Nescafe ...Q^is koffie! Russen passagierden in „Gaaga" Amerika steunt buitenland met vijftien miljard gulden Engeland wil een veelomvattende ontwapeningsovereenkomst Lot van miljoenen Duitsers nog steeds onbekend Adenauer tegen inkrimping van geallieerde legers in Europa Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 25 JULI 1956 Souveniertje met een plantje Delftse koster weigerde toegang tot kerk (Van onze Haagse redactie) Vier maal 50 Russische matrozen rolden gistermiddag uit dofgroene leger autobussen en stonden pardoes oog-in-oog met een der meest luxueuze plekjes van „kapitalistisch" den Haag, het Buitenhof! Zij hadden anderhalf uur vrij passagieren in „Gaaga", de stad waarvan de naam op de voorruit van de bussen stond met daaronder gelukkig de Nederlandse vertaling zodat wfl u kunnen verzekeren, dat met „Gaaga" niets anders dan onze goede hofstad wordt aangeduid. De verwachting was, dat de Iwans zouden gaan winkelen, maar dat kwam niet helemaal zo uit. Het groepje waarmee wij op gingen had bepaald weinig be langstelling voor winkels. „Een win kel hier is als een winkel in Lenin grad", merkten de matrozen lakoniek op. En toen wij op de prijzen wezen: „Ja, ja, dat is hetzelfde als bij ons" Dus stapte het groepje maar wat rustig door de straten, bleef eens staan bij een po- litiejeep, waarvan de berijder de wer king van de mobilofoon moest uitleg gen. gaf geduldig sigaretten aan een paar taxi-chauffeurs die héél him taal kundige wijsheid hadden gelegd in de kreet „Papirossi" en slenterde gemoe dereerd verder. Vriendelijke mensen waren het, zon der uitzondering. Zij informeerden of de Nederlandse (getrouwde) vrouwen over het algemeen ook werkten en. toen wij ontkennend hadden geantwoord, wie er dan de landarbeid verrichtte. Zij maakten eens een beleefde opmer king over een monument en vertelden hoe groot hun kinderen thuis waren. Bij de bussen, die gereed stonden voor de terugtocht naar de „Sverdlov" in Rotterdam bleek dat enkelen toch nog iets hadden gekocht. Souvenirs over het algemeen, een aansteker met een plaatje, een pijp met een plaatje, een paar miniatuurklompjes met een plaat je. Slechts een matroos had een paar schoenen gekocht, twee officieren had den hun kooplust bevredigd met een grammofoonplaat vol Russische volkslie deren. Nog op de valreep werden wat speldjes en insignes uitgewisseld met samendrommende omstanders, maar toen gingen de zakwoordenboekjes, die de taalbarrière toch heel aardig over bruggen. definitief dicht en stapten al len in. Vriendelijk wuivend namen de Iwans afscheid van „Gaaga" en de dapper te- rugzwaaiende „Gaaganezen". Bemanningsleden van het Russische smaldeel, hebben gistermiddag ook een bezoek aan Delft gebracht. Onmiddel lijk ging het gezelschap naar de Nieuwe Kerk. Daar wachtte de gasten een teleur stelling. Terwijl andere vreemdelin gen wel werden toegelaten, weigerde de hulpkoster de Russen de toegang, tenzij ze wilden betalen. Natuurlijk wilden ze dat wel. doch de Nederland se contactofficier had orders in der gelijke gevallen te verzoeken de reke ning in te dienen bij de Kon. Marine. Hij bracht deze order over aan de hulpkoster, doch deze wilde op die voorwaarde geen toegang geven. Hatta: „Onbeteugelde corruptie" Nieuw-Guinea: „Kwestie van tijd" De vice-president van Indonesië, Moh. Hatta, zeide heden, dat Indone sië uiteindelijk hetzelfde lot ten deel zal vallen aals het bewind van Tsjiang Kai Sjek in China, als het land niet zeer spoedig een einde maakt aan de heersende corruptie. Er bestaat, aldus Moh. Hatta, op het ogenblik in Indonesië een onbe teugelde corruptie. Het Indonesische ideaal van een wel varend land is nog ver verwijderd van zijn verwezenlijking. Hij legde er de na druk op. dat Indonesië de schuld voor de slechte economische positie, waarin het verkeert, alleen maar op zichzelf kan werpen. Over Westelijk Nieuw Guinea zeide Moh. Hatta, dat dit land spoedig in In donesische handen zal zyn als Indonesië de wereld bewijst dat het de bekwaam heid en de middelen heeft om het tot ontwikkeling te brengen. De Nederlar ders, aldus Moh. Hatta, hebben noch het geld, noch de mensen om dit te doen. Hij achtte de terugkeer van Wes telijk Nieuw Guinea naar Indonesië slechts een kwestie van tycL Amerikaans Huis tegen atoomplan Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gistermiddag met 203 te gen 191 stemmen een wetsvoorstel af gewezen. dat ten doel had 400 miljoen dollar uit te trekken voor de bouw van proefreactors voor de opwekking van elektriciteit met behulp van kern energie. Het voorstel, dat even fel door de de mocraten werd gesteund als het door de republikeinen werd bestreden, was reeds door de senaat aanvaard. (Ingez. Med.-Adv.) 100% KOPPII 100% KOPPII 1 100% KOPPII 100% KOPFIB .Een woordvoerder van de Kerkvoogdij zei ons de houding van de hulpkoster ernstig af te keuren. De Nederlandse marine-officier nam toen een snel besluit. „Dan hebben wij de kerk gezien", voegde hij de hulpkos ter toe en maakte rechts om keert. De Russen volgden hem naar buiten. Ze begrepen niet waarom ze niet toegela ten werden, doch het gebrek aan gast vrijheid zal hun wel niet ontgaan zijn. Althans de animo om andere be zienswaardigheden te bezoeken was er af en na kort overleg werd het oor spronkelijke proramma gevolgd: een vrije wandeling door de stad. Er werd druk gefotografeerd, er werden etalages bekeken en er werd hier en daar wat I „,.rj viiftip tpcpn 42 stemmen een (doch niet veel) gekocht. De meeste be- fraeSSS^^Wiï e^kUin^snuisteriien nylonkouscn liam Knowland ingediend amendement en Kleine snuisterijen. aanvaard, waarin wordt bepaald, dat er 'van het bedrag voor militaire steun Gisteravond heeft de commandant I nietsjnag worden gebruikt ten behoeve van de Russische schepen. Schout bij nacht Kotov, aan boord van de kruiser Ruim de helft voor militaire doeleinden De Amerikaanse Senaat heeft gisteravond met zestig tegen dertig stem men zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel om circa 4.11 I miljard dollar (circa vijftien miljard gulden) uit te trekken voor hulp aan het buitenland. Van dit bedrag is 2.300 miljoen bestemd voor militaire hulp en de rest voor economische bijstand. Ondanks het verzet van de regering Sverdlov een groot aantal gasten ont vangen en hun een zang- en dansuit voering aangeboden van het marine ensemble van de Oostzeevloot. Onder de aanwezigen bevonden zich de mi nisters Luns en Staf, Staatssecretaris Moorman, verscheidene hoofdofficieren van de Marine en de Luchtmacht en de havenmeester van Rotterdam, vrijwel allen van hun dames vergezeld. Ook de Russische ambassadeur en mevrouw Kirsanov, vergezeld van verscheidene leden der Russische Ambassade bevon den zich onder de gasten. van Zuid-Slavië. 26 republikeinen en 24 Democraten steunden het amendement, terwyl 19 Republikeinen en 23 Democra ten de opvatting huldigen, dat de beslis sing, of verdere hulp aan Zuid-Slavië al dan niet gerechtvaardigd is, aan de pre sident moet bly-ven. Een voorstel van senator McCarthy om Zuid-Slavië zowel van militaire als van economische hulpverlening uit te slui ten. werd bij handopsteken verworpen. Volgens Knowland was voor militaire steun aan Zuid-Slavië een bedrag van dertig miljoen dollar genoemd. De post voor economische steun aan dat land ten bedrage van ongeveer zeventien Eerst slechts uitdunningder troepen (Van onze Londense correspondent) Het doel van de Britse regering is een veel-omvattende ontwape ningsovereenkomst en zij zal zich niet met een kluitje in het riet laten sturen Dit werd gisteren duidelijk uit het betoog van de Britse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, op de tweede dag van het Lagerhuisdebat over de buitenlandse politiek. Doch ook op het hache lijke gebied van de ontwapening verwacht de regering natuurlijk niet dat alles tegelijk zal kunnen gebeuren. Vandaar dat Engeland met zijn bondgenoten aanstuurt op een tussentijds beperkt plan voor ontwape ning. Kennelijk is het de bedoeling dat de eerste stap zal bestaan uit het wederzijds „uitdunnen" van door de H-bom en atoomwapens in het veld overbodig geworden troepen. Uit hetgeen Eden op de eerste dag van het debat opmerkte kan de slotsom worden getrokken dat het voornemen otn het aantal Britse divisies in Duits land te verminderen een onderdeel zal moeten vormen van een plan dat ook zal leiden tot overeenkomstige inkrim ping aan Russische kant. Het is een ingewikkeld probleem omdat volgens de Parijse overeenkomst Engeland niet zonder goedkeuring van de Westeuro- pese Unie divisies uit West-Duitsland zal kunnen terugnemen. De leider der oppositie, Gaitskell, verklaarde dat er onder de Navo-landen de grootste ver warring heerst over de defensie-politiek. Wat het midden-Oosten betreft, zeide Selwyn Lloyd dat ook daar stap voor stap voortgang dient te worden ge maakt. Al weigert Engeland financiële hulp aan de Assoeandam omdat zulks eco nomisch niet meer verantwoord is. het heeft zijn belangstelling in de verdere ontwikkeling van de irrigatie in het Nijldal niet verloren. Selwyn Lloyd legde er de nadruk op dat de andere activiteiten van de Navo, buiten het militaire om, moeten worden ontwikkeld. Hij beschouwde de veranderingen achter het ijzeren gordijn nog maar als een begin. Op het ogenblik is de politieke vrijheid er nog niet toege nomen, maar er is grond om aan te nemen dat het eenmaal begonnen evolutionaire proces moeilijk zal kun nen worden gestuit. Kenneth Younger, die de slotrede voor de oppositie hield, zeide dat het Lagerhuis geen klaar beeld heeft van hetgeen de regering in de verschillende nieuwe situaties zich voorstelt te doen. Hij noemde de laatste bijeenkomst van de Navo-raad een mislukking. Aange kondigd was dat nieuwe mogelijkheden zouden worden geopend, maar er is niets van dien aard gebeurd. Hammarskjoeld acht toestand in Midden-Oosten niet verslechterd De secretaris-generaal der V. N. Dag Hammarskjoeld. heeft te Genève ver klaard. dat de toestand in het Mid den-Oosten er niet on achteruit is ge gaan. Hij noemde dit een „positieve verklaring". „Op enige punten gaat het weliswaar niet zoals ik het zou wen sen". aldus Hammarskjoeld, „maar in dien men zijn positie behoudt en con solideert. is dat vooruitgang". De secretaris-generaal is in Genève aangekomen na een bezoek van vier da gen aan Israël en Egypte, waar hij be sprekingen over de toestand in hot Mid den-Oosten heeft gevoerd. miljoen dollar en de reeds toegezegde levering van straalvliegtuigen en an dere wapens ter waarde van honderd miljoen dollar worden niet door het amendement van de republikeinse frac tieleider getroffen. De Senaat en het Huis van Afgevaar digden moeten het nu nog eens worden over het definitieve bedrag voor de hulp aan het buitenland, aangezien het door het huis goedgekeurde bedrag 685 mil joen dollar lager is dan de som. waarmee de Senaat zich akkoord heeft verklaard. APENJACHT IN HAMBURG Inwoners van Hamburg waren maan dag getuige van een opwindende apen- jacht. 45 Rhesusapen waren uit Hagebeck's dierentuin ontsnapt, nadat een oppasser vergeten had een kooi te sluiten. De die ren verspreidden zich snel over de ge hele stad. pikten bananen en ander fruit van handkarren, hielden het verkeer op en speelden schuilhoekje met politie agenten. brandweerlieden en andere „dieren i age rs". Op vijf na zijn de vluchtelingen thans weer van hun vryheid beroofd. GROOT-BRITTANNIË WAARSCHUWT V.N. TE BEZUINIGEN Groot-Brittannië heeft de Ver. Naties gewaarschuwd dat als de begrotingen nog hoger worden, het land „ernstig zal moeten overwegen of het verder kan deelnemen aan de diverse V.N.-projec- ten". De Britse afgevaardigde in de Ecosoc (economische en sociale raad der VN) zeide dat de financiële lasten voor V.N.- leden nog steeds stijgen en dat de eer ste vereiste voor de V.N. en haar onder- organisaties een grotere mate van doel treffendheid moet zijn. Zeer velen in Russische kampen (Van onze correspondent in West-Duitsland) Hoewel reeds elf jaren sedert de chaotische toestanden aan het einde van de oorlog verstreken zijn. hebben nog altijd 17.000 Duitse kinderen bun ouders, die zij tijdens de oorlog en de vlak daarop volgende periode verloren hebben, niet teruggevonden, naar blijkt uit cijfers welke door het Duitse Rode Kruis zijn gepubliceerd. 16.000 ouders zoeken nog altijd met een bang hart naar hun kinderen. Intussen is het Rode Kruis er in ge slaagd tot dusver vijfhonderd kinderen met hun ouders te herenigen. Over het lot van 2 miljoen Duitsers is men niets meer te weten kun nen komen. 1.246.000 er van hebben tot Hitler's weermacht behoord. 1.017.000 zijn krijgsgevangenen, die spoorloos zyn verdwenen. Het groot ste gedeelte er van werd door de Russen naar het Oosten gesleept en men weet van hen alleen maar dat zjj indertijd levend in handen van de vijand zijn gevallen. Het Rode Kruis heeft verder nog naar 750.000 Duitse burgers gezocht die eveneens gevangen werden genomen en werden weg gevoerd. De meeste van hen zijn in Rusland terecht gekomen, maar men kan wel met zekerheid aannemen dat het grootste deel van hen niet meer in leven is. Intussen kent men nog de namen van 250 Duitse gevangenen die in Russische kampen worden vastgehouden en volgens de Russen nog niet werden vrijgelaten omdat niet viel vast te stellen tot welke nationaliteit zij momenteel behoren! Poznan-processen in augustus De proeessen tegen de personen, die van deelneming aan de ongeregeldhe den van 28 juni j.l. te Poznan worden beschuldigd, zullen naar verwachting in de eerste helft van augustus begin nen. Dit is officieel meegedeeld. Op een persconferentie werd verklaard, dat de verdachten voor het merendeel jonge mensen zijn. Een klein aantal zal zelfs door een jeugdrechtbank worden berecht. BEROEP VAN SOVJET-PARLEMENT OP AMERIKAANS CONGRES De Sovjet-ambassadeur te Washing ton. Zaroebin. heeft gisteren aan de Amerikaanse onder-minister van buiten landse zaken. Herbert Hoover, een be roep van het Sowjet-parlement op het Amerikaanse congres overhandigd, waar in gevraagd wordt om „doeltreffende maatregelen" tegen de bewapeningswed loop in de wereld. Nota aan grote vier over Duitse eenheid in voorbereiding Bondskanselier Adenauer heeft in een gisteren gepubliceerd gesprek met een verslaggever van „Newsweek Ma gazine" verklaard, dat hij elke belang rijke inkrimping van de geallieerde strijdkrachten in Europa zal betreuren Adenauer was voorts van mening, dat men de voorgestelde inkrimping niet los kan zien van het voorstel om de atoombewapening te versterken. „En dit laatste geeft mij veel zorg. Als in de toekomst het accent wordt gelegd op krenwapens, ontstaat het reusachtige gevaar dat het gebruik hiervan onmiddellijk een wereldoorlog zal uitlokken." Hij zei verder, dat alle landen ernaar moeten streven de kernwapens onder controle af te schaffen. Vermindering der conventionele bewapening volgt dan vanzelf. Adenauer verklaarde tenslotte, dat de bondsregering een nota over de Duitse hereniging aan de „Grote Vier" voorbereidt. „Ik ben van mening, dat het herenigingsvraagstuk verbonden BINNENLAND 's Avonds is de 21-jarige E. W. Ender uit Haarlem op de Rijksweg te Nunspeet zwaar gewond, toen hij met zijn motor rijwiel tegen een onvoldoend verlichte wegafzetting botste. Het slachtoffer ls in het ziekenhuis „Salem" te Ermelo over leden. Zijn duo-passagiere. de 16-jarige S. van Wanrooij. eveneens uit Haarlem, liep een beenbreuk en enige andere ver wondingen op. Gistermiddag ls op de Dokweg te IJmulden de 58-jarige bromfietser D. Meyer bij het plotseling oversteken van de weg door een tegemoetkomende per sonenauto aangereden. De man liep ernstig hoofdletsel en een gebroken linkerbeen op en overleed korte tijd later in. het zieken huis. Bij K B. ls vastgesteld een regeling ter tegemoetkoming in de studiekosten van adspirant-officieren-apotheker bij de Landmacht. Een overeenkomstige regeling bestaat reeds voor artsen, die een verbin tenis bij de Landmacht aangaan. Gistermiddag is op de Bos en Lom merweg te Amsterdam de 10-Jarige Jan de P.uyter door een vrachtauto overreden. Ernstig gewond werd de Jongen naar het Wilhelmlnag as thuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Te Nieuwendijk (N. Br.) is het zoon tje van de familie A. H. van Dijk te water geraakt en verdronken. Toen de ouders het kindje ln het water vonden bleken de levensgeesten reeds geweken. Met Ingang van 1 augustus as. treedt in werking de in het Staatsblad opgenomen Successiewet 1956. Voorts is in het Staatsblad geplaatst een algemene maatregel van bestuur ter uitvoering van de nieuwe Successiewet. BUITENLAND Het communistische Chinese Rode Kruis heeft maandag 329 Japanners, die van oorlogsmisdrijven waren beschuldigd, aan de Japanse autoriteiten uitgeleverd. Volgens de Jongste berichten van radio-Teheran zijn tijdens de overstro mingen in Perzlë 300 personen om het leven gekomen en duizenden dakloos ge worden. In Zuid-Schotland zal aan de kust een centrale worden gebouwd, waar met behulp van twee atoomreaotors elektrici teit zal worden opgewekt. De eerste reactor zal in 1961 in gebruik worden genomen. Het project zal ruim 350 miljoen gulden kosten. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken John Foster Dulles ls gis teren voor een officieel bezoek in Bogotha (Columbia) aangekomen. Volgens een officiële mededeling ls gisteren in Noord-Oost-Cyprus een Turkse Cyprioot doodgeschoten. Het aantal wandelaars, dat op de eerste dag der Vierdaagse last had van blaren, was abnormaal groot, zodat de medische hulpposten druk werk hadden. is met dat der ontwapening, dat beide slechts in onderling verband kunnen worden opgelost", aldus Adenauer. IJslands premier wil Amerikanen wegsturen Hermann Jonasson, de nieuwe premier van IJsland, heeft gisteravond in een radiorede verklaard, dat zijn regering de V.S. zal vragen het defensieverdrag van 1951 te herzien. Indien de Ameri kanen niet in die zin hiertoe bereid zijn. dat zij hun basis te Reykjavik ontruimen, zal IJsland het verdrag op zeggen, aldus de premier. Hij deelde voorts mee. dat zijn rege ring de nadruk legt op een verdere uit breiding van IJslands territoriale wate ren. een kwestie, waarover reeds wrij ving met Engeland is ontstaan. Jonasson achtte deze verdere uitbreiding noodza kelijk om de economische veiligheid van het land te beschermen. Herter wijst Stassens voorstel af Christian Herter. de republikeinse gou verneur van de Amerikaanse staat Mas sachusetts. en de voorkeurskandidaat van Harold St ass en, de minister van ontwapening, voor het vice-president- schap, heeft gisteren verklaard dat hij ondanks de verklaringen van Stasscn niet het voornemen heeft te dingen naar de republikeinse kandidatuur voor het vice-presidentschap. Herter zei dat hij zich naar de wensen van president Ei senhower zou voegen. Nachtelijke rooftochten langs spoorlijn Officier eiste twee jaar met aftrek Maandenlang hebben twee Haagse werklieden in het begin van dit jaar nachtelijke rooftochten ondernomen langs de spoorlijnen van de Ned. Spoorwegen. Byna iedere nacht trok het duo er met fonkelnieuwe brom fietsen op uit. Men roofde de kope ren staven, die de verbinding vormen tussen de masten van de elektrische bovenleiding en de rails Niet alleen werd ihet bedrijf der N.S. hierdoor voor duizenden guldens bena deeld; door de praktyken van de dieven ontstond bovendien groot gevaar voor spoorwegwerkers In de masten van de bovenleiding, die in betonnen funda menten staan, hoopt zich namelijk elek- DONDERDAG Don Burcht (Jacobazaal)Voorlichtings avond over Zuid-Afrika, 8 uur nam. MAANDAG Kasteel Oud-Poelgee6t: Lustrumviering Europees Oecumenisch Jeugdcongres, 8 u. namiddag. DINSDAG Oud Kath. Kerk: Excursie Ver. „Oud- Leiden", 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng ..Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdag» en dinsdags bovendien 7.309.30 uur n.m. Zondags 15 uur nam. Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zoDsondeigang (T m 26 augustus) Prentenkabinet (Klofcsteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (tm 15 september) Pieterskerkgracht: Leldse Schilder- en Teken-academie „Ars Aemula Naturae". Dagelijks 104 uur. maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur nam. (T/m 18 augustus). DE BIOSCOPEN Rex „IJscotoerlsten" (alle leeftijden). Werkd.: 2.30. 7 15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur; dond.: „Anna". Trianon „Een hart vol muziek" (alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur zond.: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Heidl en Peter" (alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur: zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo „De zoon van Caroline Chérie" 18 Jr.). Werkd.: 2 30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Sissi" (alle leeft.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegetgeest wordt zaterdagmorgen 28 juli 8 uur waargeno men door: Apotheek Boekwijt, Breestr. 74. telefoon 20552, Haven-apotheek. Haven 18. telefoon 20085, Apotheek Oegstgeest, Wil- helmlnapark 8, telefoon 26274. BIJ geen gehoor oy Uw halsarts ol specl?"«t, bel op dokterstelefoon 32C22. triciteit op. welke door de koperen sta ven moet worden afgevoerd naar de rails, die als „aarde" fungeren. Ontbre ken nu deze koperen verbindingsstaven, dan loopt iemand die de mast aanraakt, het risico, dat hij ter plaatse geëlektro- cuteerd wordt. De beide koperdieven, een 25-jarig« metselaar en een 29-jarige loe-werkman, genoten beiden uitkeringen krachtens de Ziektewet. Vandaar dat zij altijdi 's naahts. inplaats van te slapen, op roof konden uitgaan. Gistermiddag hadden zij zich voor de Haagse Arrondissementsrechtbank te verantwoorden. Het bleek dat zij al eer der waren veroordeeld. Twee jaar gele den hebben zij samen de hoofdleiding van de elektriciteitsvoorziening voor de Scheveningse strandtenten gestolen. Daarvoor hebben zij toen voorwaarde lijke gevangenisstraffen gekregen, waar van de proeftijd nog niet is afgelopen. Het tweetal bekende gistermiddag alle tien tenlaste gelegde koperdief stallen. Zij hadden o.m. koperen spoor staafverbindingen gestolen bij Gouda, Zoetermeer. Dordrecht, Zevenhuizen en Zoeterwoude. De Officier van Jus titie. mr. de Lint. las echter ter zit ting een zo juist binnengekomen rap port van de Ned. Spoorwegen voor, waarin melding werd gemaakt van nog een 20-tal onlangs geconstateerde koperdiefstallen. De verdachten gaven toe ook deze diefstallen te hebben ge pleegd- Zij ontkenden evenwel te hebben ge weten dat het slopen van de koperen stangen gevaar kon opleveren. „U dacht zeker dat zij ter versiering waren aan gebracht?", veronderstelde de president. Na een fel requisitoir eiste mr. de Lint tenslotte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 2 jaar m.a. De verdedigers, mr. dr. K. W P. Klaassen en mr. H. A. Homan, bepleit ten clementie. De rechtbank zal op 7 augustus as. uitspraak doen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fa i? Jj 3 1 S JÓ e x' Ë'3) 523 Ceg Stockholm zwaar bew. n 6 15 6 Oslo onbewolkt windstil 21 0.1 Kopenhagen half bew. wnw 13 22 0 Aberdeen licht bew. z 5 19 0.1 Londen licht bew. w 2 13 0 Amsterdam half bew. wzw 5 18 1 Luxemburg onbewolkt wnw 3 18 1 Parijs licht bew. nw 1 23 0 Bordeaux onbewolkt no 3 25 0 Grenoble onbewolkt windstil 25 0 Nice onbewolkt windstil 27 0 Berlijn zwaar bew. wnw 7 20 0 Frankfort licht bew. wnw 2 20 0.3 München zwaar bew. w 3 18 1 Zürlch nevel windstil 23 0.3 Genève onbewolkt zw 1 25 0 Locamo licht bew. n 1 28 0 Wenen half bew. nw 6 18 16 Innsbruck nevel nw 1 27 5 Rome nevel O 2 32 0 AJacclo onbewolkt ono 2 25 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2