Kleding en voedsel in Sovjet-Unie voor de massa schreeuwend duur Maar menig budget telt ook nog meevallertjesvooral door de vrouwenarbeid buitenshuis Om de nationale tennis titels Maandlonen in roebels Losse werkzaamheden 300 tot 450, ongeschoolde arbeiders 500 700, half-geschoolde arbeiders 600800, geschoolde arbeiders 8001800, spe cialisten 10003500, stachanof-ar- beiders, die produktie-records ha len, 20005000, voorlieden en werk meester 1000-2000, ingenieurs 900- 2500, hoofdingenieurs 25006000, kantoor-employé's 450900, hoger kantoorpersoneel 8502800, lage ambtenaren 450750, ambtenaren 7001000, hoge ambtenaren 1000 5000, onderwijzers 5501800, profes soren 30005000, leden van de Aca demie van Wetenschappen 5000 25000, artsen 10002000, kunste naars 50020.000, officieren 1200 5000, taxi-chauffeurs 10001800, vliegers 1500-2500, tractor-bestuur ders en andere machine-drijvers in de landbouw 8002000, agronomen (landbouwkundigen) 1000 1600, studenten (stipendium) 200900, kolchoz-boeren 30600 plus beta ling in natura en inkomsten van ei gen lapje grond VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 Wat is de koopkracht van de roebel? VOETBAL. LUGDUNUM—O. V.V.O. Zondag a.s. ontvangt Lugdunum, dat voor het komende seizoen over enkele nieuwe krachten zal beschikken. Amsterdamse 2de klasser O.V.V.O., de club van Urbanis. De opstelling van Lugdunum is als volgt: Planjer; Teeuwen, Ligtvoet; Fi- lippo, iHoekstra, De Roo; Teeuwen, Koster (ex-D.F.C.). Krijgsman, Verhoe ven, Van Wetten (ex-Meerburg). Sportagenda ZATERDAG Amsterdam (Rai-gebouw)Volleybal wedstrijd NederlandAmerika. Braassemmermeer: Onderlinge en in- vitatiezeilwedstrij den. Leiden: Wandeltocht Ned. Roode Kruis. 2—3 uur nam. ZONDAG Ronde van Europa De Italiaan Falaschi heeft de 8e etap pe Straatsburg Nancy gewonnen met een tijd van 4 uur 38 min. 20 sec. voor de 174 km van het parcours. De Fransman Rivière behield zijn lei dersplaats in het algemene klassement. Het klassement van deze etappe luidt: 1 Falaschi (It) 4.38.20; 2 Gervasoni (It) 3 Rohrbach (Fr) 4 Janbroers (Ned); 5 Rivière (Fr)6 Bugdahl (Did)7 Le- clerc (Fr); 8 Volkaert (B); 9 Christian (Oost)10 Petrovic (Z. 81.) allen in de zelfde tijd als de winnaar; 14 Van Est (Ned) 4.44.13; 19 Van Steenselen (Nedi) z.t.; 21 Stevens (Ned) z.t. Het algemeen klassement na de 8e etappe luidt: 1 Rivière (Fr) 38.43.58; 2 Rohrbach (Fr) 38.46.50; 3 Christian (Oost) 38.48.51: 4 Ferlenghi (It) 38.50.09 5 Leclerc (Fr) 38.50.29 6 Falaschi (It) 38.53.06; 11 Van Steenselen (Ned) 39.04.48; 13 Stevens (Ned) 39.12.17; 14 Van Est (Ned) 39.18.21 34 Janbroers (Ned) 40.11.54. Alg. ploegenklassement na de 8e etap pe: 1 Frankrijk 115.50.35; 2 Italië 116. 05.03 3 Oostenrijk 116.31.56; 4 Nederland 117.04.17; 5 België 117.15.12 SCHAKEN K.N.S.B.-competitie De voortekenen van de nadering van het nieuwe schaakseizoen zijn er weer. De Koninklijke Nederlandse Schaak bond heeft de competitie-indeling 1956/57 bekend gemaakt en deze is voor de afdelingen, waarin Leidse tientallen uitkomen, te weten LSG 1 en LSG 2, als volgt: 2e klasse B: Het Westen (Amster dam), De Pion (Amsterdam), Oud-Zuy- len (Utrecht), Baarn, VVV (Alkmaar), Zaandam, LSG 1 en VVGA 2 (Amster dam). 2e klasse C: De Pion (Rotterdam), LSG 2, RLAC (Den Haag), DD 2 (Den Haag), HCSV 2 (Den Haag), DD 3 (Den Haag), Rotterdam 2 en Zierikzee. LSG 1 is dus in dezelfde afdeling als het vorige seizoen, met dien verstande dat de promotie- en degradatie VAS 2, Watergraafsmeer en Alphen heeft doen vervangen door De Pion (Amsterdam), Oud-Zuylen (Utrecht) en VVGA 2 (Amsterdam). Hoewel de samenstelling van de diverse tientallen nog niet be kend is, mag wel worden verwacht, dat onze stadgenoten een belangrijke rol zullen kunnen spelen bij de strijd om het kampioenschap dezer afdeling. Voor LSG 2, dat zelf door promotie in de 2e klasse C werd geplaatst, kun nen we niet hetzelfde verwachten als voor LSG 1. Dit tiental zal vermoedelijk al heel tevreden kunnen zijn indien het erin slaagt zich te handhaven. Een kans daarop is wel aanwezig, want vrij zeker is Zierikzee het zwakste in deze groep en het eveneens gepromoveerde HCSV 2 is van gelijke kracht als LSG 2. AFVALWEDSTRIJD LEIDSE SCHAAKBOND De Leidse Schaakbond is nog niet aan het competitie-indelen toe, maar heeft de traditionele afvalwedstrijd aangekon digd. Deze zal aanvangen in de week van 10 tot 15 september en men kan er zich voor aanmelden tot 31 augustus a.s. bij de wedstrijdleider, de heer dr. W. L. Groeneveld. Gelijk bekend, is dit een wedstrijd, waarbij de deelnemers volgens de ver moedelijke speelsterkte een rangnum mer krijgen, hetgeen dan de doorslag geeft ten gunste van de laagst geklas seerde bij een remise-uitslag. Door loting worden de ronden vastgesteld en elke ronde moet in een vastgestelde week worden gespeeld. De vier spelers, die uiteindelijk overblijven, maken in een vierkamp uit, wie hunner zijn naam op de Ooms-wisselbeker zal zien bij— gegraveerd. Bekerhouder is thans A. Barkema (Philidor), die dus als no. 1 een zware taak krijgt het bezit te continueren. een zeer aantrekkelijk programma, waar bij de veelzijdigheid van het warmbloed paard in al zijn geledingen zal worden getoond. Een groot afval-springconcours besluit het programma. Zo, genoeglijk in een lange broek, de handen nonchalant in de zakken en met een verwarde kuif genoot Prinses Anne van Engeland van een boottochtje op haar zesde ver jaardag. (Van onze reisredacteur) „Twee gulden vijf en tachtig kost een ijsco hier", zei de vreemdeling en hief zijn handen ten hemel, ,wat een land!!" Hij had ook andere voor heelden kunnen nemen om de duurte van het leven in de Sovjet-Unie te kenschetsen, een herenkos tuum van vijftienhonderd, een paar schoenen van zeshonderd gulden. Hij zou daarmee overigens de zelfde fout gemaakt hebben, die bijna alle buiten landers in de USSR begaan, het regelrecht vertalen van de prijs op het prijskaartje in de muntsoort van hun eigen land. Dat nu is een averechtse methode want de wisselkoers van de roebel is arbi trair vastgesteld (in Nederlandse munt op 95 cent) en staat in geen enkele verhouding tot zijn wer kelijke waarde. En al voelt de toerist de pijnlijke gevolgen hiervan in zijn portempnnaie, voor de burger van de Sovjet-Unie liggen de zaken wel wat anders. Wat is dan die werkelijke koopkracht van de roebel wel? Er zijn mensen die haar op ongeveer een kwartje stellen, hetgeen geen slechte gissing lijkt. Maar een nauwkeurige bepaling is het even min, kan het bij gebrek aan een betrouwbare index ook niet zijn trouwens. WATERPOLO. SLEUTELSTAD 2 WINT EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD. In haar wedstrijd de volgende week in Zaandaijk tegen Nereus 2 heeft Sleu telstad 2 nog slechts één punt nodig om te promoveren naar de res. 2de klasse. Gisteravond werd in De Zijl reeds van deze ploeg verdiend met 41 gewonnen, zodat de kansen op promotie zeer goed staan. Nereus begon de strijd met 6 man, om dat één van de spelers zich pas ging uitkleden toen de rest van de ploeg al in het water lag. Sleutelstad profi teerde van de daardoor ontstane nume rieke meerderheid en opende de score met een doelpunt van Henny Doove. Hierna ging Nereus ook met zeven man spelen en zette direct een offensief in, dat hun de gelijkmaker opleverde. Hans Bouwmeester kon een schot van tamelijk grote afstand niet onder con trole krijgen, waardoor een Nereus- speler kans zag de bal over de doellijn te duwen. Nog voor rust wist echter Kees van Hooidonk met een schot van af de 2 m.-lijn de stand op 21 te brengen. Na de hervatting ging bij beide ploegen de vermoeidheid een woordje meespreken, waardoor het tempo aan merkelijk zakte. Sleutelstad had nog het meeste uithoudingsvermogen, wat resulteerde in twee doelpunten. Toen er een corner genomen werd op het Nereusdoel, kwam Bert van Hooidonk van de midachterplaats naar voren. Hij kreeg de bal toegespeeld en bracht met en goed schot de stand op 3—1. Kort hierna besloot Johnny Bekke ring een aardige combinatie met een schot, dat de Nereuskeeper te machtig bleek. Geen van beide ploegen wist hierna nog te scoren, zodat de eindstand 41 werd in het voordeel van Sleutel stad 2. A.Z.P.C. IKAMPIOEN VAN NEDERLAND. De waterpolowedstrijd voor de hoofd klasse competitie heren van de K.N.Z.B. tussen S.V.H. en A.Z.P.C. 1 is gewonnen door A.Z.P.C. 1 met-60. De Apeldoor- ners zijn de zomercompetitie geëindigd met twee punten voorsprong op hun naaste concurrenten. OLYMPISCHE SPELEN Braassemmermeer: Onderlinge en in vitatiezeilwedstrijden. Leiden: Wandeltocht Ned. Roode Kruis. 10—11 uur nam. Zandvoort: Auto- en motorraces. Wassenaar (Renbaan Duindigt): half twee draverijen en rennen. WIELRENNEN Baankampioenschappen verregend De wedstrijden voor de Nederlandse baankampioenschappen, die donderdag avond in het Olympisch Stadion zouden worden verreden, hebben door de regen geen doorgang kunnen vinden. In de namiddag waren alleen de kwartfinales van de achtervolging voor professionals doorgegaan. De uitslagen van deze rit ten waren: Peter Post (6.45.4 sec) ver slaat van 't Hof, die in de achtste ronde een lekke band kreeg. Plantaz (6.50.4 sec) verslaat Brinkman (7.04.8)De Groot (6.32.4) verslaat Bruggenkamp (7.09.6); van der Kamp (7.02.4) verslaat Stolker (7.08.2). De indeling voor de halve finales luidt: de Groot tegen van der Kamp, Plantaz tegen Peter Post. Ten aanzien van het verregende avondprogramma besliste de sportcom- missie van de KNV/U. dat hiermede he denmorgen om 9 uur' een aanvang zou worden gemaakt. Het gaat hier om de sprintwedstrijden voor amateurs en professionals, tot en met de halve fi nales. Het kampioenschap 50 km voor profs zonder gangmaking is tot nader order uitgesteld, pet programma voor hedenavond blijft zoals het was vastge steld. Dit bestaat uit de finales voor de sprinters, zowel profs als amateurs, De halve en hele finales achtervolging profs en amateurs en het kampioen schap voor stayers in een wedstrijd over een uur. Voor deze laatste wedstrijd heb ben zich 8 renners aangemeld, te weten: Pronk, Koch, Bijster, Wierstra, Adri Voorting. van der Kamp, Mehagnoul en Vreeswijk. (Ingez. Med.-Adv.) ARGENTINIË VAN DEELNEMING UITGESLOTEN Huisvrouwen op de kolchoz- markt bij een groentenstalletje, waar de prijzen weliswaar hoger liggen dan in de staatswinkels, maar waar de koopwaar vers èn aanwezig is... Prijzen in roebels Levensmiddelen per kilo: brood 1.50—2.50, vlees 15—20, vis 5—20, boter 15, margarine 4.50, aardappe len 14, kool 1, tomaten 618. ap pelen 523. aardbeien 27, pruimen 18. eieren 12 (per 10 stuks), thee 100. suiker 1020, melk 5, bier 45, wodka 20 (een aantal van de prij zen voor verse groenten, fruit en vlees, met name de hoogste, zijn die op de vrije kolchoz-markten). Kleding: katoenen damesjurk 45- 80, kunstzijden jurk 175400, wol len jurk 450700, avondjurk 600 2000, damesschoentjes 250600, ny lons 1415, herenkostuums 600 1500, overjas idem, overhemd 50 200, schoenen 250600. Huren: kamer per vierkante me ter per maand 1.4, gemiddelde wo ning van 2 kamers 36, 4 kamers 120 180, dit zijn officiële cijfers, maar er is nog ontstellende woningnood en aan vrijgezellen of echtparen die bij anderen intrekken worden soms woekerhuren gevraagd tot 150 roe bel per maand. Diversen: boeken (romans) 69, sigaretten 25, horloge 250600, radio 120800, televisie 11002100, ijskast 7002000, stofzuiger 450 700, schouwburgplaats 530. bio scoop 25, lippenstift 58, auto's: Moskvitch 9500, Pobeda 16000, Zim 42.000. De heer Otto Mayer, kanselier van het I.O.C. heeft verklaard dat Argentinië uitgesloten is van de deelneming aan de Olympische Spelen te Melbourne, omdat het nationale Argentijnse Olympische comité niet erkend wordt door het I O C. Het Argentijnse Olympische comité is onlangs benoemd door de nieuwe Argen tijnse regering, maar de heer Mayer wees er op dat het I.O.C. slechts die na tionale comitè's erkent „die op demo cratische wijze zijn gekozen door de ver schillende nationale sportbonden in de betrokken landen". De president en de leden van het Argentijnse Olympische comité zijn niet door dergelijke bonden gekozen, aldus Mayer. Hij zeide nog dat de erkenning van het Argentijnse comi té uit zou blijven totdat de toestand rechtgezet zou zijn. Van Argentijnse zijde is op deze maat regel gereageerd met de verzekering dat alles in het werk zal worden gesteld om alsnog de deelneming aan de Spelen te verzekeren. TURKIJE OOK? Het I. O. C. heeft stappen ge daan bij de Turkse regering tenein de te protesteren tegen de benoe ming van de president van het Turkse Olympische Comité door de regering. Daarbij heeft het I.O.C. er op gewezen dat, indien de regering te Ankara niet terugkomt op haar besluit, ook Turkije niet toegelaten zal worden tot deelne ming aan de Spelen te Melbourne. De stappen van het I.O.C. houden ver band met een bepaling in het charter van dit lichaam volgens welke de natio nale Olympische comitè's onafhankelijk moeten zijn en iedere politieke, commer ciële of religieuze beinvloeding dienen te vermijden. PAARDESPORT PROV. KAMPIOENSCHAPPEN LANDELIJKE RUITERS Zoals bekend streeft het uitvoerend co mité van het Chio te Rotterdam naar 'n bredere basis voor het jaarlijks terug kerende hippische feest. Het verleent daarom dit jaar op 18 augustus aan de afdelingen Zuid-Holland en Noord- Brabant van de Koninklijke Nederland se Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen gastvrijheid om op de terreinen van de Rotterdamse manege hun provinciale kampioenschappen te ver rijden. Aan deze kampioenschappen zul len meer dan 160 ruiters en amazones deelnemen, die vanaf 's morgens 8 uur op verschillende plaatsen in het Kra- lingse bos in de voorkeuring hun dres- suurproeven zullen rijden. 's Middags om 2 uur vindt op de ter reinen van de Rotterdamse manege de massale parade plaats, waaraan alle ruiters met de standaard van hun vere nigingen zullen deelnemen. Hierna volgt Een kijkje in de Goum, Moskou's grootste en duurste warenhuis, dat zowel door zijn sortering als door zijn ligging aan Het Rode Plein, nota bene recht tegenover het mau- wonnen van Adama van Scheltema, Van Meegeren daarentegen moest aan Van Gasselt een set afstaan, terwijl zijn spel slechts van matig gehalte was. Van Meegeren won weliswaar zonder be dreigd te zijn geweest, doch zijn spel in de halve finale tegen Dehnert zal van aanmerkelijk beter gehalte moeten zijn, wil hij op succes tegen de Rotterdammer kunnen hopen. Dehnert won gemakkelijk van Kloezen, maar voor Goris was het een deceptie, dat hij er niet in slaagde Lex Karamoy uit te schakelen. Insiders hadden al gemeen een zege van Goris verwacht en nadat Goris inderdaad de tweede set op zijn naam had gebracht, leek het keer punt in de wedstrijd té zijn gekomen. Tenslotte won Karamoy zij het niet zonder moeite toch. Hij zal het echter in zijn halve finale tegen van Dalsum niet gemakkelijk krijgen. Bij de dames was de partij tussen mevr. Roos en Fredy Marinkelle span nend. Laatstgenoemde heeft voortreffe lijk gespeeld en mevr. Roos heeft het on getwijfeld zeer moeilijk gehad. De uit slag van de strijd was tot in de laatste set onzeker. Tenslotte gaf de grotere routine van mevr. Roos de doorslag. Dat mevr. Rouwenhorst van mevr. Peters, die als derde geplaatst was, heeft gewonnen, mag ongetwijfeld als een verrassing worden beschouwd en de zegen van mevr. Thun op de jeugdige Amsterdamse mej. Wienese is dat zeker niet minder. De halve finale van het herendubbelspel Krijt en Van Meegeren tegen Goris en Karamoy werd bij de stand 62, 62, 46, 32 wegens re gen afgebroken. De uitslagen luiden: Heren enkelspel, kwartfinales: Van Dalsum sl. Adama van Scheltema 6—1, 60, 62; Karamoy sl. Goris 64, 26, 75, 63; Dehnert sl. Kloezen 62, 63. 62; Van Meegeren sl. van Gasselt 6—3, 3—6, 6—2, 6—4. Dames enkelspel, kwart finales: mevr. Roos sl. mej. F. Marinkelle 4—6, 7—5, 63; Mevr. Thung sl. mej. Wienese 62, 6—1; mevr. van der Storm sl. mej. J. Marinkelle 6—2, 6—1; mevr. Rouwen horst sl. mevr Peters 64, 63. Heren dubbelspel, halve finales: Van Dalsum en Dehnert sl. H. van de Weg en W. Maris 6—1, 6—2, 6—2; Dames dubbelspel, halve finales: mevr. Roos en mevr. van der Storm sl. mevr. Koopmans en mej. Mullemeister 6—1, 62; mevr. Roolker en mej. J. Versteege sl. mevr. Lubbers en mej. van Grins- ven 97, 75. Er z(jn ook mensen, die zeggen, dat men hier met een volslagen andersoortige economie van doen heeft en dat men moet spreken van een kledingroebel, een voedstelroebel, een ontspanningsroebel, hetgeen juist is, maar waarvan niemand veel wqzer wordt. Zodat er om de levensstandaard in de USSR vast te stellen en haar te vergelijken met die van de Westelijke landen, maar één praktische methode overblijft: een lijst van gangbare Ionen en prijzen, aan de hand waar van de lezer zijn eigen budget kan vergelijken met dat van zijn Sovjetrussische tegenvoeter. Toch kan ik niet nalaten, als was het maar ten behoeve van hen, die niet van rekenen houden, daar voor Nederland nog een vergelijkingsfactor aan toe te voegen. In Nederland bedraagt het gemiddeld bruto-maandloon van de arbeider ongeveer f. 350, in de Sovjet-Unie is het, volgens de officiële koers omgerekend, ongeveer f. 825. Volgens die loonverhouding zou de roebel dus een waarde moe ten hebben van 42,5 cent om een gelijke levensstandaard te bewerkstelligen. Waar de eerder genoemde waardering hem op slechts 25 cent stelt, kan men wel ruw weg becijferen, dat de koopkracht van een Russisch loon nog ten achter ligt bij dat van een Nederlands inkomen. Duizend miljonairs Ik wil U overigens niet langer afhou den van de spannende rekenpartij, die de bijgaande lijsten van lonen en prij zen U op gaan leveren. Als U zich daar in heeft verdiept, zullen een paar mar kante feiten U wel opgevallen zijn. Ten eerste, dat de waaier van lonen zich veel verder uitstrekt dan bij ons. van de 30 roebel van het armste kolchoz-boertje tot de 25.000 roebel per maand van de geleerde. Aan de nivellering is men nog steeds niet toe. trouwens er zijn bijna duizend miljonairs in de Sovjet-Unie (voorna melijk de geleerden, kunstenaars en fa brieksdirecteuren). De grote variatie in de lonen voor dezelfde klasse werkers komen voornamelijk door het premie stelsel (75 procent van de Russische ar beiders werken op stukloon) waardoor een arbeider, die zijn „norm" overtreft zijn salaris soms kan verdubbelen of tripleren. De betrekkelijk lage waardering van ingenieurs, artsen en andere hoofdarbei ders springt ook in het oog (hoewel er artsen zijn, die in een privépraktijk bij verdienen), maar de aantrekkingskracht van de sociale positie spreekt blijkbaar een woordje mee. die allemaal een strikt „utilit.v"-karak- ter dragen. Luxe is er niet bii. meer nog, de afwerking is meestal slordig. De levensmiddelenprpzen mogen er ook wezen, hetgeen niet inhoudt dat de mensen in de USSR er slecht van eten, maar zii moeten er wel 5060 fr van hun salaris aan besteden, al kunnen zij dan in de kantines van fabriek of kan toor warme maaltijden krijgen voor 1.5 tot 6 roebel. Stelt U tenslotte de lonen en prijzen tegenover elkaar, dan moet U tot vrij sombere conclusies komen. Maar trek zè niet al te overhaast, want de burger in de Sovjet-Unie heeft nog een paar mee vallers achter de hand, die het beeld enigszins opvrolijken. Ten eerste betaalt hij zeer weinig belasting: 1-2 procent over een normaal loon, 10-13 procent over de topsalarissen. Ten tweede be taalt hij geen cent aan pensioenpremies, ziekteverzekering en andere sociale ver worvenheden. Ten derde is alle medi sche zorg gratis en alle onderwijs even zeer, studenten aan instellingen voor hoger onderwijs krijgen zelfs geld toe, mits zij goede cijfers halen. Ten vierde krijgen ..verdienstelijke'' arbeiders op Vooral kleding geeft kopzorg Wat de prijzen betreft, Is duidelijk dat de kleding kopzorg nummer één moet zijn, temeer daar ondanks de hoge prij zen de kwaliteit van dubieuze aard is. Hetgeen trouwens voor de meeste ver- bruiksgoederen in de Sovjet-Unie geldt, gezette tijden een vakantieverblijf aan de Zwarte Zee bijv., waarvoor zij slechts 30 procent van de kosten behoeven te betalen. Ook hun vakverenigingsbijdra- gen zijn laag, weerstandskassen zijn niet nodig in een land, waar stakingen ver boden zijn! Gehele gezin werkt mee En, belangrijker nog. er is bijna altijd meer dan één kostwinner in een gezin, een zoon of dochter, die werkt, in de meeste gevallen ook de Op de vierde dag van de nationale tenniskampioenschappen, welke op de „Mets"-banen te Schevéningen worden gehouden, werden gisteren in de enkel spelen de kwart-finales gespeeld. Van Dalsum heeft vrij gemakkelijk ge- vrouw des huizes, die voor 50-70 roebel haai- kinderen in een kinderbewaar- plaats onderbrengt en er nog eens een 6 of 700 roebel per maand bijverdient, zodat het gemiddeld gezinsinkomen, zij het dan ten koste van de vrouw, al gauw 1500-1800 roebel bedraagt. En tenslotte, al moet men vaststel len. dat de arbeider in Europees Rus land het zeker minder goed heeft dan zijn collega in het Westen, de arbeider in Aziatisch Rusland heeft het even ze ker veel beter dan zijn broeder in Azië. Hetgeen wel eens van bijzonder belang zou kunnen zijn, temeer daar de ach terstand op het levenspeil in het Wes ten weliswaar groot, maar op den duur zeker niet on-inhaalbaar geacht kan worden. Wanneer althans het Sovjet- russisch regiem niet zijn soepele hou ding van thans laat varen om het volk nóg eens een keer te vragen de buik riem aan te halen. (Vorige artikelen in deze reeks werden gepubliceerd in onze edities van 8. 11 en 15 augustus j.l.) soleum van Lenin en Stalin. bewijst, dat de 'belangen van de consument het Sovjetrussische regiem wat nader aan het hart zijn komen te liggen. CRICKET. FLAMINGO'S—FREE FORESTERS EEN DRAW. De tweedaagse wedstrijd op het HCC- terrein in Den Haag tussen de Flamin go's en de Free Foresters is in een draw geëindigd. De Flamingo's, die in hun eerste in nings op 141 voor 9 waren gekomen, zetten donoerdagmiddag hun innings niet voort. De Free Foresters gingen dus aan bat en scoorden in hun tweede innings 181 voor 5 (gesl.) Lennot 27, Nunn 27, McKenzie 36 en Proud 75. Bowlingcijfers Flamingo's: Van Staay 1 voor 35. Borgers 2 voor 28, Maas 1 voor 23, Bijleveld 1 voor 49, In de tweede innings scoorden de Fla mingo's 90 voor 6, waarna de regen een einde maakte aan de strijd. Ingelse 52 n.o., Lief tink 11, Borger 9 n.o. Scorebord: Free Foresters: le innings 136; 2e innings 181 voor 5. Flamingo's: le innings 141 voor 9; 2e innings 90 voor 6.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7