achtige demonstratie van België-A in tijdrit Mbkitr Ul ee*o. ZANDVOORT MOCCONA MOCCONA AUTO- EN MOTORRACES Het wordt eentonig ^OCCOH^ CIRCUIT Economisch Sociale Raad met tragi-comedies geëindigd S Jaargang Vrijdag 10 augustus 1956 Derde blad no. 28905 Ronde van Nederland (Speciale berichtgeving) duidelijker dan de voorgaande dagen in de gewone etappes heeft de Bel- A ploeg in de ploegentijdrit op het circuit Varkenoord aangetoond van kracht zij is. Terwijl de andere teams door drie of vier renners werden igen" gingen de acht man van België-A in gesloten gelederen over de eind- na de 10 kilometer tegen het uurwerk. En in de snelste tijd van de mid- 13 minuten 23 seconden. Daar de tijd van de eerste drie renners voor het tfiklassement telde, kwamen Derijcke, v. Looy en Vannitsen op 40 minuten inden. Tweede werd Nederland-C met Gerrit Voorting, Arend van 't Hof en van Dongen in 13 minuten 33 seconden, totaal dus 40 minuten 39 seconden. immer 2 in het algemeen ploegenklassement, de ploeg van Schulte, die aeh- tlgië-A, Nederland-C, België-B, Italië en Zwitserland eindigde, maar vóór |and-B (Van Est) en Duitsland, wonnen de A-Belgen precies een minuut, staaltje van macht, waarvan vooral imponeerde, dat alle acht renners het tempo konden volgen, heeft de Nederlanders nog duidelijker gemaakt, dat et tegen de Belgen op kunnen. Slechts als onze kopmannen de onderlinge »r geheel aan de kant zetten, kan er nog omwenteling in de stand worden kstelligd, maar ook dan zal het nog een zeer zware opgave zijn. Veel ver en hebben we er overigens niet in. i sombere verwachting op een zonnige dag, welke minister ir. C. Staf had lozen om de Ronde van Nederland te bezoeken. Hij heeft zeker niet het in- antste deel van de Ronde meegemaakt, want de ploegentijdrit bracht wei- Rrtler ondanks de grote belangstelling. GEEN TWIJFEL de rit van Zand voort naar de istad, waarin Foré en Schroeders e en tweede werden en de ploegen- ,t, waar in hun team zegevierde, is emand meer in de karavaan, die ïlt aan een eclatante Belgische rinning in deze Ronde van Ned er- Zij hebben de leiding in het in- uele klassement en in de ploegen- jehikking. winnen de ene etappe na idere en strijken dus ook het mees- Qd op. „Er is voor ons niets te ver in met die Belgen", mopperen de rlanders nu. En mogelijk is dat ook iden, waarom Thijs Roks heeft op ren. Maar dan dient toch wel te en vastgesteld, dat de Nederlandse ers hun minder gunstige posities zichzelf en elkaar te wijten hebben. 5 zij gunnen elkaar niet één succes AUTOMOBILISME NIEUW WERELDRECORD n „Abarth" 1100 cc. type Speciaal, t verscheidene wereldrecords verbe- op het circuit van Monza. i nieuwe records zijn: 1000 mijl in ir 32 min. 31 sec., gem. snelheid >59 km u.2000 kilometer in 11 uur lin. 47.2 sec., 170.264 km u.; 12 uur: .924 kilometer, 170.010 km/ u.: 3000 neter in 17 uür 51 min. 22.8 sec.. 177 km/u.; 2000 mijl in 19 uur 13 59.4 sec.. 167.359 km u.; 4000 kilo- er in 23 uur 5 min. 17.2 sec., 167.681 u.; 24 uur; 4025.333 kilometer. 12 km/u. SCHAKEN. DAMESKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Isteren zijn de afgebroken partijen de derde ronde en de partijen uit tierde ronde gespeeld, e uitslagen luiden: le ronde (afgebroken partijen): Me- iw C. Roodzant-Glimmerveenme- iw F. Heemskerk 1—0; mej. mr. P. ie Klerck—mevr. A. J. van Aalst t Duynen Montijn O—l. Ie ronde: Mevr. Heemskerk—mevr. n—De Bruine 10; mevr. Roodzant- mr. De Klerck 1—0; mevr. Van It—mevr. Van der VeenBaas 10. e stand na de vierde ronde luidt: mevr. Heemskerk 3 pnt.; 2. mevr. dzant 3 pnt; 3. mevr. Van der Veen pnt.; 4. mevr. Van Aalst 2 pnt.; 5. t. Klijn 1 pnt.; 6. mej. mr. De Klerck pnt. andaag speelt mevr. Heemskerk te- me j. De Klerck, mevr. Roodzant ïn mevr. Van der Veen en mevr. Aalst tegen mevr. Klijn. finnen mevr. Heemskerk en mevr. idzant-, dan staan zij gelijk met ieder punten. De titel blijft dan in han- i van mevr. Heemskerk, die aan een tike stand reeds genoeg heeft om ir kampioenschap te prolongeren. DUIVENSPORT „HET OOSTEN" Wedvlucht met jonge duiven vanaf os op zaterdag 4 augustus 1956. In icours 113 duiven, welke om 12 uur t w. wind werden gelost. De eerste f bereikte zijn hok om 15.34.57 uur maakte een snelheid van 899,48 m minuut. De laatste prijswinnaar om 10.24 uur met een snelheid van 767.80 ter per minuut. De uitslag luidt: f. Faas 1-4. B. Singeling 2-9-17, J. v. ael 3-5-15. L. Burgers 6-14-18-19-21- J. Roest 7. H. v. d. Vecht 8, D. 'aan 10. J. G. R. Langhout 11-12-22. ir. Selier 13, H. Bey 16, S. Schoeman Gisteren werd de vierde etappe van de Ronde van Nederland over een afstand van 107 kilometer van Zandvoort naar Rotterdam ver reden. Op de foto ziet men de kop groep de finish in Rotterdam pas seren. V.l.n.r. de winnaar van deze etappe, de Belg ForéVan den Brekel. die op de vierde plaats eindigdeVan den Broek, die derde werd en de Belg Schroeders. die de tweede plaats veroverde. en werken de toch al sterke steeds weer in de hand. Belgen DE KLASSEMENTEN. De individuele uitslag van de tydrit luidt: 1. Derijcke (België A) 13 min. 23 sec.; 2. Van Looy (België A) z. t.; 3. Vannit sen (België A» z. t.; 4. Luyten (België A) z. t.; 5. Foré (België A) z. t.; 6. Schils (België A) z. t.; 7. Schroeders (België Az.t.; 8. Verplaetse (België A) z. t.; 9. Van "t Hof (Nederland C) 13.33; 10. Gerrit Voorting (Ned. C.) z. t.; 11. Van Dongen (Ned. C) z. t.; 12/18. Van der Eist, Derboven, De Feyter. Gielen, Roselle, Saelens en De Valck (allen Bel gië Bi 13.36; 19. Magni (Italië) 13.38; 20. Baffi (Italië) z.t. Rik van Looy behoudt de oranjetrui. Uitslag van de ploegenrit over 10 km.: 1. België A 40 min. 9 sec.; 2. Neder land C. 40 min. 39 sec.; 3. België B 40 min. 48 sec; 4. Italië 40 min. 54 sec.; 5. Zwitserland 41 min. 03 sec.; 6. Neder land A 41 min. 09 sec..; 7. Nederland B 41 min. 12 sec.; 8. Duitsland 41 min. 18 seconden. Het algemeen ploegenklassement na de 4de étappe luidt: 1. België A 56.20.28 2. Nederland A 56.41.35; 3. België B 57.0L14; 4. Neder land C 57.12.01; 5. Nederland B 57.15.52; 6. Italië 57.22.21; 7. Duitsland 57.56.22; 8. Zwitserland 58.04.16. Het algemeen klassement na de vierde dag luidt: 1. Van Looy (België A) 18.49.33; 2. Derboven (België B) 18.58.45 3. De Fey ter (België B) 18.59.27; 4 Adri Voorting (Ned. A) 18.59.35; 5. Van den Brekel (Ned. A) 19.01,10; 6. Foré (België A) 19.01.34; 7. Van der Lyke (Ned. A) 19.02.32 8. Van Est (Ned. B) 19.02.36; 9. Derijcke (België A) 19.05.27; 10. Carlesi (Italië) 19.05.41; 11. Post (Ned. A) 19.05.42; 12. Gielen (België B) 19.05.51; 13 Schulte (Ned. A) 19.06.01; 14. Ver- helst (Ned. C) 19.06.03; 15. Gerrit Voor ting (Ned. C) 19.06.1-1; 16. Rusman (Ned. A) 19.06.39; 17. Van Dongen (Ned. C) 19.08.45; 18. Vannitsen (België A) 19.11.41; 19. Van 't Hof (Ned. C) 19.11.49; 20. De Valck (België B) 19.12.27. RONDE VAN EUROPA. De tweede étappe van de Ronde van Europa voor amateurs en onafhanke- lijken, van Rijeka in Zuid-Slavië naar Udine in Italië over 180 km., is gewon nen door de Italiaan Fallarini. Hjj no teerde een tijd van 5 uur 04 min. 24 sec. De uitslag luidde verder: 2. Christian (Oostenr.) zelfde tijd; 3. Ferlenghi (It.) 5.04.30; 4. Zweiger (Oostenr.) 5.04.42 5. Trefois (België) 5.04.44 6. Lute (Neder land) 3.04.59 7. Van Steenselen (Neder land) zelfde tjjd. De plaatsingen van de overige Neder landers waren: 17de Janbroers 5.15.07; 19de Stevens zelfde tijd; 38ste Piet van Est 5.18.10. De Nederlanders Krijn Post en Tiny Wolfs kwamen na het sluiten van de controle binnen en zijn uit de strijd ge nomen. Na de tweede étappe luidt het alge meen klassement: 1. Christian tOost.) 9.43,13; 2. Van Steenselen <Ned.) 9.46.29 3. Trefois (België) 9.46.49; 4. Lute (Nederland) 9.47.04 5. Fallarini (It.) 9.51.52. Onze landgenoot Stevens staat op de negende plaats met een tijd van 9.56.32; Janbroers is 27ste met. 10.05.48 en Piet van Est 33ste met 10.08.51. VOETBAL. Voetbalprogramma ZATERDAGCOMPETITIE Om het kampioenschap van Nederland Quick BoysSportcl. Genemuiden (16 uur); IJsselmeervogelsARC (18.30 uur), OOSTENRIJK—NEDERLAND OP 27 MEI 1957. Nadat de K.N.V.B. enige data had voorgesteld voor het spelen van de wed strijd OostenrijkNederland, welke geldt als voorwedstrijd voor het wereldkam pioenschap, heeft de Oostenrijkse Voet balbond besloten deze wedstrijd op 27 mei 1957 te spelen. GEEN UITSPRAAK INZAKE BOSSELAAR De arbitragecommissie van de KNVB heeft geen uitspraak gedaan inzake de kwestie-Bosselaar. Na verhoor van de besturen van Sparta en Fevenoord en Bosselaar zelf. besloot de commissie, bestaande uit mr. J. H. Kallen (Maas tricht). E. Landaal 'Apeldoorn) en W. M. J. Notten (Maastricht), haar uit spraak te bepalen op 24 augustus te Utrecht. CRICKET NEDERLANDS ELFTAL EN NCB-TEAMS SAMENGESTELD De Keuzecommissie van de Ned. Cric ketbond heeft enkele vertegenwoordi gende elftallen samengesteld, die in de komende weken zullen spelen. Het Ned. elftal voor de wedstrijd te gen de Free Foresters, die op zaterdag 18 en zondag 19 augustus op het terrein van Rood en Wit te Haarlem wordt ge speeld. ziet er als volgt uit: Wall.v van Weelde, aanvoerder. Colt hof f, wicketkeeper; mr. Callois, M. Maas Van Manen, P. Marseille, Van der Sloot, Stolk. jhr. ir. de Villeneuve. Vriens, Henk van Weelde. 12de man Bouwman. Het NCB-team. dat op zaterdag 1 sep tember op het Quick terrein te Den Haag, tegen het Ned. jeugdelftal uit komt, bestaat uit: Dries, aanvoerder. Colthoff. wicketkeeper, Bakker, jhr. van den Bosch, Coppes, Lochmann van Bennekom, Madsen. Van Manen, Rijn- ders. De Ruig, Spekking. Het. NCB-team voor de wedstrijd te gen België, die op zondag 2 september op het terrein van VHCQ te Vught wordt gespeeld, speelt in de volgende samenstelling. Wally van Weelde, aanvoerder, drs. Grijseels. wicketkeeper. Bailey, Bosman. Ingelse, Van Katwijk, M. Maas, J. Oos- terholt, Stolk, Vriens, Henk v. Weelde. NATIONALE J EUG DK AMPIO ENS CHAPPEN Donderdag zijn te Groningen de na tionale jeugdkampioenschappen voort gezet. Bij de jongens versloeg Van der Weg uit Den Haag in de finale Kuy- pers (Utrecht) en Joyce Marinkelle (Den Haag) versloeg haar zuster Fred dy Marinkelle en legde beslag op de meisjestitel. De kampioen van het vorig jaar. Hans Biesheuvel, werd in de kwartfinale ge klopt door Kuypers met 2-6, 6-3. 6-2. INTERNATIONAAL TOERNOOI VOOR TENNISLERAREN. Gisteren is te Noordwyk de laatste iandenwedstrijd gespeeld. Nederland B versloeg in de finale van de verliezers ronde Duitsland met 21. Daarnaast werden de par tijen in het enkelspel voor de 4e ronde gespeeld. De sterke austra- lische speler Cawthorn behaalde na felle strijd een overwinning op de zeer sterk spelende Nederlander Parlevliet, die het hoge tempo prachtig volhield. Onze landgenoten W. Hemmes/Buy- telaar versloegen in drie sets, na prach tige stryd, de Engelsman Bradley en Noor Ahmed Khan uit Pakistan. Vandaag beginnen de kwartfinales zo wel voor de enkel- als voor de dubbel spelen. De belangrijkste uitslagen luiden: Finale verliezersronde: Nederland B Duitsland 21. Mulder (Ned.) versl. Hanif (Did.) 64, 62; H. Hemmes (Ned.) verliest van Stuhldxeyer (Did.) 64, 64; Mulder H. Hemmes (Ned.) versl. Hanif/Stuhldreyer (Did.) 62, 7—5. Vierde ronde enkelspel: Cawthorn (Austr.)Parlevliet (Ned.) 911, 63, 75, 60; Hohamed Ali (Egypte) H. Hemmes (Ned.> 60, 36, 62, 61; Noor Ahmed Khan (Pakis tan)Schuring (Ned.) 60, 36, 62, 61; J. de Mos (Ned.)Pfifferling (Oostenrijk) 7—5, 6—2, 62: Iennetti (Frankr.)—Mulder (Ned.) 61, 63, 64; Salem Khaled (Egypte)Buyte- laar (Ned.) 6—4, 6—4, 2—6, 3—6, 9—7. Dubbelspelen: Warmer hoven/Houps (Ned.)Iennetti Sau (Frankrijk) 16, 06, 06; Cawthorn/De Mos (Austr./ Ned.)M. Smit'G. de Smit (Ned.) 61, 60, 60; A. Dekkers'Van Been (Ned.) J. en K. van der Torre (Ned.) 83, 63. 63; Bradley/Noor Ahmed Khan (GB Pakistan)W. Hemmes/Buytelaar (Ned.) 9—7, 7—5, 6—4. (Ingez. Med.-Adv. I 4 nu ook in busjes van [uxstd#*^' Douwe Egberts oplosbare koffie WATERPOLO Sleutelstad uitgeschakeld voor promotie Sleutelstad heeft gisteravond in De Zijl een 12 nederlaag geleden tegen PSV waardoor zij uitgeschakeld werd in de promo ties tr ij d om een plaats in de le klasse. PSV won deze wedstrijd door enkele ongelukkige scheidsrechterlijke beslissingen, maar ook door zeer goed doelverdedigen van haar doelman. In het begin wees niets erop dat Sleutelstad zou gaan verliezen, integen deel de eerste werkelijk gevaarlijke aan vallen kwamen van de kant van onze stadgenoten. Toch had PSV het eerst, succes. De midvoor loste een schot dat van de hand van de keeper tegen de paal ging en toen weer terugstuitte in zijn handen. Hoewel de bal niet in zijn geheel over de doellijn geweest was en tegen het advies van de grensrechter in, kende de zeer zwak leidende scheids rechter een doelpunt toe. Sleutelstad trok fel ten aanval, doch de PSV-kee- per bleek uit het goede hout gesneden te zijn. Verschillende goede schoten hield hij keurig uit zijn doel. Nog voor rust wist PSV een 02 voorsprong te nemen, toen Nico van Berkel geheel ten onrechte het water uit gestuurd werd en de toegekende strafworp door PSV niet werd gemist. Met deze stand kwam de rust. Na rust leverde de eerste aanval van Sleutelstad reeds een doelpunt op toen Wim van Rooyen een goede combinatie afwerkte met een keihard schot: 1-2. Onze stadgenoten bleven doorvechten en drongen PSV in de verdediging. Maar de PSV-keeper liet zich niet meer (Ingez. Med.-Adv.) K.N.A.C.-K.N.M.V. Zondag 19 Aug. 1 uur Prijzen f 1.- Hm f 6.- Geen „Sunfed", wel veel stekeligheden Ned. Nieuw Guinea of West Irian? In de vergadering, waarmee de zo- merzitting van de Economische en So ciale Raad der Verenigde Naties giste ren werd besloten, heeft Indonesië ge protesteerd tegen het feit, dat er in het rapport van het comité voor de techni sche hulpverlening onder de gebieden, welke in de een of andere vorm tech nische steun ontvangen, enige malen melding wordt gemaakt van Nederlands Nieuw Guinea. De Indonesische afgevaardigde, dr. A. R. Asmaun verklaarde, dat het be wuste gebied onder de naam „West-Iri- an een intergrerend deel van de Repu bliek Indonesia uitmaakt", dus dat de benaming in het rapport foutief zou zijn. „Wy allen weten, dat Indonesië aan spraak op Nederlands Nieuw Guinea maakt", antwoordde de Nederlandse afgevaardigde, mr. C. W. A. Schurman „maar het is alle leden van deze raad ook bekend, dat Nederlands Nieuw Guinea een integrerend deel van het Koninkrijk der Nederlanden uitmaakt. De naam, zoals deze in het rapport vermeld is, is dus correct" Daarmee, was dit incidentje tussen de twee delegaties, die overigens tijdens deze zitting van de Ecosoc in goede ver standhouding hebben samengewerkt, ge ëindigd. 120.000 EGYPTENAREN Een ernstiger incident, dat de harmo nische sfeer van de slotzitting tijdelijk verstoorde, hoewel het ook een humoris tische kant had .speelde zich af tussen de Franse en Egyptische delegaties naar aanleiding van de kwestie van het Suez- kanaal. Tijdens de discussies van verle den week over de hulpverlening van on derontwikkelde landen was van Franse zijde verklaard, dat de Egyptische actie het westelijke vertrouwen in die landen had geschokt en daarom was door Egyp te gereageerd met een zeer felle beschul diging aan het adres van de „koloniale mogendheden". De Egyptische afgevaardigde zei toen onder andere, dat het graven van het kanaal aan 120.000 Egyptische ar beiders het leven had gekost. Gisteren kwam de Franse gedelegeerde op die beschuldiging terug. Hij zei, dat zijn delegatie er ijverig naar had gespeurd, hoe en wanneer die 120.000 Egyptena- ren om het leven waren gekomen en dat zij het antwoord tenslotte gevon den hadden in de Encyclopaedia Britannica. Deze vermeldde namelijk dat er 120.000 man waren omgekomen bij een mislukte poging van de Pharao Necho, ondernomen in het jaar 609 voor Chr. om de Middellandse Zee door een ka naal met de Rode Zee te verbinden. DUBIEUZE BRON De Egyptenaar was door deze onthul ling blijk/baar uit het veld geslagen. Hij wist er alleen op te antwoorden, dat hij de Encyclopaedia Britannica, zijnde uit gegeven in een kolonialistisch land, een dubieuze bron vond. Voorts herinnerde MOTORSPORT DERREK ENNET DODELIJK VERONGELUKT Tijdens internationale motorraces in Belfast om de Grote Prijs van Ulster is de Britse rijder Derrek Ennet dodelijk verongelukt, Ennet en zijn landgenoot Robert Ferguson kwamen met elkaar in botsing tijdens de wedstrijd in de 350 cc klasse. Beiden werden in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar Ennet aan zijn verwondingen ls bezweken. Sportsplinters De Rus Bogdanowski (middenge wicht) heeft bij het drukken 134 kg om hoog gebracht, een nieuw wereldrecord. Het officiële wereldrecord staat sind§ 22 juni 1955 met 132.5 kg op naam van de Amerikaan Kono. Het Indonesisch elftal zal op 9 september a.s. te Belgrado een voetbal wedstrijd spelen tegen het nationale team van Zuid-Slavië. Drie dagen later ontmoeten de Indonesiërs het elftal, dat Zuid-Slavië op de Olympische Spelen te Melbourne zal vertegenwoordigen. passeren. De scheidsrechter nam nog een aantal twijfelachtige beslissingen, stuurde twee keer twee spelers uit het water, en toen ook nog een PSV-speler zodat Sleutelstad een numerieke meer derheid verkreeg. Onze stadgenoten slaagden er echter niet in nog een keer te scoren, zodat ze het volgend jaar hun geluk nogmaals in de 2e klasse moeten proberen. hy eraan, dat er bij het graven van het Suezkanaal, als gevolg van de slechte behuizing van de arbeiders, een epide mie had plaats gevonden. Maar hij noemde het getal van 120.000 slacht offers niet meer. Hy besloot met te zeggen, hoe ernstig hy het betreurde, dat de koloniale mo gendheden blykbaar probeerden de Ecosoc voor politieke propaganda te ge bruiken! SUNFED-KWESTIE Overigens heeft de raad gisteren zijn goedkeuring gehecht aan alle resoluties, die door de commissies waren aangeno men, en in de meeste gevallen was de aanvaarding eenstemmig. Ook de reso lutie over het „Sunfed" plan werd thans unaniem goedgekeurd, omdat de Ver. Staten en Engeland er ditmaal ook hun stem aan gaven. De Nederlandse afgevaardigde zeide echter het niet eens te kunnen zijn met de Amerikaanse opmerking, dat deze re solutie een stap vooruit betekende. De gedelegeerde van Zuid-Slavië, die hierna sprak, verklaarde, dat hij volledig instemde met de Nederlandse opvatting omtrent de resultaten van de discussie over „Sunfed" in de raad. In zyn slotwoord herdacht de presi dent het overlijden van de Hoge Com missaris voor de Vluchtelingen, dr. Van Heuven Goedhart. Statutenwijziging K.L.M. goedgekeurd Een gisteren gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhou ders van de Kon. Luchtvaart Maat schappij N.V. heeft een haar gedaan voorstel tot wijziging van de statuten der vennootschap goedgekeurd. Zij be treft de kapitaalstructuur der vennoot schap, haar verhouding tot het Rijk en het bestuur der maatschappij. In de Raad van Commissarissen zul len behalve de daarin reeds zitting hebbende leden, worden opgenomen de leden van de Raad van Bestuur, welke bij het van kracht worden der nieuwe statuten ophoudt te bestaan. Voorts werd tot lid der Raad van Commissaris sen benoemd mr. D. G. W. Spitzen, secretaris-generaal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De verga dering werd namens de Staat der Nederlanden als aandeelhouder bijge woond door mr. J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat. Mislukte uitbraakpoging UIT LEEUWARDER GEVANGENIS Gisteravond tussen negen uur en half tien hebben twee gevangenen uit de strafgevangenis te Leeuwarden een mislukte ontsnappingspoging onder nomen. De vlucht, die veel publieke belangstelling heeft getrokken, is ech ter vrywel onmiddellijk ontdekt. Scho ten klonken uit de gevangenis, bewa kers met geweren bezetten de uitgan gen, politie reed af en aan en groepen belangstellenden verzamelden zich rond het gebouw. Spoedig werden de mannen, in het licht van een schijnwerper, ontdekt op een plat dak. waar zij door een muur van vier meter hoogte in de vlucht naar de vrijheid werden tegengehouden. Zij gaven zich daarop weer aan hun bewa kers over. Een der uitbrekers was ook het vorige jaar reeds uit de gevangenis te Leeuwarden ontsnapt. Na een wilde jacht is hij toen 8 kilometer buiten Leeuwarden in de weilanden gesnapt. DAMESBLOUSES GESTOLEN Een surveillerende politie-agent ta Maastricht heeft woensdagnacht op het Vrijthof twee mannen aangehouden, toen deze bezig waren enige dozen op hun fietsen te laden. De dozen bevatten een groot aantal damesblouses, ter ge zamenlijke waarde van ongeveer f. 900. Later bleek, dat deze blouses waren ge stolen uit een auto, die de Bredase ver tegenwoordiger van een Rotterdams modehuis op het Vrijthof had gepar keerd. De mannen zijn ter beschikking gesteld van de officier van Justitie. Het zyn een 20-jarige opperman en een 23- jarige betonwerker, beiden uit Maas tricht. NEDERLANDSE LANDBOUWDELEGATIE NAAR RUSLAND Op uitnodiging van het Sovjetrussi- sche ministerie van Landbouw zal een aantal Nederlandse landbouwdeskundi gen maandag a.s. naar Moskou vertrek ken voor een bezoek van 10 a 14 dagen aan Rusland. De permanente agrarische tentoonstelling te Moskou zal worden bezocht. De delegatie hoopt nader ken nis te kunnen maken met verschillende facetten van de Russische landbouw en staat onder leiding van ir. A. H. Joustra. raadadviseur bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7