Vlees hooft erbij Quick Boys verspeelt haar laatste kampioenskans IJsselmeervogels praktisch kampioen van Nederland Zwaar weer op derde Holland-dag Nederlandse roeikampioen- schappen brachten 3 baanrecords MAANDAG 30 JULI 1056 Kostbare fouten (Van een onzer verslaggevers) Door met 31 te verliezen van het bezoekende IJsselmeervogels heeft Quick Boys haar laatste kans op de titel van Nederlands Zaterdagmiddagkampioen he laas verspeeld. Verspeeld op een wat eigenaardige wijze. Immers de drie doelpun ten, welke de IJsselmeervogels aan de overwinning hielpen, waren geen van drieën een gevolg van een dusdanig opgezette aanval dat hieruit noodzakelijk een doel punt moest komen, maar alle drie werden ze gescoord uit evenveel fouten, zoals uit het verslag wel blijken zal. De vraag of de bezoekers verdiend gewonnen heb ben. zal wel een twistpunt blijven. Wij voor ons hadden een gelijkspel beter ge- vonéen, maar dit had de Katwijkers evenwel toch niet geholpen, want ook dan hadden de Spakenburgers aan het langste eind getrokken. Overigens was de thuisclub in het veld geenszins de mindere; over het geheel genomen waren zij zelfs beduidend ster ker, maar sinds het verdwijnen van van den Oever gaat de voorhoede mank aan schotloosheid. Trouwens niet alleen dit is oorzaak van de recente nederlagen. Ook nu kwam de ploeg tempo tekort. Dit laatste was bij de Vogels veel be ter, al was het schieten oc«k bij hen niet zo daverend. Maar ondanks dit alles was het toch een pittige wedstrijd, hoe wel het wat harde spel van de bezoe kers Quick Boys niet ligt. Ook nu kon den we ons echter niet aan de indruk onttrekken dat het zeer lange wed strijdseizoen Quick Boys parten gaat spelen (wat geen wonder is!) De vreugde van de vele Spakenbur gers was natuurlijk groot, want er zou nu nog een wonder moeten gebeuren als de hoogste titel in het Zaterdagmid dagvoetbal niet weer terecht zal komen in het typische dorp aan het IJsselmeer. Het begon bitter'slecht voor de gast heren. Nauwelijks was er afgetrapt of bij een van de eerste aanvallen van de rood-witten maakte invaller-doelman De Hollander een kostbare fout. Hij was ver z'n doel uit gekomen om een ge makkelijke bal te vangen, maar op on verklaarbare wijze liet hij het leder val len vlak voor de voeten van linksbuiten Koelewijn. die met een boogbal 01 op het scoringbord bracht. Nog was het onheil voor Quick Boys niet afgelopen. Bij een vrije trap net buiten het straf schopgebied verzuimde Quick Boys om het muurtje goed sluitend te maken, want hoewel het schot van weer een andere Koelewijn (er spelen drie van die naam in de voorhoede!) oerhard was. bij een sluitend geheel had dit schot zeker geen doel getroffen. Nu vloog de bal onhoudbaar langs de ver blufte de Hollander. Dat was 02. Het pleit voor Quick Boys dat zij het Zaterdagvoetbal De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de competitie om het kam pioenschap van Nederland Zaterdag voetbal van de K.N.V.B. luiden: Quick BoysIJsselmeervogels 13 Sp.cl. GenemuidenHark. Boys 73 IJsselmeervogels 65 1 10 227 Genemuiden 6 4 2 8 2315 Quick Boys 7 4 3 8 20—16 ARC. 6 3 3 6 14—17 Harkem. Boys 77 12—36 De 24 uur-rit van Le Mans WEDEROM EEN DOODE EN MEERDERE GEWONDEN De 24 uurs rase op het nieuwe circuit van Le Mans heeft hoge eisen gesteld aan de coureurs en aan hun materiaal. Negenenveertig equipes gingen van start, veertien reden de wedstrijd uit. Meer dan tweederde van de deelnemers werd na aanrijdingen, ongelukken of motorpech uitgeschakeld of gaven om andere redenen de strijd op. Dit moet voor een deel toegeschreven worden aan de ongunstige weersomstandigheden in de nacht van zaterdag op zondag toen bijkans tropische stortbuien de baan van het circuit van 13.461 kilometer verraderlijk glad maakten. Een ongeluk met dodelijke afloop wierp een schaduw over de race. In de vijfde ronde sloeg de Panhard van de Fransman Hery over de kop en vloog in brand, waarbij Hery zo zwaar gewond werd dat hij kort daarna overleed. In een stortbui op zondagmorgen kap seisde ook de Aston Martin van de Brit Peter Walker, wat hem te staan Jyyam op een gebroken vinger en schaafwonden aan hoofd en rug. De Duitser Wilhelm Glockler kwam met zijn Porsche in botsing met de Fer rari van de Fransman Mayrat. De Por sche vloog onmiddellijk in brand en Glockler mocht van geluk spreken dat hij er met een gebroken enkel en een kleine beenwond af kwam. De wedstrijd zelf is eigenlijk een doorlopend duel geweest tussen de met een particuliere Jaguar gestarte Schot se ploeg Sanderson—Flóckhart en de Britten Stirling MossPeter Collins met Aston Martin. Achter de beide su perieure Britse wagens verdwenen tal van andere concurrenten successievelijk van het toneel. De derde plaats, achter de Jaguar en de Aston Martin, was ten slotte voor de Ferrari van Gendebien Trintignant, maar met een grote ach terstand. De ploeg Hawthon—Bueb, een van de favorieten, verspeelde al in het begin alle kansen op de zege door haperingen in de ontsteking van hun Jaguar. Maar later verbeterde Haw thorn herhaaldelijk het ronderecord. De uitslag was: 1. Sanderson—Flock hart (Jaguar) 4034.930 kilometer, ge middelde snelheid 168.122km/u. 2. Stirling Moss—Collins (Aston Mar tin) 4018630 km.. 167.443 krn'u 3. Gendebien—Trintignant (Ferrari). 4. Swaters—Caurent (Jaguar) 5. Frankenberg—Trips (Porsche) 6 Hawthorn—Bueb (Jaguar) 7. Dicknell—Jopp (Lotus) 8. HughesBe.ntley (Cooper) In het klassement volgens de pres tatie coëfficiënt is de Franse ploeg Laureau—Armagnanc met D.B. eerste geworden. OLYMPISCHE SPELEN DE ENGELSE PLOEG VOOR MELBOURNE Engeland is van plan een ploeg van 225 atleten en officials af te vaardigen naar de Spelen te Melbourne. Alleen de Ver. Staten, Rusland en Australië zullen, naar verwacht wordt, door gro tere ploegen vertegenwoordigd zijn. niet opgaf. En het laatste half uur voor de rust heeft alles wat Spakenburg was met angst in het hart staan of zitten kijken naar de massale krachtsont plooiing van Quick Boys. Het werd heel. heel benauwd voor het Spaken- burgse doel. Hier stond echter in de persoon van stopper v. d. Goot een speler, die zeer veel werk verzette, maar het meeste viel toch keeper De Graaf op. Het was fantastisch wat hij uit z'n doel hield. Onafgebroken duurde dit machtsvertoon voort tot aan de rust en toen was slechts éénmaal het Spaken- burgse doel doorboord. Dit doelpunt was gescoord door Van Rijn, die een voorzet van Viool inkopte. Na de rust wogen de partijen tegen elkaar op. Quick Boys vocht voor de gelijkmaker en IJsselmeervogels voor een versteviging van de toen nog wan kele positie. Steenbeek schoot een keer rakelings over. maar voor de rest ge beurde er toch niet zo heel veel. De Hollander in het doel van Quick Boys redde een paar maal zeer fraai, en ook De Graaf aan de andere kant deed dit. Totdat Henk Vis na een botsing ver vangen moest worden. Het was heel Jammer voor z'n jeugdige vervanger Korndörffer, maar hij werd oorzaak dat Quick Boys definitief verloor. Reeds bij de eerste bal die hij kreeg miste hij volkomen en de snelle linksbuiten Koe lewijn was er als de kippen bij om dit af te straffen. 13. Het einde kwam met 3—1 voor IJsselmeervogels. Er was zeer veel publiek. Maximum aan sensaties Zag het er vrijdag naar uit, dat de Hollandweek een vri) rustig verloop zou hebben, Aeolus besliste echter anders. Zaterdag woel het al beduidend harder en zondag was het een harde storm, die zo nu en dan orkaanachtige allures kreeg. Groot was het aantal schepen dat de st rUd tegen de wind en golven niet kon volhouden en kapseisde, volsloeg of een beschutte haven moet opzoeken. Was er zondagmorgen nog sprake van regelmatige wedstrijden, 's-middags was de strijd tegen de elementen zwaarder dan die tegen de tegenstanders, zo dat het uitvaren van een wedstrijd een prestatie op zich was. De Duitser R. Mulka behaalde zater dag na even achter Boeschoten gelegen te hebben, wederom een fraaie zege. door met een voorsprong van zeker 500 meter op Boeschoten, Jan Schooneveldt en de president van de Flying Dutch- man-organisatie, de Engelsman W. L. Dawes. Zondag was Mulka. die op de planeerrakken enorme snelheden be reikte, weer overtuigend de meerdere. Tweede werd nu H. C. Blok en derde W. L. Dawes. De Duitser U. Koglin ging als vierde over de streep. In de 12M2 Shar pies was het Jaques Kraan, wat de klok sloeg. Met hard weer is er niemand, die ook maar op welke wijze dan ook in staat is hem, te benaderen. In de wedstrijd van zaterdag kwam de draaiende wind hem, over bakboord liggend achter D. Hoekstra, te hulp. HIJ kon toen regelrecht naar het merkteken varen en vóór de rest rond gaan. Hoek stra werd tweede, voor Bouw van Wijk, Ben Verhagen en Gerrit Visser. Terwijl zondag zijn tegenstanders het door de wind en golven zeer te kwaad hadden, (de buitenlanders streken bijna allen de fok) zeilde Jacques Kraan ver voor, zijn wedstrijd op eminente wijze uit. Barto Kraan, zijn broer, weerde zich ook geducht. Hij moest na de start zijn tuig, waar een zeillat uitstak, klaren en ging daardoor als laatste om de eerste boei. Kruisend kreeg hij de een na de ander te pakken en werd tweede voor Gerrit Visser en J. R. Backall, de En gelsman. Bijzonder mooie strijd werd gevoerd in de Valkenklasse, waar zaterdag U. de Vries zijn tweede overwinning behaalde op Egon Rolf v. d. Baumen en C. Scher- pel. De Valken, die veel wind kunnen heb ben, gingen zondag dicht opeen het lange kruisrak in van de eerste naar de vijfde plas. Vooral in de nauwe doorgangen tus sen de eilanden spande het geducht en boven de gierende wind weerklonken de kreten van de „bakboord" roepende be manningen. J. J. Doorschodt werkte zich mooi op naar de kop, en terug plane rend naar de eerste plas kon de Vries hem niet meer benaderen. Derde werd Rolf v. d. Baumen, vierde j. Prins. Hoe wel er aanvankelijk weinig slachtoffers vielen in het Valkenveld. moesten later in de achterhoede velen opgeven. Zater dag finishte in de Vrijheidsklasse C. de Haas als eerste voor Peter Freeh, R. Blok en H. Prins. Het bleek echter dat zij een boei fout gerond hadden, waarop Frech. Blok en Prins de sportiviteit op brachten zich terug te trekken. De Haas deed dit niet en bleef dus eerste, terwijl nu R. v. d. Laan en H. Gaillard en J. Korswagen twee, drie en vier werden. In de wedstrijd van zondag werd de Haas, nu op Juiste wijze eerste voor J. Korswagen en F. H. Klumper. De Finnen streden zaterdag een zeer mooie wedstrijd waarin het wedstrijd element van het begin tot het einde bleef. BIJ de finish leek het er op dat Karei Warburg de zege zou behalen, maar hij kreeg het even slecht, zodat Markus juist nog een scheepslengte voor hem over de streep ging De Belgische crack André Nelis werd derde. Zondag gingen de Finnen van start, toen de storm in hevigheid ging toenemen en al spoedig vielen de brokken! Slechts drie zeilers hielden stand, dit waren Koos de Jong, Bob Markus en Nelis, die in deze volgorde werden- afgeblazen. Het was voor de Finnen een onmogelijke zeilerij. Soms was het niet mogelijk het schip op zijn koers te krijgen, zodat er achteruit gevaren werd. Voor de wind zeilen was niet te doen. zodat ruim varend ge kruist werd! In de Olympiadejollen was zaterdag de start vals. Bij de volgende start nam H. W. Stellingwerf al dra de kop. die hij niet meer afstond voor H. J. de Jong en H. Prins. Zondag was het J. A. N. Tak die als eerste finishte voor B. W. Willems en H. Prins. A. W Endstra werd zaterdag overwin naar in de 16M2 Streepklasse voor H. Molenaar en J. de Haas. Molenaar pla neerde zondag het snelste, J. F. Dwars- huis werd nu tweede en R. Siebrand derde. In de Pampusklasse behaalde zowel zaterdag als zondag W. Blok een klin kende overwinning, evenals W. H. Hol- trop in de 12 voetsjollen. In de jeugdklasse werd Rudy Rijks za- Cricket-uitslagen lste klasse A. HBS (150)—Quick N (76) j VRA <90)- RW (95 voor 8). lste klasse B. Excelsior (77 voor 4)—Sparta (60);' VOC (1341—Kampong (41); VVV (74)— ACC 2 (76 voor 8). 2de klasse C. HDVS 3 (131)HOC 4 (118). 2de klasse E: RW 2 0188 voor 5, waarvan Giltay Veth 101 not out)—Ajax L (152). BMHC (439 voor 5. tijd)—CVHW (187 voor 8, gesl.) draw; Hercules (56)Haarlem 2 (60). De vierde toetswedsfrijd ZWARE OPGAVE VOOR DE „AUSSIES". Dreigende donderkoppen boven Old Trafford waren oorzaak dat de umpires na de lunch op de derde dag van de vierde toetswedstrild Engeland—Austra lië moesten besluiten het spel te staken. Nog voor de spelers het paviljoen had den bereikt, viel de regen met een bllna tropische hevigheid neer en ds pitch kwam geheel onder water te staan. Eerder waren een opstekende sterm en regen oorzaken geweest dat de speeltijd op deze derde dag tot 45 minuten werd teruggebracht. Slechts een zestal luns voegden de Australiërs van hur. scha mele totaal toe. Zij veriaarden 'n hun tweede innings 59 runs en verxoren het wicket van Jim Bur te. Met nog twee speeld igen voor do boeg is de situatie vrijwel hopeloos van de gasten. Met nog 8 tweede inningswic kets ln handen bedraagt de achterstand op Engeland nog 316 runs. De Austra liërs zullen alles in het werk moeten stellen, willen zij tenminste een In ningsnederlaag ontgaan. Het scoreboro toonde de volgende cU- I fers: Engeland: eerste innings 459; Australië: eerste Innings 84; tweede Innings na tweede dag 53 voor 1. AJAX (L.)—LEIDSE STUDENTEN. In de afgelopen week speelden Ajax (L.) en de Leidse studenten hun tradi tionele wedstrijd te Oegstgeest, De stu denten kwamen met een vrij sterk elf tal in het veld, o m met de bekende All- rounder Goudsmit.Ter versterking speel de de H.C.C.ër Oampionimet Ajax mee, terwijl in zijn plaats C. v. Ameromsr.de gelederen van de studenten completeer de. De wedstrijd stond op hoog peil. Dank zij stijlvol batten van verschil lende Leidenaars kon het talrijk publiek van fraai cricket genieten. Ajax won dank zij Campioni, die met 60 runs not out bleef. Goedkoop <R. en W.) viel te gen, Molijn (R. en W.) schitterde in de 2de innings. Plannen werden beraamd om in 1957 te komen tot een 2-daagse. ter viering van het lste lustrum van deze wed strijden. AJAX I VERLOOR VAN R. EN W. IIL Het grondfielden van Ajax was niet slecht, doch er werden enige vangen gemist, waardoor R. en W. de score al gauw op 60 voor 1 kon brengen. N. J. R Goltay Veth sloeg er lustig op los en scoorde een century. (401 not out). Het R.W.-totaal werd 188 voor 5. J. Meyers 23, J. N. C. Molenaar 34, E. H. Westra 13 not out. De bowlingcijfers van Ajax waren: J. J. de Jongh 49 voor 2; P. v. Amerom 61- voor 1; F. Bom 28 voor 1. Ajax begon snel te scoren, helaas gin gen twee batsmen nodeloos run out, n.l. F. Bom en B. Spiering. F. Bom 16 en B. Spiering 11. Daarna vielen de wickets snel. doch de staart roerde zich I goed. A. Wolterink met R. Bogaards (Ingez. MexL-Adv.) Nü bloemkool met saucijsjesheerltjkl HET HELE GEZIN SMULT ERVANI Publikttt* van du varenifde slagart mi Leiden en omstreken Ploegen voor Europese kampioenschappen aangewezen Zaterdag zijn op de Bosbaan bij Am sterdam nationale roelwedstrljden ge houden. het voorspel voor de Nederland se kampioenschappen op zondag. Voor beide dagen was de inschrijving nogal teleurstellend. Op sommige nummers moesten ploegen zelfs alleen over de baan gaan. De strijd tegen het horloge werd verbeten gevoerd, ómdat de tijden beslissend waren voor eventuele uitzen ding naar de Europese kampioenschap pen in Bied. Een merkwaardlige geschiedenis was het met de gestuurde twee van Njord. Deze ploeg startte eerst ongestuurd ln de heats en maakte verreweg de beste tijd (7 min. 16.4 sec.), slechts 2.2 sec. bo ven het Nederlandse record. Maar in de finale lieten de Leidenaren verstek gaan, omdat zij inmiddels ook gestuurd nad- den geroeid - en gewonnen - en zij het wel wat veel van het goede vonden om nu nog eens te roeien De uitslagen van zaterdag lulden Twee zonder stuurman, eerste heat: 1. Njord 7.16.4; 2. D.D.S. 7.27.0; 3. Willem 3 7.20.6. Tweede heat: 1. Het Spaarne 7.24.4; 2. Aeglr 7.32.7. Finale: 1. Het Spaarne 7.23.6; 2. Willem 3 7.27.4; 3. Aeglr 7.82.0; 4. D.D.S. 7.47.8. Vier met stuurman: 1 Nereus 1. 6.58.0; 2. Nereus 2, 6.56.8. Skif: 1. Van Meedag (De Hoop) 7.27.0; 2. Ebbo van Weezenbeek (Dordtse) 7.28.4); 3. Redele (Dordtse) 7.45.2); 4. Neumeler (Willem 3) 7.52.6. Dubbel twee: 1. De Maas 7.11.3. alleen over de baan. Vier zonder stuurman: 1. Aeglr 6.36.9; 2. Nereus 6.45.1. Twee met stuurman: 1. Nlord 7.54.6; 2. De Hoop 8.01.5; 3. De Laak 8.04.8. Achten: 1. Laga 6.14.1 (alleen over de baan). Dames skif: 1. MeJ. M. Luderus (Dordtse) 4.06.0; 2. MeJ. C. Muskens (D.D.S.) 4.19.0. Dames acht: 1. Nautilus/Vliet-comblna- tle 3.28.6; 2. Amatol 3.31.5; 3. Nereus 3.33.0. Dames dubbel vier: 1. Willem 3 3.41.0; terdag eerste op zeer constante wijze zei lend voor W. Franke, A. Vunkerink en de Gebr. de Jong. Deze laatsten waren met R. W. Bossink de enigen die in de wed strijd van zondag stand konden hou den. In het noodweer, dat enige minuten over de plas losbulderde moesten de an dere jongelingen in de elementen hun meerderen erkennen. Velen sloegen om en liepen de wal in. Zo gaf de derde dag van deze Holland week zowel voor zei lers als belangstellenden een maximum aan sensaties! Om het intern, kampioenschap van Nederland GIRARDET BEHAALT DE TITEL. Op ae golflinks „De Pante Zeist zijn ae gumveastryaen om het interna tionaal kampioenschap van Nederland voortgezet. De Engelsen Cameron, Gi rardet, Bounn en de Australiër Tan ner bereikten de halve eindstrijden. De titelhouaer Dudok van Heel werd door Girardet uitgeschakeld. Girardet won van hem met 1 up. De overige uitslagen van de wedstrijden van zaterdag luiden: Cameron (Eng.)A. F. Knappert (Austr.) 8—6; A. M. Borren (Zeist)— A. M. Wills Sandfort (Eng.) 4—3; H. May (Duitsl.)Jè Bourin (Eng.) 3—1; H. J. W. Swane (D; Bosch)—L. Velge (België) 3—4; D. Cameron (Eng.) won met 4 en 3 van E. J. Deen (Den Haag); T. Tanner (Austr.) won van A. M. Wills j Sandfort (Eng.) met 2 up; J. Bourin! (Eng.) won van L. Velge (Belg.) met' 5 en 4. De derde en laatste dag heeft geen verrassingen opgeleverd. De Engels man Girardet en de Australiër Tanner bereikten door overwinningen op Ca meron (43) en Bourin (4—2) de eindstrijd. Een 4 up voorsprong van Giradet bij de 9de hole bleek voor Tanner geen j Het was zondag echt ..Hollands" weertje op de Loosdrechtse plassen: zon. regen en vooral veel wind De bemanningen van deze Olympia- jollen hadden het vaak niet gemak kelijk. al verhoogde de wind het sportieve element nog meer. De omvang van de Engelse delegatie Haag)8. K. Proctor (Eng.) Eindhoven) l up; E. J. Deen Den reden te zijn de moed op te geven. En- zal overigens afhangen van de beschik bare gelden. Reeds is een bedrag van 100.000 pond bijeengebracht, maar men komt nog 25.000 pond tekort, willen de plannen geheel verwezenlijkt worden. Girardet (Eng)—O. van Zinnlncq Berg- mann (D; Bosch) 2—1; J. F. Duaok van Heel (Eng.)—W. D. Hendereon (Eng.) 1 up; J. Emsens (Eimdh.)T. Tanner W. d. thousiast begon hij aan de tweede helft, i waarbij hij de achterstand wist ln te lopen tot 2 up. Hierna verloor hij echter zowel de 14de als de 15de hole, waardoor de wedstrijd eindigde in 4-3 voor Gdrardeit. De Ronde van Nederland OOK WAGTMANS DOET MEE De organisatoren van de Ronde van Ne derland en Wout Wagtmans zijn einde lijk tot overeenstemming gekomen wat betreft de deelneming van Wagtmans aan de Ronde. Wagtmans zal rijden als kopman van de derde Nederlandse ploeg. Voor de twee andere Nederlandse ploegen zijn zoals bekend reeds Schulte en Van Est als aanvoerders aangewe zen, De samenstelling van de drie ploe gen zal op korte termijn geschieden. speelden uitstekend en sloegen samen 90 runs; A. Woltering 69 en R. Bogaards 21. W. Spiering, die als 9de inkwam sloeg nog 13 runs ln goede stijl. Het to taal van Ajax werd 152. A. Wempe. die opnieuw sterk gemist werd. had Ajax de laatste wedstrijden stellig wel aan enige overwinningen kunnen helpen. AJAX II—EXCELSIOR III. Excelsior won de toss en koos eerst batten. Het bowlen van Ajax was in de eerste innings zeer secuur en omdat Ex celsior in de ochtenduren de smaak maar niet te pakken kon krijgen, waren de gasten op 39 all out. J. Jansen Schoonhoven nam 4 wickets voor 16 runs en A. de Goederen 4 voor 18 runs. Ajax begon niet zo best en was bin nen enkele minuten al 2 wickets kwijt voor 4 runs. Mede door goed batten van P. v. d. Staal 26 en J. Jansen 22, kwam er een aanzienlijke verbetering in het totaal van Ajax II. A. de Goe deren scoorde er nog 15 runs bij. maar toen was het gauw gebeurd, want op 73 runs waren alle Ajaxlleden uit. Excel sior probeerde het nog eens op de 2de innings en scoorde 107 runs voor het verlies van 5 wickets. Daarna bleef er voor Ajax nog 1 uur en 45 minuten over om 74 runs te maken of de tijd uit te spelen. Ajax besloot tot het laatste. P. Blonk hield 1 uur en 20 mi nuten zijn wicket op en dat was mede de reden, dat Ajax er in slaagde de tijd uit te apelen. Excelsior wist 6 wickets te veroveren voor 33 runs. Ajax won derhalve met 34 runs op de lste innings. DENEMARKEN—NEDERLAND EINDIGDE IN EEN DRAW De twee daagse cricketwedstrljd tussen de nationale teams van Denemarken en Nederland, die op de tweede dag twee duizend toeschouwers trok is geëindigd in een draw. In de eerste innings scoor de Denemarken 274 runs. Nederland antwoordde met 280. De tweede innings leverde de Denen 141 runs op, voor een verlies van 7 wickets. Toen de tijd ver streken was stond Nederland in de tweede innings op 42 voor 1. Eerste innlng6: Battingcijfers Dene marken 274 waarvan Madsen 50, Nielsen 47. Finnich 47. Bowlingcijfers Nederland: H. J. van Weelde 3 voor 20. M Maas 3 voor 63, van Staay 1 voor 46. Vrlens 2 voor 67. de Villeneuve 1 voor 44. Battingcijfers Nederland: 280 waar van Stolk 76. Vrlens 41 n.o.. Colthoff 37. Tweede inpings: Battingcijfers Dene marken: 141 voor 7 (gesl.) waarvan Ak- sei Morlld 52. Madsen 22. Joergen Morlld 20 n.o. Bowlingcijfers Nederland: Vrlens 2 voor 14. de Villeneuve 2 voor 20, Maas 2 voor 34. van Staay 1 voor 46. Battingcijfers Nederland: 42 voor 1 (tyd), waarvan A. Schuur 13. DUIVENSPORT „HET OOSTEN" Wedvlucht met jonge duiven vanaf Soignler op zaterdag 28 Juli 1956. In concours 113 duiven, welke om 12.45 uur met z.w. wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.38,16 uur en maakte een snelheid van 1579.54 m per minuut. De laatste prijswinnaar om 14.47.06 uur met een snelheid van 1453,67 m per minuut. De uitslag luidt; S. Schoeman 118; J. G. R. Langhout 2; j. Roest 3; Chr. Seller 4; L. Burgers 5—7—14—15—16; D. Zwaan 6—10: B Singeling 8—12—13: W Hartevelt 9—17 —19—20; H. Bey 11. Wedvlucht met 'oude duiven vanaf Bordeaux, welke donderdag 26 Juli om 12.30 met o. wind werden gelost. Van de 28 ln concours zijnde duiven bereikten er tot en met zaterdag slechts 2 hun hok, t.w. op vrijdag 1. J. C. v. d. Weele om 17.49.20 2. v. Wezel om 19.13.54 Kampioenschap Fond: 1. J. v. Wezel met 208,61 punten; 2. H. v. d. Vecht met 199.81 punten: 3. J. C. v. d. Weele met 139.34. Kampioenschap Oude Duiven: 1. H. v. d. Vecht met 784,43 punten; 2. J. C. v. d. Weele met 757,89 punten; 8. J. v. Wezel met 733,04 punten. 3. 2. D.D.S./Nautilus-combinatie 3.44.2; Nereus/De Hoop-comblna-tle 3.50.1. Dames dubbel twee: 1. Viking 3.55.0, alleen over de baan. Gisteren waren de uitslagen: Vier met stuurman: 1. en kampioen van Nederland Nereus 2 6.428; 2. Nereus 1. 6.43.4. Twee zonder stuurman: 1. en kampioen van Nederland Het Spaarne 7.12.7 (nieuw baanrecord); 2. Njord 7.16.7; 3. D.D.S. Skif: 1 en kampioen van Nederland Rob van Mesdag (De Hoop) 7.20 9 2 Redele (Dordtse) 7.28.9: 3. Ebbo van Weezen beek (Dordtse) 7.32.8. Dubbel twee: 1. en kampioen van Ne derland De Maas 6.47.8 (nieuw baan record) (alleen over de baan). Vier zonder stuurman: 1. en kampioen van Nederland Aeglr 6.33.6; 2. Nereus 6.30 9. Twee met stuurman: 1. en kampioen van Nederland De Laak 7.47.2 (nieuw baanrecord); 2. Njord 7.52.5; 3. De Hoop 7.55.4 Acht: l. en kampioen van Nederland: Nereus 6.12.0; 2. Aeglr 6.17.4; 3. Laga 6,20.1. Dames dubbel vier: 1. en kampioene van Nederland: Willem 3 3 36.0; 2. D.D.S./Nau- tilus-comblnatie 3.43.9; 3. Nereus/De Hoop-comblnatie 3.45.8 Dames acht: 1. en kampioene van Neder land: Nautilus/De Vllet-comblnatle 3.21.6i 2. De Amstel 3.29.9; 3. Nereus 3.31.4; 4. De Vliet 3.37.0. Dames skif: 1. en kampioene van Neder land: Agnes Reuter (Nautilus) 4.02.4; 2. MeJ. M. Luderus (Dordtse) 4.13.0; 3 MeJ. C. Nuskens (D.D.S 4 14.8 Dames vier met stuurvrouw: 1. en kam- &loene van Nederland: Nautilus 3.46.2; 2. IC 3.57.5. Dames dubbel twee: 1. en kampioene van Nederland: Viking 3.46.3 (alleen over de baan). De Sèvres-va as", een wlsselprfjs voor de dames, kwam voor een Jaar ln het bezit van Nautilus, dat de beste resultaten had geboekt. PLOEGEN VOOR EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Na afloop van de Nederlandse kam pioenschappen heeft het bestuur van do Nederlandse Roelbond de ploegen aange wezen, die ons land zullen vertegenwoor digen bij de Europese kampioenschap pen in Bied. Bij de dames is de dubbelvier van Willem 3 uit Amsterdam uitverkoren. Deze ploeg bestaat uit de dames: B. J. H. Plet (boeg), A. A. Cortlever-Ruys. W. Blauw. M. M. Hylkema (slag) en M. le Comte (stuurvro'uw). Voorts heeft de NRB besloten de ge combineerde dames acht van Nautilus/ De Vliet midden augustus nog een tijd- baan op de Bosbaan te Amsterdam te laten roeien, waarvan het zal afhangen of ook deze acht naar de dameskam pioenschappen. die op 24, 25 en 26 au gustus worden gehouden, zal gaan. Bij de heren, die op 30 en 31 augustus en 1 en 2 september in Bied roeien, is de skiffeur Rob van Mesdag van de Hoop uit Amsterdam aangewezen en voorts de Twee met stuurman van Njord uit Leiden. Deze ploeg bestaat uit de heren S. H. M. Vrind (boeg), P. L. J. Cornelissen en J. L. van Ligten (stuur man). In een toelichting deelde de voorzitter van de Roeibond. ir. E. Ruempol, mede, dat het bestuur meer verwacht had van de Vier zonder stuurman van Aegir. ..Wij vinden het niet verantwoord deze ploeg af te vaardigen". De dubbeltwee van de Maas noemde lr. Ruempol „veelbelovend, maar nog niet rijp om uitgezonden te worden". BRIDGE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Op de tweede dag van de Europese brldgekamploensohappen heeft Neder land bij de heren een overwinning be haald op Denemarken (7252) en gelijk geapeeld tegen Duitsland (67—68). Frankrijk boekte zijn eerste overwin ning. De ontmoeting tussen het Franse en het Engelse team eindigde in een ge lijk spel het verschil van 5 match- punten was Juist voldoende voor de overwinning doch in de avonduren versloegen de wereldkampioenen het Ierse team met groot verschil (79—16). In de vierde ronde hebben Frankrijk en Nederland geiyk gespeeld. Na de eer ste zitting stonden de Nederlanders 20 punten voor (33—13), maar het herstel van de Fransen was sensationeel, want zij kwamen ln de tweede zitting op 4339, wat zeggen wil dat hun toen nog slechte twee punten voor de zege ont braken. In de vijfde ronde speelde Nederland eveneens gelijk, ditmaal tegen IJsland (61—07). De stand luidt thans: 1. Italië 8 p.; 2. Oostenrijk 8 p.; 3. Engeland 8 p.; 4. Frankrijk 7 p.; 6 IJsland 6 p.; 6. Zwe den 6 p.; 7. Zwitserland 6 p.; 8. Neder land 5 p. In de zevende ronde heeft Neder land met 7433 van Noorwegen ge wonnen. Na de eerste zitting was de stand 35—24. De stand wordt daardoor: 1. Italië 12 pnt., 2. Oostenrijk 12 pnt., 3. Frank rijk 10 pnt.. 4. Engeland 10 pnt., 5. Ne derland 9 pnt., 6. Zweden 9 pnt. TENNIS OM DE DAVISCUP De Ver. Staten hebben een beslissende 30 voorsprong genomen in de wed strijd tegen Canada (halve finale toer nooi Amerikaanse zone) door ook het dubbelspel te winnen. Holmberg en Mackay (Ver. St.) versloegen Bedard en Fontana (Can.) 6—3, 3—6, 10—12, 64. 63. De Ver. Staten komen in de finale van de Amerikaanse zone tegen Mexico uit. In het Goffertstadion te Nijmegen heeft Duitsland met 51 tegen 49 punten van Nederland gewonnen in een wieler wedstrijd voor profs en amateurs. De Nederlandse dameshockeyploeg. die thans in Nieuw Zeeland vertoeft, heeft te Wellington gespeeld tegen het damesteam van Canterbury. De gast vrouwen wonnen met 5—0.' Ten bate van het Rode Kruis is te Oss een wedstrijd gespeeld tussen B.V.V. en Fortune 54. Fortuna won met 51. na bij rust met 10 te hebben voorgestaan.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4