Burgemeeester Kainmenga bezocht Leiinuiden en Rijnsaterwoude Bevorderingen aan Rij nlands Lyceum Derde Kaagdag met wisselende wind BRUTALE JUWELENROOF IN HET HART VAN LONDEN DINSDAG 17 JULI 1956 (Foto L.D./Van vliet.) De nieuwbenoemde burgemeester van Leimuiden, Vijnsaterwoude en Nieuwveen, de heerB. Kammenga ieeft vandaag een onojjicieel bezoek aan twee van lijn drie nieuwe gemeenten gebracht, namelijk Lei- miden en Rijnsaterwoude. Noch de gemeenten zelf, noch de vooraanstaande leden van het gemeentelijke bestuursapparaat waren hem onbekend, maar dit bezoek u'as wel het eerste waarbij hij deze ge meenten uit een nieuwe gezichtshoek bekeek. In Leimuiden arriveerde de heer Kammenga, die vergezeld was van zijn echtgenote, hedenochtend per 'bus. Hij werd verwelkomd door de beide wethouders en de gemeentesecretaris, die een en ander, onder meer betreffende de komende installatie, met de nieuwe burgemeester bespraken ten huize van de heer De Ren. Nadien bezocht de heer Kammenga o.m. zijn aanstaande ambtswoning. In de middaguren vertoefde hij enige tijd in Rijn saterwoude. de kleinste van de drie gemeenten waar over hij binnenkort de scepter zwaait. De foto toont de begroeting in Leimuiden. Van links naar rechts wethouder Th. Af. Obdeyn. ge meentesecretaris W. de Ren, wethouder locoburge meester C. .4. W. Buykx. de heer B. Kammenga en diens echtgenote die juist de bus verlaat. Jeugdige bandiet kaapte leren zak niet diamanten uit autodie moest stoppen (Van onze Londense correspondent) Na de mislukte bankoverval van vorige week Is gisteren een secretaresse van een diamantfirma, die in een Rolls Royce zat, tijdens de verkeersdrukte beroofd van een zak met geslepen en ruwe diamanten, welke een waarde hadden van één miljoen gulden! Zij waren het eigendom van de diamanthandelaar M. Wijnberg in Londen. Terwijl de auto bij een kruispunt in het district Holbom moest stoppen, zagen voorbijgangers een jongeman op de wagen toelopen, het portier openen en zich meester maken van een leren zak, waarmee hij weg rende. Hij werd achterna gezeten door de chauffeur van de auto, die uitriep: „houdt hem. houdt hem tegen!" De bandiet slaagde er echter in een handlan ger te bereiken, die op een afstand in een auto met draaiende motor wachtte. Deze zette zich in beweging toen de vluchtende man naderde. Hij sprong erin en de wagen verdween In snelle vaart. Later werd het voertuig leeg aangetroffen. De roof had zich In enkele seconden afgespeeld. Sommige stenen groot genoeg voor industrie De politie acht het niet uitgesloten, dat getracht zal worden de gestolen diamanten naar Midden-Europese lan den te smokkelen, waar een groot tekort heerst aan industriële diamant. Som mige gestolen stenen zijn namelijk groot genoeg om opnieuw voor indus triële doeleinden te worden bewerkt. De mogelijkheid bestaat, dat de bandieten hun buit via Amsterdam zouden pro beren naar het vasteland weg te wer ken. Alle zee- en luchthavens werden onmiddellijk gealarmeerd en een aantal reizigers naar het continent werd ge controleerd. „Maeda" zinkend bij Noordhinder Bemanning aan boord van de „Salsaas" De sleepboot „Holland" heeft gister avond om 23.10 uur gemeld dat het Coetaricaanse schip „Maeda'' zin kende is op 40 mijl ten noorden van het lichtschip Noordhinder. De „Maeda" blijkt een aanvaring te hebben gehad met het Noorse schip „Salsaas". Dit schip heeft de gehele be manning van de „Maeda" aan boord genomen. De positie der schepen tijdens de botsing was 51.50 noorderbreedte, 3.11 oosterlengte. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", die op oefentocht is in de Noordzee, heeft na het opvangen van de SOS-berichten, koers gezet naar de „Maeda". Om 0.10 uiur werd het noodverkeer opgeheven. ASPIRIENTJE OORZAAK VAN DISKWALIFICATIE Peter Ward, de Engelse amateur die als eerste over de eindstreep ging bij de Engelse kampioen schappen op de weg, is door de Engelse wielerbond gediskwalifi ceerd. Ward werd tijdens de wed strijd geplaagd door hoofdpijnen, die hij trachtte te verdrijven met een aspirientje, dat hem door een vrouw uit het publiek werd aan gereikt. Het bestuur van de Britse Wieler bond vond deze handeling in strijd met de reglementen, die voorschrij ven dat voedingsmiddelen en dran ken slechts bij de officiële ravitail- leringpost in ontvangst mogen wor den genomen! Bliksem sloeg in boerderij Door blikseminslag is gistermiddag de kapitale boerderij van de landbou wer J. T. van Beek te Doesburg ge heel uitgebrand. De bliksem sloeg in een schuur, die onmiddellijk vlam vatte. Vervolgens sloegen de vlammen door de wind' over naar het achterhuis, het woongedeelte en een andere schuur. De brandweer uit Doesburg, die het vuur met drie stralen bestreed, kon niet voorkomen dat alle gebouwen uitbrandden. Het vee kon met moeite worden ge red. Van de inboedel kon echter slechts een deel in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door verzekering ge dekt. De heer Van Beek en zijn echtgenote waren juist vertrokken voor een bezoek aan Friesland, doch werden even buiten Doesburg opgehouden door de regen. Hierdoor kon men hen nog waarschu wen. Wild-West in Djakarta Ongeveer 40 schoten gelost op showroom „Mascotte Motors" Daders verdwenen; schade 50.000 roepia (Van onze correspondent in Djakarta) Op de Djalan Menteng Raya, een hoofdverkeersweg in het hartje van Djakarta, klonk een dezer dagen, 's avonds om 11 uur, plotseling een lange vuurstoot uit een automatisch wapen. Meer dan 40 schoten ongeveer moeten er zijn gelost, aldus de conclusie, die men later trok uit het feit, dat er zich 40 tot 50 kogelgaten bevinden in de twee grote spiegelruiten van de showroom van „Mascotte Motors", een autozaak aan genoemde weg. Uit een groep van vijf personen, die per auto voor het gebouw was gearriveerd, moet vol gens een nachtwaker de vuurstoot zijn afgegeven. De daders van het niet- ongevaarlijke late rumoer zijn daarna snel met hun auto verdwenen, een schade van Rp. 50.000 aan kapotte ruiten en met kogels doorboorde nieuwe auto's achterlatend. De spraak-makende gemeente in Dja karta brengt deze schietpartij in ver band met een vechtpartij, die kort te voren heeft plaats gevonden tussen een Indonesische militaire arts en een inge nieur van Chinese origine, die mede eigenaar van de „Mascotte Motors" is. De dokter, dr. Harjono, moest met een hersenschudding in het ziekenhuis v/orden opgenomen, de ingenieur, ir. Han Swie Tik, die indertijd in Delft heeft gestudeerd, werd aanvankelijk door dë militaire politie aangehouden, doch is later op vrije voeten gesteld. Uit niets is echter tot dusver gebleken, dat militairen de hand hebben gehad in de beschieting van de auto-show room. Het kunnen evengoed heethoof den van andere aard zijn geweest, die op deze wijze hebben doen blijken van hun antipathie tegen ir. Han en tegen een directeur van de „Mascotte Mo tors", Njoo Tik Hien, die door middel van een ingezonden stuk i het dag blad „Keng Po" zijn lezing van de vechtpartij had gegeven, en die achter de showroom woont. De voorafgaande ruzie op straat tussen ir. Han en dokter Harjono gevolg van een onbeduidende aanrij ding is in militaire kringen nogal hoog opgenomen. Blijkbaar uitgaan de van het bericht, dat dokter Har jono in militaire tenue was, noemde een bestuurslid van de Officieren- bond, het optreden van ir. Han zelfs een belediging van de gehele Land macht". De deining om de vechtpartij was inmiddels al weer gezakt en het leek er op dat de kwestie eerst dan weer in de belangstelling zou komen, als bij het onderzoek termen aanwezig zouden worden geacht om ir. Han te doen te rechtstaan. De schietpartij bij het gebouw van de „Mascotte Motors" heeft de zaak echter „nieuw leven" ingeblazen. Zij is nu al weer enige dagen „hèt" onder werp van gesprek in Djakarta. Bevorderd naar klasse 2: Henk van Dijk, Hans Haardt, Ben Haasdijk, Kees Heyning. Dick van Keimpema, Hanmen Kaiser, Elly Kredjnetveld, Hein van der Meer, Willy van Muylwdjk, Steven Nele mans, Hans van Noort/wljk, Marian van Oldenborgh, Christia&n Oppenheimer, Leiden, Kees van der Pompe, Leiden, Carla van Riessen, Frans Smith, Hen- riëtte Timmermans, Annette van Val kenburg. Hans van der Waardt, Hubert Will, Meinke Zdjip, Alexander Beelaerts van Blokland. Frits Bicker Caarten, Claartje Boissevain, Ab Bouvy, Bart Coelingh, Erik Dekker, Rutger Jan Din ger van Kruiningen, Hanneke van Dijk, Frans van Gunster en, Kees Hendrikse, Winfried Holle Herman de Jong., Like de Jong, Rob Katz, Madeleen Kirch- mann, Ninke Klynstra, Irene Nieuwen- ihuis, Arthur Offers, Daai Prins, Jet- teke Rempt, Paul Ruys, Rlna Schriker, Boudewijn Schwencke, Peggie van der Stok, Nora van der Velden, Frans Vis ser, Onno Wentges, Jan de Kroes, Den Haag, Aart Beets Hubert van den Bergh, Wouter Bloem, Annelies de Boer, Dicky van den Burg, Ed Burgemeister, Marianne Coelingh, Tneke Faeseler, Mattie van der Feibz, Joris Frowein, Bouwe de Groot, Den Haag, René Hase- kamp, Dorothée van Iterson, Lilian van Kregten, Johan Laman Trip, Den Haag, Irene Loggers, Gerrit Jan ter Marsch, Miek de Meester, Den Haag, Charlotte Montdjm., Johan Ndjlhof, Dick Prins, Ruth Schroder, Steven Schuit, Mark Sijthoff Teun Verzaal, Bob Wielenga, Jan Baars, Marianne Bloemen, Ernest Claryce, Berend Folk erts, Anneke Ho- gewoning, Yvonne van Hoofif, Hoyte van Hoytema, Ed Jungslager, Leiden, Wim Koekebakker, Oegstgeest, Josien Kruyt, Noordwijk-Binnen, Maarten Kuyper, Oegstgeest, Hans Molema, Olav Ousso- ren, Ab van der Pol, Niek Rader, Jan Henk Raven, Leiden, Olda v. Riemsdijk, Deze pagina is gedeeltelik gecorrigeerd Noordwijk-B., Barend Samsom, Noord wijk-Z. Tom Wenckebach, Noordwijk-Z., Piet de Wilde, Noordiwdjk-Z. Dikkie Wolff, Oegstgeest, Barbara Wyers, Noordwijk-Z., Coby Zwitser, Noord- wtijk-B., Menno Aukes, Jan van Bal- kom, Warmond, Marti en Boom, Voor schoten, Hans de Bres Voorschoten Wessel Deerns, Voorschoten, Bernard Dlepeveen, Leiden, Hans Fontein, Lei den, Jan Willem Goslings Leiden, Ger- die de Graaf Leiden, Peter Groenen dijk, Oegstgeest, Marieke de Jong, Oegst geest, Lucle de Koster, Oegstgeest, Luuc van Loenen, Katwijk, Jan van Marle, Katwijk-Z., Annelies Neuteboom, Oegst geest, Ad Pot, Oegstgeest, Joke Roele- veld, Jantien Schenderling, Maarten Slingenberg, Oegstgeest, Joan Vonk, Jef- ferie de Vries Humel, Katwijk-Z., Paul Warns. Katwijk-Z., Henri Wiertsema, Voorschoten, Eric Wolff, Oegstgeest, Klaas Zijlstra, Voorschoten, Henny Bo mers, Oegstgeest, Bevorderd naai' klasse 3: Martien Bonnema, Charlotte Bouland, Oegst geest, Jaap den Duik, Katwijk-Z., Anne Marie de Graaf, Ja-n Jaap Hillen. Peter Keegstra, Oegstgeest, Piet Klein, Noord wijk-Z., Jan Robert v. Lelyveld, Oegst geest, Thea Lensvelt, Karei Leijerzapf, Joost Meijer, Derk Jan Mulder, Oegst geest, Dirk van der Ploeg, Walraven v. Riemsdijk, Noordwdjk-B., Francien Vriesman, Noordiwijk-Z.Hans Zomer, Maarten van den Bergh, Cocky Berg man, Inger Buitenhuis, Foppe Feenstra, Harrie Feuth, Ineke van Gent, Ronny Goossens, Carina Hanegraaff Cornélie de Kanter, Jos Noordermeer, Boudewijn Peters, Bartle Rüsch, Frank Schreve, Hans van Someren Greve, Gijs Willem Stronck, An ja Tinbergen, Peter Wester hof, Hanne v. Hemsbergen, öcsi Bando, Erik Dankmeijer, Oegstgeest, Tom Fos- sen, Ankie Hagens, Oegstgeest, Wim Jaarsma, Frits s'Jacob. Hanneke de Jong, John May, Dop Meijer, Eric Oude- Vrachtauto doodde wielrijder (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag wilde een 68-jarige wiel rijder uit Nootdorp, op de smalle Veen- weg aldaar, twee vrachtwagens passe ren. Hij kwam hierbij te vallen en met het hoofd terecht onder een zandauto. De man was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar St. Antomufihtove üfe Voorburg overge bracht. Congres voor bejaardenzorg De Nederlandse Federatie voor Be jaardenzorg zal op 10 en lil October een congres voor openbare gezondheids rege ling in het Kurhaus te Scheveningen houden onder leiding van prof. W. F. J. M. Krul. Het congres dat als manifestatie voor de bejaardenzorg de aandacht trekken wil van bouwkundigen, ertsen, bedrijfs economen, financiers en maatschappe lijke werksters, zal de algemene sociolo gische en culturele grondslagen van het bejaardenprobleem, de medische en me. disoh-sociale grondslagen van de be jaardenzorg,, de huisvesting, de levens verrijking van de bejaarden en de pro- duktieve arbeid voor bejaarden behan delen en daarbij bouwkundige, techni sche, medische, sociaal- en economische aspecten behandelen. HENGELSPORT VISVER. „DE RIETVOORN" De Visvereniging „De Rietvoorn" hield een competitiewedstrijd in de Vliet. Het weer was slecht en de vangst viel tegen. Na 2 x 1^4 uur vissen werd er 2285 gr. aan de schaal gebracht. Er was als volgt gevangen: 1. J. v. Went jr. 635 gr.. 2. M. Pet 610 gr.. 3. P. Steenbergen 340 gr.. 4. H. Slijkhuis 220 gr„ 5. W. Huis 162 gr., 6. H. Brands 142 gr., 7. C. Blok 80 gr., 8. J. v. d. Plas 52 gr.. 9. G. de Boer 44 gr. De beslissingswedstrijd om het voetbalkampioenschap van Nederland voor amateurs, R.F.C.Hengelo, wordt a.s. zondag op het terrein van Quick te Nijmegen gespeeld. Holland won eerste Regenboogteamwedstrijd Zoals wij gisteren reeds sehreven, begon de Kaagmaandag met een uiterst zwakke wind, waarvan vooral de teamwedstrijden de grootste hinder van ondervonden. In de loop van de dag had de wind een steeds wisselend karakter en drijf- partijen werden afgewisseld met behoorlijk te zeilen rakken. Dat dit weer sterk zijn stempel drukte op het wedstrtjdverloop behoeft geen betoog. Toen de startschoten vielen voor Hol landFriesland in de Regenbogen en Tandjong-Priokde Kaag in de Valken, duurde het lang eer al de schepen over de lijn waren. Ir. G. A. Bakker leidde lange tijd het veld Regenbogen. Achter hem lag de Fries J. E. Priester, gevolgd door Sieverts en v. d. Velde (beiden van de Kaag). Voor de wind ging Alberda (Friesland) v. d. Velde voorbij en kwam Sieverts bedreigen. Toen er weer een volkomen windstilte kwam, schoof het veld in elkaar, zodat de Fries Priester op de eerste plaats kwam voor Bakker en Alberda, Sieverts voorbij ging, die bovendien nog door zijn teamgenoot dr. C. J. v. d. Bas ge passeerd werd. In deze volgorde kwam de finish, de hekkesluiters waren de Friezen G. Zijlstra en dr. J. W. v. d. Zijpp. Holland verwierf in deze eerste teamwedstrijd 19 punt en Friesland 17.1. De teamwedstrijd Tandjong Priok de Kaag leverde een overwinning, na een moeilijke wedstrijd, op voor de Priok-mensen (R. Zijlstra, P. J. Pistor, M. Dudok van Heel en W. R. Brassum) met 21.1 punt tegen de Kaag (ir. L. P. Herfst, W. Dirkzwager, J. P. J. Bakker. P. H. W. Velthuys) 15 punten. De Kaagman Bakker zeilde een prima race en wist nog enigszins afbreuk te doen aan het Priok-overwicht. In de open wedstrijd in de Valken weerde Bakker, die er blijkbaar helemaal „in" is, zich eveneens buitengewoon. In de Flying Dutchmanklasse nam H. C. Blok al spoedig op het eerste rak de leiding en ondanks drijf partij en en wis selende wind. wist hij zijn tegenstan ders F. R. Kalf en F. A. Meeuwissen op een afstand te houden. In de Sharpies, die al spoedig tussen de Flying dreven, ontwikkelde zich een stille, maar fana tieke strijd tussen Bouw van Wijk, Jac. Kraan, Guldemond en Oerlemans, een strijd die in het voordeel van de Wou- bruggenaar Van Wijk uitviel. Kraan werd twee, Oerlemans drie. In de Finnen bewees Karei Warburg, dat hij ook met licht weer en moeilijke omstandigheden onze beste Finnzeiler is. Hij nam de boeien op het Zweiland met een ruime voorsprong die hij allengs vergrootte. In 't veld zelf werkte Koos de Jong zich op tot een tweede positie voor L. R. Koopmans en W. Maarse. Bob Markus, eveneens een van de geselec teerde zeilers, ontbrak op het appel. In de Olympiade-jollen behaalde J. J. Huurman een moeizame zege, met achter zich H. Willems en S. H. H. Haaksma. H. Tournier in de O-jollen B. behaal de zijn tweede dagoverwinning. J. Bol gaf in de 16 M2 Streepklasse Endstra ditmaal geen kans. Ook Taselaar en F. van Dam hielden de dagwinnaar van zondag achter hun spiegel. Jan van Dijk zeilt in de Puntklasse A. regelrecht naar de hoofdprijs door wederom ver voor de anderen in zijn eentje zijn wedstrijd uit te zeilen. ~T. H. v. d. Honert en F. Kamerling kwa men als tweede en derde binnen. Wij vernamen dat Van Dijk de Puntklasse gaat verlaten, maar hopelijk komt deze goede tweemansbootzeiler spoedig uit in een van de andere klassen. In de Puntklasse B. behaalde H. S. Poppe. van de Marine Vliegdienst Val kenburg zijn tweede overwinning. De tweede team wedstrijd Curasao de Kaag leverde wederom een Kaagse overwinnig op. J. W. v. d. Harst van Curacao had de gehele race de leiding zodat de Kaag zijn punten moest trek ken uit de 2e en 3e plaats waarvoor Ben Ouwerkerk en R. van Asten dan ook prompt zorgden. De Kaag had 20, Curacao 16.1 punt, zodat de Kaag mo menteel 40.1 en Curacao 32.1 pnt. heeft. In de Valken A-l zorgde N. Both Jr. voor een verrassing door voor ir. H. Zuiderbaan en dr. G. A. S. Jongeneel binnen te komen. J. Prins en Ed. Hoppe werden vier en vijf. In A-2 lag de Friese crack Fokke Jansma praktisch 2 ronden lang met een grote voorsprong op J. P. J. Bakkei en H. Kirkenier. Op het laatste rak naar de finish kwam het huzarenstuk van Bakker, door na een prachtige achtervolging de Fries op de streep te kloppen. Janssma was er, zo vertelde hij ons, zelf helemaal beduusd van! Ook de tweede dag kon P. Frech geen overwinning in de Vrijheidsklasse in de wacht slepen. Het was nu F. H. Klum- per, die zijn meerdere was. Het zal er dus in de komende dagen voor de hoofdprijs wel om gaan spannen. Een bijzonder interessante strijd le verden de Draken. Toen er weer een van die absolute windloze momenten optrad in de tweede ronde dreven de schepen naar elkaar toe, zodat er met uitzondering van S. Bakker en Cor Groot eigenlijk een nieuwe start was. Terugkomend van de Dieperpoel vielen ook deze koplopers ten prooi aan de wisselende windsterkte want door een prachtig opgezocht privé-windje ging drs. J. Bier onbedreigd het Drakenveld aanvoeren en hij wist de Joy voor W. Klomp, die medegeprofiteer'd had. S. Bakker en Cor de Groot over de lijn te sturen. C. Kist. de Regenboogzeiler, slaagde er in in de race van maandag op een fraaie wijze te zegevieren. Om de an dere plaatsen werd met afwisselend ge luk gevochten door v. d. Velde, J. Alberda en dr. J. W. van Zijpp. die in deze volgorde In de prijzen vielen. Do. v. d. Hulst behaalde zonder moei te in de B-Regenbogen zijn tweede overwinning, evenals mej. K. v. d. Stadt op overtuigende manier in de Stern klasse. Hier heeft tot nu toe dus plastic het. gewonnen van plakhout; In de Pampusklasse ging de strijd tussen de rivalen ir. J. v. d. Hoek en G. Biesot, een strijd die door de eerste gewonnen werd. De uitslagen zijn: Tandjong Priok—de Kaag: Teamwed strijd Valkenklasse: 1. „Rising Hope" P. J. Pistor. Tandjong Priok: 2. Pip Pip J. P. J. Bakker, de Kaag: 3. Orkaan, R. de Nie, Tandjong Priok; 4. Anneke W. R. Brassum, Tandjong Priok; 5. Vol-au- vent, W. Dirkzwager, de Kaag; 6. Boroer, P. H. W. Velthuys de Kaag; 7. Samalona, W. F. de Moll v. Otterloo, Tandjong Priok; 8. Nixe, ir. L. P. Herfst, de Kaag. Tandjong Priok 21.1 pnt. de Kaag 15 p. HollandFriesland: Regenboogklasse! 1. Blistiender J. E. Priester, Friesland; 2. Cadans ir. G. A. Bakker Holland; 3. Algri, J. Alberda Friesland; 4. Pipa, dr. C. J. v. d. Bas Holland; 5. Coppelstock, J. H. C. Sieverts Holland; 6. Duke, J. C. d. Velde Holland; 7. Hermanna, G. Zijlstra Friesland; 8. Jan v. Gent, dr. J. W. v. d. Zijpp Friesland; Holland 19 pnt., Friesland 17.1 pnt. Vliegende Hollanderklasse; 1. Brave Hendrik, H. C. Blok; 2. Jonker Cabeliau F. R. Kalf; 3. Vanderdecken, L. Maarse; 4. Tineke, R. Kremer. 12 M2 klasse A: 1. Rakker. B. v. Wijk; Mustang, Jac. Kraan: 3. Glider, N. Oerlemans; 4. Meteoor, B. Kraan Jr.; 5. Typhaan, D. Hoekstra. 12 M2 klasse B: 1. Aloha, D. M. Sum- merhayes; 2. Moestaffer, C. Tierie- 3. Phoenix, mej. M. Donker; 4. Flying Witch, P. v. Eys. Finnjollenklasse: 1. Fikfak. K. H. Warburg; 2. Marco Polo. J. H. H. J. de Jong; 3. Jan de Lapper. L R. Koop- mans; 4. Pinquin, W. Maarse; 5. Red Devil. Fr. v. d. Toom. Olympiajollenklasse a: 1. Hiphaan J. J. Huurman jr.; 2. Witte Raaf H. Willems; 3. Glipper. S. H. H. Haaksma; 4. Marco Polo. H. J. de Jong; 5. Jaxita, H. Prins. Olympiajollenklasse b: 1. Windveer, H. Tournier; 2. Elliott, N. P. Vogelaar; 3. Ocheloentje, J. Ockers; 4. Mustang, Chr. Zwetsloot; 5. Phicam Phi, W. Zegers. Vrijheidsklasse bl: 1. Flyins Pete, P. J. Houbolt Jr.; 2. Fram, P. Blusse v. Oud-Alblas; 3. Cheerio, B. v. Dunne; 4. Watergeus, F. A. Bierma; 5. Floret. L. J. M. Pierrot. Vrijheidsklasse b2: 1. Chiquita, A. H. J. Otto Jr.; 2. Jeroen, J. L. Jaspers; 3. Privateer, M. de Groot; 4. Stern, C. Wielders; 5. Fjordane, K. Wolthuis. 16 M2 Streepklasse a: 1. Tilicum, J. Bol; 2. Taas 2. A. A. Taselaar; 3. Elan, F. v. Dam; 4. Margot, A. W. Endstra; 5. Pie de Pala, J. A. de Haas. 16 M2 Streepklasse b: 1. Carry, W. Moger; 2. Buyzer, E. v. d. Waal; 3. Joy, G. J. v. Tongeren; 4. Haan Bark, B. N. Ooms; 5. Marriane, H. v. d. Kooy. 16 M2 Puntklasse a: 1. Simon den Danser 2, J. P. v. Dijk; 2. Tigger, T. H. v. d. Honert Jr.; 3. Schillebil, F Kamer ling. 16 M2 Puntklasse B: 1. Blue Sky, H. S. Poppe; 2. Libel, J. Korthuis. Curacaode Kaas teamwedstrijd: Pampusklasse: 1. Poele Poele, J. F. v. d. Harst, Curacao; 2. Watervogel, B. Ouwerkerk. De Kaag; 3. Gouwzee, R. v. Aston, de Kaag; 4. Stern, J. W. Neder Helman, Curacao; 5. Lethe, H. J. Gree- velink, de Kaag; 6. Grutto. M. Cosijn, de Kaag; 7. Watergeus, Tj. v. d. Kuip Curacao; 8. Windekind. H. D. de Vries Curacao. De Kaag 20.1 pnt., Curacao 16 punten. Valkenklasse al: 1. Annie, N. Both Jr.; 2. Whippet, ir. H. F. Zuiderbaan; 3. Anneke, G. A. S. Jongeneel; 4. Jaxeur J. Prins; 5. Tafentelle, E. J. Hoppe. Valkenklasse a2: 1. Pip Pip, J. P. J. Bakker-- 2. Ali. F. Jansma; 3. 't Spul, H. Kerkenier; 4. Orca, J. J. Doorschodt; 5. Zilvermeeuw. U. de Vries. Vrijheidsklasse a: 1. Firecrest, F. H. Klumper; 2. Naatje, P. H. Frech; 3. Drimdram, E. H. Swart; 4. Good Luck. U. Jager; 5. Tjitjak, J. R. Tepe;. Valkenklasse b: 1. White Coat, M. v. d. Elshout; 2. Barry 3, mej. M. Snijders; 3. Armadale, J. de Jager; 4. T.T., L. J. v. Asselt; 5. Woelwater, L. H. Haan. Drakenklasse: 1. Jov, drs. J. Bier; 2 Eska, W. Klomp; 3. Windekind, S. Bak ker; 4. Vagans Semper. C. Groot; 5. Puzzle 3, G. v. Wijk. Regenboogklasse a: 1. Toreador, C. Kist; 2. Duke, J. C. v. d. Velde; 3. Algri J. Alberda; 4. Jan v. Gent, dr. J W. v d. Zijpp; 5. N.N., L. de Wit. Regenboogklasse b: 1. Jan Carrousel Do v. d. Hulst; 2. Letty 2, J. P. Sap. Sternklasse: 1. Glasaal, mej. K. v. d. Stadt; 2. Billy 3, J. Albers; 3. Noreg, T. Amons. Pampusklasse a: 1. Watervogel, ir. J. v. d. Hoek; 2. Wervelwind, G. Biesot jr.- 3. Gouwzee, R. v. Asten; 4. Windhaan, p'. T Zaaijex; 5. Windekind, mej. E. Sie- geest, Hessel Polstra, Willy Seorève, Ma rian Visser, Erik Wernink, Gerard Lange, Han Rotteveel, Oegstgeest. Bevorderd naar klasse 4: Peter Al berda v. Ekenstein, Bil Bell, Annemarie van Goch, André Hasekamp, Carola Holdert, Leiden, Ruud Kerkhoven, Frans Kooien, ElisaJbeth Rinkel, Jan Sand- berg, Trudy Sipkes, Niny Warmoltz, Katwijk-Z., Elfried Althuis, Leiden, Piet van Amercm Warmond, Eric van den Burg, Ellen Holle, Niek de Jong, Jan de Josselin de Jong, Christa Keers, Pieter Kerde.l Leend. Krol, Voorschoten, Dick Leijnse, Tineke van Meerten, Hans Pot, Oegstgeest, Menno Rempt, Maarten Schroder, Henk Stuyfzand, Robby Tim mermans, Oegstgeest, Jan de Vries d'Arrublée. Jaap Weber, Hans de Boer, Paul de Boer, Marijke van Dijk, Kees Dijkhuis, Ahgenles Heuff, Louise de Korte, Rob Kosters, Mary Looyestein, Rolf Perié, Hans Piekaar, Pan Chris van Ravensiwaay-Claassen, Joost Sam som, Noordiwijk-Z., Fietje Steeneveld, Tjitske Sytsma, Guus Teixeira, Piet de Vries, Hans van der Vuurst de Vries, Lodewljk Wolff, Oegstgeest, Han van Kesteren. Bevorderd naar klasse B 4, afd. HBS: Kees van Amerom, Warmond, Kees Bloys van Treslong, Frank Brouwers, Tja de Coenen, Tonny Jansen, Hans Kut- terink, Voorschoten, Wouter Leeuwen- burgh. Den Haag, Kees Locher, Oegst geest, Sim Prins, Hans Voogt, Els Al- barda, Els Baart, Hans Beker, Oegst geest, Ellen Elout, Bienie Esehauzier, Wim Groenewegen, Jan Martinus Ha zenberg, Annebien Klaas esz, Hans Kerckhoftf, Olga Lukowski, Harm Oer lemans, Noordwijk-Z., Peter Tool ens, Jaap Vermeer, Ben de Vet, Marianne Vrins, Wim Westerhaf, Jan Willemse. Bevorderd naar klasse A 4, afd. HBS: Wouter Domhof, Eva Elbert, Rob Fer guson, Leiden, Cees Kolff, Patrick de Koster, Huug Lamb ach, Beatrix Lampe, Tony van Marken, Laurence Mulder, Rien Piek, Oegstgeest, Ottolien Schrij ver, Hans Trost, Dieta Uyterlinde, An- newil Vigevono, Ernst Weber, Den Haag, Wim van Zalingen, Hans Kortekaas. Bevorderd naar klasse m (Gymna sium) Evelien Ferguson, Leiden; Cobie Fossen, Thyl Gheyselinck, Tineke de Graaff, Leiden, Ellie van der Heyden, Jantien van der Knaajp, André Lagen dijk, Marijke Meijer, Josien Meuieman, Oegstgeest, Kees Mout, Maarten Ried- stra, Marjan Vogele Pau Voute, Leiden, Margriet de Wilde, Noordwijk-Z.Alex ander van Zalingen, Eduard Vermeulen, Leiden, Maarten Klaasesz, Mark van den Bergh, Matthee Evers, Peter Iden- burg, Els Jansen Schoonhoven, Oegst geest, Joke de Jonge, Anneke Korthals, Voorschoten, Pim Lanting, Ineke Lub- sen, Suze Meulendijk, Noordwijk-B., Abele de Ranite, Janneke Rogaar, Bar bara Rueib, Hedda von Schmidt auf Altenstadt, Bevorderd naar klasse IV: Francien Beelaerts v. Blokland, Marie-Tine Bir- nie, Theo Brouwer, Oegstg., Ilse Gart ner, Oegstgeest, Marijke Haardt, Nini Jonker, Rutger Kuin, Peter Maitland, Helen van Os, Jan Reneman, Betty Ros, Mariëtte de Serrière, Pim Sprenger, An nette v. d. Velden, Joost de Wijn, Zoeter- woude. Floris Bannier, Paul. Feith, Den Haag, Gudrun Gheyselinck, Elly do Haan, Den Haag .Ammetje van der Haar, Steef Hoogenberg, Oegstgeest, Marion Huygens, Kees Jongkoen, Mar- greet Koekebakker, Oegstgeest, Ger- brand Muller, Leiden, Jaap Querido, Oegstgeest, Olga van Randwijck, Oegst geest, Helenius Rogaar, Magda van Splunteren, Hanneke Spoor, Conny Umbgrove, Flip de Vries, Alco Wiersma. Bevorderd naar klasse V; Maluca van den Bergh, Tom van den Bergh, Marjo de Boer, Oegstgeest, Jan Fesevur, Den Haag, Yolanda Fruin, Herman van Gunster en, Til Hilling, Ellen Jens, Louis^ van Kregten, Paul Lagendijk, Iet van Leede, Rudolf Nagtglas, Maar ten Rasker, Oegstgeest, Roderik van Reohteren Limpurg, Den Haag, Karen Schuit, Willem Six, Den Haag, Katu- soha Teilegen, Joyce Warren, Nienke Teding v. Berkhout, Oegstgeest, Anne marie Buitenhuis, Hein Diepev-een, Lei den, Wim Haasdijk, Marijke Jansen Schoonhoven, Oegstgeest, Peter Koeke bakker, Oegstgeest, Roel Lanting, Hans Locher, Oegstgeest, Liesbeth Mulder, Oegstgeest, Bartho van Riemsdijk, Noordwijk-B.. Helen Simons, Oegst geest, Sjoerd Tadema, Piet Valstar, Liesbeth de Wilde, Noordwijk-Z. De publikatie der andere klassen volgt morgen. OPTICIENSEXAMENS Voor het eindexamen van de opti ciensafdeling van de Leidse Instrument makersschool slaagden gisteren de vol gende leerlingen: P. A. Biessels, Voor burg (met lof): mej. E. A. Bosker. Wie- ringen; H. van Haeringen, Veenhuizen 'met lof): F. van Halsema, Groningen; M. L. J. Henssen, Schaesberg; G A. Keiler. Rotterdam; G. A. Kok, s-Gra- venhage; W. A. Roon, Rotterdam; C. F. Saton, Rijnsburg; G. Schoonenberg, Rotterdam; J. Schouten, Ede; H. J. M. Varsteeg, Hengeto.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5