burgemeester Ed. C. Witschey nam afscheid van gemeente Alplien eel waardering voor zijn ijver Zware strijd voor Nederlandse ploegen verwacht in Bied Egypte zou aan de rand van de financiële instorting staan ite jaargang Dinsdag 28 augustus 1956 Derde blad no. 28920 Zeer grote belangstelling uit Alphen, Hellendoorn en Lokeren in België In ccn buitengewone raadszitting heeft burgemeester Ed. C. Wit- |ey gistermiddag, na een ambtsperiode van zes en een half jaar in fhen, afscheid genomen van raad en gemeente. Er bestond voor deze gadering en voor de daarop volgende receptie veel belangstelling, pel uit Alphen, als uit de vroegere gemeente van de burgemeester, tiendoorn en uit de Belgische gemeente Lokeren, waarmede de ge ënte Alphen vriendschappelijke betrekkingen onderhoudt. een toespraak, die drie kwartier beslag nam, heeft de burgemeester freid genomen, nadat de gemeente- ttaris, de heer A. Veenhuijsen, het unklijk besluit, waarbij eervol ont- jwerd verleend aan de burgemeester I voorgelezen. De heer Witschey ltste in zijn rede zijn ambtelijke baan, die in 1908 begon bij het Mi- pie van Marine. Reeds vorige week iven wij hier uitvoerig over. voerig stond burgemeester Wit- stil bij zijn inkomst in Alphen e kennismaking met de raad, die als gemakkelijk gekenschetst was, zakelijk moeilijk. Hierna gaf spre- leen overzicht van de vraagstukken op hem en het gemeentebestuur af- pien en om een oplossing vroegen en jten uitvoer gebracht zijn. URGENTIELIJST Veel is tot stand gebracht, maar het nndert ook mü, aldus spreker, dat peel werk onafgedaan moet worden iergedragen. Nog staan o.m. op ^le rgentielijst een bejaardencentrum, |n medisch centrum, de bebouwing in de Pieter Doelmanstraat, een be- fre verbinding met Hazerswoude en in openbare bibliotheèk, waaruit pge blijken, dat Alphen een spring ende gemeente is, waar vele zaken t het ware om aanpak schreeuwen, iherpe kritiek oefende spreker uit op ambtelijke molens in Den Haag en de z.i. onnodige papierlawine, die uitvoering van tal van besluiten en timen maar gecompliceerder maakt, rt vele voorbeelden gaf hij aan hoe n de praktijk met de belangen der •nte wordt omgesprongen. Veel toonde spreker niettemin voor het van vele ambtenaren. de ontvangen adviezen en de in het verleden verleend, toonde er zich zeer dankbaar. Woorden dank werden ook gericht tot het itariepersoneél en de secretaris, als- tot de leden van de raad en de (den van dienst. t een bijzonder woord richtte bur ster Witschey zich nog tot de bur ster en schepenen van Lokeren en Vertegenwoordigers uit Hellendoorn, Ï>de tot de collegae uit de omgeving de concierge en diens echtgenote ■n in de dank betrokken. Met de lekering, dat hij straks in Bussum de urtenissen in Alphen zal blijven vol- en de bede, dat het Alphen in elk ht goed mag gaan, besloot de bur- ester zijn met aandacht beluisterde praak. VOORTVARENDHEID Vervolgens sprak de loco-burge- :ster, wethouder J. v. d. Berg, bur- leester Witschey namens het col- hartelijk toe, waarbij hij wees op grote arbeidsdrift, die steeds door trgemeester Witschey aan den dag trd gelegd. De voortvarendheid larmee talrijke zaken door U hier fe aangepakt, aldus wethouder van In Berg, is Alphen zeker ten goede komen. |t waren jaren van overgang op ïr elk gebied; Alphen was in vele uiten aan het oude ontgroeid en het tve moest nog komen Hulde bracht (ter voor de wijze waarop Avifauna Is wel in veilige haven geloodst is. rt bezoek van H.M. de Koningin tide spreker het hoogtepunt van het ^meesterschap van de heer Wit- tv. Na ook mevr. Witsohey-van Unen t gebracht te hebben voor alles wat de gemeente gedaan heeft voor de terij en in het bijzonder voor de be nen. wenste spreker de scheidende iemeestr Gods zegen toe VELE KWALITEITEN 1 nestor van de raad, de heer A. F. teenaars gaf een overzicht van de titeiten waarover een burgemeester fc beschikken, welke naar zijn mening tlerlei opzicht ook te vinden waren j de persoon van burgemeester jchey. Vee] waardering heeft de raad jis gehad voor uw persoonlijk initia- aldus spreker, waardoor hier zeer Jtot stand is kunnen komen. Dat elk te zijn kruisje heeft, bewezen de cssies in de raad maar al te zeer, c wij wisten elkaar toch altijd te jen. Onze beste wensen vergezellen b uw verdere levensweg, aldus spre- waarbij hü namens de gehele raad [de scheidende burgemeester een bij- ter fraai uitgevoerde schemerlamp food. terwijl mevr E. Goedhart— Egmond aan mevr. Witschey bloe- overhandigde. f heer A. Veenhuijsen, gemeente- ttaris, sprak namens het secretarie. personeel woorden van afscheid waaruit de grote bewondering voor de dynami sche kracht, welke er van de persoon Witschey uitging, duidelijk naar voren kwam. SLUITING Nadat burgemeester Witschey en kele woorden van dank had gesproken sloot hü voor de laatste maal de open bare raadszitting om enkele minuten voor half vijf. Namens de kring van burgemeesters sprak vervolgens burgemeester Smeets van Zoeterwoude, die zijn collega Witschey een welverdiende rust toe wenste, maar tevens de hoop uitsprak dat, gelet op de vitaliteit, nog veel vruchtbare arbeid verricht zal mogen worden. Burgemeester Thuijsbaert van Lokeren memoreerde de vriendschaps banden tussen zijn gemeente en burge meester Witschey. In het gemoedelijke Vlaams sprak hij zijn scheidende col- Burgemeester Witschey tijdens zijn afscheidstoespraak. Van links naar rechts: wethouder A. J. Dekker, mevr. Witschey-Van Unen. burge meester Ed. C. Witschey. secretaris A. Veenhuijsenwethouder G. Nij- man en wethouder J. v. d. Berg. (Foto Lux/Alphen.) lega hartelijk toe, waarbij hij als blijk van erkentelijkheid een tweetal fraai uitgevoerde stoelen aanbood, die in dank aanvaard werden. Ook wethouder Mo lenaar uit Hellendoorn, sprak woorden van waardering voor het werk door de heer Witschey in zijn gemeente ver- ridht. VELE SPREKERS Verdere sprekers waren burgemeester Verkerk, de dijkgraaf, mr. Slagter, jhr. van Asch van Wyck namens de indus triële club, ds. Mulder namens de Geref. Gemeente, ds. Lefeber namens de Herv. Gemeente en deken Nieuwenhuijzen na men de R.-K. Kerk en de heer H. G. Kar- remans als rijksconsulent voor de licha melijke opvoeding. Nadat burgemeester Witschey alle sprekers dank had gezegd, begon de receptie, die door honderden werd bijgewoond. Onder de aanwezigen zowel in de raadszitting, als tijdens de receptie, merkten wij o.m. op de burgemeesters van Zwammerdam, Boskoop, Ter Aar, Alkemade, Nieuwkoop, Zevenhoven, Wou'brugge, Leiderdorp. Zoeterwoude en Koudekerk, de predikanten Cadee, Le feber, Mulder, Hanemaayer, Bogers en Meyer, de kantonrechter, mr. Kirch- heiner, de hoofden van scholen, de schoolarts, mej. Bakhuizen van den Brink, dokter Van de Wind uit Aarlan- derveen en de dames van de raadsleden. Europese roeikampioenschappen Het gestuurde tweetje van Njord met S. Vrind (boeg), P. Cornelissen (slag) en Johnny van Ligten (stuurman) en de Hoop-skiffeur Rob van Mesdag zijn maandag tweemaal op het meer van Bied geweest. De beide coaches, de heren R. Giel van Njord en dr. Hingst van Van Mesdag, hadden gezamenlijk een motorbootje gehuurd om de beide boten te volgen en aanwqzingen te geven. Voor de eerste maal sedert dagen scheen de zon haar warme stralen over het bergmeer, maar de wind, welke nu eens uit de ene, dan weer uit een tegenovergestelde richting kwam, bracht lichte golfjes op het wa ter, terwijl de talrijke volgboten - vryw-el alle herenploegen zijn in Bied gearri veerd en bevonden zich op het water - nogal wat deining verwekten, waardoor de training der race-roeiers bemoeilijkt werd. Het Njord-tweetje en Van Mesdag trokken naast elkaar hun startje. waar bij Van Mesdag zich prompt verstuurde, hetgeen voor dr. Hingst aanleiding was om onze skiffeur speciaal enkele start- les te laten maken en wel van boei 5, de baan. welke onze landgenoot heeft ge loot voor de eerste heat van het skif- nummer. vrijdagmorgen a.s. Beide coaches hadden veel vertrouwen in de verrichtingen van hun pupillen. On danks het feit. dat men van enkele lan den weinig afweet ten aanzien van de prestaties of skiffgebied en de gestuurde twee, hoopt zowel dr. Hingst als de heer Giel op een finaleplaats. De stemming onder de Nederlandse roeiers is perfect en iedereen vindt het prettig, dat er in Bied een intieme sfeer heerst en er des avonds rust is in dit bergplaatsje. Want roeien, eten en sla pen zijn in de laatste dagen voor de wedstrijden hoofdzaak. Van Mesdag vond de loting gelukkig voor hemzelf. In deze boeivolgorde star ten vrijdagmorgen in de eerste heat: Bulgarije, Duitsland, Hongarije, Italië, Nederland en Denemarken. Zijn eerste reactie was, toen Van Mesdag het re sultaat van de loting hoorde: ,.Ik zal revanche nemen op Klaus von Fersen", de Duitse skiffeur. die hem in Essen had verslagen. Het systeem is zodanig samengesteld dat de drie winnaars van de heats, en dat geldt ook voor de ge stuurde twee. direct naar de eindstrijd overgaan. Alle andere deelnemende ploegen komen zaterdag in de repecha- ges, wederom drie in elk nummer, waar bij opnieuw de winnaars in de finales worden geplaatst. Hieruit blijkt, dat voor een plaats in de eindstrijden van zondag zeer hard gevochten zal moeten worden. Dit systeem geldt ook voor de andere nummers, behalve voor de Dou ble Scull, waar men een andere metho de volgt. De mogelijkheid, dat ploegen zich te rugtrekken na de voorwedstrijden, is zonder twijfel aanwezig, want menige roeier zit in twee, soms wel in drie ploegen. Dat de voorwedstrijden en dus ook de herkansingsraces daardoor geen zuiver beeld geven van de werkelijke krachtsverhoudingen, valt slechts te be treuren. Jaarvergadering L.F.C. Onder voorzitterschap van de heer Van Waveren hield LFG. zijn alge mene jaarvergadering. Na het we) en wee van de vereniging in het seizoen 1955—'56 naar voren te hebben gebraent, memoreerde de heer Van Waveren de goede samenwerking, die thans weer tot stand is gekomen tussen de Leiase verenigingen. Financieel kan L.F.C. zeer gezond worden genoemd. Na goedkeuring van de begroting werden de agendapunten vlot afgehandeld. Bij de bestuursverkie zing werden de heren H. Zonderop en H. Duffels herkozen. In de plaats van de heer P. Sloos werd gekozen de heer G. Crama Voor de viering van het 50-jarig be staan werd een feestcommissie in het leven geroepen. Engeland-Nederland amateurs gaat niet door De voetbalwedstrijd tussen de ama- teurploegen van Engeland en Neder land, welke op de internationale kalen der voor 10 november a.s. in Highbury voorkwam, zal niet doorgaan. De wed strijd was door de Engelsen op de in ternationale kalender gezet zonder dat er een definitieve afspraak met de K.N.V.B. was gemaakt. Het programma van de Nederlandse amateurs voor het seizoen 1956/'57 is door de K.N.V.B. reeds gereed gemaakt. Het ligt nu in de bedoeling de wedstrijd tussen Engeland en Nederland 'amateurs) in het volgend seizoen te doen houden. Competitie-indeling korfbalploegen Op de gisteravond gehouden jaarlijkse districtsvergadering Zuid-Holland vorm de de competitie-indeling voor het ko mende seizoen weer het belangrijkste punt van de agende. Het voorstel van het districtsbestuur om de 3e klasse te brengen op 3 afdelingen van 8 twaalf tallen. door enkele 12-tallen bij keuze te doen promoveren, werd na langdurige discussie verworpen, waardoor er nu het aanstaande seizoen weer 2 afdelingen zullen komen, elk van 10 ploegen. Ten slotte werd besloten het volgende con cept over de competitie-indeling aan het bondsbestuur ter goedkeuring voor te leggen: le klasse: De Algemene. Deetos. Die Haghe. Gymnasiasten. HKV. Ons Eiber nest. Spangen. Vic. Oriëntis en Het Zui den. 2e klasse A: Achilles. Actief. HSV. Ready. Regenboog. Rozenburg. Velox. Zuiderkwartier, Zwervers. 2e klasse B: BI. Wit '51, DKC, Fluks. Hou Stand, Olympiaan, OSCR. Quick. Schiedam en Sperwers. 3e klasse A: Charlois, Merwede, ODO. Ons Huis. Overkanters, Succes. Swift (Middelburg). TOV. Unicum. Zwaluwen. 3e klasse B: ALO. Crescendo. Eureka, KNS. Pams. Phoenix. Raven Trekvo gels. USV en Wion. Res. le kl.De Algemene 2, Fluks 2, Deetos 2, HKV 2. Ons Eibernest 2, Spangen 2. Het Zuiden 2. Het Zuiden 3 en Zwervers 2. Res. 2e kl. B: Achilles 2. Actief 2. Deetos 3. Gymnasiasten 2. HSV 2. Rea dy 2. Sperwers 2. Vic. Oriëntis 2, Het Zuiden 4. Res. 3e kl. B: Achilles 3. De Algemene 3. Hou Stand 2. HSV 3. HKV 4. KNS 2. Ons Eibernest 4, Phoenix 2 en Vic. Oriëntis 3. WIELRENNEN Baanwedstrijden begonnen Van Houwelingen, Captein en Gerritsen uitgeschakeld Op de eerste dag van de baanwed- strjiden te Kopenhagen, welke geheel bestemd was voor de amateurs, Is de Nederlandse vertegenwoordiging min der gelukkig geweest dan bii de weg wedstrijden. In de sprintseries heb ben Joon Captein en Melis Gerritsen zich niet kunnen plaatsen voor de kwartfinales en ook in de herkansin gen slaagden zii er niet in de vereiste overwinning te behalen. Een valpartij, op een moment kort voor de finish toen hij in gunstige po sitie lag. ontnam Captein de kans op een gunstig resultaat, terwijl Gerritsen in de 7e serie van de repechage als der de eindigde achter Romanov 'Rusland) en Godefroid (België). Bij de achtervolgingswedstrijden brach ten onze landgenoten het tot de kwart finales. Alleen Braat zal dinsdag nog op de Ordrupbaan aan de start komen en wel in de vierde kwartfinale, welke gis teravond wegens de regenval werd uit gesteld. Van Houwelineen werd in de kwartfinale uitgeschakeld door de En gelsman Geddes. dezelfde die in de se ries Braat met. ruim verschil had ver slagen. De tegenstander van Braat in de kwartfinale is de Italiaan Faggin. de man die in de series de snelste tijd van 5.08.1 had genoteerd. Van Houwelingen had in de serie gewonnen van de Frans man Lecante. HENGELSPORT „De Brasem" - hield zijn tweede wed strijd onder slechte weersomstandighe den in het Aarkanaal In totaal werd er 3525 gram vis aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. J. de Haas 600 gram. 2. Sin- geling 410 gram (gr. bliek). 3 De We tering 360 gr.. 4. P. Eradus 340 gr.. 5. J. Harteveld 270 gr. (gr. voorn). 6. J. Kei zer 265 gr.. 7 P. de Haas 240 gr. 8. Poelgeest 180 gr.. 9. Vos 170 gr., 10. C. Kromhout 125 gr. Zonder druk van het Westenschrijft de Sunday Dispatchmaar in Cairo spreekt men over dwangmaatregelen Het Londense zondagsblad „Sunday Dispatch" schrift in een beschouwing over het Suez-probleem, dat Egypte op het ogenblik „vrüwel bankroet" is. Vol gens het blad is er geen enkele druk van het Westen bij te pas gekomen om het land aan de rand van financiële ineenstorting te brengen. De geringste economische maatregel zal, volgens de Sunday Dispatch, het proces op drama tische wijze versnellen. „Terwijl president Nasser pocht dat hij sterk genoeg is om de Westelijke mogendheden inzake Suez te trotseren, staat hü in werkelijkheid tegenover een toenemende crisis in zyn land. Het plechtanker van Egypte, de katoenoogst, is niet alleen dit jaar tegen gevallen, doch wat er is heeft Nasser beleend om er de Russische wapenen mee te betalen. Terwül de buitenlandse reserves opraken, gaat Egypte voort met in het buitenland meer uit te geven dan het ontvangt, alles om maar wapens te krygen. Katoenoogst verminderd en de bevolking vermeerderd Verleden jaar had Egypte een nadelig saldo op zijn handelsbalans van 45 mil joen pond. In de eerste vijf maanden van 1956 is het tekort reeds 16 miljoen. De katoenoogst is met 200.000 acres ver minderd en er is niets voor in de plaats gekomen, dat in het buitenland afgezet kan worden. De bevolking van 23 mil joen zielen groeit jaarlijks met circa 500.000 aan, „terwijl het land een levens standaard kent, die tot de laagste ter wereld behoort: het gemiddelde jaarlijk se inkomen in Egypte bedraagt slechts 30 pond sterling (driehonderd gulden"). „Radicaal ingrijpen' Hoe denkt men hierover in officiële Egyptische kringen? Daar geeft men. ai- dus meldt het Franse persbureau AFP. toe, dat „radicale maatregelen genomen moeten worden „om aan de financiële moeilijkheden het hoofd te bieden", maar men werpt natuurlijk de schuld op „de door Engelartd en Frankrijk ge nomen dwangmaatregelen". In het Amsterdamse Olympische Stadion vond gisteren een sobere plechtigheid plaats, waarbij aan een aantal deelnemers voor de komende Olympische Spelen de uitnodigingen werden overhandigd. De uitnodi gingen waren verpakt in zgn. first day covers" met de Olympische zegels. Op de foto zien we mevr. Puck van Duyne-Brouwer. die uit handen van de voorzitter van het N.O C.. W. van Zijll haar uitnodi ging ontvangt. NOORDWLJKSE GOLFWEEK. De wedstrüd om de Ernest Cremers Wisselbeker, een 18 holes medalplay voor dames en heren, is nog niet tot een beslissing gekomen. De heren W. van Lanschot. (4) en J. Loopuit OIO) eindigden beiden met een laagste score van 67 en zullen dus over moeten spelen. Federatie Klaverjas- verenigingen Leiden en omstreken COMPETITIE-INDELING 1956—1957 le klasse: APP: DSB; DKB: Groen- oord; Krantz; MDS; Oosthoek; PvH; SLF; LBF; T en D; Zaalberg. 2e klasse: AWS: 't Centrum; DSB 2; Groenoord 2: MDH; MDS 2; Oosthoek 2; PvH 2; SLF 2; T en D 2; De Waard. 3e klasse: APP 2; 't Centrum 2; DSB 3; DSB 4: DKB 2; Groenoord 3; Krantz 2; Oosthoek 3; T en D 3; MDS 3. Rooster le klasse: 10 sept. DKB PvH: LBF—SLF. 14 sept. APP—MDS; DSBOosthoek: GroenoordZaalberg; KrantzT. en D. 2e klasse 13 sept. MDS 2't Centrum; De WaardPvH 2; Groenoord 2T en D 2. 14 sept. AWS—MDH; DSB 2SLF 2. 3e klasse: 13 sept. Krantz 2DSB 3. 14 sept. T en D 3—APP 2; MDS 3— DKB 2; DSB 4Oosthoek 3: 't Centrum 2Groenoord 3. Op donderdag 6 sept. zullen in de kantine van de N.V. „de Sierkan" te Den Haag de kampioenschappen van Neder land plaats vinden. De kampioen van Leiden, Krantz, zal de Leidse kleuren in deze wedstrijden verdedigen. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin. Aantal vogels 1362. gelost te 7 uur met westelijke wind. Nulpunt 271.92 km. le duif te 10.23.54 uur. C. Brederode 1; R. de Graaf 2—14; Koppelstok 3—47; F. Hendriks 4—31; W. Siera 5: J. Remmerswaal 629; P. Olyerhoek 7; St. Pieter 845; J. v. d. Niet Gz 9; J. Wolters 10; J. v. d. Wiel 11—25; P, v. Wissen 1240; P. Duiven voorden 13; A. Dijsselbloem 15; P. v. d. Drift 16; J. Rozier 17; Theil—Wissen 18—23; L. Klein 19; G. v. Albada 20; P. Marks 21; C de Groot 22; Chr. v. d. Pluym 24; P d'Haens 26—42; L. v. Hees Jr. 27; C. Uljee 28; Duindam-Hazen 30; M. Noordervliet 32; P. Groenendijk 33; C. v. Weeren 34; A Dubbelaar 35; P. Mooten 36—50; E. Sniit 37—39; W. Hoo- gervorst 38; J. Krekelaar 41; J. en H. v. Leeuwen 43; A. Rooda 44; Fasel-Romijn 46: P. Schenkeveld 48; Hoek-de Vries 49 FONDCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN Wedvlucht vanaf Bordeaux. Afstand 896 km, gelost te 13 uur met n o. wind. In concours 166 vogels. H. W. Martens 1—2; J. Rakhorst 3: F. Hofman 4; A W. Krol 5; G. A. v. Albada 6; Gebr. Kok 7—9— 17; A. Siera 8—16; C. de Groot 10; Hoek-de Vries 11; G. v Klaveren 12; Otten-Dekker 13; J. v. d. Niet 14; Smit- Hoek 15; J. Pauw 16. Wedvlucht vanaf Dax 1025 km. Aantal vogels 20. G. A v. Albada 1—6; Hoek-de Vries 2—3—4; Gebr. Passchier 5; J. Rakhorst 7. De Egyptische regering heeft intussen een algemene herziening bekendgemaakt van de handelsverdragen, welke met be paalde landen gesloten worden. Egypte verwijdert daaruit alle clausules omtrent betaling in ponden sterling, daar het niet meer op de in Engeland geblok keerde tegoeden kan rekenen. Reeds werden die met India, Rood-China en Saoedi-Arabië gewijzigd. Een woord voerder van de regering voegde hieraan toe, dat het ministerie van Financiën zich op het hoogste niveau bezighoudt met de stand van de deviezenreserves om zoveel mogelijk de onontbeerlijke in voer gaande te kunnen houden. Het betreft in de eerste plaats granen en olieprodukten. Een ander vraagstuk, waarvoor de re gering zich geplaatst ziet, is de finan ciering van de beginnende katoenoogst. Fran§e en Engelse banken alleen finan cierden bijna 60 procent van de jaar lijkse katoenoogst door aan kopers van katoen in Egypte en aan exporteurs te Alexandrië kredieten op lange termijn te verstrekken, waardoor de boeren snel de opbrengst van hun oogst konden incas seren, terwijl de katoenhandelaren en exporteurs afrekening van het buiten land konden afwachten. Het Egyptische ministerie van financiën heeft nu een conferentie van Egyptische bankinstel lingen georganiseerd, om voor het eerst in de katoengeschiedenis van Egypte da financiering van de katoenoogst te ver zekeren. De regering heeft besloten aan de Bank voor landbouw en coöperatief krediet een voorschot van 10 miljoen Egyptische ponden te verstrekken, om de door de boeren geoogste katoen al thans gedeeltelijk te kunnen betalen. Sportsplinters Voor de eerste divisie van de En gelse league werden gisteren de vol gende wedstrijden gespeeld: Aston VillaWest Bromwich Albion 00: BlackpoolEverton 52. Vijf zeilers, deelnemers aan de wedstrijden om de „Blauwe Band van de Elbe", die zaterdagavond in een zware storm met hun boten in demon- ding van de Elbe omsloegen, worden sindsdien vermist. Aangenomen moet worden. *dat zij zijn verdronken. Rik van Steenbergen, de Belg, die zondag j.l wereldkampioen op de weg bij de professionals werd, en Gerrit Schulte, die in de wedstrijd om het kampioenscnap de derde plaats bezette, zullen op zaterdag 22 september deel nemen aan een internationale wedstrijd in het Sportpaleis te Brussel. De recette van deze wedstrijden komt in zijn ge heel ten goede aan de nabestaanden van de slachtoffers van de mijnramp te Marcinelle. Engelse jongeman verdronken IN HET IJSSELMEER Zondagmorgen om ca. half tien is de 16-jarige D. J. C. Briggs uit Shaftes bury (E.) op een zeiltocht in het IJs- selmeer verdronken. Het stoffelijk overschot was gisteravond nog niet aangetroffen. De jongeman was met drie kamera den. allen leden van een Engelse zeil vereniging, met een zeilboot van Enk- huizen naar Lelystad vertrokken: an dere leden van de vereniging vertrokken met hun in Nederland gehuurde boten tegelijkertijd. Toen de jongeman het roeT zou over geven aan een kameraad schoof hij ach ter deze om over de kuiprand; daarbij is hij te water geraakt. Zijn vrienden stelden direct pogingen in het werk het Jacht te doen keren, maar toen zij na enige tijd waren teruggekeerd op de plaats waar hij was verdwenen, vonden zij hem niet. Arbeider stal persmantels WAARDE f75.000.—. De Amsterdamse recherche heeft een 26-jarige man gearresteerd, die ver dacht wordt van diefstal van persman tels en bijbehorende kernstukken, ge durende het eerste halfjaar van 1956 uit een fabriek, waar hij werkzaam was. De totale waarde van de buit bedraagt circa f75.000.Van de apparaten is een groot deel achterhaald bij een me taalgroothandel, het ontbrekende ge deelte bleek reeds in de smeltkroes te zijn verdwenen. Ex-minister Djody vrij De voormalige minister van Justitie, Djody Gondokoesoemo, die een ge vangenisstraf van 40 dagen heeft uit gezeten,^ is op vrije voeten ge steld. Hij was veroordeeld wegens het aannemen van steekpenningen, toen hü minister was. Het raadgevende comité van het Par lement zal binnenkort bijeenkomen om Djody's lidmaatschap van het Parle ment te bespreken. Hij is nl. gekozen tot vertegenwoordiger in het Parle ment van de kleine Nationale Volks partij, de Partai Rakjat Nasional 'P.R.N.), waarvan hij voorzitter is. Het raadgevende comité zal beslissen, of hij zijn lidmaatschap van het Parlement zal behouden, of dat dit ongeldig zal worden verklaard wegens strafrechtelijke overtreding. Harahap over proces Doornik NOG GEEN VERDEDIGER De Indonesische openbare aanklager R. R. M. Harahap heeft verklaard, dat hij 12 getuigen wil oproepen in de zaak tegen Anthooie Hendrik Doornik '45 jaar), geboren in Zwammerdam en oud employé van het Nederlandse ministerie van Binnenlandse Zaken. Harahap zeide voorts, dat rechter R. Cahircnan tot pre sident van het Hof is benoemd. Door nik zal volgens Harahap op twee be schuldigingen terechtstaan: 1. de vor ming van organisaties die de buiten de wet gestelde Daroel Islam steunden en 2. een poging, de rebellen met wapens en munitie te steunen Er is nog steeds geen verdediger genoemd. Rubberprijzen dalen ONDERHANDELINGEN MET SOVJET-UNIE MISLUKT Pogingen van Indonesië om 6000 ton rubber aan de Sovjet-Unie te verkopen onder de onlangs gesloten handelsover eenkomst zijn mislukt Volgens kringen van de door de rege ring gesubsidieerde Central Trading Company konden de 6000 ton voor Lon dense marktprijzen niet worden opgele verd. De prijzen in Djakarta bleken ho ger dan de Londense. Bovendien stelden de Russen de eis dat de gehele voorraad binnen een maand verscheept zou kunnen worden vanuit Tandjong Priok. De rubberprijzen in Djakarta zijn hierdoor omlaag gegaan.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7