I Jans Koster en Hein Willemse wonnen de 3 km-race in Oude Rijn Zweden kan zicli weelde van dure landbouw niet langer veroorloven Grote belangstelling voor de wandelmarsen en zwemtocht Grote mogelijkheden voor onze landbouwmaar ziet Nederland dat wel in voldoende mate in Slechtere verstandhouding van Westduitsers met de bezetting MAANDAG 16 JULI 1956 Bodegraaf se sportweek De organisatoren van de Bodegraaf se Sportweek mogen over de resultaten van de eerste dag, zaterdag, niet ontevreden zjjn. Het weer dreigde spelbreker te worden, het was een donkere lucht en het regende aan het begin van de middag, maar kon toch de animo voor de verschillende takken van sport, die voor deze middag op het programma stonden, niet temperen. Het eerst was deze middag de beurt aan de liefhebbers van wandelen. Om halftwee startten niet minder dan 900 deelnemers voor de afstanden over 10, 15 en 25 km. Ook nu hoorde men weer niets dan lof over de tocht en men heeft met volle teugen kunnen genieten van alles wat de natuur rondom het kaasstadje Bodegraven maar te bieden had. Ook nu weer hulde voor het dappere taunboerkorps Triomf, dat de moed op wist te brengen de afstand van 10 km. mee te lopen en hun vrolijke roffels ge durende deze tocht te doen horen en daardoor het lopen voor de jeugdige deelnemertjes tot een lust te maken. Na een volbrachte tocht ontving iedere deelnemer een herinneringsone- daille, terwijl iedere groep nog een ex tra prijs in ontvangst mocht nemen. DEMONSTRATIES Terwijl de wandelaars opgewekt hun tocht volbrachten had er in de Oude Ryn-allereerst een demonstratie plaats, verzorgd door de Bodegraafse Reddings brigade. Allereerst werd er een presta tietocht gehouden zowel voor junioren als senioren. De eersten moesten een af stand van 325 meter en de ouderen een afstand van 650 meter gekleed afleggen. Voor allen, die dit volbraohten was er een herinneringsmedaille. Nadat de laatste deelnemer had aangetikt volgde nog een korte demonstratie, waarbij men liet zien hoe men drenkelingen moet redden. Voorts presteerde een van de leden van de demonstrerende afdeling het om ruim acht minuten onder water te blyven in een geconstrueerde auto- cabine, die vanaf een schuit te water gelaten was. Bü dit punt werd een toelichting gegeven hoe te handelen wanneer men met een auto te water zou geraken. ZWEMTOCHT Hierna was het de beurt aan het hoogtepunt van deze middag n.l. de 3 km.-zwemwedstrijd in de Oude Rijn, waar nog meer belangstelling voor be stond dan vorig jaar en vele prominente figuren aan de start bracht. Niet min der dan 81 deelnemers gingen te water. Over het algemeen waren de prestaties beter dan verleden jaar, daar zowel bij de dames als heren snellere tijden ge noteerd konden worden. By de dames verwachtte men een felle strijd tussen Leny en Judith de Njjs van de Hilversumse Robben en Jans Koster van 't Gooi uit Bussum. Het werd echter een overtuigende zege voor het Bussumse meisje. Leek het er in de eerste helft op dat de over winning niet zo gemakkelijk verkre gen zou worden, na het keerpunt liep zjj echter zienderogen uit en tikte als eerste aan in een tijd van 42 min. 18 s. De tijd van Leny de Nijs, die als twee de aantikte was 43 min. 0.5 sec. T. La- gerberg werd 3e in 43 min. 56.4 sec., ge volgd door Judith de Nijs in een tijd van 44 min, 23.5 sec. Corry Schimmel van het Bussumse Gooi werd 5e in 45 min. 10.5 sec terwijl J. Haarssen van VZC (Velsen) 6e werd in 48 min. 53 sec. Bij de heren leek het aanvankelijk een duel tussen de winnaar van vorig jaar, de Bruin van het Utrechtse Neptunus en H. Willemse van de Robben uit Hil versum. Samen namen zij direct na de start de kop en bleven tot ongeveer 7 a 800 meter gelijk met elkaar oprwemmen, doch toen kreeg Willemse een kleine voorsprong, die naar gelang de wed strijd verliep steeds groter werd en waarbjj Willemse tenslotte met 1 min. en 31 seconde voorsprong op zijn naaste concurrent als eerste aantikte. Zijn tijd was 41 min. 10 sec., hetgeen 1 min. 16.8 sec. sneller was dan vorig jaar. De tijd van de Bruin was 42 min. 41 sec. Arnold Kayser van de Robben werd 3e in 44 min. 16 sec., gevolgd door R. de Wit van het Utrechtse Zwemlust in 45 min. 28.8 sec. 5e was H. Klein van De Jonge Kampioen uit Amsterdam, diens tijd was 45 min. 37.8 sec. Tenslotte werd F. G. Demiuth van Zwemlust 6e in 45 min. 49.8 sec. Aardig is het hierfbij te vermelden dat in deze 3 km.-race nog een 59-jarige deelnemer meeawom, n.l. de heer G. J. J. van Leeuwen uit Zwolle. In de avondure werd op het Esto-ter rein het laatste deel van het program ma voor deze eerste dag afgesloten, n.l. een voetbalwedstrijd tussen de vereni gingen Bodegraven en Esto. Het einde kwam met een 62 overwinning voor Bodegrawen (ruststand 40). Vandaag is het een programma dat uitsluitend gewijd is aan de gymnastiek. Op het Esto-terrein zullen de drie plaatselijke verenigingen Esto. DOS en Hercules een demonstratie geven, die om 7 uur aanvangt. Oostduitse leiders naar Moskou Een Oostduitse regeringsdelegatie on der leiding van premier Grotewohl is hedenochtend naar Moskou vertrokken voor wat genoemd wordt „belangrijke besprekingen" met de Sovjetrussische leiders. Tot de delegatie behoren partijsecre taris Ulbricht, minister van defensie Stoph, minister van Buitenlandse Za ken Bolz en de leiders van de niet- communistische partijen ln Oost-Duits- land. Het Oostduitse persbureau meldt.dat in Moskou zal worden gesproken over ontwapening, Europese veiligheid, her eniging van Duitsland en andere onder werpen. Het bezoek valt samen met het feit, dat de Sovjetrussische ambassadeur in Bonn, Zorin. naar Moskou is ontboden. Westelijke diplomaten geloven, dat een zaak van dringend belang zal worden aangesneden. Doodvonnis op Cypru* De 18-jarige Griekse Cyprioot Chryso- tomos Panayl Is heden ln Nicosia ter dood veroordeeld wegens het gooien van een granaat naar een verblijf van de Britse militaire politie. Twee Cyprische weekbladen in de Griekse taal melden, dat de verbannen aartsbisschop Makarios op de Seychel len wat meer bewegingsvrijheid gekre gen heeft Een der bladen veronderstelt, dat de aartsbisschop binnenkort naar Londen zal worden gebracht voor overleg over een grondwet voor Cyprus. Elektriciteitsstoring in Groningen en Drente Tijdens een zware onweersbui die zich zaterdagmiddag boven het noorden des lands heeft ontlast, Is vermoedelijk de bliksem geslagen in een hoogspannings kabel tussen het provinciaal elektrici teitsbedrijf te Groningen en het voe dingsbedrijf te Gasselte. waardoor drie vierde gedeelte van Drenthe zonder stroom kwam te zitten. Vooral voor ziekenhuizen en bedrijven heeft dit veel moeilijkheden opgeleverd. Een groot magazijn te Assen heeft ondanks de zaterdagmiddag-drukte zijn deuren moeten sluiten, omdat het daglicht door de zware bewolking zo goed als ver duisterd was. Ook hebben enige con- tinu-bedrijven te Emmen noodgedwon gen moeten stoppen. De telefooncen trales ondervonden weinig hinder van de elektriciteitsstoring omdat onmiddel lijk op nood-aggregaten overgeschakeld kon worden. De storing duurde onge veer twee uur. A.R. Partijconvent over verkiezingsuitslag MEN ZOEKT NAAR NIEUWE RICHTLIJNEN. Het Partyconvent der A.-R. Party is zaterdag te Utrecht in „Esplanade" in vergadering byeengeweest ter bespre king van de uitslag der verkiezingen. Het Partijconvent heeft zich verdiept in de oorzaken, die tot de achteruit gang by de verkiezing hebben geleid. Maar nog meer heeft men zich afge vraagd, wat er nu in de toekomst dient te geschieden. Daarby bleek, dat de party lessen wil trekken uit de ontwikkeling. De nieuwe partijvoorzitter, dr. W. P. Berghuis, noemde een aantal factoren, waaraan naar zyn oordeel, de teleur stellende achteruitgang in stemmen- aantal moet worden toegeschreven, en gaf tegelijkertijd lijnen aan voor de toekomstige beleidslijn van het Cen traal Comité. Na diens betoog volgde een brede dis cussie, die de gehele dag in beslag nam. Een 20-tal sprekers nam daaraan deel. Een zeer groot aantal onderwer pen werd aangeroerd. De kritiek werd daarbij niet gespaard. Telkens weer werd er op aangedrongen, dat de partij zichzelf zou onderzoeken. Naast veel waardering werd door en kelen kritiek geleverd op enkele aspec ten van het beleid van minister Zijlstra. Vaak werd aangedrongen op samenwer king met de C.H.U. In de een of andere vorm. Een krachtig pleidooi werd daarvoor gevoerd, dat de arbeider een actieve plaats ir de partij wordt gewaarborgd, zodat hij zich daarin kan thuisvoelen. Dr. Schouten sprak een kort slotwoord en dr. Berghuis, de vergadering slui tend, verklaarde dat het Centraal Co mité zich in deze zomermaanden zou bekaden, mede aan de hand van d,e be sprekingen van deze dag, op de richt lijnen voor het beleid, welke dan in het najaar aan de kiesverenigingen zul len worden meegedeeld. Dr. Schouten ging daarna in gebed voor. (Van onze correspondent in Stockholm) Bent U dol op groenten? Ga dan niet naar Zweden, want een der gelijke luxe kan niet iedereen zich hier veroorloven. En bovendien is het hier niet bepaald een lekkernij. Niettemin doen de Zweedse boeren alles om het buitenlandse produkt te weren. Terwijl de regering hun streven steunt met een subsidie van 150 miljoen gulden en door hoge invoerrechten! Het is dus begrijpelijk, dat de kring steeds groter wordt van degenen, die zich afvragen, of Zweden er goed aan doet de land bouw in deze tijd van overvloed kunstmatig in het leven te houden. Aangezien ook Nederlandse belangen hier meespelen, willen wij iets nader op het probleem ingaan. men niet, of de tijden plotseling zullen veranderen. In dat geval zon weer een beroep op de boeren noodzakelijk zijn en zou het een voordeel zqn om van het buitenland onafhankelijk te zyn. Ontstellend hoge prijzen Laten wij met een marktoverzicht be ginnen. Op de markt ostermalmstorg te Stockholm mogen uitsluitend Zweedse produkten worden aangeboden. Donder dag 21 juni noteerden wij daar de vol gende prijzen (per kilogram): Aardappelen (nieuw) f. 1.50: idem (oud) f. 0.50; spinazie f. 2.25: tomaten f. 4.15; komkommer f. 3.35: worteltjes f. 2.25; peultjes f. 4.50; kersen f. 4.50; kropsla (per stuk) f. 0.45. De prijzen waren toen al belangrijk gedaald! Immers twee weken vroeger betaalden wij bijvoorbeeld voor nieuwe aardappelen f. 3.20 en voor een kropje sla drie kwartjes! Bij de melkboer kregen wij het vol gende lijstje: melk (per liter) f. 0.54; bloem (kg) f. 0.90; boter (kg) f. 5.82; margarine 'kg) f. 3; en voor boeren kaas was de prijs 6 gulden! Steun voor kleine boeren Natuurlijk kunnen wij ook naar de hal gaan. Daar mogen wèl buitenlandse produkten worden verkocht, maar wie kan zich f. 1.25 voor een ons aardbeien veroorloven? Aan de andere kant kan men bezuinigen door daar bijvoorbeeld Italiaanse of Hollandse aardappelen te vragen, die thans 90 cent per kilogram doen. Een Hollandse huisvrouw zou met haar beurs dus in Stockholm niet ver komen. Intussen genieten landbouw en veeteelt een aardige subsidie, vooral de melkproducent. Voor het rekenjaar 1955/1956 wordt de aflevering van melk door de staat gesteund, met niet minder dan 135 miljoen gulden. Dit bedrag wordt echter niet gelijkmatig verdeeld. De „kleine" boer krijgt een grotere sub sidie en de boeren in het noorden van het land krijgen nog een extra duit. Er zijn verder nog kleine subsidies van 7.5 miljoen voor verbouw van bepaalde ge wassen. o.a. van hennep en 9 miljoen voor de opslag van produkten die in verband met een eventuele oorlog steeds aanwezig moeten zijn Toen de socialis tische regering juist een coalitie met de agrariërs was aangegaan, kreeg iedere boer per varken nog 22,50 gulden, het geen voor velen ook de moeite waard was. By elkaar wordt de landbouw dus on danks de vrq hoge prqzen met 150 mil joen gulden onder de arm gegrepen. Geen wonder dus, dat de regering pro tectionistisch is ingesteld en per kilo spinazie of sla 30 cent invoerrechten eist! Voor tomaten moet zelfs 37 cent worden betaald en voor aardappelen 7 cent per kilo. De vraag is intussen of Zweden zich die hoge subsidie kan ver oorloven en of een meer liberale poli tiek niet beter zou zijn. De regering werkt met enkele bclangrüke argumen ten. Nog meer afgelegen boerderyen zouden in de verdrukking komen als men byvoorbeeld de melksteun zou in trekken. En het platteland is toch al dun genoeg bezaaid. Bovendien weet MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 14 Juli Boskoopse bloe menveiling: Rozen, gr. bloemig 20 stuks: Pechthold 1.20—1.40; Vierlanden 1.20— 1.70; Mad. Butterfly 80—1.40; Better Times 1.001.40; Duisburg 1.402.00; Mm Jules Bouché 1.30; Edlth Helen 80—1.20; Gemengde rozen 5060; Babyrozen 10 stuks: Else Poulscn 6085, ld. eenbl. 25. Ingar Olsson 5560. Diversen 10 stuks: Lathyrus ln kleuren 38: Spirea ins oorten 1922; Clematis Durandii 2.50; Achillia 15. ROTTERDAM, 16 Juli. Veemarkt: Aanvoer in totaal 1831. Vette koeien en ossen 966; varkens 865. I Prijs per kg: Vette koelen, le kw. 3.20 3.45, 2e kw. 2.75—3.10. 3e kw. 2.60—2.70. I Varkens (lev. gew.) 1.98, 1.96, 1.94. Kleintjes zijn kasplanten Er wordt echter ook anders gerede neerd. Er zijn 100.000 ha bruikbare grond. Maar er zijn ook tienduizenden ha die slechts met grote inspanning be bouwd kunnen worden. Slaat men nu juist de waarde van deze grond niet te hoog aan? Is het niet uit de tijd om de boeren stand met een romantisch-rustieke glo rie te omgeven? Waar blijven dan de techniek en de efficiency? Is een goed onderhouden bos niet even waardevol? Voor hout en houtprodukten zal immers steeds afzet worden gevonden? Het is ook een feit. dat de „kleine" boeren waarvan velen in het zweet huns aanschijns werken, nauwelijks de thans noodzakelijke dure machines kunnen aanschaffen. Als zij er wèl toe in staat zouden zijn, zouden zij er trouwens be trekkelijk weinig plezier van hebben, omdat zij de gebundelde krachten niet ten volle kunnen gebruiken. De rationalisatie gaat nu eenmaal met grote stappen vooruit. De technische ontwikkeling is niet tegen te houden en het heeft dus ook geen zin, de „kleine boeren" als kasplantjes te behandelen. Derhalve pleiten nuchter denkende eco nomen voor een samensmelting van de „kleintjes", die „steun-arealen" hebben van 1-5 ha. Of „onvoldoende grond", waarmee 5-12 ha wordt bedoeld, als mede de „familie-landbouw", die op maximaal 20 ha drijft. Overigens moet men ook geen té groot areaal nastreven. Als een goed gemid delde werd 40 ha bouwland en 10-15 ha weideland beschouwd. Twee richtingen Veel hangt natuurlijk van de grond zelf af. Het is veelal niet de moeite meer waard, stenen te rooien. Een bos levert meer winst op. In geval van oor log. zo voegt men er van de anti-subsi- diekant aan toe. is hout wel even waar devol. Een groot gedeelte van de 125.000 land bouw trak toren zou bijvoorbeeld met houtgas kunnen worden gedreven. En desnoods kan men het bos weer kappen en de uitgeruste grond bebouwen. Zo staan twee partijen tegenover el kaar Vermoedelijk zal de moderne rich ting het wel winnen. Het Nederlandse produkt - vooral aardappelen, groente en kaas - zou dan in nog grotere mate afzet in Zweden kunnen vinden. Maar het is reeds nu van belang de Zweden te tonen, dat zij een hopeloze strijd voeren en dat het gewoonweg in strijd is met de Europese gedachte, om in Stockholm een kropje sla voor drie kwartjes te verkopen op een ogenblik, dat in Nederland duizenden kroppen moeten worden doorgedraaid, omdat op de veiling niet eens 3 1/3 cent werd ge boden. Ook al komen maar kleine hoe veelheden Nederlandse aardappelen, groenten en fruit op de Zweedse markt, toch ziet de Zweedse huisvrouw, dat Ne derland een beter en goedkoper produkt op de markt brengt en op den duur zal zij daar de voorkeur aan geven. Geen gelukkige mutatie Maar juist omdat de Zweedse markt voor de Nederlandse landbouw van gro ter belang kan worden, begrepen wy niet goed de politiek van het ministerie van Landbouw, dat de zeer ingeburger de landbouw-attaché jhr. G. E. van Suchtelen van Stockholm naar Kopen hagen verplaatst, vanwaar hy ook onze belangen in Zweden zal behartigen! Houdt dit verband met het feit. dat Nederland zyn posten in de NAVO- landen Denemarken en Noorwegen tot ambassades heeft verheven, terwql het veel grotere neutrale Zweden slechts een gezantschap waardig is? Zonder ons in deze vraag te verdie pen mogen wy wel het advies aan de Nederlandse landbouw geven, de Zweed se markt goed in het oog te houden. Vooral als (misschien na de verkiezin gen?) de rood-groene coalitie in Zweden uiteen zou vallen, zullen er meer moge lijkheden ziin om het goedkope en kwa litatief veel betere Nederlandse produkt daar op de markt te brengen. De ont wikkeling van de luchtvaart speelt hier trouwens de Nederlandse exporteur in de kaart. Gemeentebestuur van Bamberg wil vertrek van garnizoen wegens gewelddaden Het gemeentebestuur van de Westduitse stad Bamberg heeft vorige week een opzienbarend verzoek gedaan, n.l. om terugtrekking van het Amerikaans garni zoen ter plaatse. In verband hiermede maakt het Westduitse persbureau DPA melding van een algemene verslechtering in de verhouding tussen leden van de verbonden legers en de Westduitse bevolking tengevolge van toenemende ge welddaden van militairen in de laatste maanden. De rechtstreekse aanleiding tot het verzoek van het gemeentebestuur van Bamberg was een overval van een ze vental jonge negers van het Amerikaanse leger op een vg ftienjarig meisje. Enige dagen later is by Waldkirchen, eveneens in Beieren, een achttienjarig meisje door vier niet-blanke Amerikanen aangerand. In München slingerde kortgeleden een Amerikaanse soldaat een handgranaat in een bar, waardoor een aantal personen gewond werd. Alleen al in Wurttemberg-Badcn zqn sedert het begin van dit jaar meer dan zestig ernstige vergrypen voorgevallen, deels op rekening van Amerikaanse militairen en anderdeels op rekening van Marokka nen, die in het voorjaar Franse eenheden zqn komen aflossen. Reeds eerder is door de Duitse bevolking tegen het herverschynen van Marokkaanse troepen, die ook kort na de oorlog in Duitsland gelegerd waren, geprotesteerd. Commandanten bereid tot straffe maatregelen Competitie-indeling Betaald Voetbal De competitie-indeling voor het sei zoen 1956-1957 voor betaald voetbal, is als volgt: Eredivisie: Ajax. Amsterdam. BW, DOS. Elink- wijk. Eindhoven. Feijenoord. Fortuna '54. GVAV. MVV. NAC. NOAD, PSV. Rapid JC. Sparta, Spel. Enschede, VVV, Willem 2. Eerste divisie: Afdeling A: ADO, Alkmaar, DWS, Emma. Dé Graafschap, Haarlem, Hel- mondia, HVC. KFC, Limburgia, Roda Sport, SVV, VSV. de Volewijckers, Wa- geningen en Xerxes. Afdeling B: AGOVV. Blauw Wit, DFC. EBÖH, EDO, Excelsior, Fortuna VI., Helmond. Hermes DVS, RCH, Rig- tersbleek, SHS. Sittardia. Stormvogels, Vitesse en Volendam. Tweede divisie: Afdeling A: Be Quick, Enschedese B„ Go Ahead. Heerenveen, Heracles, Leeu warden. Oldenzaal. Oosterparkers. PEC, Rheden. Tubaijtia. Veendam. Velocitas, Zwartemeer. Zwolse Boys. Afdeling B: Baronie. DHC. Dosko, 't Gooi, Hilversum. Longa, NEC, ONA, RBC. TOP. UVS. De Valk, Wilhelmina, Zeist en ZFC. De gemeenteraad van Bamberg heeft inmiddels de Amerikanen de toegang tot het gemeentelijk zwembad ontzegd. Caféhouders, die voor dronken soldaten tappen, kan de vergunning worden ont nomen. Gemotoriseerde politiepatrouilles door kruisen des avond en des nachts de stad. De minister-president van Wurttem- berg-Baden heeft reeds vorige maand naar aanleiding van een zwaar vergrijp van geallieerde soldaten bij het minis terie van Buitenlandse Zaken te Bonn geprotesteerd. Van Beierse zijde is de opperbevel hebber van de Amerikaanse troepen om beperking van de uitgaanstijd der sol daten gevraagd en uitbetaling der soldij in kleinere porties. De Amerikaanse commandanten be treuren de gebeurtenissen ten zeerste en zijn tot straffe maatregelen bereid. In Bamberg zijn terstond alle uitgaansver- loven opgeschort. Een etmaal na het protest van Bam berg is in de naburige plaats Fürth een zeventienjarige Duitse arbeider bij een ruzie met Amerikaanse soldaten met een bierfles doodgeslagen. De Amerikaanse militaire politie heeft de drie betrokken militairen aangehou den. Cricket-uitslagen lste klasse ACC (76)—HBS (112 voor 5): Haarlem (32 voor 8, tijd) Quick (H.) 171 voor 8 (gesl.), draw; HCC I (176 voor 5)—VRA (172 voor 8. gesl.); HDVS (165)—HCC II (166 voor 2 w. v. Schuur 71 n.o. en Colthoff 74 n.o.). lste klasse B: Sparta (92)VOC (190); PWExcelsior: verregend; Kam pong (112)—ACC II (28 en 43). 2de klasse C: LCC (152)—VOC II (88); Roggewoning (140)Hermes DVS III (40); Groen Geel—HCC IV: afge last. 2de klasse E; CVHW (35 en 88 voor 6. gesl.)—Ajax. L. 32 en 66 voor 6; BMHC (91)—Hercules (81); VVV II (107)—RW III (141 voor 9). AJAX (L.) VERLIEST OOK DEZE KEER CVHW won de toss en ging het eerst aan bat. Al gauw bleek, dat de Leidse aanval de Heemstedenaren de baas was. Alleen A. J. Roodt hield goed stand met 24 runs. Voor een totaal van 35 zat CVHW aan de kant, Bowlingcijfers Ajax: J. J. de Jong 4 voor 9; C. Bouman 6 voor 9. Een overwinning voor Ajax scheen dus in het vooruitzicht. Het pakte ech ter anders uit. De wickets vielen snel en er kwam geen enkele batsman in de dubbele cijfers. Totaal Ajax 32. Bowlingcijfers CVHW: A. J. Roodt 4 voor 14; H. A. Lohman 6 voor 10. Het werd dus een 2e innings. Ditmaal kreeg het totaal van CVHW een fat soenlijker aanzien. De gastheren sloten op 88 voor 7. waarvan 27 byes! Battingcijfers CVHW: C. Aronds 13; W. de Vos 11, H. Lohman 10. Bowlingcijfers Ajax: J. J. de Jongh 2 voor 28; C. Bouman 4 voor 9. Daarna ging Ajax weer aan bat, Maar in de resterende tijd konden niet het nodige aantal runs bij elkaar worden gebracht. Battingcijfers Ajax: G. Spiering 17; J. J. de Jongh 15; C. Bouman 12. Totaal 66 voor 6. Bowlingcijfers CVHW: A. J. Roodt 1 voor 22; H. A. Lohman 5 voor 33. LCC—OLYMPIA (Zat.) Aanvankelijk zat het LCC niet mee met het batten. Maar Henk Laman joeg met steun van v. d. Nagelh en later Wondergem het totaal op. Bij een stand van 103—9 sloot LCC de innings nadat Laman een aantrekkelijke, doch niet kansloze 60 runs had geslagen (1x6. 7 x 4). De Goudse bowler Fresen had met 648 het meeste succes. LCC kreeg daarna Olympia niet uit. Met de eerste en de laatste man op de mat speelde Olympia de tijd uit. Fresen had ook hier een groot aandeel en met 21 not out droeg hij zijn bat door de innings. Einde 729. Resultaat draw. Bowlingcijfers LCC: P. Kantebeen 512 en W. Crama 17. LCC—VOC II LCC wint met 64 runs LCC begon in een zeer langzaam tem po te scoren. J. v. d. Heemst 29 en N. den Hoek 17 zetten een mooie stand op voor hét tweede wicket. Daarna kwa men de Gebr. Kantebeen in actie. Tonny een harde 23 en Piet een stijlvolle 40 runs. Zo wist LCC ondanks het goede bowlen van F. v. Erp Taelman Kip 4—46 het mooie totaal van 152 runs te scoren. Daar VOC in de vijf voorgaande wed strijden geen enkele keer onder de 100 had gesloten, vreesden de meeste Lei- denaars ook nu een groot aantal runs. Maar hoe anders kwam het uit! Aan vankelijk leek VOC voor de runs te gaan, maar toen Den Hoed zeer snel met drie voortreffelijke ballen de top- wickets voor zich opeiste, was het ge daan met de Rotterdammers. B. Wiener 17 en G. Visser 13 boden nog wel enige tegenstand, maar het maakte weinig uit. Met captain Nieuwenburg. 11 not out, op de mat kwam het einde van deze match en hadden de Maasstedelingen 88 runs gescoord. J. Hop bowlde beter dan zijn cijfers doen vermoeden, 344, G. Wondergem 420 en tenslotte N. den Hoed 3—23. Dit was de vierde achtereenvolgende overwinning van LCC en samen met VOC gaan de Leidse nu aan de kop van afd. C met 10 punten uit 5 wedstrijden. DE DERDE TESTMATCH Regen was spelbreker Hevige regenbuien, die de pitch on bespeelbaar maakten, waren oorzaak dat er tijdens de derde dag van de derde toetswedstrijd tussen Engeland en Australië niet gespeeld is. Met nog twee dagen te spelen is de score in de eerste innings Engeland 325 all out, Australië 81 voor 6. GEWICHTHEFFEN By de clubkampioenschappen van de Leidse Krachtsportvereniging „L.K.V." werden de volgende resultaten behaald; Groep A: 1. D. Coster (kampioen); 2. P. v. Vliet; 3. M. Zandvliet. D. Coster is 15 jaar en stoot 82% kg. Groep B: 1. S. Stokkel (kampioen); 2. K. v. Kampen; 3. H. de Hoed. S. Stokkel stoot 130 kg. (Ingez. Med.-Adv.) 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland is verzekerd. Wandeltochten Stalen Band Ter gelegenheid van haar derde lus trum had „De Stalen Band" wandel tochten uitgeschreven over 10. 20, 30, 40 en 50 km. Trots de tegenslag van het weer waren er toch nog 900 tippe laars op komen dagen Twintig man liepen de 40 en 50 km. Er waren 27 groepen en er moest zwaar gekampt worden om de prijzen, die o.m. ge schonken waren door het L.S.C., B. en W. en het Leidsch Dagblad. Voor de 10 km. werden de prijzen gewonnen door kinderen uit Den Haag (DES); 2. Amacitia, Katwijk: 3. Vrij en Blij, Den Haag. Voor de 20 km. De groep Veteranen Legioen, afd. Leiden kreeg veel waar dering bij de Jury en ontving een ere prijs, een zilveren plaquette, geschon ken door het L.S.C. 1. Kievieten (Ha- zerswoude); 2. De Zwieten (Hazers- woude); 3. D. J. Tippelaars (Delft); 4. REOZ (Rotterdam). Voor de 30 km. Eerste prijs niet toe gekend. 2e prijs. Sint Jan uit Gorichem. Alle deelnemers kregen een zilveren kruisje. De wandelclub „Amacitia" (Katwijk) kreeg een extra prijs. BILJARTEN Waflard Europees kampioen bandstoren De Belg Wafflard heeft te Lissabon het Europees kampioenschap bandsto ten gewonnen. Het eindklassement luidt: pnt car. brt gem. Wafflard (B.) 13 1050 232 4.52 Luetgehetmann (Did) 10 1032 202 5.10 Oosterhout (Ned.) 9 1023 217 4.71 Tiedtke (Did) 6 832 195 4.33 Alhinho (Port.) 6 821 208 3.94 Gago (Port.) 6 940 285 3.29 Boulanger (Belg.) 4 881 230 3.83 Chassereau (Fr.) 2 755 227 3.32 De Roemeense atleet Ion Opris, die zaterdag bij de Britse kampioenschap pen vierde was geworden op de 120 yarde horden, heeft besloten niet naar zijn land terug te keren. Hij wist ongemerkt het White City Stadion te verlaten en heeft onderdak gevonden bij vrienden in Londen. Naar verluidt zou hij van plan zijn aan de Britse regering poli tiek asiel te vragen. Van wielrennen hijg je dorst, denkt Wout je Wagtnians.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9