JONG GELEERD, OUD GEDAAN! v: vc Iet leven in België wordt duurder V' 5ste jaargang Woensdag 1 augustus 1956 Derde blad no. 28897 Exportheffing sou slachten van kip met gouden eieren betekenen (Van onze Brusselse correspondent) De regering maakt zich zorgen over de stagende levenskosten in België d er is daarom een speciale commissie ingesteld om na te gaan welke maat delen te dezer zake dienen te worden getroffen. Intussen is meegedeeld dat per 1 au- ustus de spoorwegen haar tarieven aanpassen", dwz. dat het spoorkaartje -ederom 5 k 10 procent durdei* wordt. Daar een groot aantal arbeiders van ;erk gereduceerde tarieven geniet, •aardoor zij slechts een kwart van het ewone reizigerstarief betalen, zal de ivloed van deze tariefverhoging niet irect het arbeidersbudget beinvloeden. laar de gewone burgerman, die niet an de lage tarieven kan profiteren, ijkt onaangenaam verrast op. VLEESCONSUMPTIE STIJGT Voornamelijk het vlees is duurder gewonden. Hieraan heeft echter de Belgische verbruiker ook schuld, al dus de mening van de deskundigen, want de verbruikers, en ook de ar beiders bijvoorbeeld, nemen geen ge noegen meer met kookvlecs, poten en andere tweede klas vleessoorten waar mee grootmoeder nochtans zo'n lek kere schotel kon koken. Tegenwoordig moet alles eerste kwa liteit vlees zijn, ieder wil „filet pur" of •an het duurste kalfsvlees. Het vlees- erbruik stygrt anderzijds geregeld. De t ^lkconsumptie, die in België ver be- den de Nederlandse ligt, is eveneens tügende, vooral sinds speciaal aan lacht wordt geschonken aan de verbe- ering van de kwaliteit. De consumptie 'an extra-vette melk is in de jongste iwee jaren vervijfvoudigd. Het verbruik van boter is niet ge laaid, ondanks het feit dat de con- lumptie met 11 a 12 kilo per hoofd per aai- in België een van de hoogste ter vereld is. Om de duurte in België te verge lijken met die in Nederland mot men weten dat de prijs van één kilo goed rundvlees in België schommelt tussen 6 en 10 gulden, en de boter tussen 6 en 7,6 gulden per kilo kost. Wil men de prijs van het brood op f,50 fr. houden en toch de boeren een ninimumprijs van 450 fr. per 100 kilo ;arwe garanderen, dan moet het per- jentage inlandse tarwe, dat in het jroodmeel wordt verwerkt, steeds maar vorden opgevoerd. En de Belgische tarwe is 8 10 gul len per zak van 100 kilo duurder dan ie geïmporteerde Amerikaanse of Ca nadese tarwe. De regering zit dus met net probleem van de prijzen en iedere nterventie in deze delicate materie moet zorgvuldig overwogen worden, daar zij alerlei consequenties kan heb ben. Een tegenvaller is dat de regering het classieke middel van de reduktie van sommige verbruiksbelastingen niet van tracht kan doen worden. ïn Nederland ton bijvoorbeeld de omzetbelasting van 10 procent op de textielartikelen wor- ien geschorst, maar de Beigische mi nister van Financiën is van oordeel dat hij geen enkel offer kan brengen op het altaar van de prijzenpolitiek! Daar de salarissen in België gebonden zijn aan de index van de detailprijzen CRICKET REGEN SPELBREKER TE KOPENHAGEN Dinsdag is in Kopenhagen een begin jemaakt. met de tweedaagse cricket- jvedstryd tussen een Nederlands bonds- team en een Deense combinatie. Gedu rende de eerste dag is er slechts twin tig minuten gespeeld, daarna moesten de umpires wegens regenbuien en stormachtige windvlagen besluiten de wedstrijd te staken. Nederland, dat eerst aan bat ging, stond bij het trekken van de stumps op 9 voor 0. Indien de weersomstandig heden het toelaten, zou de ontmoeting hedenmiddag worden voortgezet. De vierde toetswedstrijd ENGELAND WINT VERDIEND Regen noch storm heeft Engeland de verdiende zege in de vierde toets wedstrijd tegen Australië kunnen ont houden. Wei heeft het nog gespannen op Old Trafford. Eén uur voordat de speeltijd op de laatste dag verstreken was, nam Jim Laker het tiende wic ket van de „Aussies". Niet alleen bracht hij Engeland hierdoor de over winning met een innings en 170 runs, maar tevens zorgde hij voor 'n nieuw „wereldrecord". Deze 34-jarige off- spinner van Surrey veroverde name lijk 19 wickets in de toetswedstrijd voor slechts 90 runs. Hij verbeterde hiermee de prestatie fan Sid Barnes, die 42 jaar geleden in Tohannesburg tegen Zuid-Afrika 17 jatslieden inrekende. Barnes had hier overigens nog 159 runs voor nodig. De duizenden, die de Wedstrijd bijwoonden, doorbraken na afloop het politie-cordon om de lange Engelsman op de schouders te nemen. De gasten waren all out voor 205 runs. In hun eerste innings scoorden zij slechts 84 runs. Engeland bracht het in de eerste innings het fraaie totaal van 459 op het scorebord. Engeland won van deze robber twee wedstrijden; Australië één, eenmaal kwamen de teams tot een draw. Het scorebord zag er als volgt uit: Engeland eerste innings 459; Australië eerste innings 84; tweede innings (stand na de vierde dag 84 voor 2)Mc Donald 89, Craig 38, Mackay 0, Miller 0, Archer D, Benaud 18, Lindwrall 8, Johnson not out 1, Maddocks 2. Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Vincennesprijs: 1. Uranie (M. Vergay) i); 2. Trekduif mm (1.30.6); 2. Trekduif S.; 3. Uiltje S. ToL w. f 2.20, pl. f 1.40, f2.40, f3.70, gek. f6.10, cov. f 4.90. Enghienprijs, eerste serie: 1. Reglna Spencer (M. Vergay) (1.28.6); 2. Reine d'Aster; 3. Reine Neosho. Tot.: w. f3.50, pl. f 1.80, f 1.50, f2. gek. f9.40, cov. f6.40. Tweede serie: 1. Ralph Erebus (Hof) (1.27.9); 2. Sagne d'Or; 3. Strange Story. Tot.: w. f4.30, pl. f2.10, f 1.60, f4.30, gek. f6.20, cov. f3.30. Finale: 1. Ralph Erebus (J. Hof) (1.28.6); 2. Sonja Zora; 3. Rita Belwln. Tot.: w. f2.40, pl. f 1.20, f. 1.50, f3.90, gek. f9.70, 'cov. f4.60. Marseilleprijs: 1. Quick Jimmy (W. Leeuwenkamp (1.25.9); 2. Queenly Bertha; 3. Ronald. Tot.: w. f6. pl. f2.80, fl.80, f2.70. gek. f5. cov. f6.80. Caenprijs: 1. United Hanover (T. de Graaf) (1.28.9); 2. Truely Hanover; 3. Sister Bertha N. Tot.: w. f4.70, pl. f 1.60, 11.70, f5.70, gek. f3.40, cov. f4.80. Lilleprijs: 1. Peter Spencer (S. J. Eeren- berg) (1.25.7); 2. Padiua; 3. dTsraël L.B. Tot.: w. f2 10. pl. f 1.60. f 1.90, 2.20, gek. 16 90, cov. f5.30. i Totalisator-omzet f 84.776. wat ook voor de ambtenaren het ge val is moesten de lonen van de amb tenaren met 5 procent worden verhoogd Dit kosttte aan de schatkist niet min der dan 3 miljard francs of 22 miljoen gulden. Men heeft er geen enkel ogenblik aan gedacht de export te belasten met een heffing van 1 procent, daar de Belgische industrie momenteel gou den eieren verdient met de export. Sedert januari is de export immers geregeld gestegen en ze bedraagt niet minder dan 1 miljard gulden per maand Maar in België moet 40 pro cent van de nationale produktie ge ëxporteerd worden. Gaat men de kip met de gouden eieren slachten? Van deze periode van hoogconjunctuur moet de Belgische industrie gebruik kunnen maken om nieuwe afzetge bieden in de wereld te vinden, en de geschikte methode hiervoor is nu pre cies niet dat de Belgische prijzen nog 1 procent hoger worden gesteld. Men zou kunnen repliceren dat de industrie haar winstmarges inkrimpt, maar recente studies hebben bewezen dat er in talrijke takken van bedrijf, ondanks de hoogconjunctuur, een fel le concurrentie moet worden geleverd tegen de buitenlandse produkten, en de winstmarges dus zeker niet abnor maal hoog mogen worden genoemd. Men wacht hier dan ook met span ning af, welke maatregelen de com missie van experts, na de vakantie, zal hebben uitgedokterd OLYMPISC HE SPELEN MELBOURNE VERWACHT 10.000 GASTEN Te Melbourne verwacht men. behalve de atleten en de officials, tijdens de Spelen ongeveer 10.000 gasten van over zee. De meeste aanmeldingen zijn ont vangen uit Nieuw-Zeeland, nl. 3854. Daarna volgen Groot-Brittannië (2448) De Ver. Staten (1386), Canada '211), India en Pakistan (144), Frankriik (116) Duitsland (110), Japan (92). Nederland (91). de Skandinavische landen (89) de Fidji eilanden (64). Zwitserland (50). Italië en Ceylon (elk 38). China (14) Arabië en Burma (elk 10). Internationaal concours hippique te Rotterdam Deelnemers uit zes Europese landen (Speciale berichtgeving) Rotterdam staat voor de negende keer voor een hippisch festijn van interna tionale allure. Van 29 augustus tot en met 2 septem ber zal daar namelijk in de Kralingse manege een internationaal concours hippique worden gehouden waaraan door de beste ruiters uit Frankrijk, Duitsland, Engeland. België, Italië en Nederland zal worden deelgenomen. Men kan zelfs verwachten, dat Enge land zjjn Olympische équipe naar Rot terdam zal afvaardigen. Wat de ande re landen zullen doen, is nog niet met zekerheid te zeggen, maar men kan er wel van op aan dat de deelnemerslijst heel wat klinkende namen zal bevat ten. In het internationale jeugdcon- cours, waarmee het programma van start zal gaan, zal ook Prinses Irene uitkomen. Zoals ook andere jaren het geval is ge weest zulle aan dit concours tal van at- trakties verbonden zijn. zoals het optre den van de politie-harmonievereniging „Hermandad" op vrijdag en zaterdag en het optreden van de Marinierskapel op zondag. Voorts zal het bekende Stro dorp weer worden opgebouwd en zal er een doorlopende modeshow zijn. De meute van de Kon. Jachtvereniging ontbreekt ook dit jaar niet. Twee en der tig vendelzwaaiers van negen Brabantse gilden zullen op zondag 2 september de vendelgroet brengen. Een speciale demonstratie van het Friese paard staat op het programma van 1 september. Maar Rotterdam staat nog voor een andere hippische geburtenis: op 18 au gustus zullen in Kralingen namelijk de nationale kampioenschappen van de lan delijke ruiters worden verreden. Daarvoor zijn ongeveer 150 inschrij vingen binnengekomen. Het gaat er daarbij vooral om de veelzijdigheid van de paarden aan het licht te brengen. Sportsplintcrs Het Nederlandse dameshockey team heeft in Kirwee een uitstekende wedstrijd gespeeld tegen Malveran. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel: Blok BUITENLANDSE DEELNEMERS IN INTERN. HOLLANDWEEK II In de Int. Holland week II, welke op 2, 3, 4 en 5 augustus op het IJsselmeer gehouden wordt, heeft, als ieder jaar, weer een aantal buitenlandse deelne mers inschreven. Zo komt in de Dra- kenklasse aan start de Draak Bluebottle van de Koningin van Engeland gezeild door HM. Sailing Master Lieut. Cdr. Graham H. Man. Deze eminente zeiler heeft in vele internationale regatta's sucessen geboekt en de krachtmeting met onze prominenten zoals W. P. van Duyl, Simon de Wit en E. G. v. d. Stadt kan uitermate interessant worden. In de Int. Flying Dutchmanklasse starten vier Duitse schepen, en twee Engelse. Bij de Sharpies hebben inge schreven de Fransman D. Tiriau( win naar van de Duke of Connaught Tro phy), twee Westduitsers, een Oostduit ser, drie Engelsen, w.o. Charles Currey, de Italiaan M. Capio en de Amerikaan E. Olsen. Ook het Finnjollenveld is zeer inter nationaal, namelijk 5 Belgen, 1 Deen, 1 Italiaan, 3 Engelsen en een Oosten rijker. De Finnwedstrijden houden tevens de de Belgische en de Nederlandse Olym pische selectie in. Onder de buitenlan ders zijn geduchte zeilers zoals de Belg André Nelis, de Oostenrijker Dr. W. Erndl, de Italiaan A. Pelaschiar en de Deen Borge Schwartz. Wereldkampioenschap Flying Dutchmanklasse 10 NEDERLANDSE DEELNEMERS Aan het wereldkampioenschap Flying Dutchman-klasse, dat van 19 tot 26 augustus op het Starnbergermeer in Boven-Beieren wordt gehouden, zijn tot dusver 53 jachten uit de volgende acht landen ingeschreven: Duitsland, Ne derland, Italië Oostenrijk, Engeland, Spanje. Verenigde Staten en Zwitser land. Men houdt nog rekening met de deelneming van een of meer Zuidafri kanen. Italië brengt acht boten aan de start, o.a. die van de titelhouder Porta en van de wereldkampioen Snipe-klasse, Capio. Nederland zendt tien jachten, nl. de „Frithjofna", stuurman C. Th. Buel- cher uit Naarden; „Y-Y", stuurman Bob Boeschoten uit Loosdrecht; „Mooi maar link", stuurman H. J. Schipper uit Loos drecht; „Tineke", stuurman R. Kremer uit Vinkeveen; „Brego", stuurman C. Kooyman uit Hilversum; „Duysz ter Ghast", stuurman J. D. Schooneveldt uit Amsterdam; „Sneeuwwitje" stuurman J. Stenhuis uit Aalsmeer; „Barbarv Ape" stuurman S. G. Rodenhuis uit Amster dam; „Brave Hendrik" stuurman H. C. uit Den Haag en „Waterwiek", (Ingez. Med.-Adv.) Onvergelijkelijk! nieuw model! 2 diafragma's, 2 tijd-afstellingen, flits- aansluiting, doorzichtzoeker, handige zijsluiting, geheel metalen uitvoering. slechts f 20.- Gratis! Bij aankoop van Gevabox ontvangt a tijdelijk gratis „Ollie B. Bommel's Foto boek", de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marten Toonder. WATERPOLO HWV 1—DE ZIJL 1 (DAMES) 2—3 Gisteravond speelden De Zijl-dames uit tegen HWV 1. Hoewel de Haagse da mes op de onderste plaats staan in haar afdeling boden zij zeer behoorlijke te genstand. Voor de rust wisten zij zelfs de leiding te nemen met 1-0, Na de rust maakte W. Teyn gelijk, doch kort daar op nam HWV opnieuw een voorsprong: 21. De Zijl-dames kwamen toen fel opzetten en nadat mevr. Onderwater ge lijk had gemaakt, gelukte het C. Teyn om nog een keer te doelpunten waardoor de Zijl toch nog verdiend aan de over winning kwam. ZIAN 4—DE ZUL 2 0—6 De Zijl 2 heeft ook haar laatste wed strijd tot een overwinning weten te brengen. Gisteravond ondervond Zian 4 dat het met kampioenen slecht kersen eten is. Met maar liefst 0—6 werden zij verslagen. Door deze overwinning is het doelpuntgemiddelde van de Zijlreserves gekomen op 43-8. Over de wedstrijd zelf valt niet veel te vertellen. Onze stadge noten waren voortdurend sterker. Voor de rust wisten zij reeds door doelpunten van v. Tol en Snik een 0-2 voorsprong te nemen. Na de rust voerde Snik de stand op tot 0-3. De eindstand 0-6 werd tenslotte bereikt door doelpunten van v. Wijngaarden, v. Tol en Stokhuyzen. De Zijl mag nu in de promotiecompe titie proberen de verloren plaats in de res. Ie klasse te heroveren waarbij wij stuurman F. Laagwater uit Amsterdam. ze Veel geluk toewensen. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiimiiii, in, iiiiiiiiiuiiii, iiiimiiiiiiiniiii, min, mm m, 11, iiiiiiiiiiiiiii,,iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini| (Foto Will Eiselin, Rijswijk) r ISSEN is bepaald een hartstocht. Als ik er de rust voor kon opbrengen, zou ik er ook aan verslaafd zijn zoals zovelen, wie het vissen en de vissen in het bloed zitten. U moet eens op onze „onvol prezen" meren gaan kijken, om enigszins te beseffen, wat het vissen voor duizenden betekent: voorns, brasems, karpers en snoeken halen ze, wanneer de wind in de goede hoek zit, zo maar naar boven, al zijn ze daarbij braaf geholpen door de Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken, die, naar iik las, niet iminder dan 4330 pond voorn en brasem, 431 pond „paairijpe" snoek. 220.000 stuks snoekbroed. 21.500 suks eenzo- merige karper. 28 000 stuks poot- snoekjes, 261.500 stuks glasaal en 600 pond pootaal heeft uit gezet. Alle beetjes helpen ISSEN is niet alleen een hartstocht, maar voor ve len ook een noodzaak. Ze durven eenvoudig niet naar huis zonder een prima „maaltje", primo, omdat moe der de vrouw anders denkt dat ze niet vissen kunnen en se- cundo, omdat ze anders niet bakken kan. In dat geval is niet de visbopt, maar een héél an dere boot „an". Gevangen moet er warden: niet te veel en niet te weinig, precies genoeg om ieder het zijne te geven. Op de beruchte storm-zondag nog even met een visser gespro ken: „een paar voorntyes niet de moeite waard een paar brasempies en een paar baar- sies, meneer, nét genoeg. Nu ga ik naar huis, want de wind is te hard en ze bijten niet meer. Maar waarom zou ik langer blijven? Het zit er weer öp en we hebben vanavond fijn te bikke." Zo gaat dat in die vis- families :zelfs de kat kan er van meesmuilen.. VISSEN is een kwestie van geduld, zorgzaam overleg, liede voor het „vak". Wat het geduld betreft: een hele dag turen naar een dobber, doodstil zitten en je nooit uit de koers laten brengen, kan een ander misschien opbrengen, maar een journalist nooit of te nimmer. Ze zeggen wel, dat het zo rust gevend op je inwerkt, maar mij persoonlijk zou die stilstand voor een paar visjes niet liggen. Nee: dan koop ik ze liever even in de winkel en maak de vis handelaar bovendien nog geluk kig met zijn kleine winst. Het zorgzaam overleg gaat gepaard met vernuft de hengel, de snoeren, de dobbers en het deeg moeten perfect in orde zijn, anders hebben de vissen in het bijten geen plezier. En de „liefde": nu, die mag beslist niet gemist worden als je een uur of acht achter me kaar aan het viswatertje zit zonder enige afleiding, of het moest stiekum een „neutje" zijn OOR de peueraars, het ge renommeerde geslacht Leienaars, dat er niet te gen op ziet een hele nacht lang palingen op de kop te tikken, heb ik nog de meeste bewonde ring. Met hun kleine bootjes zitten ze tegen de houten windvanger, het kacheltje in de buurt, roer loos in wind of geen wind en ze zien het meer onder een be wogen stormlucht of een poëti sche maanhemel, al naar de Bilt het heeft voorspeld. De palingen zijn wel zo vrien delijk massaal te komen aan zwermen, zodat de peueraars er de volgende dag een best han deltje in kunnen drijven. Je hoort de heren al in de verte komen aanroeien en je weet dat het meer weer z'n vaste nachtklanten heeft, die het goed met mekaar kunnen vinden, ondanks de scherpe con currentie. Ze brengen voor een paar uur gezelligheid mee, zijn nog even actief als in Hildebrandts tijd, onvermoeibaar en onverwoest baar als rechtgeaarde represen tanten van Leiden's roem. JONG geleerd, oud gedaan! Dat geldt ook voor de hen gelaars De aandaoht van dit kleine ventje voor de manier waarop vader z'n hengel hanteert, vormt een waarborg voor later meesterschap. Vader weet precies hoe hij de baars in zijn zog moet krijgen, straks schiet de dobber omlaag en Vader heeft de vis aan het rapier. Junior heeft het gezien hoe dat gaat en bij zal 't nooit vergeten. Straks zal hij de roemruchte vistraditie waardig voortzetten en wordt een der steunpilaren van de Leidse Hengelaarsbond. Als dié nu maar voortgaat met de visuitzetbing, want er wordt zóveel gevangen, dat de meren wel eens „droog" kunnen vallen. En dat zou jammer voor het zoontje zijn Hij doet immers al zó z'n best! FANTASIO. I illlllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll HET OLYMPISCH VOETBALTOERNOOI Rusland sloeg Israël Rusland heeft de tweede wedstrijd te gen Israël, te Tel Aviv gespeeld, met 2-1 gewonnen en zich daarmee geplaatst bij de 16 landen, die aan het eindtoernooi te Melbourne zullen deelnemen. De eerste wedstrijd, te Moskou gehou den. was met 5-0 door de Russen ge wonnen. De wedstrijd werd gespeeld in het Ramatgan-Stadion en trok 60.000 toe schouwers. Vier minuten na de aftrap werd de Israëlische keeper aan de hand gewond. Hij verliet het veld, en tot aan zijn terugkeer, 20 minuten later, speel den de Israëliërs met 10 man, met hun linksback Kramer in het doel. De Russen, die kennelijk last van de hitte hadden, bereikten niet hun gewone vorm, maar hadden over het algemeen toch het beste van het spel. Alle doel punten werden na de rust gescoord. IJSHOCKEY. CANADEES „ALL STAR"-TEAM NAAR NEDERLAND Op een vergadering van de Internatio nale IJshockewfederatie zijn de data voor het wereldkampioenschap 1957 in Moskou, definitief vastgesteld. De wed strijden worden in de Russische hoofd stad gehouden van 24 februari tot en met 5 maart. Deelnemende landen zijn Rusland. Canada, Verenigde Staten, Tsjecho Slowakije. Oostenrijk. Zweden en Polen. De deelneming van Duitsland, dat met één vertegenwoordigende ploeg voor Oost en West wil uitkomen, Fin land, Noorwegen en Italië, staat nog niet vast. Zoals bekend, zal Canada dit jaar voor het eerst met een „all star"-ploeg uit komen en niet meer met een clubteam. De eerste oefenwedstrijd op het Euro pese continent zullen de Canadezen be gin februari in Nederland spelen en wel op de Hoky te Den Haag. Ook de ploeg van merika zal in den Haag in een wed strijd uitkomen en er zijn onderhande lingen gaande, om de Russische ploeg, die in Cortina het Olympische kam pioenschap won, nog voor de wereldti telstrijd in Moskou eveneens naar de residentie te krijgen. Sportvissers en binnenvisserij GEEN AANLEIDING TOT MAATREGEL. Minister Mansholt heeft bij een door hem ingesteld onderzoek geen misbruik van bevoegdheid bij de Kamer voor de Binnenvisserij kunnen vaststellen, aldus de minister in zijn antwoord op schriftelijke vragen, hem door het lid van de Tweede Ka mer, de heer Egas, gesteld, naar aan leiding van een motie van het Cen traal Nederlands Hengelaarsverbond, waarin tegen het misbruik van be voegdheden door de Kamer voor de Binnenvisserij werd geprotesteerd. De minister zegt in zijn antwoord verder: In het eerste der in de motie ver melde gevallen is aan ieder van de be trokken eigenaren van viswater toe stemming verleend om behalve de in de motie vermelde dagvergunningen te vens voor het tijdvak van 1 januari 1956 t/m. 31 december 1958 tegen bepaalde vergoedingen één vergunning voor het vissen met beroepsvistuigen en vijf ver gunningen tot het vissen met één hengel of de hengel geaasd met vis uit te reiken, een en ander onder de opschor tende voorwaarde, dat door de eigena ren derhalve aan de betrokken be roepsvisser mede aan diens óoon een vergunning zou worden uitgereikt en dat voor deze laatste vergunning geen vergoeding zou worden berekend. Even- bedoelde voorwaarde strekte ertoe de zoon van de beroepsvisser formeel in staat te stellen zijn vader bij de uit oefening van diens bedrijf bij te s'aan. Uit de motie blijkt niet uit welken hoofde bij het hoofdbestuur van ge noemde vereniging de indruk is geves tigd, dat de samenstelling en de werk wijze van de Kamer anders zoud.er. zijn dan voorgeschreven. De minister kan dan ook geen aanleiding vinden tot het nemen van enigerlei maatregel. WIELRENNEN NEDERLANDSE PLOEGEN VOOR RONDE VAN NEDERLAND Leo van der Pluym toch gecontracteerd Ondanks berichten, dat zijn adviseurs Leo van der Pluym aangeraden zouden hebben niet in de Ronde van Nederland te starten om niet te veel hooi op zijn vork te nemen, schijnt het dat de Dus- senaar toch in deze Ronde zal uitkomen. De directeur van de NV Efor, de heer O. van Erp, die de Ronde organiseert heeft namelijk een door Leo van der Pluym getekend contract in zijn bezit. De Nederlandse ploegen voor de Ron de van Nederland zijn als volgt samen gesteld: Schulte-ploeg: kopman Schulte, Suy- kerbuyk, Bergmans, Rusman, Van der Lijke, Haan, Van de Brekel en Peter Post. Van Est-ploeg: kopman Wim van Est. Maas. Roks. Maenen. Van den Broek, Adrie Voorting, Gijs Pauw en Van Bree- nen. Gerrit Voorting-ploeg: kopman Gerrit Voorting, Leo van der Pluym, Wies van Dongen. Van Oers, Arend van 't Hof (Sassenheim), Schoenmakers, v. Grins- veen en Verhelst.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7