Concert van de „Rhijnsangers" in de Panluskcrk Kies de gemakkelijkste manier om lekkere soep te maken! Neem direct... Soenarjo overgeplaatst naar het bureau van Procureur-Generaal DONDERDAG 19 JULI 1956 Ook samenzang met „Excelsior" Leiderdorp „Die Rhjjnsanghers" organisecrdenze de Nobel maar gewoontjes aan van een concert in de Pauluskerk. Dit be. vestigde de uitstekende verhouding tussen dirigent en koor. Men krijgt er idee van waar het artistieke huist en I ook dat dit artistieke in de stijlzui vere intenties van Hans Boelee volle- I dig aanwezig is. Men gaat de schoon heid beseffen van wat men, goed ge- kozen, zingt en tevens iets van dat i moeilijke ziel en adem geven aan de J klank. Uiteindelijk toch, wil het goed zijn, verklankt een raskorist geen af gelezen notenbeelden, maar datgene dat door de dirigent in zichzelf wordt gehoord en vernomen en wil worden overgedragen. De koorzang toonde een opvallend rustig, beheerst verloop. De sopranen zijn veel zekerder geworden in hun in tonatie. Daarmede wint de homogeniteit De hoge noten worden nu zuiver gegre pen. maar er zullen tooh nog oefenin gen nodig zijn om ze niet alleen aan te tikken maar tegelijk de volle noten waarde te geven. Met Handels Zegekoor uit „Judas" en „Jozua" en een nobel „Kyrië" van Müller openden de „Rhijnsanghers", om later te vervolgen met een als oud- Nederlands aangegeven, maar in wer kelijkheid Franse „Zwanenzang" in een trefende zetting van Felix de Nobel. De mild gezongen Pinksterbede van Jan Zwart, die daarop aansloot, deed na de- Kon. onderscheiding M. H. v. d. Upwich In verband met het feit, dat het veer tig jaar geleden was, dat de heer M. H. v. d. Upwioh in gemeentedienst trad, is hem de kouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt. De heer v. d. Upwich, die als volontair schrijver in dienst trad op de afdeling algemene zaiken, werd in 1916 overge plaatst naar de afdeling Militaire Zaken, waar hij momenteel de rang van hoofd commies bekleedt. Ter gelegenheid van dit jubileum vond in het Stadhuis een hartelijke huldiging plaats, waarbij enkele gesohenken wer den aangeboden. De burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, die zeer veel waardering had voor de ijver en plichts betrachting van de jubilaris, haalde enige herinneringen op uit het langdu rig verblijf van de heer v. d. Upwich bij de gemeente. Openluchtconcert K. en G. HEDENAVOND IN VAN DER WERFPARK Het Ghr. Tamiboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen" geeft hedenavond een openluchtconcert in het Van der Werfpark. Het programma van dit con cert luidt als volgt: In rij en gelid (mars) gehele korps; De student gaat voorbij, pijperkorps (met solisten: F. Ar- noldus. A. Henzen, A. de Jong)Trein- mars, tamboers en hoornblazers; Har monie (mars), pijpers; Cucelino, pdjpers; Franse marsen 1 ton. 4, tamboers „Jong K. en G."; Albion-mars, tamboers en hoornblazers; Imperial Echoes, pijpers; Patriotten-mars, gehele korps; Taptoe, bestaande uit: Roffel en taptoe, tam boers: Taptoe Bereden Wapens, hoorn blazers; Geluckig Vaderland, pijpers; Kamptaptoe I. tamboers en tamboers „Jong K. en G."; Marinata, tamboers en hoornblazers; Amerikaan, gehele korps: Saint-Triphon hoornblazers en tamboers (sen. en jun.); Fred. Hendrik Omars), gehele korps, en het Wilhelmus, pijpers. OUDERAVOND OPLEIDINGSSCHOOL DRIE OCTOBERSTRAAT Om 8.15 uur opende het hoofd der school, de heer Jac. Slegtenhorst deze avond en heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de leden van de Centrale Ouderraad. Deze avond droeg een feestelijk karakter en was bedoeld als afscheid van de 6de klas. De leerlingen van deze klas lieten op een voortreffelijke manier zien wat zij nog meer kunnen dan lezen, schrijven enz. Het toneelstukje „Jantje jokkebrok" werd heel leuk gespeeld en zeer ge waardeerd. Daarna kwamen er een paar volksdansjes onder leiding van de heer P. v. d. Blom. Na de pauze kwam de heer H. Franke met de kleine revue: „Slecht weer in Putten", een aaneenschakeling van zangnummertjes, balletdansjes, Tiroler- zang en tot slot een eigen nummertje. Uit het applaus viel duidelijk op te ma ken dat alles zeer in de smaak was ge vallen. Het hoofd der school werd ver rast met een blokfluit in étui van de leerlingen. Tenslotte dankte de heer Slegtenhorst alle medewerkers en aanwezigen voor deze in alle opziohten geslaagde avond, in het bijzonder de heer P. v. d. Blom, die zijn vrije tijd geheel belangeloos beschikbaar had gesteld. CORRESPONDENTIE. P. de G. te L. Leiden. Bodegraven, Utrecht, De Bildt, Amersfoort. 75 km. P. van S. te L. Leiden, Rotterdam, Dordrecht, Breda, Tilburg, Oisterwijk, 117 km. L. van K. te L. Leiden, Utrecht, De Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpen- zeel, Renswoude, Ede, Otterlo, Hoen- derloo, Woeste Hoeve, Loenen, Klaren- beek, Nijenbeek langs de IJsseldijk tot veer tegenover Gorsse. 142 km. M. van T. te L. Leiden, Bodegra ven, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Deventer. Rijssen, Almelo, Ootmarsum. 198 km. Leiden, Alphen, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Wilnis, Vinkeveen, Vree land, Kortenhoef, Hilversum, Hoge Vuurse, Amersfoort e.v. naar Ootmar sum. 209 km. Onze stadgenote mej. H. J. Kukler is geslaagd voor het examen akte mid delbaar onderwijs lichamelijke opvoe ding. harmonisatie. Er was ook samenzang met het meis jeskoor van het Leiderdorpse .Excelsior' en wel in de aantrekkelijke cantate: „Gij geest der oude helden" van Zwart in een .eerlijk gezegd, vervelend gerekte bewerking van Gezang 171 door Asma. Zelfstandig zijn door dat meisjeskoor eenstemmig drie liederen vertolkt. „Bist du bei mir (Bach)„Dank sei dir Hen-" (Handel) en „Schepping" (bewerking van Andriessen) We maken er geen be zwaar tegen dat solo-zangen van Bach en Handel als koor door jongelui ge zongen worden, omdat jong opvoeden in de klasieke literatuur pedagogische waarde heeft Het geestelijk lied zelf komt het .strikt genomen, niet ten goe de. Wat het meisjeskoor betreft is Boe lee nog maar aan een voorlopig resul taat toe, de intonatie geeft nog moeite. In de begeleiding van Handels Arioso had de organist Simon de Zee, met minder stoterige akkoorden, veel bescheidener moeten zijn. We erkennen dat orkestmuziek op orgel zelden be vredigt. Goede reproducties gaf de organist van Paohelbel's Tocoa.ta in e en van Zwart's zoetig gestemde parafrase op het Valerius-lied ,Die daar des hemels tenten spreijdt." Horterig, sleperig en ongeïnspireerd was echter Bachs „Lieb- ster Jesu, wir sind hier", dat trouwens een ander orgeltype behoeft. Interessant was het om twee delen uit een suite van Langlais te horen. Maar ook deze muziek vroeg om een ander orgel, het Franse type met sym fonische kleuring. Deze niet overmatig veelzeggende werkstukken, met een mo dern idioom dat voor levensblijheid geen ruimte laat, zijn op klankkleur gericht en verlangen mysterieuse klankcombi naties. Simon de Zee is er toch nog aardig in geslaagd, registers te trekken, die dit misterioso enigszins nabij brach ten. V. Dr. Drees wil „ja of neen" Geringe kans (Van onze parlementaire redacteur) In Den Haag verwacht men, dat Kabinetsformateur dr. Drees na zijn onderhoud morgen met prof. Zfjlstra, van de diverse fractieleiders een posi tief antwoord zal verlangen, of zü akkoord gaan met het regeringspro gram en de door dr. Drees voorgestelde zetelverdeling in het Kabinet. Waarschijnlijk zullen de fractievoor zitters daarover hun fracties willen raadplegen, hetgeen vermoedelijk niet eerder mogelijk zal zijn dan volgende week maandag. Van het positieve ant woord „ja" of „neen" zal het den af hangen of dr. Drees verder gaat met het aanzoeken van ministers. De kans daarop wordt echter uiterst gering ge acht na de houding, die de KVP tegen over het program van dr. Drees heeft aangenomen. De Amerikaanse filmster Elizabeth Taylor en de Britse acteur Michael Wil ding hebben besloten te scheiden. Zij hebben twee jongens van een en drie jaar. Officiële publikatie VERKEER HAARLEMMERSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Haar lemmerstraat, met uitzondering van de ge deelten op de kruispunten met de Peli kaanstraat. met de Lange Mare en de Stille Mare en met de Vrouwen kerkkoor- steeg en de Vrouwensteeg, met Ingang van 1 augustus 1956 is gesloten verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen op zaterdagen van 14 tot 18 uur. Een afschrift van het te dezer zake door de Raad genomen besluit is verzon den aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de door de minis ter van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende, en aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. LEIDERDORP COLLECTE VOOR CHR. JEUGDHULP A.s. zaterdag. 21 juli, zal er in Leider dorp een huis-aan-huis-collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst het Tehuis voor Moeders en Kinderen aan de Zoeterwoudsesingel 98/99 te Leiden ten goede komt. Daar er veel nodig is, om dit werk in stand te houden, wordt er gehoopt op veler medewerking! OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan G., zn van P. van der Schrler en L. Ravensbergen; Frederik M., zn van A. Wessendorp en R. W. G. Steen man; Johanna Chr., dr van J. W. Jansen en A. W. J. Goedbloed. Ondertrouwd: A. P. Zuur, 28 Jr en L. A. Geerllngs, 26 Jr; J. C. Koppier, 22 Jr en I. J. van Galen, 20 Jr; H. J. Mulder, 28 Jr en L. F. A. Granberg, 28 jr; H. van den Bosch, 26 jr en E. Verhaar, 21 Jr. Getrouwd: T. W. Braat en W. van der Valk; J. C. de Wit en Q. A. M. Tetteroo. Overleden: E. Sobels, geb. Rysdyk, 72 jr; J. Slegtkamp, geb. Speelman, 92 Jr. Ronde van Frankrijk Hassenforder wint 14de etappe De Groet 2, Wagtmans 3 De veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk van Toulouse naar M'ont- pellier over 231 km. is gewonnen door Hiesenforder van de West-ploeg. De uitslag luidt: 1. Hassenforder (Westo) 5 uur 26 minuten 5 sec.; 2. De Groot (Nederland) z.t.; 3. Wagtmans (Nederland) z.t.; 4. Bahamontes (Span je) z.t.; 5. Le Ber (West) z.t. 6. Beuffeuil (Zuid West) 5 uur 26 min. 46 sec., 7. Fantini (It.) 5.27.20, 8. Schel lenberg (Zwits.) z.t.; 9. Monti (It.) z.t., 10. Marigil (Spanje) z.t., 11. Janssens (Belg.) z.t., 12. ex aequo: Close (Belg.), Coletto (It.), Vitetta (Zuid Oost), Van der Pluym Ned.), Dotto (Zuid Oost), al len in dezelfde tijd als Fantini. 17. Skerl (He de France) 5.31.16, 18. Elena (Zuid Oost) 5.36.36. Adriaenssens behield de gele trui. Haimnarskjöld in Jeruzalem De secretaris-generaal der V.N., Dag Hammarskjöld, is heden voor een be zoek van twee dagen en besprekingen met Israëlische leiders in Jeruzalem aangekomen. Hij zei, dat hij „persoon lijke contacten zou vernieuwen". Hój werd o.a. ontvangen door de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevr. Gold a Meyerson. Hammarskjöld ging naar het hoofd kwartier van de commissie van toezicht op de wapenstilstand der V.N., in de gedemilitariseerde zone, en vervolgens naar het kantoor van premier David ben Goerion. - In de nacht van woensdag op don derdag heeft in pakhuizen bij de haven van Vartan, bij Stockholm, een felle brand gewoed, waardoor een schade van twee miljoen gulden werd aangericht. Er is een man aangehouden, die van brand stichting wordt verdacht. In een achterbuurt van New York zijn woensdagavond tengevolge van een gasontploffing drie huizen vernield en andere zwaar beschadigd. Een kind van enige weken kwam om het leven en vijf personen werden gewond. (Ingez. Med.-Adv.) (Ingez. Med.-Adv.) VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Arie J. P., zn van P. D. Burg graaf en E. A. J. Nijkamp; Pieter C., zn van P. H. H. J. Querreveld en M. Chris- tlaanse; Maria C, T., dr van A. A. van der Helm en C. J. A. Zwetsloot; Willem, zn van W. van Drunen en W. Snippe; Martlnus J. H., zn van H. J. N. Beuman en K. M. Proempeler; Maryke A. M., dr van L. P. v. Haasteren en P. J. v. d. Meulen; Thimon zn van G. P. Schellevis en Th. de Ruljter; Johannes P. B., zn van F. V. J. v. d. Berg en H. M. v. d. Berg; Leendert P., zn van J. L. P. Stam en G. v. Leexiwen; Johannes, zn van C. Krispijn en A. C. Stuart. Ondertrouwd: J. J. Oorschot en M. C. van Rossen; B v. Klaveren en J. M. Saris; J. Bernardus en M. Talakua; P. G. Sprlng- orum en E. J. van Midde. Getrouwd: N. Bakker en J. Bolle; H. J. Ouwehand en H. Regterschot; L. van Noort en C. J. Berkhuizen; A. Th. Rotte veel en A. W. M. van Winden; A. P. L. Groen in 't Woud en G. M. van der Werf. Overleden: A. E. Jansen, 85 Jr; M. E. M. v. Dietshuizen, 80 jr, wed. van M, Plscaer; G. Postma, 47 jaar. WASSENAAR GESLAAGD Geslaagd voor het examen tolk-verta- ler Engels: de heer G. Boonstra alhier, Voor het examen Engels MO-A is ge slaagd: de heer F. O. van Kregten, al hier. Concert in Geref. Kerk In de Ger. Kerk aan de Zijllaan werd gisteravond weer een concert gegeven. Het is wel heel jammer, dat de inwo ners van Wassenaar niet meer aandacht aan deze concerten geven, want daarop wordt iets van betekens geboden. Het programma, vermeldend werken van Bach. Valentini - Respighi, Widor, Brahms en Handel, werd op zeer goede wijze vertolkt door de zeer begaafde or ganist van de kerk Gerard Akkerhuis, de bariton Meine Pot, wiens mooie stem de kerk reeds eerder vulde, en de violiste Elsje Boerendonk. wier instrument met breed en vol geluid opzong tegen de meer ingehouden klanken van het orgel. Een uitvoering waarvan de aanwezigen on tegenzeglijk volop hebben genoten. 35 ct per zakje voor 4 borden Geen aanklager meer in zaak Schmidt? De Indonesische Officier van Jus titie is met ingang van heden over geplaatst naar het bureau van de Procureur-Generaal. Een reden voor deze overplaatsing kon nog niet gegeven worden, maar de ze kringen herinnerden aan de kritiek op Soenarjo wegens het vrijlaten van Han Swie, een Indonesisch zakenman van Chinese afkomst, die gelijk ge meld na een gevecht met een officier van het leger, gearresteerd was, maar door Soenarjo na enkele dagen weer werd vrijgelaten. Het. is nog niet zeker, of Soenarjo zal blijven optreden als openbaar aanklager in de zaak Schmidt. Op 31 juli zou Soenarjo zijn requisitoir in deze zaak houden. In Djakarta lopen geruchten, dat Soenarjo een verzoek tot ontslag had ingediend. Inmiddels voerde de Procureur-Gene raal Soeprapto,, vandaag besprekingen met het hoofd van het Centrale Crimi nele Onderzoekbureau, Oemar Senoadji over de „Han-Harnojo-kwestie", dat in Djakarta, vooral ook na de ontvoe ring van oe Lie Hok Tay, dat men ln verband hiermee brengt, het gesprek van de dag is in Djakarta. Een vreugdevolle stoet trekt door de Reguliersbreestraat in Amster dam: het zijn de Nederlandse honk ballers, die in Milaan het Europees kampioenschap veroverden. In triomf werden zij, voorafgegaan door de Amsterdamse Politiekapel, naar het Rembrandtplein gereden, waar zij werden gehuldigd. Witte tanden - frisse adem met COLGATE! v Stopt slechte adem onmiddellijk Bestrijdt tandbederf de gehele dag Houdt de tanden weergaloos wit Éénmaal poetsen met Colgate vernietigt wel 85°/o der bacteriën, die mondreuk veroorzaken Grote tube! slechts 70 1 Standaard tube 44 ct Familietube 100 ct Moeilijkheden ChinezenIndonesiërs AANDRANG TOT HERSTEL VAN RECHT EN ORDE De heer Assaat, een vooraanstaand Indonesisch zakenman, heeft heden in Djakarta verklaard, dat het „Chi nese kapitaal gevaarlijker is dan het Nederlandse kapitaal in Indonesië". Enige tijd geleden heeft Assaat te Soerabaja een ontwerp opgesteld voor de nationale economie, waarbij de in heemse nationale ondernemingen wor den beschermd tegen niet-inheemse ingezetenen en wel voornamelijk tegen de ondernemingen van Chinese afkomst. Zijn ontwerp werd door vele Indonesi sche kringen toegejuicht. Zijn beweging tegen de positie van de in Indonesië gevestigde Chinese onder nemingen trekt deze dagen bijzondere aandacht, tengevolge van het incident, dat zich heeft voorgedaan tussen een dokter van het leger Harjono, en een Indonesisch burger van Chinese af komst, Han Swie. Han Swie verwondde daarbij Harjono in een straatgevecht, na een geschil van mening over ver- keersvoorschriften. Han Swie werd ge arresteerd, maar enige dagen later vrij gelaten. In Djakarta zijn heden vlugschriften verspreid, getekend door „uitvoerders van de Indonesische revolutie", waar in op burgers van Chinese afkomst een beroep wordt gedaan lijsten te publiceren met de namen van rege ringsautoriteiten, die steekpenningen van hen hebben ontvangen. „Indonesia Raya" dringt er op aan, dat de Officier van Justitie, Soenarjo, moet aftreden, omdat hij Han Swie uit voorarrest had ontslagen. Het blad zegt, dat Soenarjo „de rijken verdedigt". Een aankondiging, dat niet-gëïdenti- ficeerde personen de waarnemend direc teur-generaal van de Staatsdrukkerij, Lie Hok Tay. die ook een Indonesisch burger van Chinese afkomst is, is ont voerd, heeft grote opschudding verwekt in de Chinese gemeenschap. Lie's ont voering wordt in verband gebracht met de „kwestie-Han". Inmiddels heeft het militaire com mando van Djakarta een verklaring uitgegeven, „dat noodzakelijk stappen genomen moeten worden om recht en orde te herstellen". De verklaring is uitgegeven, „teneinde gevoelens van onrust tussen de inwoners van de hoofdstad te voorkomen". Nederlandse expositie in Leningrad bij vlootbezoek In het Centrale Marinemuseum te Leningrad is, ter gelegenheid van het bezoek, dat het Nederlandse smaldeel 5 van 20 tot 24 juli aan deze stad zal brengen, een tentoonsteling ingericht over de historische betrekkingen tussen Nederland en Rusland. Er is een groot aantal scheepsmodellen te zien, ook een model van de ijszeilboot, die Tsaar Pe ter de Grote tijdens zijn verblijf in Ne derland bouwde. Verder prenten over het bezoek van deze tsaar aan ons land en zeegezichten van Nederlandse schil ders. Er zijn vertalingen van Neder landse boeken te zien, o.a. van een boek over marinetaktiek van de Nederlander jhr. Jan Hendrik van Kinsbergen, die in de achttiende eeuw in de Russische marine gediend heeft. Thans 31 polio-patiënten IN HAAGSE ZIEKENHUIZEN (Van onze Haagse redactie) Het aantal patiënten, lijdende aan polio (kinderverlamming) en opgeno men in Haagse ziekenhuizen is sinds gisteren toegenomen met drie. Van het totaal-aantel van 31 zijn 15 patiënten uit Den Haag afkomstig. De anderen zijn aangevoerd uit gemeenten in wijde omgeving van Den Haag. f 1784.uit colbertjasje Gistermiddag heeft een onbekende man uit het kantoortje van een lood gieterszaak aan de Oude Spiegelstraat in Amsterdam een bedrag van f 1784.- dat zich in de zak van een daar han gend colbertjasje bevond, gestolen. De man was de zaak binnengekomen om te vragen of hij in de telefoongids even een adres mocht opzoeken van een firma, die vermoedelijk in dezelfde straat zou zijn gevestigd. Tijdens het inzien van de gids werd hij even alleen gelaten, van welke gele genheid hij gebruik maakte zijn slag te slaan. NIEUW SERVICE-STATION Als zaterdag a.s. het Volkswagen-ser- vice-station in Alphen officieel in ge bruik zal worden gesteld, is dit tevens het derde station van de fa. Kamsteeg, die namelijk precies dertig jaar geleden zijn eerste bedrijf opende in Oegstgeest en een kwart eeuw later eenzelfde be drijf in gebruik stelde in Haarlem, ter wijl nu zaterdag Alphen volgt en vol gend jaar in Lisse een soortgelijk filiaal gesticht zal worden. Het bedrijf in Alphen, dat op het ter rein waar voorheen de firma van Nie- len een garagebedrijf had is geheel op nieuw opgetrokken, slechts het woon huis is blijven staan. Het geheel heeft een oppervlakte van ruim 800 m2., de kantoorruimte en de personeelskantine zullen later moeten worden afgewerkt als de nodige vergun ningen van de overheid hiervoor verkre gen zijn. Deze afdelingen komen achter in het gebouw op een verdieping met een ruim uitzicht op het bedrijf. De personeelssterkte in Alphen zal voorlopig op 10 man gesteld worden met als chef voor de werkplaats de in Al phen niet on/bekende P. v. d. Stoel- BEURSOVERZICHT Nieuwste Staatslening beneden 95 Amsterdam, 19 juli. Het belangrijkste feit vanmiddag op de effectenbeurs viel niet te zoeken op de aandelenmarkt maar op de obli- gatiemarkt. Terwijl vrijwel alle Neder landse Staatsleningen ten opzichte van gisteren' nauwelijks veranderd waren, viel een druk waar te nemen op de jongste Staatslening 1956, die vandaag een laagterecord bereikte. Men weet, dat deze lening op 99 is uitgegeven en geleidelijk tot circa 95 was ingezakt, derhalve een disagio deed van 4 Vandaag kwamen deze obligaties zelfs beneden de 95 en werd gedaan van 94%94%. Dit feit liet niet na in de Staatsfondsenhoek de nodige sensatie te verwekken, als ken merkend voor de huidige positie van de kapitaalmarkt. Op de aandelenmarkt was de ontwik keling geheel volgens de verwachting. Na de tegenvallende stemming van New York verkeerde de markt ietwat in mineur en werden over vrijwel de ge hele linie lagere koersen geboekt. Dit w.as met name het geval voor Kon. Olie, die 10 punten verloor, waartegenover de andere internationale fondsen slechts weinig lager waren. Philips kwam zelfs boven het vorige slot uit en Unilever bleef er sleohfcs weinig van af. Aku her stelde na zwakke opening. Cultuurfond sen goed prijshoudend, Scheepvaart ge drukt voor KP.M., Rotterdamsche Lioyd: en Scheepvaart Unie. WISSELKOERSEN Amsterdam. 9 juli - Londen 10.63% 10.64%, New York 3.82%—3.83, Montreal 3.90%—3.90%, Parijs 1.0852%—1.0862%, Brussel 7.6547—7.6597. Frankfurt 91.13— 91.18. Zürich 87.28%—87.33%, Zürich (vr. fres) 89.3489.39, Stockholm 73.80% —73.85%., Kopenhagen 54 99%—55.04%, Oslo 53.21—53.26, Milaan 60.91%—60.96% Beurs van Amsterdam Donderdag 19 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 97{J 97j| Grootboek obl89% L 89% L Ned '51 3% 96% 96 Ned. '53 (3%) 95% 95 Ned. '48 3% 91% 91% Ned. '54 3% 91% 91A Ned. '55 3% 91% 91A Ned. '55 II 3% 92U 92% Ned. '47 3% 392% 92% Dollarlng '47 3 93 93 Investeringscert. 3 94% 94% Ned. 62-64 3 94% 94% Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 90% 90% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 63 60 Nat. Handelsbank 138% 139% Ned. Handelmij205% 207 A.K U251% 249% Philips 294% 295% Unilever 424% 422% Wilton Feyenoord 319% 319% Bill ton 2de r252% 299 Kon. Olie f.50.— 438 Kon. Olie 881% 873% Amst. Rubber 94% ex d. 94 Hol! Amer lijn 185% 185% Kon. Ned Stoomb. 171% 170% Ned. Scheepv. Unie 181% 179% H VA118% 117% Java Cult70 69 Deli Mij 133% 134 Senembah85 83 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 96% 99% Den Haag 1937 1 3 90% Lelden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 96% Industr Obligaties Philips Dollarlng 101 101 Premieleningen A'dam '51 2% Eindhoven '54 2% 127% 127% 100 99% Enschede '54 2% 99 98% Den Haag '52 12% 121 120 idem II 2% 119% 119% R'dam '52 I 2% 124% 121 121% Utrecht '53 2% 111 112% NIET-ACTIEVE AANDEf ^N Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 237% 240 Rotterd. Bank217% 218% Twen teche Bank228 226 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 219% 221% Kon. Ned. Grofsm. 119 B 119 Rott. Droogd. Mij. 607 605 Tieleman en Dros 11% Handelsondernemingen Borsumy. cv A 1 1000 110 108% Intematio127 125 Diversen Albert Heyn284 B Ned. M. Walv. Vrt. 71 Spoorwegen Dell Spoonv. Mij. 22% 22% Amerik. fondsen Anaconda Shell Oil Cy 77% 84% 77 ,V 85 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Hol! Constructie Ing bur v Bouwnijv Int. Kunststof! Ind. Kon. Ned Edelmet Pref w a idem Textiel Gebr v Wijk Leidsche Wolsplnn Ned Electrolasm Sikkens Laklabr '53 Ver. Touwfabrteken Wernink's Betonm. 99GB 100GB V.K 18/7 412B 128L 58 56GB 72% 74 73GB 80% 81B 1'»GI 360 535 530 171GB 171%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9