Italiaan Defilippis elfde etappe zegevierde in Charly Gaul fietst heter met z"n mond dan met z'n benen Wout Wagtmans (9) eerste Nederlander in zware bergrit Gele en groene trui voor Nederland verloren DINSDAG 17 JULI 1956 (Van een speciale verslaggever) Over de etappe met de gevreesde beruchte Col d'Aubisque van dit jaar zullen geen dramatische verhalen in omloop blijven. Het weer was goed en het zicht voldoende; er zijn geen renners in ravijnen gestort en bijna niemand heeft de rillingen over zijn rug voelen lopen vanwege de hoogte - 1710 meter - in het wijdse Pyreneeënl and schap. Want de toppen van de bergen en de dalen in de diepte waren door nevels gecamoufleerd, waardoor een wel wat sombere, maar niet direct vreesaanjagende sfeer was geschapen. Het is in deze rit nu eens he lemaal anders gelopen dan in de tien voorafgegane etappes. Het werd geen weglopen bij het vertrek en een meteen winnen. Er is wel .van de start af hevige strijd geleverd, maar onderweg zijn de posities van de renners grondig gewijzigd door de Aubisque, die de specifieke klimmers in het geweer riep. Overigens ontwikkelde het gevecht zich niet bijzonder spectaculair, hoewel de uitslag èn voor het bergklassement èn van de etappe een verrassing beteken de. Want niet de grote bergkoningen als Gaul, Bahamontes, Ockers en Brankart trokken aan het langste eind. De zevenentwintigjarige Valentin Huot. van de Zuidwestelijke regionale ploeg, die zich in deze streek van Frankrijk thuis voelde, won op de top van de Aubisque de vette bergpremie en de Italiaanse debutant Nino Defilippis, de vijfentwintigjarige uit Milaan, een talentvol en veelzijdig coureur, maar toch ook geen renner met een besliste voorkeur voor de bergen, zegevierde in de etappe. Evenals in de vorige ritten was er na de start te Bayonne direct een bran dende activiteit te bespeuren en in de aanvang reeds behoorde Defilippis tot de gangmakers. Tot tweemaal toe deed hij een ontsnappingspoging, hetgeen na 45 km. in de heuvelachtige streek rond Escos. leidde tot een afscheiding van vijftien renners, onder wie onze landge noten Wagtmans en Hinsen en de Belg Brankart. Hun voorsprong was echter niet veel meer dan een minuut en wilde maar niet groeien ondanks de tussentijdse tempoversnellingen van Brankart. Want in het peloton, waarin ook de Neder landse dragers van de eretruien. Gerrit Voorting en Daan de Groot, mee aan het hoofd gingen, hielp vooral Stan Ockers mee, om de snelheid te verhogen Nog voor de eerste ravitaillering. wel ke na 97 km te Oloron-St. Marie werd gegeven, bleek de kopgroep te zijn in gehaald door een ploegje van 5 man, onder aanvoering van wereldkampioen Stan Ockers, zodat thans twintig man de leiding hadden. Deze formatie slaagde erin tijdens de volgende 60 km tot aan de bekende be devaartplaats Lourdes haar voorsprong tot ruim vier minuten te vergroten. Op dat ogenblik was Gerrit Voorting. die in het peloton zat. zijn gele trui dus al lang kwijt aan Darrigade. wiens kansen op de groene trui van Daan de Groot trouwens eveneens stijgende waren. Kort na de doorkomst te Lourdes be gon de grondige verandering van het strijdbeeld. Want uit het peloton begon nen. de een na de ander en bijna steeds vergezeld van enkele renners, die in de aansluiting bij de groten hun geluk zochten, de klimmers zich te distan- ciëren om tijdig voor de slag aan de voet van de Aubisque te zijn. DE AANVAL BEGINT De Spanjaard Bahamontes gaf het sein tot de aanval. Hij kreeg de Belg Vlayen en de Luxemburger Jampie Sctimitz mee. Ook de Spanjaard Loro- no. de regionalen Walkowiak en Huot en enkele Italianen demarreerden. De Lu xemburgse Charly Gaul ontsnapte bij de tweede verzorging, te Argeles (171 km), geheel alleen. Hij had een strate gisch punt voor zijn attaque uitgezocht. Want juist daar begon de ongeveer 30 km lange stijging naar de Aubisque. En de specialisten wonnen op hun domein snel veel tijd terug, terwijl de niet- klimmers in de kopgroep juist grote moeilijkheden begonnen te krijgen. De zwakkeren vielen stuk voor stuk terug, zodat er van him groep tenslotte niet veel meer dan een half dozijn renners overbleef. Veel eerder dan Wagtmans had Hin sen de leiders al moeten loslaten. Hij profiteerde echter van de renners, die hem voorbijgingen en liet hen om beur ten zo lang mogelijk als gangmakers fungeren. Wout Wagtmans verging van de kies pijn en moest tenslotte het hoofd bui gen voor de voortdurende demarrages van Bahamontes. maar gelukkig raakte hij niet ver achter. Juist voor de Soulor. op ruim 10 km. van de top van de Aubispue, welke in de eerste categorie meetelde voor het bergklassement, waren de enkele over gebleven sterken uit de kopgroep en de voorsten van de achtervolgende klim mers bij elkaar gekomen. Tot de over blijvers behoorden Darrigade, Privat en Forestier. Defilippis, Ockers en Bran kart. Bij de nieuwe gezichten zag men Bahamontes. Huot en de regionaal Meyzencq. die kort na Gaul uit de gro te groep was ontsnapt. OP DE TOP In de kuil tussen de toppen van de Soulor en de Aubisque drongen Baha- j montes, Ockers, Meyzencq en Huot in soepele stijl naar voren, op korte af stand volgden Defilippis. Forestier. Brankart en Adriaenssens. Charly Gaul juist op de laatste kilometers naar de top opgehouden door een lekke band. voerde, nog achter Wout Wagtmans en Walkowiak. een groep aan. waarvan o m. Darrigade en Privat deel uitmaak ten. Op de mysterieuze slingerpaden naar boven zag men bijna geen toe schouwers langs de gele rotswanden staan. Maar op de top waren toch een i paar duizend mensen in de kille mistige j wind getuigen van de sprint om de bergpremie, die tot hun grote verrassing en vreugde door hun streekgenoot, Huot. i werd gewonnen met zes seconden voor- sprong op Ockers. Bahamontes en Mey zencq," En met nog duidelijker voor sprong op de daarna komende candida- ten resp. Gaul op 18 sec., Walkowiak op 42 sec. Privat op 46 sec., Adriaenssens op 54 sec., Darrigade op 56 sec. en Fo restier. Onze landgenoot Wagtmans kwam achter Defilippis en Brankart als der tiende over de top met 1 min. 15 sec. achterstand op Huot. Jan Nol ten, die in de aanvang van de rit achteruit was ge worpen door een lekke band. verscheen tot verrassing van de Nederlander? langs de kant van de weg - er waren zo waar enkele Nederlandse supporters naar de verre Pyreneeën gekomen - kort J p na Wagtmans. tezamen met Bauvin en Lorono, met slechts 1 min. 50 seo, ach- J terstand op Huot, j L SNELLE AFDALING Direct na de top begon de 55 km lan ge afdaling naar Paü. die naar het scheen sneller dan ooit werd gereden. Wagtmans daalde zeer scherp, zodat hij een deel van zijn bij de beklimming opgelopen achterstand kon goed maken. Jan Nol ten bleef ook nu weer niet zon der pech. In de caroussel naar beneden ontsnapte hij ternauwernood aan een botsing met de regionaal Bertolo, die was gevallen. Enkele ogenblikken later liep zijn voorband eraf. Jan Nolten moest zelf repareren en verspeelde daar door zijn uitstekende kans om in de kopgroep te komen, welke zich in de laatste fase van de strijd ln het dal naar Pau vormde. Op dertig km voor het einde, toen de glooiingen veel minder steil waren, re den er vooraan veertien renners bij el kaar en Wout Wagtmans prees zich ge lukkig. dat hij in dit gezelschap van grote mannen als Ockers. Brankart, Gaul, Bahamontes en Defilippis aanwe zig was. Desmet en Lorono waren twee minuten teruggevallen. Jan Nolten lag met de Italianen Fantini en Nencini en de Belg Close op bijna drie minuten. Het peloton volgde óp 3 min. 40 sec. In dat peloton zaten drie Oranjemannen met gemengde gevoelens. Gerrit Voor ting had het zwaar gehad. Hij was de gele trui kwijt. Daan de Groot had de groene trui verspeeld, maar hij behoefde niet ontevreden te zijn over zichzelf. Er stonden tenminste nog mensen op de Aubisque toen ik voorbijkwam, zei hij later. Als ik slechter had geklommen zouden die kijkers allang naar huis zijn geweest En Van der Pluym reed niet goed en niet slecht zo luidde het eigen oordeel. Op het circuit te Pau bleken nog der tien man van de kopgroep te zijn over gebleven. Meyzenq was kort voor de stad namelijk afgestapt wegens pech. Darrigade die al een paar dagen op een etappeoverwinning had gereden, kreeg weer zijn zin niet. dank zij de grote re serves van het slanke Italiaantje Defi lippis. En hij moest Ockers ook nog voor laten gaan, maar met zijn derde plaats en de gele trui, die hem in deze Tour voor de derde maal ten deel viel, was Darrigade niet slecht bedeeld. En wat Wagtmans betreft, die kon zijn negen de plaats in deze bijzonder zware etap pe alleszins eervol noemen. Jan Nolten arriveerde, een schrale troost voor de lange Limburger, als negentiende nog juist bij de eerste twintig, met 3V2 mi nuut achterstand op de winnaar. Sjef Laha.ve kwam vandaag het. minst gunstig uit de bus. Hij was in de afda ling van de Soulor gevallen en had een wond aan zijn arm opgelopen. Op de Aubisque had hij al tien minuten ach terstand. In het "dagklassement werd hij 94ste met 23 minuten achterstand op Defilippis en Jos Hinsen kwam natuur lijk in Pau ver binnen de limiettijd aan de finish. Want Hinsen houdt onder al le omstandigheden vol. WATERPOLO LGB 1 (dames)—DIE HAGHE (dames) 2—0 De dames van de Golfbrekers wonnen gisteravond met 2—0 van Die Haghe. De Leidse dames wisten zich door snel en veel zwemmen vele kansen te scheppen, maar door gebrek aan techniek en schotvaardigheid konden ze maar twee keer doelpunten. Het duurde te lang voordat ze de bal onder controle had den en over konden plaatsen, waardoor de Haagse dames de aanvallen steeds wisten te onderbreken. De doelpunten ontstonden dan ook alle twee doordat een speelster van achteren af met de bal opzwom en zelf inschoot. Voor rust deed Adri Ple.v dit en na de rust besloot J. de Groot een lange rush over het hele veld met een goed schot. Verder dan een derde doelpunt, afgekeurd omdat een speelster in het 2 meter gebied lag. kwamen de dames in de tweede helft niet meer. LGB 1—ZIOS 2: 5—2 Ook de heren hebben hun overwin ning te danken aan hun snelle zwem men, waarmee ze zich kansen schiepen. Van deze kansen gingen er echter veel verloren door slechts schieten en gebrek aan techniek, waardoor het te lang duurde voordat er geschoten werd. Di rect na het begin was een schot van Jan van Stad en de Haagse keeper te machtig en toen even later Theo Bik de bal buiten zijn bereik in het doel wist te wippen was het 20. Daarna kwam Zios opzetten en toen bij een Haagse aanval een speler vrij voor doel kwam te liggen was het 21. Nog voor rust werd het door een strafworp zelfs gelijk. In de tweede helft waren onze stadgenoten echter sterker en konden de Hagenaars niet meer doelpunten. Bij het uitzwemmen maakte een Zios- speler een overtreding, de vrije worp werd naar Bud Oostrom geplaatst, die er 32 van maakte. Dezelfde speler doelpuntte opnieuw nadat een Zios-spe- ler het water uit gestuurd was en Ton Ple.v de toegewezen strafworp had ge mist. Toen na een afgeslagen aanval 3 Leidse aanvallers tegen 1 Haagse verde diger lagen, maakte Henk Lefebre er nog 52 van. VOETBAL RAPID JC in TOERNOOI OM EUROPESE VOETBALBEKER Aan het toernooi om de Europese voetbalbeker waarvoor Nederland in groep 2 is ingedeeld, zal de kampioens- ploeg Rapid JC deelnemen. Het team is evenals dat van Glasgow Rangers (Schotland). Norrkoeping (Zweden) en Real Madrid (Spanje) voor de eerste voorronde vrijgesteld. De vrijgestelde clubs spelen met de 2 winnaars van de voorwedstrijden der verschillende groe pen in de achtste finales, waarvoor de loting in september zal plaats vinden. 43 ste Ronde van Frankrijk Darrigade is het thans geel èn groen voor ogen (Van een speciale verslaggever) Charly Gaul heeft in de tien etappes, welke in Bayonne achter ons lagen, met vuur gespeeld. Van zijn achterstand op de gele truidrager, Gerrit Voorting, tussen de vijftig en zestig minuten, heeft hjj in de eerste bergetappe, van Bayonne naar Pau, over de Siamese tweeling, de Soulor en de Aubisque, geen seconde kunnen afhalen. De felle strijd werd van Bayonne af op de in deze Tour gebruikelijke wijze voortgezet en de Luxemburgse renner met zjjn te groot zelfvertrouwen, met zjjn zelfoverschatting zouden wjj willen zeggen, heeft maar een ondergeschikte rol in de elfde scene van het spektakel, dat Tour de France heet, gespeeld. Daar boven in de bergen zal ik alleen zijn, heeft hjj in Rijssel verklaard. Toen de karavaan de Atlantische Oceaan bereikte, in La Rochelle, tekenden de journalisten uit zjjn mond op, dat Gaul elke dag in de bergen in de aanval zou zijn. Hier in het peloton heb ik weinig of geen vrien den, had hij gezegd, maar de Aubisque en de Aspin en de Peyresourde zijn mijn kameraden, evenals de Izoard en de Croix de Fer van de Alpen. In Bor deaux nog voegde hij aan zijn pralende uitspraken toe, dat hij zou proberen met mokerslagen al zijn tegenstanders stuk voor stuk terug te slaan. Twee dagen later, in Bayonne was hij als een blad aan een boom omgedraaid: die Ronde van Frankrijk kan ik niet meer winnen, daarvoor is mijn achter stand te groot, had hij Wagtmans toe vertrouwd. Toch verwachtte men van Gaul nog een explosie, een ernstige gooi naar het bergklassement. een solo-klim via de Soulor naar de Aubisque om met groot verschil te Pau te winnen. Daar mee zou zijn prestige althans zijn ge red. Maar ook daar is niets van geko men. Want toen de strijd na het' vallen van de vlag in Bayonne ontbrandde en zich tussen de 70 en 80 km. een kop groep had gevormd, die een serieuze uitlooppoging waagde, was Gaul er niet bij. In Arras, waar de beklimming van de dertig kilometer lange stijging over 1000 meter hoogteverschil naar de 1700 meter in wolken omhulde Aubisque be gon. moest Gaul uit het peloton de marreren om althans zijn gezicht bij de klimmers te laten zien, want voor hem lag een groep van twintig man. De Luxemburgse specialist klom gemakke lijk. En waarschijnlijk had hij zich nog wel kunnen mengen in het gevecht voor de bergrangschikking, als hij niet door een lekke band was teruggevallen en als vijfde de top passeerde met vijftien se conden achterstand op Huot, het licht gewicht je van 65 kg uit de Zuidwestelijk Franse ploeg, die zich ook het vorig jaar heeft onderscheiden. En zosloeg voor Gaul het uur van de gerechtigheid met. Deze le bergetappe had geen sensatio neel verloop en de verschillen aan de finish waren zeker niet groter dan die in de voorgaande etappe. Gerrit Voorting en Daan de Groot en Leo van der Pluym arriveerden met 4 min. 15 sec. achterstand op de kopgroep van veertien man, die zich tijdens de afdaling van de top van de Aubisque naar Eau x-Bonn es had ge vormd, waardoor zowel de gele als de groene trui voor de Nederlandse ploeg verloren gingen beide truien kwa men in het bezit van Darrigade, die zich in deze Tour de France toch wel als een compleet renner heeft aange diend maar van een slechte dag voor de Nederlandse ploeg kan zeker niet worden gesproken. Wagtmans kwam in de leidersgroep te Pau aan en Jan Nolten zou zeker ook bij het voorste plukje klimmers in Pau zijn gearriveerd, indien hij niet in de afdaling van de Aubisque een afgelopen voorband zelf had moeten repareren. De Limburger mist het taktisch gevoel om zelf het juiste ogenblik te kiezen wan neer hij moet weggaan. Vorige jaren koos hij zo'n ogenblik om te demarreren vaak veel te vroeg en dit keer was hij, en aan de finish moest Nol ten dat zelf beamen, te laat met zijn vlucht uit het peloton. Dertien kilometer van de top van de Soulor was hij weggegaan, maar hij kreeg Lauredi, door vele deskundi gen gezien als een zekere winnaar u Parijs, mee, zodat onze landgenoot ge> owongen was af te stoppen. Niet lang daarna toen deze Franse regionaal er gens in het peloton zwierf," probeerde Nolten het opnieuw en nu gelukte het beter. Is het gebrek aan zelfvertrouwen, waardoor Nolten niet de vruchten plukt van zijn capaciteiten? Of speelt het ge voel van altijd pechvogel te moeten zijn in deze etappe waren er weer twee lekke banden voor hem bij bij hem een rol? Bemoedigend voor hem was in leder geval de winst in het algemeen klassement van negen plaatsen. Gerrit Voorting en Daan de Groot reden ver dedigend. Geel en groen steunden el kaar in trouwe wielerkameraadschap. Naar ons gevoel ging de steun van Daan de Groot en ook van Leo van der Pluym Open Leidse Tenniskampioenschappen Van Dalsum en Karamoy onder de deelnemers Op de eerste dag van het toernooi werden vrijwel uitsluitend enkelspe len gespeeld in B en C (de A-partijen beginnen a.s. donderdag). Mooi weer begunstigde een vlot verloop en een buitengewoon prettige stemming. De eerste verrassingen kwamen uit de bus. Zo verloor in een zeer span nende strijd, waarin de kansen steeds keerden, mej. W. Kluit, de sterkst ge achte C-dame van de oervaste mevr. H. Kasten, terwijl de tweede geplaat ste dame, mej. Brandsma. in een fris partijtje verloor van mevr. Kranen burg. De Marathonpartü van de avond was die tussen Smit en Wieriks, die ruim twee uur duurde. Hoewel Smit zes matchpoints tegen kreeg, wist hij de party toch nog uit het vuur te slepen. Over het toernooi zelf valt nog te vermelden, dat de inschrijving de ver wachtingen ver hebben overtroffen. Men kan wel zeggen, dat het maximum aantal Inschrijvingen vrijwel bereikt is. Het A-toernooi is werkelijk zeer zwaar bezet voor zover het de heren betreft. We noemer Van Dalsum kampioen van Neder land). Karamoy (oud-kampioen van Ne derland), Gurovitsch. Van Zoelen. Brui- ninga enz., in totaal 20 in getal. Deze wedstrijden beginnen donderdag en vrij dag. terwijl de finales zondag gespeeld worden. Er zal dus veel goed tennis te zien zijn van een klasse, die in Leiden nooit is vertoond. De derde tetswedstrijd GOEDE ENGELSE WINSTKANS Het ziet er wel heel somber uit voor de „Aussies", na de vierde en voorlaat ste dag van 'de derde toetswedstrijd En geland—Australië In hun eerste in nings kwamen zij tot het schamele to taal van 143 runs, Engeland scoorde eerder reeds 325 runs. Deze achterstand van 182 runs dwong de gasten tot de follow-on. De pitch was door de regen doorweekt, toen de Australiërs naar de wickets trokken om hun innings te her vatten. Een zevende wicketstand van 73 runs. opgebouwd door Keith Miller met 41 'runs en Richie Benaud met 30 runs, maakte de score nog redelijk voor Australië Van 81 voor 6 kwam dit twee tal tot 142 voor 7. Toen faalde evenwel de staart en met 143 runs waren de gas ten all out. De pitch, niet ideaal voor splnbowlen, gaf Jim Laker en Tony Lock, Enge- lands top-spinners, toch de gelegenheid de gasten een bijna dramatische ach terstand te bezorgen. Laker nam zijn honderdste wicket in de toetswedstrij- den toen hij Miller na 41 runs inreken de. Ook de tweede innings begon slecht voor Australië. Op 45 waren al twee wickets neer. Nu waren het Miller, 24 not out. en Neil Harvey, 40 not out, die een spectaculair duel aangingen met Laker en Lock. Zij weerstonden de Engelse bowlery en voegden 48 runs aan het totaal toe. Bij het trekken van de stumps bedroeg dit 93 voor 2. De aohterstand is thans nog 89 runs, waarbij er rekening mee moet worden gehouden dat Engeland alle tweede inningswickets in handen heeft. In deze rubber van vijf wedstrijden is de eerste toetswedstrijd in een draw ge ëindigd. de tweede leverde een Austra lische overwinning op. KORFBAL NEDERLAND WON INTERNATIONAAL TOERNOOI In een internationaal korfbaltoernooi dat in Londen is gehouden en waaraan 18 ploegen deelnamen, heeft het Neder lands bondsteam gewonnen. Twee Britse ploegen, Wandswaorth en Morden ein digden op de tweede en derde plaats Onze stadgenoot J. H. van Nierop (Fluks) maakt deel uit van het Neder landse team. iets te veel naar de gele truidrager uit. Zonder twijfel heeft een gevoel van so lidariteit beide Jeugdige renners parten gespeeld, maar by Daan de Groot zyn letteriyk en figuuriyk de rugzakjes van het tricot gescheurd. Teveel heeft Voorting gehangen aan de krachten van zUn jongere teamgenoten, hetgeen de Roosendaler in volgende etappes ten goede zal komen. Aan de jongere ren ners is evenwel de toekomst en een oudere mag niet te hoge eisen stellen wanneer het op hulp en bystand aan komt. De internationale jury gaf aan dit drietal ieder 500 franken boete we gens herhaald duwen van Voorting, een boete, welke toch wel duidelyk voor zichzelf spreekt. De tweede plaats in het ploegen- klassement werd door Nederland be houden, al werden acht kostbare mi nuten verspeeld door het feit dat al leen Wout Wagtmans in de leiders- groep te Pau arriveerde. De Belgen hebben zich nog vaster op de eerste plaats genesteld en hebben nu twintig minuten winst op de Oranjeploeg. In de algemene rangschikking heeft Darrigade ditmaal een voorsprong van 1 min. 8 sec. op Adriaenssens en 2 min. 32 sec. op Gerrit Voorting. Wagt mans is ruim dertien minuten achter op Darrigade en bezet de negende plaats. De Groot en Van der Pluym handhaafden zich uitstekend. Uitslagen: Heren B: Van Berge Henegouwen sl. Miskotte 6—2, 6—3; Smit sl. Wierika 86. 4—6. 9—7; Ripassa sl. v. d. Berg 7—5, 6—1; Berger sl. Den Holder 7—5, 62; Blankhart sl. Verhees 86, 26, 6—3; Wins sl. F. Tieleman 6—2. 6—0. Dames B: Mevr. Soonius sl. mevr. Ubbink 6—2. 6—2. Heren C: Scholte sl. Lange 64. 60; Glastra van Loon sl. Dengah 64. 63; F. Engelenburg sl. Hins 46. 64, 64; Steenis sl De Geus 36, 64, 75; Bando sl. Penders 6—0. 6—3; Staver- man sl. Monod de Froideville 60, 61; Van Lennep sl. Van Ooy 46, 64, 63; Verhees sl. Braggaar 62, 61; Haasnoot sl. Kimmenade 46, 62, 6-3. Dames C: Mej. A. Pino sl. mej. Velds 64, 6—3; mevr. Kranemburg sl. mej. Brandsma 75, 46, 64; mevr. Van Kuipers sl. mevr. De Wolff 7—5, 1—6, 62; mevr. H Kasten sl. mej. Kluit 7—5, 8—10. 6—3; mevr. Wieriks sl. mevr. Kooistra 6—0. 6—0. Nederlandse herenploeg tegen België De Nederlandse herenploeg voor de atletiek landenwedstryd tegen België op zondag 29 juli te Antwerpen is als volgt samengesteld; 100 m.: van Hardeveld (V en L), Saat (V en L) en Tempelaer (V en L). 200 m.: Van Hardeveld (V en L), Aret (D.O.S.) en de Wal (Marathon) of van de Burg (Trekvogels). 400 m.: Coenen (ALO), de Kroon (Trekvogels) en Moerman (Pro Patxia). 800 m.: Haus (PSV). Koudys (V en L) en Verwey (Trekvogels). 1500 m.: Roovers (Thor) Blankenstein (Trekvogels) en Janssen (AAC). 5000 m.: Fekkes D.O.S.)Viset (Clal- fo) en Delnoye (Kimbrla). 10 km.: Kunen (Sprint). Verra (Haarlem) en Bleeker (Lycurgus). 3000 m. steeple: Lam (V en L), Ver geer (A.V. 1947) en van Zeeland (AAC). 110 m. hordenloop: Parlevliet (V en L). Eef Kamerbeek (P.S.V.) en Neder- hand (Aio). 400 m. hordenloop: Parlevliet (V en L), Zoek (Parthenon) en Buys (A.A.C.). Verspringen: Visser (A.A.C.), Mooy (Volt) en Welsscher (Estafette). Hoogspringen: Nimmerdor (Olympic) Van Kleeff (D.O.S.) en Pommee (Hol land). Hink-stap-sprong: de Jong (Thor), Snippe (D.O.S.) en Nederhand (Aio). Polsstokhoogspringen Hofmeester (Pro Patria). van Praag (D.O.S.) en van Es (Thor). Speerwerpen: Fikkert (AAC). van der Heyden (AAC) en Lutkeveld (APGS). Discuswerpen: Koch (Pro Patria), Rebel Quick) en Fikkert (AAC). Kogelstoten: Koch (Pro Patria). Mey er (D.O.S.) en Jaap van der Maat (V en L). Kogelslingeren: Ton van der Maat (V en L) Romanl (V en L.) en Jan Ka merbeek (PSV). 4 x 100 m. estafette: Aret (D.O.S.), Saat (V en L). van Hardeveld (V en L) en Tempelaer (V en L). 4 x 400 m. estafette: keuze uit: de Kroon (Trekvogels), Moerman (Pro Pa tria). Smildiger (V en L). Parlevliet (V en L), Koudys (V en L) en Verwey (Trekvogels). Aanvoerder: H. de Kroon. De Italiaan Defilippis suist over de finish van de elfde etappe van de Tour de France. T weede werd de Belg Ockers omkijkenden derde Darrigade van de Franse nationale ploeg. •j I I De Tour in cijfers De uitslag van de elfde etappe Bay onnePau luidt: 1 Defilippes (It) 6 uur 35 min. 57 sec., 2. Ockers (Belg.) z.t.; 3. Darrigade (Fr.) z.t.; 4. Forestier (Fr) z.t.; 5. Gaul (gem. Lux ploeg) z.t.; 6. Bahamontes (Sp) z.t; 7. Branckart (Belg.) z.t.; 8 Walkowiak (NOC.) z.t.; 9. Wagtmans (Ned) z.t.; 10. Huot (Zuid west) z.t.; 11 Adriaens sens (Belg.) z.t.; 12 Bauvin (Fr.) z.t.; 13 Privat (Fr) 6.36.08; 14. Robinson (g. Lux. ploeg) 6.39.20; 15 Nencini (It) z.t.; 16 Lorono (Sp) z.t.: 17 Desmet (Belg.) z.t'.; 18 Fantini (It.) z.t.: 19 Nolten (Ned.) z.t.: 20 Bertolo (NOC) z.t.; 21 Close (Belg) z.t.: 22 Monti (It.) 6.39.59: 29 de Bruyne (Belg) z.t.; 30 De Groot (Ned) 6.40.12: 33 Voorting (Ned.) z.t.; 34 Van der Pluym (Ned.) z.t.; 77 Hin sen (Ned) 6.52.58; 94 Lahaye (Ned.) 6 59.25.. Algemeen klassement Hier volgt het officiële alg. klassement na de elfde etappe: 1 Darrigade (Fr) 59.24.19: 2 Adriaens sens (B) 59.25.27 (op 1.08); 3 Voorting (Ned.) 59.26.51 (op 2.32); 4 Lauredi <Z. 0. ploeg) 59.28.53: 5. Bauvin (Fr) 59.30.0 6 Desmet (B) 59.31.21; 7 Walkowiak (N.O. Centrum) 59.31.40; 8. Picot (W. Ploeg) 59.37.09: 9 Wagtmans (Ned) 59 38 00 (Op 13.41); 10 Monti (It) 59.42. 02 11 Defilippes (It) 59.4330; 12. Do Groot (Ned) 59 45.02; 13 Privat (Fr) 59. 46.12; 14 De Bruyne (B) 59.47.40; 15. Mahe (Fr) 59 48.54; 16 Barbosa (gem. Lux ploegl 59.50.12; 17 Van der Pluym (Ned) 59.51.00; 18 Robinson (gem. Lux. .ploeg) 59.53.50; 19 Forestier (Fr) 59.53. 54: 20 Impanis (B) 59.58.26; 23. Ockers (B). 60.02.12; 36. Bahamontes (Sp.) 60. 12.48; 38. Gaul (gem. Lux ploeg) 60.16.17 41 Hassenforder <W ploeg) 60.17.36; 51 Nolten (Ned) 60 24 05; 61 Hinsen (Ned) 60.35.45; 69 Poblet -Sp) 60.47.24; 81 La haye (Ned.) 60 57 50. Ploegenklassement Het ploegenklassement van de lit etappe luidt: 1 België (Ockers. Bran ckart, Adriaenssens) 19.47.21; 2. Frank rijk 19 47.51: 3 Italië 19.53.37: 4 en 5 ex aequo Nederland (Wagtmans. Nolten, de Groot) en de gem. Lux. ploeg 19.55.16 6 en 7 ex aequo Spanje en N.O Cen trum 19 57.34: 8. ZO. Ploeg 19.59.57; 9. W. ploeg 2002.15; 10 Z.W. ploeg20.04.43: 11. Ile de France 20.06.39: 12 Zwitser land 20.08.57. Het alg. ploegenklassement na de 11e etappe luidt: 1. België 177.16.17: 2.Ncderland 177.35.52 3. Frankryk 177.42.19; 4 W. ploeg 177.47. 34; 5 Italië 178.10 12; 6 N O centrum 178.46.02; 7 Z O. ploeg 179.27.42; 8 Z.W. ploeg 179.29.28; 9 Gem. Lux ploeg 179, 39.45; 10 lie de France 179.58.54; 11 Spanje 180.02.51; 12 Zwitserl. 180.21.36 Puntenklassement Het puntenklassement na de 11e etappe luidt: I Darrigade 159 pnt; 2 Desmet 178 pnt; 3 De Groot 182 pnt; 4 Picot 187 pnt; 5 Bauvin 193 pnt; 6 Ockers 198 pnt; 7 Voorting 213 pnt; 8 Rolland 267 pnt; 9 de Bruyne 299 pnt; 10 Tonello 311 pnt; II Hassenforder 317 pnt; 12 Lauredi 327 pnt; 13 Caput 356 pnt: 14 Monti 357 pnt; 15 Adriaenssens 368 pnt; 16 Fanti ni 368 pnt; 17 Siguenza 388 pnt 18 Tho- min 390 pnt: 19 Van der Pluym 391 pnt; 20 Beuffeuil 935 pnt. Als strydlustigste renner in de 11e etappe is Defilippis aangewezen. De premie voor de grootste pechvogel ging naar Thomin. die een lekke band kreeg op de pasovergang van de Aubisque toen hy een gunstige positie innam. In de 11e etappe hebben vier renners de stryd gestaakt: Schmit (gem. Lux. ploeg), Gil (Z.O. ploeg). Bihannic (W. ploeg) en Gay (Z. W ploeg).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4