m Einddiploma Leidse Ambachtsschool AFDRUKKEN VAN INDRUKKEN Uitgereikt aan 215 leerlingen Vakschool voor Meisjes Leiden Na 32 jaar P. Grin nam afscheid van de Leidse Ambachtsschool (in» In JS3 95ste jaargang Donderdag 19 juli 1956 Tweede blad no. 28886 In tegenwoordigheid van het bestuur van de Vereniging „De Ambachts school", de directeur, de heer C. Brilman, het lerarenkorps en vele ouders van leerlingen is hedenmiddag aan 215 leerlingen van deze school het eind diploma uitgereikt. Bij de afdeling timmeren werd dit diploma uitgereikt aan: H. Aartse. D. F. v. d. Blom. G. Broek huizen. C. C. Deurman. J. Dirkse. D. G. van Eek, F. R. v. d. Haak, J. v .d. Ham. J. van Ispelen, P. J J. de Jeu, M de Jong. D. Jonker. W. A. Klein. I. L. Marcelis, C H. Middelkoop. J. I. van Tol. G. v. d Vijver. G. Wassenaar. H. J. Wissink, J. T. G. Boezaard, J. P. de Bruin, K. J. H. Dekker. J. M. Durieux, J. Fla- man, C. J. Henkes, W. J. Kranenburg. H. Lardee. W. F. Olivier. G. Tol. J. J. de Witt, C. Wuyster, W. van Zanten. H. Zirkzee. R. Hoek, K. C. Ippel, B. L. Jansen. A. Kool. B. Nieuwpoort, A. Rietvink. P. Sasburg, W. A. Selier, A. M. Uylenbroek. K. Verbree. A. Verkaik, M. Vonk. H. de Wilde, M. Willemsen. Meubelmaken: E. H. de Bruin, J. G. M. Karremans, A. A. Th. v. d. Kley, J. C. Kwakernaak. W. M. v. Leeuwen, G. P. Minnée, J. Overduin, J. D. v. d. Revden, G. A. Versluys, P. Vriesekoop, T. Brouwer. Schilderen: W. Hillebrand, J. N. J. Koomen, B. J. P. Muusse, J. J. Pot, J. P. B. de Prie, W. F. Tegelaar, N. J. Va- vier. Algemene metaalbewerking: H. D. v. d. Berg. J. P. de Bruin, A. van Deur- sen, C. J. Dompeling, H. Frank. V. Ger- ritsma. M. Haasnoot, P. J. Holverda, W. A. de Jong. L. C. J. van Kampen. A. van Kampenhout. N. Koenrades, B. Lambooy. G. Moot, J. G. de Mooy, J. C. Noyen, H. Petersen, P. Regeer, W. Rijnsburger, M. Sierat, A. Verboon. J. Veilbrief, J. Zaal, J. Zandbergen, W. Zandvliet, W. Azier, P. van Barneveld, A. Bamhoorn. P. Bekooy, J. Benning, R. C Boot, J. W. Botermans. G. L. van Buuren van Heyst, A. D. Dijkstra, G. A. Donker, P. Dozy, G. B. Droogers, J. van Egmond, P. Heemskerk, C. v. d. Meer, G. C. Boef, M. van Duyvenbode, A. J. Fallaux, Ph. Fuchs, H. J. Goddijn, P. de Groot, P. L. de Jong, J. J. de Jonge, A. S. Kers, B. P. Kramer, M. Kramer, C. Lagendijk, W. v. d. Linden, F. A. J. v. d. Mark. A. v. d. Nagel. J. J P. v. d. Raad, J. Runhaar, A. J. Sa- tumalay, P. Verhoeven, M. Verver, A. Vijlbrief. J. S. Vink, G. M. Zeegers, J. v. d. Zwan, W. van Hartingsveldt, G. A. Heemskerk, K. Kok, R. Marjolee, J. Marijt, H. v. d. Meide, J. Noordervliet, A. H. Oudshoorn, P. G. M. Post, H. Russchenberg, J. Schreuder, Th. J. Smit, W. Bergman, R. E. B. Develing, C. van Driel, K. Groen, W. v. d. Hey- den, M. Keereweer, J. W. Keessen, G. Kuyper, A. J. Lassooy, J. Macdaniël, F. G. Noorhoff, J. van Oosten, J. F. Ou- werkerk, J. J. Overmeer, H. Philippo, L. L. Ruffelse, C. Vegt, J. Velzel, D. L. Vogelenzang, J. A. v. d. Zeeuw, A. T. Wassenburg. Elektrotechniek: P. L. M. Beekmans, C. A. Boers. C. F. Diemei, F. Fasseur, A. Th. M. Habraken, J. A. Hollebeek, Th. H. Horrée, Th. IJsselmuiden, G. Janssen, J. Korbee, Chr. Kuit, P. La- tuhihin, C. M. A. Mulder, H. v. d. Nieu- wendijk, T. B. Schouten, Kr. Sneyders, D. van Sonsbeek, L. Vermeulen, L. M. Vink. J. A. M. Visser, P. C. Walraven, H. v. d. Weerdt. W. F. Postma, N. Mes- semaker, P. L. E. van Veenendaal. Instrumentmaken: Th. A. v. d. Broek P. L. v. d. Burg, H. Kerkvliet, P. Krijgsman, H. J. Liemburg, B. H. Wiersma, A. P. M. de Jong, R. A. v. d. Lans. Auto- en motorherstellen: H. M. van Brero. E. van Egeraat, J. J. van Gij- zen, G. A. den Haan, A. Haasnoot, C. v. d. Ham. B. B. J. de Hey, A. M. Ho- genboom, M. L. Jansen, B. L. A. v. d. Klugt, H. C. Kozijn, D. A. Megchelse, B. Th. Paardekoper, J. Pielanen, L. H. van Rijn, C. Spek, W. L. Stroosnijder. C. F. de Witt, J. Heemskerk, L. Mark. Bevorderingen Van het eerste naar het tweede leer jaar zijn bevorderd: Timmeren: G. Th. v. d. Berg, E. H. J v. d. Does, Th. Dompeling, F. J. van Dorp, J. van Es, P. G. de Graaf. F. J. van Heyningen, W. Hofman, R. Hol land, H. van Houten, H. H. de Jager, J. P. Leget, M. Marijt, J. M. L. Post, J. Pronk, N. van Rij, M. van Tol, J. H. ver Steegen, J. van Vulpen, C. G. Ie Blanc, J. C. van Breda, C. Cornet, G. v. Dijk. G. van Eyk, J. Handgraaf, L. v. d. Hoek, A. Honsbeek, ,J. v. Leeuwen, L. H. Oliemans. S. den Os, L. Poldervaart. J. G. Reyken, H. Schoonderwoerd den Bezemer. H. W. Schuchard, G. J. Waasdorp, H. F. W. Corpel, J. Wester hout, A. Boer, P. J. Keyzer, R. v. Kla veren, J. C. v .d. Kley, W. Leupe, H. Middelkoop, L. K. Ouwerkerk, P. J. Philippo. W. H. Quellhorst. H. P. v. d. Reyden, G. de Ruiter, B. M. Siera, J. C. Slootweg, A. E. H. van Staveren. R. v. d. Valk, J. J. Veldhuizen, H. Ver mond, Th. P. Versluys, J. Vincourt. S. Weeda, E. G. Westerink. A. de Wolf. C. Zijerveld. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Meubelmaken: G. M. Boogerd, J. M. J. Bossaert, C. W. M. Colijn, M L. Cremers, J. Delfos, Th. H. Does, P. J. Doeven, J. W. Duivesteyn, A. A. v. d. Geest, J. L. M. Honsbeek, R. Moot. Niet bevorderd: 1 leerling. Schilderen-reclametekenen: P. G. C. Bervoets, G. Bol, J. van Duyn, J. C. Gans, Th. C. Harteveld, Th. Hensing, C H. M. Vastenburg, J. J. Wessendorp, J Wijsman, J. Karten. Niet bevorderd: 1 leerling. Algemene metaalbewerking: J. J. van Apeldoorn, P. J. J. Bank, J. Bouwmees ter. H. J. Glasbergen. W. A. v. d. Graaf J. A. de Groot, E. de Jonge, H. P. B. Louwman, H. v. d. Marei, J. A. de Neef. L. v. d .Plas, W. K. J. Regeer, P. C. Ro man, G. Schellingerhout. P C. Scheur water. A. Straathof. B H. Venekamp, J. Verhaar. J. M M. Verhage, W. J. v. d. Vos, H. de Vroede, J. Beekman, J. van Biemen, F. C. Bosman, H. Braggaar, J. Bronsgeest, A. Glasbergen, R. G. Huis man, M. Huizinga. D. Kienjet, G. L. J. Klos. H. van Leeuwen, P. Maas, G. P. van Meizen, M. J. Tegelaar, J. Varke- visser, J. J. v. d. Wijngaard. P. J. v. d. Zeeuw, R. v d Zeeuw, H. Zuyderduin, W. J. Zwaan G. A. v. d. Zwan, F. H. Calsijn. W. M. Allaart, J. Anema C. v. Berk, H. A. de Best, J. Bloemendaal, J. K. Boekhoud, H. E. van Bokhorst. J. A. W. Bonte, J. J. B. Bosman, G. J. Mokkenstorm, H. Oechies, A. M. Plas- meyer, Q. Quist, J. H. Robbers. J. F. Spierenburg, A. v. d. Ster, J. G. van Veen, C. G. A. v. d. Wagt, D. J. Buis, F. P. de Fuyk, A. v. d. Groep. W. Ha- neveld, Th. van Harteveld. J. B. van Heek. H. J. v. d. Heiden. W. M. Hoo- genraad, J. Houwer. J. L. Huys, J. W. de Jong, G. J. van Kampenhout. J. C. de Knegt. G. Kralt, Th, Kramp, P. L. Linn, P. J. v. d. Mey. P. P. Roelandse. J L. Kasteelen, R. J. v. d. Kamp. D. Noort, J. A. Olivier, C. F. Ottenhof. D. C. Prins. J. L. v. d. Reyden. R. J. Rijnsburger, A. Serdijn, J Singerling, F. T. W. Sloos, J. A. v. d. Spek. M. Tet- teroo, P. A. Timmermans, N. v. d. Tuin, H. Verbeek, P. Vermond, A. Vredeveld, J. de Vrind, Th. P. van Wijk. G. A. Kikkert. N. W. Admiraal. A. Baars. H. C Botermans, K. H. Eireiner. K. Fin ger, Th. J. van Goozen. H A. van Heek. P. Hijzelendoom, J. Jonkers. J. de Joode, P. v. d. Kwaak, P. Labrujère. A. Nieuwenhuizen, J. J. v. d. Pol. K. A. Regeer. A. Singerling, J. Vermey. R. A. Verwoerdt, A. Vreugdenhil. A. C. de Vrij, B. v. d. Weg, J. B. Zwart, J. Ph. Wassenaar. Niet bevorderd: 30 leerlingen. Elektriciens: H. Bakker, T. F. C. Biesaart. J. J. de Bruin, W. M. P. Groenhart, J. Haar. P. van Haasteren, A. C. Hoppers, J. Koet. C. J. Kölker, A. Lagas, N. v. d. Meer, A. F. M. Ro sier, B. Schaap, J. Zwaan. J. Tukker, H. v. d. Ben. Niet bevorderd: 7 leerlin gen. Fijnbankwerken: J. D. van Berkel, M. J. Buwalda, J. P. Duivesteyn. R W. Goodliff. M. Groenewold. A. v. d. Hey- den, Th. Kooien, J. H. Lut. J. I. Mas- saar, J. v. d. Mey, P. J. Molenaar, G. Oskam, A. Peursum. K. Ravensberg, P Rodenburg. J. de Roode, A. P. W. Schouten, J. P. Smits, J. R. Smits. W. Star. R. van Tuyl. G. Vletter. J. W. v. d. Wel. J. H. Schreuder. Niet bevor derd: 5 leerlingen. BIJZONDERE PRESTATIES Op grond van hun bijzondere presta ties kwamen de volgende leerlingen voor een prijs in aanmerking: G Broekhuizen (rekenliniaal)J. J. de Witt (grote zaag); G. A. Versluys (ratelboor); H. Petersen (rekenliniaal), W. Bergman (voeler); L. Vermeulen (rekenliniaal) en J .ten Donkelaar (schuifmaat). De door de Kamer van Koophandel beschikbaar gestelde prijs viel ten deel aan R. Hoek. OUDERAVOND MARESINGELSCHOOL In de openbare Maresingelschool werd gisteren onder grote belangstelling een ouderavond gehouden. De voorzitter van de oudercommissie, de heer M. Vermond, heette in het bij zonder welkom het nieuwe hoofd van de schooi, de heer Van Zonneveld en de heer Van 't Hooft, propagandist van Volksonderwijs. De heer Van Zonneveld, die veel waar dering had voor de activiteiten van de oudercommissie, was er van overtuigd, dat er spoedig tussen hem en de ouders en de leerlingen een hartelijk contact zou ontstaan. Nadat enkele huishoudelijke zaken wa ren afgedaan, wekte de heer Van 't Hooft voorzover dit nog nodig was de ouders op om toe te treden tot de Vereniging Volksonderwijs. Hierna was het de beurt aan de leer lingen van de zesde klas, die een aller aardigst toneelstukje opvoerden. Vervolgens nam het hoofd afscheid van de leerlingen, die de school verla ten. Als ehrinnering aan de schooltijd bood de oudercommissie de leerlingen een atlas aan. De heer J. Lauwe, die in verband met zijn vertrek naar Groningen, afscheid nam van de schoolgemeenschap, had zowel van de zijde der oudercommiesie als van de kant van de heer Zonneveld, vele woorden van dank en waardering voor zijn arbeid in ontvangst te nemen. Een geschenk werd aangeboden terwijl mevr. Lauwe met bloemen werd verrast- Aan de Huishoud- en Industrieschool van de Ver Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg ontvingen een ge tuigschrift voor de Vormingsklasse: M. C. van den Akker Boskoop, A. Binnendijk Rynsburg, S A. Bloember gen Noordwijk, A. Guijt Katwijk, C. Hol lebands Katwijk. Y. Kiesling Katwijk, M. J. en J. C. Koning Voorschoten. A. M. van der Lee Voorschoten, A. J. Mig gels, A. H. H. Munting Oegstgeest. A. V. Mijnders Noordwijk, A. Niemeyer Noordwijk, A. M. Parlevliet Katwijk, S. J. Schouten, A. W. van Vollenhoven, G. J. Vrij. Kinderverzorgster K. A, Bachofner Wassenaar, J. A. Boon Woubrugge, C. J. Bossaert Voor schoten. L. P. Broers Voorschoten, J. van_Egmond Oegstgeest. B. Galjaard, Holswilder. C. E. Kwestro, M. Leuge- ring, E. Meyers, W. van der Reyden, A. Segaar Voorschoten. S. Tuinhof de Moed. Huisnaaister: J. W. N. Bedijn Noordwijk, S. van Beek, M. Fluit, M. J. P. van Gessel. J. H. van Roijen Oegstgeest. E. J. Verhoef, M. v. d. Voort, mevr. J. v. d. Linde. Géén getuigschrift 2. Assistente in de Huishouding: G. A. C. van Barlingen Boskoop, H. J. C. v. d. Bos Noordwijk, M. Brandt, A. Burgemeester Voorschoten, G. I. E. de Cler, G. M. Diemer Sassenheim, L. Feyen, H. Heesterman Leiderdorp, W. D. J. Klaver Warmond, B. Leugering, M. G. Massaar, P. A. M. Meyers Noord wijk, M. Muijlwijk, H. M. N. Nouwen, J. D. van Roijen, W. en J. Stigter, E. G. W. den Hertog Alphen a. d/Rijn. C. M. van Tilburg Noordwijk. A. L. Vis- J. E. Hoogstraten Ter Aar. C. M. van ser Wassenaar, J. W. L. de Voogt Sas- Kampen Stompwijk, B. F. Kluit. Oegst geest, P. Kroon Koudekerk, M. W. van Lien Voorschoten, A. N. de Mei jé Voor schoten, E. C. Oldenburg Wassenaar, W. J. van *t Oosten, N. Ouwehand Noordwijk, A M. L. Roorda, Chr. Roosa Sassenheim, L. J. van Rooijen, W. L. Schouten Alphen a. d. Rijn. J. N. Ver donk Alphen a. d. Rijn, G. van Vliet Koudekerk, M. Wille Koudekerk. Geen getuigschrift 2. Kostuumnaaister S. Barendse, Chr. A. Bernard, E. Drillenburg Voorschoten. Chr. M. van Egmond, A. L. de Groot Oegstgeest, J. senheim, I. Voss Noordwijk, J. Vrüen- hoek, C. J. Warnaar Dirksland, J. Wes- sel, C. A. Wille Hazerswoude. Géén ge tuigschrift 7. Middagopleiding: A. Glasbergen Oegstgeest, G. W. Kwa kernaak Hoogmade. Primaire opleiding II: W. M. Barendse, A. P. van den Berg, Hazerswoude, H. Chr. van Berkum, M. Betram Warmond. W. I. Bey, E. van Biemen, A. Bink, M. I. Binnekamp, S. A. de Boer, S. Borreman, G. H. Brandt, J. M. L. Braun, M. A. Brouwer Sas senheim, N. Brugmans, J H. Bij Sas senheim, M. Carton, Th. A. Q. van Dekken Zoetermeer, A. van Dijk Leid- schendam, M. E. van Egmond, Oegst geest. Th. M. Fakkel, J. H. Favier, A. E. Fillppo, M. E. I. Gordijn, A. E. Gres- sie, E. A. van Gijzen, M. J. Haasnoot Noordwijk, C. Hermsen Voorschoten. L. van der Heijden Warmond, J. A. den Heyer Rijnsburg, E. H. E. Heijnekamp Voorschoten, E. P. A. Hoogstraten Voorhout, E. den Hoopen Leidschen- dam, P. H. Jansen Voorschoten, S. A. Jippes Voorschoten, E. A. de Jong Noordwijk, M. J. J. de Jong, A. J. van Klaveren. H. van der Kwartel. P. La gendijk. A. C. v. Leeuwen. W.v. Leeuwen, M. v. Leeuwen, J. Ligtvoet, B. H. v. der Linden Valkenburg. N. A. Lindhout Noordwijk, J. Logeman. C. van der Luit Oegstgeest', H. van Maanen, C. Mark, I. Martijn, M. Marijt. B. Megchelse Oegst geest, N. de Mey. C. A. Middelkoop Voorschoten, P. Miedema Sassenheim, J. M. de Mooy Oegstgeest. L. van der Nagel Valkenburg. N. van Nassau Voorhout. C. Nieuwenhuis, L. F. M. On- vlee, J. Oomsen Warmond. A. E. Orsel, C. H. M. Oudshoorn Voorschoten. C. J. Overmeer Voorschoten. L. Paalman, N. M. Passchier Noordwijk; A. C. Piket, C. J. G. Pol, M. van Polanen, W. Post, L. A. E. Pret. P. J. H. Punselie, M. W. Roest, G. C. Schijf Warmond, J. Segaar Voorschoten. W. Segijn, C. H. Sira. B De directeur van de schooi de afscheid van de heer P. Grin, heer C. Brilman (rechts), neemt I (Foto L.D./van vuet.) Veel waardering voor zijn persoon en werk Hoewel de heer P. Grin, leraar timmeren aan de Ambachtsschool, in zyn 32 Leidse jaren „weinig aan de weg timmerde", stond hjj toch gisteren in het middelpunt van de belangstelling. En dit was begrijpelijk, want de heer Grin, die tot dt „oude garde" van de school behoort, gaat thans met pensioen. Ter gelegenheid van dit afscheid werd gistermiddag in de school een bij eenkomst gehouden, waarin vele sprekers hun waardering voor de persoon en het werk van de heer Grin hebben uitgesproken. De voorzitter van de Vereniging „De spreker de scheidende leraar een in de Ambachtsschool", ir. J. J. G. van Hoek, J school vervaardigde televisie-tafel aan. die als eerste spreker het woord voer de, gaf een overzicht van de succes volle loopbaan van de heer Grin. Na in de praktijk een goede opleiding ont vangen te hebben, was hij enige jaren als leraar timmeren verbonden aan de Ambachtsschool te Doesburg, waarna hij zich in 1924 in dezelfde functie aan de Sollie Voorschoten, A. Ch. Stammers i Leidse school verbond. Gedurende 32 Voorschoten, M. Starrenburg Noord wijk. W. Stoute Voorschoten. C. P. M. Tegelaar. A. A. Tuijnder, J. G. E. Ver hoog, M. M. Vogelaar. P. G. Wetselaar, E. Zwitser Leiderdorp. C. K. Zwaan, Voorschoten. Geen getuigschrift 30 leer lingen. jaar heeft hij zich met grote ambitie gegeven aan de opleiding van jeugdige timmerlieden. Het bestuur, dat vol lof is over zijn onderwijscapaciteiten, is er van overtuigd, dat de school met het vertrek van de heer Grin een groot ver lies lijdt. Namens het bestuur bood Eigenlijk is 't „avontuur lijke" van 't bergklimmen er tegenwoordig wat af. Dank zij de „voortgeschreden technische ontwikkeling" lijkt iedere bergtop voor de zwaarhj- vigste onder ons gemakkelijk bereikbaar door alle vernuftige installaties, die het ingenieuse mensdom heeft opgericht over de steilste bergravijnen en staat men pardoes in de sneeuw, voor ge er erg in hebt. Waar eertijds de mensen moesten ploeteren om er te ko men, waar men vroeger voor dag en dauw moest opstaan, om vóór de hete middagzon de vlag te planten op de hoogste top, waar gidsen en volgelingen urenlang met gevaar voor eigen leven „kletterden" om in een of an dere hooggelegen berghut dood moe neer te vallen, daar kan men zich tegenwoordig beter al die moeite besparen en liever een spoortje, een kabeltje of een liftje pakken, die uw zware berg schoenen in zevenmijlslaarzen veranderen En tóchzó mag het niet zijn! Slechts te weinigen profiteren op die manier van de heerlijke geneugten van de bergsport, die alle spieren motorisch in bewe ging zet, gezondheid met lepels in de longen opstapelt en U in waarheid het gevoel geeft „ber gen te kunnen verzetten". Ik vind 't dan ook jammer, zóvelen in kleine auto'tjes naar boven te zien kronkelen, zonder het flauwste begrip te hebben van wat de alpensport in feite betekent. Daarmee is een stukje berg- „oultuur" verloren gegaan, waaraan duizenden eertijds hun diepe vreugde beleefden. Daar mee hebben de „gemakkelijken" de zege op de „ongemakkeüjken" behaald, maar daarmee hebben de gemakkelijken ook veel inge boet van hetgeen hun leven rij ker en schoner kan maken VAN avonturen gesproken die lagen op deze reis op héél ander terrein. Daar was bijv. dat van de „goochelaar" onder ons. Het hele hotel stond in rep en roer. Wat was er aan de hand? De man was zijn portefeuille kwijt. En wie enigszins hart heeft, leeft met zo'n man mee. Het moet maar overkomen: geld, paspoort, ja alles wat je nodig hebt, om een reis te doen slagen, op slag verloren. Heen en weer rennen door het hotel, slaapkamer van onder tot bo ven doorzocht, personeel onder vraagd, alle winkels bezocht waar hij die dag geweest was. Diep- mistroostig zaten we bij elkaar, de slag leek in het nadeel van het slachtoffer ge ëindigd Plotseling een kreet: de on gelukkige vliegt weg en komt na enkele minuten met de porte feuille terug, gevonden onder zijn matras. Was er iets in zijn onderbe wustzijn gaan werken? Niemand van ons heeft 't be grepen, ook hij zélf niet. Maar de portefeuille wès er en van dat moment af heette de gelukkige de „goochelaar". Welke duistere impuls deed hem onverwacht onder zijn ma tras duiken, nadat hij urenlang in angst en ellende had gezeten? Ik weet 't niet, maar een goo chelaar wès hij! En mysteries zijn op deze we reld overal VELE een te - ELEN zien er tegenop met een ..gezelschap" op reis gaan. Het kan mee- en tegenvallen: er is dus risico. Wat mijn reis betreft: het viel mee, zelfs érg mee. Wèt een eensgezindheid, wèt een meele ven met elkaar, vooral als je met z'n allen een 26 uur in de bus zit. Je leert dan je Pappen heimers wél kennen, speciaal tegen 't ochtendkrieken, met stoppels op de kin en ongewas sen handen. Maar een halfuur tje „opfrissen" doet wonderen, evenals een droogscheerappa- raat, een stuk geurige zeep en een handdoek. En de dames doen met wat rouge èndere won deren! Het is merkwaardig hóe gauw een mens weer bijtoert en al komt er 's morgens nog een uurtje knikkebollen aan te pas, zo na het ontbijt, de tocht is tè mooi om er écht bij in slaap te vallen, vooral als je na Chur en Lenzerheide de Julierpas over trekt. Dan wordt het onherbergzaam genoeg om de bergen in hun ware gedaante te leren kennen. Die gedaante is zó imposant, dat niemand het in zijn hoofd haalt met Morpheus te coquetteren. De hoge lucht doet de rest: bij het uitstappen in Celerina is iedereen zo fris als een hoentje. Het mooie van zo'n reis is, dat er een prachtig sociaal werk mee gediend wordt: hele catego rieën mensen, die vroeger geen kans kregen iets van de wereld te zien, trekken er nu op uit, zonder zich financieel in de vin gers te moeten snijden. Ons aller eensgezindheid uitte zich spontaan op de sluitings feestavond, toen twee deelnemers zich als perfecte conferenciers ontpopten en de in het hotel aanwezige rersleider, diens vrouw, de 70-jarige eminente Hollandse kookster en de Hol landse dienstertjes voor hun goede zorgen bedankt werden en er voor ieder een cadeautje op overschoot! Hollandse eensgezindheid in het verre buitenland: we hebben daar eens over nagedacht en zfjn tot de conclusie gekomen, dat een massa-reis tóch haar uitstekende zijde heeft. Zelfs voor een doorgewinterde individualist als FANTASIO -Bi THANS... 'J* feg-SSSI De directeur, de heer C. Brilman, weidde eveneens uit over de capacitei ten van de heer Grin, die hij als een prima leerkracht had leren kennen en waarderen. De heer Grin, aldus de heer Brilman, was één van de oude garde. Een figuur, die door zijn nauwgezette arbeid, grote deskundigheid en helder inzicht, het nijverheidsonderwijs op die plaats heeft gebracht, waarop het thans staat. Naast zijn streven om de leerlingen een goed stuk werk te laten maken, heeft hij ook mede veel aan dacht besteed aan een goede vorming der aan zijn zorgen toevertrouwde leer lingen. Tenslotte wees spreker op de goede verstandhouding in de schoolge meenschap en het aandeel, dat de heer Grin daarin heeft gehad. Namens het personeel bood de heer Brilman de heer Grin een radio-tafel aan. Nadat de heer G. Kuijntjes namens het bestuur var de Vola woorden van waardering en afscheid had gesproken, deed dit de heer De Vries namens de afdeling Leiden van de Ned. Bond van leerkrachten bU het Nijverheidsonder wijs. Voor de heer De Vries was het een geruststellende gedachte, dat dit afscheid het deelnemen aan het afde lingsleven niet afsluit. In deze kring hoopt men de figuur van de heer Grin nog menigmaal te zien. Eenvoudig, doch evenwel hartelijk gemeend, was het woord van hulde en afscheid, dat één der leerlingen hierna sprak. De heer D. van 't Hart. voorzitter van de Blijf Fitclub, belichtte vervolgens het spor tieve element, dat schuil gaat in de persoon van de heer Grin. Tenslotte wees de heer D. Scheer namens de .Jioutploeg" van de school op de collegiale samenwerking met de heer Grin. Alle sprekers deden hun woord van afscheid vergezeld gaan met de aanbieding van een geschenk. De heer Grin sprak aan het einde van de bijeenkomst een uitvoerig dank woord, waarin hij nog eens alle facet ten van het schoolleven de revue deed passeren. Spreker, die op school vele vrienden had. heeft steeds in zijn werk kring grote voldoening gevonden. Na afloop werden allen in de gelegenheid gesteld om van de heer Grin en diens echtgenote afscheid te nemen. Mulo-examens Voor het Mulo-examen (A) zijn ge slaagd: J. E. C. v. d. Burgh. J. H M. Oik. A. J W. Domburg. Bodegraven. P. v. d. Velden. C. G. N Kat. E. van Kla veren. Katwijk. I. J. J. v. d. Loo. Noord wijk. D. C. Miehon. Oegstgeest. Behalve dit diploma verwieven ook nog het middenstandsdiploma: H. Speijer, Oegstgeest. B. A. Kralt. Rijnsburg. E. J. van Tol. Leiderdorp. E. M. C. Vree- ken. T. A. Vreeken. Oude Wetering. L. Sonnega. W. van Staveren. Elly Sirach. W. M. J. J. Kramer. Oegstgeest. J. L. de Mooy. Rijnsburg. Acht kandidaten werden afgewezen. Waar geen plaats naam is vermeld is dit Leiden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Maria Jacoba, dr van J. A. Koot en M. J. Elllzen- Christina Johanna Joslna, dr van A. H. M. RIJsbergen en H. M. M. Bokern; Willie, dr van W. Mark en Z. van der Reljden; David Cornells Paulu6. zn van J. R. Klink en J. M. Bakker; Homme Dirk. zn van C. van Velzen en J. Lont: Alexander Johannes, zn van C. J. van Weeren en G. L. Engels; Dave André. zn van W. van der Ley en A. E. Remeeus; Janny Emma. dr van J. van Egmond en E. M. van der MeiJ; Hans Theodores, zn van J. J. Wanslnk en W. J. Teunlsscn; Allda. dr van A. van Rijn cn J. Duller; Rudolf Marlnus. zn van M. H. van Sons beek en W. de Koek. GETROUWD: Q. A. Brouwer en G. Zwart; J. C. van der Drift en A G. M. te Boekhorst; A. A. Kok en A. P. Vilders; F. van Ulden en A. M M. Brlnkers; F Burgerjon an S. K. G. Huls man; B. C. L. Starmans en A van Hagen; J. van DulJvenboden en H B Weber; H. H. Vlasveld en E. Struik; C. N. Bey en A van den Hoed; L. van der Lubbe en J. Boom; C. Robijn en C. de Graaf; H. van As en C. A Vaessen. F. J Mentzil en E. van der Steen; A. J. Leuerlng en G. Stijlaart; C Padding en G P Bogaards; H. Gott- mer en C. J. Meljers; P. C. van der Sleet eu P. J. M. Flaman; J. Helverstefjn en C. J Lagerberg. OVERLEDEN: E. E. F. Folkard von Scherllng, man. 49 Jr; W. F Meije*«, weduwur. 75 jr; n. "Cok, man. 62 w»-

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3