Eenzame vlucht van Hassenforder bekroond met zege in Montlucon Robberbridgetoernooi Boeiende problemen Gaul won het bergklassement Amerikaan Olsen was de grote verrassing bij de sharpies André Markus won bij Finiijollen ZATERDAG 28 JULI 1958 (Van een speciale verslaggever) Montlucon, vrijdagavond De voorlaatste etappe van de Ronde van Frankrijk is op zichzelf volslagen onbetekenend geweest. Niettemin speelden zich aan de finish hartroerende tonelen af om de plaatselijke held, Roger Walkowiak, die zijn woonplaats in de gele trui binnenreed, een trui waarop hij slechts recht had door een voorsprong van 1.25 sec. „Walko!"Walko!" De spreekkoren barstten los op het circuit van de Quai Rouget-de- Lisle en Walkowiak werd naar de tribune geleid, waar zijn van blijd schap huilende oude moeder en zijn charmante echtgenote hem om helsden en waar de omringende sportvrienden ontroerd iets wegslikten, na de zo lang onderdrukte spanning. Maar er was nog een Roger, die gekust en gefotografeerd werd. Roger Hassenforder, de Elzasser, die oorspronkelijk niet eens was geko zen voor de Tour, en die in Reims op het laatste ogenblik als reserve startte. Hassenforder had deze rit van Lyon naar Montlugon met aan zienlijke voorsprong gewonnen, waarmede hij een record voor deze ronde vestigde. Hassenforder is tot nu toe de enige renner, die vier ritten heeft gewonnen, respectievelijk in de etappes naar Caen, Bor deaux, Montpellier en Montlucon. Zo kreeg de Elzasser. die zich In dit heuvelland thuisvoelde als in de land streek waar hij geboren werd, zjjn kans. Bij de eerste ravitaillering te St. Germain-Laval, dat was op 77 km na de start, bedroeg ziin winst ruim een minuut. En tijdens de beklimming van de Col de Beauloris. de laatste die in de derde categorie van betekenis was voor het bergklassement, groeide zijn voorsprong. Hij ging als eerste over de top, 8 minuten en twee seconden voor Gaul, die daardoor met een totaal van 71 punten definitief tot bergkoning was gekroond. Bahamontes kwam als derde door, zodat de Spanjaard met 67 punten tweede werd in het klassement, Huot werd derde met 65 punten in to taal. Nadat deze uiteraard belangrijke be slissing was gevallen viel het peloton stil. Op 150 km was de voorsprong van Hassenforder 14 minuten en bij dé twee de ravitaillering te Gannat. 66 km voor het einde, bijna twintig minuten. Daar kwamen nog enkele minuten bij, maar de laatste loodjes begonnen voor de vluchteling blijkbaar toch zwaar te we gen. Hij verloor een groot deel van zijn voorsprong, Maar eindigde niettemin zeven en een halve minuut eerder dan de Spanjaard Botella. die ongeveer 50 km voor de finish het peloton vaarwel had gezegd. De gemiddelde snelheid van En ook Hassenforder die anders onder alle omstandigheden de lachlust weet op te wekken, liet ditmaal zijn tranen de vrije loop, van louter nervositeit en van inspanning. Hij had een solo-vlucht van een kleine 200 km achter de rug. tijdens welke zijn voorsprong bijna ongelooflijke vormen aannam. 22 min. en 20 sec. is het hoogste geweest. Daarna liep zijn tijdwinst snel terug. En niet dan met een maximum aan energieverbruik is hij zijn concurrenten tot het einde toe voor kunnen blijven. De etappe begon met de bestijging van de Col de la Luere, die in de derde ca tegorie meetelde voor het bergklasse ment. De Zuidoostelijke regionaal Dot- to. die op de helft van de klim naar 700 meter hoogte was gedemarreerd ging het eerst over het hoogste punt. Op 15 se conden volgde Gaul, die daarmede twee kostbare punten verdiende en zijn over winning in het bergklassement veilig stelde. Forestier passeerde als derde, voor Bahamontes. de grote concurrent van Gaul. In de afdaling verzamelde het comple te veld zich weer. Maar na 45 km te St. Martin-Lestra in het departement Loire demarreerde plotseling Hassenforder. De cracks in het peloton lieten hem rustig gaan. Hassenforder stond in het alge meen klassement immers niet minder dan 2 uur achter. En het was zo warm... De Tour in cijfers De uitslag van de 21e etappe luidt: 1. Hassenforder (West) 7.04 02; 2. Bo tella (Sp.) 7.11.37; 3. Ockers (Belg 7.12. 10; 4. Sabbadini (Zuidwest); 5. Dolhats (Zuidwest) z.t.; 6. Darrigade (Frank rijk): 7. Voorting (Ned.) z.t.; 8. Desmet (Belg.) z.t.; 9. Barbosa (gem. Lux. pl.) z.t.; 10. Bauvin (Fr.) z.t.; 11. ex aequo Walkowiak (NOC). Bahamontes (Sp.), Morvan (West). Conterno (Italië), Defi- lippis (Italië), Robinson (gem. Lux. pl.), Lauredi (Zuidoost) en Forestier (Fr.) al len dezelfde tijd als Ockers: 7.12.10. 19. Marigil (Sp.) 7.12.47: 20. ex aequo een groep renners onder wie Gemini- ani (Fr Mallejac (Fr Coletto (It.). Fantini (It). Monti (It.). Adriaenssens (Belg.), De Bruyne (Belg), De Groot (Ned.) Lahaye (Ned.), Nolten (Ncd.) Van der Pluym (Ned.), Wagtmans (Ned) en Bover (Spanje), allen dezelfde tijd als Marigil 7.12.57. ALG. KLASSEMENT Het algemeen klassement ziet er na de 21e etappe als volgt uit: 1. Walkowiak (NOC) 114.30.37, 2. Bau vin (Frankrijk) 114.32.02 op 1.25, 3. Adriaenssens (Belg.) 114.34.21 op 3.44, 4. Bahamontes (Sp.) 11440.51 op 10.14, 5. Defilippis (Italië) 114.41.36 op 10.59, 6. Wagtmans (Ned.) 114.42.10 op 11.33, 7. Lauredi (Zuidoost) 114.44.38 op 14.01, 8. Ockers (Belg.) 114.48.03 op 17.26, 9. Privat (Frank.) 114.53.36 op 22.59, 10. Barbosa (gem. Lux pl.) 114.57.14 op 26.37 11. Voorting (Ned.) 114.58.27. 12. Fores tier (Fr.) 115.01.26; 13. ex aequo Robin son (gem. Lux. pl.) en Gaul (gem. Lux. pl.) 115.02.51; 15. De Groot (N.) 115.09.17 16. Darrigade (Fr.) 115.11.02; 17. Close (Belg.) 115.12.24, 18. Picot (West) 115. 13.05; 19. Dotto (Zuid Oost) 115.17.56; 20. De Bruyne (Belg) 115.21.04; 28. Nol- ten (Ned.) 115.40.38; 30. Van der Pluym (Ned.) 115.54.47 88. Lahaye (Ned.) 118. 32.59. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de 21e etappe luidt; 1. West 21.27.59; 2. Spanje 21.36.04 3. Frankrijk 21.36.30; 4. ex aecuo België, Italië, gem. Lux. ploeg. Zuid West allen 21.37.07; 8. ex aequo Nederland. Zuid Oost en Noord Oost Centraal alle 21. 37.44, 11. ex aequo Zwitserland en lie de France beide 21.38.21. Het algemeen ploegenklasëement luidt thans: 1. België 341.19.27; 2. Italië 342.24.53; 3. Nederland 342.30.38; 4. Frankrijk 342. 41.01; 5. West 343 03.35; 6. Zuid Oost 344.1558; 7. Spanje 344.21.20; 8. Gem. Lux. ploeg 344.29.18; 9. NOC 345.11.10; 10. Zuid West 345.58.55; 11. Ile de Fran ce 346.50.09; 12. Zwitserland 348.07.18. PUNTENKLASSEMENT Na de voorlaatste etappe luidt het Hassenforder over de 237 km bedroeg 33.676 km per uur. Toen er nog ruim 5 km waren af te leggen demarreerde ook de Belg Stan Ockers, die gedurende de gehele rit de dienst had uitgemaakt. En hij trok een vijftiental renners onder wie de leiders in het algemeen klassement Walkowiak en Bauvin. Bahamontes en Defilippis mee. maar de rappe Stanneke Ockers won het sprintje ter verzekering van zijn groene trui. Ook Gerrit Voorting was in het groepje kunnen meekomen en hij klasseerde zich als zevende in de rit. Wout Wagtmans faalde schromelijk bij het vinden van de aansluiting, bleef tus sen de wielen van het peloton hangen en verloor daardoor 37 kostbare seconden. ROGER HASSENFORDER puntenklassement 1. Ockers 274 pnt., 2. Picot 442 pnt., 3. Voorting 456 pnt., 4. Bauvin 460 pnt., 5. Darrigade 482 pnt., 6. De Groot 506 pnt,, 7. Lauredi 563 pnt., 8. Desmet 574 pnt., 9. Detfilippis 580.5 pnt., 10. Barbosa 610 pnt. De premie voor de grootste pechvogel is toegekend aan Forestier. terwijl de premie voor de meest strijdlustigs te ren ner naar Hassenforder ging. Het eindklassement voor de grote bergprijs luidt: 1. Gaul (Gem. Lux. pl.) 71 pnt., 2. Bahamontes (Sp.) 67 pnt., 3. Huot (Zuid (West) 65 pnt, 4. Ockers (Belg) 55 pnt.. 5. Van Genechten (Belg.) 30 pnt.. 6. Walkowiak (NOC) 27 pnt.. 7." Schmitz (Gem. Lux. pl.) 15 pnt. 8. Meyzenq (Zuid Oost) 14 pnt., 9. ex aequo Ruiz (Sp.), Adriaenssens (Belg.) en Forestier (Fr.) ieder 13 pnt. Onze Bridgern briek In het voorjaar van dit jaar werd in Monte Carlo een robberbridgetoernooi gehouden. Nu weet iedereen wel. dat bfj robberbridge het „krügen van mooie kaarten" een belangrijke rol speelt, zodat in een dergelijk toernooi het geluk véél belangrijker is, dan de kennis der techniek. Men had in de finale van dit toernooi talrijke wereldbekende spelers uit genodigd. De overige deelnemers werden aangewezen door voorwedstrijden in alle landen die maar deel wilden nemen. Voor de prijs van 1 dollar verkreeg men het recht om met drie willekeurige partners elk één robber te spelen; daarin moest men een zeker aantal punten winnen om een etappe verder te kunnen ko. men. Won men tenslotte de „landsfinale" dan lag er een uitnodiging van het organiserende comité te wachten. De omschreven organisatie had na- genstanders natuurlijk het volgen- tuurlijk tot gevolg, dat in Monte-Carlo de spel_de robber maakten, werd Nava bridgerijp en -groen aanwezig waren.1 Het plezierige voor de zwakke spelers was, dat zij een „kans" hadden, want zij behoefden slechts mooie kaarten te krij gen. Zo kon het dan ook gebeuren dat een volkomen onbekende bridge-groot- heid, een zekere meneer Nava uit Italië de eerste prijs wist te winnen. Nummer twee werd de beroemde Franse bridge- speler Pierre Albarran. nummer 3 de Egyptenaar Herrmann en 4 de Ameri kaan Staymann. Het toeval wilde, dat in de laatste ronde Albarran en Nava tegen elkaar kwamen te spelen; Nava had de zeer sterke Zweed Jannersten tot partner, terwijl Albarran het doen moest met een zekere mevrouw P. wier naam niet verder vermeld werd, hetgeen men zal kunnen begrijpen als men^van het on derstaande spel kennis neemt. Op een zeker ogenblik stonden Albarranpart ner en Nava-Jannersten beiden 60 en kwetsbaar. In punten stond men onge veer gelijk en toen werd het volgende spel gedeeld: Sch B, 5, 3 Ha. 8, 3 Ru. 10. 5 4, 3 KI. A, V '8. 6 4 VT Sch. 2 Internationale Holland Week I (Van onze zellmedewerker) Bü de internationale Holland Week I, die vrijdag is begonnen, heeft weer een aantal buitenlandse deelnemers ingeschreven. De organisatoren troffen het wel met buitengewoon mooi zomerweer, alhoewel de wind weer zeer zwak was. Wij taxeerden de windsnelheid zelden meer dan 5 a 6 meter en de rich ting was bovendien niet constant, zodat sommige klassen vrijwel geen kruis- rakken aantroffen. De start was vrijwel in-de-winds bij de meeste klassen. Wa ren er vorig jaar b.v. bij de Sharpies vier valse starts, nu klonk het belsig- naal slechts eenmaal voor de Finnjollcn. Van de buitenlandse deelnemers was vooral het goede zeilen van de Amerikaan E. Olsen een verrassing. Olsen is Amerika's Olympische vertegenwoordigger in de tweemansboten. de Sharpies. Hij heeft echter nimmer in een Sharpiegevaren, daar de selectie in Amerika plaats vond in de Jollybeats. Toen hij dus op de eerste dag van de len. Aohter Capio kwamen J. R. Blacall Sch. A 7, Ha V. 9 Ru. 9. 2 KI.H.B.10,9,5 WN A Ha. A.B.10,7.4.2 u Ru. V, 8, 7. 6 KI. 3. 2 Sch. H, V, 10. 9, Ha. H, 6, 5 Ru. A H B KI. 7, 4 Mevrouw P. opende als zuid met 1 schoppen Nava, west, 2 klaveren Albarran. noord. 2 schoppen Janner sten, oost 3 ruiten zuid 3 schoppen, gedoubleerd door west. Waarom oost 3 ruiten bood en waar om west doubleerde, zal wel altijd een raadsel blijven; vermoedelijk werden deze biedingen geïnspireerd door het feit. dat mevrouw P. een zwakke speel ster was die men in de war hoopte te brengen. Het doublet van west is uitgesproken slecht en men zou vermoeden, dat zuid zonder enige moeite het spel gemaakt had. Als zuid goed speelt (uitkomst rui ten) aan zuid zelfs twee overslagen ma ken, want n. z. behoeven niet meer dan één schoppen en hartenaas te verliezen. Niettemin slaagde zuid erin zichzelf één down te spelen en hoe dat gegaan is, is op zichzelf al een (prijs-)vraag! Had zuid dit spel gemaakt, dan had Albarran de eerste prijs gewonnen; nu het met één down afliep en toen de te- eerste. Eerste of tweede prijs maakte een verschil van f. 250,00 en Albarran was, niet zozeer om het geld als wel om de eer, nogal misnoegd dat hem dit gebeurd was. Maar ja, dergelijke dingen zullen altijd blijven gebeuren als men in een bridgetoernooi sterke met zwakke spe lers dooreen mengt. H. W. Filarski. Holland Week aan start kwam hanteer de hij voor het eerst van zijn leven de helmstok van een Sharpie. Wat hij met het oude schip van Renger Kremer, de Tineke, die nu zijn eigendom is, pres teerde, is in het licht van het boven staande in het zeer sterke veld Sharpies haast ongelooflijk. Zijn eigen commen taar was: „I was very lucky today!" In de Flying Dutchman-wedstrijd do mineerde vooral de Duitser R. Mulka. Al direct na de start nestelde hij zich in de kop en ging als eerste om het eerste merkteken. Op het kruisrak ging Bob Boeschoten hem evenwel voorbij en op de derde plas had Mulka een achter stand van een kleine 100 meter. Op de ruime rakken wist Mulka zijn schip bij een windsterkte van 5 meter in plané te krijgen, hetgeen de anderen niet ge lukte. Het gevolg was. dat Mulka al spoedig zijn achterstand in een voor sprong van een 300 meter had omgezet. Toen Mulka bij het finishen werd afge blazen duurde het nog 5 minuten eer de volgende, Bob Boeschoten, over de lijn ging. H. J. Schipper werd derde voor H. C. Blok en de Duitser J. Bleese. In de Valkenklasse werd aanvanke- lija een felle strijd gevoerd om de kop tussen J. P. J. Bakker en de Grouwe- naar U. de Vries. Jammerlijk raakte Bakker bij een boei in de war en was daardoor een ogenblik de kluts kwiit, hetgeen hem drie plaatsen kostte. De Vries had nu het rijk alleen en liet zich als eerste afblazen. Bakker kreeg weer vechtlust en werd tweede voor C. Scherpel, Egon Rolf v. d. Baumen en G. H. Harten. Van het sterke ve!d sharpies zagen wij een mooie zeilwedstrijd. De Oostduit. ser C. Paschen was bijzonder goed weg bij de start. Hij voerde zijn gaffel zeer hooggepiekt en dit bleek niet te lopen. (De Nederlandse sharpiezeilers zijn hier al vele jaren geleden achter gekomen!) De Italiaan M. Capio liep zeer snel weg van het veld en kreeg een behoorlijke voorsprong. Jac. Kraan had een gloed nieuw tuig op en deed alles om dit in de trim te krijgen. In opdracht van het Kon Verbond moet hij zijn beproefde tuigen sparen voor de Olympische Spe en Bouw van Wijk. Met een mooie door gezette slag kwam plotseling op het kruisrak de Amerikaan E. Olsen in één nik naar voren en zette Capio terug. En terwijl het ge'hele veld in uiterste concentratie zeilde, maakte Olsen, die het in Holland bijzonder naar zijn zin heeft links en rechts gTapjes naar de belangstellenden op de volgboten en plezierva arders Voor de Kranen, Jacques en Barto, en Bouw van Wijk was het geen tyd voar grapjes! Zij hadden een naam op te houden en die naam hebben zij niet prijsgegeven. Kort voor de finish kregen ze de lachende Yankee in een dwang positie, Jacques poogde laag onder hem door te gaan en Van Wijk probeerde over hem heen te gaan. De poging van Jaques gelukte en met een meter voor sprong werd' Olsen zeer eervol geklopt. Barto Kraan werd derde, Van Wijk vierde. In de Vrijheidsklasse had Peter Frech een slechte dag; hij bracht het niet ver der dan de vierde plaats, waarvan vooral het verkeerde ronden van een boei de oorzaak was. C. de Haas behaalde nu de eerste zege in deze klasse voor G. H. Hauber en F. H. Klumper. Toen het belsignaal wegens valse start voor de Finn jollen weerklonk, was vtü- wel het gehele veld (uitgezonderd Karei WIELRENNEN Lenig en Snel Uitslag woensdag- avondrit: A- en B-klasse: 1. Th. Hoog kamer; 2. P. Otto- 3. en 4. P. Janssen en J. v. Tongeren. C-klasse: 1. A. v. d. Kaay; 2. R. Riethoven; 3. P. v. Went; 4. A. Gottenbos: 5. W.v.d. Berg. Junio ren; 1. A. Riethoven; 2. L. v. d. Hoorn; 3. J. Bavelaar. J. de Lange, P. Otto en J. v. Tongeren starten in de Ronde van het Witte Dorp te Rotterdam; Th. Hoogkamer, P. v. Went, W. v. d. Berg en R. Riethoven in de Ronde van Oosterhout. Zondag star ten in de Ronde van Castricum J de Lange, Th. Hoogkamer, P. v. Went en R. Riethoven. Voor de overige renners wordt er een pelotonrit verreden voor de julicompetitie. Vertrek 9 uur Zijl poort. start 10 uur te Oud-Ade. Strijd in de Flying Dutchman- klassen tijdens de Holland Week 1. Warburg) over de lijn. De tweede start was echter goed en de Belgische Olym pische Finnvertegenwoordiger Nelis liep snel weg. Bob Markus hield hem even wel vast en op het ruime rak kwam hij in eerste positie te liggen. Dit was goed aan Markus besteed want hij slaagde er in zich steeds verder van André Nelis te verwijderen. Om de derde en vierde plaats ging het in een langdririg duel tussen Koos de Jong en Karei Warburg, een duel dat in het voordeel van War burg uitviel. Kort voor de finish ging J. J. Woortman voordewinds ook nog De Jong voorbij, die daardoor dus vijfde werd. De Italiaan Pelaschiar finishte als zesde. In de 16 M2 Streepklasse was de zege zeer verdiend voor J. F. Dwarshuis, ter wijl H. Prins als eerste van het O-jollen- veld over de streep ging. In de Jeugdklasse. waarbij 32 schepen van start gingen, behaalde C. van Schie in een opwindende strijd een mooie zege voor de Gebr. de Jong, en B. Saur. Sportsplinters In het internationaal toernooi voor tennisleraren, dat van maandag 30juli tot en met zaterdag 4 augustus te Scar borough zal worden gehouden, zullen twee Nederlanders uitkomen. Het zijn Joop de Mos en Van Beem. Nederland heeft in de Belgische zone van het toernooi om de Galeabeker een 05 nederlaag tegen Frankrijk ge leden. Het duel ItaliëDuitsland werd: door de Italianen met 50 gewonnen. Zowel Italië als Frankrijk hebben zich voor de finale van dit toernooi geklas seerd. Een Russische damesploeg liep te Kiev de 4 x 100 meter in de nieuwe we reldrecordtijd van 45,2 sec. Het oude re cord' stond eveneens op naam van Rus land, sinds 20 september 1953. Voor het Europees kampioenschap eenmans zwaardboten dat van 20 tot en met 25 augustus a.s. op de Loosdrechtse plassen wordt verzeild, zijn 16 inschrij vingen binnengekomen, waarvan er twee die van Zuid-Slavië en Turkije nog niet definitief zijn. Zeker aan de start zullen komen zeilers uit: Nederland, Engeland, Zweden, Italië, Zwitserland, Frankrijk, België. Polen, Rusland, West- Duitsland, Oost-Duitdland, Oostenrijk, Finland en Spanje. Cricketprogramma lste klasse A: HBS—Quick N; VRA— Rood en Wit. lste klasse B: ExcelsiorSparta; VOC —Kampong; VWACC II. 2de klasse C: Hermes DVS UI— HCC IV. 2de klasse E: RW III—Ajax L; BM HCCVHW; HerculesHaarlem n. 3de klasse D: Ajax L II—Excelsior m; VUC II—VOC IH; HCC V—Groen Geel H. Onze Damrnbriek Allereerst geven wij hier de oplossingen van de einspelen voor beginnenden en gevorderden uit de vorige rubriek. No. I: Hier demonstreert Weiss hoe ook de allereenvoudigste middelen om tot winst te komen onderzocht dienen te worden. Hoevelen zullen zich niet neer gezet hebben om deze stand zwaarwich tig to onderzoeken? En tochmen spele 31-27 32x21), en na 49-43 zal zwart gedwongen zijn onmiddellijk te capituleren. No. II: Is men hier al geneigd om met een offer te beginnen b.v. 44-40, tijdig op veïd één zien te komen en de passeren de schijf met 50-44 in de hoek als dam vast te zetten, een nader onderzoek maakt uit dat dit niet opgaat en andere wegen gevolgd zullen dienen te worden: 23-18, 25-30 of? 18-12, 30-35. waarna wit niet voort kan gaan met 12-7 wegens het offer 35-40, gevolgd door 34-39 dat de remise zou brengen, dus nu na 30-35 de merkwaardige zee 44-40, 34x45, die in elk geval de zo belangrijke factor veroor zaakt dat het damlopen van zwart ten hoogste de velden 49 en 50 gaat betref fen en veld 48 is uitgeschakeld. De rest is nu eenvoudig genoeg; 12-7, 35-40, 7-1, 40-44, 50x39, 45-50, 1-6, en wint, terwijl men ziet dat het geen opsluiting op de trik-trak is gev/orden; iets wat men in de aanvang direct zou denken. No. III: op 7-1 mag zwart niet vervol gen met 33-39 omdat wit dan offert door 1-34, en via damhalen op 3 of 4 op tempo wint. Dus, na 7-1, 33-38, 1-34, 38-42, 34- 48. 42-47, 9-4, 47-33. 48-42, 33x47 en met 4-15 sluit wit de zwarte dam netjes op. No. IV: Dit, op zich zélf vrij eenvou dige eindspelletje, zal menigeen niette min nogal hoofdbrekens gekost hebben want men moet waarlijk enig inzicht in het eindspel hebben om op het idee to komen dat het de forcerende zet 24-39 is, gevolgd door het nog verrassender 48-42, dat hier de winst brengt. Behalve de motiefstand die iedereen dan plotse ling duidelijk wordt, zit er ook nog de mogelijkheid in dat zwart met 40-44 of fert en er dan tussen gaat. Dan echter komt met 42-37 het damoffer en na 50- 44 loopt de zwarte schijf steeds tegen de twee witte aan. In de problemen van deze week tref fen wij ditmaal weer eens een werkstuk aan van de bekende Noordwükse dam mer L. W. Turk, die daarin laat zien dat hij als problemist van goeden huize af komstig is. De opgave die hij zich hier stelde is lang niet gemakkelijk te ver wezenlijken, doch wij laten het voorlopig nog even aan onze oplossers over na te gaan welke dit geweest is. De evenzo bekende René Ancion heeft met zijn probleem een soort van „val" voor de oplossers opgesteld, het ziet er n.l. naar uit alsof het verkrijgen van de duidelijk zichtbare eindslag via 35-30 niet erg moeilijk is. Maar wie dat denkt vergist zich toc'h heel erg wantna 24x35 ziet men plotseling niet meer waar men het tempo vandaan moet halen dat men onvermijdelijk nodig heeft. Zoals Ancion ons demonstreert dat dit toch te verkrijgen is, is een prachtige vondst die ook voor het wedstrijdspel van belang is. De beide standen van Jurg zijn evenzo mooie combinaties waarvan het laatste de kroon spant. De in elkaar gevlochten draaislag, waarom het te doen is. lijkt ons zelfs een bijzondere vondst geweest te zyn. No. I L. W. Turk No. n René Ancion 7/9, 13/16, 18, 22, 28, 35, 36. 24/26, 29, 34, 37/39, 41, 42. 44, 50. No. UI A. Jurg 1 2 8 4 6 Z.: 7/10, 12, 14, 18, 20, 24. W.: 16, 21, 23. 26, 32, 35, 42, 45, 47. No. IV A. Jurg Z.: 8/10, 16. 18. 19. 23/25, 29. W.: 21. 28, 32, 38. 40. 42/45, 50 3. 12. 16. 18. 19. 23. 24. 29, 30. 21, 33. 35. 38/40, 42/44. Voor alle standen geldt „Wit speelt en wint".

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5