BOSCH Suez-communiqué is in feite een Westers ultimatum aan Egypte voorkomen worden Engeland dient zelf agressor te te tot Met een enkel woord Egypte wees reeds nu plan internationalisatie af Hulp aan de onderontwikkelde gebieden is een wereldprobleem Agenda VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 Vervolg van pag. 1 Israëlisch-Arabisch conflict wordt zo lang mogelijk buiten kanaalzaak gelalen (Van onze Londense correspondent.) In Londen beschouwt men het Kanaal-communique in feite als een ultimatum aan Egypte. Desniettemin wordt de waarschuwing geuit. o.a. door de Manchester Guardian, dat het Westen er zich voor dient te hoeden in zijn verzet tegen Nasser's chantage zelf als agressor te worden beschouwd. Dit zou het geval zijn als Engeland, zonder dat Nasser de Kanaalscheepvaart een strobreed in de weg zou leggen, buiten de Ver enigde Naties om wegens de dreiging van een Russisch veto, een poging zou doen om Egypte te bezetten. Dit zou waarschijnlijk tevens het einde van het Britse Gemenebest betekenen in zijn huidige vorm omdat het onmiddellijk zou leiden tot een breuk met India. Komt Nasser niet? Velen geloven dat Nasser zo goed als zeker zal weigeren om aan de conferen tie deel te nemen, in de verwachting dat het Westen militair niets zal kunnen doen zolang hij het Kanaal openhoudt. Opmerkelijk is het dat praktisch elk land. dat bij het Suezkanaal belang heeft, is uitgenodigd, maar Israël niet. De reden hiervoor is waarschijnlijk, dat het Westen tot dusverre alles heeft ge daan om deze crisis buiten het conflict tussen de Arabische landen en Israël te houden, hetgeen het probleem alleen maar ingewikkelder zou maken en Nas ser bovendien een excuus zou geven voor verdere wandaden. Maar als het internationale plan slaagt, zal Nasser ongetwijfeld zijn te gen Israël gerichte blokkade moeten op geven. Historische waarschuwing Het in Londen gevallen besluit bete kent ook een historische waarschuwing aan alle andere in het woestijn-gebied opkomende dictators. Er is algemene instemming met Gaitskell's analyse, dat Nasser's daad gezien moet worden als een onderdeel van zijn plan om de heer schappij in het Midden Oosten te ver overen. Dit staat tegenover de meer in Amerika dan in Engeland gehoorde op vatting. dat Nasser uit zwakte heeft ge handeld. Hij zou in eigen land willen bluffen met het kanaal omdat hij de Assoeandam niet kan bouwen. Welke structuur? In het communiqué van de grote drie worden geen bijzonderheden gegeven over de soort van internationale contro le, welke de drie mogendheden zich voor ogen hebben gesteld. Vernomen wordt echter, dat men een uit twee delen be staande structuur in gedachten heeft, namelijk een internationale hoge auto riteit en een administratieve raad. Deze raad zal verantwoordelijk moe ten zijn voor de dagelijkse functionering van het kanaal en zal de vrijheid van doorvaart moeten waarborgen. De inter nationale autoriteit zal een zelfbestu- rend lichaam zijn, dat niet rechtstreeks verantwoordelijk zal zijn aan de Ver. Naties. Verwacht wordt, dat de conferentie zal bestaan uit de ministers van Buiten landse Zaken. De conferentie gaat in elk geval door, ook wanneer er landen zijn, die zullen weigeren eraan deel te ne men. Nog geen V.N.-zaak De secretaris-generaal der Ver. Naties de Zweed Hammarskjöld heeft gisteren op een persconferentie verklaard het in dit stadium van „belangrijke en nog niet afgelopen onderhandelingen" voor barig te achten, indien hij zich met het geschil over het Suezankaal zou inlaten. In antwoord op vragen verklaarde Hammarskjöld het „volkomen natuur lijk" te achten indien de Ver. Naties in de een of andere vorm verantwoording zouden dragen bij een internationalisa tie van het Suez-kanaal, „Aangenomen dat de internationale gemeenschap zou menen dat de een of andere waterweg een dergelijke internationale betekenis heeft, dat er voor alle partijen een vorm van waarborg moet komen, dat de door vaart te allen tijde mogelijk zal blijven". Am. hulp wordt voortgezet Het hoofd van het bureau te Was hington voor internationale samenwer- Zoet uit zout De regering van Israel heeft een con tract getekend voor de bouw van een proefinstallatie die volgens de uitvin der zoet water kan vervaardigen uit het water van de Dode Zee, dat, gelijk be kend is, het zoutste water ter wereld is. Het patent van de uitvinding is reeds geregistreerd in Israel en zal binnenkort door de regering van Israel en de uit vinder worden geregistreerd in de Ver enigde Staten, Canada, Engeland, Frankrijk en andere landen. Volgens een mededeling in het bul letin der Israëlische regering heeft de uitvinder het reeds bekende principe van het verwijderen van zout uit zee water door bevriezing verder ontwik keld. Nieuw ontsnappingstoestel voor duikboten Een nieuw systeem voor ontsnapping wordt thans in alle Engelse duikboten aangebracht. De bemanning van een ge zonken duikboot zal voortaan gebruik kunnen maken van drijvende duikerpak ken, waarmee de mannen zich begeven in canvas zakken, die zich bevinden bij de ontsnappingsluiken van de duikboot en waarmee zij op snelle wijze naar de oppervlakte komen. In elke duikboot zal een installatie worden aangebracht, die de bemanning van verse lucht verzekert gedurende de tijd, dat zij zich in deze drijvende duikerpakken bevinden. Proe ven hebben aangetoond, dat deze metho de de beste kansen op redding biedt voor ontsnapping van een diepte van 320 meter. Brits parlement op reces Het Britse Parlement is gisteravond op reces gegaan en indien het voordien niet voor bijzondere maatregelen bijeen wordt geroepen zal de volgende zitting op 23 oktober beginnen. king (ICA). John B. Hollister. heeft gisteren verklaard, dat de hulpverlening aan Egypte zal worden voortgezet, zo lang nog geen beslissing op hoog niveau is gevallen in verband met de crisis rondom de naasting van het Suezkanaal door Egypte. Wil Israël nieuw kanaal? De directeur-generaal van het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Israël de aanleg overweegt van een nieuw kanaal en een nieuwe buisleiding in verband met de mogelijke stopzetting van het verkeer via het Suezkanaal. Er bestaan twee plannen, het ene voor de aanleg van een kanaal van de Israëlische haven Elath aan de Rode Zee naar Haifa en een tweede plan voor de aanleg van een oliebuisleiding van Elath naar Haifa voor het vervoer van olie uit het Mid den Oosten. Dit laatste project is eerder uitvoerbaar daar een buisleiding goed koper van aanleg zal zijn en binnen een jaar gereed kan zijn. De directeur-ge neraal deelde mede. dat de plannen reeds in bijzonderheden zijn uitgewerkt, doch dat er politieke en economische moeilijkheden waren. Britse koopvaarders om de Kaap Twee Britse schepen, de paketboot .Jason" en het vrachtschip ..Temple Arch", die uit Australië op weg wa ren naar het Suezkanaal zijn van hun route afgeweken cn varen nu over Kaap de Goede Hoop naar hun be stemming. Het zijn de eerste Britse koopvaardijschepen die het Suezka naal mijden. In Kaapstad is men van mening dat als twee grote Britse scheepvaartmaatschappijen besluiten het Suezkanaal te mijden, andere on dernemingen zouden kunnen volgen. Ook PanamaDardanellen, Gibraltar en Aden? Een naaste medewerker van presi dent Nasser. Mohammed Hassanein Hewkal, verklaarde vandaag in het blad „Akhbar el Yom", dat Egypte over plaatsing van het Suezkanaal on der internationaal toezicht zal pra ten, als een dergelijke controle ook wordt ingesteld op Gibraltar. Aden. het Panamakanaal en de Dardanellen. Hevkal is de voornaamste diploma tieke correspodent van het „Al Akh bar"-concern. dat gewoonlijk de op vattingen van de president weer spiegelt. (lugez. Med.-Adv.) Reeds meer dan 50 jaar de Bougie voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn MAtlfMNflWfG ANStflDAM W.- TH. 86711 (7 ItlNINI Frankrijk had het harder willen zeggen Uitsluitend verkriigbatt bij H.H. Apothekers, drogisten, ktppers en de specitilbrancbe. BINNENLAND De 24ste nationale trekpaardenten toonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" zal In de veemarkthallen te 's-Hertogenbosch ge houden worden op 4 en 5 september. Gisteren zyn uit Amsterdam 25 Duit se hoogleraren van de Universiteit van Mainz vertrokken, die van 20 Juli ln ons land zijn geweest ter gelegenheid van de Ftemb ra nd therde nking. In het ziekenhuis te Bernkastel aan de Moezel ln Duitsland is de 22-jarige mej. E. Winkler uit Amsterdam, die door een fletser werd aangereden, overleden. Mej. Winkler, die in Bernkastel familieleden bezocht, had bij de aanrijding een schedel- basisfractuur gekregen. Gistermorgen viel de heer C. Kolff, voorzitter van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart, de eer te beurt als achtste lid van de nieuwe „World Society of the Skippers of the Flying Dutchman" geïnstalleerd te worden. De heer Kolff. tevens voorzitter van de Raad van Beheer van de Nationale Luchtvaartsehool. ont ving deze onderscheiding gelijk gemeld voor zijn verdiensten voor ae luchtvaart in het algemeen. Meeste andere reacties gunstig In Egyptische officiële kringen is donderdagavond het drie-mogendheden- voorstel voor internationaal toezicht op het Suezkanaal verworpen, doch in de meeste andere belanghebbende landen is het plan met instemming begroet. Te Cairo verklaarde een Egyptische functionaris, dat in de westelijke sug gestie „in het geheel geen rekening wordt gehouden met het recht van Egypte op soevereiniteit binnen zijn grenzen." Andere functionarissen waren \an oordeel, dat Egypte, evenals de V. 3, in het geval van het Panamakanaal, „nooit akkoord kan gaan met internatio nale controle op het Suezkanaal". buitenlandse zaken van de V. S„ Enge land en Frankrijk is uitgegeven, niet overeen schijnt te komen met de krach tige toon van een motie, welke enige uren tevoren door de Franse Nationale Vergadering was aanvaard. In deze motie werd gezegd, dat het gedrag van president Nasser „een per manente bedreiging voor de vrede vormt", en er werd aangedrongen op „energieke maatregelen" om aan de toestand het hoofd te bieden. Waarnemers te Bonn verwachten, dat de Duitse Bondsrepubliek, die ruim de helft van de olie, die zij nodig heeft, via het Suezkanaal aanvoert, een uitnodi ging voor de conferentie op 16 augustus zal aanvaarden. De Australische Minister van Buiten landse Zaken, Casey, betuigde zijn in stemming met het besluit, een confe rentie bijeen te roepen. Gezaghebbende Italiaanse kringen verklaarden, dat Italië voorstander is van internationaal toezicht op het ka naal en bijgevolg aan de voorgestelde conferentie zal deelnemen. Naar van welingelichte zijde te Ko- penhagen werd vernomen, zal Denemar ken waarschijnlijk met Noorwegen en Zweden overleg plegen om te komen tot een gemeenschappelijk Scandinavis-.n standpunt ten aanzien van de confe rentie. Deense en andere Scandinavi sche scheepvaartorganisaties hebber, te kennen gegeven, dat zij belang hei- ben bij een internationaal toezicht ->p het Suezkanaal onder het gezag van de Verenigde Naties. De plaatsvervangende Japanse Minis ter van Buitenlandse Zaken. Tatso^.io- soeke Takasaki. deelde vanochtend het Kabinet mee. dat Japan de internatio nale conferentie zal bijwonen, a.s ret hiervoor wordt uitgenodigd. BUITENLAND In het laboratorium van de „Radio Corporation of America" te Princeton (New Jersey) wordt gewerkt aan een elek tronische dicteermaohine, die het gedic teerde automatisch weergeeft in machine schrift. Ter herdenking van het feit. dat veertig jaar geleden de padvindersbeweging van het Leger des Heils werd opgericht, wordt op het eiland Tlmraroe b(j Stock holm een kamp gehouden, waaraan 850 afgevaardigden uit Engeland. Nederland. Noorwegen. Finland en Zweden deelnemen. De te Boulogne thuis behorende Franse treiler „Saint Michel" heeft veertig mijl ten noorden van deze plaats, ln zijn netten een 300 kilogram wegend Neder lands kanon uit de zeventiende eeuw op gehaald. De laatste der 43 aapjes, die er tien dagen geleden ln slaagden uit een niet afgesloten kool in de Hamburg se dieren tuin te ontsnappen. Is op 16 km van Hamburg gevangen. Op 25 Juli heeft een Amerikaans „Bell X2" vliegtuig met raketvoortstuwing een snelheid van 3000 km per uur ge vlogen. De wervelstorm „Wanda" heeft onge veer 10.000 mensen ln Sjanghai dakloos gemaakt en 80 procent van de plaatselijke groenteoogst vernietigd. Charlie Chaplin is op het vlieg veld bij Nice geland om aan de Rivièra drie weken vakantie door te brengen. De eerste autogrammen- jager, die zijn pad kruiste, was de chef-kok van 't vliegveld-restaurant. flngez Med.-Adv.) jeuk en andere huidklachten middel dan DÉBRQLME Westduitse handelsvertegen woordigingen in Polen en Tsjecho Slowakije (Van onze correspondent in West-Duitsland) Hoewel Bondskanselier Adenauer tot dusver hardnekkig op het standpunt is blijven staan dat geen diplomatieke be trekkingen tussen de Westduitse Bonds republiek en de satelietstaten. aan de andere kant van het ijzeren gordijn, mo gen worden aangeknoopt, overweegt men in het Westduitse Ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn toch bin nenkort officiële Westduitse handels vertegenwoordigingen in Polen en Tsje- choslowakye op te richten. Ofschoon de politieke opvattingen in het oosten en in het westen hemels breed van elkaar verschillen, acht men het in West-Duitsland. vooral in eco nomische kringen .van 'het grootste be lang dat de handel met het oosten in omvang toeneemt en meer normale we gen gaat bewandelen. Het sturen van handelsvertegenwoordigingen naar com munistische landen hoeft overigens nog niet te betekenen dat men het politieke bestel van elkaar goedkeurt, en diplo matieke betrekkingen behoeven er niet het gevolg van te zyn. KONING IBN SAOED STELT ZIJN BEZOEK UIT In Djakarta is bekend gemaakt, dat Koning Ibn Saoed van Saoedie-Arabië zyn bezoek aan Indonesië heeft uitge steld naar aanleiding van de Egyptische naasting van het Suez-kanaal. Koning Ibn Saoed zou dinsdag a.s. in Djakarta aankomen voor een Staats bezoek van een maand aan Indonesië. Hij zou in gezelschap van president Soe- karno een reis door Java en Sumatra maken en de viering van de Indonesi sche onafhankelijkheidsdag op 17 augus tus bijwonen. ONDERSTEL VLIEGTUIG GEVONDEN Schipper Griek uit Den Helder heeft gisteren op 7 mijl ten westen van Eg- mond een onderstel van een vliegtuig in zee gevonden. Bij onderzoek van de Rijksluchtvaartdienst is gebleken, dat het hier een onderstel van een groot militair vliegtuig betreft, waarschijnlijk een bommenwerper uit de tweede we reldoorlog. Mr. Stikker te Genève: Vrede en vrijheid kunnen niet groeien naast hongerarmoede, onwetendheid De Nederlandse regering beschouwt het als een „tragische vergissing" dat „Sunfed", het Fonds voor de Financiering van Hulp aan Onderontwikkelde ge bieden, nog altijd niet door de V. N. tot stand ls gebracht, verklaarde de leider van de Nederlandse delegatie, mr. D. U. Stikker, gisteren te Genève in een plenaire vergadering van de Economische en Sociale Raad der V. N. Deze opinie van de Nederlandse regering ontsproot uit een diep gevoel van internationale verantwoordelijkheid, het werk eist, dat wij niet nalaten te doen wat er met recht van ons verwacht wordt, zo vervolgde hfi. „In mijn land wordt de kwestie van sociale en economische ontwikkeling beschouwt als een van dè grote wereldproblemen van onze tijd. Atomen van de vrede Vrede en vrijheid kunnen niet groeien naast honger, armoede en onwetend heid. Daarom is de economische ont wikkeling van onderontwikkelde landen een van de meest positieve vormen, waarin wij kunnen bijdragen tot een werkelijke en duurzame vrede". Mr. Stikker verwierp het door som mige landen gebruikte argument, dat de totstandkoming van „Sunfed" moest wachten tot er een internationale over eenkomst over ontwapening zou zijn ge sloten. Het standpunt, dat bewapening in vredestijd een absolute prioriteit over economische ontwikkeling zou moeten hebben, was onaanvaardbaar voor de Nederlandse delegatie, zei hij. ..Een re gering van een democratisch land dat zulk een theorie in praktijk zou trach ten te brengen op nationaal niveau zou zich niet lang kunnen handhaven en wat op nationaal niveau onaanvaard baar is, is even afkeurenswaardig op in ternationaal terrein. In mijn land wordt het tragische feit, dat wij de lasten van de bewapening nog niet hebben kunnen verminderen, pijnlijk gevoeld. Maar het is even tragisch dat wij met al onze technische kennis en onze materiele hulpbronnen niet in staat schynen te zijn. miljoenen medemen sen die in ellende leven een bestaan te helpen vinden dat menswaardig kan worden genoemd. Mijn delegatie ls ervan overtuigd dat de bedragen, die in sociale en economische ontwik keling worden gestoken, later zullen blijken de ware „atomen voor de vrede" te zijn geweest" aldus mr. Stikker. Moraal en „verrassing" Mr. Stikker, die het debat over de fi nanciering van economische ontwikke ling opende, begon met een opmerking die algemeen geacht werd op de kwestie van het Suezkanaal te slaan, al noemde hij deze naam niet. Voor beslissingen in zake een speciaal fonds voor economi sche ontwikkeling was. zo zei hij. een zeker klimaat, een zekere toestand van vertrouwen en wederzijds begrip nodig, waar zonder men onmogelijk verder kon komen. „Verrassingsmaatregelen zijn stellig niet geschikt om een dergelijk kli maat te helpen ontstaan. Ik moet hier in alle duidelijkheid verklaren, dat, naar de mening van mijn regering, zulke maatregelen schade berokkenen aan het doel van onze huidige discus sies", zo vervolgde mr. Stikker. Hy wees er op dat het de plicht van alle landen was om rekening te hou den met .jnorele verplichtingen en de noodzaak van een verantwoordelijke gedragslijn: „op internationaal gebied als basis voor de besprekingen van het probleem der economische ont wikkeling. Geen „ondragelijke last" Met betrekking tot de financierings kwestie zelf merkte mr. Stikker op, dat men bij de verwezenlijking van het „Sunfed"-plan particuliere en openbare investeringen diende te combineren. Daarom verwierp hij zowel de opvatting Stadhuis: Expositie bloemslerkunst, 10 uur voorm.10 uur nam. ZATERDAG Bloemencorso trekt door Leiden. Aan komst Stationsplein 3.30 uur nam. Ver licht corso 9 uur nam. Stadhuis: Expositie bloemslerkunst, 10 uur voorm.10 uur nam. ZONDAG Oud-Poelgeeet: Maskerspel: Jong Europa ontdekt het nieuwe Afrika, 3 uur nam (bij gunstig weer). MAANDAG Stadhuis (Burgerzaal): Afscheidsreceptie ir. D. Boogerd, 45 uur nam. DINSDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Synagoge (Levendaal)Excursie Ver. „Oud Lelden", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde. Zomer- tentoonstelllng ..Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags en dinsdags bovendien 7.30—9.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dageiyks tot zonsondeigang (T.m 26 augustus) Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrydag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus). BIOSCOPEN: Trianon. „Het Congres danst" (a. 1.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Hlet meisje van Place Plgalle" (14 JrWerkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo. „Ontsnapt uit Chlku Shan" (14 Jr). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „De purperen vlakte" (14 Jr). Alle dagen 7 en 9.15 uur. Vakantie matinee „Spijkers met koppen" (a. 1.). Rex. „Operatie Kajak" (14 Jr). Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Rose Marie". De avond- en nachtdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 4 augustus 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502, Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8, telefoon 26274. BI) geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. van de landen van het Sovjetblok, die de rol van het particuliere kapitaal in de economische ontwikkeling niet willen erkennen, als het standpunt van ande ren die het terrein van actie van het Fonds uitsluitend voor particuliere in vesteringen gereserveerd willen zien. Particulier kapitaal zou namelijk niet voldoende kunnen voorzien in de pri maire behoeften van de onderontwik kelde landen, die gericht zijn op de zo genaamde „economische en sociale in frastructuur". waaronder projecten als wegenbouw, elektrische centrales, scho len. ziekenhuizen en technisch onder wijs worden begrepen. Evenmin aanvaardde mr. Stikker hel argument dat het Fonds een „ondra gelijke last" zou leggen op de schou ders van de leden der V.N. Een kwart procent van het nationale inkomen van die landen zou volgens hem vele malen de som van 250 miljoen dollar opleveren, die nodig is om het Fonds te laten opereren. Verontrustend Mr. Stikker noemde het verontrustend dat de Sovjet-Unie het laatste jaar begonnen is de hulp aan onderont wikkelde landen te gebruiken als een vorm van ideologische en economische oorlogvoering. „Als wij er niet in slagen te voorko men dat de kwestie van de hulpverle ning een hoofdaspect van de koude oor log wordt, kunnen wij het denkbeeld van een Fonds van de V.N. wel in het boek der verloren illusies optekenen zei hij. Zelfs de royaalste vorm van steun had bepaalde nadelen, vooral in psychologisch opzicht. Daarom bepleitte hij de grootst mogelijke mate van mul tilateralisme bij de vorming van het Fonds, dat juist om deze reden onmis baar was naast bestaande arrangemen ten als het Colombo-plan en de bilate rale overeenkomsten voor steun van de V.S-staten. Mr. Stikker betoogde, dat het gewenst zou zijn de eerste jaren van het be staan van het Fonds de nadruk te leggen op schenkingen en in een late re fase pas op leningen. Hy besloot met er nogmaals op te wijzen, dat „de problemen van de on derontwikkelde landen onze eigen pro blemen zijn, moreel, economisch en politiek, nu en in de toekomst". (Ingez. Med.-Adv.) Crabbs lijk bij Portsmouth aangespoeld Dicht by Portsmouth, de haven waar in april j.l. de Sovjetschepen voor an ker waren gegaan die Boelganin en Kroesjtsjef naar Engeland hadden ge bracht is gisteren een lijk aangespoeld, dat van de kikvorsman Crabb zou kun nen zyn. Ontvoerde Nederlanders bij bende? De politie in zuid-oost Celebes heeft meegedeeld, dat zich drie Nederlanders bevinden onder een bende van 300 re bellen. die zich ophouden in de streek rond Kolakka. Volgens de politie zouden twee van de drie Nederlanders als artsen voor de bende werken, terwijl de derde als on derwijzer zou optreden. Volgens de zegslieden van de politie zijn de drie Nederlanders waarschijnlijk enige jaren geleden door opstandelingen in de omgeving van Makassar ontvoerd. Politieofficieren zeiden het drietal reeds eenmaal eerder, namelijk tijdens een zuiveringsoperatie in december van het vorige jaar. waargenomen te hebben. Veldmaarschalk Montgomery naar ons land Veldmaarschalk Montgomery zal deze maand weer een bezoek brengen aan ons land. Op 17 augustus zal hy met een Frans opleidingsschip arriveren in Ntf- megen, van welke stad hy ereburger is. Hy gaat vervolgens naar Arnhem voor een bezoek aan de Commissaris der Ko ningin en keert 's middags terug naar Nijmegen om er een aantal na-oorlogse industrieën te bezoeken. Dezelfde avond vaart hij naar Rotterdam, van waar hy terugreist naar zyn standplaats Parijs. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJacclo regenbul geh. bew. half bew. motregen regen motregen regen zwaar bew. zwaar bew. regen licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. regen regenbul onbewolkt licht bew. regenbul nevel onbewolkt O* g hè "3 *2 3 1 w s 6 84 c« no 2 17 1 windstil 18 0.2 nnw 4 15 1 n 5 14 12 w 5 19 0.4 zzw 3 17 2 wzw 5 16 2 w 6 20 2 w 2 21 3 nw 2 26 0.2 nw 2 27 0 w 8 18 24 zw 5 21 1 wzw 4 22 1 windstil 22 7 z 9 23 0.5 o 3 26 0 wzw 6 24

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2