Mevrouw Monteba-van Loef kleuterschool Oegstgeest-H. verliet Mors Bekleedde functie 33 jaar Karamoy wint van Van Dalsum Loop der bevolking te Leiden MAANDAG 23 JULI 1956 Zeer veel waardering voor haar werk Vrijdag en zaterdag heeft mevrouw MontebaVan Loef afscheid ge nomen als hoofd van de kleuterschool aan de Hoge Morsweg te Oegstgeest, welke functie zij 33 jaar had bekleed. Het begon vrijdagmiddag al met een afscheidsfeest van de kleuters. Aanvan kelijk zou dit worden gehouden op het speelterrein, maar in verband met het weer werd her. verplaatst naar het Ge bouw voor Christelijke Belangen. De huldiging was er niet minder hartelijk om. De kleuters hadden voor deze ge legenheid verschillende versjes en spel letjes ingestudeerd, oender leiding van het bestuurslid mevrouw Brussee. Vanzelfsprekend werden alle kinderen getrakteerd en bovendien kregen zij al len een kinderboek als blijvend aanden. ken mee naar huis. Als een van de al lereerste leerlingen van mevr. Monteba sprak mevTouw T. de Graaf—Colpa haar zeer hartelijk toe. Dat gebeurde ook door mevrouw Brussee. OFFICIËLER KARAKTER. Zaterdagmiddag droeg het afscheid een wat officiëler karakter. Allereerst sprak de voorzitter van het bestuur, te vens wethouder van onderwijs, dr. K. Simon Thomas, hartelijke woorden van dank en afscheid. Dr. Simon Thomas deed zyn woorden vergezeld gaan van een geschenk van bestuur en ouders, onder enveloppe. De volgende spreker was de burge meester. de heer H. L. du Boeuff. In zijn zeer hartelijke speech bracht hy de grote dank en waardering van het ge meentebestuur over voor het werk. dat mevrouw Monteba voor geheel Oegst geest heeft gedaan. Hiena sprak de heer G. Schrama, wethouder van Voorsohoten, namens zijn gemeentebestuur. Allereerst deelde hij mede, dat de burgemeester, de heer C. J. van der Hoeven, niet aanwezig kon zijn. Ook hij bracht de dank van het gemeentebestuur van Voorschoten over. Hij voegde hier enkele persoonlijke woorden aan toe. Ds. B. C. Visser sprak namens de wijkpredikant ds. G. F. Callenbach en namens de Kerkeraad der Ned. Her vormde Kerk. De heer G. de Greeve, pastoor van de parochie Haagse Schouw, begon met op te merken, dat hij mevrouw Monteba niet persoonlijk kende. Hij had echter van zijn parochianen al zoveel gehoord over de wijsheid en de liefde, waar mede de kinderen op deze school wor den opgevoed, dat hij zich gedrongen voelde hiervan op deze plaats te getui gen en daarvoor dank te zeggen. De Christelijk-Nationale School aan de Hoge Mors werd o.a. vertegenwoor digd door de voorzitter van het be stuur, de heer E. P. Bakels. Hij legde vooral de nadruk op de grote trouw, die er nodig is, om dit werk zon lange reeks van jaren met zoveel liefde te verrichten. Mevrouw G. Schrama sloot de rij van sprekers met een persoonlijk woord. Verschillende sprekers betrokken in hun hulde ook de vorig jaar overleden heer M. Monteba, die gedurende al deze jaren het werk van zijn echtge- Enkele oud-leerlingen nemen af scheid van mevrouw Monteba. (Foto L.D./Van Vliet.) note met gTOte liefde en wijsheid krachtdadig heeft gesteund. Hartelijke woorden van welkom wer den er ook gericht tot het nieuwe hoofd van de school, mejuffrouw A Monteba, de dochter van het afgetre den hoofd. Vanzelfsprekend werden er ook heel wat geschenken en bloe men aangeboden. Vervolgens was er Gelegenheid <co. ouders en oud-leerlingen om afsche i te komen nemen. Hiervan werd dorr ruim 100 personen gebruik gemaal LEIDERDORP RAADSVERGADERING De eerstvolgende raadsvergadering is bepaald op vrijdag, 3 augustus. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirk, zn van M. J. Noorder- vliet en M. Th. Vermeulen. Ondertrouwd: M. Cortel, 49 Jr en Ch. M. C. Y. Schreiner. 28 Jr. Getrouwd: C. Verbree en L. den Hollander VOORSCHOTEN Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer C. P. Besuijen behaalde te 's Gra- venhage het diploma vakbekwaamheid voor rijwilen en bromfietsen. WASSENAAR ZILVEREN JUBILEUM WASSENAARSE REDDINGSBRIGADE In verband met het 25-jarig bestaan van de Wassenaarse Reddingsbrigade op 28 juli a.s. werd zaterdag voor de jeugdleden, een 125-tal kinderen uit Wassenaar'en Den Haag. een stranddag gehouden. De kinderen werden met bus sen afgehaald en geDrazht naar Het Wassenaarse Slag. waar in de eerste plaats een z.g. schelpentocht om prij zen werd gehouden. Na de tocht werden lunchpakketten en flessen chocolade melk uitgedeeld en werd lustig gegeten en gedronken. Gedurende de middag werden allerlei spelletjes gedaan. Er werd ook een voetbalwedstrijd gehouden tussen een Wassenaars en een Haags elftal, welke doqr de Wassenaarse Jon gens werd gewonnen. Bij het mooie weer een heerlijke dag voor de jeugdleden. J. J. H. DRUMMEN 25 JAAR ONDERWIJZER Zaterdag vierde de heer J. J. H. Drummen, onderwijzer aan de Pius X school, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Na een mis in de kerk van De Goede Her der was er een ontbijt in de zaal van de kerk waaraan aanzaten het bestuur en het personeel van de school waarbij de jubilaris waarderend en hartelijk werd toegesproken door de voorzitter van het choolbestuur mr. J. W. M. Peek er- pastoor H. M. van Spanje. In de gymnastiekzaal van de school was er feest met de kinderen, bij welke gelegenheid de heer H. W. Metkemeij^r de jubilaris namens de ouders felici teerde en hem een zak met zilveren gul dens aanbood. Kinderen voerden Re pelsteeltje op en leden van het onder wijzend personeel een klucht. 's Middags was er een drukbezochte receptie. DEREK CURTIS BENNETT DOOD GEVONDEN. Derek Curtis-Bennett, de befaamde Britse advocaat, die vorig jaar door de Nederlandse regering werd aangezocht om als verdediger van Jungschlager op te treden, dooh van de Indonesische re gering geen visum kreeg, is te Londen dood 'aangetroffen in het huis, waar zijn 26-jarige echtgenote in mei jJ. na het innemen van een grote dosis slaapta bletten overleden is. Open Leidse tenniskampioenschappen In de week van 16 tot en met 21 juli 1956 GEVESTIGD: J. Bakker, journalist, Oude Singel 94a; M. A. van Veen-Van den Berg, Aarstr. 15; L. P. Dekker, ass. huishouding. Witte Singel 27; B. J. Drost, rector. Hooigrt 29; C. H. Epker, boekhandelaar, Pieterskerk- Choorsteeg 12; C. J. Faas en fam., werk tuigkundige, Zoeterw. Singel 39; W. Frij- ling en fam., tandarts, Johan de Witt- straat 48; B. W. Grutte rink, techn. ambt., De Sitterlaan 18; A. Harms, hofmeester KM III, Noordeinde 2a; P. Heering, Lange- brug 19; H. P. M. Heruer, Brederodestr. 8; K. Hoen, Weidehof 24; P. C. M. Speulman -Hoffman, Rijnsb.weg 140; B. Honsbeek, etraatmaker. Leemansstraat 12; J. Ibelings, Groenhovenstr. 18; J. J. Keizers, schrijver II KM, Noordeinde 2a; W. Kersbergen, 1.1. verpleegster, Rljnsburgerweg 10; A. B. Langerak, Hooigracht 11/29; L. van der Leeuw, agent van politie, Reitzstraat 5; J. Mantel, agent v. politie, Zoeterw.weg 124 E. R. Martheze, Hugo de Vriesstraat 69; J. M. Martheze. Hugo de Vriesstraat 69; L. C. C. Heemskerk-Van der Meer en fam.. Hyacinthenstraat 16a; J. H. Mensink, korp vltgmaker MB KM, Marnixstraat 149: A C. van der Meulen, e. v. Frese. Zoeterw.- Singel 87; J. W. M. Moorman, verpleegster, Hooigracht 11/29; F. A. Nolle en fam., predikant-arts, Witte Singel 25; A. H. van Noort. Doezastr. 2; A. Schuitemaker-Otrt, Boerhaavelaan 25; H. M. Otto, verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. Oudshoorn, kwartier meester KM, Kanaalstr. 11; J. ,H. Engel- Penming, Witte Rozenstr. 57; H. J. Pot, optisch-slijper. Tulpstraat 2; Th. Roëll, advocate, Doezastr. 34; E. J. Drlon-Van Rooijen, Van Slingerlandtlaan 4; J. Schwartz en fam., Rijnsburgerweg 187; D. M. Simons, hulp 1. d. huish.. Van der Tas- straat 4; S. Star, lasser, 3 Octoberstr. 49a; A. M. Th. van Thiel, fröbelonderwijzeres, Hoge Rijndijk 165; L. van Tol, werkster, Haagweg 22; J. Kulk-Vellekoop, huishoud ster. Hoogl. Kerkgracht 46; H. R. Verleur, Witte Rozenstraat 24; C. A. Holleman- Versloot, Tasmanstr. 72; M. J. Voorn en fam., chemicus. Mariënpoelstr. la; J. L. v. d. Voorn, bloembollenarbeider. Gorte straat 92; M. de Vries, v. d. Sande Bak- huyzenlaan 21; W. de Vries, agent van politie, Zoeterw.weg 124; J. J. van der werff ten Bosch en fam., arts. Gerecht 8; M. Wermink, agent van politie, Heems- kerkstr. 92; F. H. Westerkamp en fam., arts, Dr. Lelylaan 21; E. M. van der Zwaan Burgsteeg 14; L. van. der Zwan, dienstbode, Ereestraat 173a; H. Cobet, korp. konst. KM Noordeinde 2a; H. P. van Dam, stations ambt. NS. Hugo de Vriesstraat 73. VERTROKKEN: H. M. Bakker, Rijnsburgerweg 101 naar Oer tgeest. Terweeweg 1; W. van den Berg en "fam., Grevenstr. 21a naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 39; C. A. M. Betrem. Rapenburg 131 naar Deventer. A. J. D. v. Twlststr. 2; K. E. Blankenstein, Jac. Cats- laan 89 naar Sassenheim. Molenstr. 20; Q. A. Brouwer en fam., Haven 26b naar 's-Gravenhage, aan boord; H. Brouwers, Witte Singel 19 naar Tietjerksteradeel Lageweg 54; M. Cufzien en fam., Zoeterw. weg 132 naar Zaï.dvoort, Bentveldsweg 16; H van Drie, Rapenburg 59 naar Vlnke- veen en Waverveen, Ringdijk 4; S. G. Duurvoort, Mezenstr. 2 naar 's-Graven hage, Delistraat 35; J. T. Faber, Mors weg 102a naar Bussum. Bredlusweg 20; N. van der Vlist-Filippo, Buitenruststraat 11 naar Leiderdorp, v. d. V. Boumanweg 38; W. Folkersma en fam.. Akkerhof 47 naar Groningpn, Korreweg 92a; F. E. Frenkel, Oude Singel 12 naar Groningen, Krane- weg 65a; R. B. Glaubach en fam., Nieuwe Rijn 46 naar 's-Gravenhage, Burnierstr. 21; F. van Halsema, Korte Mare 22 naar Gro ningen. Zwanestr. 21a; J. S. Vlothuizen- Van der Ham. Roodenb.str. 48 naar Den Helder, J. Verfallleweg 176; J. Harteveld, Stepnstr. 10a naar Amsterdam. Overtoom 165 huis; E. W. A. Hartogs en fam.. Vrou wenkerkhof 12a naar Voorschoten, Leidse- weg 89: M L. J. Henssen, de L, de Kanter straat 32 naar Schaesberg, Kakertsweg 4; M. W. van Hof. Oude Vest 33 C naar Alke made. Julianalaan 60 C; E. A. P. M. Hooge- weegen. Rapenburg 12 naar Maarn, Maarn- se grintweg 5; M. E. de Jong, Hoflaan 74 r.aar Canada; M. H. de Jong en fam., aan boord, naar Amsterdam, Strackéstr. 211; T. M. M. C. Jonkergouw, Noordelnde 50 naar Helmond, Kr. Steenweg 19; H. M. Kan, Breestraat 177 naar Amsterdam, B. Bantammersfraat 7 1; Z. A. D. M. Koch, Roodenb.9traat 11 naar Hulst. Absdaalse- weg 20; C. A. A. Koet, Schagensteeg 18 nr Arnhem, Rembrandtlaan 31; E. Kramer, Meloenstr. 31 naar Canada; L. M. van der Laan. Rijnsb.weg 10 naar 's-Gravenhage, Hanenburglaan 130; M. I. Llm, Groenh.- straat 1 naar 's-Gravenhage, Laan van Poot 486; C. P. Louwerse. Hoge Morsweg 30 naar Den Helder. Buitenhaven 5; E. Luijendijk. Paviljoenshof 30 naar Abben- broek, Oudelandsedijk 31; H. J. Maas, Tib. Slegenbeekstr. 25 naar Rotterdam, Schle- weg 165d; J. C. van der Meulen, Nieuw- steeg 31 naar Haarlem, Buitenrustlaan 2; C. J. A. Meijer, Cobetsfraat 9 naar Bloe- mendaal, Bloemendaalseweg 323; F. S. Meijer, Zoeterw.weg 132 naar Zandvoort. Bentveldsweg 16; S. Meijer en fam., H. de Vriesstr. 54 naar Verenigde Staten van Nrd Amerika; C. A. J. M. Omtzigt. Rijn- en Schiekade 34 naar Velsen, Lltslaan 9; J. J. Oudshoorn, P. de la Courtstr. 35 naar Haarlemmermeer, Venneperweg 6; W. Pet en fam-. Zoeterw.Singel 101 naar Verenig de Staten van Nrd Amerika; A. G. Piene- man, 3 Octoberstr. 24a naar Haarlem, Hazepaterslaan 24; M. Qulnf, Rapenburg 65 naar Heemstede, Jos Israëlsplein 6; H. C. Slera-Van der Feijden, Sieboldstr. 59 naar Nijmegen, Pijlstaarthof 6; V. Rosier en fam., Hooigracht lila naar Hlllegom, Burg. Wentholtstr. 7; C. Kranendonk-Van cle Ryt. Boerhaaveln 2a naar Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 5; I. van Setten. Groenh.str. 1 naar Woudenberg, Holevoet- plein 22; A. M. F. J. H. Helwig-Sormani, Rapenburg 16 naar Rotterdam. J Frans straat 235; L. Spijker en fam Akkerhof 28 naar Oegstgeest, Wijttenbachweg 32; C. E. v. Amerongen-v. Straten, Lammenschans- weg 38 naar Laren (N.H.), L. v. d. Tonge- laan 25; M. G. Tocanls, Hoge Rijndijk 21 naar 's-Gravenhage, Roelofsstr. 128; J. C. j van Veen en fam., J. Lievenstr. 31 naar 1 Hazerswoude. Westeinde 14a; E. M. Geel- Verhage, J. de Wittstr. 23 naar Amster dam. Marnixstr. 297 II; H. J. M. Versteeg, 1 de M. v. Streefkerkstr. 45 naar Hengelo O., Deldenerstr. 92; L. de Vries. Rijnsb.weg 10 naar Hengplo O. Boerhaavelaan 65; S. I Wierda, Rijnsb.weg 10 naar Leeuwarden, 1 Diepenbrockstraat 43. „Oh. nee" riep Van Dalsum. toen de zoveelste passeerslag hem verraste. Kennelijk uit vorm. was het hem on mogelijk zijn gewone netaanval te ontplooien. Dit bleek reeds in zijn par ty tegen A. Lim, waarin hij de twee de set verloor na een eerste setwinst van 8-6. In de derde set kwam zijn oude spel terug, waardoor Lim een achterstand kreeg van 5-0. Het werd nog 5-2, maar de overwinning was voor Van Dalsum met 6-2. Gouro- witsch had tegen Karamoy zijn cadans niet en moest toezien hoe de score re gelmatig in het voordeel van ziin te genstander onlien. (6-0. 6-1 De finale v. Dalsumkaramoy bracht een on verwachte overwinning van de laatste. Na een gelijk opgaande eerste set met servicewinst aan beide kanten, slaagde Karamoy erin op 6-6 de service van zijn tegenstander te doorbreken en door het winnen van zijn eigen, bracht hij de eerste set op zijn naam 8-6. In de tweede set een reactie bij beide spelers. Uit concentratie zijnde werden servicegames verloren. Op 4-2 in zijn voordeel verzuimde Karamoy zijn winst te consolideren en verloor toen 4 games achter elkaar! 64 voor Van Dalsum. In de beslis sende set een opleving. Een fel bestre den eerste game ging naar Karamoy. Bij Van Dalsum ging de vermceidhe.d mee tellen en al spoedig keek hij tegen een onoverkomelijke achterstand op. Alleen in de laatste game kwam er weer enige spanning, maar Karamoy stond geen ga me meer af. 6—0. In de herendubbel stonden de uitein delijke overwinnaars theoretisch vast. Van Dalsum/Karamoy combineerden te sterk om in gevaar te komen. De andere finalist was echter pas na felle strijd uit de rondes gekomen. Eerst een onver wachte zege van Scheepe Naarding op het hoofdklasse-dubbel Van Zoelen La- lisang. Oosterbaan Gourowitsch werden door Sonneville Bruininga teruggewezen, waarbij Bruininga als kanon uit het achterveld fungeerde met Sonneville als netman. Ook tegen Naarding/Scheepe lukte dit systeem zeer goed. alleen in de finale bleek dat tegen een tweemans net aanval dit toch niet loont. Van Dalsum/ Karamoy wonnen met 6-2, 6-4. In het gemengd dubbel was er geen ingespeeld paar. maar alleen gelegenheid combinaties. Dit kwam in het spel dui delijk tot uiting. Weinig netaanval maar wel veel lobs. Uiteindelijk igingen mej. Berlage en Karamoy als winnaars van de baan. De andere finalisten waren mej Elhorst Van Zoelen. De dames enkelspe len eindigden in een zege van mevr. Th. Kruytzer, In de halve competitie stond zij gelijk met mevr. v. Berge Henegouwen maar met een iets beter gemiddelde. De da- mesdubbel was voor de dames Elhorst/ Berlage. De jeugdspeler H. Nyeboer plaatste zich na goede overwinningen op Oos- trom en Bonte in de finale heren enkel B. Zijn tegenstander Moolenaar had dit bereikt door Ripassa en Janssen aan zijn zegekar te binden. In de eindstrijd gaf het secure spel van Nyeboer. Moolenaar geen kans. De herendubbel was voor Roselje-Sonneville waarin de volley ca paciteiten van Sonneville. die ook in A finalist was weer opvielen. Zij zegevier den over Bonte Lalisang in twee snel gespeelde sets. Het. gemengd dubbel B was voor mej. Zwart De Wolff, die mej. v. d Drift en Janssens versloegen. Bij de dames B was mevr. Soonius de sterkere. Zij versloeg mej. Zwartz in de finale. Ook in de damesdubbel waren deze twee weer rivalen, maar nu zege vierden mej. Zwartz en mevr. Baren dregt over mevr. Soonius en mevr. Is rael. In C won Berger van Bando. De laatste, een zeer jeugdige speler viel op door zijn souplesse maar schiet nog wat in kracht te kort (6-3, 4-6. 6-1). Bij de dames verloor mevr. Kranen burg van mevr. Zandvoort, die haar te genstandster met snel spel verraste (2-6 5-7). De herendubbel werd een overwin ning voor de ingespeelde combinatie Rijnbeek/Knijnenburg. De damesdubbel (Foto L.D./Van Vliet.) Nieuw-Guinea voor de V.N. Sarmidi Mangoesarkoro, de waarne mende voorzitter van de PNI, de party van minister-president Ali S astro- amidjojo, heeft vandaag verklaard, „dat de politieke atmosfeer gunstig is om de kwestie Nieuw-Guinea weer voor de V.N. te brengen". Hy legde deze verklaring af op de openingsver gadering van een partycongres. dat wordt bijgewoond door de minister president en de minister van Buiten landse Zaken, Roeslan Abdoelgani. Naar aanleiding van berichten uit Ne derland, die in Djakarta met grote be langstelling worden gevolgd en waarin wordt gezegd, „dat de gedachte aan een voogdijschap van de V.N. over Nieuw- Guinea veld wint", zeide men in poli tieke kringen, dat „internationalisatie" van het gebied geen oplossing zou bren gen voor de verbetering van de Neder lands-Indonesische betrekkingen. In deze krineen zeide men voorts, dat de over dracht van de souvereiniteit aan Indo nesië een eerste vereiste is voor ver betering van de betrekkingen. Het nationalistische dagblad „Mer- deka" schrijft vandaag, dat Indonesië het onnf-men van Vi^nw-Gninea in Indonesisch grondgebied eist. Hei blad waarschuwt Nederland deze eis in te willigen „indien de Nederlandse belangen in Indonesië niet verder willen worden geschaad". Afwikkeling V.V.R.A. en L.V.V.S. SLOTUITKERINGEN 13 EN 15%. Beheerders-vereffenaars van WRA en LVVS vestigen de aandacht op de in de Ned. Staatscourant van 23 juli 1956 gepubliceerde beschikkingen van het Nederlandse Beheersinstituut met de daarbij behorende balansen en toelichting, ten aanzien van een slol- uitkering van 13^ aan de erkende concurrente crediteuren van WRA en van 15f<- aan de erkende concurrente crediteuren van LWS. De eerder beschikbaar gestelde uit keringen van de beide hierboven ge noemde instellingen bedroegen resp. 72% en 75%, zodat de totale uitkering voor WRA 85% en voor LWS 90"/, zal bedragen. WRA is Vermögensverwaltungs- und Rewten-Anstalt, LWS is Liquidatie van Verwaltung Sarphatisstraat. Het be treft hier de uiteindelyke afwikkeling van de regeling der aanspraken van die (voor een belangrijk deel Joodse) credi teuren, die tijdens de Duitse bezetting hun vermogenswaarden hebben moeten inleveren bij de z.g. Verwaltung Sarpha. tistraat te Amsterdam). Buit van f 1600. UIT BRANDKAST NED. ZUIVEL- BUREAU (Van onze Haagse redactie) Tijdens het weekeinde is een bedrag van f 1600 gestolen uit een brandkast van het Ned. Zuivelbureau aan de Groot Hertoginnelaan. te Den Haag. De dieven, van wie men niet heeft kunnen vaststellen hoe zij zijn binnen gekomen. troffen de brandkast aan in een kantoorruimte op de eerste etage. Zy zagen kans het gevaarte iets naar voren te schuiven en het vervolgens aan de achterzyde open te sneden Door de opening konden zy twee geldkistjes grij pen. waarvan er een ter plaatse werd geopend en van zijn inhoud, f 1000, ont daan Het andere kistje, f 600 aan vreemde valuta, voornamelyk Engelse ponden, bevattende, werd zonder meer meegenomen. VERDRONKEN IN USSELMEER Zaterdag heeft de Amsterdamse Ryks- politie te water bij de Oranjesluizen het stoffelyk overschot opgehaald van de 56-jarige E. van Kempen uit Baam, die een week daarvoor bij het zwemmen in het IJsselmeer. ongeveer 6 km ten noorden van Muiderberg. was verdron ken. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Van Dalsum. de Nederlandse kampioen in actie tijdens de open Leidse tenniskampioenschappen in het park Roomburg gaf een gelykopgaande strijd te zien met als 'winnaressen mej. Kluit en mevr. De Wolff. Tweede waren de dames Wieriks en Ubbink. Immink. die pech had in het enkel spel, won met mej. Brandsma het ge mengd dubbel tegen de junioren mej. Colenbrander en F. Engelenburg. 's-Avonds had de prysuitreiking plaats waarbij de voorzitter, de heer Wieriks. nogmaals zijn dank betuigde aan allen, die door hun steun, in welke vorm dan ook. aan het welslagen van dit voor Lei den en omstreken zo belangrijke toer nooi hebben meegewerkt. Na een stilstand van ruim zes jaren schynt er weer wat schot te komen in het tennisleven in Leiden en de tennis club Roomburg komt de eer toe hieraan de eerste stoot te hebben gegeven. Kerkgang en kinderfeest te Leningrad Zaterdagmorgen heeft de comman- dant van smaldeel V een krans ge. legd by het monument voor de ge- vallenen van Leningrad op de Seraf! Morskoje begraafplaats te Leningrad. De rest van de dag werden bezoeken gebracht aan musea en rondritten ge maakt door Leningrad. Gedurende de middaguren, waarop de Nederlandse schepen waren opengesteld voor bezoek, hebben velen de schepen bezocht. Gistermorgen zyn vrijwel alle katho- lieke en protestantse opvarenden in Leningrad ter kerke gegaan. Zowel de katholieke als de pro testantse dienst werden door de Ne derlandse boordgeestelyken geleid. Een Russisch koor zong gedurende de pro testantse dienst. By het verlaten van de kerken was de volksoploop enorm. Terwyl de autobussen weer naar boord terugkeerden, werden onze marineman nen door de Russische gelovigen met zakdoeken nagewuifd. Gistermiddag was er aan boord van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" een kinderfeest, waartoe honderd Russi sche kinderen waren uitgenodigd. Zij kwamen allen met bloemenruikers in de hand. die zy aan officieren en schepe lingen aanboden. Op dit kinderfeest werd een kleurenfilm over Holland ge toond. Later werden de kinderen ont haald op limonade en tompoezen en by het vertrek kreeg ieder kind een Ne derlands vlaggetje, herinneringsklomp jes. zuurstokken en een speldje van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën". Commandant Goslings in Meskeu Schout-by-nacht Goslings, comman dant van het Nederlandse smaldeel is vanmorgen in Moskou aangekomen. Hy werd aan het station verwelkomd door Schout-by-nacht Pitersky en ge- neraal-majoor Sokolof, chef van de afdeling Buitenlandse Zaken van het Ministerie van Defensie. Schout-by-nacht Goslings werd ver gezeld door een groep onderofficieren en matrozen van zyn smaldeel. Overval te Utrecht TWEE ARRESTATIES (Speciale berichtgeving) Twee gemaskerde en met een traan- gaspistool gewapende mannen hebben in de nacht van 14 op 15 juli een roof overval gepleeèd op de 43-jarige be woonster van perceel Nobelstraat 17 te Utrecht en eigenaresse van een byoute rie winkel. Zy ontvreemdden in het bsJ- zyn van de geknevelde vrouw een aantal gouden kostbaarheden en een bedrag aan geld. De Utrechtse recherche hield naar aanleiding van deze overval twee jongemannen aan, beiden uit Utrecht, die een volledige bekentenis aflegden. BEURSOVERZICHT Onregelmatige markt Amsterdam, 23 Juli Er was vandaag geen aanleiding voor een algemeen betere beursstemmmg. New York heeft t Damrak weinig stu- mulans verschaft en oliefondsen lagen internationaal iets zwakker, waaruoor Koninklyke Olie alhier tot 865 inzakte. De arbitrage bleef afzydig en de koop lust by het publiek ontbrak. Vandaar dat de markt zeer rustig was by een min of meer onregelmatig koersverloop, ter wyl de ondertoon volstrekt niet ongun stig genoemd mocht worden. Die onre gelmatigheid gold met name de inter nationale fondsen, waarvan Koninklyke na de opening van 865 slechts weinig herstelde. Aku daarentegen deed het heel wat beter. Hier werd de vaste stem ming van vrijdag JJ. voortgezet, zodat per saldo op 262 een vyf procent hogere koers werd geboekt. Philips wist het avance van de vorige week te handha ven en nog juist de 300 te passeren. Unilever wist zich uitstekend te hand haven. In de overige afdelingen heerste een zeer rustige stemming, scheepvaart be woog zioh rondom de vorige koersen, cultuurfondsen liete nnauwelyks Iets xan zich merken. Nederlandse Staatsfond sen pryshoudend zonder meer. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 Juli - Londen 10.64% 10 6434. New York 3.82f|—3 83^. Mon treal 3.90Vs—3.90%, Parys 1.0850—1.0860, Brussel 7 6547—7.6597. Frankfurt 91.13 91.18. Ziirioh 87.34%—87.29%, Zürich (vr. francs) 89.34!/;89.39%, Stockholm 73.78%73.83%, Kopenhagen 55.02— 55 07. Oslo 53.2153.26, Milaan 60.86% —6091%. Beurs van Amsterdam Maandag 23 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. 53 3% 98 98 Grootboek obl89 V4 L Ned '51 3% 96% L 96% Ned. '53 (3%) 94f| 94% Ned. '48 3 V* 91 90% Ned. '54 3% 91% 91% Ned. '55 3% 91% 91% Ned. '55 n 3% 92% 91% Ned. '47 3% 392% 92% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3 94% 94% Ned. 62-64 3 94% 94% Indië '37 A 3 93} g 93% Grootboek '46 3 90% 90% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 61% 59 Nat. Handelsbank 139 139% Ned Handelmy208 209% A.K U 257 259% Philips 299 299% Unilever 424 423% Wilton Feyenoord 319 Biliton 2de r256 263 Kon Olie f.50.— 438 Kon. Olie 871% 866% Amst Rubber 93% 93% Holl Amer iyn 186% 187% Kon Ned Stoomb. 171% 171 Ned Scheepv Unie 180 178% H VA118% 119% Java Cult68% 68 Deli My 133 y8 135% Senembah 80% 81% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 3 95% Den Haag 1937 1 3.. 90% Leiden 1947 96% R'dam "37 I m 3% 96% Industr Obligaties Philips Doile=iag 101% 101% Premieleningen A'dam '51 2% 128% 128% Eindhoven '54 2% 99% 99% Enschede '54 2% 99 99 Den Haag '52 I 2% ..120 120 idem II 2% 118% 119% R'dam '52 I 2% 134% 123 idem n 2% 121% 121 Utrecht '53 2% 112% 111% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 244 245% Rotterd. Bank221% 222% Twentsche Bank 228 228 Industrie Ondernemingen Ned, G. en Splr. fabr 326 231% Kon. Ned. Grofsm. 118% 118 Rott. Droogd My. 605 609 Tieleman en Dros 11% 12% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 108% 108 Internatio124% 124 Diversen Albert Heyn285 B 285 B Ned. M. Walv. Vrt. 71 B Spoorwegen Deli Spoorw. My. 32% Amerik. fondsen Anaconda 78% 80% Shell Oil Cy84% 84% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 20/7 Holl Constructie 412B 422GB Ing our v Bouwnyv 128L Int Kunststof! Ind. 56% GE 56GB Kon Ned Edelmet 72% 67 Pref w a idem 72 71%E» Textiei GeDr v Wyk 81 %GB 81% Leidsche Wolspinn 374% 374 Ned Electrolasm 345 348 Sikkens Latcfahr "53 535 535 Ver Touwfabrieken 171% 175GB Wernlnk's Betonm. 100 %GB 100%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8