Franse communisten eisen zetels op Straatsburg 111 WAT ZAL DAAR NU UIT GROEIEN.... Tliorez nam virtuoos nieuwste anti - Stalin - bocht malle gevallen ZATERDAG 28 JULI 1956 (Van onze Parijse correspondent) De Franse communisten, die nog altijd de machtigste politieke formatie vormen van hun land, hebben zoals In het kort ai werd gemeld dezer da gen» hun jaarcongres gehouden. Als plaats van aankomst fungeerde de havenstad Le Havre, de grootste Franse gemeente, die door een communistische burgemeester wordt bestuurd, en die zjjn partijgenoten-afgevaardigden (een goede duizend in getal) op grootse wijze heeft ontvangen. Het gemeentehuis, een flink bouwwerk van mo derne architectuur, was overdadig met vlaggen en spandoeken versierd en in de grote vergaderzaal waren de muren getooid met de gebruikelijke meer dan levensgrote portretten van de voormannen van het internationale proletariaat waarbij echter voor het eerst in de jongste geschiedenis van de Franse commu nistische partij Stalin en Thorez ontbraken. Maar in levende lijve was Maurice Thorez wel aanwezig en men mag zelfs zeggen, dat het congres door de kracht van zijn persoonlijkheid drie dagen lang soeverein domineerde, al moest hij zich. na zijn beroerte van enkele dagen geleden, fysiek dan ook zichtbaar blij ven ontzien. De voornaamste vraag, welke onge veer duizend journalistieke waarnemers zich tevoren stelden, was natuurlijk of de democratische wind. die nu in Mos kou moet zijn opgestoken, zich ook zou doen gelden in Le Havre. Het is hier echter bij een onschuldig briesje geble ven en van vrije gedachtenwisseling is praktisch niets gekomen. De beslissin gen stonden bij voorbaat vast en het is dus opnieuw een ge-prefabriceerd con gres geweest. Maar juist om die rede nen kan met politiek-„technisch" ge sproken nóg grotere bewondering hebben voor Maurice Thorez. die zich met ongekende lenigheid uit een uiter mate delicate positie wist te redden. MEESTERLIJKE REDE De oud-mijnwerker Thorez liet zich in het verleden altijd graag „Stalin's beste leerling" noemen en de alles over heersende kwestie was dus of de dicipel zich zou kunnen handhaven, nu de leermeester met zoveel luidruchtigheid ls afgezworen. Ook de persoonsverheerlijking, waar in Thorez zich als een kat in de zon placht te koesteren, had onder de Franse communisten de laatste jaren steeds sterkere afmetingen aangenomen en wanneer de Russen een de-Stalini- satieproces hadden doorgevoerd, dan moest Frankrijk nu, zo leek de logica te dicteren, wel een de-Thorezatiekuur te wachten staan. Dat is- dan ook precies zo gebeurd, maar wat enkelingen hadden durven voorspellen, was dat Thorez zelf de richtlijnen voor dat proces heeft vast gesteld en zo zijn eigen positie toch nog heeft kunnen redden. Het was bijzonder knap gespeeld. Zijn grote rede, die twee uur duurde en waarin alle eventuele debaters het gras voor de voeten werd wegge maaid, was een meesterwerk van po litieke tactiek. Aan de hoofdzaken, waar ieder op te wachten zat, werd maar weinig tjjd verspild en Thorez vermocht het zelfs de naam van Kroesjtsjef niet eens te noemen. Niettemin had de Franse communis tenleider zich tevoren in Moskou al vei lig gesteld door middel van een per soonlijke deputatie, en dat hij ook daar zijn zaak had gewonnen, bleek onder meer wel uit de personen, die door het SCHADELOOSSTELLING VOOR VOORMALIGE SLAVENARBEIDERS. Persoonlijke uitkering van f. 5000. Het voormalige Duitse chemische concern L G. Farben, dat nu in liqui datie is, zal voor begin september een speciale aandeelhoudersvergadering uit schrijven om goedkeuring te vragen voor zijn aanbod om dertig miljoen mark (ongeveer 25 miljoen gulden) uit te ke ren als schadeloosstelling aan nog in leven zijnde voormalige „slavenarbei ders" uit het concentratiekamp Ausch witz, die indertijd voor het concern heb ben moeten wenken. Dit bedrag zou neerkomen op om streeks 6.000 mark (5 000 gulden) voor leder van de vierduizend mensen, die, naar men verwacht, het concern zullen aanspreken. Tot dusver hebben 2.400 mensen dit al gedaan. De voormalige slavenarbeiders, die het verblijf in Auschwitz hebben over leefd, zijn voor de overgrote meerder heid Joden. De organisatie die hun be langen behartigt, is met het aanbod van I. G. Farben akkoord gegaan. Het aantal slavenarbeiders uit Ausch witz, dat in Silezle in de nabijgelegen fabrieken van het concern heeft ge werkt, wordt op 30.000 tot 40 000 ge schat. Het merendeel van hen heeft de oorlog niet overleefd. Van de overlevenden wonen de meeste in de V.S. of Israël, terwijl er ook en kele wonen in andere landen, zoals Ne derland en Frankrijk. VOORSTELLEN VAN DEHLER. Ter hereniging van Duitsland. De voorzitter van de Vrije Democra tische Party in West-Duitsland, dr. Dehler, heeft als een van de leidende politici der oppositie opnieuw de bui tenlandse politiek van de bondsregering aangevallen. Dehler verlangde dat er eindeiyk een serieus plan voor de her eniging zou worden opgesteld, waarvoor hij sprekend namens de FDP Edens plan als basis zou willen zien. Als drie voornaamste eisen noemde hij: Vrijheid van beslissing van het her enigde Duitsland over zyn militaire ver bonden. De instelling van een „ontspannings zone" op Duits gebied, die gedemilita riseerd of althans „militair verdund" moet zyn en het sluiten van een Europees veilig heidspact. Dehlers plaatsvervanger, dr. Mende, verklaarde ondermeer: „Als Duitsetroe pen gestadig de plaatsen der geallieerde strydkrachten innemen, is de g allieerde ontruiming geen verzwakking van de Duitse veiligheid". De leiders van de FDP spraken zich uit voor terugtrekking der buitenlandse troepen uit Duitsland. OPHEFFING HANDELING SONBEKW AAMHEID GEHUWDE VROUW. In het Staatsblad van gisteren is op genomen een K. B. van 13 juli 1.1., waarin wordt bepaald, dat de wet van 14 juni 1956 (Stb. 343) tot opheffing van de handelingsonbekwaamheid van de ge huwde vrouw in werkin gtreedt met in gang van 1 januari 1957. Kremlin als boodschappers waren afge vaardigd en die onder leiding stonden van niemand minder dan Souslof. de zelfde figuur, die zojuist in Hongaryë de secretaris-generaal Rakosl van zijn troon had gestoten. Dat zijn partij de laatste jaren nogal eens door inwendige spanningen was beroerd, zodat ver scheidene excommunicaties nodig wa ren gebleken, kon Thorez in zijn rede niet helemaal verbloemen. Maar de hoofdschuld lag voor hem bij de „intel lectuelen". die zich nog altijd maar niet wilden onderwerpen aan de ijzeren di- cipline, welke de voornaamste kracht blijft voor iedere communistische par ty. Naast de bekende refreinen over de eenheid van de arbeidersklasse en het Volksfront met de socialisten, heeft Thorez toch ook nog een nieuw geluid doen horen. Hij eiste namelijk voor zijn party nu voor het eerst een aan- Hongaarse boeren blijven ontevreden (Van onze Weense correspondent) Na het bericht van Rakosi's aftreden verspreidde zich onder de Hongaarse het gerucht, dat het nu ook uit was met de kolchozen. In verschillende dorpen begon men reeds met het verde len van het collectieve bezit aan paar den en vee. Bovendien werd hier en daar hardhandig tegen bepaalde func tionarissen van de partij opgetreden, maar dat schijnen toch uitzonderingen te zijn geweest. Gevaarlijker is volgens de Hongaarse pers het feit dat „het aantal boeren die hun plichten niet vervullen, is geste gen". Verder heeft zich het gerucht ver spreid. dat de munt gedevalueerd en de belastingen verhoogd zouden worden. Dit blijkt uit een dementi van de waar nemende minister van Financiën. (al zetels op In de Europese raadge vende vergadering van Straatsburg. Of de communisten zich nu ook tot het verenigde Europa hebben bekeerd, Is nog niet met zekerheid te zeggen, maar in elk geval heeft Thorez be grepen, dat ook het spreekgestoelte in Straatsburg voor zy propaganda te benutten valt. Hy brengt daarmee het is niet te ontkennen de „Europeanen" in een wat moeilijk parket. Op democratische gronden valt het wel moeilijk te recht vaardigen dat de communisten wél in de nationale parlementen en niet in de Europese vergadering van Straatsburg zouden mogen zitten. Tot dusver had den ze zich echter nooit zelf kandidaat gesteld en het probleem was dus nog al eenvoudig. De meeste Franse ..Europjeanen" en de katholieken in het bijzonder, schijnen de communisten, als zijnde politiek onbetrouwbaar, de toe gang tot Straatsburg te willen weigeren. De socialisten lyken minder vastbe raden. Straatsburg, zo hoort men wel zeggen, heeft het nooit verder weten te brengen dan tot een college waar op academische en nogal steriele wijze over internationale diplomatieke vraag stukken werd gepraat en misschien zal het communistische dynamisme nu ein delijk wat meer leven in de brouwerij kunnen brengen. Hoe dat zij: Thorez heeft nu officieel aanspraak gemaakt op een redelijk aantal zetels en zo een probleem opge worpen, waarop Straatsburg het ant woord niet schuldig zal kunnen blijven. EIND VAN STAALCONFLICT IN V.S. IN ZICHT. De voorzitter van de verenigde staal- arbeiders van Amerika, David Mcdo nald. heeft bekend gemaakt, dat met de leider van de onderhandelaars der werkgevers overeenstemming in het thans 27 dagen oude arbeidsconflict ls bereikt. Het zal echter verscheidene dagen duren, alvorens de nieuwe arbeidscon- trachten met de elf betrokken staal- maatschappyen zullen zijn voltooid en getekend en, naar Mcdonald mededeel de, zal de hervatting van het werk door de 650.000 stkende arbeiders hierop moeten wachten. Men is het eens geworden over een arbeidscontraact voor de duur van drie jaar, dat voorziet in een totale ver hoging van de lonen en voorzieningen met 45.6 dollarcents per uur in deze periode. In het eerste jaar zullen de verhogingen gemiddeld 20,3 cents be dragen, in het tweede jaar 12,2 cents en in het derde Jaar 13,1 cents per uur. NEDERLANDS GEZIN HAD ONGELUK IN FRANKRIJK De heer J. Goedee uit Goes, zijn echt genote en drie van hun kinderen zijn gisteren ernstig gewond geraakt toen de door de heer Goedee bestuurde auto te Kembs-Loechle bij Mulhouse in Frank rijk in botsing kwam met een vracht auto. Een vierde kind bleef ongedeerd. De vijf gewonden zyn in het zieken huis te Mulhouse opgenomen. Ontijdig einde vakantietocht BOTTER PLOTSELING GEZONKEN. In het IJselmeer op het Kooizand even ten Noorden van Enkhuizen is van morgen een Marker botter, komende uit de Lemmer, gezonken. Aan het roer stond de heer Matter uit Hui zen, die met twee andere inwoners uit Het Gooi c ':cle dagen tevoren het oude schip voor f. 500 had ge kocht en nu op een vakantietocht was. By het Kooizand klonk een hevig gekraak en in enkele minuten stonden de opvarenden tot de knieën in het water. Ze stapten op deze ondiepte over boord en wisten wadend de wal te be reiken, waar ze door een passerende automobilist naar Enkhuizen werden gebracht. De heer Matter, die onderweg antiek had gekocht, dat zich nog in de half onder water liggende botter be vindt, deelde ons mee, dat het vaartuig niet verzekerd was en dat het berg loon waarschyniyk veel hoger zal zyn dan de waarde van het schip. BURGEMEESTER D'A ILLY „VLIEGENDE BURGEMEESTER" Burgemeester d'Ailly van Amsterdam is gistermiddag in zijn werkkamer als eer ste van een reeks burgemeesters en au toriteiten. die geregeld grote afstanden met de K.L.M. afleggen, onderscheiden met het lidmaatschap van de onlangs opgerichte „World society of skippers of the flying Dutchman".* De heer R. J. Vogels van de Pers dienst der K.L.M. vertelde, dat het ih de bedoeling ligt telkenjare circa 1000 lidmaatschappen van de Society uit te reiken. Ook de burgemeesters van Zaandam. Dordrecht. Hilversum en Arnhem zullen de eerbewijzen dezer da gen ontvangen. De eerste leden zijn voorgedragen door de president-direc teur van de K.L.M. de heer I. A. Aler, die persoonlyk de oorkonde heeft on dertekend. In Los Angeles hebben ze er net zo'n hekel aan als iedereen. Waaraan? Kom. we hadden meteen uw ant woord verwacht. Aan de belastingen natuurlijk! „Daarom zullen we eens strenger gaan optreden", zei iemand in deze stad. die het voor het zeg gen heeft. De belastinginspecteurs hebben in een circulaire richtiynen ontvangen hoe zy tegen belastingbe talers moeten optreden. De regel, die dadelijk in het oog springt (als een dorn in het oog!), is: u wordt ver zocht niet te glimlaohen of biy te kijken als u zioh tegenover belas tingbetalers bevindt. Wie lacht niet die de mens beziet? De burgemeester van het Duitse plaats je Züch heeft de uitslag bekend ge maakt van de grootscheepse actie ter verdelging van ratten, die de afgelopen week werd gevoerd. De boeren be sprenkelden hun schuren, kelders en andere plaatsen met rattengif. Oogst: 23 katten en drie ratten! KATWIJK AAN ZEE Grootse plannen van V.V.V. Feest op 4 augustus Het bestuur van V.V.V. heeft voor de komende maand grootse plannen, om de alhier vertoevende gasten het ver blijf in Katwijk aan Zee te veraange namen. In de maanden juni en juli werden o.a. strandfeesten, concerten, lampionoptochten georganiseerd. In verband met het feit, dat de maand augustus wel als een topmaand mag worden beschouwd, aangezien er dan ongeveer 30.000 gasten in Katwijk hun intrek hebben genomen, worden de evenementen nog uitgebreid. In de komende week zullen diverse attracties worden georganiseerd, o.a. zal op donderdagavond 8 uur in de muziektent op het Andreasplein „Jong en Jolig" uit Leiden een gevarieerd programma brengen. Op 4 augustus begint om 2.30 uur het grote wandelfestijn, waarvoor zich reeds uit alle windstreken honderden deel nemers hebben aangemeld. De start plaats is Oranjeschool, secretaris Var- kevisserstraat. Om 4 30 uur is er de voetbalwedstrijd „Quick Boys"—V.M.C. Des avonds om half acht wordt op de Boulevard een taptoe-parade door de drie toonaangevende muziekkorpsen gegeven, t.w. ..Kon. Harmonie", 's-Her- togenbosch. „Werkmans Wilskracht" uit Leiden en het korps „De Trommelaeren van Roessendaele" uit Rozendaal, dat ook een demonstratie vendelzwaaien ten beste zal geven. Na afloop wordt op het Andreasplein een grote muzikale show door genoemde korpsen gebracht. Van de zijde van het gemeentebe stuur wordt medewerking verleend door op het Andreasplein een tribune te bouwen en een veelvuldige verlichting aan te brengen, wat 'n sprookjesachtige aanblik zal geven. Tot slot van deze feestelykheden zal een groots vuurwerk op de Boulevard ter hoogte van „De Zwaan" worden ontstoken. Er zyn ook eerlyke dieven. Nu weer in Londen, waar de post onlangs een grote envelopipe bezorgde aan het adres van meneer Bosely. In die enveloppe zaten de 27.OOO dollar, die zestien jaar gelden uit ziijn voor Windsor Castle geparkeerde auto wa ren gestolen. Daarom vrienden, laat ons niet wanhopen. De wereld is niet zo slecht als velen wel denken. Een inwoner van het Britse plaatsje Bognor Regis heeft een hekel aan de verplichte bydrage voor de gezond heidszorg. Jarenlang weigerde hy die bydrage te betalen, tot hy met ver volging werd bedreigd. Toen .stuurde hij een cheque van 20 pond, niet naar het ministerie van Volksgezond heid, zoals het behoorde, maar naar het ministerie van „Volksdiefstal". Het merkwaardige was dat dit mi nisterie erin slaagde de cheque te verzilveren. GELUKKIG: kinderen leven argeloos in een eigen, kleine wereld, onbewust van de zee van gevaren die hen in het latere leven kan om spoelen. Kinderen staan meestal onschuldig in hun begrensde wereld, in hun nog begrensd leventje, dat draait om opstaan, eten, spelen, moe worden, een middagslaapje doen, weer ravot ten, wéér eten en dan.dood moe naar bed toe gaan. Kinderen vragen en antwoor den onbevangen, tenminste wan neer zij nog hèèl klein zijn. Wat later gaan hun oogjes wy- der open en het is merkwaardig om het te merken: het blij'kt dan lang niet altijd goud, wat er in die oogjes blinkt. Het kan zelfs 7.0 zyn. dat er sneller dan U ooit gedacht had, iets in die ogen komt, dat door de werkelijke wereld en niet meer door de wereld van de droom, de verwachting of de illusie, lykt aangetast. Dat is het moment, waarop het kind geen „kind" meer is. maar.... helaas „mens" dreigt te worden: een héél klein meisje weliswaar, doch reeds met alle mogelijkheden van het „goed" en van het „kwaad" in zich. Dan gaat ge er over naden ken, hoe üw kind zal opgroeien: naar de éne of naar de andere kant. En al hèèl gauw ontdekt ge, dat 't nü tyd wordt op te pas sen voor dat kind van U. Wantconstateert ge, wan neer ge kritisch bent: „er kan van alles uit groeien" DIT zyn üw kinderen niet, die op dit plaatje in hun eigen zeetje spelen. Maakt U zich dus niet onge rust. Bovendien is hun zeetje nog héél klein en héél ondiep, wat zeggen wil, dat er weinig of geen gevaar voor hen te duchten is. Althans voorlopig niet. misschien straks als de vloed komt opzet ten. zy bespelen hun eigen we reldje en zijn in hun spel ern stiger dan ge denkt. Wie weet, wat zij by dit spel al fantaseren, „ontdekken", „zien" wat wij ouderen al lang niet meer zien. niet künnen zien, omdat het oog van de vol wassene veelal verwrongen of totaal bedorven werd door alles wat de realiteit hem liet zien in een wereld, waarin de slechtheid dikwyls hoger spel speelt dan de goedheid TWEE zwarte stipjes. Wat zal uit hen groeien? Mensen, die de wereld een dienst bewijzen, die hun „mens zijn" waard zyn, of mensen, aan wie de opvoeding, de duizender lei zorg van hun ouders, de liefde, die hen omringde, ver spild zal heten, wanneer zij zelf het heft in handen krijgen? De tederheid, die nü van dit tweetal uitgaat, is nog lang geen waarborg, dat het ook later met hen goed zal gaan, of dat er iets van hen voor de wereld üit zal gaan. De jaren zullen dat leren, zo wel voor hen zélf als voor de oudere, die dit tweetal leiden moeten. Zeker is alleen, dat ook deze kinderen „groot" en „volwassen" zullen worden en dat er dan van dit lieftallige silhouet niets over is Zo gaat 't met ons éllen: we worden dik, of grys, of kaal, we worden humeurig, of grof, of lelijk. Er zijn er maar weinigen, die zo voor 't oog redelijk blyven. Misschien, dat het dit tweetal lukt een uitzondering te vormen: laten we 't daarop houden! Er gaat immers zoveel van de charme van dit plaatje verloren, als je er teveel over dóór gaat denken En niemand weet, wat er van zijn kind nü nog zo onbedor ven en plezant terecht zal komen. In deze wereld vol gevaar! Dat is misschien 't beste óókt zowel voor U als voor het kind.. «pga v tggraw Fpto Will Eiseiin, .-.^wyk. Schout bij nacht Kotov dankt De Commandant Maritieme Middelen te Rotterdam heeft, nadat de Russische kruiser „Sverdlov" de Nieuwe Waterweg had verlaten, een telegram ontvangen van Schout bij nacht Kotov waarin deze namens zichzelf en alle officieren en manschappen van het eskader de ge noemde Commandant persoonlijk en door hem de marineautoriteiten en de burgerij van Rotterdam dank zegt voor de hartelijke ontvangst en gastvrijheid. Kolonel Derksema heeft in zyn ant woord waardering uitgesproken voor het keurige optreden van officieren en manschappen van het eskader ge durende het bezoek. Herdenking oprichting A.-divisie Op 8 sept. a.s. te 1/1 uur zullen in een groot appèl by het Nationaal Mo nument op de Dam te Amsterdam, de troepen, behorende tot de voormalige A- divisie, het feit herdenken, dat deze di visie 10 jaar geleden te Soerabaja werd opgericht. De A-divisie was gestationeerd op Oost-Java en omvatte circa 20.000 man, waaronder een mariniersbrigade, Kon. Landmacht en K.N.I.L. Stedelijke en militaire autoriteiten hebben hun volle medewerking toegezegd. LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter H. Bakema, Acacialaan 58, telefoon 24828. OEOSTGEES 1 Medische Dienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter E. W. F. van Walcheren, tel. 22030 VOORSCHOTEN Feestelijke opening van braderie Gisteravond vond in de hal van het Gemeentehuis de opening plaats van de Braderie. Met opzet was de hal geko zen. omdat de opening dit keer maar kort zou zijn en het publiek buiten niet zo lang behoefde te wachten. De heer C. Bins, voorzitter van de Braderie- commisie sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en dankte de burge meester. die bereid gevonden was deze 4e Braderie in successie te openen. De commissie had enige angst ten opzichte van de Braderie die op zaterdag een ui terst moeilijke dag voor de middenstan ders gehouden moest worden. De Bra derie dient gehouden te worden op 28 juli, de historische dag van de paarden markt. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven had hiertoe wel de grote stimulans ge geven. Daarna sprak burgemeester C. J. v. d. Hoeven een kort openingswoord. Het verheugde hem, dat de commisie ook dit jaar weer tot de braderie was overgegaan. Hij sprak de wens uit, dat ook deze 4e Braderie volkomen zou sla gen. Het verheugde spr. dat er ook dit jaar weer vele standhouders waren. Dit jaar 28. Namens het Braderie-commi- té bood de heer Bins hierna de burge meester en zijn echtgenote een pre sentje aan. Na dit korte openingswoord stapte het Gemeentebestuur, de leden van de raad en het Braderiecomité met hun echtge noten in het Glippertje om zich naar de Voorstraat te begeven. Het muziekgezel schap St. Laurentius verleende muzikale medewerking en ging voorop. Na een rit door het dorp belandde men op de Voorstraat, waar de tocht eindig de in Het Wapen van Voorschoten. St. Laurentius betrad de muziektent en speelde enige pittige marsen. De winke liers toonden 'hun waren en de spulle- bazen probeerden de mensen in de draaimolen te krygen of te laten genie ten van de andere attracties. Voorscho ten was weer druk in de weer. j Medische dienst - De medische dienst I der doktoren wordt gedurende dit week- i einde voor spoedgevallen waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356. Voor de zuster ver- voege men zich tot het Gezondheids centrum, wyngaardenlaan 1, telefoon 2177. WARMOND ZOMERFEEST IN ,,D' VIJFF VLIEGHEN" In ,,d' Vyff Vlieghen" werd gister avond een zomerfeest georganiseerd. Een groot aantal gasten en genodigden waren hier byeen gekomen om bij Cand lelight het programma „De Muze Be trapt" te beluisteren. Aan het program ma werkten o.a. mede Sophie Styn die op voortreffelyke wijze de aanwezigen wist te amuseren. Mimi Kok die met haar voordracht van de oude vryster werkelyk een artiste van de eerste rang biykt te zijn, Tom Kelling met zyn lied jes by de gitaar, Jan van Ees en Luc Lutz. Het programma werd door de AVRO opgenomen en het zal gedeelte lijk op later datum worden uitgezonden. Na dit programma was er nog een bal met medewerking van De Volle Maan en het Hongaarse orkest Pali en Rudi. De Warmondse Wondertuin kan op een ge zellige en druk bezochte avond terug zien. Voor het examen MULO met Mid denstandsdiploma slaagde onze plaats genoot de heer B. Weyers. Ter gemeentesecretarie werd mej. A. P. Koks bevorderd tot klerk. De heer A. Dorsman tot commies A. De raadsvergadering zal, zoals eer der vermeld, niet gehouden worden op 21 augustus maar op 28 augustus a.s. De eerstvolgende zitting van de Woonruimtecommissie zal gehouden worden op 14 augustus a.s. Medische dienst De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter Walenkamp. WASSENAAR Geslaagd Voor het examen Engels M O.-A slaagde mej. B. W. M. Jurgens, alhier. Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Boer en Bertels. WATERPOLO De Zijl 2 kampioen De reserves van De Zyl, die vorig jaar degradeerden naar de reserve 2de klasse, zyn dit jaar ongeslagen kampioen geworden in deze afdeling. Met 14 punten uit 7 wed- stryden en 38 doelpunten voor en slechts 3 tegen staan ze nu onbereik baar bovenaan. Gisteravond werd HVGB 4 in eigen huis met 5O verslagen. Ondanks de handicap dat De Zyl 3 in vallers had. was de ploeg sneller en werd met goede combinaties de Haar lemse verdediging steeds uit positie ge speeld. Keeper Dragt moest slechts éénmaal handelend optreden bij een gevaarlijke Haarlemse aanval. Voor de doelpunten zorgden dit keer Frans Snik (driemaal), Piet Boellee en Van den Wyngaard.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7