Tevreden Een monster met 18 ogen, 650 benen en 36 miljoen monden IJsselmeervogels overwon ARC in waterballet En toch is het een braaf wezen.... MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 (Ingez. Med.-Adv.) Doelman van der Mark ivas niet in vorm T.V. brengt verkiezingscampagne in de huiskamer (Van onze correspondent in Washington) Geen sport, zelfs baseball niet, is zo populair in Amerika als de politiek. Op 13 augustus begint in Chicago het partijcongres van de Democraten en op 20 augustus openen de Republikeinen hun congres in San Francisco. De tele visie zal zeer uitgebreide reportages geven van deze „conventies" en men schat dat ongeveer 100 miljoen mensen deze gebeurtenissen zullen volgen. Nooit in de geschiedenis heeft tot dusverre een zo groot publiek eenzelfde schouwspel gade geslagen. Op de conventies, die thans gaan beginnen, zullen de twee grote Amerikaanse partyen elk hun kandidaten kiezen voor het presidentschap en voor de functie van vice-president. In september en oktober gaan deze kandidaten dan een grote campagne houden teneinde de gunst en de stemmen te winnen van de meerderheid van het Amerikaanse volk. Wat op de aanstaande conventies gebeurt, is dus heel belangrijk en het ïykt haast een gebrek aan respect, om die conventies te vergeiyken met sporteve nementen. Toch is er voor zulk een vergelijking wel aanleiding. Het zou natuurlijk heel mooi zijn, wanneer de massa, die deze gebeurtenissen via televisie en radio volgt, zich voor alles interesseerde voor de principes van de verschillende ad- spiranten. Maar ter verontschuldiging van die massa dient gezegd dat het heel moeilijk zal zijn om in de meeste ge vallen veel markants omtrent principes te horen. De politici, die het spreekgestoelte beklimmen, bezitten soms wel principes, doch voor deze gelegenheid hebben zij vaak zo gladjes afgeschaafd en gepoli toerd, dat ze voor iedereen aantrek- kelyk lijken en dat niemand zich eraan kan stoten. Evenals bij een sportwedstryd is de grote vraag op zulk een conventie: wie wint? En het is vooral die vraag, die het massa-publiek interesseert. De be langstelling daarvoor is des te groter, omdat vele Amerikanen de gewoonte hebben om weddenschappen aan te gaan omtrent de afloop van conventies en verkiezingen. Vandaar dat een conventie, opper vlakkig beschouwd, iets krijgt, van een vijfdaagse paarden-race. Men moet trouwens het fysieke element by zulk een strijd niet onderschatten. Reeds maanden zijn mannen zoals Stevenson en Hamman dag in, dag uit in de weer om hun kansen op de con ventie zo goed mogelijk te maken en als het massa-congres eenmaal begonnen is, zal hun zenuwslopende activiteit haar hoogtepunt bereiken. Wie alleen maar kykt naar de vaak onstuimige taferelen in de grote con ventie een van politieke opwinding vaak overkokende heksenketel - zal een vreemde en onjuiste indruk krijgen van de wyze waarop een partij ten slotte haar kandidaten kiest. Die keus is niet zozeer het resultaat van ge schreeuw en ge wuif in de grote zaal als wel van wikken, schipperen, pres sen, overreden en beloven achter de schermen. Hoe dit alles weer te geven? Men zou een soort alom-tegenwoor- digheid moeten bezitten om precies te volgen wat er zioh a/fspeelt op en rond om zulk een conventie. Men zou niet al leen de grote zaal in het oog moeten houden, maar ook moeten zien en horen wat er gebeurt in het hoofdkwartier van bijvoorbeeld Harriman of Stevenson, er gens in een hotel, vytf kilometer van de conventie verwijderd. Men zou moeten horen wat bijvoor beeld senator Humphrey zegt op een persconferentie. En wat zegt Kefauver, die juist op het vliegveld arriveert? Wat gebeurt er op de bijeenkomst van de de mocratische delegaties uit Texas? enz. Welnu, de moderne techniek heeft op beperkte schaal zulk een alomte genwoordigheid mogelijk gemaakt. De C.B.S. de Amerikaanse televisie maatschappij, die voortreffelijke poli tieke reportages geeft heeft voor dit jaar bijzonder grootse plannen gemaakt en dezer dagen ihad in de gelegenheid bij CjB.S. „in de keuken te kijken". Ook andere maatschappijen zullen ongetwijfeld goed voor de dag komen, maar daar de CJ.S. tot dusverre wel het beste werk verricht heeft op dit ge bied, leek het my goed om te gaan in formeren naar de voorbereidingen van deze organisatie. Achttien televisie-camera's „acht tien ogen" gaan binnen kort voor C. B.S. de gebeurtenissen in Chicago en San Francisco zo nauwkeurig mogelijk volgen. Er zullen natuurlijk camera's zyn in de grote zaal, maar ook by de in gang op straat, in de hotels van het stadscentrum,, ja soms zelfs in de lucht in een vliegtuig, wanneer een belangrij ke politieke figuur een reis onderneemt. Niet minder dan 325 mensen gaan alleen voor deze ene maatschappij naar de conventiesteden. Een monster met 650 benen gaat zich dus in bewe ging zetten om al het nieuws en com mentaar te verstrekken betreffende deze evenementen. Op het ogenblik zyn er ongeveer 36 miljoen televisie-toestellen in Amerika Het monster zal daarom spreken uit 36 miljoen monden en nu tel ik de „ouderwetse" radio-uitzendingen nog niet eens mee (voor belangstellenden in Europa zij vermeld dat men op de korte golf die radio-uitzendingen zal kunnen volgen). De televisie breidt zich enorm uit: in 1948 schatte men het televisie-publiek op 10 miljoen, in 1952 op 62 miljoen en thans op ruim honderd miljoen. Men rekent ongeveer drie kijkers per toestel. Ruim anderhalf jaar is de C.B.S. be zig geweest deze reportage voor te be reiden. Alles is tot in de finesses uitge werkt. In het conventdegebouw za.l men de beschikking hebben over ruim 1600 vier kante meter werkruimte. Men heeft ka mers en zaaltjes naast de grote zaal ge reserveerd en een Delfts student zou een dissertatie kunnen schrijven over de machines die daar worden opgesteld. Men heeft berekend dat men dertien kilometer aan kabels nodig zal hebben! In het centrum van dit kabelspinne- web zal Sig Mickelson zitten, de T.V.- vice-president van de C.B.S.. Hij en zijn assistent Elmer Lower zullen achttien T.V.- schermen voor zioh zien en zij zullen beslissen welk van deze beelden uitgezonden zal worden naar het publiek van honderd miljoen Hersen-coöperatie In deze nieuwe vorm van journalistiek gaat men proberen om het menselijk waarnemingsvermogen, ja zelfs het menselijk denkvermogen te verveelvou digen. De twee „spinnen" in het cen trum van het net werken samen met wel 25 eerste klas verslaggevers en commen tatoren. Deze lieden hebben in het alge meen een zeer grote kennis van zaken en een goed geheugen, maar voor deze gelegenheid hebben voor iedere conven tie een boekwerk ontvangen van ong. 350 bladzijden, vol cijfers en feiten be treffende de diverse figuren, die op de conventie een rol zullen spelen. De onderzoek-staf van C.B.S. te New York is maandenlang bezig geweest deze twee boeken samen te stellen. Voor de commentatoren moet het een geruststellend gevoel zyn, dat zij in een paar minuten thans een inleidend speechje kunnen maken, wanneer een der politici een actie van enige beteke nis gaat ondernemen. De leiders van dit reuzen-program - ma, dat vijf dagen duren zal, hebben tot taak hun gehele orkest te laten meespelen. Zij kunnen via telex en telefoon hun reportage-staf onmiddellijk bereiken. Zij zenden reporters uit naar interes sante gebeurtenissen en laten com mentatoren toelichting geven by een belangrijke ontwikkeling. Een scha kelbord kan de „spin" honderd tele foonverbindingen geven met zyn me dewerkers. Drie telefoonlijnen zullen permanent openstaan voor C3.S. om uit Chicago of uit San Francisco con tact te houden met het hoofdkwartier te New York. Twaalf telex-machines gaan mee op reis. In de grote conventie-zaal zullen de len zen van de televisie toestellen niet al leen gerioht zijn op het spreekgestoelte. Nu en dan zal een verslaggever van C.B5. de zaal ingaan met een „walkie- talkie' teneinde een van de afgevaardig den te interviewen De camera zal hem dan met een tele-lens volgen en overal in de huiskamers van Amerika zal men dat gesprek midden in die woelige zaal kunnen meemaken. Wat nog ontbreekt is een instrument om de gedachten van de betrokkenen te kunnen lezen. Als dat ook nog wordt uitgevonden, zal de tele visie alwetend zijn. Bijgaande fantasie-tekening geeft een indruk van de operatie, die de televisie-maatschappij gaat vol voeren. De grote zaal in San Francisco heet Cow Palace. Daarvan ziet men slechts een klein gedeelte. Daarnaast ziet men echter de drie vertrekken, die C.B.S. als werkruimte ter be schikking zal krijgen. In het verst-afgelegen vertrek ziet men drie commentatoren. In het rechtsgelegen zaaltje ziet men de schermen waar men de diverse televisie-opnamen kan waarnemen en waar men een keus maakt uit het beste programma van dat moment. In het grootste zaaltje komen alle berichten binnen. Daar ziet men schakelbordentelefoons, enz. Geheel links ziet men andere activi teiten, waar televisie-camera's aan te pas komen. Van boven naar be neden: een T.V. interview met een kandidaat, een commissie-vergade- ring. de vestibule van een hotel, en geheel beneden een persconferentie gegeven door een van de politici De kok in de keuken Behalve technici, telefonistes, secreta resses en loopjongens gaat er ook een kok mee naar de conventies. Niet zozeer om voor de CBS te koken als wel voor de fabriek van Westinghouse. Westing- house is namelijk de firma die de re clame heeft gekocht, die deze politieke programma's zal omlijsten en doorspek ken. De televisie-maatschappijen krijgen hier hun inkomsten uit reclame. Een firma betaalt een bepaald programma en krijgt dan het recht om een deel van de zendtijd te vullen met „advertenties". In dit speciale geval is het programma echter zó kostbaar het komt de CBS te staan op vijf miljoen dollar! dat zelfs het machtige Westinghouse-concern er niet voor voelt het gehele programma te bekostigen. Het staat my niet vry het bedrag te noemen dat Westinghouse betaalt, maar de kosten zyn daardoor by lange na niet gedekt. Om op die kok terug te komen: Wes tinghouse maakt ijskasten, keukenfor nuizen enz. en men acht het een goed idee dat de kok het publiek nu en dan toont, wat voor heerlijks hy op en in de Westinghouse-produkten weet te be kokstoven. Luchtbrug naar San-Francisco Bijzonder drukke dagen breken aan, zodra de conventie der Democraten is afgelopen. In het week-end van 1819 augustus moet men een groot deel van het delicate materiaal plus alle mede werkers vervoeren van Chicago naar San Francisco, een afstand van meer dan 3000 km. CBS heeft voor de tien a twaalf ton aan materiaal, die men te versturen heeft, drie vliegtuigen gechar terd: twee DC 7's en een DC 6. Boven dien heeft men voor „boodschappen" in Chicago een helicoptere by zich! De medewerkers worden niet vervoerd in de eigen vloot van drie vliegtuigen. Zij hebben met de bestaande luchtvaart maatschappijen de afspraak gemaakt dat zij vervoer zullen krijgen zo spoedig mo gelijk nadat zy zich op het vliegveld te Chicago hebben aangemeld. Natuurlijk zorgen die maatschappyen die In dit geval samenwerken er voor dat er verscheidene extra vliegtui gen in die periode beschikbaar zijn om honderden journalisten en technici van de ene stad naar de andere over te bren gen. 1 september afscheid mej. dr. N. A. Bruining Eind dezer maan zal gelijk gemeld) mej. dT. N. A. Bruining, voorzitster van de VPRQ., 70 jaar worden. Zij zal daarom op 1 september a.s. als voorzit ster aftreden. Hoewel zy als ere-voor- zitster nog aan de V.P.R.O. en het be stuur verbonden zal blijven, zal zy op 1 september de voornaamste taken, die zy tot nu toe vervulde, beeindigen. Tydens een byeenkomst op die dag zal zy in de kring vain haar vrienden en medewer kers afscheid nemen. De laatste uitzen ding van de rubriek „Vandaag", op vry- dagavonden sinds 12 september 1947 door mej. Bruining verzorgd, is op 24 augustus. Dr. J. A. de Koning, thans nog vice-voorzitter van de V.PR.O. zal in die uitzending na haar spreken. De ver korte avondwijding wordt geleid door dr. E. D. Spelberg. Doelman v. d. Mark bleek zyn vorm dit keer thuis gelaten te hebben, waar door hij by drie van de vier Spaken- burgse doelpunten beslist niet vrij-uit ging. Bovendien moesten de roodzwar ten met invallers spelen voor Verbok- kum. Versluis en De Bruin, terwijl kort na de rust Noomen uitviel, die vervan gen werd door Timmer. De wedstrijd begon voor de thuisclub succesvol, want reeds na zeven minuten spelen miste v. d. Mark de bal by een uitlooppoging, waardoor midvoor Koe le wijn een gemakkelijke kans kreeg, welke het Spakenburgse kanon niet onbenut liet: 10. Even later was het al weer raak toen Koelewijn uit een goed opgezette aanval van linksbuiten De Graaf de bal op zijn schoen kreeg en onhoudbaar voor v. d. Mark suisde het leer in het net: 20. ARC wist zich hierna te doen gelden en enkele snelle aanvallen op te bouwen. De Hoed wist handig een doorspeelbal op te pikken, waarna hij uit vrije positie de achter stand wist te verkleinen. Direct na de aftrap kon v. d. Mark echter al weer naar het net toen hy een ver schot onjuist beoordeelde en de bal via het spekgladde veld in het doel glibberde: 3—1. Ook het vierde Spakenburgse doel punt ontstond uit een ver schot, dat v. d. Mark volkomen verraste: 41. Hier na brak meergenoemde stortbui los en werden de kleedkamers opgezocht. Badgastentoernooi Tennispark Katwijk Burgemeester reikte de prijzen uit Het traditionele toernooi van het Tennispark Katwyk werd in de week van 6 t/m 11 augustus gehouden. Dit gezellige toernooi mocht zich wederom verheugen in een groot aantal deelne mers. Van maandag t/m zaterdag moes ten er 300 partyen gespeeld worden, het geen een zware opgave voor de wed strijdleiding betekende. Ondanks de re genbuien is men er toch vrywel in ge slaagd het toernooi uit te spelen. Slechts enkele finales zullen deze week verspeeld worden. Zaterdagavond vond de prijsuitreiking plaats door de heer Duiker, burgemees ter van Katwyk. In zyn inleiding merk te de heer Duiker o.m. op, dat dit het vijfde badgastentoernooi was. Spreker dankte de heer Wassink, de organisator van dit toernooi, die op deze manier bij draagt in de genoegens van de bad plaats. Hierna ging de heer Duiker over tot de prijsuitreiking met een voor iedere winnaar toepasselijk woord. Namens de deelnemers sprak zoals ge bruikelijk, de winnaar van het heren enkelspel A de heer Gurowitsch een kort dankwoord tot organisator, wedstrijd leiding. baan- en buffetpersoneel. De uitslagen van de gespeelde finales zyn: D.E. A mevr. Kruytser sl. mevr. Lach de Bere 6—2, 6—1. H.E. A Gurowitsch sl. Herok 62, 60. H.E. B Nyeboer sl Zwemstra o.w. G. B Müller Nachtsheim sl. v. RUn/v Dyk 6—4, 6—4. D.E. C J. Overdykink sl. mevr. Kasten 6-4. 1—6, 6—4. H.E. C J. Hasenoot el. Bakker 61, 6—1. D.D. C de Wolff/Kregten sl. Kasten/ Kasten 108, 6—3. G.D. C Kooistra/Kemeling sl. Kluit/ Pino 6—0, 6—3. TroostrondenD.E. C de Wolff sl. J. den Duik 6—3. 6—2. Na de hervatting wist Verduin van een te zacht terugspelen in de Spaken burgse defensie te profiteren en bracht hij de stand op 4—2. Wel kwam ARC hierna nog in het offensief, maar de achterhoede van de thuisclub wist met de weinig doortastende aanvallen van de Alphenaren wel raad. Doelpunten bleven hierdoor uit. Ook het slotoffen- sief van de gastheren leverde geen doelpunten meer op, zodat het einde kwam met een verdiende 4—2 zege van de landskampioenen. Rest nog te vermelden, dat aanvoer der v. d. Linden voor de aanvang van de wedstrijd bloemen aanbood aan zyn collega aanvoerder Koelewyn, in ver band met het behaalde kampioenschap. Cricket-uitslagen lste klasse A: ACC (104)—HCC II (90), Hermes DVS (119)—HCC I (120 voor 8, gesl.); Quick H (71)—HBS (97); Quick (N.) (92)—VRA (182 voor 4. waarvan Mulder 105); RW (129)Haar lem (148). lste klasse B: PW (80)—VOC (124): VVV (152 voor 8)Kampong (59 voor 9.'tijd). 2de klasse C: LCC (52)Roggewoning (111). VOC II (170 voor 9. gesl.)—HCC IV (54); Groen Geel (52)—HDVS III (166 voor 9). 2de klasse E: BMHC (84 voor 2) Ajax. L. (80); CVHW (51)—Hercules (54 voor 7); Haarlem II (73)—RW III (78). AJAX II VERLOOR VAN VUC II De laatste wedstrijd in dit seizoen, welke Ajax II speelde werd verloren. Ajax moest gaan fielden en er werden al direct enige vangen gemist. Door goed bowlen van D. Bouman, die in één over 3 wickets nam. kwam de score op 13 voor 4. maar toen het volgende wicket viel. wees het scoringbord 60 runs aan. Daarna vielen de wickets snel. Ajax had VUC II uit voor 73 runs. De bowlings- cyfers waren: R. Bogaards 2 voor 5. A. de Goederen 2 voor 17. D. Bouman 4 voor 16, J. Jansen Schoonhoven 2 voor 18. Ajax stond voor de ogenschijnlijk niet moeilyke taak dit totaal te over treffen. maar door goed bowlen van J. F. Logjes en P. Bax had VUC II Ajax voor slechts 27 runs aan de kant. Ajax probeerde het nog op een tweede innings, maar ook dit lukte niet, want VUC sloeg er nog 74 bij. De bowlingcyfers waren: R. Bogaards 6 voor 25, A. de Goederen 3 voor 16, J. Jansen Schoonhoven 1 voor 23. Dus Ajax stond voor de taak 121 runs te scoren. Door goed batten van P. Spoor en H. Broekstra werd het totaal 81. waarvan P. Spoor 26 en H. Broekstra 16 runs. ZEILEN ONDERLINGE- EN INVITATIE WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER Zaterdag en zondag a.s. worden op het Braassemermeer onderlinge en invitatie zeilwedstrijden gehouden tussen water sportverenigingen van de Kon. Shell groep in Nederland, van de KLM en de W.V. „Braassemermeer". Op zondag 19 augustus houdt de Kon. Shell groep tevens onderlinge zeilwed strijden om de van Hasselt-wisselbeker, van welke wedstrijden de organisatie is opgedragen aan de W.V. „Braassemer meer". Voor de onderlinge wedstrijden van Braassemermeer staat de inschrijving open voor de Drakenklasse, de Regen boogklasse, de Valkenklasse, de 12 m2 heel Van ouds de bekende VIRGINIA: DUIVENSPORT P.V. DE REISDUIF Wedvlucht vanaf St. Quentin met jonge duiven afst. 271.92 km. alwaar de duiven met kalme zuiden wind werden gelost om 7 uur. De eerste duif bereik te zijn hok 10.30.43 uur. de laatste 10.42.36 uur. De uitslag is als volgt: 1 en 3 P. Mooten, 2 J. en H. v. Leeuwen. 4 en 7 H. de Haas. 5 en 9 G. v. Stein, 6 J. v. Alphen, 8 en 11 D. Beij. 10 S. Koster. 12 J. Pouw, 13 A. Singeling. Sportsplinters Tydens de Spartakiade te Moskou verbeterde Nina Vinogradova ihet we reldrecord voor de vyfkamp. Zy be haalde een totaal van 4.767 pnt. voor de vijf onderdelen. Het oude record stond op naam van haar landgenote Alexan dra Tschudina met 4750 pnt. en werd op 6 en 7 september 1955 te Moskou ge maakt. Als voorbereiding op de wereld kampioenschappen te Parijs heeft het Nederlandse volleybalteam (heren) deel genomen aan een internationaal toer nooi te Oostende. Van het Belgische werd met 13 ver loren (13—15, 12—15, 15—13, 2—15). Sharpieklasse. de Vrijheids klasse, de 12 Voetsjollenklasse, de Jeugdklasse en de Handicapklasse. Op 22 en 23 september worden tydens de laatste onderlinge wedstrijden van dit seizoen de teamwedstrijden gezeild tussen de Royal Yacht Club Gent en de W.V. Braassemermeer om de Andrè Maes Trophy. Als sluiting van het Nationale Zeil- seizoen volgen op 29 en 30 september de Nationale en Internationale zeilwed strijden „De Na-Braassem 1956". waar voor de uitnodigingen begin september worden verzonden. ZWEMMEN. Aspiranten- wedstrijden „de Zijl" Zaterdagavond organiseerde de zwem- en polovereniging „De Zijl" in haar eigen zweminrichting haar jaarlijkse adspi- rantenwedstrijden. Ondanks plensregens vlak vóór deze wedstrijden, werd het toch op tyd droog en waren er meer dere spannende ontmoetingen. Noemen wij speciaal de tyd op de 25 m. schoolslag meisjes van 1112 jaar, waarin Leny Chrispyn 21 sec. precies noteerde. De uitslagen waren: 25 m. schoolslag meisjes t/m. 10 jaar: 1. Gerda Teske 30.4; 2. Corrie Visser 30.6; 3. Magriet v. d. Steen 32.9. 25 m. schoolslag meisjes 11 en 12 jaar: -. Leny Chrispijn 21.-; 2. Line Berg man 27.9; 3. Joke Onderwater 28.1. 25 m. schoolslag jongens t/m. 10 jaar: 1. G. Lagerman 30.-; 2. W. de Water 31.9; 3. K.Uitenhout 32.3. 25 m schoolslag jongens 11 en 12 jaar: l. P. Onvlee 25.-; 2. P. Jansen 292; 3. J. Hensing 31.2. 25 m. rugslag meisjes t/m. 14 jaar: 1. Berta v. d Waals 31.7; 2. Ria Teske 32 5: 3. Aly Pooyer 34,7. 25 m. rugslag jongens t/m. 14 jaar: 1. P. Onvlee 273; 2. P. Jansen 31.3; 3. J. Siere 32.4. 25 m. vrije slag meisjes t/m. 14 jaar: 1. Ria Teske 26.5; 2. Leny Chrispijn 29.9; 3. Aly Pooijer 31. 25 m. vrije slag jongens t/m. 14 jaar: 1. H. Boeff 18.8; 2. P. Barendse 21; 3. P. Onvlee 24.7. 50 m. schoolslag meisjes 13 en 14 jaar: 1. Ria Piket 49.8; 2. Ria Teske 55.-; 3. Cobi Lagerman 57.-. 50 m. schoolslag meisjes wedstryd- groep: 1. Willy Teyn 47.4; 2. Bep v. d. Tuin 49.9; 3. H. Seelbach 50,2. 50 m. schoolslag jongens 13 en 14 jaar: 1. P. Barendse 522; 2. G. Mulder 53,3; 3. H. Boeff 54.-. 50 m. schoolslag jongens wedstrijd- ploeg: 1. L. van Kampen 42,2; 2. J. v. d. Moolen 42,3; 3. A. Kreuger 48.-. 50 m. rugslag meisjes wedstrydploeg: 1. Ag. Menijn 43.-; 2. Greetje Mieremet 43.5; 3. Willy Teyn 43.7. 50 m. rugslag jongens wedstrydploeg: 1. W Bergman 382; 2. P. Taffijn 39.9; 3. L van Kampen 48,6. 50 m. vrije slag meisjes wedstrydploeg: 1. Ag. Menijn 35.4; 2. Willy Teyn 37.6; 3. Henny Seelbach 39.-. 50 m. vrije slag jongens wedstryd ploeg: 1. Wim Bergman 34.4; 2. Loek v. Kampen 37.8; 3. J. v. d. Moolen 38.2. Tot slot reikte voorzitter W. v. d. Steen met hartelijke woorden de prij zen uit. Zaterdag is in de Christ Church, de Engelse staatskerk in het hart van Amsterdam, het huwelijk vol trokken tussen mej. Doreen Eliza beth Vaughan, dochter van de Britse consul-generaal in Amsteiuam. en de heer Alfred Warne Boyce uit Zuid-Afrika. Het bruidspaar verlaat de kerk aan de Groenburgwal. De laatste wedstrijd, die ARC zaterdagavond in Spakenburg voor de lands- competitie gespeeld heeft tegen de landskampioenen IJsselmeervogels, is dank zy een kleine wolkbreuk geëindigd in een waar waterballet. Er moest in de eerste helft nog ongeveer een kwartier gespeeld worden toen de regenval zo hevig werd, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag de wedstryd te onderbreken. Toen na een kwartier de strijd hervat werd, bleek het veld voor drie kwart onder water te staan. Toch werd besloten maar door te spelen, te meer daar het inmiddels droog geworden was.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7