Dulles denkt over twee Amerika terug te gaan dag en naar Labourplan tot beëindiging van dienstplicht verworpen DDD In Suezkanaal wordt nog steeds met Engelse cheques betaald Neem Spencer mee op reis. mmm i 3 Regeringsmeerderheid van 68 stemmen in het Lagerhuis Agenda Tweede strijd van Eisenhower met Stevenson zeer waarschijnlijk Bv WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is vanmorgen per vliegtuig uit Washington in Londen aangekomen voor besprekingen met zijn Franse en Britse ambtgenoten over de kwestie van het Suezkanaal. Dulles verklaarde bij zijn aankomst o.m., dat de Amerikaanse plaats vervangende onderminister van Buitenlandse Zaken Murphy bij de eerste fase van de besprekingen grote bekwaamheid aan de dag had gelegd. Maar omdat hij. Dulles, uit Zuid-Amerika was teruggekeerd en gezien het grote belang van de kwestie, had president Eisenhower hem verzocht de besprekingen zelf te voltooien. De Amerikaanse minister dacht slechts ongeveer twee dagen in Londen te blijven en sprak de hoop uit. dat de onderhandelingen „constructieve resultaten" zouden opleveren. Neem olie mee 0 Vervolg van pag. 1 Harold Watkinson. de Britse Minister van Vervoer, heeft de Britse koopvaar dij gisteravond gewaarschuwd, dat het in verband met „de onzekere toestand" met betrekking tot de Suezkanaal- ikwestie gewenst is dat schepen vol doende brandstof meenemen voor de omweg rond Kaap de Goede Hoop. „Het zou wel eens kunnen gebeuren", aldus de Minister in een boodschap aan alle Britse rederijen, „dat er geen ge legenheid zal zijn. van het Suezkanaal gebruik te maken." Oude betalingsregeling Van Egyptische zijde werden de be richten tegengesproken als zou de Egyp tische Regering hebben bepaald, dat na een bepaalde datum de doorvaartgelden op bepaalde door het nieuwe gezagsor gaan aan te wijzen banken moeten wor den gestort. Er zou in het betalings systeem geen verandering worden ge bracht. ondanks de beperkingen welke Engeland en Frankrijk ten aanzien van de Egyptische fondsen hebben afgekon digd. Brits advies De Algemene Raad van de Britse Scheepvaart heeft gisteravond de re ders aangeraden de kanaalgelden te blij ven betalen aan de Suezkanaal-maat- schappij en niet aan de Egyptische autoriteiten. De reders moeten zelf uit maken. of zij hun schepen rond Kaap de Goede Hoop zullen laten varen. Geen „vergelding" maar antwoord Semi-officiele Egyptische kringen ontkenden gisteren, dat de actie van de 50 polio-patiënten in Haagse ziekenhuizen (Van onze Haagse redactie) Opnieuw is gisteren een patientje, dat aan kinderverlamming leed, in het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag over leden. Hiermee is het aantal slachtof fers, dat in Den Haag en omgeving aan polio overleed, gestegen tot drie. Inmiddels is het aantal ziektegevallen weer iets toegenomen. In de laatste da gen werden zes nieuwe gevallen gecon stateerd, doch twee patiënten zyn in tussen genezen verklaard. In de Haagse ziekenhuizen worden nu 50 polio-patiënten verpleegd, van wie er 24 uit Den Haag afkomstig zijn Togo en Goudkust zelfstandiger? De gouverneur van de Goudkust, sir Charles Ardenclarke. heeft bij de ope ning van de zitting van het nieuwe par lement meegedeeld, dat de nieuwe rege ring deze week een motie zal indienen, waarin om onafhanklijkheid voor het land wordt gevraagd. De Britse minister van Koloniën, Len- nox-Boyd, had op 11 mei in het Britse Lagerhuis verklaard, dat zijn Regering bereid zou zijn een dergelijk verzoek van een nieuwe volksvertegenwoordiging vaif de Goudkust te aanvaarden en een da tum voor het verlenen van onafhanke lijkheid vast te stellen. De Franse delegatie in de Beheer' schapsraad der V.N. heeft gisteren mee gedeeld, dat Frankrijk van plan is, in oktober a.s. in Frans-Togoland een volksstemming te houden ten einde de bevolking te laten kiezen tussen een nieuw statuut voor het gebied en hand having van het beheersregiem. Aan de Beheerschapsraad is verzocht waarne mers naar het referendum te zenden, Het nieuwe ontwerp-statuut voorziet in territoriale, administratieve en fi nanciële autonomie, waardoor de bewo ners van Togoland geheel hun eigen za ken zullen- kunnen regelen. RUSSISCHE HANDELSMISSIE NAAR DJAKARTA. In Djakarta wordt vernomen, dat de Russische handelsmissie op 8 of 9 augustus in Indonesië wordt verwacht. De missie zal besprekingen voeren over een handelsovereenkomst met Indonesië en over het verlenen van kredieten er technische en economische hulp aan In donesië. Naar verluid* zal er naar worden ge streefd de besprekingen te beëindigen, voordat president Soekarno op 29 augus tus in Moskou zal aankomen. PRESIDENT KOERNER VAN OOSTENRIJK HERSTELLENDE De doktoren die de Oostenrijkse Pre sident Koerner behandelen hebben gis teren een verklaring uitgegeven waarin zij zeggen dat de toestand van de Pre sident snel verbetert. Er zullen geen verdere verklaringen worden uitgegeven. REEDS NU DOOD PUNT IN JAPANS-RUSSISCHE VREDESONDERHANDELINGEN? Japan heeft de Sovjet-Unie teruggave van twee eilanden en repatriate van Japanse krijgsgevangenen verzocht. Deze Japanse -eisen werden bekend gemaakt tijdens de onderhandelingen, die op het ogenblik in Moskou worden gevoerd over een Japans-Russisch vre desverdrag. Volgens een Japanse woordvoerder heeft de Russische Minister van Bui tenlandse Zaken Sjepilof hierop in een „zeer vriendschappelijke rede" geant woord dat de Sovjet-Unie niet van standpunt is veranderd sedert de be sprekingen in Londen. Deze besprekingen, die in maart wer den gehouden, "zijn voornamelijk ge strand op de Japanse territoriale eisen. Regering, waarbij alle buitenlandse bank-rekeningen onder deviezen-con trole werden geplaatst, een vergelding inhield voor de Engelse en Franse maatregelen van diezelfde aard. „Dit is geen vergeldings-actie. maar wij behandelen Engeland en Frankrijk zoals Frankrijk en Engeland Egypte be handelen". werd in een kring gezegd. De actie werd verklaard als een daad om het Egyptische geld in Engeland en Frankrijk te waarborgen. Singapore en Birma bevriezen saldi In navolging van de Britse Regering heeft het gouvernement van de Britse kolonie Singapore, alle Egyptische banksaldi in de kolonie bevroren. Birma heeft het voorbeeld van Enge land eveneens gevolgd door alle trans fer van valuta naar Egypte te blokke ren. Daarmee is het het eerste Aziatische land buiten het Britse Gemenebest, dat zich tegen Egypte richt. Nog steeds met cheques De Engelse schepen, die gebruik ma ken van het Suez-kanaal betalen de kanaalrechten nog altijd met cheques op Engelse banken in het Ver. Ko ninkrijk, aldus luidden de berichten uit Port Said en Suez van gisteravond De berichten melden, dat de Egypti sche autoriteiten deze cheques aanne men, niettegenstaande het besluit van Engeland om de Egyptische fondsen te blokkeren. daar zij er allereerst prijs op schijnen te stellen, op het ogenblik, dat de scheepvaart door het kanaal doorgaat. Dc autoriteiten hebben verklaard, dat Egypte later zou proberen zich in het bezit van de gelden te stellen door middel van verschillende maatrege len, w.o. een wettelijke actie voor het Internationale Hof van Justitie. Russische stem „Ik ben van mening, dat de Suez- kanaal-aangelegenheid op vreedzame wijze moet worden opgelost. Een an dere oplossing is niet mogelijk", aldus heeft de eerste secretaris der Sovjet- Russische Communistische partij, Niki- ta Kroestsjef, in een toespraak, waar van de tekst door Radio-Moskou is uit gezonden. verklaard. Hij voegde hieraan toe: „Ik denk. dat het gezonde verstand zal zegevieren en dat dit Engeland en Frankrijk in staat zal stellen een rechtvaardige oplossing te vinden". „Times" tegen treuzelen De Londense „Times" van heden verheft zijn stem tegen de „traag heid van optreden" van Amerikaanse zijde ten aanzien van de kwestie van het Suezkanaal. Het blad waarschuwt tegen uitstel en pleit voor oiïmid- dellijk optreden. Het meent te moeten constateren, dat er „zelfs nu meningsverschillen tussen de drie westelijke mogendhe den" bestaan, ofschoon zij het er wel over eens zouden zijn dat met geweld tussenbeide zou moeten worden geko men wanneer Egypte nog andere sche pen (behalve de Israëlische) de door vaart zou beletten. Een eventueel te beleggen conferentie zou snel bijeen moeten komen en Egypte de strengste voorwaarden moeten stellen. Wanneer Nasser zou aarzelen of weigeren er mee in te stemmen zou men terstond tot krachtdadig optreden moeten over gaan. aldus de mening van de „Times". Geweld, dwang en verzachting op Cyprus Gistermiddag is in het centrum van Nicosia op Cyprus een Griekse Cyprioot doodgeschoten. Een speciale rechtbank te Nicosia heeft twee jeugdige Griekse Cyprioten elk tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het plegen van bom aanslagen. Te Limassol is inmiddels een Britse politie-inspecteur ervan beschuldigd, dat hij drie burgers van deze stad heeft mishandeld. Hij zal op 8 augustus te rechtstaan. Het Britse bestuur van Cyprus heeft medegedeeld de nieuwe noodmaatrege len, waarin het gebruik van een „rede lijke mate van geweld" werd toegestaan bij het arresteren, in de gevangenis op sluiten of ondervragen van verdachten, te zullen herzien. Er was op deze maatregelen, waarbij het van geval tot geval aan de betrok ken politieman <nen) of militair (en) was overgelaten wat onder een „redelijke mate van geweld' diende te worden ver staan, scherpe kritiek geoefend. flngez Mcd.-adv.) VLOEISTOF Zuiver en ontsmet uw huid met de helder /loeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziekte kiemen worden gedood. Palar naar Moskou In Djakarta wordt vernomen, dat de voormalige Indonesische ambassadeur in New-Delhi, Palar, zeer waarschijnlijk naar Moskou zal vertrekken om op te treden als waarnemend ambassadeur met het oog op het komende bezoek van Soekarno aan de Sovjet-Unie. De post in Moskou is vacant sinds dr. Soebran- drio, thans waarnemend secretaris ge neraal van het Ministerie van Buiten landse Zaken, werd teruggeroepen. Palar is ook in Bonn tijdens het be zoek van Soekarno aan West-Duitsland als waarnemend ambassadeur opgetre den. Onassis wil Griekse |f Plesman worden (Ingez. Med.-Adv.) QVef. DE lUElNE GeVoEGeWs DES LEVENS SSWWfflMWlHBiWM» De vacantie staat voor de deur! En als U straks in den vreemde iseet U dan eens geen vlees - groenten - en aardappelen maar echte buitenlandse lekkernijen. In Zuid-Frankrijk bouillabaisse,in Italië polenta en ravioliin Oostenrijk een echte Hongaarse goulash. En drinkt LJer een glaasje bij van de tvijn van het land. Maar rookt LI altijd een Spencer voor en een na het eten. Weet U waarom? Omdat men ginds wel lekker koken kan maar er is nergens een sigaret te koopdie ook maar in de schaduw kan staan van Uw eigengouden Virginia: Spencer. Krachtens een gisteren met de Griekse f Regering gesloten overeenkomst verwerft 1 f de redei A. Onassis het monopolie voor de exploitatie van Griekse lucht- vaartlijnen. Krachtens de hem voor de duur van 20 jaar verleende concessie zal de door Onassis opgerichte maat- schappij „Seven Seas" toestellen op e internationale luchtlijnen en op binnen- C landse lijnen in dienst stellen. Volgens Reuter zal 60% van de aan- i k delen der nieuwe maatschappij zich in r handen van Griekse onderdanen be- 1 If vinden. Naar Onassis op een persconferentie mededeelde, zal de maatschappij ver bindingen onderhouden op Noord-Ame- rika, Zuid-Afrika, Frankrijk, Italië, Engeland, en landen van het Midden- Oosten. alsmede in het binnenland van Griekenland. Onassis is niet voorne mens met de grote buitenlandse lucht vaartmaatschappijen te concurreren, doch hij sloot de mogelijkheid van sa menwerking met een der grote maat schappijen niet uit. (Van onze correspondent te Londen.) Het voorstel van de Labour oppositie om in overleg met de NAVO de militaire dienstplicht in Engeland over vier jaar te beëindigen, met de laatste oproeping van dienstplichtigen in 1958. werd gisteravond door het Lagerhuis met een regeringsmeerderheid van 68 stemmen verworpen. De oppositie achtte de tijd gekomen om een begin te maken met een belangrijke bezuiniging op de militaire uitgaven door uitwerking van plannen dienaangaande op lange termijn. Ondanks de kolossale bedragen die aan de defensie worden besteed, u-as de defensie-organisatie niet verbeterd. Er bestond volgens de woordvoerder van de socialisten, George Brown, ge vaar voor herhaling van de fouten uit de dertiger jaren. Het aantal onder de wapenen zijnde manschappen was dui zelingwekkend vergeleken bij de om vang van de vooroorlogse strijdkrach ten. De nationale dienstplicht vormde een belemmering voor de aanwerving van beroepspersoneel, doch het plan van de regering om over te gaan tot zogenaamde geselecteerde dienstplicht, I De Muggenrondehet wieler sport-evenement. dat de politie van Met een enkel woord Haarlem vorig jaar voor het eerst voor de Haarlemse jongeren organi- bixnenland seer^e js maandag voort de tweede maal gestart. De tien ploegen van zes renners tussen 14 en 16 jaar. die aan deze miniatuur-Ronde van Frankrijk hun beste krachten geven, deden gisteren tijdens de tweede etappe Elspeet aan. waar in êcn der hotels een ravitaillerings- post was ingericht. Op de foto.zien wij de jeugdige ..Wagtmans" en „Noltens" bij hun vertrek uit El- speet naar de finish in Ernst. De heer E. van Vollenhoven, hoofd personeelszaken van de K.L.M. Is met ingang van 1 augustus benoemd tot onderdirecteur. Te Echt (L.) is bij het laden van spoorstaven een kraan gekanteld. De arbei der Helgers van een Roermondse aan nemersfirma werd door de vallende kraan geraakt en overleed ter plaatse. Bij K B. van 27 juli 1.1. is bepaald, dat met Ingang van 15 augustus a.s. in werking treedt de wet van 28 Juni 1956. houdende verplichtstelling van de nota riële akte bij de levering van onroerende zaken en bij de vestiging van zakelijke rechten op' onroerende zaken. Woensdag 22 augustus hoopt de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz, pen bezoek te brengen aan Woerden. Op die datum wordt er in Woerden (tijdens een z.g. vakantieweek) een agrarische dag gehouden met een feestelijke kaasmarkt, volksspelen enz. - Morgen zal de voorzitter van de nieuwe „World Society of the Skippers of the Flying Dutchman", de heer P. A. Gideonse, lidmaatschapskaart nummer 8 van deze door d- K.L.M. opgerichte ver eniging van „luchtmlljlonairs" uitreiken aan de heer C. Kolff, voorzitter der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en van de Raad van Beheer van de N V Nationale Lucht- vaartschool. - De Staatssecretaris van Sociale Zaken mr. dr. A. A. van Rhijn, heeft vanochtend te Amsterdam het bestuur van de Sociale Verzekeringsbank geïnstalleerd. buitenland In 1955 zijn in Italië 5746 personen bij verkeersongelukken om het leven ge komen en 111.526 gewond. Gisteren is te Milaan een Italiaans militair vliegtuig verongelukt, waarbij alle zes Inzittenden om het leven kwamen. President Eisenhower heeft gisteren een wetsontwerp ondertekend voor nieuwe fondsen ter waarde van 3.766 570.000 dollar, bestemd voor de buitenlandse hulp ln het Jaar dat eindigt op 30 juni 1957. Volgens mededeling van de Indiase minister van Binnenlandse Zaken zijn in Oost-Assam meer dan 370 leden van de Nagastam gedood bij gevechten met het Indiase leger. Een groep Naga's had een DONDERDAG Stadhuis (Burgerzaal): Jhr. mr. F. H. van Kinschot opent tentoonstelling bloem- sierkunst, 7.30 uur nam. ZATERDAG Bloemencorso trekt door Leiden. Aan komst Stationsplein 3.30 uur nam. Ver licht corso 9 uur nam. DINSDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Synagoge (Levendaal): Excursie Ver. „Oud Leiden". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde. Zomer- tentoonstelling „Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdag» en dinsdags bovendien 7.309.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst Dagelijks tot zonsondeigang (Tm 26 augustus) Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (tm 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrydag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus) BIOSCOPEN: Rex. „Zo vader, zo zoon" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Trianon. „Goldrush" (alle leeftijden). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uu-. Casino. „Licht het anker" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderd.: „Dageraéd der vryheld" (14 J.) Lido. „Jammer dat ze 'n canaille is" (14 laar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „De lawaaischoppers" (a.l.). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 4 a ugustus 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502; Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8. telefoon 26274. geen gehoor bij Uw huisarts of met vrijstelling voor bepaalde groepen, was in hoge mate onbillijk. De nieuwe strategie vereiste een klein uiterst snel verplaatsbaar beroeps leger. Brown gaf toe. dat de afschaf fing van de dienstplicht een duidelijk risico met zich meebracht, maar een grote luchtvloot van Brittannia's trans portvliegtuigen en lange afstands vliegtuigen. zou voor de nodige beweeg lijkheid kunnen zorgen. De Minister van Arbeid en Nationale Dienstplicht, Macleod, verdedigde het door de Regering thans in overweging genomen denkbeeld van de geselec teerde dienstplicht, welke nodig zal zijn 1 om het evenwicht tussen de militaire en industriële behoeften te herstellen. Plotselinge veranderingen zijn, volgens hem, onmogelijk. Zolang er nog een grote kloof be staat tussen de omvang van de nood zakelijk geachte strijdmacht en het aantal beroepsmilitairen zal de na tionale dienstplicht gehandhaafd die nen te worden. Al vroeger had de Regering duidelijk gemaakt, dat zij niets voelt voor ver korting van de diensttijd, welke in En geland twee jaar bedraagt, de langste van enig westelijk Navo-land. Wel is men in Engeland overgegaan tot oproeping op latere leeftijden, maar daarmede kan niet altijd worden doorgegaan. Macleod gaf de verzekering, dat de nationale dienstplicht, welke Enge land ook voor de oorlog nooit gekend heeft, niet permanent is. Anthony Head, de Britse Minister van Oorlog, betoogde nog dat het licht vaardig zou zijn als de conventionele strijdkrachten zouden worden losgela ten. Clement Davies, de liberale leider, zeide dat de defensie niet slechts 1500 miljoen pond sterling per jaar verslindt, maar dat ook 800.000 man aan het produktieproces onttrokken worden, welke op hun beurt weer door driemaal zoveel arbeidskrachten moeten worden verzorgd. Aangezien liet gevaar voor een algemene oorlog is verminderd, zal Engeland alles moeten doen om zich voor te berei den op de economische oorlog. De Amerikaanse presidentsverkiezingen Een tweede strijd tussen Eisenhower en Stevenson in de komende Ameri kaanse presidentsverkiezingen wordt steeds wasysohtjnlijker, zo hebben politieke waarnemers in New York vandaag als hun mening te kennen gegeven. Het zich terugtrekken van de democratische presidentskandidatuur door sena tor Kefauver en diens ondersteuning van Stevenson, heeft Stevenson in feite verzekerd van de steun van zijn partij voor een hernieuwde poging het Witte Huis te bereiken. De enige andere ernstige mededinger naar de democratische kandidatuur gou verneur Averell Harriman van New York verklaarde gisteren dat hij niet van plan was het voorbeeld van Kefauver te vol gen. Maar enkele invloedrijke democra tische leiders hebben reeds geopperd dat Harriman zich nu ter wille van de een heid der partij zou moeten terugtrekken. ccfa BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN David, zn van J. van der Wijngaard en G. Fllppo; Maria Jeannette Eva Susanna, dr van J. b. N. Beurze en A. M. J. de Romljn; Elisabeth Meynouw. dr van C. C. Vlam en T. M. Klop; Dirk, zn van D. van de Wijngaard en P. Tlsseur; Robertus Jo hannes, zn van J. C. Zaal en A. Verstra ten; Wilhelmlna, dr van W. de Jong en J. C. S. Kooreman; Carla Johanna, dr van J. de Boer en E. Bodrij; Antonia Pleternella dr van J. van Dijk en H. G. van Elswijk; Maria Margaretha, dr van A. A. Schaken- bos en A. A. C. van Beek; Hlllegonda Hen- drlka Maria, dr van A. J. van der Born en A. F. Driessen; Leendert. zn van L. Hogedoorn en A. M. van Fulpen: Hendrlka, dr van C. A. Abspoel en J van Leeuwen. overleden: onafhankelijke Naga-staat willen stichten, specialist, bel op dokterstelcfoon 22222. J, Ph. van der Pluljm, zn, 3 maanden. Harriman zei gisteravond in New York dat verscheidene van Kefauvers afge vaardigden na diens terugtrekken hun steun aan hem hadden overgedragen. Hij zei: „Ik zal me nooit terugtrekken. De Democraten willen een strijdbare lei der en ik ben er zeker van die post te kunnen vervullen.". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 4J bó d a x 3 a el cw Stockholm regen ozo 2 19 3 Oslo regen windstil 15 2 Kopenhagen zwaar bew. w 10 17 4 Aberdeen licht bew. windstil 16 0.1 Londen zwaar bew. zzw 4 17 0 Amsterdam zwaar bew. zzw 3 16 0.6 Luxemburg zwaar bew. wzw 2 17 0 Parijs onbewolkt windstil 21 0 Bordeaux onbewolkt nnw 2 22 0 Grenoble onbewolkt zw 1 24 0 Nice zwaar bew. n 2 26 0 Berlijn Frankfort zwaar bew. w 7 19 0 2 half bew. zzw 2 19 0.3 München licht bew. windstil 21 0 Ztirlch nevel w 2 22 0 Genéve onbewolkt windstil 23 0 Locarno onbewolkt windstil 27 0 Wenen onbewolkt windstil 24 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 25 0 Ron.e onbewolkt windstil 34 0 Ajacclo Mallorca onbewolkt ono 3 27 0 onbewolkt nnw 3

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2