star Spanning tussen blank en zwart in liet zuiden tijdelijk toegenomen Ir. D. Boogerd nam afscheid als directeur van Gemeentewerken Vele middelen om toepassing van de grondwet te saboteren MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 Bijna 25 jaar in Leidse dienst „Gaf aan ontwikkeling van de stad zijn beste krachten" Na de gemeente Leiden byna 25 jaar in een belangrijke functie te hebben gediend, nam ir. D. Boogerd vandaag in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid als directeur van de Dienst van Gemeen tewerken. Vond het officiële afscheid, met daarop aansluitende receptie, eerst heden middag in de Burgerzaal van het Stadhuis plaats, hedenochtend heeft het personeel van de Dienst van G.W. dit reeds in de foyer van de Stadsgehoorzaal gedaan. Een bijeenkomt, die ook door vele gepensioneerden werd bijgewoond. De „Times": „Indonesië vernietigt alle vertrouwen De „Times" schrijft heden over de verwerping van Indonesië van haar schulden aan Nederland, dat het zeer waarschijnlijk is, dat de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië slech ter zullen worden. „Het Indonesische volk vraagt een be tere levensstandaard en meer veiligheid. Djakarta heeft plannen aan deze twee eisen tegemoet te komen. Maar Indien het alle Nederlandse belangen verjaagt, waar moet het dan zijn kapitaal van daan halen om zijn plannen uit te voe ren? Indien Djakarta faalt, zullen de Communisten en andere extremisten hun kans waarnemen en de regering overnemen. Hier is weer sprake van een nationa listisch onderontwikkeld land, dat ie dere grond tot vertrouwen vernietigt, aldus de Times. De heer H. J. Barentsen, onder wiens leiding dit afscheid stond, heette ir. Boogerd en diens echtgenote hartelijk welkom en was het gemeentebestuur zeer erkentelijk, dat het personeel, voor zover dit mogelijk was, op deze och tend in de gelegenheid werd gesteld in deze samenkomst tegenwoordig te zijn. Ir. Th. J. K. Koch, die namens het gehele personeel het woord richtte tot de scheidende directeur, wees er aller eerst op, dat ir. Boogerd op deze dag een zeer werkzame periode afsluit. Wij danken U en Uw echtgenote voor het medeleven en veelal ook de daadwerke lijke hulp steeds weer voor uw mede werkers aan de dag gelegd. Beiden voelden zich, aldus ir. Koch, thuis in de familiekring, die Gemeentewerken heet. Uw eenvoud was één van uw ken merkende eigenschappen. Ir. Koch wees er vervolgens op, dat ir. Boogerd zijn ambtenaren, aan wie een grote mate van zelfstandigheid werd gelaten, het liefst als zijn medewerkers zag. U kon op uw mensen, aldus spre ker, vertrouwen en dit weer vloeide voort uit het feit, dat zij ook U ver trouwden. Hierna weidde ir. Koch uit over de vele belangrijke werken, welke onder het directoraat van ir. Boogerd tot stand FONDCLUB LEIDEN Ter gelegenheid van de eerste lustrumvlucht op Chateauroux. geheel ten bate van de Dr. v. Voorthuvzen- stichting. hield de Fondclub Leiden en Omstreken zaterdagavond in ..de Kleine Burcht" de officiële prijsuitreiking. De belangstelling was zeer goed te noemen. Voorzitter J. A. Otten spra«k een kort welkomstwoord en memoreerde dat on der de ongunstige weersomstandigheden toch deze vlucht kon worden georgani seerd, ook al was de deelname niet zoals verwacht werd. Een bijzonder woord van dank wilde spreker richten tot het werkcomité, dat onder de bezielende leiding van de 72- jarige veteraan Chr. v. d. Pluym, deze vlucht met de vele fraaie prijzen tot stand bracht en de Dr. v. Voorthuyzen- stichting weer een groot bedrag voor de kindertjes in het laadje bracht. De uitslag van zaterdag werd: H. v. Veghen (9) 1, 5, 33. 43: J. en H. v. Leeuwen (4) 2; dr. J. Venken (11) 3. 34; M. V. Oosten (13) 4. 12. 17. 42; Gebr. de Wit (9) 6. 38; F. N. Bink (5) 7; J. Klootwijk (15) 8. 40; J. Beekman (1) 9: Hoek—de Vries (10) 10, 20; Chr. v. d. Pluym (2) 11. 30; Otten—Dekker (5) 13; J. Ra'khorst (10) 14; P. G. Borgers (9) 15: K. Kikkert (15) 16. 23. 46; Fasel— Romijn (5) 18. 44: E. Smit (10) 19; R. P de Graaf (7) 21; G. A. L. v. d. Rev- den (1) 22; M. v. d Wiel (10) 24: J Kosters (4) 25; C. Zwaan (8) 26; H. W. Martens (9) 27. 39; TheilWissen (13) 28; G. A. v. Albada (5) 29; P. v. d. Drift (11) 31; N. Oudshoorn (5) 32; W. v. d. Jagt (14) 35; R. Pet (1) 36; A. v. Hel mond (15) 37; J. Passchier en Zn. (10) 41; Gebr. Passchier (10) 45; H. A. v. d. Wilk (6) 47. Vriendenclub (1); L.P.C. (2): Blauw- kras (3): Reisduif (4); Bonte Duif (5) Rijnklievers (6): Columba (7); Voor schoten 8); Alphen (9); Noordwijk (10); Warmond (11); Roefofarendsveen (12); Wassenaar (13); Waddinxveen (14); Hoek v. Holland (15). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Karei Pleter. zn van H. Brugman en P. van der Zeeuw. OVERLEDEN: J. H. Keeris, zoon, 20 jaar; C. de Groot, man. 68 jaar. Officiële publikatie AFSLUITING. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Sche;uwbrug in de gemeente Leiden op dinsdag 7 augustus 1956 in verband mei het uitvoeren van herstelwerkzaamheden zal zijn afgesloten voor alle landverkeer en voor schepen met een hoogte van meer dan 1.60 meter. kwamen en waarover wij reeds uitvoe rig schreven. Vooral na de bevrijding, toen vele vraagstukken om een snelle oplossing vroegen, is het tempo sterk verhoogd en is de Dienst buitensporig gegroeid. Met grote nauwkeurigheid en technisch inzicht trad gy, aldus spreker, de vele problemen tegemoet. Met name heeft de na -oorlogse periode van uw Leidse loopbaan zich gekenmerkt door spoed en nog eens spoed. Gij had een meer dan gevulde dagtaak; in uw le vensboek komen dan ook geen onbe schreven bladzijden voor. Aan de ont wikkeling van de stad hebt gij uw beste krachten gegeven. De rust. welke gij thans zult gaan genieten, hebt gij zeker verdiend, aldus ir. Koch, die ir. Boogerd hierna namens het personeel een foto toestel aanbood. VEEL KRITIEK WAS ONREDELIJK De heer A. J. Jongeleen, die vervol gens als wethouder van Openbare Wer ken het woord voerde, merkte o.m op dat ongetwijfeld de laatste tien jaren de moeilijkste uit de ambtsperiode van ir. Boogerd zijn geweest. Een tijd, waarin tal van grote en kleine problemen moes ten woraen opgelost. In die Jaren, aldus de wethouder, hebt gij we! eens bloot gestaan aan felle kritiek, doch ik heb de overtuiging, dat veel van die kritiek onredelijk was. Nadat spreker er op ge wezen had, dat ir. Boogerd een bekwaam ingenieur was, die de problemen juist wist te stellen, zeide de heer Jongeleen, dat ir. Boogerd met grote voldoening op zijn Leidse Jaren kan terugzien. Onder uw leiding zijn zeer vele belangrijke Ir. Th. J. K. Koch (links) biedt ir. D. Boogerd het geschenk van het personeel aan. Rechts mevrouw Boogerd. Vlijtig dienstmeisje INBREKERSSPOREN WEG! Alle sporen van een inbraak, die In de woning van een met vakantie zijnde arts aan de Kleine Houtweg te Haar lem was gepleegd, zijn door zijn, even eens van vakantie terugkomend dienst meisje zaterdagochtend onbewust op geruimd. Het meisje verkeerde in de veronderstelling dat de familie voor haar vertrek de wanorde had gemaakt. Zjj haastte zich dan ook. toen zij 's-morgens weer met frisse moet aan de arbeid ging, orde in de chaos te brengen, niet wetende dat zij daardoor vele mogelijke sporen van de inbre kers verwijderde Toen de arts 's-middags zijn woning betrad kwam hij tot de onaangename ontdekkking dat vele goederen, tot een waarde van ongeveer f. 3.200 en een be drag aan geld van f. 50 waren verdwe nen. Uit een door de recherche inge steld onderzoek is komen vast te staan, dat men door verbreking van een ruit van een tuindeur aan de achterzijde is I binnengekomen. (Ingez. Med.-Adv.) - Onder de vloek van het verleden (VI en slot) (Foto L.D./Van Vliet.) werken tot stand gebracht, waarbij er vaak met een beperkt aantal ambtena ren moest worden gewerkt. Tenslotte stelde spreker in het licht, dat het personeel in ir. Boogerd een humaan chef had en dat hij persoonlijk terug kan zien op een prettige samen werking met een man van hoog karak ter. ERE-LID PERSONEELS VERENIGING De heer A. Valkenburgh, die in zijn kwaliteit van secretaris van de Perso neelsvereniging van G.W., ir. Boogerd dankte voor de steeds betoonde belang stelling voor deze vereniging, bood de scheidende directeur het ere-lidmaat- schap van deze P.V. en een boek aan. Vervolgens spraken nog hartelijke woorden van afscheid en dank de heer D. van Ginkel, bode van de afdeling Ge meentewerken. de heer J. Neissingii, oud-stadsarchitect en de heer C. Streef- land, gepensioneerd tuinman der ge meente. Aan het einde van deze samenkomst dankte ir. Boogerd voor dit hartelijke afscheid. Spreker heeft zijn werk. dat hem veel voldoening schonk, echter al leen kunnen doen in de wetenschap, dat hij een uitstekende en kundige staf van medewerkers had, Ook voor deze medewerking dankte hy hartelijk. Opheffing tramdiensten naar de badplaatsen VOOR VERBETERING WEGEN In de vergadering van aandeelhouders van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij. die te Haarlem werd ge houden. is besloten het winstsaldo van 1955. ten bedrage van f. 1 520.519. als volgt te verdelen: voor uitkering 10% dividend f. 600.000; voor algemene re serve f. 400.000; voor wachtgeldreserve f. 300 000; voor reserve bijzondere doel einden f. 200.000; voor personeelsvere nigingen enz. f 20.000; onverdeeld f. 537. Het jaarverslag vermeldt, dat met de directie van de Haagse Tramwegmaat schappij (H.T.M.) een overeenkomst is gesloten inzake de overname van het lokaal vervoer tussen Scheveningen en Voorburg met ingang van 1 mei 1957. Eind 1955 werd aan de minister van Verkeer en Waterstaat toestemming verzocht tot staking van de tramdien sten Leiden—Katwijk en Rijnsburg— Noordwijk. Oorzaak hiertoe waren de in de loop van 1955 met de wegbeheerders in de streek tussen Leiden. Katwijk en Noordwijk gevoerde besprekingen over de noodzakelijkheid van verbetering der wegen. Voor het bereiken van het ge stelde doel zal op verschillende punten van de gronden, waarop de trambaan ligt en van enkele trambruggen. gebruik moeten worden gemaakt. Nader overleg zal nog volgen. In voorbereiding zijn de bouw van een nieuw garagecomplex op het terrein aan de Leidsevaart te Haarlem wegens de komende vervanging van de tramlijn ZandvoortAmsterdam door een bus dienst; de aanschaffing van nieuwe autobussen ter vervanging van het trammateriaal op de lijn Zandvoort Amsterdam en de aanschaffing van autobussen voor de eventuele vervanging van het trammateriaal op de lijnen LeidenKatwijk en RijnsburgNoord wijk. In het afgelopen jaar zijn 31.002000 busreizigers vervoerd (in 1954 28.412,000». gereden zijn 12.715 000 km. (11.442.000) en de exploitatie-lengte der buslijnen bedroeg 226.7 km (204.3 km). Per tram zijn vervoerd 25.735.000 passagiers (27.175.000). Zondagochtend is een 23-jarige be rijder van een scooter, wonende in de Kloksteeg. die op het Levendaal plotse ling moest remmen voor een paar wiel rijders. met zijn motor gevallen. De man liep hierbij een zware hersenschudding op. Hoogheemraadschap van Rijnland Van dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland vernemen wij, dat by de tus sentijdse verkiezing in het 2e kies district (Hoofdplaats Haarlemmerliede en Spaarnwoude) tot hoofdingeland plaatsvervanger is verkozen de heer J. J. M. Visser, te Halfweg. Bij de perio dieke verkiezing in het 6e kiesdistrict (Hoofdplaats Lisse) is tot hoofdingeland verkozen de heer G. A. Verdegaal. te Noordwij'kerhout. terwijl in hetzelfde kiesdistrict tot hoofdingeland-plaatsver vanger is verkozen de heer C. G. M Meskers. te Hillegom. Bij de tussentijdse verkiezing in het 7e kiesdistrict (Hoofd plaats Haarlemmermeer, afdeling Nieuw Vennep) is tot hoofdingeland-plaatsver vanger verkozen de heer N. van Reeu- wijk Jzn.. te Abbenes N.H. Bij de perio dieke verkiezing in het 14e kiesdistrict (Hoofdplaats Warmond) is tot hoofd ingeland verkozen de heer P. F Ver geer. te Warmond en tot hoofdingeland plaatsvervanger de heer S. Verdegaal Czn. te Sassenheim. Tenslotte werd bij de tussentijdse verkiezing in het 15e kiesdistrict (Hoofdplaats Wassenaar) tot hoofdingeland-plaatsvervanger ver kozen mr. A. J. O. baron van Wassenaer van Catwijck. te Wassenaar. ACHTHONDERD GULDEN VOOR RHEUMA-FONDS De zaterdag tydens het bloemencorso gehouden collecte voor het Rheuma- fonds heeft f. 800.opgebracht. (Van onze correspondent in Washington) Er zijn allerlei soort van spanningen tussen negers en klanken in Amerika, doch in deze periode concentreert zich de strijd op de open bare scholen, die - volgens het Opperste Gerechtshof, in zijn uitspraak van 17 mei 1954 - bij toelating geen onderscheid mogen maken ten aanzien van het ras. Zulk een onderscheid noemde het Opperste Gerechtshof in strijd met de Grondwet, doch niettemin laten nog altijd de staten Florida, Missisippi, Alabama, Georgia en South Carolina geen enkele neger toe op een school, die zij voor blanken hebben bestemd. Het is nooit de bedoeling geweest, dat er plotseling een radicale verandering zou komen in het schoolsysteem, doch in genoemde staten is zelfs geen geleidelijke ontwikkeling in de van hogerhand aangegeven richting te bespeuren. Zou de druk van bovenaf sterker worden, dan hebben verscheidene staten in het zuiden maatregelen klaar om integratie van de scholen te saboteren, in feite dus, om de toepassing van de Grond wet te omzeilen. ka hadden bereikt. Die conferentie was ln genen dele revolutionair. Men sprak voornamelijk over kleine verbeteringen, die in de relatie tussen de rassen konden worden ingevoerd. Maar toch was zulk een gezamenltike conferentie van ge- kleurden en blanken heel nuttig. Men raakte er een deel van zijn cliché-me ningen over elkaar kwijt en juist die steeds maar herhaalde en nooit gecon troleerde cliché's bederven de atmosfeer ln het zuiden. In de huidige omstandigheden zou het evenwel ondenkbaar zijn, opnieuw zulk een conferentie te Birmingham te hou den. De alom in het zuiden opgerichte burger-raden oefenen een geestelijke terreur uit. Wie ook maar enigszins vooruitstrevend Is, komt op de zwarte lijst van „nikker-vrinden" en dat bete kent verlies van maatschappelijk aan zien, van invloed, van baan misschien. Anderzijd# zijn de negers zelf actiever geworden. Er is althans een groep lei ders. die passief verzet predikt (zoals bij de busboycot in Montgomeryof die vol houdt, dat de negers de rechten moeten krygen, die het Opperste Gerechtshof hun heeft toegekend. Met name de NAACP - de nationale organisatie om de negers vooruit te brengen - is actief in het zuiden. Zo actief, dat men het werk van die beweging in Alabama probeert te verbieden. De NAACP beschikt over geld en over kundige negerjuristen. Het is deze orga nisatie, die de pogingen steunt om ne gers toegelaten te krygen op universitei ten enz. Helaas zijn de plaatselijke ne ger-advocaten. die de NAACP ook ge bruikt. niet altijd beheerst genoeg en wellicht ware de toelating van Autherine Lucy tot de universiteit van Tuscaloosa te forceren geweest, ware het niet. dat een harer advocaten zich onnodig bele digend over de leiding van de universi teit had uitgelaten. Dit gaf het univer siteitsbestuur een gerede aanleiding het meisje de toegang te weigeren. Toegenomen wrevel Wat kan het zuiden doen om toe passing van de Grondwet te saboteren? Men kan bijv. van de openbare scholen quasi particuliere scholen maken (met grote subsidie), men kan zich beroepen op de rechten van de afzonderlijke sta ten die van oudsher zelf him onderwys hebben geregeld, men kan gaan proce deren. men kan quasi een serieuze po ging doen om de Grondwet te amende ren. kortom, de blanke juristen in het zuiden hebben geen gebrek aan legaal- aandoende middelen tot een in wezen il legaal en revolutionair gedrag. By vrij wel al deze procedures krijgt het Opper ste Gerechtshof tenslotte toch weer het laatste woord, maar zelfs dan is het voor het federale gezag moeilijk een staat te dwingen. Niemand denkt eraan van bovenaf geweld te gebruiken bij ver zet, Een burgeroorlog, zoals ongeveer 100 jaar geleden uitbrak, is niet in de smaak. Maar met al dat stijgen de verbitte ring en de wrevel van zuid tegen noord en de afkeer van de rassen over en weer in het zuiden. Voorlopig althans is de relatie tussen de rassen, tengevolge van de schoolkwestie, er slechter op gewor den. De blanke bevolking is zo lichtge raakt geworden, dat men het thans een blad als de ..Birmingham News" al kwa lijk neemt, wanneer het verklaart, dat de Grondwet „de wet van het land" is, dat wil dus zeggen, de wet waar ieder aan moet gehoorzamen. Een journalist, die zo iets oer-degelijks schrijft, loopt kans voor een extremist te wor den uitgekreten. Thans ondenkbaar In april 1955 had in Birmingham een grote conferentie plaats, waar leidende figuren, zowel uit blanke als uit gekleur de kring, aan deelnamen. Die conferen tie werd bijgewoond door wel duizend mensen. Blanken, die nooit met andere neger» dan met bedienden in contact waren gekomen (en hun oordeel over ne gers was grotendeels door dat contact bepaald), bemerkten tot hun verbazing welk een hoog niveau van beschaving en ontwikkeling sommige negers in Ameri- RUIM 50.000 BEZOEKERS IN BOYMANS De tentoonstelling van Rembrandt's tekeningen in het Museum Boymans te Rotterdam is in totaal door 46.567 beta lende bezoekers bezocht. Telt men de scholierer.kaarten. verenigingskaarten e.a. er by dan wordt aangenomen, dat er meer dan 50.000 bezoekers zyn geweest. MEISJE AANGEVALLEN Een 11-jarig meisje, wonende aan het Spui te Den Haag is zaterdagmorgen in de Rembrandtstraat door twee onbeken de jongemannen, die op een bromfiets reden, van haar fiets getrokken. Nadat het meisje een paar klappen had gehad o a op haar hoofd zou een der jongens f 40 uit haar mantelzak hebben geno men. De jongens verdwenen daarna. Het meisje moest de kruidenier gaan betalen. GOUDEN JUBILEUM P. A. LEZWIJN. By A. W. SUthoff's Uitgeversmij. Heden herdacht de heer P. A. Lezwyn zyn 50-jarig dienstverband als boekbin- der-snyder bij A. W. Sythoff's Uitge- versmaatschappy N.V. alhier. Vergezeld door dochter en schoon zoon werd de jubilaris hedenmorgen m tegenwoordigheid van de burgemeester, chefs en een deputatie uit het personeel ten kantoren der Vennootschap door de directie ontvangen en gehuldigd. Na een kort woord van welkom door de drecteur, wenste de burgemeester al lereerst de heer Lezwyn geluk met zijn jubileum. Het verheugde hem de jubi laris namens H.M. de Koningin de ere medaille in brons van de Orde van Oranje-Nassau te verlenen. In een van waardering getuigende toespraak wer dde heer Lezwyn vervol gens door ded irecteur gelukgewenst met de Koninklijke onderscheiding en hem dank gebracht voor zijn aan de Ven nootschap bewezen trouwe dienst. Hem werd tenslotte een gratificatie alsmede een biyvende herinnering aangeboden; bovendien ontving de jubilaris het ver erend getuigschrift der Ned. My voor Nijverheid en Handel. Daarna vond in een der lokaliteiten van het bedryf dehuldiging plaats te mid den van het voltallige personeel. De chef van de bindery wenste de heer Lezwyn geluk met zijn 50-jarig ju bileum en Koninklijke onderscheiding en dankte hem voor de onovertrefbare w^jze waarop hij de laatste 40 jaar de sny- machine had bediend Voorts bracht een collega de geluk wensen namens het gehele personeel aan de jubilaris over, bood he meen ca deau aan en sprak de hoop uit dat de heer Lezwijn, die nu met pensioen gaat, nog vele jaren in gezondheid mag door brengen. Tenslotte dankte de heer Lezwyn allen voor de hem gebrachte hulde en de oaudeaus. Emigratie naar neerden Zelfs in het zuiden is de toestand er in de eerste helft van deze eeuw voor de negers op verbeterd. Het tempo was ech ter uiterst langzaam en thans is er een ernstige stagnatie ingetreden. Geen won der, dat vele negers wegtrekken naar het noorden, waar zy meer rechten heb ben en soms meer mogelykheden. Toch mag men die emigratie niet zonder meer een gunstige ontwikkeling noemen. In de grote steden zoals New York en Chicago komen de negers meestal te recht in allerellendigste achterbuurten. waar geen boom groeit, maar waar mis daad en prostitutie welig tieren. In het zuiden hebben veel negers -als bedienden - dageiyks contact met de. in het algemeen, beter ontwikkelde blanken In het noorden echter zijn zjj in hun semi-ghetto's vrywel geïsoleerd. Ook het noorden heeft zijn rasprobleem en krachtige sociale maatregelen zyn daar zeer noodzakelijk. Bovendien rust daar op de leiders In de negergemeenschap een zware verantwoorde! ijkheid. Hoe nu verder De krachten, die een harmonische op lossing van het rasprobleem tegen pro beren te houden, zijn sterk en verbeten. Amerika heeft in dit opzicht moeilyk® Jaren in het vooruitzicht. De vooruitgang kan slechts langzaam komen. Men moet zich overigens ook niet ver gissen in de ambitie van de negers zelf. In Chapel Hill, de fraaie staats-universi- teit. van North Carolina, worden negers toegelaten. Toch heeft men daar temid den van duizenden blanke studenten slechts een twaalftal negers. Vaak zijn de eisen voor een negerjongen (die in het algemeen slechter scholen heeft be zocht) op zulk een universiteit heel zwaar, vaak ook gevoelt hij zich op een school voor zijn eigen ras, beter op zyn gemak dan tussen al die blanken. Voor de negers is het in dit stadium vooral van belang, dat hun rechten worden er kend. Dat versterkt hun zelfvertrouwen en zal hun vooruitgang ten goede ko men. President Eisenhower heeft herhaal delijk te kennen gegeven, dat hy ervoor voelde een conferentie bijeen te roepen van blanken en gekleurde leiders uit net zuiden, teneinde gezamenlyk na te gaan. wat de beste methode was om geleidelijk dit probleem op te lossen. Tot dusverre heeft zulk een conferentie echter nog niet plaats'gevonden. Veel leiding is er van Eisenhower op dit gebied met uit gegaan en in dit jaar van ziekten en verkiezingsvoorbereiding komt er stellig niets meer van enig initiatief in deze. Kans voor de president Toch moet men blijven hopen, dat Ei senhower. indien hij herkozen zal zijn, alsnog zijn groot prestige zal gebruiken, om vooruitgang te stimuleren. Een Re publikein kan dit gemakkelijker doen dan een Demoeraat. Zou een democra tisch president al te veel pressie gaan uitoefenen, dan zon een splitsing in de democratische partij daarvan wel eens het gevolg kunnen zyn. Politiek hebben de Republikeinen in het van oudsher democratische zuiden veel minder te verliezen. Daarom én omdat Eisenhower over een uitzonderlijk grote populariteit beschikt zou deze ongetwyfeld humani tair denkende Republikein een belang rijke rol in deze kwestie kunnen spelen. Een internationaal georienteerde figuur zoals Eisenhower kan ook het scherpst beseffen, van hoeveel belang de oplos sing van het negervraagstuk is voor Amerika's goede naam in de wereld. JONGETJE DOOR AUTO GEDOOD In de Zoomstraat te Rotterdam is zaterdagmiddag de byna 3-jarige Char les H. van Duffelen by het oversteken overreden door een personenauto. Do huisarts liet het slachtoffertje, dat aan- vankelyk naar huis was gebracht, on- middeliyk in het Bergwegziekenhuis op nemen. Daar is het inmiddels overleden. DR. J. HAANTJES OVERLEDEN Zaterdag is ten huize van zyn broer te Goes plotseling op 56-jarige leeftijd overleden dr. J. Haantjes, leraar Neder lands aan het Baudartiuslyceum te Zut- phen. Onze abonne's die, met vakantie gaan, gelieven onderstaand in te vullen en aan de administratie van het Leidsch Dagblad te zenden. Ie dag van opzending Laatste dag voor administratie Gelieve ln te vullen met blokletters Kwartaal Maand Week Post abonnee straat en huisnurnrrr te (huis-adres) (Doorhalen wat niet van toepassing is), wenst het Leidsch Dagblad aan het volgend adres: straat en huisnummer te ..te ontvangen. Handtekening

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6