teievïsie\ LIGTYOET Nieuwe importmaatregelen van Indonesië 1 september van kracht 95ste jaargang Vrijdag 24 augustus 1956 Tweede blad no. 28917 Wisselkoers 25 roepiahs tegen een gulden voor luxe-goederen zoals auto's De Indonesische minister van Financiën heeft heden aangekondigd, dat per 1 september a.s. nieuwe importmaatregelen van kracht zullen worden. Zij komen neer op een wisselkoers van 25 roepiahs tegen een Nederlandse gulden voor de import van luxe goede ren, zoals personenauto's. De officiële wisselkoers is drie roepiahs tegen een Nederlandse gulden. Tot dusver waren de importgoederen ingedeeld in vier groepen, waarvoor ex tra importheffingen, die liepen van 50 tot 400% van de roepiahwaarde betaald moesten worden boven de invoerrechten van 40% van het totale bedrag van de roepiahprijs plus extra heffingen. De nieuwe indeling omvat 9 groepen, waarvoor extra importrechten van res pectievelijk 0, 25, 50, 75, 100, 150, 200, 300 en 400% verschuldigd zullen zijn. Boven deze extra heffingen zullen voor de Invoer van luxe goederen de- viezencertificaten nodig zijn, die sinds 6 augustus als premie aan exporteurs worden toegekend. De minister van Financiën gaf verder geen toelichting op de nieuwe indeling. Hij zei, dat de deviezencertificaten niet vereist zullen worden voor de invoer van onontbeerlijke goederen, maar al leen voor luxe goederen en „artikelen, waarvan de invoer beperkt moet wor den, teneinde de binnenlandse industrie te beschermen en dat niet meer dan 10% van de artikelen onder deze cate- goriën zou vallen. Geen bekentenis? Even voor het ter perse gaan van dit nummer meldde Reuter, dat de taxi chauffeur Lamarca niet heeft bekend, dat hü Peter Weinberger heeft ver moord. Dit is een verklaring van de po litie in Mineola, die heeft toegegeven, dat haar vorige mededeling onjuist is geweest. Gouden stiertje was reclamestunt De glorieuze aanbieding van een gou den stiertje namens veefokkers uit Texas aan hun Friese collega's, uit waardering voor wat zij hebben gedaan voor de fokkerij, is als een zeepbel uit een gespat. De gulle geefster, mevrouw Gloria King, moet thans, naar „The Houston Press" heeft medegedeeld, heb ben verklaard een foutief opschrift te hebben doen plaatsen op het voetstuk van het stiertje. Het had moeten lui den: „Aan de Friese veefokkers van vrienden in Texas". Overigens ontkende ze zich te hebben voorgedaan als ver tegenwoordigster van de King's Ranch. Het gehele geval bracht ze terug tot een reclamestunt voor zichzelf en haar juwelier, die het stiertje in Chicago heeft laten maken. Het beeldje is niet massief en ook niet van zuiver goud. Intussen is het stiertje, dat reeds aan het Fries Rundvee Stamboek was afge staan, zoals blijkens het onderschrift eerst de bedoeling was, weer naar het Provinciehuis teruggekeerd. Voorts is gebleken, dat reeds enige maanden geleden door het Provinciehuis contact was opgenomen met de K.L.M. van welke zijde verzekerd zou zijn, dat de zaak in orde was. De K.L.M.-verte- genwoordiger in Houston zou echter aan het plaatselijk blad hebben ver klaard, dat zijn maatschappij mevrouw King slechts kent als betalend passa- giere STADSNIEUWS „Vooruit" ging uit De coöperatie „Vooruit" organiseerde woensdag haar jaarlijks uitstapje voor leden en verbruikers. Des morgens te 8 uur vertrokken de 400 deelnemers in 9 autobussen van de Korevaarstraat. Via Den Haag en Sche- veningen ging de tocht naar Rotter dam, waar een kopje koffie werd ge bruikt in de diergaarde Blijdorp. Vandaar werd gereden naar Kaats heuvel in Noord-Brabant, waar in het ontspanningspark De Efteling de mee genomen lunch werd genuttigd, waar na enkele uren werd doorgebracht met het bezichtigen van de vele attracties in dit ontspanningsoord. Des middags werd, begunstigd door prachtig weer, via Den Bosch een tocht gemaakt naar het bekende Jagershuis in Zeist, waar de thee werd aangebo den. Vandaar vertrok men in prettige stemming naar Alphen, waar in de bovenzaal van Avifauna de tafels ge dekt stonden voor het diner, dat wel verzorgd als het was een alleszins pret tig slotstuk vormde van deze goedge slaagde uitgaansdag. Des avonds te halfelf arriveerden de 400 coöperatoren weer in Leiden. ADELBORST VOOR DE ADMINISTRATIE. De heer D. v. d. Schilden alhier is bij besluit van de Minister van Marine aangewezen als adelborst voor de ad ministratie bij de Kon. Marine. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Oornelis Adriamus, zn van C. Hogervorst en A. M. Verdel; Irene Marianne, dr van H. F. van Leeuwen en E. Lepelaar; Elisa beth Helena Al Ida, dr van A. de Groot en F. Bleijenberg; Hendrik Johannes, zn van A. Boelee en C. J. Stlikkeloruim; Hermanns Johannes Maria, zn van A. Heljkoop en J. A. Reljsbergen; Olasina Martha Maria, dr van T. J. J. Turk en H. A. van der Will ik; Theodorua Jan Cornelius, zn van C. T. Faes en J. W. E. M. van Oevelen; Engje, dr van W. Vaartjes en A. J. G. van der Ham; Adrianus Johannes, zn van J. Bekooy en A. M. v. Velsen; Ronald Johnny, zn van E. G. Taubert en H. Hageman; Johannes Jacobus, zn van W. F. van der Burgh en E. M. Verwoerd. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Van StolkDunn, z., New York: ReyndersKwaaitaal, d., Rot terdam; GerretzenClocquet, z., Brus sel. Getrouwd: B. Zijlmans en J. de Jong, Rotterdam; A. Schippers en H. Breet, Rotterdam: M. Peijnenburg en W. Don ders, Geldrop. Overleden: H .van Zuilichem, m., 60 j„ Rotterdam: J. A. van Nimwegen. m„ 68 j., Den Haag; B. H. Loeb, m., 39 j. Arlesheim (Zwitserland): H. Muys, m„ 63 j., Rijswijk; W. Hamers—den Har- tog, v„ 67 1, Abcoude. De minister was ervan overtuigd, dat met de nieuwe indeling de extra import- heffingen 5 miljard per jaar zullen op brengen. Volgens het voormalige sy steem van vier groepen, werd de op brengst voor het lopende jaar geschat op 3,8 miljard. Zakenkringen in Djakarta waren In afwachting van de publikatie van de lijst van de nieuwe proepering niet bereid commentaar te leveren op deze aankondiging. Zij vreesden echter, een verdere prijsstijging van geïmporteerde levens middelen, auto's, banden en verschil lende benodigdheden voor het dagelijks leven van de Europese gemeenschap. Deze artikelen waren reeds by het oude systeem ondergebracht in de groep van extra-heffingen van 200 tot 400%, zo zeiden zij. DUITSER IN ZEE VERDRONKEN De 20-jarige Duitse elektromonteur P. Gierse uit Brilon is gistermiddag in zee bij Scheveningen verdronken. De Duit ser, die nog door een agent van politie ervoor was gewaarschuwd, dat de zee gevaarlijk was, is waarschijnlijk in een mui terecht gekomen. Nederlandse woordvoerder over schuldenkwestie „Diepe teleurstelling" Een woordvoerder van de Nederland se vertegenwoordiging in Djakarta, heeft heden de berichten tegengespro ken, waarin politieke Indonesische kringen aangehaald werden, die ver klaard hebben, dat Nederland niet geprotesteerd heeft, toen het door In donesië officieel op de hoogte werd gebracht van de opheffing van de R.T.C.-overeenkomsten. Naar aanleiding hiervan uitten ge noemde kringen hun verwondering over het Nederlandse protest tegen de annu lering van de R.T.C.-schulden, die, al dus deze kringen, een uitvoering is van de opheffing van de R.T.C.-overeen komsten. De Nederlandse woordvoerder bracht in herinnering, dat de Nederlandse re gering op 3 maart in antwoord op de Indonesische nota's van 14 en 21 februa ri haar diepe teleurstelling heeft geuit en geprotesteerd heeft tegen de Indo nesische beslissing zich uit de Neder lands—Indonesische Unie terug te trek ken en de R.T.C.-overeenkomsten op te heffen. Vorige week heeft Nederland krachtig geprotesteerd tegen de Indo nesische beslissing om de schulden aan Nederland niet langer te erkennen. Parlementaire Enquête-Commissie BINNENKORT WEER VERSLAG. (Van onze Haagse redactie) De Parlementaire Enquête-Commis sie Regeringsbeleid 1940-1945 zal op 15 september a.s. het achtste deel van haar verslag publiceren. Dit deel be handelt het militaire beleid na de mei-dagen van 1940 en de terugkeer naar Nederlandsch-Indië in 1945. PHILIPS ERRES (Ingez. Med.-Adv.) - GRAETZ - GRUNDIG RADIO'S NIEUWE produktie UIT VOORRAAD leverbaar. PICK-UPS - TELEVISIE - GRAMMOFOONPLATEN enz. Voorts H. G. VAN LUIJKEN Breestraat 97 - enz. telefoon 20035 Op 1 juli: 1.203.080 motorrijtuigen Volgens berekeningen van de K. N. A. C. bedroeg het aantal geregistreer de motorrijtuigen op 1 juli 1956 315.400 (267.888) personenauto's; 7.100 (6.722) autobussen; 108.650 (97.699) vracht auto's en bestelauto's; 4.580 (4.275) trekauto's; 5.100 (4.944) speciale voertuigen; 159.550 (146.171) motor rijwielen (inclusief scooters); 590.000 (503.421) bromfietsen; 300 (280) trac toren en 12.400 (11.294) motordrie wielers. Het totaal aantal motorrijtui gen (inclusief bromfietsen) bedroeg dus per 1 Juli 1.203.080 stuks. Op 1 januari 1956 was dit aantal 1.112.505. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de laatst bekende door het C.B.S. gepubliceerde gegevens per 1 augustus 1955. Er zijn circa 46.000 landbouwtrek kers in Nederland; het door het C.B.S. gepubliceerde aantal per 1 mei 1955 be droeg 45.149 stuks. Terwijl in het jaar 1955 nog ongeveer tweemaal zoveel mo torrijwielen als scooters werden geim- porteerd. zijn in het eerste half jaar van 1956 reeds bijna evenveel scooters als motorrijwielen ingevoerd. De in voer van scooters was gedurende de eerste helft van dit jaar 60% hoger dan gedurende de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De invoer en as semblage van personenauto's gedurende de eerste zes maanden van 1955 in Ne derland was 20% hoger dan in dezelfde periode in 1955. Wereldconrges Kankerspecialisten NED. AANDEEL IN BESTRIJDING TE GERING In 1958 zal in Londen een groot wereldcongres worden gehouden door de „Union International contre le cancer" (Internationale Unie tegen de Kanker) (U.I.C.C.). Het didactisch element zal op dit congres op de voor grond staan, en het hoofdaccent zal vallen op de plenaire zittingen. De programmacommissie, waarvan o. m. de Nederlandse kankerspecialist dr. (Ingez. Med.-Adv.) eiKST HAAK OMZt ZAAK! vraagt vrijblijvend demonstratie GANGETJE 12 - TEL. 23005 Een Austin Healey auto onder gaat windtunnelproeven in Long- bridge bij Birmingham. Met een auto van deze soort zijn onlangs 28 internationale en nationale Ame rikaanse records gebroken op de befaamde Salt Lake vlakte, waar de meeste auto-snelheidsrecords wor den gevestigd. Deze auto bereikte een snelheid van bijna 350 kilometer per uur. OEGSTGEEST Begroting 1957 wordt aangeboden In de raadsvergadering van a.s. woensdag worden de gemeentebegro ting en de begroting van het grond bedrijf voor het jaar 1957 aangeboden. Wat de gewone dienst betreft is het bedrag der uitgaven f. 2.390.716,73 en dat der inkomsten f. 2.339.575,14, zo dat een nadelig slot ontstaat van f. 51.141.59. De memorie van toelich ting op de begroting van de algemene dienst zal omstreeks 15 september ver schijnen. De agenda vermeldt acht aanvragen van diverse scholen om medewerking tot aanschaffing van leermiddelen, nieuwe banken e.d. De Stichting Rembrandt-herdenking wil met het te Leiden te plaatsen groot se monument de beroemde schilder eren. Ze heeft zich tot de gemeentebesturen gericht om toekenning van een bijdrage waarbij een ct. per inwoner als uit gangspunt wordt genomen. B. en W. menen aan het verzoek te moeten vol doen, zodat de gevraagde bijdrage zal worden toegekend. Ter dekking van de kapitaalbehoefte der gemeente zal een geldlening worden aangegaan groot f. 300.000. De eigena resse van het pand Geversstraat 63a3 waarin gevestigd is de lunchroom en snackbar ..Oase" heeft aan de gemeente aangeboden over te nemen een strook grond vóór dit perceel tegen de prijs van f. 1.in totaal. Daarbij is als voor waarde gesteld, dat het blijvend recht wordt verleend een gedeelte van de grond als terras in te richten. Voorge steld wordt van het aanbod gebruik te maken. EIGEN WONINGBEZIT Wat betreft de regeling tot bevorde ring van eigen-woningbezit brengen B. en W. onder de aandacht, dat in Oegstgeest de praktische toepassing erg moeilijk zal zijn door het grote aantal woningen in aanbouw zijnde en in aanbouw komen de, n.l. 55 woningen Buitenkist, flat aan de Floralaan, Nillmij-flat aan de Hof- dijck, bejaardencentrum met 46 wonin gen en een groot aantal woningen in de vrije sector. De raadscommissies hebben het echter wenselijk geoordeeld de re geling in beginsel toe te passen. In op richting is de Stichting Bemiddelend Orgaan der N.V. Bouwkas Nederland- sche Gemeenten ter uitvoering van het Besluit Bevordering eigen-woningbezit. Als de minister t.z.t. deze Stichting toe laat dan zullen particulieren in voor komende gevallen uiteraard van deze Stichting; gebruik kunnen maken. „Hofwijck" Het bestuur van de Stichting tot Op richting en Instandhouding van het Be jaardencentrum heeft besloten aan dit centrum de naam te geven var „Hof- VOORSCHOTEN Nieuwe straatnamen Het is nu zover dat de straten in het uitbreidingsplan „Vlietwijk" van namen worden voorzien. Voor deze naamgeving is gedacht aan de categorie vermaarde wetenschappelijke persoonlijkheden, on der wie alle Nederlandse Nobelprijswin naars en een drietal namen van buiten landse Nobelprijswinnaars van wereld faam. Verder nog de namen Van Heu- ven Goedhart en Lord Baden Powell. Zo komen er o.m. de volgende namen; Prof. Asserlaan, Prof. Lorentzlaan en Prof. Debijelaan. WARMOND RAADSAGENDA Dinsdag 28 augustus zal de raad der gemeente Warmond in openbare raads vergadering bijeenkomen. Agenda: Wij ziging van het subsidie voorwaarden- besluit Kruisverenigingen 1954; tweede hernieuwde vaststelling van de bijdra gen, toe te kennen aan de woningstich ting Warmundaen van het renteloze voorschot tot dekking van het exploita tietekort van het complex Warmunda- straat over het jaar 1953/1954; idem van het exploitatietekort over het jaar 1953/1954; verlenging van het huurcon tract met de heer P. C. W. C. Geraedts betreffende verhuur van huize Groot Leerust; te bepalen dat de vaststelling van een partieel uitbreiddngsplan-in- onderdelen van gronden gelegen nabij hotel-restaurant Meer rust wordt voorbe reid; het verlenen van bijdragen in de bouw en inrichtingskosten van een te stichten Ned. Herv. Verenigingsgebouw en een te stichten R.-K. Verenigingsge bouw; enkele begrotingswijzigingen. Jeugdhengelwedstryd De onlangs uitgestelde jeugdhengelwedstryd gaat morgen in ieder geval door. Aanvang 2.30 uur nam. aan de gemeentehaven. WASSENAAR ONGELUKKIGE SPRONG De 13-jarige M. Bunnik, alhier, kwam bij een sprong over een sloot met zijn rechterbeen in 'n stuk plaatijzer terecht en liep een flinke wond op. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te lei den vervoerd. R.-K. BIBLIOTHEEK De bisschop van Rotterdam heeft in principe toestemming verleend tot stichting van een r.-k. bibliotheek in federatief verband anet de Openbare en Christelijke Leeszaal en Bibliotheek. De buurtvereniging Oostdorp en Omgeving organiseert morgen een open lucht-dansavond op de speelplaats aan de St. Willibrordusstraat. AFSCHEID KAPELAAN VAN VLIET De bisschop van Rotterdam heeft ka pelaan J. L. H. van Vliet van de St. Willibrordusparochie alhier benoemd tot kapelaan in de parochie van de H. Wil- librordus te Rotterdam. Gisteravond was er in de foyer van het Verenigingsge bouw gelegenheid om afscheid van hem te nemen, waarvan door zeer velen ge bruik werd gemaakt. Pastoor J. P. Buys dankte kapelaan v. Vliet voor het vele en goede werk door hem ook voor de sociale organisaties ge daan en wenste hem een voortgezet rijk priesterleven toe. De burgemeester wilde ook nog enkele woorden spreken aangezien hij verschei dene keren contact had met kapelaan v. Vliet, die zij werk deed met priesterlij ke ijver en een typisch menselijk accent. Bekrompenheid was hem vreemd, hij dacht zelfstandig over de problemen waarmee hij te maken kreeg en hij toon de ook een goed begrip voor niet katho lieken. aldus spreker. Onder het overhandigen van geschen ken voerden nog vele sprekers het woord WASSENAARSE VER. VAN AQUARIUMLIEFHEBBERS. De Wassenaarse Vereniging van Aquariumliefhebbers hield in de boven zaal van café De Groot een praat avond in verband met de op handen zijnde huiskeuring van aquaria. De voorzitter, de heer J. H. van der Kam, hield over het onderwerp een in leiding, waarna gelegenheid werd ge boden voor het stellen van vragen, waarvan een goed gebruik werd ge maakt. Hierna werd een aantal dia's vertoond, om beurten van foutieve en goede aquariumarchitectuur. Het was een gezellige en leerzame avond, welke het bestuur leidde tot het voornemen om meerdere van zul ke societeitsavonden te organiseren. W. F. Wassink deel uit maakt, wil op deze wijze trachten de verschillende spe cialistische richtingen waarin het kan keronderzoek is uiteengevallen nader tot elkander te brengen. De Engelse radio loog dr. Ralston Paterson uit Mansches- ter zal het congres presideren. Aan deze massale bijeenkomst gaat een groot aan tal symposia en besprekingen van com missies van de U.I.C.C. vooraf. In 1957 vergaderen in Londen deskun digen op het gebied van de biochemie van de kanker. Het Nederlandse aandeel in de inter nationale kankerbestrijding is, aldus de kankerspeeialist dr. Wassink, in ver houding tot andere landen te gering. Er is een groot tekort aan jonge medi ci die zich willen bekwamen in de be strijding van de kanker. „Tekenend voor de Nederlandse situatie wordt ge acht het feit dat Amerika naar alle vooraanstaande Europese landen medici voor research uitzendt behalve naar Ne derland". Bijdrage Fondsen Schooltandverzorging VOOR 1956—1957 2 MILJOEN De Ziekenfondsraad heeft de bij drage van algemene Ziekenfondsen per verplicht verzekerd kind aan dien sten van schooltandverzorging over het schooljaar 1955—1956 vastgesteld op 70% en over het schooljaar 1956 1957 op 75% van een maximumkosten- bedrag van f. 8,per kind. dus ten hoogste over het eerstgenoemde schooljaar op f. 5.60 en over het tweede op f. 6,Een zekere verhoging van de bijdrage is mogelijk voor diensten met een gemiddeld aantal vullingen per kind per jaar van meer dan 1%. Voor beide schooljaren geldt als minimumbijdrage een bedrag van f. 3,75. De regeling geldt in beginsel alleen voor diensten, die twee maal per jaar alle kinderen controleren en, zo nodig, behandelen en geen klassen wegens ge brek aan geld of tandartsen uitsluiten. Ten aanzien van diensten, die aan deze eisen niet voldoen, zal van geval tot geval worden nagegaan, of zijn niette min voor bijdragen van Ziekenfondsen in aanmerking komen. De Ziekenfondsra.ad heeft een beroep op de Ziekenfondsen gedaan om voor vrijwillig verzekerde kinderen dezelfde regeling te volgen. De kosten hiervan dragen de Fondsen zelf. Naar schatting is met de bijdrage der Fondsen over het schooljaar 1956 1957 ongeveer 2 miljoen gulden ge moeid. Rails als „speelplaats" SNELTREIN STOPTE NET BIJTIJDS Aan de oplettendheid van de machi nist van een extra trein met uit het buitenland terugkerende vakantiegas- gers heeft de 2%-jarige Edith de Vreede uit Delft het te danken dat zij nog leeft. De machinist zag vanochtend, toen de trein met grote snelheid het station Delft naderde, op een halve kilometer afstand voor de trein een figuurtje tus sen de rails bij het station Delft. Hij zette onmiddellijk de remmen in wer king en de trein kwam nog tijdig tot stilstand. Personeel van de N.S. heeft het kind, dat van haar vlakbij het sta tion gelegen ouderlijke woning op het perron was terechtgekomen en vandaar tussen de rails was gaan wandelen, van deze „speelplaats" verwijderd. De trein had twee minuten vertraging. Twee miljoen francs Op girorekening 777 van het Neder landse Rode Kruis is, ten behoeve van landsohe Roode Kruis is, ten behoeve van de mijnramp te Marcinelle, tot op he den een bedrag van f. 150.499.88 ont vangen. Met enkele toezeggingen voor giften, die het Rode Kruis bereids zijn gedaan, is hiermede een bedrag van twee miljoen Belgische Francs bereikt. Dit geld van het Nederlandsohe Roode Kruis zal gestort worden in een speciaal fonds, dat gevormd wordt ten behoeve van de 450 kinderen der omgekomen mijnwerkers. Uit dit fonds zullen in de loop der jaren beurzen voor een vakop leiding dan wel andere studiebeurzen worden verstrekt. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Leidsck Dagblad De krant voor iedereen «iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiin HAZERSWOUDE B. de Jong overleden In de ouderdom van 66 jaar is in zijn woonplaats Voorschoten overleden de heer Boudewijn de Jong, een van de directeuren van de machinefabriek de Jong te Hazerswoude. De heer de Jong was in 1919 een van de oprichters van de fabriek en sinds die tijd is hij me de-directeur geweest, met name belast met het technisch ge deelte van de zaak. Mede door zijn harde werken is de fabriek uitgegroeid tot wat zij nu is. Al zijn tijd besteedde hij aan ziin werk, zodat hij geen verdere func ties in het maatschappelijk leven be kleedde. BEURSOVERZICHT Goed prijshoudend Amsterdam, 24 augustus De Amerikaanse dochteronderneming van de Kon. Petroleummaatschappijde Shell Oil, heeft gisteren een stockdivi dend van 10 gedeclareerd naast het gewone kwartaaldividend van 50 dlrcts. Dit bericht werd gisteravond tijdens het avondverkeer zeer gunstig opgevat en aandelen Koninklijke stegen ca. 16 pun ten tot 801. Vanmiddag was er echter van deze vaste stemming niet veel meer over. Kon. Olie opende enigszins teleur stellend n.l. op 791. Later op de middag trok de koers echter verder aan tot 795 (7851/4). De overige internationale soor ten sloten goed prijshoudend, waarbij Unilever enkele punten kon verbeteren. Elders was er wederom zeer weinig te doen. Op de Scheepvaartsector hadden lichte verkopen de overhand en de ac tieve soorten moesten enig terrein prijs geven. De cultuursector blijft nog steeds verwaarloosd en noteerde ongeveer op het niveau van gisteren. Op de beleg- gingsmarkt viel een lichte verbetering te constateren. Hetzelfde geldt voor de premie-obligatiën die incidenteel even eens hoger noteerden. WISSELKOERSEN Amsterdam, 24 aug. - Londen 10.63% 10.63%, New York 3.82%—3.83y8, Mon treal 3.90^—3.90^, Parijs 1.0845—1.0855, Brussel 7.657.65%, Frankfurt 91.06% 91.11%, Zürich 87.30%—87.35%. Zürich (vr. fres.) 89.34%89.39%, Stockholm 73.80—73.85. Kopenhagen 54.96—55.01. Oslo 53.19%—53.24%, Milaan 61.02%— 61.07%. Beurs van Amsterdam Vriqdag 24 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 94% 95 Grootboek obl89% Ned. '51 3V2 93', 93% B Ned. '53 (3%) 93 93% Ned. '48 3% 89% 89% Ned. '54 3% 90 90 Ned. '55 3% 90 90 Ned. '55 II 3y4 90% 90% Ned. '47 3% 3 90% 91 Dollarlng '47 3 94^ Ned. '56 3% 93% 937/8 Investeringscert. 3 93i9s 93^$ Ned. 62-64 3 93% 93y4 Indië '37 A 3 92% 92-ft Grootboek '46 3 89% 90 ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 51% 51% Nat. Handelsbank 120% 120y4 tyed Handelmij192% 194 A.K U 255% 255% Philips 288 288% Unilever 405% 407% Wilton Feyenoord 321% 322 Biliton 2de r240 239 Kon. Olie f.50.— 396 Kon. Olie 784% 795 Amst Rubber 80% 80A Holl Amer lijn 196 194 Kon Ned Stoomb 169 167 Ned Scheepv Unie 172% 17iy4 H.V.A105 105% Java Cult56 57 Deli My112% 113% Senembah75 75% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 93% Den Haag 1937 1 3 90% Leiden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 95 95 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 100% Premieleningen A'dam '51 2% 118 117% Eindhoven '54 2% 95 96% Enschede '54 2% 93% 95 B Den Haag'5112% 109 109 idem II 2% 107 B 108% R'dam '52 I 2%109 B 110B idem n 2% 109 B 110 B Utrecht '53 2% 105 L 102 B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 245% 247 Rotterd. Bank212% 214% Twentsche Bank216% 216% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 229 234 Kon. Ned. Grofsm 118% Rott. Droogd. Mjj. 623 Tieleman en Dros 13% Handelsondernemingen BorsumlJ. cv A f 1000 93 93% Internatio108 107 Diversen Albert Heyn291% Ned. M. Walv. Vrt. 71% 70% Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. 20% 21 Amerik. fondsen Anaconda 81% 84% Shell Oil Cy93 H 96 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 23/8 Holl. Constructie 425 424 Ing bur v. Bouwnfjv 124GB Int Kunststof! imd. 51 50% Kon. Ned Edelmet 73 71 Pref. wa Idem 71% 72GL Textiel Gebr v Wijk 83 80% Leidsche Wolspinn 369 %GB Ned Electroiasm 355 L Sikkens Lakfabr '53 534% 530 Ver. Touwfabrleken 191% Wernlnk's Betonm. 99GB 98 B

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3