Aclspirantendag van „Hercules" te Katwijk bijzonder goed geslaagd De adspirantendriekamp Jahn's openlucht-demonstratie was een succes NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE RONDE VAN EUROPA Felle eindspurt van Prinses Zora bracht haar de zege Spencer Gay's Zoon won bij de amateurs Veteranentoernooi van L.Z.C. in Poelmeer voor H.Z. en P.C. MAANDAG 16 JULI 1956 Feest van 700 gymnasten (Van een onzer verslaggevers) Het is voor Hercules zaterdag een succesvolle dag geworden! Zelfs Pluvius die danig een spaak in het organisatorische wiel wilde steken door tot even voor de aanvang van dit grootse turnfeest zich uit te leven in angstaanjagende onweers buien, dreef op de vlucht, toen hij zag, dat Her cules, op zijn 35e verjaardag bezoek kreeg van al zijn bondgenoten: de meeste gymnastiekvereni ging uit de omstreken. Er is geen druppel regen meer gevallen van het momejit af, dat extra trams vele honderden jeugdige gymnasten uitlaadden in Katwijk, dat zaterdag geheel in het teken stond van het jubileum van de grote plaatselijke gym nastiekvereniging „Hercules". 's Middags werd als derde gedeelte van het uitvoerige feestprogramma op het prachtige nieuwe Gemeentelijke Sportpark adspiranlenwedstrüden gehou den. waarin meisjes en jongens hun clubkleuren moesten verdedigen in een driekamp, bestaande uit een voorgeschreven vrije oefening (Plorentinermars) keuze oefening aan brug en bokspringen, alles in klassikaal verband. Om voor een prijs In aanmerking te komen, moest een bepaald pereentage, afhankelijk van de grootte der groep, worden behaald. De uitslagen van deze wedstrijden, waarvoor alle deelnemers zeer intensief gedurende vele weken hebben geoefend, luiden: Meisjes Eerste prijzen: Concordia (Leiden); Hercules (Katwijk a. Zee); O.G.A.V. (Oegstgeest); Brunhilde (Lelden) en W.I.K, (Wassenaar) Nieuw Brunhilde Tweede prjjzen: (Leiden) Derde prijzen: L.T.C. (Leiden) en O- lympia (Oegstgeest. Bij de jongens wordt het kennelijk steeds moeilijker een wedstrfjdploeg sa men te stellen, want de inschrijving was hier zeer gering. Daarom moet een bij zonder woord van hulde gebracht wor den aan de dappere knapen van Excel sior (Leiden) en O.G.A.V. (Oegstgeest). die hun werk zagen bekroond met resp. een tweede en een derde prijs. Na de wedstrijden, die een zeer vlot verloop hadden, verzamelden alle deel nemers zich voor de grote optocht. Dui zenden sloegen de enorme stoet van al die pittige meisjes en jongens gade. De schijnbaar eindeloze stoet van meer dan 700 fris marcherende jeugdige gymnas ten vormde inderdaad een machtige manifestatie van de liefde voor de turn- sport. Naast de drumbands van D.W.S. (Rijnsburg). Excelsior (Leiden), Sint Franciscus Padvinders (Leiden), waren er nog het C.J.M.V. Tamboer- en Pij perkorps „D.V.S." (Katwijk) en de mu ziekvereniging „Harmonie Katwijk", die aan deze sportieve stoet extra glans en luister bijzetten. De aan deze optocht, waarbij op de Boulevard gedefileerd werd voor het gemeentebestuur, verbon den prijsjes gingen naar: 1. D.W.S. (Rijnsburg); 2. Excelsior en 3 W.I.K., Hercules en Olympia. DE AVONDUITVOERING Ook de avonduitvoering in het Gem. Sportpark mocht zich in een zeer grote publieke belangstelling verheugen. Na een grote opmars, die het gehele terrein bijna vulde, sprak de heer J. Schoneveld voorzitter van Hercules, zijn vreugde uit over de grote medewerking, die zijn ju bilerende vereniging steeds van het ge meentebestuur mag ondervinden. Ook uit de aanwezigheid op deze avond van de burgemeester, de heer H. Duiker en de beide wethouders, de heren H. Bloot en D. C. van Leeuwen, blijkt dat het plaatselijke bestuur de zaak der gym nastiek een warm hart toedraagt. Het openingsnummer, de wedstrijd vrije oefening, die 's middags door de verenigingen afzonderlijk werden ver werkt. werd nu door alle deelnemers tegelijk uitgevoerd. Dit nummer van meer dan 600 gymnasten was een schitterende demonstratie van mas sale gymnastiek. De rivaliteit, die 's middags aanwezig was om elkaar de loef af te steken, viel nu geheel weg. Deze oefening maakte op alle toeschouwers een overweldigende in druk, niet alleen om de feilloze uit voering, maar ook omdat men hier zag, dat sportieve waarden niet geheel en al uit de tijd zijn, doeh dat samen werking tot het bereiken van een zelfde doel tussen verschillende ver eniging in de sport zeer goed moge lijk Is. Een stormachtig applaus was de welverdiende beloning voor de uit voerenden en de ontwerper van dit nummer, de heer J. Nievaart uit Lei den, die de technisch leiding van de ze dag in handen had. Cerda won open golfkampioenschap Het Internationaal open golfkam pioenschap van Nederland, dat zaterdag en zondag op de baan van de Eindho- vense Golfclub ls gehouden, is gewon nen door de Argentijnse professional Antonio Cerda met een totaal van 277 slagen. G. de Wit bezette met een totaal van 282 de tweede plaats vóór de Engels man Shelton, die een totaal van 287 be haalde. Noordwijkse Golfclub Uit het toernooi om het open kam pioenschap van de Noordwijkse Golfclub hebben zich in de finale geplaatst de heren G. Verhoef jr. en G. A. Cox. Deze eindstrijd wordt zondag a.s. ge speeld. PAARDESPORT. Vijfde plaats voor Prinses Irene te Breda Onder grote belangstelling en begun stigd door fraai weer is te Breda een nationaal concours hlppique gehouden, waaraan onder meer werd deelgenomen door Prinses Irene met de paarden „Rocket" en „Rodeo". Zij startte in het springconcours voor dames, waarbij vijf combinaties het parcours foutloos af legden, zodat de tijd de doorslag gaf. Prinses Irene was met „Rocket" zonder fouten rondgekomen, maar haar tijd be droeg 82.4 sec., waardoor zij op de 4de plaats eindigde. Winnares werd Mady Koster (Bussum) met „Axel", die het foutloos parcours in de snelste tijd 67 sec. had afgelegd. Met „Rodeo" kreeg Prinses Irene 3 fouten genoteerd omdat het paard een maal had geweigerd. Prinses Beatrix volgde de wedstrijden als toeschouwster. Hercules, o.l.v. mevr. W. Mansvelt- Dieben. trad op deze uitvoering drie maal op n.l, met een leuke springriet-, een knotsoefening en een vlot nummer vlagzwaaien dat onder effectvolle kleur- belichting met gespannen aandacht werd gevolgd. Van de gasten gaf W.I.K. ritmische gymnastiek met ballen en hoepels. Ook het tafelspringen van de Leidse dameskeurploeg had succes, maar op het gebied van prestatiegym- nastiek spande Excelsior ditmaal wel de JUDO Geesink verslagen door gele banddrager Te Rotterdam zijn nationale judo wedstrijden gehouden. Winnaar van de zwarte banden werd Anton Geesink, ter wijl hU tevens algemeen winnaar werd met 3 gewonnen partijen en 1 verloren partij. De man die Geesink een partij deed verliezen was gele banddrager Winters (Rotterdam). Deze kreeg een ovatie in ontvangst te nemen, toen de arbiter niets anders kon doen dan hem een punt toekennen. Met een 5e been worp (o-uchi-gari) ging onze nationale en Europese kampioen volledig onderuit. Dat Geesink niet alleen een groot winnaar maar ook een goed verliezer is, bleek wel, dat hjj zijn overwinnaar direct beloofde een zwarte band met speciale borduringen, die hij uit Japan had mee gebracht, op te sturen. kroon met een zeer spectaculair num mer matspringen. De overslagen, flik- flaks en salto's, uitgevoerd in 'n storm achtig tempo, brachten het publiek tot groot enthousiasme. Ook de partneroe fening werd zeer gewaardeerd. Erg in tegenstelling tot dit stoere mannenwerk was de zeer gracieuze baloefening van de o.l.v. mevr E. Metz staande ritmische groep van Brunhilde. Deze zeer gecom pliceerde compositie werd ook nu weer op bewonderenswaardige wijze ten uit voer gebracht. Na een shownummer van het Tam boer- en Pyperkorps „D.V.S." volgde de sluiting van dit schitterend geslaagde gymnastiekfeest van Hercules, waaraan deelnemers en toeschouwers met veel genoegen zullen terugdenken. Massale oefeningen De Christelijke Gymnastiek Vereniging Jahn heeft zaterdagmiddag op het sportpark aan de Van Vollenhovenkade een openlucht-demonstratie gehouden, een en ander ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging. Ondanks het dreigende weer trok deze uitvoering een bevredigend aantal toe schouwers en voor Jahn is zjj zeer zeker van propagandistische waarde geweest. Gezien het groot aantal leden, dat Jahn telt, hadden de leiders, de heren Zilverentant, Brückner en Bontje en mej. Van Ommen de oefenstaf eenvou- Finish te Rotterdam? De KNWU heeft in overleg met Klaas Buchli, die als ploegleider zal optre den, de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Europa voor onafhankeljj- kcn en amateurs als volgt samenge steld: Tini Wolfs (Vlijmen), Adri van Steenselen (Mijnsherenland), D. Jan- broers (Amsterdam), Krijn Post (Nw. Vennep), Leo Stevens (Elslo), Bertus Lute ('s Graveland), en A. van Putten (Den Haag). De ronde van Europa wordt georgani seerd door vier bladen: L'Equipe en de Parisien Liberé (Parijs), de Gazetta dello Sport (Milaan) en Les Sports (Brussel). Veertien ploegen uit veertien landen van elk zeven renners zullen er aan deelnemen. De ronde wordt van 8 t.m. 19 augustus gehouden. De etappes zijn: 8 augustus ZagrebFiume (180 km), 9 augustus FiumeUdine (218 km), 10 augustus UdineTrento (218 km), 11 augustus TrentoInnsbruck (180 km), 12 augus tus InnsbruckUlm (230 km), 13 aug. UlmStuttgart (124 km), 14 augustus StuttgartStraatsburg (157 km), 15 augustus rustdag te Straatsburg, 16 aug. StraatsburgNancy (170 km), 17 aug. NancyJarny (66 km) en tijdrit over 67 km van Jarny naar Longwy, 18 aug. LongwyCharleroi (170 km) en 19 aug. CharleroiRotterdam (192 km). Het is nog niet zeker dat Rotterdam het eindpunt van de ronde zal zijn, dit in verband met ons overbelast wegen net. Ook Maastricht wordt genoemd als stad waar de ronde zou kunnen eindi gen. Courses te Duindigt (Van onze medewerker) Het scheelde zeer weinig of de door W. Leeuwenkamp gestuurde Nerva, die langzaam maar zeker naar zyn vroegere vorm groeit, had een verrassing ge bracht in de internationale draverij. Vrjj spoedig nam Nerva het commando op zich, aanvankelijk gevolgd door Quick Star en Proximity. Voor de tribune liet My Darling nog eens iets van zjjn vroegere snelheid zien en werkte zich op tot de tweede plaats. Aan de overzjjde kwamen echter de gezusters Zora, met 20 meter handicap gestart, naar voren, doch Nerva had bjj het ingaan van de rechte lijn nog stevig de kop. Toen volgde de slotaanval van Prinses Zora (J. Wagenaar) en slechts met inspanning van alle krachten kon deze met 0.2 sec. verschil in 1.23.1 km.-tjjd triomferen. O Nelly Zora (Wagenaar jr.) was met haar zuster meegetrokken, doch kwam niet verder dan 3e plaats. In de openingsdraverij zondigden vele paarden tegen de goede draf en slechts de koplopers, Umiberto (W. Leeuwen kamp' en U Diena (J. Vengay) lieten iets goeds zien. De favoriet Umberto be haalde de zege, doch een verrassing was de tweede plaats van U Diena (pl. f 3.60, cov. f 26.40) ver voor Tifcus Saint. Untrepid (J. v. Leeuwen jr.) verdrong Truusje L al gauw uit haar leidende po sitie in de Lieneke-prijs. Uit de ach terhoede kwam Hans ten Hagen met Rina V snel opzetten en tezamen liep dat tweetal ver van het veld weg. Rina V wend echter uitgeschakeld en Titan Ha nover (E. Leeman) scheen tweede te zul len worden achter de zegevierende Un trepid, maar Titan raakte van de benen en Sofien B (Visser) pikte de tweede plaats voor zijn neus weg. Tarantella (W. Leeuwenkamp) had de beste bedoelingen in de Lily the Great- prijs en bleef lang op de ereplaats. Aan de overzijde zag Nol Heskes met Sunny Williams echter een opening en toen hij eenmaal aan het hoofd was, zette Sunny stevig door en finishte in 1.25.8 km.-tijd, mede door een fout van Tarantella. Op de foto werd Sjakie Scott derde vóór Rolandius. De amateurdraverij werd een mooi succes voor dokter Nieubuurt, die de grote Spencer Gay's Zoon, na een fout van Rosamunde, dra aan het hoofd bracht. Op weg naai- huis maakte de Zoon nog een foutje, doch hij werd tij dig gezet en de fel aanvallende Post duif je K (Brouwer) kon niet verder dan de tweede plaats komen vóór Octavia- nus K. In de laatste draverij zorgde Leeuwen kamp met Roelina voor de verrassing Prins Bernhard overhandigt A. R. Nottelman de Gouden Zweep, door een zege in 1.27.8 km.-tijd (wtan. f 10.40). Jan de Vlieger's slotaanval met Sammy Mars leek succes te zullen op leveren, maar de Premiier Mars-zoon verviel in een galoppade en werd' tweede, gevolgd door Robert G (Heskes). Tegen de verwachting in bleek Sagita (v. d. Kraats) ook over korte afstand 1850 meter) goed mee te kunnen komen en klopte gemakkelijk Remus (Bongers) met 2% lengte, die Just for Joy (v. Dijk) 3 lengten achter zich hield. Col ctfOr (v. d. Kraats) won bij de tweejarige volbloeds zo hij wilde, mede doordat bij een slecht gegeven start Cen turion en Jolde Jumper in de verdruk king kwamen. Question (v. Deuren) werd tweede vóór Frasoati. In de ren voor a ma trices bleef Penury (mej. Delbrassinne) van start tot finish op de leidersplaats. Een verrassing gaf Le Ohevreuil (mej. Beyssel v. Gymnich) als tweede aankomende (pl. f 5.40, kop pel f 20.30). De uitslagen luiden: Lex V-prijs: 1. Umberto (W. Leeuwen kamp) (1.35.-); 2. U Diena; 3. Titus Saint. Tot.: w. f 1.90, pl. f 1.20, f3.60, f 1.20, gek. f9.90. cov. f26.40. Lienekeprij6: 1. Untrepid (J. v. Leeuwen Jr.) (1.28.5); 2. Sofien B.; 3. Titan Hanover. Tot.: w. f 1.60, pl. f 1.50. f 1.70, f2.80, gek. f 4.10, cov. f 4. Lily the Great-prljs, eerste serie: 1. Sunny Williams (A. G. Heskes) (1.25.8); 2. Tarantella; 3. Sjakie Scott. Tot.: w. f 1.40, pl. f 1.10, fl.10, f2.20. gek. f2.10, cov. f 6.50. Tweede serie: 1. Roelina (W. Leeuwen kamp) (1.27.8); 2. Sammy Mars; 3. Robert G. Tot.: w. f 10.40. pl. f 1.40, f 1.10, fl.30, gek. f7.10, cov. f4.10. Lion-prljs (voor amateurrijders)1. Spencer Gay's Zoon (J. H. Nieubuurt) (1.26.1); 2. Postduifje K.; 3. Octavnlanus K. Tot.: w. f2.60, pl. f 1.70, f2.20, gek. f 9.90, cov. f 4.70. Little Monty-prys: 1. Prinses Zora (J. Wagenaar) (1.23.1); 2. Nerva; 3. O. Nelly Zora. Tot.: w. f2.70, pl. f 1.50, f3.90, gek. f 12.90, cov. f 5.70. De rennen: Willy n-prys: 1. Sagita (H. J. v. d. Kraats); 2. Remus; 3. Just for Joy. Tot.: w. f4.10, pl. f 1.70, fl.30, gek. f4.90, cov. f4.20. Chrlstlnaprys: 1 .Col d'Or (H. J. v. d. Kraats); 2. Question; 3. Frascatl. Tot.: w. f 1.90. pl. f 1.40, f2.50, gek. f5.10, cov. f4.80. De Goudenspeldprys (voor amatrices) 1. Penury (Mej. Delbrassinne); 2. Le Chevreul; 3. Beltima. Tot.: w. f2.60 pl. f 1.50. 5.40, gek. f20.30, cov. f9.90. Toto-omzet: f 117.934.50. Courses Groningen Quintus Harvester won de Gouden Zweep De uitslagen van de te Groningen ge houden draveryen luiden: Grace Brownprljs, eerste serie: 1. Spreeuw S. (A. S. Tesselaar) (1.35.3); 2. Tapult S.; 3. Turdus Musioa S. Tot.: w. f2.70. pl. f 1.20, f 1.20, f 1.50, gek. f5.20, cov. f3.30. Tweede serie: 1. Us Homple (S. Bosch) (1.39.6); 2. Urania; 3. The Crec. Tot.: w. f4.70, pl. f 1.70, f 1.50, f5.50, gek. f5.60, cov. f3.90. Nora Belwin B.-prys: 1. Vlcaline (N. J. Bloemsaat) (1.42.8); 2. Vala; 3. Vlekloos Hanover. Tot.: w. f2.80, pl. f 1.20, fl.80, f 1.20, gek. f20.40, cov. f8.70. Odell'Axworthy B.-prijs: 1. Umberto van Oranje (J. van Dooyeweerd) (1.35.5); 2. Renaldo; 3. Rosa Rubra. Tot.: w. f2.90, pl. fl.80, f4.60, f5.90, gek. f4.90, cov. f 17.20. Prodigal St. Lancler-prys, eerste serie: 1. Sus van Vredenhof (N. Oostlng) (1.34.4) 2. Sonja Belwin; 3. Quick Magowan S. Tot.: w. f 16.40, pl. f3.40, fl.60. f3.60, gek. f 18.40, cov. f 5.40. Tweede serie: 1. Queronlca (R. Ham ming) (1.37.9); 2. Seigneur Bascom; 3. Rex van Eiberhof. Tot.: w. f8.50, pl. f2.40, f 1.50, f2, gek. f 10.90, cov. f6.30. De Gouden Zweepprys: 1. Qulntus Har vester (A. R. Nottelman) (1.28.2); 2. Rac- bout; 3. Padua. Tot.: w. f5.10, pl. f2.10, f 2.60. f 2.30, gek. f 12.20, cov. f 6.60. Quitwell St. Lancierprys: 1. Queen Bonnie (T. Slikker) (1.31.4); 2. Rotecta; 3. Raleigh Harvester. Tot.: w. f21.10, pl. f7.10, f4.30, f3.50, gek. f 17.60. cov. f 13.30. Vaz Dlas-prys: 1. Or de Caslndra (M. Rozema) (1.30.9); 2. Brln d'Amour IV; 3. Sir Parisien O. Tot.: w. f5.40, pl. f2.50, f3.20, gek. f20.30, cov. f5.40. Toto-omzet f 80.007.50. dig gehouden om aan de diverse num mers zoveel mogelyk gymnasten te kun nen laten deelnemen. Voor een derge lijke massale oefeningleent het sport park zich uitstekend, al mist men de intimiteit van een zaal en ook al werd het af en toe wat rommelig op het veld, omdat een afdoende afzetting voor het publiek ontbrak. Na de opmars, waarbij de fraaie drumband van Jahn zich niet onbetuigd liet, volgde een toe spraak van Jahns voorzitter, die in het bijzonder wethouder Van der Kwaak ]ahn hield zaterdag een open lucht-demonstratie op het sportpark aan de Van Vollenhovenkade. Op de foto ziet men de vrije oefening. (Foto LD./Van vliet.) en de afgevaardigden van het NCGV welkom heette. Daarna was het de beurt aan de leden van Jahn en toonden de meisjes, dames, jongens en heren van de jubilerende vereniging hun vaardig heid in een massale vrije oefening. Het was een bijzonder aardig gezicht, die honderden turnsters en turners in hun smetteloos witte turnpakjes, die zo fel afstaken tegen het heldere groen van het sportveld. De kleuters maakten ver volgens hun oefening op de banken, de meisjes en dames werkten op de brug gen en demonstreerden in hoog tempo een aardige huppeloefening. Zeer goed werd er door sommige dames gewerkt by het ringenzwaaien en ook het paard- springen van de jongens en heren oogstte waardering. Tot slot volgden een stok- oefenlng door alle leden en een num mer van de drumband. Zian de oudste en de dikste ploeg (Van een onzer verslaggevers) Er heerste gistermiddag een gezellige sfeer in het zwembad Poelmeer, waar LZC ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan, een veteranen-waterpolotoernooi organiseerde. Twaalf ploegen waren uit alle delen van het land naar Poelmeer gekomen om de strijd tegen elkaar aan te binden. Toch was winnen niet het voornaamste, want hoewel er in de diverse wedstrijden fel is gestreden, lag het zwaartepunt toch kennelijk in de hernieuwde kennismaking met de tegenstan ders van vroeger. Er werden dan ook heel wat oude herinneringen opgehaald en herhaaldelijk kon men horen. Hallo, hoe maak jij het, en wat ben je dik gewor den, en dergelijke uitroepen. De meeste spelers waren trouwens niet alleen gekomen, maar hadden vrouw en kinderen meegenomen. Zo werden niet alleen de wedstrijdvelden gebruikt, maar was ook het kinderbad doorlopend bezet met spruiten die nog aan het begin van een polo-carrière staan, die de respectievelijke vaders al bijna achter dé rug hebben. Want hoe men ook zijn best deeod en putte uit een arsenaal van oude trucjes en handig heidjes, snel waren de meesten niet meer en menig oudje kwam puffend en naar adem snakkend het water uit. Een vrolijke, noot in het geheel werd nog gebracht door de ploeg van PSV uit Eindhoven die in boerenkostuum ge stoken de voorzitter van LZC een vaan tje aanbood, vergezeld van het verzoek met dezelfde ploeg terug te mogen ko men als LZC 100 jaar bestaat. Daarna gingen zij onder grote hilariteit van de aanwezigen compleet met zwarte pet en rode zakdoek te water. De speciale prijs voor de oudste, toe vallig tevens dikste, ploeg was voor Zian dat in totaal 322 jaren telde. Het toernooi is uiteindelijk gewonnen door HZ en PC dat in de finale met 20 won van AZ 1870. Na afloop reikte de voorzitter van LZC drs. J. v. d. Reyden aan alle deel nemende ploegen en de scheidsrechters een herinneringsvaantje uit. De bad meester van Poelmeer de heer Leget mocht ook nog een kistje sigaren in ontvangst nemen. De héér J. Elzinga, erelid van LZC, reikte hierna de door hem beschikbaar gestelde beker uit aan HZ en PC, ter wijl AZ 1870 de tweede prijs mee naar huis mocht nemen, Uitslagen: DJK—LZC 1-3; WZC— HZPC 0-5; Zian—PSV 1-0; DWR-AZ 1870 3-6; HPC—Maas 3-2; HVGB—De Zijl 3-3 (HVGB wint door strafworpen), LZC—HZPC 0-4; Zian—HVGB 1-4; AZ 1870—HPC 3-2; HZPC—HVGB 4-0. Finale: HZPC—AZ 1870 2-0. Verliezersrond: DJK—WZC 4-0; PSV —De Zijl 1-1; DWRMaas 2-1. Na afloop van het toernooi schaarden het bestuur van LZC, genodigden en ve len van de deelnemers zich rond een zeer geanimeerd diner in „Den Vergul den Turk". Het is een natte geschiedenis ge worden, de nationale jeugdkam pioenschappen te Hengelo. Hoe nat het was Iaat de foto bijzonder goed zien. Jeugdkampioenschappen verregenden Onder zeer slechte omstandigheden - voor de wedstrijd had het geregend waardoor de baan voor een groot ge deelte onder water kwam te staan en ook tijdens de wedstrijden regende het - zijn te Hengelo atletiekwedstrijden ge houden om de Nederlandse jeugdkam pioenschappen. De kampioenen van de verschillende nummers waren: 60 meter horden: Anneke Aukema (Zaanland) 9.9 sec.; 80 meter: Lenie Krunder (Sagitta) 10.3 sec.; hoogsprin gen: Els van der Ploeg (Suomi) 1.43 m„ verspringen: Dini Willemsen (Esca) 3.15 meter; speerwerpen: Elly Avontier (Vo- lewyckers) 31,78 m.; kogelstoten: Inne- ke Roeken (Thor) 12.405 m discuswer pen: mej. Rietveld (AAC) 33.60 m. Jongens: 100 meter: Wapstra <AAV) 11 sec,: 110 m. horden: Luitwieler (Ma rathon) 15,7 sec.: 800 meter: Kalkman (Trekvogels) 2.05.2 sec.; 3000 meter: Groen (VIF) 9.30.4 sec.; 1500 m.: Van Grinsven (Pr. Hendrik) 4.15.8 sec.; hoogspringen: Joachim (Haarlem) 1.68 meter: verspringen: Prinsen (Mara thon) 6.30 meter; polsstokhoog: Naber (ENO) '3.05 meter; kogelstoten: De Groot (ENO) 14.155 meter; discuswer pen: Dekker (ENO) 43.04 meter; speer werpen: Voren (Estafette) 50.87 m. VOLLEYBAL Volleybalploegen naar wereldkampioenschappen Ken Nederlandse dames- en heren volleybalploeg zal van 1 t.m. 13 sep tember a.s. te Parijs deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap. Het damesteam is als volgt samenge steld: Nel Barzilay, Jannie Beintema en An neke van Beelen (allen Celebes). Annie Apperloo-Wichgers (SVV), Corrie Blij- leven (RVC). Tine Boer en Wies van Putten (beiden Boemerang), Ine Hoff (Rammelaars). Bep van Krol (SOS) en Riet van den Heuvel (Be Fair). Het herenteam bestaat uit: Piet Kap- tein. Jan de Beer. Hennie de Ruiter. Ton Smit. Rinus Tuinman en Dick de Vries (allen RVC), Hans Maas en Hidde van der Ploeg (beiden AMVJ). Albert de Kroon (VC Den Bosch) en Nico Zim merman (DES). Het Amerikaanse dames en heren team, dat aan de wereldkampioenschap pen te Parijs deelneemt, zal zaterdag 18 augustus te Amsterdam een officiële landenwedstrijd tegen een dames en herenteam van Nederland spelen. RVC uit Den Haag is winnaar gewor den van een zaterdag te Amersfoort ge houden internationaal volleybaltoernooi. In de finale-poule werden de Belgische ploegen Spartaoiis en Brabo respectie velijk twee en drie. Het Leidse zestal kon zich niet voor de eindstryd klasse ren, hoewel het geen wedstryd verloor. Onze stadgenoten speelden gelyk tegen Wilihelmtna (Amersfoort) en Brabo en wonnen van de Kon. Marine met 2—0.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7