£sso Holland Week II Merkwaardig incident in Drakenklasse Waterpolo Nederland - Groot Brittannië ESSO EXTRA MOTOR OIL ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1056 (Van onze zeilmedewerker). De tweede dag van de Hollandweek II heeft een vreemd verloop gehad. De weersomstandigheden maakten het de organisatoren niet gemakkelijk. Was de eerste dag zo stormachtig, dat alle wedstrijden geannuleerd moesten wor den. op de tweede dag speelde gebrek aan wind vele zeilers parten. Daarbij kwam nog. dat er tijdens een windstil te, een bui uit het Noordoosten kwam aandrijven, die de zeilers die noordelijk lagen in het kruisrak met een prach tige vlaag naar de boei blies, terwijl anderen in zuidelijke koers werkeloos moesten blijven dobberen! In de Flying Dutchmanklasse lag Jan Schoo- neveldt met zijn Duysz ter Ghast ver voor de anderen in de 2e ronde, toen op het kruisrak de bul de Engelsman W. L. Dawes voordewind met Ferry Laagwater en de Duitser U. Koglin achter zich. naar de eerste positie bracht. Schooneveldt kreeg geen kans meer zich te herstellen en eindigde zijn wedstrijd vele plaatsen achter de kop. die gevormd werd door W. L. Dawes (Eng F. Laagwater (Ned.), U. Koglin (D.), Bob Boeschoten (Ned) en J. H. M. Somervolle (Eng.). Bij de 12 M2 Sharpies werd het wat betreft de eerste vijf plaatsen een zaak. waarbij Nederland, op Sharpie-gebied toch aan de top. geen rol speelde. Ook hier gooide de wind, die uit de bui uit het noordoosten kwam. roet in het zeilerseten. in dit geval van Bouw van Wijk. Na de start was de Oostduitser C. Paschen goed weg en ging als eer ste rond het eerste merkteken. Al spoe dig kwamen echter de Fransman R. Tiriau en B, van Wijk opzetten, waar door Paschen op de derde plaats kwam. Op het lange kruisrak koos van Wijk een lange slag in zuidelijke richting naar Pampus. Tiriau. N, Wagner (D dr. H. G. Flint <D.) zochten het noor delijk in de richting Durgerdam en kregen hier een geweldig voordeel uit de gedraaide harde wind. Vooral N. Wagner, die de wind het eerste kreeg profiteerde. Zodanig zelfs, dat hij royaal in eerste positie kwam en als eerste over de lijn ging. voor R. Tirau, C. Paschen. dr. Flint en J. R. Blackall. De gebr. Kraan waren op deze wed strijddag niet aanwezig. Bij de Finnjollen had Karei Warburg lange tijd de leiding, maar ook hem speelde de draaiende wind parten, zo dat hij boord aan boord kwam te liggen met Bob Markus, die hem even voor de boei. waar de baan was afgekort door gebrek aan wind. voorbijging. De En gelsman R .CreaghOsborne werd der de. Jac. F. Stap vierde en de Italiaan A Pelaschiar vijfde. Hoe intens het gebrek aan wind was bleek wel uit het feit. dat de achterhoede pas twee uur na Markus en Warburg finishte. Bij de Olympiade-jollen won H. J. de Jong voor H. Willems en J. J. Huur man. Van de zeven schepen beëindig den slechts vier de wedstrijd, omdat het einddoel onbereikbaar werd. Bij de Pampusklasse kwam na een zonderlinge wedstrijd G. J. Moes als eerstebinnen voor M. Blok en H. J. de Ruyter. De wedstrijd In de Draken had een betreurenswaardig verloop. Hier had H. M. Sailing Master Graham. H. Mann met de Bluebottle al spoedig de leiding. Intussen was men op het startsohip tot het besluit gekomen, op deze dag maar één wedstrijd te laten varen ln plaats van, zoals oor spronkelijk in de bedoeling lag, twee. Daartoe werd de rondvarende pers boot voorzien van de vlag, die afge lasting van een wedstrijd aangeeft (lettervlag N). Graham Mann die dit sein zag, was van mening dat dit sloeg op de wedstrijd, die aan de gang was. Hij plaatste dus de natio nale vlag op zijn achterschip en zette koers naar de haven, een voorbeeld, dat zijn tegenstanders navolgden! Het wedstrijdcomité zag geen kans om in te grijpen, zodat de gehele wedstrijd verviel! Of Graham Mann of het wedstrijd- comité in dit geval Juist gehandeld hebben is moeilijk uit te maken, daar het reglement slechts spreekt van „het h ij s e n van de vlag N als sein voor afgelasten" en daarmede wordt waarschijnlijk wel bedoeld: op start- schip of starttoren. Intussen hopen zowel zeilers als organisatoren op beter weer voor de resterende dagen. Tennistoernooi „De Leidsche Hout" Donderdag en vrijdag is het tennis toernooi in de Leidse Hout voortgezet. De belangstelling was vooral voor de middag- en avondpartijen groot. Pret tig was het dan ook, dat er verschil lende spannende en fraaie partijen te zien waren. In het herendubbelspel C zagen we met genoegen naar het aan trekkelijke spel tussen de jeugdige spe lers Karsten en Oerlemans en de al enige kruisjes tellende heren Konijnen burg en Rijnbeek. Eerst in de beslissende 3de set moest de jeugd het tegen de meer geroutineerde ouderen afleggen. Zaterdagmiddag worden er verschillen de halve eindstrijden gespeeld, o.a. die tussen Oerlemans en v. Tuffelen in het heren enkelspel C. In afd. B. die tussen Bonte en Oerlemans en H. Nyeboer en Moolenaar. Beide voor het enkelspel. Uitslagen: Heren enkelspel C: OerlemansDem- mink 6—3,6—1. Van Tuffelen—Wortel- boer 63. 62. Dames enkelspel C: Mevr. Kasten— mej. Colenbrander 64, 62; mevr. Kasten—mevr Zandvoort 6—3 1—6, 6—4. Dames enkelspel B (finale): Mevr. Splintermevr. Soonius 57, 64, 5-7. Dames dubbelspel C: Mevr. v. Her waarden/De Wolff-Mevr. Kasten/mevr. Zandvoort 86. 64. Heren dubbelspel C: Konijnenburg/ RijnbeekKarsten/Oerlemans 26, 6-3, 6—4. Heren dubbelspel B: Ripassa/v. Berge HenegouwenTenbasch/Moolenaar 6-3, 64; Bonte/Lalisang—Nljeboer sr/Njje- boer jr. 75. 57 (wegens duisternis gestaakt). WIELRENNEN. .✓SWIFT-COMBINATIE". Zondag rijden de A- en B-klasaevoor de zomercompetitie 75 km. Voor de C- en D-klasse zijn de afstanden 50 en 25km. Start 9.30 uur aan de Zijl. WATERPOLO. L.Z.C. moet degradatie wedstrijden spelen Hoewel L.Z.C. gisteravond bijna voort durend sterker was in haar laatste wedstrijd tegen B.Z.C., ls het toch niet gelukt de punten in Leiden te houden. Keer op keer werden er heel aardige aanvallen opgezet, doch voor het doel gekomen, faalde men volledig met de afwerking ervan. Als de Leidse ploeg een schutter in haar gelederen gehad zou hebben, zou de uitslag zeker anders geluld hebben. Nu besliste echter een doelpunt van de B.Z.C.-midvoor nog voor de rust de strijd, want het zou blijken het enige doelpunt in deze wedstrijd te zijn. Wel kreeg de Leidse ploeg, o.a. Timmermans, nog enkele kansen, doch door gebrek aan techniek werden ze niet in doel punten omgezet. B.Z.C. bleef steeds met lange ballen op de midvoor spelen, die echter ook geen doelpunten meer kon maken. Daar L.Z.C. niet door de verdediging kon komen, bleef de stand ongewijzigd, zo dat B.Z.C. met 0—<1 won. L.Z.C. zal nu haar plaats in de 2de klasse moeten gaan verdedigen ln de komende degradatiewedstrijden. „LENIG EN SNEL" Hedenmiddag start amateur J. de Lange in de Ronde van Kortenhoef, waarin ook de adspiranten P. v. Went en R. Riethoven uitkomen. Zondag start J. de Lange in de Ronde van Den Bosch. De nieuweling Th. Hoogkamer en de adspiranten P. v. Went en R. Riethoven starten op de baan in Duinhorst in Wassenaar. Voor de overige renners wordt een peletonrit verreden voor de augustus-zomercompetitie. Vertrek Zijl poort 9 uur; start Oud-Ade 10 uur. Ronde van Nederland ign«ppi-6AUG.-20QKl»> PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 5 AUGUSTUS Lelden. Herv. Gem.. Pieterskerk: 10 u. ds W. H. Kelder te Utrecht; 7 uur ds. H. A. C. Hllderlng te Oegstgeest. Hooglandse Kerk: 8.30 uur ds. J. N. de Ruiter; 10.30 uur ds. H. Hutlng te Gouda (Jeugddienst). Oosterkerk: 10 uur dr. J. Riemen* te Zeist. Marekerk: 10.30 uur ds. J. Swijnenburg te Amersfoort; 5 uur ds. N. Kleermaker. Kooikapel: 10 uur ds. A- v. d Endt te Wassenaar. Maranathakerk: 9 uur de heer J. F. Q. Slerat. Herv. school Boshulzerkade10.30 uur de heer J. F. G. Slerat. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. J. N. de Ruiter. Egllse Wallonne: Geen dienst. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. F. Slump te Oegstgeest. Diaconessenhuls: 10 30 uur prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink. Evang.-Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur da. E. B. A. Poortman (Gem. dienst met Vryz. Herv.). Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur (Ge- meensch. dienst met Remonstranten en Vrfjz. Herv. ln de Remonstrantse kerk door mej. da. E. B. A. Poortman). Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdlenat. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur da. C. v. d. Weele. Ver. Vrljz. Herv. te Lelden (Leidsche Volkshxils)10.30 uur geen dienst. (Ge zamenlijke dienst ln de Rem. kerk). Geref. Kerk. Zulderkerk: 10 uur da. G. Lugtigheld van Zwolle- 5 uur ds. W F M. Lindeboom, van Zw(Jnorecht. Herengracht: 10 uur ds. K. J. Schaafsma, van Rotterdam; 7 uur ds. W. F. M. Linde boom. Oude Vest: 10 uur ds. J. M Vlaming van Gouda; 5 uur ds. K. J. Schaafsma. Maranathakerk: 10.30 uur ds. G. Rikkers va.n Achlum: 5 uur ds. G. Lugtlgheld. School Telderskade: 9 30 uur ds. O. Rikkers; 5 uur ds. J. M. Vlaming. Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 6 uur (Luth. Kerk) ds. C. van Venetie te Wor- merveer. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50)0.45 u. Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat) 19: 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenachuur 4): 10.30 uur dienst. Leger des Hells: 10 uur helllglngedlenst; 7 uur verlossingssamenkomst. Baptistengemeente: 10 uur de heer Schouten Jr.; 5.30 uur Heilig Avondmaal. Aarlanderveen. Herv. Gem 10 en 6.30 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. F. Snel te Nleuwveen. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdlenst: 2.15 uur ds. C. v. d. Weele van Lelden. Abbenes. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Brouwer (van Hlllegom); 6 30 uur ds. J. A. van Boven. Alphen. Herv. Gem., Julianastraat: 9 uur ds. Joh. Stehouwer; 10.30 uur ds. W. Verwey van Zevenhoven; 6.30 uur ds. J. H. Bogers. Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. C. J. Lambour van Groningen. Kapel Gouwsluls: 10 uur ds. C. J. Lambour van Groningen. Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J. Jorlssen. Nutsgebouw: 10 uur de. H. de Boer van Den Haag. Martha-Stlch- g: Geen dienst. Geref. Kerk. Zulder kerk: 10 uur ds. M. Kemper van Wierden; 6.30 uur ds. K. Feenstra te Zwagerveen, Noorderkerk: 10 uur ds. E. Douma té Ureterp; 6 30 uur ds. M. Kemper. Chr. Lyceum: 10 uur ds. K. Feenstra; 6 30 uur ds. E. Douma. Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds. J. Hartkamp te Den Helder. Geref. Kerk (art. 31): Hotel Centraal, 10.30 en 4.30 uur ds. M. Janssens te Lutten. Chr. Geref. Kerk: Van Reedestraat. 10 en 6 uur kand. F. Bakker van Goes. Oud-Geref. Kerk, Van Mandersloostraat: Geen opgave. Rem. Geref. Gem. Van Mandersloostraat: Geen dienst. Benthuizen. Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van EIJk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven. Herv. Gem.: 10 uur ds. Monster van Katwijk aan Zee; 6.30 uur de heer v. d. Hoek. (Nleuwerbrug)6.30 uur ds. Haitsma van Woerden. Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur ds. J. C. Koningsbergen van Amsterdam. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur de heer A. W. Bol van Franeker. (Nieuwer- brug)9.30 en 6.30 uur ds. J v. 't Henten van Linschoten. Geref. Kerk (art. 31): 9 en 6.30 uur ds. M. Janssen van Lutten a. d. Dedemsvaart. Geref. Gem.: 10 en 6 u. leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: 10 uur ds. A. Johannes van Delft. Evang. Kring: 10 uur eredienst; 7 uur de heer Jb. Klein Haneveld. Geref. Kerk: 8.30 uur da. Volten uit Wage- nlngen: 10.30 en 4.30 uur ds. Wilschut uit Zeist; 6.30 u. ds. Volten. Abeelpleln) 8.30 uur ds. Wilschut; 10.30 uur ds. Volten. (Zeehospitium): 6.45 uur ds. Van Duinen, uit Wassenaar. Ohr. Geref. Kerk: 10 en uur ds. De Jong. Geref, Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Gem. In Ned. Casa Cara: 10 en 5 u. leesdienat. Geref. Kerk (art. 31) 10.30 en 5 uur ds. Van der Kwast Koudekerk. Herv. Gem.: 10 uur kand. Knetsch, Lelden; 7 xiur ds v. Embden, Zoeterwoude. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Averaars. Avereest. Leiderdorp. Herv. Gem.: 10 uur ds. P. D. J. van Malsen te Franeker (H.D.); 6 30 uur dr. K. H. E. Gravemeyer te Den Haag. (Kerkzaal): 9 uur ds. J. H. Grolle van Utrecht; Geref. Kerk: 10 uur ds. H. van Rhijn van Leeuwarden; 6.30 uur ds. Dijk. (Kerkzaal): 10.30 uur ds. Dijk; 5 uur de. Van Rhljn. Letimilden. Herv. Gem 9 30 uur ds. H. van Coevorden te Utrecht. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uw ds. Hajer te Lelden. Llsse. Herv. Gem.9 en 10.30 uur ds. Bronsgeest, van Smllde (H.Doop); 7 uur ds. De Vos, van Katwijk aan Zee (jeugd dienst). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. C Hofland, van Meppel. Chr. Geref. Kerk: 11 uur leesdlenst; 5 uur ds. Floor van Nw. Vennep. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur Student J. Klamer, van Roodeschool. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. Nleuwveen. Herv. Gem.. (Gebouw): 9.30 uur da. J. v. d. Hoek. hulpprediker. Herv. Gem.: 10.15 uur ds. G. Cadée (HD.J; 2 uw ds. J. Stehouwer (H.D.). Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. P. C. Jongbloed var» Muiden. Nleuw-Vennep. Herv. Gem.: 9.30 uut ds. J. A. van Boven; 6.30 uw eerw. heer D. Eveleen». van Dokkum). (Bethelleapel) 10 uur mej. ds. E. Visser (van Bandung); 7 uur ds. IJ. Alkema (van Amsterdam). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. E. I. F. NawiJn (van Den Haag). Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. N'oordwilk-Blnnen. Herv. Gem.: 10 en 7 uur de. Meuzelaar. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Toornvliet van Bloemendaal. (v. d. Bergh-stichting)11 uur ds. Toorn vliet. Noordwyk nan Zee. Herv, Gem.: 8.30 en 10 30 uur kand. Boeken van Rotterdam; 7 uur ds. Hoekstra, vlootpred. (De Visser, sohool) 10 uur Jeugdkenk. Geref. Bond (zaal Schoolstraat): 10 uur de heer De waard van Delfshaven. Geref. Kerk: 8 uur Pastor Stahl (Duitsland); 9 en 10.30 uur en 5 uur da. Vroon van Groningen. Geref. Kerk (art. 31): Ver.geb.: 8 30 en 3 uur ds. Brünlng van Rijnsburg. Oegstgeest. Herv. Gem Pauluskerk: 9 uur ds. B. C. Visser; 10.30 uur ds. B. C. Visser er» mr. A. W. Kist (Oecumenische Jeugddienst. Viering H.A.); 7 uur prof. ds. A. J. Rasker. H. Mors: 10.30 uur ds. E. Broekema (Waardenberg). Kerkzaal Ende geest: 8 30 uur ds. J. de Wit. Geref. Kerk: Maurltslaan. 10 en 5 uur ds. K. P. van Boskoop. Herv. Gem.: 9.00 en 10.30 u. ds. J. Pronk: 6 30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9 30 en 5 uw ds. H. Quast. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruin. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. C. Dulnker. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Hazerswoude. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. C. Molenaar te Groningen. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uw ds. C. Bril man van Ooster-Nljkerk. Hlllegom. Herv. Gem.: 10 uur ds. Knottnerus; 5 uur ds. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. H. Schipper. De Kaag. Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. A. van Leeuwen. Katw(jk aan den R(Jn. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. de Jager te Amerongen; 6 uw ds. P. Holst te Rotterdam. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee. Herv. Gemeente, (Nieuwe Kerk)8.30 uur ds. Six Dijkstra uit Breukelen; 10 uw ds F. Offeringa; 6 uur ds. Six Dijkstra uit Breukelen. (Oude Kerk)8 uur Duitse dienst; 10 uur ds. Six Dijkstra; 6 uur ds. Lagerweij uit Den Haag. (Kapel): 10 uur ds. Van der Velden uit Dordrecht; 6 uur ds. F. Offerings. der Wel. Assen. Geref Kerk (art. 31). de Zw. Kerk, 8 30 en 3 uur ds. D. Vreug- denhll, Zwolle Ver. van Vrljz. Herv.: W. de Zw. Kerk. 10.30 uur mej. C. de Jong (Overeohie). Kljnsnterwoude. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. T. D. van Soest; 7 uur ds. H. van Amstel. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur leeedlenst. KUnsburg. Herv. Gem. (Grote Kerk): 10 uur ds. K. H. E. Gravenmeyer van Wassenaar; 5 uur ds. D. van Heyst van Ommen. (Kleine Kerk): 10 uur ds. J. P. C. C. Eerhard van Hlllegom; 5 uur ds. J. de Jong van Hoogmade. Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 uur ds. A. C. Kersten van Bodegraven; 5 uur ds. N. H. de Mooy van Oldeboorn. (Voorhouterwegkerk)9.30 uur ds. J. Bljleveld; 5 uur ds. A. C. Kersten (Maranathakerk): 9.30 uur ds. N. H. de Mooy; 5 uur ds. J. Bljleveld. Geref. Kerk (art. 31): Kerkgebouw Langevaart. 10 en 5 uur ds. K. Brünlng. Ohr. Geref. Kerk 10 en 5 uw leesdlenst. Sassenhelm. Herv. Gem.: 9 en 10.80 uur ds. H. v .d. Akker (Gouda); 5 uur hulpprediker A. H. v. Pijpen (Amsterdam). Gerer. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. A. J. Bos (Marum. Fr.). Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. Ter Aar. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Van Amstel; 6.30 uur ds. D. J. Pronk uit Boskoop. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Reenen ul-t Hilversum. Valkenburg. Herv. Gem.: 10 en 6.30 uw ds. D. Lekfoerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. Langeler. Geref. KeTk (art. 31): 8.45 uw ds. H. J. v. d. Kwast; 3 uur leesdlenst. Nederlands team vecht voor uitzending naar Melbourne Morgenmiddag treedt in het zwembad „De Zijl" de Nederlandse waterpolo- ploeg aan voor de strijd tegen Enge land. Het is de derde interland van dit seizoen voor de jongens van Frans Kui per. De eerste twee wedstrijden tegen Frankrijk en België werden beide met grote cijfers gewonnen, resp. met 70 en 72. Toch mogen we hieruit niet afleiden dat het Nederlands zevental weer even sterk is als enige jaren ge leden; daarvoor waren de ploegen van Frankrijk en België niet sterk genoeg. Engeland zal zich zeker niet zo gemak kei ijk gewonnen geven. Het onverwach te gelijke spel van vorig jaar ln Jersey ligt ons nog te vers in het geheugen om te denken dat we al gewonnen heb ben. De Nederlanders zullen echter al les op alles zetten om zich voor dit ge- lijike spel te revancheren. Daarbij kot nog dat beide ploegen vechten voor hun kans op uitzending naar Melbourne. Zodat we een enthou siaste wedstrijd kunnen verwachten waarbij de ploegen in strijdlust niets voor elkaar onder zullen doen. De Nederlandse ploeg komt uit in een iets gewijzigde opstelling vergeleken Voorhout. Herv. Gem.: 10 uur ds. C. Bezemer van Kerkdrlel (Gld.). Voorschoten. Herv. Gem. (Dorp): 10 uur ds. Van den Bosch van Bode graven; 7 uur ds. W. G. Meijering. (Rijn dijk) 10 uw ds. W. G. Meijering. (Hulp en Heil): 10 uur ds. Van Leusden van Leldschendam. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. Zinkstok van Meppel. Waddlnxveen. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. van der Haar: 6.30 uur de heer A. J. Kruithof te Monster. (Wijkgebouw)9.30 en 6.30 uur de heer P. J. Dijkman te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. J. M. van Krimpen te Rotterdam. Rem. Geref. Gem.: Geen dienst. Chr. Afgesch. Gemeente: 10 en 5 uur leeedlenst. Ver.. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. J. van Vliet van Maasdam. Warmond. Herv. Gem.: 9 en 10.30 u. vloarls Wolfensberger; 7 uur de heer F. R. J. Knetsch. Wassenaar. Herv. Gem. (Dorpskerk): 10 uur ds. A. K. Straatsma. Den Haag; 7 u. dr. H. J. Honders, (Kievletkerk)10 uur ds. J. T. Wiersma. (Deylerhuls)9 uur Jeugdkertc A. B. Breebaart; 10.15 uur ds. J. G. Hooyer. Geref, Kerk (Zijllaan) i 10 en Nieuw wereldrecord 100 m.: 10.1 sec. DOOR AMERIKAANSE ATLEET W ILLY WILLIAMS De .Amerikaanse atleet Willy Wil liams heeft in Berlijn het wereldre cord op de 100 meter hardlopen ver beterd door een tijd te noteren van 10,1 sec.. Williams noteerde deze sensationele tijd in een van de series van de inter nationale militaire kampioenschappen Hij won zijn serie met vijftien meter voorsprong Murchison die o.a. met Jesse Owens wereldrecordhouder is op dit nummer met een tijd van 10,2 sec., neemt ook aan deze wedstrijden deel en won zijn serie ln 10,3 sec. Wiliams is niet in de Amerikaanse ploeg voor Melbourne opgenomen. Na afloop van de race werd meege deeld, dat drie chronometers een tijd van 10,1 sec. hadden geregistreerd) en een vierde 10,2 sec. Bij een nauwkeurige meting bleek de baan 99.99 meter lang te zijn. waarmee aan de internationale voorschriften wordt beantwoord. Het was dezelfde baan. waarop Jesse Owens tijdens de Olympische Spelen van 1936 een tijd van 10,2 sec. liet afdrukken, maar hij had toen een krachtige wind in de rug. Owens won de Olympische finale destijds in 10.3 sec. Zijn wereldrecord dat 20 jaar stand zou houden en dat op 10.2, sec. stond, vestigde Owens op 20 juni 1936 te Chi cago. Nadien hebben de volgende tien lopers deze tijd geevenaard: De Ame rikaan Harold Davis in 1941, de Pana- mees Lloyd la Beach in 1948. de Ame rikaan Barney Ewell in hetzelfde jaar, de Brit Mas Donald Bailey in 1951, de Amerikaan L Remigino in 1952, de Au straliër Hector Hogan in 1954, de Duit ser Heinz Fuetterer in 1954, de Ameri kaan Bob Morrow in 1956, de Ameri kaan Ira Murchison en de Amerikaan Thane Baker in 1956 Cricket-programma lste klasse-A: Haarlem—VRAHCC I—ACC; Hermes DVSRood en Wit; Quick HQuick N. lste klasse-B: Kampong—PW; Spar ta—WV; ACC 2—VOC. 2de klasse-C: Roggewoning—VOC 2; Hermes DVS 3—LOC. 2de klasse-E: Ajax LHaarlem 2; VVV 2Hercules; Rood en Wit 3— CVHW. 3de klasse-D: VOO III—Ajax L II; HCC V—Excelsior III; Groen Geel II— VUC II. S port-agenda ZONDAG De zyi (2*6 uur): Jubileumwedstrijden LZC en polowedstrijd NederlandEnge land 2*6 uur nam. Renbaan Duindigt: Derby - Draverijen en rennen, 1*6 uur nam. met de ploeg die tegen België speelde. Ook deze wijzigingen staan in verband met de a.s. Olympische Spelen. De sport- commissie van de K.N.Z.B. is namelijk van mening dat iedere speler die bij eventuele uitzending van de ploeg in aanmerking zou kunnen komen, tenmin ste éénmaal in een interlandwedstrijd moet hebben laten zien wat hij kan presteren. Zo zien we dat thans v. Gel der weer in het doel ligt en ook Smol weer als rechtsvoor in de ploeg is op genomen. Hierdoor heeft de voorhoede o.i. zeker aan kracht gewonnen. De gevaarlijkste man bij de Engelsen is de midvoor Miller. Als onze landge noten kans zien hem geheel of gedeel telijk uit te schakelen mist de Engelse ploeg haar speerpunt in de aanval en daarmede tevens haar gevaarlijkste wapen. Al met al belooft het morgen in „De Zijl" een interessante strijd te worden waarbij wij toch de kansen van de Ne derlandse ploeg Iets hoger aanslaan. Engeland: doel: Gradij; achter: Jo nes, Warsell, Pass; voor: Turner. Mil ler. Mc Gonagle. Reserves: Knights en Manle.v. Nederland: doel: van Gelder; achter: Bijlsma, Lamme, Luchs; voor: Smol. v. Dorp, Muller. Reserves: Kniest, Mosterd Landenwedstrijd EngelandNederland PROTEST TEGEN VERKEERDE WAARNEMING De resultaten van de zwemwedstrij den, gehouden op de eerste dag van de officiële landenwedstrijd tussen de da mes- en herenploegen van Engeland en Nederland luiden: Dames: 100 yards rungslag: 1 Judy Grinham (E) 1 min 6.8 sec; 2. Jopie v. Alphen (N) 1 min 6.3 sec; 3. Margaret Edwards (E) 1 min 6.5 sec; 4. Joke de Korte (N) 1 min 8.1 sec. Tegen deze uitslag hebben de Neder landse officials geprotesteerd, daar Judy Grinham als derde aantikte en niet als eerste, hetgeen ook door de tijd wordt bewezen. De juryleden had den evenwel het Engelse meisje als winnares op hun papiertjes gezet. 100 yards vrije slag: 1. Hetty Balken ende (N) 1 min 0.9 sec; 2. Ferne Ewart (E) 1 min 1,2 sec; 3. Loes Zandvliet (N) 1 min 2,8 sec. 4x100 yards wisselslag estafette: 1. Ne derland 4 min 27,2 sec; 2. Engeland 4 min 28.3 sec. Heren: 433 1/3 yards vrije slag: 1. Nell Mckerchnie (E) 4 min 38.9 sec; 2. Her man Willemse (N) 4 min 39.3 sec; 3. Jaap de Jong (N) 4 min 49.6 sec; 4. Bai ley (E) 4 min 52.8 sec. De ongebruikelijke afstand van 433 1/3 yards werd gezwommen, omdat deze af stand het dichtst bij de 400 meter ligt. 4x100 yards vrije slag estafette: 1. En geland 8 min 11 sec; 2. Nederland 8 min 13,2 sec. De landenweditrijd wordt vandaag voortgezet. De bekende Draak „Bluebottle" van de Engelse Koningin zeilt mee in de wedstrijden, welke gisteren in hel kader van de Internationale Hollandweek 1956 op het IJssel- meer zijn begonnen. De Bluebottle is de voorste boot rechts, geheel rechts (met een oranje baan in de spinakker) is de Trintel 11 van W. P. van Duyl. die ons land zal ver tegenwoordigen in de Olympische Spelen. EUROPESE BRIDGE KAMPIOENSCHAPPEN 5 uur ds. B. A. Bos. Apeldoorn. Bloem- camplaan)10 en 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur ds. J. Nooten. Den Haag. Johannahuls: Geen dienst. Woubrugge. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Bogaard te Alphen a. d. Rijn; 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 uur ds. Brussaard, em. pred. te Oegstgeest. Zevenhoven. Herv. Gem.: 9.30 uur de eerw. heer W. Hoogendoorn. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. W. van Haerln- gen te Veenhuizen. Zoeterwoude. Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. Zwammerdam. Herv. Gem.: 9 en 4.30 uur ds. A. Pop van Boxmeer. Geref. Kerk: 10.30 en 6.30 uur ds. J. A. Grevestein te Rlnsumageest. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. G. Ohr. Dulnker. (Ingez. Med.-Adv.) met de nieuwe verdubbelt U de levensduur van Uw motor Met Esso bent U beter uit In de veertiende ronde van het toer nooi om heit Europese bridgekampioen- schap heeft het Nederlandse herenteam gewonen van Zweden met 6246 (44— 14). De verdere uitslagen in deze ronde waren Denemarken België 5 6— 15; Oosten rijk Groot Brittannië onbeslist 57 53; Italië Duitsland 56 38; Ier land Finland 50 45; Frankrijk Noorwegen 59 28; Libanon IJs land 62 39; Zwitserland Egypte 76 44. De stand na. de veertiende ronde luidt 1 Italië 25 punten: 2 Frankrijk 24 pun ten; 3 Oostenrijk 21 punten: 4 Groot Brittanië 20 punten; 5 Zwitserland 16 punten; 6 IJsland 14 punten; 7 België 14 punten. Nederland bezet de 11e plaats met 13 punten. ATLETIEK NIEUWE WERELDRECORDS OP 1500 METER EN 20 KM SNELWANDELEN Tijdens wedstrijden in een trainings kamp voor Olympische kandidaten te Tata heeft de Hongaar I. Strahn Rosza- volghyi het wereldrecord 1500 meter ver beterd en gebracht op 3 min 40.6 sec. Hij bleef 0.2 sec onder het oude wereld record waarvan zijn landgenoten Sandor Iharos en Laszlo Tabori, alsmede de Deen Gunnar Nielsen gezamenlijk hou der zijn. De Oostdultse atleet Siegfried Lefan- czik heeft het Duitse record 20 km snel wandelen verbeterd. Hij legde de afstand afi n 1 uur 29 min 14,8 sec. Het oude Duitse record, dat ook op naam van Le- fanczik stond, was 1.33.07.8. De duitser bleef door deze prestatie onder het officiële wereldrecord, dat met 1 uur 30 min 2,8 sec in bezit is van de Rus Golubnichi en dat op 2 oktober 1955 te Kieve werd gemaakt. Sedertdien kwa men diens landgenoten Bruno Yung op 28 mei 1956 te Tallin en Leonid Spirin op 14 juni 1956 te Kiev res pectievelijk tot 1.300.8 en 1.28.45.2, deze beide prestaties zijn evenwel nog niet als record erkend. Inbreker op heterdaad betrapt „IK SCHIET JULLIE KAPOT". Een nachtwaker in Amsterdam- Noord heeft een benauwd moment be leefd, toen h(J in een werkhal met annex kantoorruimte aan de Snijker- kade een Inbreker op heterdaad be trapte. „Blijf achter de deur, anders schiet ik jullie kapot!" riep de dader de nachtwaker en een werkman van een belendende fabriek toe. terwyi hij de mannen met een pistool of althans iets wat daar op leek bedreigde. Daarna sloeg hij op de vlucht. H(j is nog spoorloos. De nachtwaker trof 's nachts om streeks kwartover één de buitendeur van het perceel, waarin een steen- en marmerhandel is gevestigd, open aan. Hij ging naar binnen en zag, dat een ruit van een blijkbaar afgesloten loket- deur verbrijzeld was. Terstond liep hij naar een fabriek, die naast de marmerhandel stond en waarschuwde daar telefonisch de re cherche. Daarna keerde hij naar de marmerhandel terug, terwijl een werk man van de fabriek hem begeleidde. Nauwelyks het voorportaal binnen, werd de werkman onverwacht op zijn nek gesprongen door de onbekende da der, die bemerkt had. dat hij ontdekt was. Geschrokken sprongen de beide mannen achteruit, waarop de inbreker zijn bedreiging uitte. De korte tijd later aangekomen re chercheurs troffen in de kantoorloka len een ijzeren administratiekast open gebroken aan en zagen tevens, dat de inbreker laden van een schrijfbureau had opengebroken en doorzocht. Zon der succes overigens. Er was weinig of niets van bijzondere waarde in het kan toor aanwezig; er wordt dan ook niets vermist. Sportsplinters In de finale van de Noordameri- kaanse zone van de Davis Cupcompeti tie heben de Ver. Staten d eerste twee enkelspelen tegen Mexico gewonnen. Seixas (VS) versloeg Llamas (Mex) met 64, 62, 64 en Richardson (VS) won van Contreras (Mex) met 6—3, 6— 4, 4 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Bennekom (toez.) P d Steegman te Klaaswaal. Te Waarder (toez.) G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen naar Beetgum R. Hoen. kand. te Zuldlaren. Aangenomen de benoeming tot voorg. van de afd. van de Ned. Prot. Bond te Bussum J. H. Warwitz te Barsingerhorn. GEREF. KERKEN (ond. art. 31 K.O.) Beroepen te Houston (Canada) H. A. Stel te Neerlandia (voorheen te wolde. Gr.), die dit beroep ook aanns

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7