Groots afscheid van Leningrad Ontroerende hulde aan Koningin Elisabeth van België V. S. besnoeien buitenlandse hulp met 25% Met een enkel woord Attlee: „Haal Makarios terug!" Agenda DONDERDAG 26 JULI 1956 Hartelijke sfeer kenmerkte het bezoek Tydens het bezoek aan Moskou is Parkhaven te Rotterdam, waar het de commandant van het Nederlandse smaldeel, dat gisteren de haven van Leningrad verliet en nu naar Stock - holm koerst, door de bevelhebber der Russische zeestrüdkrachten een prach tig uitgevoerde Russische wereldatlas ten geschenke aangeboden. In de Ne derlandse ambassade te Moskou werd ter ere van de gasten der Kon. Ma rine een receptie gehouden. Dinsdag ochtend keerde de deputatie van het Nederlandse smaldeel van het bezoek aan Moskou naar Leningrad terug. Die middag bood de smaldeelcomman dant tydens een diner aan boord van Hr. Ms. ,JDe Zeven Provinciën" aan de burgemeester van Leningrad 5000 tul penbollen en 5000 crokusknollen aan met het verzoek, deze in een van Le ningrad's fraaie parken te willen doen planten als herinnering aan dit Neder landse vlootbezoek. Schout-bij-nacfrit Goslings eeide dat de liefde voor bloemen iets is. wat beide volken bindt. Aangezien bloemen zelf maar een kortstondige levensduur heb ben. was het een genoegen, iets meer blijvends, en wel deze bloembollen, aan te bieden. zy zijn een geschenk van de verenigde Nederlandse bloembollenhan delaren. De burgemeester was zeer getroffen door dit geschenk en dankte namens de bevolking van de stad. Dinsdagmiddag werd tijdens een party aan boord van Hr. Ms. ..De Zeven Pro vinciën" afscheid genomen van enige vooraanstaande figuren uit het stadsbe stuur van Leningrad alsmede van de garnizoenscommandant van die stad. De hartelijke sfeer die de bezoekdagen ken. merkte, heerste ook gedurende dit meer officiële afscheid. Dinsdagavond hield de Marinierska pel der Kon. Marine een concert in een van de parken van Leningrad. Er waren naar schatting 10 tot 15.000 toeschou wers. De geestdrift na afloop was zo groot dat de leden van de Kapel slechts met de grootste moeite hun autobussen konden bereiken om naar boord terug te keren. Zij werden tot aan boord uitgeleide gedaan door Russische musici. Ook op de kaden langs de Newa waren duizen den mensen aanwezig bij het vertrek van de laatste sloepen. Ook op deze laatste avond kon men talrijke Nederlandse marinemannen aantreffen die, omringd door tiental len Russen, vertelden van Nederland en van het Nederlandse leven. Russen verlieten Rotterdam Gistermiddag om een uur kwamen de Sovjetrussische kruiser „Sverd- lov" en de torpedojagers „Surovyi" en „Serdityti" los van de kade van de Middenstandsdiploma Voor het middenstandsdiploma zijn gisteren geslaagd: W. Lange. Katwijk a. d. Rijn: J. de Lange. Alphen a. d. Rijn; A. Laras, Hazerswoude; H. de Leeuw. Alphen a. d. Rijn: C. v. Leeuwen. Leiden: D. v. Leeuwen. Katwijk a. d. Rijn: J. v. Leeuwen. Nieuw-Vennep: Th. v. Leeu wen, Alphen a. d. Rijn; W. Lekx, Kou dekerk; A. Lelieveld Kouwenhoven. Leidschendam; J. Lens. Leiden: A. Leune. Leiden; W. Lith, Leiden: A. v. Logchem. Leidschendam; B. Lubach, Oegstgeest; J. Lubach. Oegstgeest; A. Lubberhuizen. Voorburg: P. v. d. Maat. Oegstgeest; G. v. d. Mark. Leiden: A. v Marwijk» Leidschendam: A. v. d. Meer, Woubrugge; C. v. d. Meer. Rijn- saterwoude; Cl. v. d. Meer, Roelof- arendsveen: J. v. d. Meer. Leidschen dam: J. L. v. d. Meer. Roelofarends- veen; Joh. v. d. Meer. Roelofarends- veen: J. v. d. Meer. Hazerswoude: J. C. Mentinck. Leiden; Th. Mestrum, Haar lemmermeer: W. v. d. Meer. Roelof- arendsveen; C v. d. Mey, Lisse; H. v. d Mey. Katwijk aan Zee: J. v. d. Mey. Katwijk a. d. Rijn: M. v. d. Mey. Noordwijk; M. J v .d. Mey. Lisse; N. v d. Mey, Katwijk a. Zee; N. P. v. d. Mey. Oegstgeest: S. v. d. Mey, Katwijk a. Zee; J. C. Meyer, Katwijk a. d. Rijn; J Meijers, Leiden: D. Meyvogel, Kat wijk a. Zee: J. Meyvogel, Voorschoten; C Montagne. Warmond: M. Mooren, Hoogmade; N. Mooren, Hoogmade; G. de Mooy, Rijnsburg; H. de Moov. Rijns burg; J. Mulder, Leiden; J. v. Niekerk. Zoetermeer; M. v. Niersum, Voorscho ten: J. v. d. Niet. Noordwijkerhout; P. v d. Niet. Wassenaar; D. Nieuwenhuis, Leiden: J. Nieuwenhuizen, Sassenheim L. v. Nieuwkoop. Sassenheim: A. v. d. Oever. Katwijk a. Zee; G. Olivo. Lei den; E. v. d. Oord. Leiden: J. Oostdam, Alphen; M. Oostdam. Alphen; C. Oos- terom. Alphen; W. Oosterom. Wilnis; G. Oosthoek, Alphen; C. Oppelaar, Lisse; Q. v. Os. Noordwijk; R. v. d. Oudendaller. Leiden: J. Oudshoom. Katwijk a. Zee; L. Oudshoorn. Rijns burg; P. Oudshoorn, Katwijk; A. Ouwehand. Katwijk a. Zee: W. Paar- dekooper. Wassenaar; Th. v. Paassen, Voorschoten: G. Paauw. Rijnsburg; G. PardonDuivenbode, Voorschoten: R. de Pater. Ter Aar: Q. Pauëlsen. Nieuwveen: J. Pennings. Aarlander- veen: A. Peters. Woubrugge; E. Pieter- se. Noorden; W. Pieterse, Langeraar; J Pietersen. Noorden; A. v. d. Plas. Katwijk a. Zee: W. v. d. Plas. Katwijk a. Zee; A. Plug. Katwijk a. Zee: C. v. d. Poel, Roelof arendsveen: G. v. d. Poel. Oud-Ade: H. v. d. Poel. Rijpwe- tering: J. v. d. Poel, Zoeterwoude; Jos. v. d. Poel. Oegstgeest: H. v. Putten, Leiden: N. de Raadt. Leimuiden en C. Rademaker, Hazerswoude. Opzegging R.T.C.-overeenkomsten BESPREKING WEER UITGESTELD Het Indonesische Kabinet heeft voor de tweede keer de bespreking van het rapport van de Staatscommissie, die tot taak had de gevolgen van het opzeggen van de RTC-overeenkom sten te bestuderen, uitgesteld. Het rapport is twee weken geleden aan de regering voorgelegd, drie maanden nadat de commissie met haar werk was begonnen. Het rapport houdt aanbevelingen in over de Indonesische schulden aan Ne derland, rechten en concessies, geldover- ma kin gen en scheepvaart. De minister van Voorlichting, Soedibjo, verklaarde vandaag, dat de bespreking van het rap port was uitgesteld om de ministers ruime gelegenheid te geven de aanbe velingen te bestuderen. Vice-president Hatta, die een reis door West-Java maakt, zeide, dat de opzegging van de RTC-overeenkomsten „vele gunstig aspecten" heeft. Hij voegde hier aan toe, dat echter de ongunstige aspecten van de opheffing niet kunnen worden genegeerd. schip sinds vrijdag heeft gelegen. De Russische ambassadeur in ons land. vergezeld door zijn vrouw en kinderen en vele personeelsleden van de ambassade, hadden eerst aan boord afscheid genomen van de opvarenden. Toen de kruiser langzaam van de kade wegvoer, bemanning en erewacht stonden aangetreden, liet de kapel aan boord het Nederlandse en het Russi sche volkslied over het water klinken. De vele belangstellenden, die naar de haven waren gekomen om getuige van het vertrek te zijn, beantwoordden de muziek met applaus. De Nederlandse Marinetolken. die dienst hebben gedaan aan boord van de Russische schepen, raamden het aantal Nederlanders, dat een bezoek aan de oorlogsbodems heeft gebracht, op circa 20.000. Ook vertelden zij. dat de opvarenden erg tevreden waren over hun bezoek aan ons land en de ontvangst, die hun te beurt was geval len. De oorlogsbodems hebben koers ge zet naar Baltiisk, waar zij 28 juli a.s. worden verwacht. Baltiisk ligt in het voormalige Lithauen. IJsland blijft lid van Navo IJsland zal lid van de Navo blyven en het zal ook in de toekomst nauw samen werken met de andere Navo-leden. Dit heeft de nieuwe IJslandse minis ter van Buitenlandse Zaken. Gud- mundsson, aan een correspondent van het Deense blad „Berlingske Tidende" meegedeeld. De minister zei ook dat IJsland zelf de bases op het eiland wenst te onder houden, maar dat het in vredestijd geen buitenlandse troepen op zijn grondge bied gestationeerd wenst te hebben. WEER TWEE DODEN OP CYPRUS. Woensdag zijn op Cyprus een Britse vlieger en een Maltese politieman doodgeschoten. De Maltese politieman werd doodge schoten. toen hij zyn verloofde, een Cyprisch meisje, bezocht. Hij had getui genis afgelegd in verscheidene proces sen, die in de laatste tijd tegen Cypri sche verzetslieden zyn gevoerd. De gebieden, waarin de aanslagen werden gepleegd, werden door de po litie afgezet, doch de aanslagplegers wis ten te ontkomen. In Nicosia is woensdagavond een uit gaansverbod afgekondigd. (Ingez. Med.-Adv.) Ex-koning Leopold zal commissie kernenergie presideren voor (Van onze Brusselse correspondent) De hulde van het Belgische volk aan de 80-Jarige Koningin Elisabeth groeide gisteren uit tot een algemene volksbeto ging van trouw aan het Vorstenhuis. In Geen cent voor militaire steun aan Zuid-Slavië Leden van het Huis van Afgevaardigden en van de Senaat hebben overeen stemming bereikt over het bedrag der Amerikaanse hulpverlening aan het buiten land in het in juli begonnen nieuwe begrotingsjaar. Voor deze hulpverlening is 3.766.570.000 dollar uitgetrokken. Van dit bedrag mag niets worden gebruikt voor militaire hulpverlening aan Zuid-Slavië. Het bedrag, waarover overeenstemming werd bereikt, ligt 344.350.000 dollar lager dan hetgeen de Senaat dinsdag j.l. wil de toestaan, doCh het is 341.120.000 dol lar meer dan de door het Huis van Af gevaardigden uitgetrokken gelden. Het Huis van Afgevaardigden en de Senaat moeten thans het nieuwe hulp verleningsbedrag van 3.766.570 000 dollar opnieuw goedkeuren, waarna het door president Eisenhower kan worden gete kend. Verwacht wordt, dat het congres, dat in het komende weekeinde op reces gaat. thans in snel tempo zijn goedkeu ring zal verlenen. De vertegenwoordigers van het Huis van Afgevaardigden hebben het dinsdag J.l. door de Senaat aanvaarde amende ment. waarin werd bepaald dat de mili taire hulpverlening aan Zuid-Slavië uitsluitend mag worden bekostigd uit de hiervoor in het vorige begro tingsjaar uitgetrokken gelden, onder schreven. De regering-Eisenhower had een be drag van 4.859.000.000 dollar voor de Amerikaanse economische en militaire hulpverlening aan het buitenland aange vraagd, zodat het compromisbedrag, dat het congres vermoedelijk zal toestaan, meer dan een miljard dollar lager ligt. Functionarissen te Washington zijn echter van oordeel, dat de hulpverle ning ondanks de besnoeiing met onge veer 25% in de komende twaalf maan den nog vrywel onverminderd voort gang zal vinden, gezien de achterstand in de levering van de goederen, die op grond van het program voor hulp aan het buitenland worden verstrekt. Uit een oogpunt van binnenlandse politiek bezien, is het besluit van het congres een nederlaag voor Eisenhower, die steeds by de partyleiders er op heeft aangedrongen, het program ongewijzigd te aanvaarden. In het Huis van Afge vaardigden hebben meer democraten dan republikeinen aan deze wens gehoor gegeven, terwijl in de Senaat de voor- en tegenstanders gelijkelijk over de twee partijen waren verdeeld. Daarby komt nog. dat de republikeinse fractieleider in de Senaat. Knowland, verantwoorde lijk is voor het amendement, waarbij te gen de nadrukkelijke v. ens van Eisen hower in nieuwe militaire hulp aan Zuid-Slavië wordt geweigerd. het Paleis voor Schone Kunsten te Brus sel waren duizenden arbeiders, die zich door hun verdiensten hebben opgewerkt tot „laureaat" of „deken van de arbeid" aanwezig om de Koningin toe te juichen, toen haar het „ereteken van de arbeid" van België werd overhandigd. Herman Teirlinck, de befaamde Vlaamse letterkundige, sprak een rede uit om te herinneren aan de koninklijke loopbaan van Koningin Elisabeth als echtgenote van Koning Albert, evenals ak koningin der artis-ten. Ongeveer 400 personen juichten de Koningin hartstochtelijk toe, toen sQ het publiek haar kleinzoon, Koning Boudewyn en haar zoon, Koning Leo pold voorstelde. Deze laatste wilde zich in de koninklijke loge op de ach- grond houden, maar werd door Koningin Elisabeth naar voren ge haald. Een orkaan van toejuichingen brak toen los. Men zak Koning Leo pold verbleken van ontroering. Nog maals werd Leopold toegejuicht, toen premier Van Acker in naam van de regering meedeelde, dat Koning Leo pold zich voortaan zal bezig houden met de bevordering van het weten schappelijk onderzoek en voornamelijk van de kernenergie in België. iNaar wij vernemen, zal Koning Leo pold een commissie, waarin de voor naamste wetenschappelijke Instituten zitting hebben, presideren, terwijl hij zich ook met de internationale relaties in verband met de atoomenergie, zal bezig houden. In het paleis van Brussel, dat geheel gerestaureerd is en schitterde van het goud. hadden wij gisteren de gelegenheid om de koninklijke familie van heel dichtbij te zien. De koningen: Boude- wijn, Leopold en de ex-koning van Italië Umberto. Koningin Elisabeth, en haar dochter, de ex-koningin Marie-José van Italië, de beide dochters van Marie-José. de erfprins Jean van Luxemburg en Leopold, prins Albert en de jongste kin- Josephine Charlotte, dochter van Koning Leopold, prins Albert en de jongste kin deren van Leopold en de prinses van Rethy. bewogen zich in de salons van het paleis temidden van de ca 4000 ge nodigden. De Koningin en de andere leden van het koninklyk huis onderhiel den zich hier en daar met bevriende persoonlykheden uit de politieke of cul turele wereld en vervolgens ging de stoet temidden van de toejuichingen verder. Drie uren waren de leden van de konink lijke familie aldaar met vooraanstaande Belgen en buitenlanders bijeen. Er was maar één schaduw: Prins Karei, de ex- regent van België en tweede zoon van Koningin Elisabeth, was op het feest niet aanwezig. Hij wilde hierdoor klaar blijkelijk zyn antipathie voor zijn broer Leopold tot uiting brengen. Het dient gezegd te worden, dat deze geste ook door vele linkse persoonlijkheden niet op prijs werd gesteld. In grote geestdrift werd deze receptie besloten. De met goud bestaks uniformen van de lakeien en de schittering van de uniformen van de BINNENLAND Aan ons bureau ligt voor belang stellenden de passagierslijst ter Inzage van het m.s. „Oranje", van de Mij. „Neder land", dat 2 augustus a.s. te Amsterdam wordt verwacht." De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. Jos. Smits van Waesberghe, privaat docent in de middeleeuwse muziekweten schap aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, een tweetal subsidies verleend. De eerste is bedoeld voor zijn muziek-geschiedenis der middeleeuwen; de tweede voor de uitgave van vier mid deleeuwse muziektheoretische tractaten. De ministers Drees en Van Oven hebben de Eerste Kamer hun Memorie van Antwoord gezonden over de wetsontwerpen tot nadere regeling tot het toekennen van een uitkering en een pensioen aan ge wezen ministers, Staatssecretarissen, leden van Ged. Staten ener provincie en wethou ders ener gemeente, zomede van een pen sioen aan hun weduwen en wezen en tot wijziging van de regeling van het pensioen van weduwen en wezen van overleden leden en overleden gewezen leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. Met 289 stemmen voor en 42 tegen hebben de Amsterdamse taxichauffeurs, die in loondienst werken, op een druk bezochte vergadering ln ..De Brakke Grond" het besluit genomen de reeds 9 weken durende staking voor te zetten. Gistermiddag is in het onlangs ge stichte zwembad van de gemeente Deven ter, gelegen onder de gemeente Diepen veen. het 13-Jarig zoontje van de familie Groot Koerkamp uit Diepenveen in het ondiepe badgedeelte op de bodem uit gegleden en verdronken. Het kind werd niet tijdig opgemerkt. Op de Borneokade te Amsterdam is gistermiddag de 10-Jarige C. P. Bogers tijdens het vissen te water geraakt. Twee voorbijgangers wisten het kind na vijf minuten op het droge te brengen. Ge ruime tijd heeft men getracht de levens geesten op te wekken, doch de pogingen bleven zonder resultaat. Het stoffelijk overschot ls naar het Wilhelminagasthuls vervoerd. De 10-Jarige Robbie Koopmans uit Amsterdam-noord is gisteravond in het Zuideinde te Oostzaan van een aanhang wagen gevallen. Het jongetje kreeg een der achterwielen over het hoofd en was op slag dood. H.M. de Koningin heeft gistermorgen te Hilversum een bezoek gebracht aan de door „Het Gools Scheppend Ambacht" ge organiseerde tentoonstelling „Time". De Koningin toonde veel belangstelling voor het geëxposeerde en deed enige aankopen. In Het Nederlands Postmiuseum, te Den Haag wordt thans een postzegelten- toonstelling gehouden, die alle uitgiften omvat van Noorwegen, Denemarken. Liech tenstein en Luxemburg. Vandaag ls een rapport gepubliceerd, waarin regeringsvertegenwoordigers van Nederland, België en West-Duitsland. een overzicht geven van de problemen, die ln en om de Noordzeehaven6 van de drie landen bestaan. BUITENLAND Georgl Malenkof, de Russische minis ter voor de elektrische centralen, heeft ln een gesprek met de directeur van het Amerikaanse tijdschrift „American Maga zine" verklaard, dat er op het ogenblik in de Sovjet-Unie negen atoomcentralen met een gezameniyke capaciteit van 2.5 miljoen kw worden gebouwd, die in 1961 voltooid zullen zijn. Het best-uur van de Komsomol, de Jeugdbeweging in de Sovjet-Unie. heeft besloten, dat er vóór 15 september 45 000 jongeren moeten worden aangeworven voor de kolenmijnen in het Donbekken. In het dorp Poecklng aan het Starn- bergmeer in Beleren is woensdag het huwelijk voltrokken tussen de 35-jarige aartshertogin Charlotte van Habsburg. dochter van de laatste keizer van Oosten rijk, Karei de Eerste, en de 56-Jarlge hertog Georg van Mecklenburg. De plechtigheid werd bijgewoond door leden van de fami lies Habsburg, Hohenzollern, Wittelsbach en Bourbon. Overstromingen, welke volgden op vier dagen van zeer zware slagregens, heb ben ln Oost-Duitsland aanzienlijke schade aangericht, De burgemeester van Falken- berg. nabij Cottbus, ten zuid-oosten van Berlijn, dat zeer van de overstromingen te lijden heeft gehad heeft verklaard, dat zijn standplaats sinds 1525 niet meer door een ramp van dergelijke omvang is ge troffen. Volgens inlichtingen uit Kalimpong zou de opstand ln de oostelijke provin cies van Tibet nog niet bedwongen zijn. De Chinese autoriteiten verstrekken geen paspoorten voor deze gebieden. President Eisenhowergefotogra feerd met gouverneur Christian A. Herter. de man wiens naam de laatsfe dagen in het nieuws kwam te staan in verband met de geuite wens hem inplaats van Richard Nixon tot vice-president te be noemen. Kardinaal Frlngs heeft meegedeeld, dat de schade, die tijdens de laatste wereldoorlog aan de Dom te Keulen ls toe gebracht, eerst over 15 Jaar hersteld zal zijn. De steigers zullen echter ook dan nog niet verwijderd kunnen worden. In dit verband haalde de kardinaal een Keuls spreekwoord aan: „Als de Dom klaar ls, vergaat de wereld". Het Italiaanse kabinet heeft gewei gerd de lonen van het spoorwegpersoneel te verhogen, ondanks de staking van 190.000 spoorwegmannen, die dinsdag ge durende 24 uur werd gehouden om kracht bij te zetten aan de looneisen. De vak bonden eisen behalve loonsverhoging ook een werkweek van 48 uur en een speciale betalingsregeling voor overwerk. Radio-Boedapest heeft meegedeeld, dat de piloot en ae werktuigkundige van het Hongaarse verkeersvliegtuig, dat op 13 juli gedwongen werd ln West-Dultsland te landen, een onderscheiding hebben ge kregen voor hun „plichtsbesef". Een Canadese deskundige heeft ver klaard. dat auto's binnenkort wellicht een motor van 600 pk zullen hebben. In de auto of in de trein aan het strand of in het bos met 4711 altijd fns en monter. ECHTE EAU DE COLOGNE Iedere droppel ademt frisheid! Iedere droppel - kwaliteit! '*7u' uuun a 34/m uauw.goud tmn Maar Hogerhuis zei: „Nee!" Lord Clement Attlee, de vroegere Labour-premier, heeft er woensdag in een Hogerhuis-debat over Cyprus by de regering op aangedrongen een eind te maken aan de verbanning van aartsbisschop Makarios, de leider van de Cyprische bewe ging voor aansluiting bij Griekenland. „Ik vraag dat de regering nieuwe toe naderingspogingen doet hetzij door mid del van de Noordatlantische Verdirags- organtsatie, hetzy door reohtstreekse be sprekingen. De verbanning van aarts bisschop Makarios was. om het heel mild uit te drukken, een verkeerd besluit. We hebben er niets mee bereikt". Attlee be toogde. dat de regering had gehoopt.dat door de verwijdering van de aartsbis schop „gematigder elementen" op Cy prus naar voren zouden komen om samen te werken. „Maar wij waarschuwden het militairen, onder wie de Russische mili taire attaché, die een gala-uniform droeg, gaven aan deze manifestatie kleur en luister, evenals het granaat-rood der bisschoppen en de schitterende toiletten der dames. In de algemene feestvreugde werden 1300 flessen champagne geschon ken.. INBRAAK TE HUIZEN OPGEHELDERD. (Specia-le berioht geving) D« politie van Huizen heeft in een paar dagen tyd door voortreffelijk •peurderswerk een inbraak, waarbij volgens aangifte f. 2500 zou ontvreemd «tfn. opgelost: de medeplichtige, een vrouw uit Bussum, zat vanochtend al In de cel. de dader van de inbraak «elf, de buurman van deze vrouw, is vanochtend gearresteerd. Of er nog veel van het geld te ach terhalen zal zyn valt te betwyfelen. Vooral omdat de vrouw beweert, dat maar f. 1250 ia gestolen. Kasteel Oud-Poelgeest: Lustrumviering Europees Oecumenisch Jeugdcongres, 8 u. namiddag. Oud Kath. Kerk: Excursie Ver. „Oud- Lelden", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelling ..Van kiel tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkda?eL 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags en dinsdags bovendien 7.309.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang (T.m 26 augustus) Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae" Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus). DE BIOSCOPEN Rex „IJsccrtoerlsten" (alle leeftyden). Werkd.: 2.30. 7 15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur; dond.: „Anna". Trianon „Een hart vol muziek" (alle leeft.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Heldl en Peter" (alle leeft.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur: zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido ..De zoon van Caroline Chérle" 18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Slssl" (alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt zaterdagmorgen 28 Juli 8 uur waargeno men door: Apotheek Boekwijt, Breestr. 74, telefoon 20552, Haven-apotheek, Haven 18. telefoon 20085, Apotheek Oegstgeest, Wll- helmlnapark 8, telefoon 26274. BU geen gehoor 0|) Uw hulsarts ol I specialist, bel op dokterstelefoon 22222. parlement destyds voor de veel grotere waarsChynlykheid dat steeds vermeteler elementen de boventoon zouden gaan voeren. En zo is het gebeurd. Dag in, dag uit duren de betreurenswaardige gewelddaden voort". Attlee zei het erg te betreuren, dat „de Griekse regering geen pogingen doet om de opruiing te doen ophouden". De ondeminister van koloniën ant woordde dat „men niet eerder weer met de aartsbisschop zal onderhandelen voordat hy in het openbaar gewelddaden afkeurt. Als hij dat zou doen. zou er zonder bwyfel een nieuwe situatie ont staan". De regeringswoordvoerder, minister Lord Salisbury, verklaarde dat aartsbis schop Makarios was verbannen omdat hy „oogluikend een campagne van ge weld tegen onze militairen en vrienden op Cyprus toestond en zelfs aanmoedig de". waaraan hy toevoegde: „Indien de aartbisschop zich Jn het openbaar tegen het bedryven van ge welddaden uitsprak, zou een nieuwe toestand ontstaan, die vele mogelykhe- den zou inhouden". Hierna sprak het Hogerhuis zich tegen Atclee's voorstel uit, om Makarios toe te staan naar Cyprus terug te keren. Ook de aartsbisschop van Canterbury, dr. Fisher, sprak zich uit voor opheffing der verbanning van aartsbisschop Ma karios. Uitbreiding varkensstapel PRODUKTSCHAP ONGERUST. Tydens een te Utrecht gehouden ver gadering van het bestuur van het pro- duktschap vee en vlees, heeft de voor zitter, de heer Joh. de Veer. de onge rustheid van het produktschap geuit over het toenemend aantal varkensdek kingen. In de afgelopen maanden is dit aan tal aanzienlyk toegenomen. De heer De Veer becijferde dat in maart van het volgend jaar 405.000 varkens worden verwacht. Een en ander acht hy niet in het be lang van de varkenshouderij. De ex portmogelijkheden van bacon naar En geland en ham naar Amerika zijn niet voor grote uitbreiding vatbaar. Italië en Duitsland zouden aan de markt moeten komen, wil Nederland niet met een sur plus aan varkensvlees te kampen heb ben. De gevolgen van de toeneming van het aantal dekkingen zullen zich uiten in het zakken van de binnenlandse en exportpryzen. De heer De Veer is van mening, dat de varkenshoudery ondanks de hoge biggenprys zich zal moeten matigen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i s hO rt TJ 2 3 e s a us tc fln Stockholm geh. bew. licht bew. wzw 2 19 0 Oslo wzw 5 21 0 Kopenhagen zwaar bew. w 8 22 0 Londen zwaar bew. wzw 4 23 0 Aberdeen onbewolkt w 2 27 0 Amsterdam onbewolkt wzw 2 21 0 Luxemburg nevel wzw 2 23 0 Parijs nevel windstil 28 0 Bordeaux mist no 2 28 0 Grenoble onbewolkt windstil 27 0 Nice onbewolkt windstil 26 0 Berlijn zwaar bew. w 6 20 0 Frankfort onbewolkt wzw 2 23 0 Munchen onbewolkt zw 1 21 0 Zürlch nevel n 1 24 0 Genève onbewolkt windstil 26 0 Locarno onbewolkt O 1 31 0 Wenen zwaar bew. wnw 4 21 0 Innsbruck half bew. w 3 27 0 Rome onbewolkt windstil 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 2 26 0 Mallorca onbewolkt nno 2 81 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2