitnodi ging voor een bezoek van de „De Hoop" aan Ostende. Als datum werd 22 novem ber vastgesteld. Ds. A. L. Bos en ds. J. A. Tiemens, geref. predikanten resp. te Katwijk en IJmuiden, behartigden de geestelijke verzorging van de zeelieden. Ondanks het slechte weer bezochten de vlootpredikanten 31 loggers. De ra- diotechnische dienst verrichtte op zes tien loggers reparatiewerkzaamheden aan de zenders. Naar het KNMI in De Bilt werden ruim 100 weerrapporten verzonden. Het hospitaalkerkschip zal woensdag 5 september weer naar de visgronden vertrekken. Over 3 jaar in Frankrijk: verwarming met atoomkracht (Van onze Paryse correspondent) De Franse staatscourant heeft zo juist een regeringsbesluit bekend gemaakt, waardoor nu binnen zeer afzienbare tijd kan worden begonnen met de construc tie van een elektrische centrale, die door atoom-energie zal worden gevoed. De centrale zal verrijzen in Avoine, in het departement van Indre et Loire,'en vol gens de plannen over drie jaar in wer king kunnen treden. De bewoners van het genoemde departement zullen dan de eerste Fransen zijn, die hun huizen zullen kunnen verwarmen en verlichten met atoom-elektriciteit. De centrale zal bestaan uit een atoom reactor, die gebruik zal maken van na tuurlijke uranium en van grafiet. De hitte, die daardoor wordt opgewekt, zal door middel van een ingewikkelde appa ratuur worden omgezet in stoom waar mee de gebruikelijke elektriciteitsturbines zullen worden gevoed. Het water van de Loire wordt voor de afkoeling gebruikt, maar zal daarna niet opnieuw naar de rivier worden afgevoerd om het gevaar van atoom-vergiftiging te vermijden. Aan de veiligheid zal trouwens zeer veel zorg worden besteed en zo zal de atoom-reactor worden omsloten door een betonnen muur van twee en een halve meter dikte! De produktie zal aanvankelijk be scheiden zijn en niet meer dan vijftig a zestig megawatt bedragen. Na anderhalf jaar hoopt men die hoeveelheid echter al te kunnen verdubbelen, terwijl de nieuwe centrale tevens als proefstation is bedoeld voor andere en omvangrijker installaties, die. zo alles naar wens ver loopt en de nodige financiële middelen niet ontbreken, ook in andere delen van Frankrijk zullen worden opgericht. „Tijdelijk krankzinnig" La Marca, de ontvoerder van baby Peter Weinberger, zal waarschijnlijk voor de rechtbank aanvoeren, dat zijn zorgen om zijn steeds groter wordende schulden hem tijdelijk krankzinnig heb ben gemaakt, aldus deelde zijn advocaat Markowltz dinsdag te New York mede. Hij voegde hieraan toe, dat dit „op het ogenblik de enige mogelijkheid tot ver dediging was" die hij kende. Mevr. La Marca, de echtgenote van de beschuldigde, heeft verklaard, dat zij zich niet kan herinneren, dat La Marca op de middag, dat Peter Weinberger werd ontvoerd, niet thuis was. zy zei voorts, dat haai- man „zenuw achtiger dan gewoonlijk" was omstreeks de tijd van de ontvoering. Zij meende echter, dat deze zenuwachtigheid ver oorzaakt werd door zijn schulden. Zij verklaarde ook niet te geloven in de schuld van La Marca. Het gezin La Marca is in mei j.l. naar een nieuw huis dat 15.000 dollar kostte, verhuisd. Ver wanten van het echtpaar hebben mee gedeeld, dat La Marca niet in staat was alle uitgaven van zijn gezin te bestrij den, ondanks het feit, dat hij drie be trekkingen tegelijkertijd bekleedde. La Marca wordt door zijn kameraden beschreven als een vurig katholiek, een goede vader van zijn twee kinderen en een matig man. Nederlandse minderjarige in Zweden Onttrokken aan gezag Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der Goes van Na- ters over het aan het gezag van de Ne derlandse voogdes onttrekken van een in Zweden verblijvende Nederlandse minderjarige, hebben de minister van Buitenlandse Zaken, en de minister zon der portefeuille, mede namens minister van Justitie geantwoord, dat de Zweedse instanties inderdaad een „Dkyddskup- fostran" (gezinsvoogd) over de betrok ken minderjarige hebben benoemd, wel ke maatregel tot in hoogste instantie in Zweden werd bekrachtigd. Door het handhaven van bedoelde maatregel, nadat door de Nederlandse competente instantie definitief in de voogdij over genoemde minderjarige werd voorzien, is door de Zweedse auto riteiten geen rekening gehouden met de bepalingen van het tractaat regelende de voogdij van minderjarigen van 12 juni 1902, waarbij zowel Nederland als Zweden zyn aangesloten. Besloten is dit rechtsgeschil aanhan gig te maken by het Internationaal Ge rechtshof. De Zweedse regering werd van deze beslissing in kennis gesteld. (Ingez. Med.-Adv.) Perfecta Theebuiltjes! Handig heerlijk en voordelig! Er gaan gemakkelijk 3 geurige kopjes Van Nelle's Thee' uit één builtje. Per doos van tien 50 ct. Per doos van twintig 98 ct.'* Van Nelle's Thee kwaliteit! Kritiek op Melbourne Europese roeikampioenschappen volgend jaar in Duisburg Onder presidium van de heer Gaston Mulegg (Zwitserland), die reeds sinds jaren de scepter in de internationale roedfederatie zwaait, is te Bied het jaarlyks congres van de FISA gehou den. De Europese kampioenschappen voor dames werden voor 1957 vastgesteld op 23, 24 en 25 augustus te Duisburg en die der heren op 30 en 31 augustus en op 1 september 1957, eveneens op de nieuwe roeibaan te Duisburg. Voor 1958 hadden zich drie kandida ten gemeld, n.l. Denemarken, Zwitser land en Polen. Tsjecho-Slowakije, dat in 1925 voor de laatste maal de Europese titel wedstrijden had georganiseerd, was eigenlijk aan de beurt, maar de roeibaan in dat land is nog in aanbouw en komt niet op tijd klaar. Daarom heeft Polen VOETBAL. Spelers van Hilversum boden excuus aan De spelers van het semi-prof-elftal der voetbalclub „Hilversum", die zondag j.l, in Hilversum tijdens een wedstrijd tegen een amateur-elf tal uit het veld waren gelopen, omdat zij geen betaling voor deze wedstrijd ontvingen, hebben thans spijt over hun houding betuigd aan het bestuur van hun club. Tijdens een vergadering, waarin het bestuur zich over de ontstane situatie wilde bera den, Is een afvaardiging van het elftal de verontschuldigingen komen aanbie den. Het bestuur heeft deze excuses aanvaard en het elftal voor de compe titiewedstrijd van zondag tegen De Valk in Valkenswaard opgesteld. De discipli naire straf in de vorm van een geld boete van 25 gulden blijft echter ge handhaafd. De spelers hebben zich aan deze maatregel onderworpen. Cer van der Gijp bij centrale training Voor de centrale training van de Nederlandse elftalclub (A-spelers) is ook Cor van der Gijp (Feyenoord) uit genodigd. Storimans (N.A.C.) en Peggeman (Alkmaar) hebben een uitnodiging ge kregen deel te nemen aan de training van de B-spelers. Noordwijkse Golfweek De Noordwijkse Golfweek werd giste ren op de banen van de Noordwijkse Golfclub voortgezet met de wedstrijd om de Helmhorst Wisselbeker, een eclectie H.C. t.m. 24 voor dames en heren. Winnaar werd de heer J. Nien- huis met 31 1/3, terwijl de heer G. van Reekum met 32 V2 beslag legde op de tweede plaats. De derde en vierde plaats werd gedeeld door de heren W. van Lanschot en ir. H. E. Kruyt, beiden met 32 2/3. Wereldkampioenschappen op de baan De laatste Nederlandse amateur op de baan, Braat, is in de kwartfinale ach tervolging eveneens uitgeschakeld. Zijn tegenstander was de Italiaan Faggin, die met zijn landgenoot Bal- dini woensdagavond in de halve fina les zal uitkomen tegen de Britten Geddes en Gambrill. De sprintwedstrijden amateurs gaven de verrassing te zien dat de Italiaan Ogna tweemaal door de Fransman Rousseau werd verslagen. Italië verloor naast deze favoriet voor het sprintkam- zulk een fantastisch effect sorteerde, lag o.i. niet alleen in de uiterst lichte bouw van het aluminium geraamte, doch voor al in het kurken zwemvest, dat zich om de borst van de patiënt sluit, bestaande uit een aantal los van elkaar aan de brancard bevestigde stukken kurk. Deze stukken zijn ook aan de onderzijde van de brancard bevestigd. Deze ring fun geert als de kurk van een dobber en brengt het hele gevaarte steeds opnieuw in zijn loodrechte stand. Het kwam ons voor dat deze nieuwe uitvinding op het gebied van het zeereddingswezen een enorme vooruitgang betekent. Het bestuur van het hospitaalkerk- schip „De Hoop" deelde na afloop van de demonstratie mee. dat dit schip de komende reis met dit prototype van de nieuwe brancard zee zal kiezen, opdat aan boord opnieuw de deugdelijkheid kan worden getoetst. Na afloop van de demonstratie werden door de scheepvaartinspectie nog ver schillende demonstraties gegeven met diverse nieuwe reddingsgordels, waarbij dit dobbersysteem, doch zonder bran card. op enkele zwemmers werd gede monstreerd. Ook hierbij werden hoop volle resultaten verkregen. pioenschap ook zijn tweede kanshebber, Pinarello, die het vorig jaar derde was geworden. De Argentijn Batiz echter, plaatste zich verrassenderwijs voor de halve finales, nadat hij in zijn eerste race verstek had laten gaan. De Argen tijn had zich in de tijd vergist dat hij moest starten, zodat zijn tegenstander Pinarello, alleen reed. Bij de tweede race evenwel was hij aanwezig en daar in nam hij revanche, evenals in de belle, zodat hij zich toch nog kwalificeerde. In de halve eindstrijden zullen aan de start komen Batiz, Tresidder (Austr.), Rousseau (Frankrijk) en Pesenti (It.) In de beide eerste series achter grote motoren konden onze landgenoten Jan Pronk en Norbert Koch zich niet plaat sen voor de finales, zodat zij donderdag in de herkansingsrit opnieuw moeten rijden. Hiervan komt echter alleen de winnaar in aanmerking voor een plaats in de eindstrijd. French (Australië) en Timoner (Span je) werden winnaars van de series ach ter grote motoren. Sportsplinters Te Essen is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Rot Weiss (Essen) en Fortuna '54 (Geleen). De wedstrijd ein digde in gelijk spel 2—2. De wedstrijd voor de eerste ronde van de bekercompetitie (West 2) tussen Xerxes en C.V.V. is door Xerxes met 52 gewonnen. Voor de eerste divisie van de En gelse league speelde Arsenal gisteren een uitwedstrijd tegen Burnley. De Gun ners verloren met 3«1. zich kandidaat gesteld en zijn de kam pioenschappen van 1958 aan Polen toe gewezen. De nieuwe roeibaan, in Pozna ge bouwd, heeft een lengte van 2180 meter en is 90 meter breed. Volgens deskundi gen voldoet de baan aan alle eisen. Zo wel de dames- als de herenkampioen schappen zullen te Pozna worden ge houden. Gaston Mulegg was weinig enthou siast over de voorbereidingen van Australië voor de Olympische roei- wedstryden te Ballarat. „Ik ben niet verantwoordelijk voor het logies", zo riep hij uit, toen uit het zeer kritische rapport van een Roemeens gedele geerde bleek, dat by grote hitte de roeiers het in de woongelegenheden bij de roeibaan wel heel moeilijk zouden kunnen uithouden, zo primitief heeft men daar voor het onderdak gezorgd* Uit het rapport, dat de Nederlandse chef de mission voor Melbourne, Kees Kerdel, geruime tijd geleden hl Neder land heeft uitgebracht, bleek ook wel duidelijk, dat de organisatie voor de roei- en kanowedstrijden te Ballarat bij Melbourne geen volledige voldoening kon schenken. Tenslotte deed de heer Mulegg nog mededelingen over de plannen om in 1958 wereldkampioenschappen te Phila delphia te organiseren. De Verenigde Staten zouden er 250.000 Zwitserse franks voor over hebben om de num mers één en twee van de Europese kam pioenschappen van 1958 naar Philadel phia te laten overkomen, teneinde deze 14 Europese ploegen te doen starten tegen 7 Amerikaanse teams, tegen een zelfde aantal Canadese ploegen en even tueel tegen enkele andere niet-Europese teams. Rusland kwam met de principiële vraag of wereldkampioenschappen eigen lijk wel gewenst zijn. En voorts was men van oordeel, dat elk land vrij moest zijn om voor de wereldkampioenschap pen in te schrijven. De FISA-president ontliep beantwoor ding van al deze vragen, door de mede deling, dat alle bij de FISA aangesloten landen in 1957 wel een voorstel zouden ontvangen en dat men deze materie dus beter op een volgend congres in discus sie zou kunnen brengen. Vijfde testmatch werd draw Spelbreker in deze laatste cricket- match EngelandAustralië, welke In een draw eindigde, was de regen. Door slecht licht en regen werd de wedstrijd tien minuten voor tijd gestopt. Engeland, dat de „ashes" behield door twee overwinningen in deze serie en twee draws, deed de laatste dag een fikse gooi naar de overwinning toen het de tweede innings voor gesloten verklaarde bij 182 voor drie en daarna voor de sluiting vijf Australische wic kets nam voor 27 runs. Een dramatisch slot werd verwacht toen de Engelse captain Peter May de innings bij de thee voor gesloten ver klaarde, waarbij aan Australië de taak werd overgelaten om in twee uur tijd 228 runs te scoren op een pitch die bij zonder geschikt was voor de formidabe le spin combinatie van Jim Laker en Tony Lock. De Australiërs verloren een wicket zonder een enkele run te scoren en twee wickets voor slechts één run. Door de regen was er maandag niet gespeeld kunnen worden en ook dins dag kon men pas na de lunch beginnen. Peter Richardson en David Shappard die 76 voor 1 scoorden, vormden een schitterend paar dat de tweede wicket stand op 83 bracht. Het scorebord luidt: Engeland eersta innings 247, Australië eerste innings 202. Engeland tweede innings: P. E. Ri chardson 34; M. C. Cowdrey 8; D. S. Sheppard 62; P. B. H. May not out 37 j D. C. S. Compton not out 35; extra's 6| totaal voor 3 wickets gesloten 182. Bowling: Lindwall 1-39: Miller 1-56; Davidson 1-18; Archer 0-52; Johnson 0-7; Burke 0-14; Benaud 0-10. Australië tweede innings: C. C. Mc donald 0; J. W. Burke 1; R.N. Harvey 1; I. Craig 7; K. R. Miller not out 7j I. W. Johnson 10; R. Benaud not out oi, extra's 1; totaal (voor 5) 27. Bowling: Statham 1-1; Lock 1-17| Laker 3-8. Leidse Damvereniging In de komende competitie van de Kon. Ned. Dambond zal de Leidse Damver eniging met 2 tientallen uitkomen in de hoofd- en eerste klasse. Tevens zal LDV medewerking verlenen aan de organi satie van een ronde van het wereld kampioenschap dammen, welke in de Stadsgehoorzaal in november van dit jaar zal worden gehouden. In Januari '57 organiseert LDV het officiële kam pioenschap van Leiden, erkend door de KU.DF., met als hoofdprijs de Am- stel-wisselbeker, waarvan thans de LDV'er W. Heemskerk houder is. De voorbereidingen voor de viering van het 50-jarig bestaan zijn in volle gang.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5