Kabinetsformatie nog steeds in de fase van het „programma" V.S.-protest tegen uitlatingen „niet Egyptische aanvaard" Tevreden Reden? Eden Prof. Romme werkt systematisch; maar veel geduld is vereist Nasser ontdekt bloedzuigers Honderden doden bij opstanden in Russische kampen? Krimpen van pijn Met een enkel woord Agenda si MAANDAG 30 JULI 1956 (Van onze parlementaire redacteur) Bijna zeven weken na de verkiezingen verkeert de Kabinetsfor matie nog steeds in de eerste fase van het regeringsprogram, waarover de eventueel samenwerkende partijen het eens moeten zijn alvorens aan de tweede fase kan worden begonnen van de zetelverdeling. Kabinetsformateur prof. Romme heeft echter met de fractievoor zitters nog niet gesproken over de verdeling van de ministerszetels. Hij heeft hun ineens zijn regeringsprogram toegezonden en daar over hun mening gevraagd. Van de P. v. d. A., K.V.P., A.R. en C.H.U. wil hij tevens weten of zij op basis van dat program bereid zijn „te zijner tijd" geestverwanten te adviseren zitting te nemen „in een Kabinet van bevredigende samen stelling". De zetelverdeling is dus een kwestie, die in een later stadium aan de orde komt en vandaar ook, dat hij in het stadium van. het programma dezelfde vraag niet aan de V.V.D. heeft voorge legd, omdat hij weet, dat prof. Oud, als fractievoorzitter van de V.V.D.. zich „in dit stadium" nog niet definitief wil uit spreken of hij bereid is medewerking te willen verlenen aan een vijfpartijenka- binet. Prof. Romme heeft dus. hoffelijk, het standpunt van prof. Oud gerespec teerd. Eerst het program Uit het bovenstaande blijkt dus, dat prof. Romme eerst systematisch de pro gram-fase wil afwerken. Het is te ver wachten, dat de P.v.d.A. tegen zijn pro gram een aantal bezwaren te berde zal brengen, want dr. Drees heeft verklaard, dat de P.v.d.A. tegen zijn program op 10 punten bezwaren had, maar in de formulering ervan wilde berusten, om dat zij vertrouwen stelde in dr. Drees als minister-president. Tegenover prof. Romme als formateur zal de P.v.d,A. haar bezwaren echter wel tot gelding willen brengen. Daar valt dan blijkbaar met prof. Romme over te praten, want hij wil van de diverse partijen gaarne opmerkingen vernemen over -zijn pro gram „te zijner nadere overweging". Dat sluit nader overleg niet uit. Het lijkt er dus op, dat prof. Romme systematisch eerst de moeilijkheden, die er waren over zijn program, wil „uit praten". Het is daarom te verwachten, dat hij woensdag niet direct al zijn for matiepoging zal staken, maar voor na der overleg nog enige tijd zal willen ne men. Want als het gelukt tot overeen stemming te komen over zijn program, dan zou er een positief resultaat zijn bereikt, waarop verder kan worden voortgebouwd voor de tweede fase. de zetelverdeling. Op het program behoeft men dan niet meer terug te komen. De tweede fase Op die zetelverdeling kan de forma- tie-Romme dan altijd nog mislukken en waarschijnlijk zal zij daar inderdaad op mislukken omdat prof. Romme, blijkens een mededeling aan dr. Drees, voor de K.V.P. de ministersportefeuille van Fi nanciën opeist, die thans in handen is van de P.v.d.A. Hij zou ook genoegen nemen met de portefeuille van Econo mische Zaken, maar die is in handen van de A.-R., bij welke partij prof. Romme niet wil aankloppen. De formatie-Romme zal tenslotte dus waarschijnlijk mislukken op de weige ring van de P.v.d.A. de portefeuille van Financiën af te staan. Het is niet on mogelijk, dat als consequentie daarvan weer een P.v.d.A.-formateur wordt aan gewezen, bijv. minister Mansholt. die voor tegemoetkomingen aan de K.V.P. wel kan aankloppen bij de A.-R. Dan nadert de kabinetsformatie, eventueel nog met het optreden van bemiddelaars, langzamerhand haar einde. Maar eerst moet er thans overeenstemming worden bereikt over het regeringsprogram. In de gang van zaken met de Ka binetsformatie tot nu toe, heeft men zowel in de opzet van dr, Drees als van prof. Romme, nog steeds een po ging gezien tot samenwerking van de P.v.d.A. en K.V.P. en voor speculaties op alle andere oplossingen is het daarom nog steeds te vroeg. Het kost echter weer zeer veel moeite na de scherpe verkiezingsstrijd de samen werking tot stand te brengen. Fractievergaderingen Vanmiddag 4 uur vergadert de Ka merfractie van de V.V.D. ter bespreking van het regeringsprogram, dinsdagmor gen de P.v.d.A., dinsdagmiddag de K.V.P. en dinsdagavond de A.-R. De Kamerfractie van de C.H.U. komt waar schijnlijk ook in de loop van dinsdag bijeen. Men moet er rekening mee hou den. dat als prof. Romme naar aanlei ding van opmerkingen van de P.v.d.A. zijn program wijzigt, ds Kamerfracties nog opnieuw bijeen zullen komen. Op die maniëV zal de Kabinetsformatie nog lang duren. Veel geduld blijft vereist Aantal doden bij scheepsramp tot 42 gestegen De Amerikaanse kustwacht heeft gisteren bekend gemaakt, dat waar schijnlijk 42 personen om het leven zijn gekomen bij de aanvaring tus sen de „Stockholm" en de „Andrea Doria". Vijf van hen waren zee lieden van de „Stockholm", de 37 anderen waren opvarenden van de Andrea Doria". Windhoos trok over Ten Boer GROTE SCHADE Gistermiddag om drie uur is een windhoos over Ten Boer (Groningen) en omgeving getrokken. Er is veel materiele schade aangericht. Onder leiding van gemeentewerklieden is onmiddellijk hard gewerkt om de be- sohadigde woningen zo goed mogelijk af te dekken met hout en dekkleden. Het bleek, dat ruim 40 huizen flinke be schadigingen opgelopen hadden. De schade is«nog moeilijk te schatten, maar loopt in de duizenden guldens De meeste inwoners waren niet tegen stormschade verzekerd. Ook in Stedum werd nog enige schade aangericht. (Ingez. Med.-Adv.) 0 Vervolg van pag. 1 Weer: de dam Herbert Hoover, Amerikaans onder minister van Buitenlandse Zaken, heeft mondeling in kraohtige bewoor dingen by de Egyptische ambassadeur te Washington geprotesteerd tegen de vele „heftige, onjuiste en misleidende verklaringen", welke de Egyptische president, luitenant-kolonel Nasser, afgelopen week over de Verenigde Sta ten heeft afgelegd. De ambassadeur verklaarde het pro test „niet te kunnen aanvaarden", doch een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei tegen verslaggevers, dat niettemin wordt aangenomen, dat het ter kennis van de Egyptische regering zal worden gebracht. Het protest was onder meer gericht tegen Nassers bewering, dat Amerika hulp had aangeboden voor de bouw van de dam van Assoean om de Egyptische economie te kunnen beheersen De Ver. Staten hebben eveneens krach tig geprotesteerd tegen Nassers beschul diging, dat Amerikaanse functionarissen hadden gelogen met te beweren, dat Egypte de bouw van de dam niet kon financieren. Vrije vaart Ook berichten over 1600 doodvonnissen Volgens een communiqué van de Oos tenrijkse Vereniging tot Behartiging van (Ingez. Med.-Adv.) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere' midde len falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apothekers en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88 de Belangen van voormalige Oostenrijk se Krijgsgevangenen, zouden de Russen tegen het einde van het vorig jaar een opstand van gevangenen in een kamp ten oosten van de Jenissei (Siberië) na drie maanden strijd met geweld hebben onderdrukt. Er zouden hierbij 800 men sen om het leven zijn gekomen en 2.000 gewond. De overlevenden zouden zeer streng zijn gestraft. In een kamp in Kazakhstan zou vol gens genoemde vereniging eveneens een opstand zijn uitgebroken. Bij deze op stand zouden 500 doden zijn gevallen en 1.000 gevangenen zijn gewond. 1.600 gevangenen zijn, aldus een mede deling van de vereniging, door Sovjet- russische rechtbanken ter dood ver oordeeld. Engeland X Noorwegen X Liberia 1 Frankrijk Italië t Panama t Nederland Zweden Ver. Staten Denemarken j Griekenland Japan Rusland Portugal De Egyptische ambassades in Londen en Washington hebben zondag ver klaringen uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de vrije doorvaart in het Suezkanaal op geen enkele wijze zal worden beïnvloed door de naasting. Ook wordt in de verklaring nogmaals gezegd, dat Egypte gedwongen was op deze wijze middelen voor de bouw van de stuwdam bij Assoean te vinden, nadat de V. S. en Groot-Brittannië hun aanbod tot hulp hadden inge trokken. „Geweld tegen geweld" Nasser heeft inmiddels in Cairo ver klaard: „Wij zijn op alle gebeurlijkheden I voorbereid. Wij zullen geweld met ge- weid, agressie met agressie en aanval met aanval beantwoorden. WU zullen onze souvereiniteit en onafhankelijk heid tot de laatste druppel bloed ver dedigen." Nasser verklaarde verder, dat de op winding in Londen en Parijs on gerechtvaardigd was en alleen geba seerd „op de methoden van het imperia lisme en de traditie van bloedzuigen, het onrechtmatig bemachtigen van rech ten en inmenging in de zaken van an dere staten." „Engeland heeft een protest inge diend, maar ik weet niet op welke grond het dit heeft gedaan. De Suez- kanaalmaatschappij is een Egyptische maatschappij!" Vrijwillige garde opgeroepen De vrijwilligers van de Egyptische na tionale garde in alle steden van de Kanaalzone zijn plotseling naar hun naar Alexandrië. kampen opgeroepen. Auto's met luidsprekers reden in de straten van Port-Said. Port-Foead, Is- mailia, Suez en Port-Tewfik en riepen alle vrijwilligers op zich onmiddellijk In 1955 door Suezkanaal: 107.508.000 ton Het Suezkanaal »is een der drukst bevaren scheepvaartroutes ter wereld. Uit onderstaand staatje, waarin de landen vermeld staan I in de volgorde van grootte van hun kanaal-tonnage en waarin Nederland de zevende plaats in- neemt, blijkt de omvang van dit 1 verkeer in 1955. Aantal passages 4.358 1.835 1.096 1.217 1 376 694 687 483 380 379 379 147 171 10J De totale tonnage welke het Suez- kanaal in 1955 passeerde, dus met inbegrip van schepen van niet vermelde landen .beliep 107.508.000 i ton llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll? naar bepaalde aangewezen plaatsen te begeven. Engelse vloot ter plaatse Afgezien van de kruiser „Jamaica", die uit Alexandrië naar Malta terug zal varen, houden nog drie Britse oorlogs schepen en een Nieuw Zeelands oorlogs schip zich bij de Egyptische wateren op. Het zijn de kruiser „Kenya", de torpe- dobootjager „Diana" (die maandag in Aden wordt verwacht) en het vliegtuig moederschip „Eagle", dat zich op het ogenblik met de Nieuw Zeelandse kruiser „Royalist" in het oostelijk bekken van de Middellandse Zee bevindt. Het Egyptische fregat „Tarik" heeft zaterdagmorgen Malta verlaten op weg Van ouds de héél bekende VIRGINIA BINNENLAND Gisteravond Is een 11-jarige Jongen uit Apeldoorn bij het spelen aan de IJsselkade te water geraakt en verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden. De ouders hadden de knaap Juist gistermorgen naar Zutphen gebracht, waar hij zou logeren. Zaterdagmiddag kwam op de Maas- bandijk te Kerkdriel de 18-Jarige brom fietsrijder J. de Bijl uit Kerkdriel ln bot sing met een hem tegemoet komende auto. De Jongen werd van zijn voertuig ge slingerd en was op slag dood. Bij KB. is verlof verleend aan de heer J. W. F. Backer te Voorburg, direc teur van de Rijksluchtvaartdienst, tot aanneming van het ordeteken van Com mandeur ln de orde van de Eikenkroon van Luxemburg, hem verleend door H.K.H. de Groothertogin van Luxemburg. - De veehouder J. Beekhuis uit Spaken burg heeft op trieste wijze zijn paard verloren. Toen het dier aan de kant van de weg voor een wagen met hooi stond te grazen en daarbij de wagen in de berm trok, kantelde deze en kwam in de sloot terecht. Het paard werd onder de vracht hooi bedolven. Toen men het dier had bevrijd, bleek dit reeds dood te zijn. Mr. Sartono tegen „kapitalisme" VOOR NATIONALISATIE VITALE ONDERNEMINGEN De voorzitter van het Indonesische Parlement, mr. Sartono, heeft ver klaard, dat het „volkomen begrijpelijk is, dat Egypte het Suezkanaal - een van zijn meest vitale bedrijven - heeft genationaliseerd". Hij voegde hier aan toe, dat wat Indonesië betreft, „ik van mening ben, dat in beginsel alle vitale ondernemingen, ai dan niet aan bui tenlanders toebehorend, door de Staat dienen te worden overgenomen". Mr. Sartono legde deze verklaring af voor zijn vertrek naar China op uitno diging van de regering in Peking. Hij zeide ten volle te sympathiseren met de beslissing van Nasser, die „niets anders is dan de vervulling van de idealen, die elk land ten aanzien van zijn soeverei niteit koestert". Mr. Sartono, lid van de PNI, zeide voorts, dat hij tegen het kapitalisme is, „dat in Indonesië dient te worden uitge roeid". Grote meerderheid Rep. afgevaardigden steunt Nixon Van de 202 Republikeinse leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den hebben 180 een zaterdag gepubli ceerde verklaring ondertekend, waarin zij hun „volledige steun" toezeggen aan een hernieuwde kandidatuur van Ri chard Nixon voor het vice-president- schap der Verenigde Staten. Oliebronnen Noord-Sumatra In BEGINSEL OVEREENSTEMMING. De regeringsraad voor economie en planning en de B.P.M. de Royal Dutch Shell in Indonesië hebben in beginsel overeenstemming bereikt over de toekomst van de oliebronnen in Noord-Sumatra. Dit heeft mr Iskaq Tjokrohadisoerjo in een verklaring op het achtste con gres in Semarang medegedeeld. De overeenkomst voorziet in de exploitatie van de bronnen door de N.I.A.M. de Nederlands-Indonesische Aardolie Maat schappij en moet nog door het Indone sische kabinet worden goedgekeurd. De Niam is een gezamenlijke onderneming, waarin de Indonesische regering en de B.P.M. deelnemen voor elk 50% met een drie tot twee Indonesische meerderheid in de directie. WEDEROM DALING- INDONESISCHE GOLD- EN DEVIEZENRESERVE. Blijkens de weekstaat van de Bank Indonesia zijn de Indonesische goud- en - deviezenreserves verleden week met 84 bwee beelden, die de naasting miljoen roepiah gedaald. HetSettings-1 van je Suezkanaalmaalschappij in percentage van de roepiah 15 terugge-t-SIA-.u De heer G. P. Luden, ambassadeur te Kopenhagen, zal binnenkort met pen sioen de dienst verlaten. Hij stelt zich voor op 20 augustus naar ons land terug te keren. Met een (wat vermoeid) hoofd vol Ideeën voor de vaderlandse radio- en tele visieprogramma's onder zijn geruite Angel saksische pet, is de radio- en televisie producer en cabaretier Wim lbo gister middag uit het K.L.M.-vliegtuig gestapt, dat hem van een studiereis van twee maanden ln Canada en de V.S. op vader landse bodem terugbracht. Daar was „Sjaantje van alles" aanwezig, die als Hetty Blok tezamen met andere mede werkers de promotor van de familie Doorsnee hartelijk verwelkomde. Het Europese kampioenschap lang- roken, dat ln würselen (bij Aken) Is ge houden, werd gewonnen door de Neder lander Weyert Slno van de „Toeback Suygers Club" ln Den Haag. Bij KB. z(jn voor het studielaar 19561957 benoemd als rector magnificus aan de Rijksuniversiteit te Utrecht: prof. dr. H. W. Obblnk en te Groningen: prof. dr. J. Ariens Kappere. Van 26 september tot 3 oktober a.s. wordt in de Apollohal te Amsterdam een tentoonstelling gehouden onder de naam „Het instrument voor wetenschap en techniek". BUITENLAND Een Amerikaans vrachtvliegtuig is bij Wyoming (V.S.) door onbekende oorzaak neergestort en uitgebrand. De vier beman ningsleden kwamen om het leven. De Soedan ls het 69ste lid geworden van de Internationale Burgerluchtvaart- Organisatie De Japanse minister van Buiten landse Zaken, Mamoru Shlgemltsu, is gis teren ln Moskou aangekomen om de be sprekingen over de vrede tussen Japan en de Sovjet-Unie, die ln maart j.l. te Londen werden afgebroken, te hervatten. In Antwerpen 19 ln de afgelopen „Nog geen mening" Van vakantie uit het buitenland te ruggekeerd, heeft mr. D. A. Delprat, Ne derlands vertegenwoordiger in de raad van bestuur van de Suezkanaal-maat- schappij, aan het A.N.P. desgevraagd verklaard nog geen mening te kunnen geven over de situatie, die is ontstaan door het besluit van de Egyptische Re gering om het Suez-kanaal te nationa liseren. Reactie op markt te Singapore De prijzen voor tin en rubber op de markt te Singapore gaven zaterdag stij gingen te zien als reactie op de natio nalisatie van het Suezkanaal. Volgens verklaring van een gezag hebbende bron op de markt aldaar was de situatie momenteel ernstiger dan op enig tijdstip sedert de oorlog op Korea, toen de voornaamste exporten van Ma- lakka tot recordhoogte stegen. Colombo-londen bijeen nacht een gehele straat ontruimd toen er brand uitbrak ln een kaarsenfabriek. De vlammen sloegen weldra over naar een belendend warenhuis en leyerden gevaar op voor zeven andere aangrenzende hulzen. In het naturellen-plaatsje Oevaton bij Johannesburg hebben zich zondagavond Incidenten voorgedaan, waarbij onder de monstranten verscheidene doden zouden I De Indonesische minister van Buiten- z(jn gevallen. I jandse Zaken, Roesland Abdulgani, De Sovjet-Rus6ische premier, maar- heeft vandaag verklaard, dat Indonesië schalk Boelganln, die een bezoek van een instemt met het Ceylonese voorstel tot ZLarwnPoS 1^SSnSSlr het houden van een conferentie van de SerJggJreSd. vliegtuig naar Moskou i>Coiombo-landen" om de gevolgen te De Perzische minister van Binnen landse Zaken, Assadollah Alam, heeft meegedeeld, de-t het aantal doden als ge> volg van de overstromingen van vorige week tot 450 is gestegen Deze cijfers zijn nog niet volledig, aldus de minister. lopen van 19,5 tot 18,6%. 1 beeld brengen. Links een Egyptisch officier, die de brandkast in het hoofdkantoor van de maatschappij in Ismailia verzegelt en rechte de koepel op het gebouw van de maat schappij in Port Said met de Egyp tische vlag in top. MAANDAG Kasteel Oud-Poelgeest: Lustrumviering Europees Oecumenisch Jeugdoongre6, 8 u. namiddag. DINSDAG Oud Kath. Kerk: Excursie Ver. „Oud- Leiden", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng „Van kiel tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags en dinsdags bovendien 7.309.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang (T m 26 augustus) Prentenkabinet (Klofcsteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 8—10 uur nam. (T/m 18 augustus). BIOSCOPEN: Rex. „Zo vader, zo zoon" (alle leeft.). Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Trlanon. „Goldrush" (alle leeftijden). Wericdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Licht het anker" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderd.: „Dageraad der vrijheid" (14 j.) Lldo. „Jammer dat ze 'n canaille ls" (14 laar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „De lawaaischoppers" (a.l.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 4 augustus 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst Steenstraat 35. tel. 20136: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. ;een gehoor bij Uw huisarts of bel op dokterstelefoon 22?a^ Nieuwe regering in Peru Een nieuwe gematigd conservatieve regering is zaterdag in Lima, de hoofd stad van Peru, in functie getreden. Dr. Manuel FTado werd voor de tweede maal als president geïnstalleerd. Hij is de vorige maand met een meer derheid van 110.000 stemmen tot presi dent van Peru gekozen. Prado is reeds president geweest van 1939 tot 1945. 15 MILITAIREN IN ATJEH GESNEUVELD In Djakarta is bekendgemaakt, dat in een gevecht met opstandelingen in Atjeh 15 militairen zyn gesneuveld. Een legerconvooi liep bij de plaats in Sare in een hinderlaag, waarna het uit ver schillende richtingen werd aangevallen. De opstandelingen trokken zich terug] toen versterkingen ter plaatse aankwa men. bespreken van de Egyptische nationali satie van het Suez-kanaal. Hij deelde mede, dat de Indonesische Regering binnenkort wellicht morgen een verklaring over haar standpunt jegens de Egyptische beslissing zal publiceren. Inmiddels verklaarde de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken, dat Indonesië „volledig begrip heeft voor de Egyptische positie". Voorbeeld voor Indonesië... De te Djakarta verschijnende bladen juichen de naasting van de Suezkanaal- maatschappij door Egypte toe. Volgens „Suluh Indonesia", de spreekbuis van premier Ali Sastroamidjojo's party, is Nassers besluit een „dapper antwoord van Cleopatra's zonen aan het Westen". Sedert de terugtrekking van de Britse troepen uit de zone van het Suezkanaal was Nassers bedoeling te voorzien ge weest, aldus het blad. Aan deze dappere stap moet Indone sië denken by het onder de ogen zien van zyn problemen, die gelijkenis ver tonen met die van Egypte...." 8 dagen „aanpassingstermijn" Het Egyptische orgaan, belast met het beheer van het Suezkanaal heeft vandaag aan alle vertegenwoordigers van scheepvaartmaatschappijen in de Kanaalzone een schrijven gericht waarin deze maatschappijen een uitstel van 8 dagen wordt toegestaan om zich aan te passen aan de voorschriften omtrent de wijze van betaling der doorvaart- rechten. Schepen van maatschappijen, die zich niet zullen houden aan de voorschriften, zullen in Port Said of Suez worden vastgehouden, totdat zij aaan de voorschriften inzake betaling zullen hebben voldaan. In dit schrijven wordt medegedeeld, dat de scheepvaart door het kanaal normaal zonder vertra ging verloopt. In een aanhangsel tot dit schrijven wordt medegedeeld, dat met Ingang van 26 juli de doorvaartrechten voor het Suezkanaal zullen worden geheven het zij in Egypte, hetzy in Parijs, hetzij in Londen door de „Suez Canal Authority", hetgeen tevens alle bedragen betreft, welke verschuldigd zijn of zullen zijn voor alles wat het Suezkanaal betreft. Deze bedragen moeten als volgt worden gestort: 1 Te Londen ten name van de National Bank of Egypt, overdraag- maar naar de rekening van de „Suez Canal Authority" by de Midland Bank Overseas te Londen. 2. Te Parijs ten name van de National Bank of Egypt, overdraagbaar naar de rekening van de „Suez Canal Authority" bij de Credit Commercial de France of de Société Generale. 3. In Egypte op de rekening van de „Suez Canal Anthority" bij de Na tional Bank of Egypt. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fö bii "3 ■o c S W a a en u 3 O Sn Stockholm geh. bew. zo 4 23 0 Oslo regen licht bew. O 4 18 8 Kopenhager zw 10 21 4 Aberdeen regen onbewolkt wnw 9 13 32 9 Londen. wzw 8 16 Amsterdam licht bew. zw 14 23 5 Luxemburg half bew. wzw 8 23 1 Parits Bordeaux onbewolkt wzw 12 onbewolkt w 1 21 0.4 Grenoble zwaar bew. nw 7 31 3 Nice zwaar bew. wzw 8 26 0 Beriyn licht bew. wzw 9 25 0 Frankfort onbewolkt wzw 4 24 7 Mtlnchen geh. bew. windstil 26 22 Zlirich zwaar bew. 3 22 23 Genéve half bew. z 4 26 9 Locarno zwaar bew. O 1 25 10 Wenen lioht bew. w 5 31 0 Innsbruck regen O 3 30 3 Rome mist windstil 33 0 Ajacolo onbewolkt ono 3 28 10

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2