Kammenga Installatie de lieer B. als burgemeester van Leimuiden TRIANON HET GLAZEN MUILTJE Tijdens buitengewone zitting van de raad in zaal Sneeboer Vandaag brengt mr. J. Klaasesz werkbezoek aan Alplien Massa's Engelse troepen deze week naar de Middellandse Zee Internationale races voor kindertrapauto's MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 Hartelijke ontvangst aan gemeentegrens Zaterdagmiddag was voor de inwoners van Leimuiden een bijzon dere middag, daar de gemeente zijn nieuwe burgemeester feestelijk inhaalde. De heer B. Kammenga werd in een buitengewone raadszit ting, die gehouden werd in de zaal Sneeboer, geïnstalleerd door de wethouder, loco-burgemeester C. A. W. Buykx. Aan de grens van de gemeente werd de nieuwe burgervader opgewacht door de 2 gymnastiekverenigingen „Kwiek" en „ODI" en door het Langeraarse muziekkorps Arti. Lia van den Hoorn, het dochtertje van de gemeente-ontvan ger. bood mevrouw Kammenga bloemen aan. De heer en mevrouw Kammenga stapten daar over in een oude diligence, getrokken door twee paarden, en zo ging het naar de zaal Sneeboer. Onder de aanwezigen aldaar merkten wij o.m. op vele familieleden van de nieuwe burgemeester, onder wie zijn drie kin deren. vele burgemeesters uit de kring, de heer en mevrouw Bakhuizen en mr. Dinger als vertegenwoordiger van de Commissaris van de Koningin. PRETTIGE TUD Nadat de heer Buykx de vergadering had geopend en de gemeente-secretaris, de heer J. W. de Ren. het Koninklijk Besluit had voorgelezen werd de nieuwe burgemeester met zijn echtgenote bin nengeleid. Zich richtend tot de heer Kammenga zeide de heer Buykx ver heugd te zijn de taak van burgemeester over te kunnen dragen. U aanvaardt Uw ambt onder gunstige omstandigheden, aldus spreker, want de gemeente staat er financieel goed voor. Er zijn evenwel nog vele belangrijke werken, die op uitvoering wachten, dus er zal nog ge noeg te doen zijn. Weihouder, loco-burgemeester C. A. W. Buikx hangt burgemeester Kammenga de ambtsketen om. (Foto Lux/Alphen.) De bevolking van Leimuiden is een voudig van aard en als U een open oog hebt voor de bevolking zal U een prettige tijd hier hebben. Tenslotte dankte de eer Buykx allen die hem hebben geholpen bij zijn werkzaam heden in de afgelopen drie maanden. Hierna hing htf de heer Kammenga de ambtsketen om. NIET HOOG VERHEVEN Burgemeester Kammenga bracht in de eerste plaats dank aan de Koningin voor zijn benoeming en aan de Commissaris van de Koningin. Hoewel hij jaren lang met plezier heeft gewerkt op de Pro vinciale Griffie, noemde hij deze dag de mooiste van zijn leven. Hjj zag de toekomst met vertrouwen tegemoet en zegde toe al zijn best te zullen doen goede contacten te onderhouden met de raadsleden, de wethouders, het secreta rie-personeel. de bevolking en de ver schillende verenigingen op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Ik hoop niet hoog verheven op een troon te dicteren, maar in alle gemoe delijkheid met de inwoners te leven. Hierna verklaarde hij het ambt van burgemeester te hebben aanvaard. VELE SPREKERS De heer J. W. de Ren voerde het woord namens het gemeentepersoneel en zegde alle medewerking toe. Burge meester Smeets van Zoeterwoude sprak een welkomstwoord namens de burge meesters in de kring en namens het Rijnlands Borgstellingsfonds. Mr. Slach ter voerde het woord namens het Hoog heemraadschap Rijnland. Adjudant P. de Bil sprak als groepscommandant van de Rijkspolitie de burgemeester, als hoofd van de plaatselijke politie, toe en de heer D. Broere voerde als voorzitter van Veilig Verkeer het woord. Ds. T. Kru.vne sprak namens de Ned. Herv. gemeente en zeide verheugd te zijn dat de burgemeester tot de hervormde ge meente behoort, die de kleinste kerke- Terwijl burgemeester Kammenga zich onderhoudt met de gemeente secretaris. de heer De Ren, be spreekt mevr. Kammenga iets met haar zoon. (Foto Lux/Alphen.) lijke groepering in de gemeente is. Namens de familie bood tenslotte de heer Dof de gelukwensen aan. Burge meester Kammenga bracht alle sprekers persoonlijk dank. In het bijzonder richt te hij zich tot zijn vader; hij was zeer dankbaar dat hij deze dag heeft mee kunnen maken. Staking bij Delispoor ten einde Een algemene staking bij de Dell- spoorwegen in Noord-Sumatra, die het gehele treinverkeer in het ondeme- mingsgebied rondom Medan heeft lam gelegd, is vrijdagavond geëindigd. De staking, die twee dagen heeft geduurd, werd door de directie van deze spoor wegen als onwettig beschouwd, daar de commissie ter beslechting van arbeids geschillen van de Indonesische regering nog geen bindende beslissing had geno men over de eis van de arbeiders voor loonsverhoging. Drie leiders van de onder communis tische invloed staande vakbond, die de staking heeft uitgeroepen, zijn vrijdag door de politie in Medan ondervraagd. Na de verschillende wcckbezoeken, die de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland reeds heeft gebracht aan de gemeenten in de Rijnstreek, is vandaag Alphen aan den Rijn aan de beurt. Vanmorgen om tien uur heeft burgemeester Ed. C. Witschey mr. J. Klaasesz, diens echtgenote en de chef van het Kabinet, mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen, ten gemeentehuize ontvangen. Bij de ontvangst waren tegenwoordig de wethouders J. van den Berg, A. J. Dekker, J. M. Deerenberg en G. Nyman. Nadat de begroting had plaats gehad op het bordes van het gemeentehuis, overhandigde Brita Dekker, het dochter tje van de wethouder, bloemen aan me vrouw Klaasesz, waarna mevrouw Wit schey, de echtgenoten van de wethou ders, de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuysen en de referendaris, de heer J. Constandse, aan de gasten werden voorgesteld. Hierna volgde een korte bespreking met het college van B. en W., waarbij koffie werd rondgediend. Hierop begaf het gezelschap zich naar de uitgeverij van de fa. Samsom en naar de chocola defabriek „Baronie". Bij de fa. Samsom werd het gezelschap ontvangen door de oudste directeur, de heer N. Samsom. In de hal gaf de heer J. F. Samsom ter inleiding van de rond gang door het bedrijf een uiteenzetting over de inrichting van de onderneming. Aan de hand van een flanelbord werd het gesprokene verduidelijkt. In de kantine werd nog een overzicht gege ven van de ontwikkeling van het bedrijf, gezien in het licht van de ontwikkeling' van de gemeente Alphen en de provin cie Zuid-Holland. Na afloop van de rondgang sprak de heer W. Samsom een dankwoord en overhandigde'aan de heer en mevrouw Klaasesz enige boeken. Daarop begaf het gezelschap zich naar ,3aronie", waar de heer C. Nieu- wenhuyse. de directeur, de gasten be groette. Hij gaf in de ontvangzaal een overzicht van de geschiedenis van het bedrijf. Aan mevrouw Klaasesz werd een doos bonbons overhandigd. Het gezel schap begaf zich na dit bezoek naar Avifauna voor het gebruiken van de lunch. Burgemeester Ed. C. Witschey begroet mr. J. Klaasesz op het bordes van het gemeentehuis. (Foto Lux/Alphen.) Hoe zal Londen Nasser kunnen dwingen tot aanvaarden van internationaal pld Honderden Britse militairen en oorlogsmateriaal zijn zondag in grote bur gervliegtuigen, die elk honderd man kunnen vervoeren en „Hermes'-troepen- vervoersvliegtuigen naar het Middellandsezee-gebied overgevlogen. Dit zal de gehele week voortduren. Er staan voorlopig zestig vluchten op het programma. Het troepenvervoer houdt verband met de crisis om het Suezkanaal. Er worden in hoofdzaak infanteristen overgevlogen., voorts enkele technische deta chementen en een veldhospitaaleenheid. Ook een Brits vrachtschip, afgeladen met militaire voertuigen en voorraden, Is uit Tilbury naar het MJddellandse- Zeegebied vertrokken. De secretaris van de Britse Labourpartü, Morgan Phillips, verklaarde zon dag te Dorking, dat de beste oplossing van het geschil om het Suezkanaal ge zocht moet worden in de instelling van een V.N.-orgaan dat het kanaal beheren zal. Op de Londense conferentie zal men wee factoren moeten erkennnen, zo zei hü de kanaalconcessie, die bepaalt, dat het kanaal in 1968 eigendom van de Egyptische regering wordt, stemt niet langer overeen met de economische wer kelijkheid van de wereldhandel; voortgezette exploitatie van het Suezkanaal door een maatschappij, die voor een groot gedeelte uit particuliere belangen bestaat, is eveneens verouderd. Deze opvatting werd ook door Eden in de hand gewerkt door zyn thans alge meen te simpel geachte voorstelling dat het uitsluitend tegen Nasser ging. Zijn invloed wordt niet onderschat en de Britten zullen dan ook alleen in het uiterste geval tot militaire actie over gaan. Links en rechts zijn het er over eens dat geweld alleen gerechtvaardigd is wanneer Nasser de scheepvaart aan tast. Maar de Britse regering heeft niet duidelijk geformuleerd wanneer er in derdaad sprake zal zijn van een nood toestand, welke militair optreden nood zakelijk zal maken. Zal Eden donderdag aan het begin van de conferentie de Britse positie op helderen? Britse militaire autoriteiten zijn reeds tot de slotsom gekomen dat een actie tegen Egypte waarschijnlijk niet Wanneer is er eigenlijk sprake van noodtoestand? Onze Londense correspondent telefo neerde ons hedenochtend: Het is onwaarschijnlijk, dat Nasser be reid zal zijn het resultaat van de confe rentie te aanvaarden, welke door hem is veroordeeld. Dan zal de moeilijke kwestie aan de orde komen hoe Egypte te dwingen het internationale plan te aanvaarden. Eden heeft duidelijk gemaakt, dat En geland met niets minder dan een inter nationale regeling van de Suez-kwestie genoegen zal nemen. De overheersende Brits-Franse opvatting was aanvanke lijk, dat het niet zo moeilijk zou zijn om met een klein dictatortje als Nasser af te rekenen, vooral ook omdat hij ten slotte in dè Arabische landen, alle bij valsbetuigingen ten spijt, geducht wordt gelocaliseerd kaïn worden en een cam pagne in het gehele Midden-Oosten zal ontketenen. Indien militair wordt op getreden, dan twijfelt men er in Lon den niet aan. dat Egypte zich krachtig zal verzetten. Men beseft te Londen ook, dat het ondoenlijk zal zijn om het ka naal en de oliebronnen in de aangren zende landen tegen, sabotage en vernie tiging te beschermen. Egyptische com mando's zijn hiervoor opgeleid. De Manchester Guardian waarschuwt naar aanleiding van Nassers rede dat er alle kans is dat het Suez-conflict, als Engeland het niet doet, door anderen voor de Verenigde Naties zal worden ge bracht en dat er, zoals de zaken thans staan, weinig twijfel is dat de meerder heid van de assemblee de zijde van Egypte zal kiezen. De Verenigde Naties zouden dit nauwelijks overleven en En- gelands aanzien zou worden vernietigd. Een dringende verandering van poli tiek is daarom noodzakelijk. Engeland zal terstond duidelijk moeten maken, dat het niet het recht in eigen hand zal nemen, dat het charter van de Ver enigde Naties zal worden geëerbiedigd en dat het niet zal trachten het Suez-pro- bleem op te lossen door middel van ge weld. Verder zal een poging dienen te wor den gedaan het internationale beheers- lichaam te maken tot een gezagsorgaan van de Verenigde Naties. Een dergelijke verklaring zou de conferentie een grote kans op succes geven. MARKTBERICHTEN TER AAR. 11 augustus. Groente veiling: Augurken, fijn 1.85, fijnbasterd 1.14, basterd 0.92. grof A 0.750.76. grof 1 0.650.66, CD 0.610.63, idem 2 0 37, idem E 0.33, Idem geel 0.14, alles per kg. BOSKOOP, 11 augustus. Bloemen veiling. Rozen, gr .bloemig, 20 stuks: Duis burg 1.10—1.80, Pechthold 1 00—1.60, Mad. Butterfly 1.101.70. Rosalandla 701.10, Better Times 901.40, Vierlanden 901.60, Gemengde rozen 4856, Babyrozen 10 st.: Else Poulsen 3865, Sweetheart 5580, Diversen 10 stuks: Llatrix 2760, Lijster bestakken 801.20, Gladiolen in soorten 76. Dahlia's, Pompon 49. Leeuwenbekjes 13 Margrieten gemengd 37, Clematis Pr.ns Hendrik 2.90, idem Mevr. Ie Coultre 3.00. ROTTERDAM, 13 augustus. Veemarkt. Aanvoer in totaal 982. Weektotaal 982. Prijs per kg Vette koeien, le kw. 324 348, 2e kw. 200—014, 3e kw. 260—280. Ondanks hevige regen veel enthousiasme Op de Flying Arrow nabij de Vuurtoren werden zaterdagmiddag onder aus piciën van de Stichting VW Noord wijk internationale kampioenschappen voor kindertrapauto's gehouden. Ondanks de stromende regen genoten deze wedstrijden flinke belangstelling. De ruim honderd deelnemers vertegenwoordigden vele nationaliteiten. Voor de strijd begon maakte het mu ziekgezelschap „Crescendo" een muzika le rondwandeling over de met talrijke vlaggen versierde baan. De wedstrijden hadden een prettig verloop. Alleen was het jammer, dat de 14-jarige Marijke van Houten wat te snel door de bocht ging en met haar race-auto omsloeg. Zij kwam er met een bult op het hoofd af. De leden der evenementen-commissie, de heren G. Crama, N. Meiland en W. Spaanderman, waren op de baan aan wezig. Voor de verschillende groepen lulden de uitslagen als volgt: 5—6 jaar: 1. Peter Ohlenschlager (Ned.); 2. Claudia Zanek (Did.); 3. E. Marcus (Did.). 7—8 jaar: 1. Aafke van Buchem (Ned.); 2. Arnold Binken (Ned.); 3. Ben Zanek (Did.) 910 jaar: 1. Jan Salman (Ned.); 2. De kindertrapauto-races leken soms meer op waterfiets-races, maar het enthousiasme van de deel nemers was er niet minder om. (Foto L.D./Van Vliet.) Paul Vos (Ned.); 3. Nico Raaphorst (Ned.) 11—12 jaar: 1. Arie Brandt (Ned.); 2. Frans Fleissig (Ned.); 3. Willy Vink (Ned.) 13—14 jaar: 1. Rudi Ohlenschlager (Ned.); 2. Ria de Bes (Ned.); 3. Frans Brouwer (Ned.) 15 jaar en ouder: 1. Nico Meeuwen oord (Ned.) winnaar wisselbeker; 2. Jimmy Humberg (Eng.); 3. Jillert Blom (Zwitserland). Een evenement, dat zowel bij de toe schouwers als de deelnemers zeer in de smaak viel. VERTOONT NOG SLECHTS 4 DAGEN (THE GLASS SLIPPEK) LESLIE CARON - MICHAEL WILDING Technicolor. Alle leeftijden GEVRAAGD Jongedame, b. b. h. h., zoekt per half september te Leiden of Oegstgeest ongemeubileer de en gestoffeerde zit- en slaapkamer op goede stand. Met gelegenheid tot koken. Br. bur. v. d. blad no. 1143 k. Etage of kamers met kook gelegenheid te huur gevraagd door Jong academisch ge vormd echtpaar. Brieven met opgave van huurprijs bur. van blad onder no. 1322 k. S| Een ligplaats, met of zon- er woonark, eventueel aan partioulier terrein, te huur gevraagd door Jong academisch gevormd echtpaar. Brieven m. opgave van huurprijs bur. v. d. blad onder nö. 1322 k. SiyterU-WIJnhandel vraagt nette bediende, eventueel ln bezit van rijbewijs. Overbosch, Veurseweg 14, tel. 2631, Voor- S| Gevraagd aardige en flinke ulp in de huishouding, voor dag. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Heringa, Van Slinge- landtlaan 10. Lelden. Gevraagd een flink meisje. Mevr. v. d. Mey, Rhijnzicht- weg 101, Oegstgeest. 9 Typiste voor circa 1 maand direct gevraagd. Gehuwd geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 5355 k. Jongste bediende (vrL) op klein kantoor gevraagd. Ty pen niet vereist. Brieven bur. van dit blad no. 5354 k. Gevraagd een net meisje, voor hele of halve dagen. Me vrouw Janse van Mantgem, Prins Bernhardlaan 53. Oegst geest. Mevr. Gelder man. v. Griet- huysenplein 2, Oegstgeest, tel. 25826, vraagt tegen sept. een dagmeisje, v. g. g. v„ klein gezin, c.v. B Jongeman zoekt schrijf- of opwerk voor de avonduren. Br. bur. v. d. blad no. 1388 k. B| Te koop gevraagd door part. eist van part., een in pr. st. z. kleine auto. Deskundig onderzoek moet worden toe gestaan. Tel. K 1710 - 25378. B Gevr. op mantelateller, maohlno9tiksters. voerlngstik- sters. handwerksters. Hoog loon. ook huiswerk. Swelland- straat 39, Warmond. AANGEBODEN Mod. fauteuiltje f20.. Te vens positiepakje z. g. a. n., maat 40 f25.Te bevragen: Utzr. Jaagpad 56 A. Zo goedkoop slaagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast! Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f 26.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51, Leiden. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag. tele foon 114501. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutje, volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91, b. g. g. 11.53.96. Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buysingstr. 33. Tel. 32173. Slagerij Pleterse. Dinsdag, woensdag en donderdag 500 gr. rund- en varkensgehakt van f 1.70 voor f 1.40. 500 gr. rookworst f 1.25 en 200 gram smeerleverworst f 0.50. Heren straat 29. Telef. 21838. In het Schuimrubber- en Plastiekhuis. Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tlek, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht. onverwoestbaar duur zaam en goedkoop. Tel. 32862 Te koop aangeboden een motorrijwiel, 125 cc. Sparta of rullen voor bromfiets. Aanbie dingen tel. no. 31306. Te koop Jawa. 250 cc., lil prima staat. 10.000 km. gelo pen. Te bevr.: Aloëlaan 4. Tussen 7 en 8 uur nam. Aangeboden Morris Cabrio let. Prima staat. Benz. 1 12. - -~oo.— Vest 137. D.KAV., 125 cc., voetscha- kellng. ln goede staat. Banden en motor prima. Levendaal 74. Radio - Televisie. Grundlg. Erres, Philips f 775, 43 cm. scherm. 1 jaar garantie. Des- - lag- en nieuwste Duitse Hl- 1 radio's f 40— f 300 premies. Taperecorders, grammofoonplaten opnamen. ELRA, Kempenaerstraat 90. Oegstgeest. Tel. 26080. Gevraagd voor direct of per 1 sept. aankomende of bak kersleerling by: D. Schuite maker, Borneostraat, Oegst geest (by het Viaduct). Telef. Biedt zleh aan. Nette jon geman zoekt bijverdienste, be schikt over veel vrije tijd, in bezit van rybewijs. Brieven bur. van dit blad no. 1330 k BB Rashonden. Voorhanden Spandeltjes. Bouviers (pups). L. Raamsteeg 45, Lelden. 9 Golfplaten, nieuw en ge bruikt. asfalt, d aki eer. plaksel, kippegaas, harm.gaas, prik keldraad. horregaas, voliére- gaas, zeefgaas, waterslangen, bascules, weegschalen, gewich ten. melk- en oliematen. A. J. Hartwijk. Nwe Beestenmarkt 7—9, Leiden. Tel. 26627. B Spoed. Vertrek. Philips ra dio met bandspreiding van f 395 voor f 100. Sleestofzuiger 125 V. f 20. Accordeon piano- klavier 32 bassen nieuw f 85, damesfiets met lamp en prima banden f 35. Hoefstraat 1 (by de Doezastraat 3-wlellg kinderfietsje aan geboden. tevens eiken kamer scherm en tafel 135 x 93. Al les ln prima staat. Tevens he- •renflets gevraagd, liefst met versnellingsnaaiT moet in pri ma staat zyn. Na 6 uur. Margrietstraat 31 of tel. 31411 Aangeboden handnaaima chine. prima werkend. Ver koop m. garantie. (Geen han delaar). Haagweg 172 A Lei den. Tel. 25510. Aangeb. voor nette vrouw, 2 ongem. kamers met koek en stookgel. Leeftyd tot 55 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 1385 k. DIVERSEN El Zou degene die zaterdag 11 aug. Jl. myn bloedkoralen halssnoer heeft gevonden zo vriendelijk willen zijn zich met mij ln verbinding te stel len. Hoge beloning. Pavil- joenshof 8 by Stationsweg 25). Tel. 30769, b. g. g. 22389. Aangeboden te Leiden vrije benedenwoning met tuin, 4 kamers, keuken en douchecel (nieuwbouw). Gevraagd gro ter huis. dat ln tweeën be woond kan worden. Brieven bur. van dit blad no. 1375 k. Wonlngrull. Aang. Den Hang 2de etageflat f8 of beneden huis f7.10. Gevr. benedenhu met tuin(tJe) ln Leiden of vry benedenhuis aangeboden Deventer voor huls te Leiden. Inl.: Jan v. Houtkade 38. 'Illllllllllllllllllllilllllllllllllli! DAGBLADRECLAME IS MET TE VERVANGEN

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5