Darrigade vergoot hete tranen op de wielerbaan in Toulouse Romantiek van de bergen verdwenen Veel werk voor protestcomité op laatste dag van Kaagweek /aV Defilippis won in de sprint Elke etappe een felle wedstrijd Warburg gaat in hoger beroep DONDERDAG 19 JULI 1956 (Van een speciale verslaggever) Toulouse, woensdagavond. Er zijn hete tranen gevallen op het rode cement van de wielerbaan in Toulouse. De nationale wie- lerheld André Darrigade, die in deze Tour al zes dagen de gele trui had gedragen en die hem juist gisteren aan de Belg Adriaenssens had moeten afstaan, was vandaag weer fel op jacht geweest naar het begeerde tricot. Hij was herhaaldelijk vooraan geweest in de martelgangen over de wrakke wegen van de departementen Ariege en Haute Garonne, die talrijke renners ver naar achter hadden geworpen. André Darrigade had zich in de kopgroep gehandhaafd en was vast van plan in de eindsprint zijn grote talenten van de Kort tevoren was Nino Defilippis, een ravenzwarte jongen uit Turijn, als winnaar van deze etappe gehuldigd. Dit was zijn tweede zege, nadat hij maan dag in Fau had getriomfeerd. Bruno Monti had de sprint aangetrokken in het peloton, dat, met o.a. Voorting, Nolten en Wagtmans de baan opzwermde. Dit maal faalde de Belgische strategie. Op de streep kwam Stan Ockers twee meter te kort om te winnen. Defilippis en de westelijke regionaal Ploot waren hem juist iets voor. Thomin, eveneens van de westelijke ploeg werd vierde geklasseerd, de Luxemburger Ernzer vijfde. Het was een gesloten finish geworden en voor de rest van de uitslag bracht de film pas veel later opheldering. Voorting bleek zesde en Daan de Groot zevende te zijn geworden. Voor Nolten op de 37e en Wagtmans op de 45e plaats werd eveneens dezelfde tijd als de winnaar genoteerd. Het zwaarste stuk van deze 176 km lange rit lag aan het begin. Na 27 km moest de Col des Ares, een bergje van de derde categorie van 796 meter wor den overwonnen. Het peloton trok erin gesloten gelederen tegenop. De Itali aan Monti won de premie, op vijftien seconden gevolgd door de Spanjaard Bahamontes. De Luxemburger Gaul en Guillv van de NOC-ploeg. Het peloton was niet ver van de zijde van deze snelsten geweken, met uitzondering dan van de renners, die ook deze klim te zwaar was gevallen. Hinsen en ook Lahaye behoorden daartoe. rappe man te tonen. Zeven kilometer voor de eind streep kreeg Darrigade echter een lekke band en hij moest alleen repareren, want Marcel Bidot was in de ploegleiderswagen vooruit gereden naar het eindpunt en het Franse liaisonwagentje reed bij de achterblijvers. Zo verspeelde Darrigade twee kostbare minuten op de leiders, minuten, die hij niet meer kon inhalen, de grootse ovatie, welke het publiek hem in het witte, geheel uitverkochte stadion van Toulouse bracht, kon de bittere pil van zijn verlies niet vergulden. En hypernerveus van deze zware, alles vergende etappe liet Darrigade voor de lenzen van tientallen fotografen en came- ralieden zijn tranen de vrije loop. Voorting weer lets van hun achterstand Onderschat Over smalle kronkelende wegen met verraderlijke bochten werd de tocht voortgezet naar de op 49 km gelegen Col du Portret d'Aspet. Het betrof hier een berg van de tweede catego rie op 1069 meter, niet bijzonder hoog dus, maar wel stijl. Op het laat ste gedeelte bedroeg de stijging niet minder dan vijftien procent. Het De Tour in cijfers De uitslag van de dertiende etappe van Luchon naar Toulouse (176 km) luidt: 1. Defilippis (It.) 4 uur 49 min. 46 sec.; 2. Picot (West) z.t.; 3. Ockers (Belg.) z.t.; 4. Thomin (West) z.t.; 5. Ernzer (gemengde Lux. ploeg) z.t. 6/49 ex aequo in dezelfde tijd als Defilippis, 4 uur 49 min. 46 sec., een groep van 44 renners, bij wie De Groot (Ned.), Voorting (Ned.); Wagtmans (Ned.), Nolten (Ned.), Bahamontes (Sp.), Forestier (Fr.), Privat (Fr.), Monti (Italië), Adriaenssens (B.), Brankart (B.), Close (B.), De Bruyne (B.), Impanis (B.), Gaul (Gem. Lux. ploeg), Robinson (gem. Lux. ploeg), Sohmitz (gem. Lux. ploeg), Walkowiak (N.O. Centrum), Lauredi (Z.O. ploeg), Barbosa (gem. Lux. ploeg); 50. Darrigade (Fr.) 4.52.00; 54. Bauvin (Fr.) 4.53.32; 70. Desmet (B.) 5.02,48; 92 Hinsen (Ned.) 5,12.56; 93. Van der Pluym (Ned.) z.t.; 94. Lahave (Ned.) z.t. ALG. KLASSEMENT 1. Adriaenssens (B.) 68.18.05; 2. Lau redi (Z.O. ploeg) 68.20.58 (op 2.53); 3. Voorting (Ned.) 68.21.52 (op 3.47); 4. Picot (W. ploeg) 68.22.43; 5. Walkowiak (N.O. centrum) 68,23,45; 6. Darrigade (Fr.) 68.25.16; 7. Bauvin (Fr.) 68.25,51; 8 Defilippis (It.) 68,31.59; 9. Wagtmans (Ned.) 68.36,43 (op 18.38); 10. Monti (It.) 68.36.59; 11. Barbosa (gem. Lux. ploeg) 68.38,52; 12. De Bruvne (B.) 68.41,08; 13. Privat (Fr.) 68,41,13; 14. Desmet (B.) 68.43.11, 15. Robinson (gem. Lux. ploeg) 68.48,03; 16. De Groot (Ned.) 68,48,22; 17. Forestier (Fr.) 68.51,36; 18. Quentin (W. ploeg) 68,51.41; 19. Ockers (B.) 68,54,17; 20. Coletto (It.) 68,59,57; 21. Impanis (B.) 69,01.11- 24. Bahamontes (Sp.) 69.02,26; 25. Schmitz (gem. Lux. ploeg) 69,07,41; 26. Gaul (gem. Lux. ploeg) 69,08,2; 27. Brankart (B.) 69.08,49; 35. Nolten (Ned.) 69.14,28; 37. Van der Pluym (Ned.) 69,15,29; 84. Hinsen (Ned.) 70,12,39; 94. Lahaye (Ned.) 70.27.51. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement voor de 13e etappe luidt: 1. Italië 14.28,18; 2. W. Ploeg 14,28,48; 3/10. ex aequo Nederland 14,29,18. N.O. Centrum, gem. Lux. ploeg, Z.O. ploeg, Spanje, lie de France, Zwitserland, België alle z.t.) 11. Frankrijk 14,31,32; 12. Z.W. Ploeg 14,45,20. Het alg. ploegenklassement na de 13e etappe luidt: 1. België 203,49,07; 2. W. ploeg 204.12.31; 3. Nederland 204,20,12; 4. Frankrijk 204,26,40; 5. Italië 204.42,36; 6. N.O. Cen trum 205.29.21; 7. Z.O. Ploeg 206,02,15; 8. Gem. Lux. Ploeg 206,04.01; 9. Z.W. ploeg 206,16.36; 10. Spanje 206,29,22; 11. Ile de France 206,38,34; 12. Zwitserland 207,19,25. PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement na de 13e etappe luidt: 1. Picot 191 punten; 2. Ockers 216; 3. Voorting 261; 4. Darrigade 273; 5. De Groot 274; 6. Bauvin 275; 7. Desmet 313; 8. De Bruyne 365, 9. Rolland 371; 10. Lauredi 382! Het klassement voor de grote Berg prijs luidt thans: 1. Huot 25 pnt; 2/3. Bahamontes en Gaul 16 pnt; 4. Schmitz 15 pnt; 5/6. Ruis en Ockers 13 pnt; 7. Defilippis 9 pnt; 8/9. Meyzeng en Picot 7 pnt; 10/ 11/12. Morvan, Walkowiak en Privat 6 pnt. Als grootste pechvogel van de 13e etappe werd Darrigade aangewezen. Dé premie voor de strijdlustigde renner ging naar Barone die 50 pnt kreeg tegen Gaul 38, Darrigade 20 en Defilippis 5. bleek al gauw dat vele renners zich In de ernst van de sltatie hadden vergist en dat dit colletje was onder schat. Weer vielen velen terug, ook Hinsen en Lahaye, die van Joosten een reserve band kregen, een teken, dat zij zichzelf moesten redden. Even later viel ook Van der Pluym af. En deze sterke Jon ge coureur kreeg later nog tweemaal een lekke band, zodat hij er niet in slaagde op het vlakke weer bij te ko men. Met onze overige landgenoten ging het veel beter, maar ook zij mis ten toch de klimcapaciteiten om zich onder de aanvoerders te kunnen scha ren. Op enkele kilometers van de top van de Aspet zagen we achtereenvol gens Daan de Groot. Jan Nolten. vlak bij Picot, de grimmige Woutje Wagt mans en als laatste overgebleven Ne derlander ook Gerrit Voorting afhaken. Hun achterstand was echter niet groot. Gaul was het eerste op de top. zeven seconden na hem passeerden Huot en Bahamontes, op 25 seconden Ockers als vierde. 27 sec. Privat als vijfde en op een halve minuut Walkowiak als zesde, vlak voor de Belgen Van Ge- nechten en Adriaenssens, de drager van de gele trui. Tijdens de afdaling, waarbij Huyghe van de NOC-ploeg met een bloedend hoofd enige tijd op de leien langs de weg bleef liggen, haalden Wagtmans en in en zij bereikten een groepje met de Belgen Janssens en Close. Jan Nolten had een halve minuut meer verlies ge leden. Doch niet ver na de ravitaille ring in Saint Girons, na 79 km, maak ten Voorting, Wagtmans, De Groot en Nolten weer deel uit van een peloton, dat de spits van de rennerskaravaan vormde. De drie andere vaandeldragers waren met de befaamde Spanjaard Poblet vier minuten achter geraakt. Na 90 km waagden de Belg Impanis en Barone van de Ile-de-France- ploeg een poging om alleen weg te komen. Zij pakten veertig seconden, maar werden 20 km verderop inge haald. Daar zorgde Stan Ockers wel voor, die er, voor zover dat op de slechte wegen mogelijk was, in het leiderspeloton een behoorlijk gan getje Inhield. Bijna was Ockers zelf achter geraakt door een lekke band, maar zijn kameraad Close stond hem onmiddellijk zijn flets af, zodat de wereldkampioen kon doorgaan. Ein delijk konden de rebellen, die zich op deze dag al genoeg hadden moeten uitputten, In toom worden gehouden. Op de laatste col, de Latrape, 339 meter hoog, welke na 129 kilometer als laatste verrassing was weggelegd, luid de de doorkomst als volgt: 1. Gaul, 2. Darrigade, 3. Ockers, 4. Gibanel, 5. Voorting, 6. Janssens, 7. Defilippis, het peloton volgde op 25 seconden. De veroveraars van het laatste berg je konden echter geen gat van voldoen de grootte slaan en op 25 km voor het einde reden zij weer in de hun nage komen colonne, met nog steeds Wagt mans, Nolten en De Groot in de gele deren. Zo werd het een massale aan komst, waarbij Daan de Groot, die ge dacht had dat hij het vandaag nooit zou halen, voor een goede plaats in het puntenklassement zorgde door kort voor de wielerbaan een twintigtal me ters uit te lopen. Gerrit Voorting kreeg op de baan nog een lekke achterband, zodat hij zwaar werd gehandicapt in zijn eindsprint. Hinsen, Van der Pluym en Lahaye kwamen 23 minuten na de winnaar, Defilippis, binnen. De dertiende étappe van de Ronde I gewonnen door de Italiaan Defi- I zegevierend over de streep ziet gaan. van Frankrijk werd in de eindsprint lippis, die men op deze telefoto I Frisse wind ivaait door de Tour de France (Van een speciale verslaggever) Toulouse, woensdagavond De romantiek, welke de Tour de France In de bergetappes altijd omhulde, is geluidloos verdwenen. Niet alleen op het vlakke hebben de concurrenten elkaar op felle en meedogenloze wijze bestre den, maar ook ln de etappes der Pyreneeën woedde de slag tussen de renners van de nationale ploegen en de regionale teams voort. De tijd is voorbij dat een bergkoning in de Pyreneeën de aandacht op zich kon vestigen door zijn uitzonderlijke klimcapaciteiten. Zo is Bartali groot geworden, zo werd Coppi campionnissimo, zo vierde Louison Bobet zijn triomfen. Dank zij de hulp van een stel gehoorzame knechten, die heus niet alleen in de eigen rjjen waren te vinden, konden de grote favorieten zich sparen voor een tijdrit en wat nog be langrijker was, voor de berg-etappes. Geheel fris traden zij voor dergelijke ritten aan de start, klauterden met de concurrentie van slechts twee of drie andere deelnemers aan het hoofd van het legioen, dat steeds, verder afzakte, naar boven en behaalden in zo'n etappe voldoende tijdwinst om de grondslag te leggen voor de zege in Parijs, De tijd, dat twee, drie renners, zich -met één krachtsinspanning distancieer- den van de meelopers en de slaven, is waarschijnlijk voorgoed voorbij. Want met het verdiwijnen van de sterren in de Ronde van Frankrijk konden tevens nieuwe tactische methoden worden toe gepast, waardoor een frisse wind woei door een muf en hopeloos verouderd systeem. Elke etappe is in deze Tour de France tot nu toe een klassieker ge weest, hetgeen wil zeggen, dat in elke rit van begin tot einde gevochten werd voor de roem en voor de overwinning. Zo gezien is de Tour de France niet meer een wegwedstrijd, welke uit 22 etappes bestaat, maar een totaal-rangschikking van de resultaten van 22 klassiekers. Degenen, die de Tour volgens het ver ouderde recept reden, Bra nek art en Gaul bijvoorbeeld, geraakten hopeloos aohter en stonden nog voor de berg etappes op verloren plaatsen. Niet de etappes in de Pyreneeën en de Alpen zijn thans uitsluitend van belang, maar elke etappe heeft zijn waarde, een eigen karakteristiek. Dat is de r^den, waarom de romantiek van de eenzame klimmers, die slechts strijd voerden met de machtige hellingen en de diepe en grillige afdalingen, die het talent en de souplesse hadden om voor alle andere concurrenten en met grote voorsprong de pashoogten te bereiken, om daarna (Van onze zeilmedewerker) Op de laatste zeildag van deze 36ste Kaagweek ging de wens van yele zwaarweerzeilers niet in vervulling. Slechts enkele minuten was er door een sterk doorzettende onweersvlaag even sprake van „spuiten", maar voor de rest kwam de wind zelden de 5 meter per seconde te boven. Voor de teamwedstrijden vooral, waarvan wij de resultaten in ons blad van gisteren reeds meldden, hadden wij dit garane anders gezien, want goed teamzellen kan pas plaats vinden wanneer een lopende wind de gelegenheid verschaft naar een ander toe te gaan om af te houden. In enkele klassen waren „geheide" hoofdprijswinnaars, zoals b.v. J. P. van Dijk met vier prachtige overwinningen in de 16 M2 Puntklasse en mej. K. v. d. Stadt in de Sterns met hetzelfde rësultaat. Bij de Valken heeft het geducht ge spannen. Fokke Jansma, die volgens onze prognose wel de hoofdprijswinnaar zou worden, hetgeen ook uitgekomen is, kwam al direct bij de start in conflict met de Leidenaar Th. v. Helvert. Beiden protesteerden en be tichtten elkaar van een indringstart. De protestcommisie is hierover lang in be raad geweest, maar liet het tenslotte onbeslist. Jansma, die in zijn groep tweede werd achter U. de Vries, verwierf hierdoor de hoofdprijs voor J. P. J. Bakker, die in de andere groep eveneens tweede werd achter Dr. G. A. S. Jongeneel. Ook in de Finnjollen was een pro test. Hier werd een verwoede strijd gestreden tussen Karei Warburg, Koos de Jong en Wim Maarse. De laatste viel terug en de Jong wist op Warburg uit te lopen. Warburg nu diende een protest in tegen De Jong op grond van onsportief varen. De Jong had namelijk, een eveneens in de wedstrijd liggende 16 m2, die in ongeveer dezelfde koers lag, verzocht overstag te gaan, waardoor hij dus volgens Warburg zijn wedstrijd ge wonnen had, anders dan door grotere snelheid en behendigheid. Het pro testcomité vond dat uitsluiting van De Jong, een te zware straf zou zijn voor dit vergrijp. Warburg ging hier mede niet akkoord en zal de kwestie in hoger beroep door de Zeilraad la ten behandelen. Ook bij de Draken was er een protest. Drs. J. Bier lag hier in de laatste wed strijd zeer goed, maar even voor het ronden van de keerboei kreeg hij het bijzonder ongunstig en werd gehinderd door een aantal Valken. S. Bakker trok zich van de „bakboord" roepende Val kenzeilers niets aan, en ging over Bier heen. Bier protesteerde tegen Bakker, die later ingehaald werd door Cor Groot, o.i. zeer terecht, maar wegens gebrek aan bewijs werd Bakker toch niet ge kwalificeerd, waardoor hij hoofdprijs winnaar werd. Het behoeft geen betoog, dat Jacques Kraan.' onze Olympische pretendent, de laatste dag weer won en ook de Sharpie Kaag-hoofdprijs in zijn overvolle pry- zenkasten kan plaatsen. Eveneens volgens onze prognose, was het in de Vrijheidsklasse de Fries U. Jager die de hoogste eer behaalde. Hij werd eerste in de laatste wedstrijd voor de Leidenaar H. Korswagen en Th. A. Bierman. Gezien zijn jeugd heeft Kors wagen in dit sterke veld (van de cracks ontbrak alleen P. Fretch, die maandag een ongeval kreeg bij het waterskiën) zeer goed en constant gevaren. De 16 m2 streep hoofdprijs viel ten deel aan A. W. Endstra, die na span nende strijd (hij passeerde op het laat- De Kaagweek behoort weer tot het verleden. Deze foto geeft een beeld van de strijd in de Regen boogklasse. Op de voorgrond het schip van de Fries v. d. Zijpp. ste moment A. Taselaar.) als eerste over de streep ging. Een formidabele strijd ontwikkelde zich in de Regenboogklasse die op het eerste kruisrak, na de, met deze ooste lijke wind in-de-windse start dicht op een de Zweiland boeien benaderden. Een duel tussen C. Kist en J. C. v. d. Velde gaf enig voordeel aan de Fries J. Alberda, die deze kans onmiddel lijk aangreep en als eerste hetspin- nakerrak inging. De wind raakte toen plotseling op en het gehele veld dreef op enige afstand van Alberda in el kaar. Een felle onweersvlaag joeg de schepen toen weer ver uit elkaar en vooral Bergsma profiteerde hiervan, door uit de achterhoede in één ruk naar de tweede plaats te varen. C. Kist zakte terug naar de vierde plaats die echter royaal voldoende was voor de Kaaghoofdprijs en de Regenboogwisselprljs. In de Pampusklasse en de Olympi- adejollen heeft het geducht gespannen, daar de laatste dag hier beslissend was. In de eerste klasse zag het er aanvan kelijk voor G. Biesot zeer goed uit, door dat hij ir. v. d. Hoek onder zich hield. Later kon hij hem echter niet meer houden en achter P. J. Zaayer ging eerst Ir. v. d. Hoek en daarna Biesot over de winlijn. Met drie kostbare pun ten verschil werd ir. J. v. d. Hoek de ge lukkige In de O-jollen slaagde H. Willems erin door voor zijn rivaal D. R. Kat en S. H. H. Haaksma te finishen de meeste pun ten te behalen. - - - '<v Geheel volgens onze verwachting werd A. W. Reyers. in de 12-voets jollen, die in de stromende regen hebben gevaren, de winnaar van dit jaar. De laatste ra ce werd gewonnen door J. Sweerts de Landas, voor F. H. Daniels. A. W. Rey ers en de dames M. E. Holtrop en H F. Ha gem an. Rudy Rijks zette de kroon op zijn prachtig zeilen in de jeugdklasse dit jaar door zeer verdiend de Hoofdprijs te winnen. De teamwedstrijd CurasaoDe Kaag leverde een dagoverwinning op voor Cu rasao met 19.1 punt tegen de Kaag 17, maar in het totaal behaalde de Kaag 74.2 punten en Curagao 70.2, zodat de Kaag dit jaar de wisselprijs heeft. Hét slot van deze Kaagweek 1956 was zeer nat, maar geen der deelnemers zal kunnen klagen dat het weer echt „Kaagweer" is geweest! Uitslagen Vliegende Hollanderklasse: 1. H. O. Blok (Den Haag): 2. J. Sten-huls .Aalsmeer); 3. F. A. Meeuwlssen (Utrecht). Hoofd prijs: H. C. Blok 74 p. 12 M2 klasse A: 1. Jac. Kraan (Oude Wetering); 2. B. Kraan jr. (O. Wetering); T*-. v. Wijk (Woubrugge); 4. W. Gulde- mond 1?' (Lelden). Hoofdprijs Jac. Kraan M2 klasse B: 1. mej M. Donker (Hulzen); 2. D. M. Su-mmerhayes (Den Haag); 3. P. v. Eys (Hilversum). Flnnjollenklasse: 1. J. H. H. J. de Jong (R'dam); 2. K. H. Warburg (Warmond); 3. L. Wll-lemsen (R'dam). Hoofdprijs: J. H. H. J. de Jong 103 p. Olympiajollenklasse A: 1. H. Willems (A'dam); 2. D. R. de Kat Jr. (Den Haag); 3. S. H. H. Haaksma (Oegstgeest)Hoofd prijs: H. Willems 78 p. Ölymm Jlymplajollenklasse (R'dam); Tournier Ohr. Zwetsloot (De Kaag); 3. W. Zegers (A'dam). Vrtjheidsklasse BI: 1. A. H. J. Otto Jr. (Pernis); 2. L. J. M. Pierrot (A'dam); 3. F. Resting (Utrecht). Vryhe-ldsklasse B2: 1. C. Wielders (R'dam); 2. J. de Ruyter (R'dam); 3. F A. Bierman (R'dam). 16 M2 Streepklasse A: 1. A. W. Endstra (A'dam); 2. A. A. Taselaar (IJsselmonde) 3. J. Bol (Aalsmeer). Hoofdprijs: A. W. Endstra 100 p. 16 M2 Streepklasse B: 1. W. Moeger (A'dam); 2. B. N. Ooms (Hilversum); 3. H. v. d. Kooy (Den Haag). 16 M2 puntklasse A: 1. J. P. v. Dijk (Lelden); 2. F. Kamerling (Den Haag); 3. F. H. W. Engelbert v. Bevervoorde (Den Haag). Hoofdprijs: J. P. v. Dijk 81 p. 16 M2 Puntklasse B: 1. H. S. Poppe (Scheveningen); 2. W. A. F. Kreukniet (Leiden) Valkenklasse Al: 1. G. A. S. Jongeneel (Boskoop); 2. J. P. J. Bakker (Den Haag); 3. P. C. Eveleens (Aalsmeer). Valkenklasse A2: 1. U. de Vries (Grouw) 2. F. Jansma (Grouw); 3. B. Balder (Am- Sterdam). Hoofdprijs: F. Jansma. Vrijheidsklasse A: 1. U. Jager (Lemmer) 2. H. Korswagen (Leiden); 3. Th. A, Bier man (R'dam). Hoofdprijs: U. Jager 138 p. Valkenklasse B: 1. mej. M. Snijders (Den Haag); 2. M. v. d. Èlshout (Voor burg); 3. J. de Jager (Wassenaar). Drakenklasse1. C. Groot (Aalsmeer); 2. S. Bakker (A'dam); 3. W. Klomp (Voor burg). Hoofdprijs: S. Bakker 67 p. Regenboogklasse A: 1. J Alberda (Sneek); 2. W. Bergsma (Voorburg); 3. J. C. v. d. Velde (Den Haag). Hoofdprijs: C. KLst (Den Haag) 82 p. Regenboogklasse B: 1. Do v. d. Hulst (Tfillegom); 2. J. P. Sap (R'dam); 3 C. v. Rooyen (R'dam). Hoofdprijs: Do v. d. Hulst 69 p. Sternklasse: 1. mej. K. v. d. Stadt (Zaandam); 2. J. Albers (R'dam); 3 T. Amons (Zaandijk). Hoofdprijs: mej. K. v. d. Stadt 83 p. Pampusklasse A: 1. P. J. Zyer (Den Haag); 2, la. J. v. d. Hoek (Oegstgeest); met tomeloze moed en durf te trachten de reeds behaalde tijdwinst in de afda lingen nog te vergroten, voorbij is. De strijd is scherper dan ooit, maar het puibliek leeft minder mee, omdat de vele namen van uitblinkers van gisteren al weer vandaag zijn vergeten. Na de etappe over de Aspln en de Peyresourde schreven wij dat de Bel gen als zij in staat zijn een homogene ploeg te vormen, de meeste kansen hebben op het winnen van het alge meen klassement, de algemene ploe- genrangschikking en zelfs op het pun tenklassement. In de rit van Luchon naar Toulouse kregen wij de indruk, dat de ploeg van Silver Maes de strijd volkomen controleerde om de reeds bereikte resultaten te consolideren en de strijdkrachten te hergroeperen voor de aanval op de definitieve winst in de Alpen. Dus behoefde het ook geen verwon dering te wekken, dat de aankomst in Toulouse in een grote groep plaats vond, voor de eerste -maal in deze Ronde van Frankrijk. Door de lastige Col du Portet d'Aspet in het midden van drie bergjes, werden alleen de vermoeiden, de reeds uitgeputte renners, het slacht offer. Voor het overige viel er weinig van het front te melden of het moest zijn de pech van Bauvin en Darrigade tegen het einde van de etappe, waar door nummer vier en vijf van de alge mene rangschikking van Luchon in Toulouse kostbare mi-n-uten verloren. N.O.C. akkoord met keuze zeilen In een hoofdbestuursvergadering van het Nederlands Olympisch Comité is het voorstel van de, Koninklijke Ver bonden Nederlandse Watersportvereni gingen goedgekeurd, om in elk geval de volgende zes zeilers naar Melbourne te zenden: Drakenklasse: W. P. van Duyl (Bus- sum) strm., mr. E. Stutterheim (Laren) en J. R. van der Berg (Weesp) met de „Trintel 2". Sharpies: Jacques Kraan strm, en Henk Kraan (Oude Wetering) met de „Mustang". S. de Wit (Zaandam) als chef d'equipe en tevens algemeen reserve. Inzake de uitzending van een Finn- jollen-zeil.er en een extra reserve, meer speciaal voor de Flnnjollenklasse. heeft het hoofdbestuur van het N.O.C. nog geen uitspraak gedaan. De laatste selectiewedstrijden in deze klasse moe ten ln de maand augustus nog worden gehouden, waarna het bestuur van de K.V.W.V. een voorstel bij het Olympisch Comité zal indienen. VOETBAL Faas Wilkes gaat voor V.V.V. spelen Naar wij vernemen hèeft Faas Wilkes die dinsdagavond per vliegtuig uit Milaan in Nederland was aangeko men, reeds binnen 24 uur een defini tieve beslissing genomen. Wilkes, die het laatst voor de Spaanse profclub Valencia is uitgekomen, heeft, zo deelde hij ons mee, met de semi-prof club VVV uit Venlo een contract ge tekend voor de duur van twee jaar. WATERPOLO. D.W.T. 3Sleutelstad 2 Sleutel stad 2 heeft gisteravond door betere techniek en grotere zwemsnelheid een 5-1 zege weten te behalen op D.W.T. 3. Al gauw wist Hennie Doove met een ver schot er 0—1 van te maken. Het werd 02, toen Hans Blnnekamp, na opgezwommen te zijn, vrij voor doel kwam. Vervolgens was het'weer Hennie Doove, die na goed aangeven van Bert van Hooidonk er 0—3 van maakte. Toen Frans Thijssen een vrije worp kreeg te nemen lag Cees Hooidonk vrij voor doel en het was 0—4. Na rust wist de Haarlemse midvoor Pieters het enige tegenpunt te scoren. Hierna maakte Chris Neddermeyer er met een hard schot nog 15 van. 3. O. Biesot Jr. (Oegstgeest). Hoofdprijs: ir. J. v, d. Hoek 76 p. Pampusklasse B: 1. H. J. Duchateau (Sassenbelm); 2. G. K. Paull (Den Haag) 3. W. J. Mijs (Lelden). 12 Voetsjollenklasse A: 1. J. Sweerts de Landas (Bloemendaal)2. F. H. Daniels (Leidschend-am); 3. A. W. Reyers (Sassen belm). Hoofdprijs: A. W. Reyers 120 pï jollenklf--- fi (H Hesselink (Den Haag) 12 Voe-tsJ<_ kcrrn v. Rijse' man (R'dam) ,asse B: 1. E. J. Ha ver wijk (Haarlem); 2. C. Diele- l; 3. R. I 12 Voetsjollenklasse C: 1. F. v. Hoeken (Lelden): 2. mej. M. L. Kwast (Warmond) 3 mej. W. Vollebregt (Den Haag) Jeugdklasse A: 1. R. Rijks (R'dam); 2. D. Groot (Aalsmeer); 3. E. v. Schie (Utrecht). Hoofdprijs: R. Rijks 95 p. Jeugdklasse B: 1. J. W. v. Wezenbeek (Heemstede); 2. W. de Jong (R'dam); 3. J. B. v. Nleuwland (Den Haag).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7