Marcel Bidot slaakte diepe zucht toen Forestier in Gap won Rivaliteittussen Gerrit Voorting en Wagtmans 0111 de gele trui Jan Nolten passeerde Gaal en li ra n ha rl in als. klassement Sterk zeilen van Bouw van Wijk in 12 m2 Sharpy-klasse MAANDAG 23 JULI 1956 Wout Wagtmans behield gele trui (Van een speciale verslaggever) Gap, zondagavond Onder de oude platanen van de avenue Jean Jaures stond Marcel Bibot, de ploegleider van de Franse nationalen, in spanning de aankomst van de 16e etappe af te wachten. Nadat hij drie jaar achtereen, hoewel enigszins in de schaduw van Bobet staande, had meegedeeld in de glorie van drie Franse touroverwinningen in successie, heeft hij in deze ronde een vorm van kritiek en protesten over zich heen voelen gaan. Na de eerste dag, die eindigde in een etappe overwinning van de jonge Darrigade, viel er voor Bidot slechtst weinig vreugde te beleven. Hij ging gebukt onder zware zorgen. Vandaag waagde Marcel het er weer op, zijn blozend gelaat aan de finish te vertonen. Een van zijn vazallen Jean Forrestier.zat, overigens alleen. Derde en beslissende acte begonnen Het duurde minuten, voor hy zyn pupil, naar Franse gewoonte kon omarmen. Want de fotografen, de radioreporters, de mooie meisjes uit Gap en zelfs enkele officials waren buiten zichzelve van vreugde en sloten hem in een ondoordringbaar cordon, zodat de wit-weggetrokken Forestier snakte naar adem. Maar hy was gelukkig, de kleine man uit Lyon. Hij was een van de weinigen geweest, in de ploeg van de tricolores, die in de afgelopen dagen met een enorm enthousiasme had gereden voor wat hy waard was, aanvallend, verdedigend en helpend waar hy kon. En hy was het, die de nationale ploeg eindelijk weer eens aan een ritoverwinning hielp, voor het eerst na de openingsetappe van Reims naar Luik. In het schouwspel van de Tour de France is vandaag na de rustdag, die de Nederlanders gebruikten voor een oefenritje van 40 km. waarby Kees Fellenaars weer eens in het zadel zat en de door ingewandstoornissen geplaagde Belgen met volledige rust weer wat op hun verhaal konden komen, de derde acte begonnen. Het wordt de slot episode, die de beslissende zal zyn en waarin naar alle waar- schynlykheid het gevecht pas goed zal ontbranden. De karavaan heeft vandaag de Alpen bereikt, zonder er evenwel meer dan een voorproefje van te hebben genoten. In de etappe van Aix-en-Provence naar Gap over 203 km waren drie cols opge nomen. slechts van de derde categorie, hetgeen wil zeggen, dat het nog maar kleintjes waren. Voor de Nederlandse ploeg leverden zij geen moeilijkheden op en zelfs kon Wout Wagtmans er zijn gele leiderstrui in behouden, hetgeen de jongens bijzonder verheugde, omdat, hun uit Nederland vele blijken van belang stelling. o.a. een derde telegram van de De Tour in cijfers De uitslag van de 16de etappe, Aix-en- Provence-Gap (203 km.) luidt: 1. Forestier (Fr.) 5.30.15; 2. Baffi (It.); 3. Barbosa (Gem. Lux.-ploeg)4. Van Genechten (Belg.); o. Lampre (Zuid- West-ploeg); 6. Lerda (Zuid-O. ploeg; 7. Auaaire (West-ploeg); 8. Bahamon- tes (Sp.); 9. Nolten (Ned.); 10. Lorono (Sp.)11. Dotto (Z.O.-ploeg) allen in dezelfde tijd; 12. Voorting (Ned.) 5.37.55; 13. Lauredi (Z.O.-ploeg) z. t.; 14. Mey- zenq (Z.O.-ploeg) z. t,; 15. Picot (W.- ploeg) 5.33.02; 16. Ockers <B.) z.t.; 17. Thomin (W-ploeg) z.t.; 18. De Groot (Ned.) z.t.; 19. Desmet (B.) z.t.; 20. Ernzer (gm. Lux.-ploeg); 21. Rolland (Fr.); 22. Defilippis (It.); 23. Wagt mans (Ned.)33. Walkowiak (N.O.C.) 34. Gaul (gem. Lux.-ploeg) allen in de zelfde tijd aals Picot. Onze landgenoten Van der Pluym en Lahay bezetten respectievelijk de 62ste en 70ste plaats. De tijd van beide ren ners bedroeg 5.38.47. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Wagtmans (Ned.) 84.42.14 2. Lau redi (Zuid-Oost) 84.43.47 op 1. 33; 3. Voorting (Ned.) 84.44.41 op 2.27; 4. Pi cot (West) 84.45.39 5. Walkowiak (N.O.C.) 84.46.41- 6. Darrigade (Fr.) 84.48.12 7. Bauvlh (Fr.) 84.48.12 7. Bauvin (Fr.) 84.48.47 8. Adriaenssens (Belg.) 84.49.33 9. Monti (It.) 84.49.56; 10. Barbosa (gem. Lux.-ploeg) 84.54.01; 11. Defilippis (It.) 84.54.55; 12. De Groot (Ned.) 84.58.18; 13. Bahamontes (Sp.) 85.00.22; 14. Privat (Fr.) 85.04.09; 15. Forestier (Fr.) 85.05.01; 16. Dotto (Zuid-Oost) 85.09.20; 17. De Bruyne (Belg.) 85.12.36; 18. Coletto (It.) 85.12.54; 19. Robinson (gem. Lux.-ploeg) 85.13.28; 20. Desmet (Belg.) 85.14.39 24. Van der Pluym (Ned.) 85.23.00; 27. Nolten (Ned.) 85.29.37«8. Lahaye (Ned.) 86.57.43. PLOEGENKLASSEMENT. Het ploegenklassement voor de 16de etappe luidt: 1. Z.O.-ploeg, (Lerda. Dotto Lauredi) 16.38 25 2. Spanje 16.38.32; 3. Frank rijk 16.45.19; 4. Italië 16.45.49; 5. Ne derland 16.46.12; 6. t/m. 8 ex aequo W. ploeg, België en gem. Lux.-ploeg 16.46.19; 9. Z.W.-ploeg 16.47.04; 10. N. O. Cen trum 16.55.36; 11/12. ex aequo lie de France en Zwitserland 16.56.21. Na de 16de etappe luidt het algemeen ploegenklassement 1. België 252.23.59 2. Nederland 252.29.36 3. West 252.36.28 4. Italië 252.54.23; 5. Frankrijk 253.25.43; 6. Zuid-Oost 254.16.08 7. Noord-Oost Cen traal 254.39.25 8. Spanje 254.48 47; 9. Zuid West 255.0634 10 gemengde Lux.- pl. 255.07,31; 11. Ile de France 255.49.45; 12. Zwitserland 256.29.28. PUNTENKLASSEMENT. Na de 16de etappe luidt het punten klassement: 1. Picot 256 pnt.; 2. Ockers 262; 3. Voorting 318, 4. Darrigade 330; 5. De Groot 339; 6. Bauvin 425; 7. Rolland 440 8. Desmet 454; 9. Lauredi 461; 10. Barbosa 486. Na de 16de etappe luidt het klasse ment voor de grote bergprijs: 1. Huot (Zuid West) 26 punten; 2. Bahamontes (Sp.) 17 punten; 3. Gaul (gem. Lux.-ploeg) 16 punten: 4. Schmitz (gem. Lux.-ploeg) 15 punten- 5. ex aequo Ruiz (Sp.) en Ockers (Belg.) 13 punten. De premie voor de strijdlustigste ren ner is toegewezen aan Barbosa. De prijs voor de grootste pechvogel is niet toegekend, omdat niemand daarvoor in aanmerking kwam. Deze prijs is over gebracht naar de etappe GapTurijn, zodat vandaag tweemaal een bedrag van 20.000 francs voor de grootste pechvogels beschikbaar is. KNWU hadden bereikt, en dat zelfs in het verre zuiden van Frankrijk soms supporters langs de kant van de weg staan, om hen aan te moedigen met kre ten of met rood-wit-blauwe vlaggen. Eén keer zagen we vindingrijke" land genoten zwaaien met een vlag. die ge maakt was van een rood en een blauw badpak, met een witte handdoek daar tussen in. Eerste col De eerste col. Ie Pointu genaamd en 499 meter hoog lag al bijna 50 km van het vertrek. Zij werd het eerste be stormd door een ploeg van 8 renners, die reeds na 17 km aan de haal was gegaan onder aanvoering van Jan Nolten. Maar Jean Forestier ging het eerste over de top. zodat hij de enige beschikbare bergpremie van f. 300 in de «acht sleepte. Jan Noltcn kreeg voor zijn derde plaats bij de door komst na de Belg Van Genechten, niets extra's. Achter Nolten passeerden op enkele seconden de regionalen Lerda. Dotto en Audaire, de Luxemburger Barbosa en de Italiaan Baffi. Zij werden op twee mi nuten gevolgd door het peloton. Over het woeste landschap van de Vaucluse lag een drukkende, onweers- achtige atmosfeer, de zon brandde nog op de" grijze met stofoverdekte rotsen, later nam de bewolking toe en stak er een windje op dat verfrissing bracht. En nog meer verademing bracht de aan vankelijk schaarse, maar van lieverlede in complete velden bloeiende en verruk kelijk geurende lavendel. Misschien heeft die geur en de betoverende aanblik van de stralend paarse lavendeltuin, die in schoonheid met onze bloembollen ze ker kan wedijveren, de Spanjaarden Ba hamontes en Lorono geinspireerd tot een vlucht uit het peloton. In ieder geval kwamen zij. met de zuidwestelijke re gionaal Lampre, steeds verder uit de grote groep weg. Bij de ravitaillering te Sault, toen er 92 km was gereden, lagen zij op 1.50 sec. achter de kopgroep, terwijl het peloton op 3.45 sec. volgde. Veertien km na de ravitaillering moest een tweede bergje, de Col de l'Homme-Mort worden over wonnen. Jan Nol ten voerde wederom de kopgroep aan. maar andermaal greep Forestier de premie. De lange Jan jaste meteen door. omdat hij de Spanjaarden Bahamontes en Lorono het liefst maar zo laat mogelijk in zijn gezelschap kreeg. Zij kwamen steeds dichterbij, terwijl daarentegen het peloton verder afzakte, n.l. tot 8 minuten. Nolten zag evenwel in, dat het weinig nut had. er alleen tussen uit te trek ken. Hij wilde zich weer laten inhalen. Maar juist op dat ogenblik zag hy een spandoek, dat er vijfhonderd meter verder een premie van f. 100 te verdie nen was. En dat graantje pikte hij nog gauw even mee. Pas daarna richtte hy zich op en tastte in de achterzak van zyn trui om te gaan eten Bahamontes en Lorono. die inmiddels aansluiting met de acht aanvoerders hadden gevonden konden voor zijn part in een kopgroep van elf man, die een respectabele voorsprong had genomen. Bibot maakte hier onder de bomen van Gap enkele benauwde ogenblikken door, daar kwam het elftal door, daar kwam het elftal de laan afsuizen, dalend van de Sentinelle, op slechts 6 km. van de eindstreep. Het werd een lange sprint op het asfalt, met de Italiaan Baffi en de Portugese Luxemburger Barbosa op kop. Maar enkele tientallen meters voor de streep perste de 26-jarige Jean Forestier de laatste energie uit zijn tengere maar taaie rennersbody en met enkele beslissende, ferme meppen op de pedalen versloeg hij zijn concurrenten met gering verschil. Een diepe zucht ontsnapte aan de brede borst van Marcel Bidot de kop overnemen. En dat is. ongeveer na de 120 km ook gebeurd. De Span jaarden deden het meeste werk. terwijl him kameraden die in het peloton wa ren achtergebleven, daar de koers con troleerden. dit wil zeggen, het tempo zo veel drukten. Zij werden evenwel afge wisseld door de Nederlanders, die het tempo weer versnelden, om de achter stand van het peloton in verband met Wagtmans' gele trui. nu ook weer niet te groot te laten worden. Nadat Bahamontes, wiens kansen op de zege in deze Tour stijgende zijn. eenmaal was bijgekomen, gebeurde er nog maar weinig, dat dc moeite van het vermelden waard is. Tijdens de tocht door de prachtige kloof van de Meouge bleef het verschil tussen kop en staart van de karavaan vrijwel on veranderd. Eén nieuwtje was er: er werd precies volgens het officiële schema gereden. Langs de brede boorden van de half droog gevallen rivier de Durante begon nen de stevige stijgingen naar de derde pashoogte, de bekende Sentinelle. waar van de top 280 meter boven de zeespie gel ligt. Jan Nol ten hield het wiel van Lorono. de Belg Van Genechten bleef bij Bahamontes van wie bekend is dat hij een goed klimmer, maar een minder be kwaam daler is. De beide Spanjaarden demarreerden om de beurt naar de top, waar honderden mensen gehuld in de kens en met regenjassen en paraplu's te gen de wind gewapend, de doorkomst gade sloegen. Forestier won ook de der de premie, hij werd gevolgd door Van Genechten en Bahamontes, die door Jan Nolten werd geschaduwd, ook in de 6 km lange afdaling naar de finish, waar in Bahamontes de 8e en Nolten de 9e plaatst bezette. Gerrit Voorting werd 12de, nadat hij zich kort voor het einde met Lauredi en de plaatselijke favoriet Meyzenq uit 't peloton had losgemaakt. De overige- Nederlanders arriveerden in de grote groep, die bijna 8 minuten ach terstand had op de winnaar Forestier. WIELRENNEN Steenvoorden wint Ronde van Brabant De Ronde van Brabant, een tweedaag se wielerwedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken is gewonnen door Steen voorden uit Heemstede. Hij eindigde met 10 uur 39 min. 26 sec. op de eerste plaats van het eindklassement. De uitslag van de eerste etappe, van Etten naar Vlijmen over 211 km luidt: 1. Steenvoorden (Heemstede) 5 29.09, 2. Lute (Nw. 's-Graveland) z.t.. 3. Van der Horst (Standdaarbuiten) z.t.. 4. Hee- ren (Roosendaal) z.t.. 5. P. van Est (Fijnaart) z.t.. 6. Geldermans (Bever wijk) z.t., 7. Niesten (Beverwijk) z.t,. 8. De Haan (Klaaswaal) op 23 sec., 9. Sijt- hoff (IJsselmonde) z.t,. 10. Keepers (St. Willebrord) z.t.. Van Wetten (Noordwij- kerhout) en Rol (Utrecht) behoorden tot degenen die de strijd staakten. Uitslag tweede etappe (Vlijmen-Et- ten) 1. De Haan (Klaaswaal) 5.15.32, 2. Steenvoorden (Heemstede) 5.15.47. 3. Heeren (Roosendaal) 5.16.02. 4. Van Wij- chen (Goes) z.t.. 5. Van Houwelingèn (Sassenheim) 5.16,12. 6. Hofmans (Et- ten) 5.16.26. 7. Van den Brand (Schijn- del) z.t., 8. De Bruyn (Schijndel) z.t.. 9. Niesten (Beverwijk) z.t,, 10. Marchand (Tilburg) z.t. Het eindklassement luidde: 1. Steenvoorden 10.39.26. 2. De Haan 10.40.04. 3. Heeren 10.40.11. 4. Lute 10.40. 24. 5. Niesten 10.40.35. 6. Geldermans z.t. 7. Van WIJ Chen 10.40 41. 8. Van den Brand 10.40.58. 9. Hofmans 10,41.05. 10. De Bruyn z.t. mm De Fransman Forestier gaat als winnaar over de streep te Gap. (Tilefoto.) Hoofdbrekens voor Kees Pellenaars (Van een speciale verslaggever) Gap, zondagavond Van de 16e etappe van Aix-en-Provence naar Cap over drie bergen van de derde categorie is weinig sensationeels te vermelden. Wout Wagtmans is erin geslaagd de gele trui te behouden, dank zy de verstandige taktiek welke Pellenaars voor hem had uitgestippeld. Belang rijker is het feit, dat de Spanjaard Frederico Bahamontes, die de laatste jaren een meer complete renner is geworden na in het begin van zijn wieler- carrière uitsluitend als klimgeit op de voorgrond te zyn getreden, ruim 7 mi nuten van zijn achterstand van byna 26 minuten heeft kunnen terugnemen, zonder dat Wout Wagtmans, Nello Lauredi, Gerrit Voorting en de beide regio nalen Picot en Walkowiak hieraan iets konden doen. Met nog twee zware Al penetappes voor de boeg heeft Bahamontes 18 min. 8 sec. achterstand op Wagt mans, zodat algemeen wordt verwacht, dat de stryd in de twee volgende berg etappes van Gap naar Turyn en van Turijn naar Grenoble in het beslissende stadium komt. Wagtmans had het consigne van zijn ploegleider gekregen om Lauredi in de gaten te houden en hij heeft zich strikt van die opdracht gekweten. Het werd hem trouwens niet moeilijk gemaakt. De Belgen waren weliswaar weer gezond aan de start te Aix verschenen, maar hun krachten waren nog niet voldoende teruggekeerd om het tegenoffensef ten aanzien van de oranjetruien te ontke tenen. Integendeel, de rustige wijze waarop deze etappe is verlopen, beviel hen best. Een dag extra om zich geheel te herstellen en eich weer opnieuw in vorm te rijden, konden zij best gebrui ken. Noch de Fransen, noch de Italia nen voelden er blijkbaqr iets voor om voor de oranjeploeg de kastanjes uit het vuur te halen, zodat nadat eerst 8 man onder wie Nolten en later nog drie ren ners, Bahamontes, Lorono en Lampre weggevlucht, waren, het peloton zich niet bepaald uitsloofde om de elf leiders weer in te halen. Het verschil is maximaal tot 10 mi nuten opgelopen, maar in de laatste De Pampusklasse rondt een boei tijdens de Nieuw-Loosdrechtweek. - De Italiaan Franco Cavicchi, Euro pees kampioen zwaargewicht, heeft za terdagavond te Bologna zijn titel be houden door een overwinning op zijn uitdager de Duitser Heinz Neühaus. In de elfde ronde kwam de scheidsrechter tussenbeide en werd Cavicchi winnaar verklaard. 17pETOPPt 23JULI 23<1 KM. - 18eETAPPE 24 JULI 250 KM. GRENOBLE,^ V^#,C°^LuiW 17, «act» Nieuiv Loosdrechtweek (Van onze zeilmedewerker) Het actieve bestuur van de Watersportvereniging „Het .Witte Huis" heeft met genoegen kunnen constateren, dat de belangstelling voor de Nieuw-Loos drechtweek, die zaterdag een aanvang heeft genomen, een stijgende lyn ver toont. In de wedstrijden van zaterdag en zondag hebben de lichtweerspecia- listen kunnen profiteren. Zaterdag woei er een vry constant briesje, maar zondag was het over het algemeen een flauwe wind. Sterk viel vooral het goede zeilen van Bouw van Wyk in de 12 M2 Sharpies op, die, lichtweerspecialist als hy is, zondag de geduchte Jac. Kraan. Olympisch vertegenwoordiger, steeds met grote voorsprong klopte. In de Flying Dutchmanklasse zagen wij zaterdag Hyko Blok op fraaie wijze zegevieren voor H. S. de Vries en G. Lautenschutz Zondagmorgen werd er in de kop een felle strijd gevoerd tussen Jan Stenhuis, Blok en Schipper. Jan Stenhuis kon in de tweede helft van de race een voorsprong nemen op Schipper en hij wist deze te behouden. Blok ging als derde over de streep. De Loosdrechtenaai Bob Boeschoten, een Flying specialist van internationale re putatie (winnaar van de. Hamburgse Senatspreis met Henk Kraan!) liet in de wedstrijd van zondagmiddag een verbluffend staaltje van zijn kunnen zien. door zich meesterlijk profiterend van ieder vlaagje naar de kop te wer ken en al zijn concurrenten voorbij te gaan. H. S de Vries werd tweede. Blok derde. Slechts in de wedstrijd van zaterdag kon Jac. Kraan bij de Sharpier voor zijn "broer Barto en Ben Verhagen als eerste tussen de finishboeien doorgaan. Zondag moest hij in de eminent zei lende Bouw van Wijk met dit licht weer zijn meerdere zien. In het slecht bezette Finnjollenveld domineerde Hans Sleeswijk. Zaterdag werd Peter Frech wegens te vroeg star ten teruggeroepen, hetgeen niet weg nam, dat hij er toch in slaagde zijn achterstand grotendeels in te lopen. Als vierde ging hij over de lijn, achter C. de Haas, F. H. Klumper en J. W. van Beuningen. Jn de wedstrijd van zondag morgen had Frech al direct de kop en hij distancieerde zich in de loop van de strijd steeds verder van zijn concur renten, P Hellema, C. de Haas en Ed. Frech. Bij de middagrace was Frech zeer slecht weg. maar bijzonder goed profite rend van een doorzettende vlaag, liep hij over de anderen heen en na het ronden van de eerste boei had hij weer alles achter zich. Weer werd P. Hei kilometers in de aanloop naar de Sen tinelle waar Wout Wagtmans zulke prettige herinneringen aan heeft, want in 1953 heeft de kleine man uit St. Willebrord op dat bergje in de etappe naar Gap de beroemde Gino Bartali gelost om zegevierend over de eindstreep te gaan en by de be klimming en afdaling van deze laatste hinderpaal voor Gap. maakte het pe loton ongeveer 3 minuten weer goed, Nello Lauredi. de man die al ruim twee weken op zijn kans loert en zonder opvallende dingen te doen de zeer gun stige tweede plaats in het algemeen klas sement inneemt, probeerde op handige wijze iets van zijn achterstand op Wout Wagtmans, 1,40 sec., terug te winnen door in de afdaling van de Sentinelle te profiteren van een gat dat Stan Ockers plotseling in het langerekte peloton liet vallen, waardoor de man uit de zuid oostelijke ploeg, gesteund door zijn teamgenoot Meyzénq. plotseling een winst van enkele seconden kon nemen. Gerrit Voorting. die het gevaar zag, sprong op hem toe en wist beide vluch telingen te achterhalen. Het drietal kwam met zeven seconden voorsprong op het peloton in Gap binnen. Lauredi knabbelde iets van zijn tijdverlies op Wagtmans af, maar Voorting deed het zelfde. Probleem En daarmede zyn wy gekomen aan het moeilijke probleem: de rivaliteit welke er tussen Wagtmans en Voor ting heerst. Dat heeft ploegleider Pel lenaars al veel hoofdbrekens gekost, want als men de Roosendaler in het hart kon zien, dan zou daar te lezen staan, dat Voorting, indien de kans voor het grypen lag, zeker een poging zal ondernemen om de gele trui aan Wagtmans te ontnemen, teneinde deze zelf om de schouders te krygen. Hier botst dus het teambelang met de ove rigens gezonde individuele interesse, een probleem, waarmede a-lle ploeg leiders op hun tijd worstelen en wat voor Pellenaars nog moeilijker zou zijn op te lossen geweest als Wim van Est in het team was opgenomen. Nu luidde de afspraak: Voorting, die 2,34 sec. achterstand en de fraaie derde plaats innam, mocht zelf geen initia tief om weg te komen nemen. Zou ech ter een groepje proberen weg te lopen en zou Voorting zich daarbij kunnen aansluiten, hetgeen overigens niet zo simpel zou zijn. want het peloton laat in deze fase van de Tour de France, renners, die hooggeklasseerd staan; niet zo maar demarreren, dan kreeg Voor ting vrij spel. Deze taktiek behoefde van ALx naar Gap niet te worden toegepast, maar 't -vraagstuk van de rivaliteit tus sen de beide teamgenoten is er niet mee opgelost Zo'n eerste etappe na een rust dag stelt de renners altijd voor speciale moeilijkheden. Vraag maar aan Jan Nol ten. die in de eerste 50 km pijn in de dijspieren kreeg en slechts met de grootste moeite in de vluchtelingengroep kon meekomen. Na dat eerste gedeelte van de etappe was hij er doorheen, ge hoorzaamden de spieren weer als vóór de rustdag. ,Jk heb er na die 100 km niet meer zo hard aan getrokken. Trou wens, er is door niemand zwaar werk in de kopgroep verricht, behalve door Bahamontes en Lorono. die er immers het meeste belang bil hadden om het verschil met het peloton zo groot mo gelijk te maken. Aan de andere kant ben ik toch blij. dat ik mannen als Gaul en Brankart in het algemeen klassement» ben gepasseerd". lema tweede en G. H. Hauber ditmaal derde. In de Int. Olympiade jollen speelde H. Stellingwerf zaterdag de hoofdrol, door zich als eerste voor H. Prins en C. Visser t,e laten afblazen. Zondagmorgen won D. de Kat met achter zich Hans Willems. In de zeer langdurige 2de race van zondag werd Willems eerste, voor Prins en Jack Huurman. Jan Bol nam zowel de zaterdag als de zondagmorgen voor zijn rekening in de 16 M2 Streepklasse. waarin J. F. Dwarshuis in de 2de race zegevierde. W. H. Holtrop won driemaal in successie in de 12-voetsjollen. Tweemaal hield hy G. Leverland ach ter zijn spiegel, terwijl in de wedstrijd van zondagmiddag J. E. Kuiper na hem werd afgeblazen. Bijzonder aardige en spannende mo menten gaf de goed bezette Jeugdklasse te zien. Rudi Rijks won de eerste wed strijd, terwijl B. Saur. J. G. Mulder en C. van Schie de overige plaatsen bezet ten. Voor een van de jeugdige zeilers had deze wedstrijd een dramatisch ver loop. daar zijn scheepje tot een wrak werd gevaren. Zondagmorgen kon de goed. zenende B. Saur. Rudi Rijks de baas blijven, maar in de middagrace was Rudi niet te houden. Hij ging met een flinke voorsprong op C. van Schie en Rudi Bakker tussen de finishboeien door.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4