De „Club de Limetz" thans voor de vierde maal in Frankrijk 95ste jaargang Maandag 13 augustus 1956 Derde blad no. 28907 Moderne Leidse R.K. Jongerenbeweging legt vele activiteiten aan de dag LIMFTZ, 8 augustus 1966. Thans al voor de vierde maal vertoeft een groep Leidse Jongeren, achten dertig in getal, in Frankrijk, nj, in het kleine plaatsje Limetz, ongeveer tachtig km. ten noordwesten van Parijs. Hun verblijf daar is nu een traditie geworden, die geen van de jongeren zou willen missen. Hoe is dit zo gegroeid en hoe kon dit stand houden? In Limetz staat als pastoor de heer A. Smitz, een Nederlandse priester. Bij een toevallig contact bleek, dat hij in zijn eenzame parochie wel hulp kon ge bruiken op velerlei gebied. Die hulp werd hem verschaft. Vier standen in vertegenwoordigd: arbeiders, onderwijzers, technici, studenten, mid denstanders. artsen, verpleegsters, kan toorbedienden etc. Deze vorm van moderne Jongerenbe weging „doet het". Dat is wel duidelijk gebleken aan het bloeiende leven van de .Club de Limetz". die zijn naam ont- jaar geleden nam een Leidse kapelaan leent aan het vriendelijke plaatsje aan het initiatief en vertrok voor het eerst met een groep Leidse Jongeren, be staande uit idealisten, die bereid wa ren om tijdens hun vakantie allerlei werkzaamheden aan kerk en pastorie te verrichten. Dat ging maar niet zo ineens. Veel voorbereidingen waren daaraan vooraf gegaan. waardoor eigenlijk ongemerkt een groep mensen by elkaar werd ge bracht, die eenzelfde doel nastreefden. NUTTIG EN AANGENAAM. Die eerste tocht werd een groot suc ces. De Leidse groep werkte in kerk en de Seine. JOOP KOEVOFTS. Chef d'équipe. CRICKET. ROGGEWONING—L.C.C. In de belangrijke wedstrijd tegen de Roggewoning waren de Leidenaars ern stig gehandicapt. Wondergem. La man en T. Kantebeen waren niet aanwezig. Deze handicap is de Leidse niet te boven gekomen: zij moest de punten .v, wven gesomenz.11 moest uc punten pastorie, dweilde, naaide timmerde aan laten. J. Holtappel cn en renoot tevens van het wonder- E Wasscher legden met 38 en 19 de schone landschap rond Limetz. Na- v00r het ïan U1 tuurliik werd ook Parus gedaan', 70- H bowMe 5 voor 33 en N. de Hoed dat het nuttige met het aangename tad 3 sfcehtoffers voor 45 runs. werd verenigd. En vooral, wat heel voornaam bleek te ziin. men kreeg con tact met de eenvoudige bevolking van Dit totaal had zeker geen moeilijk heden mogen opleveren, maar onoor deelkundig batten van enige kopwickets Limetz. Een contact waardoor Frans- was oorzaak van het falen. J. Hop me; Nederlandse gekweekt. vriendschappen werden Het volgende jaar waren er minder werkzaamheden te verrichten en kreeg het verblijf meer uitsluitend een cultu reel karakter. Men verzorgde n.l. cultu- rede avonden 'in het Frans-», waarvan de bevolking kennelijk genoot. Steeds inniger werden de banden, die Limetz aan de Leidenaren bonden en omgekeerd en thans is het zelfs zover, dat ons verblijf in Limetz een gemeen telijke aangelegenheid is geworden. De meisjes logeren allen bij inwoners van Limetz. voor de mannen staat de ge hele school ter beschikking. Volledig is thans de groep ingeschakeld in de oogstdankfeesten. die gevierd worden. Zondag is er zelfs een optocht, waarin twee Hollandse praalwagens zullen mee rijden. Door de versiering met papier en bloemen t ons door het gemeentebestuur verschaft), zal deze optocht zelfs het karakter van een bloemencorso krijgen. LIMETZ EN LEIDEN. Al met al, men heeft Limetz en een deel van Frankrijk leren kennen en waarderen. Is dit voor de Jongeren een prachtige vorm van actieve-vrije-tijds- besteding in de vakantie, ook tijdens de tijd die men m Leiden doorbrengt, wordt het onderling contact niet verbroken, want dit is van het eerste begin af een duidelijke Jongerenbeweging geworden. Elke veertien dagen houdt men byeen- komsten. waarop culturele onderwerpen worden behandeld en beoefend, zoals zang. volksdans, muziek, toneel- en pop penspel. Dit alles komt dan weer ten goede aan de uitvoeringen, die men in Limetz en in andere plaatsen uitvoert. Dit zou doen veronderstellen, dat door deze activiteiten een geselecteerde groep ontstaan is van mensen, die zich voor deze onderwerpen interesseren. In zekere zin is dat waar, hoewel het ook zo is. dat al was deze belangstelling niet aanwezig, ze ook aangekweekt kan worden. In zoverre is er dus een selectie, maar waar het stand en verschil betreft, bestaat deze niet, want men vindt er alle VICTORIA REGIA TOONT HAAR SCHOONHEID De Victoria Regia in de Hortus geeft haar schoonheid nog niet prijs. Ook hedenavond zal haar witte kleuren pracht nog te bewonderen zijn. terwijl zij morgen haar rode bloem tentoon spreidt. Beide avonden is de Hortus van 9 tot 11 uur geopend. BROMFIETSER VERLEENDE GEEN VOORRANG Zaterdagmiddag vond op de hoek van de Herengracht en de Groenesteeg een aanrijding plaats tussen een 32-jarige berijder van een bromfiets uit Leider dorp en een personenauto. De bromfiet ser die geen voorrang verleende, liep hierbij verwondingen op aan zijn han den en gelaat en brak zijn rechter- ©nderbeen. De E.H.D. heeft het slacht offer naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Officiële publikatie ONTEIGENING. De Burgemeester van Leiden brengt ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 30 der Onteigeningswet ter openbare kennis, dat met Ingang van 15 augustus 1956 tot en met 13 september 1956 ter gemeente secretarie (Stadhuis, afdeling Openbare Werken, kamer no. Ill) voor een ieder ter Inzage zullen liggen de stukken, in aan gehaald artikel bedoeld, betreffende een door de gemeenteraad bij besluit van 7 augustus 1056 voorlopig goedgekeurd pio-n tot onteigening ten name van de gemeente Lelden. Dit plan strekt om. met toepassing van artikel 77. lid 1. onder 4. der Onteigeningswet de beschikking te verkrijgen over eigendommen, welke zijn gelegen aan de Morsweg. tussen de Lop- eenstraat en de overweg in de spoorbaan LeldenUtrecht, en aan de Lopsenstraat voor wegverbreding overeenkomstig de grondtekening. gemerkt K4-1292. en ver dere bescheiden, zulks ter uitvoering van bet partiële uitbreidingsplan Leiden- Lopsenstraat". LBTDETN 11 augustus 1956. De Burgemeester voornoemd. F. H. VAN KINSCHOT. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN': Marijtje, dr van C. van Rijn en L. van Buyn; Ronald Chrtstiaan Lodewijk Jaco bus. zn van K. J. Gieles en A. M. L. van der Hoek- Wilhelmus An ton lus, zn van W. L. Kneijbêr en H. W. M. Möller; Franciscus Arnoldus Adrianus. zn van J. M. Rijnbeek en C. P. de Groot; Gerardus Jacobus, zn van H. J. Dubbeldeman en C. Keijzer; Evert Jan. zn van N. Masurel en M. A. Mulder; Hendrik Nicola Johannes, zn van H. van den Hoed en C. J. M Hermeen. OVERLEDEN: L. C. W HunW man 72 Ir; F, C. C. Jbese. wed van Bijeterbosch. 70 Jr; D. Kammin ga man. 49 Jr; J. M. Halkes, man, t* Jaar. 14 en P. Grin lieten nog het beste batten zien. maar konden niet verhin deren. dat het einde kwam op 52. J. Holtappel bowlde voor Roggewoning 5 voor 22. Lezers schrijven NOG EEN MUNRAMP In verband met de grote mijnramp in België plaatste U een lijst van mijn rampen in deze eeuw. Hierbij is blijk baar een ramp vergeten en nog wel een zeer ernstige. Deze ramp heeft zich voorgedaan in de Duitse mijnschacht ..Radbod" te Hövel (Westfalen) in het jaar 1908. De verongelukten, niet min der dan 365 in getal, liggen begraven in een eregraf te Bockum Hövel, welke be graafplaats later is uitgebreid met ge sneuvelde militairen uit de eerste we reldoorlog. Een kaart (ansicht) van dit graf is in mijn bezit. Warmond A. Nieuwenhuis LEIDERDORP Jan Bavelaar 50 jaar bij „Ouderzorg" Heden herdacht de heer Jan Bavelaar het feit, dat hij voor 50 jaar in dienst trad van de N.V. Steenfabriek „Ouder zorgDe Ridder" te Leiderdorp. Hedenmorgen werd hij door de direc tie ten kantore ontvangen, waarbij hem door de directeur de gebruikelijke en veloppe met inhoud werd overhandigd. De directeur memoreerde verder de mooie staat van dienst van Jan Bave laar en het vele wat hij in zijn functie voor het bedrijf had gedaan. Na aanvankelijk bij de steenvormerij te zijn ingedeeld, werd Bavelaar opge leid tot steensorteerder, met welk werk hij een lange reeks van jaren is bezig geweest en welk werk hij ook thans nog met plezier doet. Voor belangrijke bouw werken werden door hem de stenen ge sorteerd. o a. voor het Leidse Stadhuis en enkele laboratoria. De laatste jaren worden meer speciaal de kleinere soor ten door Bavelaar gesorteerd, waarbij het vooral aankomt op vakmanschap en kennis. De directie sprak de hoop uit, dat Bavelaar nog enkele jaren aan het bedrijf zal blijven verbonden. Hoewel het in de bedoeling ligt om enkele jubilea, die aan dit bedrijf in de loop van dit jaar voorkomen, gezamen lijk te vieren, meende de personeelsver eniging bij dit zeldzame jubileum ook thans niet te moeten achterblijven. De voorzitter van de personeelsvereniging overhandigde Jan Bavelaar namens het gehele personeel een fraaie leunstoel en bloemen in het bijzonder bestemd voor de zuster van Bavelaar, met wie hij zo vele jaren heeft samengewoond. Ook ontving mejuffrouw Bavelaar van de directie bloemen. Vanzelfsprekend bracht Bavelaar het verdere gedeelte van de dag in huiselijke kring door. Eerste optreden Leiderdorpse Harmoniekapel Zaterdagavond vond het eerste optre den van de Leiderdorpse Harmonie kapel plaats. Voor het raadhuis werd RECHTZAKEN Ambonezen voor de rechter Morgenochtend om 10 uur zullen voor de politierechter te Middelburg acht Ambonezen verschijnen die vorige week zaterdag werden gearresteerd en in het Huis v. Bewaring werden opgesloten. Zij zijn allen bewoners van het kamp aan de Nadrostweg te Middelburg en worden verdacht van diefstal, verduistering en heling. De datum, waarop de Ambone zen uit het woonoord te Westkapelle zullen terechtstaan, is nog niet vastge steld. een serenade gebracht aan de burge meester en de wethouders. Hoewel het de gehele dag buiig was geweest, kon het programma toch nog doorgang vinden. De Harmoniekapel heeft pas enkele weken geleden zijn instrumenten gekre gen en men heeft dus nog maar weinig kunnen oefenen. Over dit eerste optre den kan men dan ook niets dan bewon dering hebben. Er is in de afgelopen weken dus hard geoefend. Burgemeester van Diepeningen sprak namens het ge meentebestuur een kort dankwoord. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat Lei derdorp thans zijn eigen muziekvereni ging heeft. Hij wekte de bevolking op tot morele en vooral financiële steun. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot. Na de serenade werd nog een rondgang door het dorp ge maakt. OEGSTOEEST Mooie opdracht Voor de continu-cysteembouw heeft de gemeentee Amsterdam thans 'n basis overeenkomst gesloten met de combi natie N.V. Muys en de Winters Bouw en Aannemingsbedrijf te Rotterdam en de firma A. Voordouw en Zn en W. Hoogstraten alhier, voor de bouw van 2500 woningen in 5 jaar, te verdelen in jaarcontingenten van ongeveer 500 woningen. VOORSCHOTEN Drie aanrijdingen Zaterdag was het enigszins ..onveilig" te Voorschoten. Er gebeurden 's mid dags maar liefst 3 aanrijdingen. .s Middags om even over half vijf passeerde een kermiswagen met aan hang. De overweg van het spoor op de Papelaan. Tegelijkertijd naderde uit de richting Wassenaar een volkswagen be stuurd door een inwoner uit Waddinx- veen. Daar de een de ander geen voor rang verleende bleef een botsing niet uit. Er deden zich geen persoonlyke on gevallen voor. Beide voertuigen werden echter flink beschadigd. Om vijf uur reed een wielrijder op de Leidseweg in de richting Voorschoten dorp. Bij de Badhuisstraat wilde hij de Leidseweg oversteken en hij werd daar bij gegrepen door een auto eveneens ko mende uit de richting Leiden. De wiel rijder werd meegesleept en ten val ge bracht. Met een hersenschudding, hoofdwonden en verwondingen aan zijn been moest hij naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd worden. Dr. Olthuis verleende hierbij de eerste hulp. Rijwiel en auto werden beschadigd. Later op de avond kon het slachtoffer toch weer naar huis terugkeren. Om 8 uur vond nog een aanrijding plaats nabij het Haagse Schouw. Een inwoner van Katwijk kwam van de Rijndijk afrijden en wilde oversteken naar de Valkenburgseweg. Hij verleende hierbij geen voorrang aan een auto ko mende uit de richting Amsterdam. Een meerydende dame van de Katwijker werd hierbij gewond. Dr. Olthuis ver leende ook bij dit ongeval de eerste hulp. Met een ziekenauto werd zij na derhand met een hersenschudding naar huis vervoerd. De beide auto's waren ernstig beschadigd. WASSENAAR Schietwedstrijden Politie- Schiet- en Sportvereniging Op het landgoed Raaphorst werd eind vorige week door de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging de zomer - schietwedstrijd op pistool gehouden De wedstrijd werd geopend en gesloten door commissaris J. Maandag. De uitslag luidt: le klasse: 1. W. P. de Boeck 46 pnt., steunserie 28 pnt., 2. C. Lugthart 46 pnt.. steunserie 26 pnt 3. H. J. A. Engels 46 pnt., laagste schoten 8.8. 2e klasse: 1. J. Bouwsema 43 pnt., 2. A. v. d. Horst 41 pnt., 3. H. G. B. Geurts 39 pnt. Genodigden: 1. R. P. J. v. d. Berg van Saparoea 49 pnt., 2. mr. dr. J. Hazen berg 38 pnt. De Weise-wisselbeker werd evenals vorig jaar gewonnen door De Boeck, die ook de Van Hoboken-wissel beker voor de beste prestaties op pistool in de wed strijd en bij de oefeningen won. Bij deze wedstrijd werden ook de drie andere wisselbekers toegekend, als volgt: VVVW-beker voor de beste wedstrijdse rie op de vier wapens P. A. Hitzert. die ook de Delcourt van Krimpen-beker voor het hoogste aantal rozen in de vier wedstrijden bemachtigde. De Stuivenwold-beker voor het club kampioenschap scherp geweer werd ge wonnen door Th. van der Hoek. Ronde van Nederland Wies van Dongen wint tijdrit Maar wordr toch laatste (Speciale berichtgeving) De laatste dag van de Ronde van Nederland heeft dan toch nog een Nederlandse overwinning gebracht. Wim van Est won vanmorgen name lijk de tydrit over 42.3 km van Venlo naar Gennep over de drukke verkeers weg. Als tweede eindigde de 19-jarige Italiaan Guido Carlezi, die zijn eerste wedstrijd als prof rijdt, en zyn klasse toonde door te eindigen voor Koblet, Gerrit Voorting, Schulte en Van Looy. Wim van Est was dus volgens de ver wachtingen de sterkste in de rit tegen het horloge, maar de beste tijd werd niet voor hem afgedrukt, die was voor Wies van Dongen. Ook de Italiaan Martini bleef beneden de 54 minuten 6 sec. van Wim van Est. maar beide ren ners werden teruggesteld. Van Dongen omdat hij achter een paar Duitse vrachtauto's had gestayerd. De weg wa niet afgesloten voor het verkeer, zoal- in Frankrijk wel. maar hier niet moge lijk is. en daar Van Dongen geen bege leidende motor had, kwam hij achter de wagens te rijden. Dit is geconsta teerd door een aantal wedstrijd-com missarissen en deze besloten na afloop Van Dongen de tijd te geven van de slechtste rijders. Van Dongen diende tegen deze beslissing een protest in. waarbij hij terecht aanvoerde dat hij de omstandigheden niet had gescha pen. „Moest ik dan in de remmen gaan hangen?" vroeg de verontwaardigde Van Dongen. ..Ik kan er toch niets aan doen dat er mij een 25 wagens passeren, maar ze zien mij vanmiddag niet meer aan de start en mijn ploeggenoten den ken er ook over ermee uit te scheiden". Wij willen in dit verband herinneren aan de rit over de Afsluitdijk, toen een tiental renners profiteerde van een vrachtauto en los kwam van het peloton. Van de wedstrijdcommissarissen kre gen we toen te horen: „Wat moet je daartegen doenEn de renners werden niet gestraft. Waarom dan zulke drastische maatregelen tegen Wies van Dongen? „Ik weet wel dat ik geen tijd rit kan winnen, maar niet. wat ik hier gedaan heb, dat zo'n straf rechtvaar digt". Ploegleider Jan Lambrichts en kop man Gerrit Voorting probeerden de officials nog tot andere gedachten te brengen, maar op dit moment weten wij het resultaat nog niet Martini kreeg zes minuten bij zijn tijd op wegens een onregelmatigheid bij de start. Hierdoor komt Wim van Est met de beste presta tie op de uitslagenlijst voor. waarme' hij zijn naam als tijdrijder hooggehou den heeft. Er rest nu nog een slotrit naar Amsterdam ovei 202 km (Ingez. Med.-Adv.) Handelsovereenkomst IndonesiëSovjet-Unie De handelsovereenkomst, die giste ren tussen Indonesië en de Sovjet- Russische handelsdelegatie in Djakar ta is gesloten men zie elders voorziet in de uitvoer van 25 Indone sische produkten naar Rusland en van 30 Russische produkten naar In donesië, in een open overeenkomst, zonder bepaalde handelscontingenten. De lijst van Indonesische produkten, die naar Rusland zullen worden uitge- veord, bevat, om. rubber kopra, tabak, koffie, thee. peper, palmolie, suiker en produkten als dierenhuiden, schelpen en kunstvoorwerpen. De lijst van Rus sische produkten. die naar Indonesië zullen worden uitgevoerd bevat ver schillende soorten machinerien, w.o. olieboorinstallaties, tractors, vracht wagens, autobussen en elektrische ma chines met een capaciteit tot 100 kilo watt. ijzer en staal, chemische produk ten en geneesmiddelen. De overeenkomst, is voor een jaar ge sloten, zij treedt in werking na het wis selen van nota's tussen de twee regerin gen. Het Britse pondsterling is geko zen als betalingsmiddel. Rusland zal handelsvertegenwoordi gers aanstellen in Djakarta en Soera- baja. Bromfietser op onbewaakt overpad gedood Vanmiddag om ongeveer half een is een bromfietser door de sneltrein ApeldoornAmersfoort op een onbe waakt overpad aan de Lage Weg te Amersfoort gegrepen en op slag ge dood. De trein werd 45 minuten ver traagd. Cholera woedt in Zuid-Korea Volgens een communiqué van het Zuid- Koreaanse ministerie van Volksgezond heid heeft een cholera-epidemie in de omgeving van Koemsong al 600 slacht offers gemaakt. De „onafhankelijkheid" der Tolaud-eilanden Volgens een verklaring van het pro vinciale bestuur van Celebes is het een „revolutionaire jeugdbeweging van de Sangihe en Talmud-eilanden die de vo rige week het plaatselijk administratie ve hoofd van de eilanden heeft afgezet en voor de eilandengroepen, gelegen tussen de Philippynen en Noord-Cele bes de onafhankelijkheid uitriep. Volgens het provinciale bestuur van Celebes wordt de revolutionaire jeugd beweging alleen gesteund door de bevol king van één eiland, nabij Talaud en zouden de bevolking van de andere aangrenzende eilanden hiertegen ge kant zijn. Hoge autoriteiten zullen een observa- tiereis door het gebied maken en maat regelen nemen om de toestand het hoofd te bieden. IN AMSTERDAMSE GRACHT VERDRONKEN Zaterdag is in de Lijnbaansgracht te Amsterdam het stoffelijk overschot ge vonden van de 55-jarige hoofdstedelijke koopman L. C. Kremer. die vermoede lijk de vorige nacht, zonder dat iemand het merkte en door tot nu toe nog niet vastgestelde oorzaak, te water is ge raakt en verdronken. NOG HEDEN ANTWOORD OP BEMIDDELINGSVOORSTELLEN Vanavond om 7 uur komt de Kamer fractie van de PvdA bijeen omdat prof. Lieftinck nog heden een antwoord van prof. Romme en van mr. Burger op zijn bepaalde bemiddelingsvoorstellen ver wacht. Belg schoot ongewild op Nederlanders Een inwoner van Wezet (België), die zich met een 6-mm buks oefende in het vogelschieten, heeft ongewild twee Ne derlandse toeristen, die op een bank naby de brug te Wezet zaten te rusten, geraakt. Een van hen. de 16-jarige Jo hannes Fonteyns werd in de buik ge troffen en moest in het ziekenhuis te Maastricht geopereerd worden. Zijn broer, de 15-jarige Wilhelmus Fonteyns werd aan de arm getroffen. Het is niet bekend, wie het schot heeft gelost. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: BakkesAler. z. en d„ Am stelveen; Borren—Ter Kuile, z.. Reeu- wijk; Van de KoppelTjaarda, z„ Zwol le; SluiterBerger d„ A'dam; Door man—Sassenus, z., Vlaardingen. Gehuwd: P. van Straaten en M. H. de Ronde. R'dam. C. F. A. Flinck en M. C. F. von Meijenfeldt. Den Haag: H. van der Ven en G. de Jong, Den Haag; J- N. Bianchi en C. E. Kater, A'dam; R. Heron en A. Willemse. Nan tes; C. B. H. Beekhuis en M. H. Noor man. Zaandam. Overleden: C. J. ten BergeMeijer, vr. 63 j„ Den Haag; M. C. Jansen van Gelder.v. 80 j Assen; W. K. L. A. van Bommelen, 87 j.. Den Haag; J. L. StuytBarozzi, v.. 83 j., Den Haag; J. P. j. M. van den Berg. m. 71 j.. A'dam: J. van der Veer m. 45 j„ Parijs; S. van Collem. m. 46 j., A'dam; P. J. Vuyk. m. 50 j.. Bloemendaal; J. Wilson, m. 73 j„ Londen; M. ReemanLe Congé, v. 57 j„ Den Haag BEURSOVERZICHT Rustig en prijshoudend Amsterdam, 13 augustus. Over het algemeen was de beurs van. oordeel, dat de redevoering van presi dent Nasser de zaken niet heeft ver slechterd. De stemming viel vanmiddag in doorsnee dan ook mee. In alle hoeken echter werd steen en been geklaagd over het uitblyven van orders. Klaarblijkelijk wenst men echter toch eerst de hou ding van Wallstreet af te wachten. Bij de internationale soorten moest Kon. Olie zich een klein verlies getroosten: het fonds daalde van 786 tot 781. Aku, Philips en Unilever daarentegen ruimschoots op peil. Ook de Scheepvaartsector gaf over het algemeen kleine koersverbeteringen te zien. Cultures blijven verwaarloosd cn werden aTijwel onveranderd geadvi seerd. Ook vandaag mocht nog g;en notering gemaakt worden in Neder landse wol. Vanmiddag wordt bekend gemaakt dat voor de aandelen 150% en voor de oprichtersbewyzen f. iOOO ge boden wordt. Met belangstelling n^:n men voorts op de beleggingsmarkt ken nis van de aangekondigde 4%% obliga tieleningen ten laste van Noord-Holland en Haarlem en van de tweede 4% ooll- gatielening Maatschappij voor Middel lang Crediet. De beurs verwacht, Cat deze drie leningen zullen slagen. G il- densbeleggingen stil en prijshoudend. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 13 augustus. Londen 10.64%—10.64%; New York 3.82%— 3.83%; Montreal 3.90%—3.90%; Parijs 1.0837%-1.0847li.; Brussel 7.64%-7.64% Frankfurt 90.98—91.03; Zlirich 87.40— 87.45; Zürich tvr. frcs) 89.34%-89.39%; Stockholm 73.881/273.93%; Kopenha gen 54.981/2—55.03%; Oslo 53.24—53.29; Milaan 60.86%—60.91%. Beurs van Amsterdam Maandag 13 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 96% 96% L Grootboek obl89% Ned '51 3% 96 96 L Ned '53 (3%) 94% Ned '48 3% 90% 90% Ned '54 3% 90% 90% Ned '55 3% 90% 90% Ned '55 n 3% 91ft 91% Ned '47 3% 3 92% 92% Dollarlng '47 3 94. Ned. '56 3% 93% 94 Investeringscert. 3 94ft 94ft Ned 62-64 3 93H 93H Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 90H ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind. B 52% 53 Nat Handelsbank 120% 120 Ned Handelmij197% 196% A K U 253% 253% Philips 294 294% Unilever 410% 411% Wilton Feyenoord 323 316 Biliton 2de r 250% 253 B Kon Olie f.50.— 416 392 Kon Olie 785 781% Amst Rubber 84% 84 Holl Amer lyn 197% 199% Kon Ned Stoomb. 166 167 Ned Scheepv Unie 173% 174 HVA 105 105% Java Cult.60% 61 Deli My 110% 110% Senembah 77% 75% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 3 92% 92 Den Haag 1937 1 3 90% Leiden 1947 96% R'dam -37 I m 3% 94% Lndustr Obligaties Philips Dollarlng 101% 101ft Premieleningen A'dam '51 2% 122 120 Eindhoven '54 2% 99 99% Enschede '54 2% 97% 97Ü Den Haag'5112% 115£g 117 idem II 2% 114% 114% R'dam '52 I 2% 117% 117 idem n 2% 117 117 Utrecht '53 2% 112 109 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 245% 245 Rotterd Bank220% 219% Twentsche Bank 219 218 L Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir fabr 224 227% Kon Ned Grofsm 115% 115% Rott. Droogd Mij. 609 610 Tieleman en Dros 12 Handelsondernemingen BorsumiJ. cv A 11000 95% 95 Internatio116 118 Diversen Albert Heyn290 291 Ned M Walv. Vrt. 70 70% Spoorwegen Deli Spoorw Mij. 17 17% Amerik. fondsen Anaconda 82ft 81% Shell Oil Cy98% 98% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 10/8 Holl Constructie 430 Ing our v Bouwnyv 124GB Int Kunststof! ind 53 54 Kon Ned Edelmet 65 64% Pref w.a idem 70 TextleJ Gebr v Wyk 81GB 81% Leidsche Wolsplnn 355 Ned Electrolasm. 363 Sikk»ns Laktaör '53 532 532 Ver. Touwfabrieken 170GB 170 Wemlnk's Betonm. 98%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6